Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Chilibors válasza Mőbiusz (#450) üzenetére


Chilibors
csendes tag

;) Sziasztok!
Mőbiusz, háááát... az az igazság, hogy a doki miatt nem mennék máshová. Ugyanis nem egy és nem kettő fül-orr gégésznél jártam már, és mind fenékkel állt hozzám eddig. Egyik sem bírt rájönni a bajaimra. Vagy csak simán letojták, mi bajom. Kb így:
1. -Szipog? Be van dugulva az orra? Váltson orrcseppet! Viszlát!
2. -Na jöjjön, csináljunk egy allergia tesztet! Jaj, hát maga allergiás a porra és a macskaszőrre! Itt egy allergia elleni orrspray, viszlát!
3. -Honnan ismerem magát? Muszáj közelebb jönnie, hogy megvizsgáljam... Mi a panasz? Hogy évek óta be van dugulva az orra? Igen, hát ez biztos a terhességek miatt volt, mikor is szült? Á, majd akkor nemsoká elmúlik. Maga annyira ismerős...

Szoval kb ilyen és hasonló vizsgálatokon vettem részt. Jó, mi?
És most valaki ajánlott egy orvost. Elmentem, megvizsgált és kapásból mondta, hogy orrsövény ferdülésem van, gennyes a torokmandulám és elküldött orrmelléküreg ct-re. Ott a ciszta is kiderült. Még endokrinológiára is elküldött, okt. végére. Én nem értem, minden orvosin mást tanítanak? :O :O :O :O :O
NO KOMMENT...

Chili

(#452) Mőbiusz válasza Chilibors (#451) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

Sajnálom :( ez tényleg extra durva!!
Igen az biztos h legalabb egy körültekintő preciz dokki diagnosztika mondjuk mas tudas de műteni valszi mindenhol megtudják!! ugyanúgy hiszen rutinm eljárás valszi minden gegésznek már a kisujábba van..
Természetesen énis elég sok orvosnál voltam mire végre vettek vért...Nem kell bemutatni az eü.-t:(

(#453) Chilibors válasza Mőbiusz (#452) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Hát ja. Csak tudod sajnos pont augusztusban esett át a fiam is egy szintén fül-orr gégészeti RUTINMŰTÉTEN és nem sokon múlott, hogy ottmarad. Nyugi, nem mandulaműtét volt!!!
De akkor is... szoval emiatt van az, hogy nem merek máshoz menni, nagy nehezen elnyerte a bizalmamat ez a doki. De azért kösz a tippeket! :K valszleg ha nincs ez, máshogy állnék hozzá.

Chili

(#454) Kyra25


Kyra25
újonc

Sziasztok!

Nekem múlthét csütörtökön volt a mandulaműtétem altatással. Az ébredés rossz volt,de nem volt annyira szörnyű,mint ami utána jött.... :O
Még az evés-ivás NEHEZEN is,de kibirható lett volna! Viszont délután jött egy furcsa érzés a torkomba. :U Mintha lenne ott valami,ami nem odavaló! Szóltam a nővérnek,ő ott a kórteremben belenézett (rendes fénynél,anélkül hogy belevilágitott volna,hogy lásson is valamit...) ,és így felelt: -Nem látok semmit,de ne izguljon,biztos csak egy vérdarab,majd lemegy az!
Én, a kis naív pedig elhittem! Nem kellett volna!!! Jött a vacsoraidő,és gondoltam biztos igaza lesz a nővérnek,majd a kaja leviszi azt a "valamit"! És nem! :(
Jött az éjszaka. Egyre inkább irritálta a torkom,annyira hogy elkesztem köhögni tőle,és ez lett a vesztem! Bevérzett!!! Éjjel 11-kor. Kirohantam a nővérhez,egy zsepivel a szám előtt,bementünk a kezelőbe,kaptam egy vérzéscsillapító szurit a vénámba,és egy bucit a számba,rögtön telefonált a dokinak aki engem műtött,de persze nem tudott bejönni,ezért hívott egy másikat,viszont várni kellett rá.Kb.negyed órát ültem ott,kétségbe esve,mindenem reszketett! Aztán megjött a dokinéni és vittek a műtőbe. Megkaptam a szurikat,összeégette,kötözte,tényleg ellátta rendesen,de még a befejezte előtt benyúlt a számba egy hosszú csipesszel,és kihúzta azt a "valamit",ami nem más volt mint,egy kb.4-5 cm hosszú,1 cm széles alvatt vérdarabka. Hát igaza lett a nővérnek,viszont ha még akkor rendesen megnézi mikor szóltam neki,akkor lehet,hogy ez az egész nem történik meg! Most telt el az 5-ik nap a műtét után,és egy kicsit félek,hogy újra bevérzik,ha lejön róla a heg
Egy kicsit hosszúra sikerült,de úgyéreztem muszáj leírnom,mert itt talán nem vagyok egyedül ezzel a próblémával.

(#455) Mui válasza Kyra25 (#454) üzenetére


Mui
tag

Szia Kyra25!
Hú ez az élmény nagyon borzasztó lehetett, és meg is értem hogy félsz, de nem tedd.
Tudom közhely meg minden , de tényleg próbálj meg nem erre gondolni!
Én ma vagyok 12 napos, és ma volt az első nap amikor már nem kellett gyógyit bevennem! Nagyon boldog vagyok, bár szerencsére nekem nem volt semmi komplikáció!
De egyet jó ha tudsz, már most az 5dik napon ahol tartasz, szóval már most is estek le varratok, és észre sem vetted, ez komoly! Onnan tudom hogy én az 5dik napon voltam kontrollon és mondta a dokim hogy már estek le, és a többi is lefog szépen lassan, meg is lepődtem, még meg is kérdeztem hogy tényleg. :)
Lényeg hogy próbálj nyugodt lenni, maikor szükség van a fájdalomcsillapítóra vedd be nyugodtan, és ne erőltess semmit, még a nyelést se ha úgy érzed, és sok sok sok sok folyadék! És ha lehet ne köhögj nagyon, bár szerintem az a doktornő jól rendberakta a torkod, nem hiszem hogy gond lenne!

(#456) Mui


Mui
tag

Szia Anicska!
Ha erre jársz írd le mi újság veled, hogy vagy?

(#457) Kyra25 válasza Mui (#455) üzenetére


Kyra25
újonc

Szia Mui!
Köszönöm a biztató szavakat,nagyon jól esett! :)
Azt hiszem igazad van azzal kapcsolatban,hogy már az 5. napon esnek le varratok.
Most este nagyon elkezdett fájni meg lüktetni az a seb amit "kijavitottak" (talán ennyire még nem is fájt),vettem be catát,és megpróbáltam pár falatot enni.Mikor már hatott a gyógyszer evés közben,éreztem hogy mintha nem nyomná a nyelvem tövét a varrat.Szerintem evés közben lecsuszott,és talán azért fájt annyira,mert több varrat volt rajt.

(#458) Mőbiusz válasza Kyra25 (#457) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

HEllo én már írtam ide 11. napnál tartok most jöttem vissza korházbol.Az első nap után a 8. nap hajnalba is bevérzett bedig ekkora a lepedék 90%-a lejött..
Kis vércsík jelent meg azsepin akkor rögtön taxi és be a korhazba utána egyre jobban véreztem.(Ezek atorok bevérzések legnagyobb részt nem oylan nagymértékűek így simán belehet érni a korházba...)
Dokik töbször tamponálták vmi csípős anyaggal (amitől kidobtam ataccsot.. ) plusz kaptam vérzéscsillapítot szuriba.
Szerencsére így el állt ellenkező sestbe újra műtő és ér elkötés amit állítolag már iylen gyógyult állapotba csak égetéssel lehet...Ha így el sikerül állítani akkor az nem hosszabítja agyógyulást ellenbe azzal ha lekell égetni
Megfigyelésem szerint a seb levállás így a bevérzés is északa vagy hajnalba következik be és minél gyogyultabb állapotba vagy annál könyebb elállítani 10 naptól a valószínűség egyre kisebb de a doki szerint a sebblevállás után is bevérezhet mikor újrahámosodik a torkinca.
Sőt vkinek a seblevállás után 2 héttel is bevérzett így kerülni kell a megeröltetést összvissz ugy egy hónapig és Szexelni se szabad!!! Amit nmetudom csak a testmozgással van e összefüggésbe v a vérnyomással v mivel meg hoyg melyik részét nemszabad de ez fusztrál legjobban....

(#459) Chilibors válasza Mőbiusz (#458) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Basszus Mőbiusz! Ez nem lehet igaz!! Szegényke! :( :( :( :( :( :( Figyelj már, és ha csak egy icipicit kezd vérezni, akkor is kh-ba kell menni? Én azt gondoltam, hogy ha egy csík van, akkor az semmi. Vagy utána meg beindul?
Érdekes lenne, mert én nem is abban a városban leszek, ahol műtenek, amikor hazamegyek. Olyankor az első kh-ba kell menni, vagy csak oda, ahol műtöttek?

Chili

(#460) Mőbiusz válasza Chilibors (#459) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

Ha icipicit kezd el akkor is mert ha anygobb verzes lesz belőle akkor annál jobb minél elöbb elállítják.Nekem is kis csíkvolt de egyből indultam mire txiba voltam már több volt...
Igazából annyira nem kell félni mert nem folynak ezek oylan nagy intenzitással ,elég nehezen lehetne elvérezni
A mütteti tájékoztatoba ugyvolt hogy ha 1 óraánál meszebb van az otthonod akkor kell egy másik, közelebbibe menni.
Ha messze laksz a korháztól alapból tovább tartanak benn megfigyelésen.
Írom itt arémsztorikat de igazából elég kevés kb 2% az esélyrá h bevérzik ha éppen megjön a menzesz akkor lehet h több... mütetnapján is valószínűbb.
Egyébbként az egészbe csak az ujabb korházba eltöltött idő volt alegparább ált könnyen sikerül elállítani szóval nem kell félni..

(#461) Chilibors válasza Mőbiusz (#460) üzenetére


Chilibors
csendes tag

:D :D :D :D :D :D Ja és az a 2% valahogy mind idetévedt a topicba!!!! :W :W :W :W :W na de viccet félretéve, nekem azért jó, hogy olvasgatok, mert legalább nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy melyik nap mi történhet, mi várható stb... szerintem ennyi mindent nem mond el úgysem a doki, mint amit itt olvasok!
Na majd figyeljétek az én sztorimat!
Egyébként kb 50 perc a kh- ha nincs dugó!!! A másik meg 5 perc, de oda nem mennék, mert a fiamnak ott jól elcseszték az orrmandulaműtétjét. :((( :((( :((( :(((
Kíváncsi leszek, a pajzsmirigyemre mit mondanak. Tényleg, nem tudom, hogy itt olvastam-e vagy máshol, de valaki kérdezte illetve már hallottam ilyet, hogy okozhat-e a torokmandula bőrproblémákat. Állítólag igen, pláne, ha góc. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcs? Hogy utána már nem volt ragyás, miután kivették vagy hasonlók?

Chili

(#462) Mőbiusz válasza Chilibors (#461) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

Ezt a 2%ot korházi tájékoztatóba írták egyébbként nyilván az ír ide akinek nagy parája van.Nekem a két doki aki elállította durván fital volt valsz a portás is megtudja csinálni így jobb ha a közelebbibe sztem. Énis olvastam bizti elmúlik.Én amugy álalndóan kidöltem suli után míg nmevették ki állandóüan aludtam mostmeg az elmult 11 napban alig aludtam vmit

(#463) Sündi


Sündi
csendes tag

Sziasztok,

Korábban már írtam a fórumba, akkor kb. 2 hónapja húzódó garatmandula túltengésem (gyulladás) volt.
Hát egészen odáig jutott a dolod, hogy a 2 hónapból 4 hónap lett, és összesen 4 különféle antibiotikummal próbálkoztunk, mindhiába. Ki kellett műteni a mandulámat. Ma jöttem haza a Klinikáról, és néhány szóban megosztanám Veletek azt ami benn történt.

Szept. 29-én, hétfőn volt a betegfelvétel. Ez azt jelenti, hogy be kell regisztrálni a Klinikán az orvosi leletekkel, melyben az előzőleg az orvossal egyeztetett mandulaműtét időpontja is benne van. A regisztráció után nem sokkal egy viztit következett, mely után a pácienst - kivéve ha az állapota azt meg nem kívánja - hazaengedik. Mivel semmi olyan problémám nem volt, amely ágyhoz kötött volna, így orvosi engedéllyel hazamentem.

Másnap reggel fél 8-kor megérkeztem a kórterembe. A Klinikán kaptunk pizsamát, azt kellett fölvenni a műtéthez, saját pizsiben nem műtenek. Ha jól emlékszem, 4-en voltunk és én voltam a negyedik:))) Jó érzés volt látni a már operált sorstársak arcát, amikor kísérték vissza őket a kórterembe én pedig a műtétre vártam:)

A műtét helyi érzéstelenítéssel történt, tehát nem altattak, ami szerintem sokkal jobb, mivel legalább megkíméltek egy csomó rossz utóhatástól: szédüléstől, fejfájástól, infúziós érzéstelenítéstől, stb.

Kb. 11 órakor kerültem be a műtőbe. Előtte kb. 20 perccel kaptam a hátsómba egy injekciót, véleményem szerint valamiféle védőoltás lehetett, vagy esetleg a vér gyors alvadását segíti elő, nem tudom.
A műtőben hárman voltak: az operációt végző orvos, egy asszisztens aki a segédeszközöket adja az orvosnak és a beteget irányítja hogy mit kell tennie, ill. egy másik asszsisztens, aki a pácienssel fizikálisan foglalkozik: fogja a fejét, tart a kezében egy gézdarabot, amire a vért lehet köpni, meg effélék. Nagyon jó, hogy ott van, nagy szükség van rá.

Az első Lidocain-os érzéstelenítést követően kb. 15 másodperccel egy másik következett, amelytől az egész nyelvem, torkom, garatom, mindenem lezsibbadt. Ez még eddig hagyján is volt. Ami ezután következett végülis nem fájt, de elég kellemetlen volt. Egy fecskendőre kb. 10 cm hosszúságú és kb. 1 mm átmérőjű tű volt helyezve, melyet beleszúrt az orvos a mandulák közelébe. Nem fájt, csak amikor a vastag tű áthatolt a szöveteken, kellemetlen recsegő hangot adott. A hideg is kirázott. Nem tudom, kb. milyen mélységig ment be a tű, de szerintem 5 cm volt a minimum.
Összesen 3 ilyen érzéstelenítő injekciót kaptam, és kezdődhetett is a metszés:))

Először a jobboldali mandulámat vette ki az orvos. Különleges (ha jól emlékszem L alakú) ollóval levágta a szöveteket és a végén egy igen erős ollóval ketté kellett vágni valami baromi vastag és erős szövetet, ami a mandula alsó részén helyezkedett el. Sajnos nem értek annyira hozzá, nem tudom mi volt az, de igen nagyot kattant, amikor levágta a doki. És az egyik mandula már kinn is volt. A bal oldali kivétele is hasonlóképpen történt.

A részletekről annyit, hogy szájon át kellett levegőt venni. Mondanom sem kell ugye, hogy amikor az ember a szájában érzi a meleg vér ízét és az orrával a szagát, akkor igen nehéz úgy viselkedni ahogy kellene. Én is sajnos sokszor öklendeztem, vagyis inkább köhögtem, mert sikerült félrenyelnem a vért. Ennek köszönhetőan a dokim tiszta vér lett, de ő ezzel egyáltalán nem foglalkozott;))

A műtét alatt majdnem elájultam. Nem tudom mi miatt: a vérveszteség vagy a műtét előtti feszültség volt az oka, de ezt majdnem mindenki átélte, akit aznap operáltak garatmandulával. Nem kell megijedni ilyenkor, mély levegőt kell venni, meg ilyenek. Tulajdonképpen ha az amber együttműködik az orvossal, ill. az asszisztensekkel, azt csinálja, amit mondanak, akkor kb. max. 20-25 percig tarthat a műtét és nem tovább.

Amikor leültettek a székbe, rámterítettek egy műanyag lepedőt, na ez a műtét végére csupa vér volt, és tele volt véres gézdarabokkal. Kissé olyan mészárszékszerű hatást keltett:))
A műtét végén az ereket a doki elkötötte cérnával, amelyek később magától leválnak és az emésztőrendszerben megsemmisülnek (bio alapanyagú cérna). A sebet nem sütötte el.

Amikor bevittek a szobába, onnantól kezdve az első 2-3 óra a legkritikusabb szerintem. Azután a fájdalomcsillapító hatása elmúlik, és igen erős fájdalom jelenkezett a torkomban, amely az állkapocsba és a fül felé is kisugárzott. Kértem fájdalomcsillapítót: az első nap kizárólag injekció formájában adnak azt hiszem Algopyrin-t vagy Demalgon-t. Nekem ebből összesen kettő kellett lefekvésig, 4 órás különbséggel.

Lefekvésig a nyállal folyamatosan vér ürült ki a szájüregemből, amely fokozatosan megszűnt (ha minden jól alakul). Na ez az időszak dögrovás. Nagyon kellemetlen. Ezt túl kell élni.

Lényagében a fájdalom inkább nyeléskor jelentkezik, ill. beszédkor de szerintem a nyelés okozta fájdalom sokkal rosszabb, mint amikor beszél az ember. A nyalést ugyebár a reflex miatt az ember nem kerülheti el. Fájdalomcsillapítóval mérsékelhető a fájdalom.

Éjszaka tudtam aludni, és szerencsére másnap megúsztam fájdalomcsillapító nélkül egész nap, egészen kb. 5-6 óra tájékáig. Aztán valami furcsa következett. A doki mondta reggel, hogy a második naptól pépes kaját lehet enni, és felsorolta a banánt is. NA AKI JÓT AKAR MAGÁNAK MANDULAMŰTÉT UTÁN ÉS NEM VETT BE FÁJDALOMCSILLAPÍTÓT AZ SÜRGŐSEN HAGYJA KI A BANÁNEVÉST. Annyira megfájdult a seb tőle, hogy szédültem a fájdalomtól és remegett a kezem. Rohantam a nővérekhez Kataflam-ért. Kaptam egy 50 mg-os drazsét, ez nagyon segített. Azóta 6-7 óránként beveszek egyet, mert tényleg sokkal jobb vele, mint nélküle.
Ide sorolnám még a citromos fagyit (amiben citromdarabkák vannak), a narancsot, paradicsomot, ill. minden olyan hatású pépes ételt, amely a sebek irritációját okozhatják. Ilyenkor a fájdalom elviselhetetlen.

Első nap NO KAJA, csak tea, ill. jéghideg víz és vízalapú fagylalt, estefele. Másnaptól már lehet tejalapú dolgokat enni/inni. A beszédet és a nyelést természetesen erőltetni kell, mert a seb csak úgy tisztul, ha az ember bő folyadékot iszik. A napi ajánlott folyadékbevitel min. 1,5-2 l. Tudom, ezt nagyon gáz megvalósítani pár órás műtött torkon keresztül, de meg kell próbálni. SOKAT SEGÍT A JEGKOCKA ILL. HA A FOLYADÉK JÉGHIDEG.

Reggelire kenyeret, párizsit, meg efféle dolgokat kaptunk. Ebédre csontlevest és húsgombócot krumplipürével. Csak arra kell nagyon vigyázni, hogy az ember ezeket jól megrágja, mielőtt lenyelné. Én erre úgy segítettem rá, hogy a péppérágott ételt megspannoltam egy kis ivójoghurttal, melytől még folyósabbá vált, így könnyebb volt lenyelni.

A doki elmondása szerint a műtét utáni 4.-5. nap eléggé kritikus a seb szempontjától, ugyanis ilyenkor húzódik össze a seb, vagy mi a fene, és javasolta hogy ebben az időszakban kb. 6 óránként szedjem a Kataflam-ot...

A teljes gyógyulás egyébként 6 hét, ebből az első 2 hét a kritikus. Ilyenkor bekövetkezhet magas láz, rosszullét, vagy akár bevérzés is. Ezért pihenni kell, sok folyadékot inni, kerülni a megterhelést, és az olyan ételeket, amelyek a sebek bevérzéseit okozhatják (pl. panírozott csirke:))))))))).

Röviden ennyi:))) Azt gondolom, hogy a maga a mandulaműtét nem fájdalmas, mivel a mai orvosi technikáknak köszönhetően az érzéstelenítés hatására csak egy kis csípésszerű érzést lehet érezni, amikor a mandulákat leválasztják helyükről, azonban az érzéstelenítő injekcióstű által keltett félelemérzés, a sok vér, ill. az ájulásérzet miatt elég kellemetlen tud lenni.

Azonban, mint ahogyan azt már több fenti hozzászólásban is olvastam TÚL LEHET ÉLNI. A kockázat megvan, de vajmi kevés. Én is 30 éves vagyok, kissé húzózkodtam a műtéttől, de végül belementem és így, hogy már túl vagyok rajta, bátran mondom mindenkinek, akinek javasolta a szakorvos hogy ki kell venni, nyugodtan hogy menjen bele a műtétbe.

Beavatkozás nélkül komolyabb problémák is lehetnek: szívizom-gyulladás, tüdőgyulladás, halláskárosodás, ízületi panaszok, hajhullás, heveny bőrkiütések, ill. olyan dolgok, amelyeknél soha nem a mandulára gondolnak, hanem valami másra, és természetesen a mandula áll mögötte...

A mandula a szervezetben ilyenkor gyulladási gócként van jelen, melyet ha nem távolítanak el, a szervezet ellen fordul és nagyobb károkat okoz.
A mandula fontos szerv, de egy bizonyos kor felett már nem szükséges a szervezetnek, főleg ha sorozatosan begyullad, vagy ilyesmi.

Remélem, senkit nem rémisztettem el a soraimmal, szerettem volna ha mindenki nyugodtan, félelem nélkül ül be majd a székbe műtét előtt és rendelkezik egy kis "tapasztalattal" a műtétet illetően.

Sok sikert és gyógyulást kívánok minden mandulaműtöttnek, ill. műtétre várónak!:)

(#464) Palincs válasza Sündi (#463) üzenetére


Palincs
csendes tag

Sziasztok!

Harmadnapos mandulaműtöttként inkább bátorítani szeretnélek Benneteket. Aki ilyesmin rágódik felnőtt fejjel, az bizonyára már a műtét előtt is megtanulta saját tapasztalatból, hogy a "nyálamat lenyelni is elfelejtem"-mondat a Szentírásban korántsem csak költői kép.

Én két brutális mandulagyuszi után szántam el magam a műtétre, amelyek négy hónapon belül követték egymást. Az elsőről a kivett mandula alapján aszonta a gégemetsző doki, hogy rendes, lezajlott mandulatályog volt, mázlim volt, hogy egyáltalán fölszakadt, mert nem szokott. Akkor gyulladt mandulával kellett volna műtétre mennem már tavasszal.

Na, szóval a műtétről: simán fölajánlották az altatást, azonnal elfogadtam. Nekem ott a torkomban ne kotorásszanak, amikor látom! :O

Ahhoz, hogy eltassanak, előtte volt egy vér- és vizeletvizsgálat, EKG, mellkasröntgen, majd mindennek alapján egy konzultáció az altatóorvossal.

Ennek megfelelően a műtétről semmit nem tudok, itt olvasom némi tisztelettel a helyi érzéstelenítettektől az intim részleteket. Hát, nem bánom, hogy aludtam.

Való igaz, ébredés után az első tea rothadt szar volt. De azért össze sem hasonlítható azzal, amikor a mandulagyuszik idején a Cataflam-ot erőszakoltam le a torkomon. Összességében is azt mondom, a mandulagyuszik sokkal rosszabbak voltak.

A kórházban Flectort kaptam, az is használt. Az első teától kezdve lassan javult a helyzet. Csak egy-egy kortynyi teát töltöttem magamnak, de a mobilomat beállítottam, hogy tízpercenként jelezzen, és akkor azt az egy-egy átkozott kortyot legyűrtem az első napon. Ezt nektek is javaslom, jóval kevésbé fájdalamas, mint több korty egyszerre. Talán még egészségügyileg is jobb, ha egyszer az a koncepsön, hogy nedvesen kell tartani. Az mindenesetre nyilvánvaló, hogy minél nagyobb korty, annál jobban fáj, viszont az ember túl akar lenni rajta, ezért ha sok tea van a pohárban, az arra indítja, hogy nagyot kortyoljon.

Az éjszaka elég vacak volt. Az első kifejezetten, a másodikon is fölébredtem két Flector között.

A második naptól megtanultam lenyelni a nyálamat, ill. a reggeli két zsömlémet is megettem. Most hazazavartak, aszongyák, tömegbe ne menjek, merthogy jól megvagyok most egy influenza nélkül, de egyébként szellemi munkát végezhetek. Rendbetettem az emiljeimet, megírtam egy halom levelet, ilyesmik.

Ja, a kórházba érdemes bevinni valami nagy orosz regényt, vagy ilyesmit, ill. nekem bejött Maurice Druontól az Elátkozott királyok. Kb. 2000 oldal, marhára olvastatja magát, és addig sem a torkommal foglalkozom.

Hát, ennyi. Olyan ez, mint a halál és a wécézés: ha menni kell, hát menni kell.

(#465) Sündi


Sündi
csendes tag

Bakker ez egyszerűen hihetetlen. Három nap telt el a műtét óta és most vagyok abban a helyzetben, hogy kb. 2 óránként összesz**m magam a fájdalomtól:)))

Cataflam-ot min. 5 óránként lehet szedni. Namármost beveszek egy drazsét az kb. 2-2,5 óráig csillapítja a fájdalmamat, utána minden a régi. Ez hihetetlen.

Szinte beszélni sem tudok, annyira fáj. A nyelésről meg ne is beszéljünk.

Azt gondolom, hogy maga a műtét az összes hercehurcával, meg ami az utána következő első napban volt, az semmi ahhoz képest, ami most van. Szerintem az elkövetkezendő 3-4 további nap lesz a lexarabb ebben az egészben.

Már alig várom hogy du. 5 óra legyen, akkor jön végre a következő Cataflam...

(#466) Chilibors válasza Sündi (#463) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Sziasztok!
Jó ez a fórum, legalább nem lepődök majd nagyokat! Sündi, nagyon jó volt olvasni ilyen részletesen. Én nem úgy fogom fel, hogy jobban beijedek, sőt. Legalább tudni fogom, hogy ami most történik, az mással is így volt és nem ijedek meg annyira.
Mondom ezt most, egy bő hónappal a műtét előtt... :U :U :U :U :U aztán majd bekakálok a félelemtől aznap. Azt nem tudom, hogy előre kell feliratni jó erős fájdalomcsillapítót, hogy legyen a kh-ban? Tudom ott adnak, de mi van, ha az nem hat? Sokan írtátok a Cataflamot, hogy az jó. Demalgon meg ha jól tudom, kicsit morfium tartalmú, nem? Az akkor ütősebb, nem? Nekem Flector volt az omü ciszta műtétem után. Az is jó volt.
A 4-5-6. naptól már most fofok. Brutál lehet... ajjajjj

Chili

(#467) Palincs válasza Chilibors (#466) üzenetére


Palincs
csendes tag

Szia,

hát, nem akarok hülyeségeket írni, biztosan egyénfüggő, és lehet sokkal szarabb, mint amit én átélek. Azzal azért biztatnálak, hogy lehet mázlid is. Nekem eddig az volt, inkább csak csöndben fohászkodok, hogy kitartson. Esetleg olvasd el Babitstól a Balázsolást. Vagy fordulj közvetlenül Szent Balázshoz. Fura dolog, de félórával az első komoly imádságom után a tályog tavasszal fölszakadt. Kb. aszontam, "Uram, vagy vedd el az életem, vagy ha akarsz még tőlem valamit, akkor szabadíts meg ettől". És ez nem volt vicc, akkor már mindkettőt elfogadtam. Persze szedtem az antibiotikumot is, ráadásul augusztusban ugyanott tartottam, mint tavasszal. Szóval nem mechanikus dolgok ezek, és az imádság nem arra való, hogy helyettesítse a gyógyszerszedést. De ez talán nyilvánvaló.

Gyógyszerek közül nekem a vízben oldódó Cataflam hatékonyabbnak tűnik, mint a Flector, de fene tudja. Pontosan be volt osztva, hogy hajnali 1-kor, 9-kor, és du. 5-kor szedtem be a Cataflamokat, így enni is, meg aludni is tudtam valamennyit. A hajnali 1 órás kelés sose okozott gondot. :Y

Kb. félóra, mire a Cataflam elkezd hatni, és utána kb. 2-3 órán keresztül embernek érzed magad, még enni is tudsz valamit.

Ami a mostani helyzetet illeti, próbálom napi két Flectorral megúszni, az azért kell.

Ha a műtét kapcsán hajlandóak elaltatni, ne habozz!

4-5-6 nap? Hát, nem tudom, annak még előtte vagyok. Ill. a 4. napot most próbálom átvészelni. A tompa fájdalom nem akar múlni a torkomban, de nem is rosszabb, mint tegnap. Ha javasolhatok valamit, az első naptól foss :F. Akkor teleköpködtem három vesetálat. Azóta Isten kegyelméből lenyelem a nyálamat. Nagy dolog ám!

(#468) Mőbiusz válasza Palincs (#467) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

sztem fajdalmat kilehet bírni az mulandó dolog az legroszabb mikor bevérzik és minden kezdődik előröl...

(#469) Palincs válasza Mőbiusz (#468) üzenetére


Palincs
csendes tag

Most mit mondjak erre? Igazat szólsz :)

Talán ezért érvelnék az altatás mellett: Kizárt, hogyha ébren vagy, és tűröd, hogy akármennyi fájdalomcsillapítás mellett cibálják a húsodat, ugyanolyan fegyelmezett tudsz maradni, mint egy alvó ember. Mármost, ha meg nem vagy fegyelmezett, akkor rontod az orvos munkakörülményeit, és rosszabb minőségű lesz a varrat, könnyebben fölszakad, stb. stb.

Ezzel együtt azért én is csak fohászkodni merek és csak csendben, hogy be ne vérezzen.

(#470) Chilibors válasza Palincs (#467) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Hát, akkor már inkább Istenhez szólok ;) és a Bibliát olvasom! Amúgy is ezt teszem! Szent Balázsról még ott nem olvastam. De kösz az ötletet! ;)
Műtét nekem érzéstelenítésben lesz, különben 80 ezer, ha elaltat. Azt meg kösz nem csengetném ki! Inkább ébren!

Chili

(#471) Chilibors válasza Palincs (#469) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Palincs, Te tényleg így nézel ki, mint a rajzon???? :P :P :P :P :P

Chili

(#472) Sündi válasza Palincs (#469) üzenetére


Sündi
csendes tag

Szia Chilibors,
A Flector-t nem ismerem (szerencsére), de itt a fórumban már olvastam róla... Van ahol ezt adják/ajánlják, van ahol a Cataflam-ot. Az Algopiryn ill. Demalgon enyhébb fájdalomcsillapítók, azok a műtét után megteszik, de rá 2-3 napra már nem. A lényeg, hogy fel a fejjel és követeld ki a fájdalomcsillapítót - szükség lesz rá:)
A kórházban vagy a klinikán természetesen mindenféle gyógyszer megtalálható. nem tudom, hogy magánklinikán ez hogy van, mert én nem ott voltam, de sztem ott is van bőven mindenből. Vinned sem gyógyszert, sem ételt nem kell, mindent adnak. Miután hazaengednek műtét után az utolsó orvosi vizit alkalmával a dokid majd felír receptre valamilyen fájdalomcsillapítót.

Hello Palincs,
Abban igazad van, hogy egy rakás kellemetlen dologtól megkímél az altatás: hatalmas tű, sok vér, köhögés, hangok, szagok, stb.
De az a helyzet az altatással, hogy szerintem jobb tutira menni. Hidd el, sajnos volt már rá példa, hogy az egyén műtét után nem ébredt fel, mert mondjuk valaki hibázott. Habár igen kicsi a valószínűsége hogy valaki meghal egy garatmandula műtét következtében, ill. ez megtörténhet local anesthesiologia mellett is, vagy akár a műtét után, de véleményem szerint egy rizikófaktort kizárni már biztatóbb, nem? Azért elég xar lenne, ha egy mandulaműtéten múlna az életed...
Nekem az orvosom ajánlotta, mert mondta, hogy így gyorsabb és egy rakás utóhatástól megkíméli az ember magát. Gondolom, hogy ő ezt el is döntötte, így választani sem nagyon lehetett... Én azt csináltam, amit mondtak és kb. 20-25 perc múlva kész is lett. Ha a székben ülsz, nem érzékeled az időfaktort.

Jó éjt Mindannyiótoknak!
Végülis túléltem, szerintem bárki képes rá.
Aztán ott van még az ára. A magánklinikákon igen borsós összegeket elkérnek ezért...
Nekem a dokim mondta a 4-5-6 napot. Remélem tényleg nem lesz több. Szeretnék már valami valóban jót és kiadósat enni:)

Ja, tegnap sajnos 2 óránként ébresztett a féjdalom. Remélem ma éjszaka kegyesebb lesz velem.:)

(#473) Sündi


Sündi
csendes tag

Hehe, az előző hozzászólásom jól összjött. Nem tudom, hogy cserélődtek fel a szövegrészek... Mindegy:)

(#474) Anicska


Anicska
csendes tag

Szia Mui,
Ittagyok :)
Néha benézek, megnézem vagy-e? illetve mit írnak a többiek.
Örölök, hogy jól vagy. Nekem ma van a 17. napom, de még mindig fáj. Cataflam vagy Algoflex még kell 7-8 óránként. Aludni csak Cataflammal tudok. :(((
De bizakodom. Házi orvos bácsi aszonta minden OK, szépen gyógyul. :K
Fájni meg fáj, ...hát "ebben a korban"...ne is csodálkozzam (32 vagyok).
Így nyugdíj előtt (mondom én).
De mégis a legnagyobb gondom, hogy nem szabad még sportolni!! :O "Nagy" bringás és görkoris vagyok, most szenvedek, elvonási tüneteim vannak. :U
Kint gyönyörű szép idő egész héten én meg a BKV-van kell közlekedjek a jó kis csőszamaram helyett .... :O illetve szegény görkorim is bepókhálósodik már.... :K
Számolom a napokat. Most már csak 5 van, jövő hét csütörtökön már korlátozás feloldva.... :C :C :C :DD :)) :)) :)) :DDD :K

(#475) Anicska válasza Sündi (#465) üzenetére


Anicska
csendes tag

Szia Sündi,

Nem tudom most hogy érzed magad....gondoltam írok, hátha tudok segíteni.
Nekem is nagy fájdalmaim voltak (falat kapartam, úgy éreztem nem bírok már több napot ki), esetleg olvasd vissza a hozzászólásaimat.

De ami nekem segített - természetes nyugtató szerek: levendula tea, nyugató bogyók. :R
Mikor elkezdtem szedni, könnyebben tudtam aludni, stb. nem fájt annyira, ill. ha fájt is, jobban tűrtem. Már 2 héten túl vgyok, de még mindig szedem... :)
Nekem szüskégem volt még kicsi friss levegőn való tartózkodára, pici mozgásra, sétára is.
Ettől is érezhetően jobban voltam.

Jobbulást!!! Kitartást!!

(#476) Sündi válasza Anicska (#475) üzenetére


Sündi
csendes tag

Szép jó reggelt Anicska,

Köszönöm a tanácsot, minden bizonnyal élni fogok vele:)
Azt hiszem muszáj, mert nekem a 42. héttől vissza kell mennem dolgozni és ott nem lesz időm arra, hogy fájjon. Remélem, akkorra már sikerül annyira "feltornáznom" magam, hogy 8 óránként szedjem a Cataflam-ot és az HASSON IS 8 ÓRÁIG!!!

Egyébként a seb rendesen húzódik vissza, szedek naponta 1500 mg C vitamint is, a sejtek gyorsabb regenerálódása érdekében.

Ja, és most éjszaka csupán egyszer kellett felébrednem, hajnali 3-kor. Bevettem a Cataflam adagomat és kb. 1 óra múlva el is aludtam.:)

Szép napot és gyors jobbulást Mindenkinek!

(#477) Sündi


Sündi
csendes tag

Igen, egy fontos kérdést elfelejtettem. Nem tudjátok, hogy szénsavas dolgokat (pl. hideg sör:) kb. mikortól lehet inni?

(#478) Anicska válasza Sündi (#476) üzenetére


Anicska
csendes tag

Szia Sündi,

A műtéttől számítva hanyadik napon kell visszamenned dolgozni?
Nekem tegnap volt az első munkanapom (2 hét után). A fájással nem volt gond, benyomtam a Cataflamon és elvltam.
Csak hát még nem bírom annyira a gyűrődést. Lemerültem 1 naptól.
Nemhiába mondájk hogy 2 hétig no stressz. Mert nem az asztalnál való ülés a lemerítő ;)
De most itt a szombat vasaárnapom és ráphenek a jövő hétre, mert akkor teljes gőzzel kell már majd tenni a dolgokat.
Valahogy ma még a nagy görkorizhatnékom és a biciklizhetnékem is alábbhagyott :DD
inább Cataflam és ágy a programom :K

De már karnyújtásnyira van a vége :)) :)) :)) :C :R :P :K :DDD :DD :D :) :K :K :K

Nekem azt mondják a "régen" műtöttek, hogy egyszer csak egyik napról a másikra elmúik eljesen a fájdalom, mint ahogy a nagyon nehéz 5-6 nap után is egyszer csak könyebb lett egy csettintésre.

Jobbulást mindenkinek!

(#479) Palincs válasza Chilibors (#470) üzenetére


Palincs
csendes tag

Chilibors:

Nem is elsősorban Szent Balázst ajánlanám, hanem Babitsot: a költészet ökumenikus :P

Tényleg más úgy olvasni, ha az iskolapadban ülünk, vagy úgy, ha a bőrünkön érezzük egy tizedét annak, amiről ír (gégerák).

Persze pont ez a vers elég katolikus :-) De bibliai utalásokra is fölhívnám a figyelmed, pl. a gyermek-felnőtt párhuzam és az 1Kor 13,11-12 között. Nekem azért a csattanó volt különösen fontos. No, itt van:

http://www.sulinet.hu/tovabbtan/felveteli/ttkuj/19het/esztetika/babits_balazsolas.html

Altatás/érzéstelenítés:
Hát, valamiben meg kell halni... Nem is az a lényeg, hogy az altatás megkímél egy csomó szívástól, hanem hogy szerintem az orvos alaposabb munkát tud végezni, ha nincs egy izgő-mozgó, köpködő, ájuldozó paciense, hanem fexel, mint a fadarab. Márpedig az altatással egyenlő halálos kockázatot pl. a szepszis, vagy a bevérzés is hordoz. Kedvenc rémtörténetem az a haverom, aki félévig feküdt benn a kórházban mandulaműtét utáni vérmérgezéssel. Ugyanabban a kórházban, ahol én is voltam... Igaz, húsz éve...

Mit vigyünk a kórházba?
Hát, wc-papír nem volt, evőeszköz nem volt, pohár nem volt, kaja tragikus (másnap reggelire két zsömle joghurttal). Gyógyszerek közül csak Flector, szerencsére hatott.

Vigyél be buborékmentes ásványvizet, sokat, ha maradt meg Cataflamod, és bízol benne, azt is (de tegyél töredelmes beismerő vallomást a nővérnek), viszont a joghurtot és a kefírt bízd a látogatókra, mert valszeg hűtő sincs. Ja, másnaptól a tejföl sem rossz. Pénzt és borítékot... A vezető orvost 20 000-re taksáltam, azért mégiscsak rutinműtét. Ha rendesen gyógyulsz, a nővéreknek nem adsz pluszmunkát, így talán az első napi nővérnek lehet valami ajándékot adni. De csak ha nem őrmesteri hangon szívat a teával, hanem próbál kedves lenni... Velem pl. rendes volt.

Bevált a mobiltelefon riasztó-funkciója: tízpercenként csörgött, hogy ideje teáznom.

Sokat emlegetik a fagyit, hát, nem tudom. Amíg nagyon fáj, addig nyelni sem tudsz rendesen, így fölolvad a szádban, mielőtt a torkodat hűthetné. Amióta kevésbé fáj, én nem erőltetem, félek a torokgyulladástól.

Ételkísérletek:
Ahogy Mőbiusz kolléga klasszikusan megállapította, az igazi kockázat a bevérzés. Minthogy erre tekintettel még a fürdéstől is tiltottak, forró dolgokkal a műtét óta nem kísérletezem, csak langyos tejeskávéval, merthogy függő vagyok. Ja, azért megfürödni megfürödtem, de csak három nap után...

A hideg dolgoknál tudtommal nincs vérbőség, így bevérzési kockázat sem, a fájdalommal meg lehet játszani. A sört ma este kipróbálom. Ha lemegy, akkor mégiscsak jobban hűt, mint a fagyi...

(#480) Anicska


Anicska
csendes tag

Sziasztok,

A hideg sör....hmmm....sztem az alkohol és a fájdalomcsillapító nem olyan jó párosítás ;) :))

Végül is az a kérdés ki melyen hatást akar vele elérni ;)...:)

(#481) Palincs válasza Anicska (#480) üzenetére


Palincs
csendes tag

Jé, a Flector betegtájékoztatójában benne van, hogy szeszes italt nem szabad fogyasztani a szedésekor. Mondom én, hogy jobb a Cataflam: annak a betegtájékoztatójában semmi ilyesmi nincs. Igaz, a hatóanyag tökugyanaz. :F

Node, a sör Bajorországban pl. nem is számít szeszesitalnak: a közönséges élelmiszerekkel együtt adózik. :C Valahogy ugyanerre kellene fölhívni az itteni rendőrség figyelmét. Meg a szervezetemét. :K

(#482) Sündi válasza Anicska (#478) üzenetére


Sündi
csendes tag

Szió Anicska,

E hét kedden volt a műtét, és jövőhét utáni hét hétfőtől kellene visszamennem dolgozni. Azaz összesen durván 2 hétre a műtét után, akárcsak Te:)

Nos igen, a stressz. Azt hiszem, engem sem maga a munkám és az irodában ülés fog lemeríteni. A stresszt meg kell oldani. Erre van egy jó receptem, lásd alább:)

http://bp3.blogger.com/_qh_73omvpV0/SAbELCPjEpI/AAAAAAAAHN8/Zc_51A3k8fg/s400/gy%C3%B3gyszer_plak%C3%A1t.jpg

További ajánlás: Szigorúan be kell tartani a 8 óra/nap munkaidőt! Ha ezt a főnök nem fogadja majd el, akkor nem tudok mit hozzáfűzni - le kell cserélni:)

Aztán ott lesznek majd a hétvégék a regenerálódásra. Sajnos ilyen "szép" időben, mint ami most errefelé van a kerékpározástól amúgy is elmenne a kedvem, ha lehetne már aktívabban mozognom...:(
A doki még a hajolgatást is megtiltotta legalább egy hétig, a bevérzés elkerülése miatt, nemhogy a bicajozást.

Hát nem tudom ezt a sör ügyet. Szerencsére eddigi életem során sosem kellett olyan gyógyszereket szednem, amelyekre ha ittam egy sört, elájultam volna, vagy ilyesmi. Azt hiszem a sörnek igen csekély az alkoholtartalma és a szervezetem is jól reagálja le (ez alatt azt értem, hogy nem leszek rosszul vagy ilyesmi:). Szerintem max. egy sör/nap a Cataflam mellett is simán belefér. Én tulajdonképpen nem az alkoholtartalom miatt kérdeztem rá, hanem a szénsav miatt. Állítólag ilyenkor nem lehet szénsavasat inni...? Tapasztalat? Hm?

Kitartás, később még jelentkezem.:)

(#483) Anicska válasza Sündi (#482) üzenetére


Anicska
csendes tag

Szia Sündi,

...és 2 hetesen a mandulaműtött ember még csak 70%-os teljesítéménnyel bír :K
Legalább is az Anicska ember ;)

Ez az általad ajánlott gyógyszer műxik :C . és sok pozitív oldala van:
- nem kell receptre kiváltani
- legolcsóbb gyógyszerek egyike
- önállóan adagolható (ahogy az adott helyzet megkívánja), illetve mindeki bállíthat megának egy ideális adagot
- illetve kevés - a fizikai szervezetre gyakorolt - mellékhatása ismert (
...és sorolhatnám még tovább.
egy dologra kell csak nagyon figyelni azért:
- a túladagolásra :C :Y :DD :)) :)) :)) :))

Mozgás, sport nekem sem jutott eszembe az első héten ;) ;) ;) , örültem hogy élek, vagyis nem örültem neki :((( :O :W
A második héten, mikor már Ficánka voltam, akkor jött rám erősen a késztetés... :C :C :K

Sör:
szénsav: még nem mertem megpróbálni a szénsavasat, mert hogy tiltólistán van. Mint ahogy a gyümilé is. Meg is jártam vele. Nagggyon csípett. Pedig csak egy pici ananászlét ittam (volna). Iletve a banán (amiről nem gondoltam volna) okozott kellemetlen perceket. Naívan azt hittem jó kis banánturmix, csak lecsorog a torkomon... :C
alkohol: azért reagáltam "csak" az alkoholra, mert tanulmányaim szerint a fájdalocsillapító + alkohol = d+r+o+g
Ezért vénykötelesek tudtommal a komolyabb fájdalomcsillapítók (Cataflam, stb.), mert legolcsóbb d+r+o+g forrás.
Te döntésed persze, de érdekesen reagálhat rá a szervzeted....és föleg az első héten (kivérzés, stb.) nem lenne olyan szerencsés kipróbálni én úgy gondolom...
Én megkérdeznék egy orvost előtte, vagy bár a gyógyszertárban egy hozzáértőt.

Jobbulást!

(#484) Mőbiusz válasza Anicska (#483) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

sztetek mikor lehet szexelni?? bárminemű formájára gondolok????????????????????????????????????????????????????????????

(#485) Anicska válasza Mőbiusz (#484) üzenetére


Anicska
csendes tag

Gondolom az első hét után már light-osan lehet ;) :C ... nem?

(#486) Palincs válasza Mőbiusz (#484) üzenetére


Palincs
csendes tag

szex:
Ha szerelmes vagy, komoly, életre szóló kapcsolatban (ld. még: házasság), amennyiben gyermekvállalásra is készenálltok. :P

Ja, mandulaműtét után jó darabig ellenjavallt, mert vérbőséget okoz. ;]

szénsav:
C-vitaminos pezsgőtablettával próbálkoztam. Ti ne tegyétek. :Y Ezek után a sör is gondolkodóba ejt.

meló:
Nekem aszonták, tanítani és általában tömegbe menni nem szabad :F , merthogy a sok embertől elkaphatok egy megfázást, anélkül meg jól megvagyok. Na, kösz. Egyenlőre tart a betegszabim, utána meg majdcsak legyűröm valahogy a C-vitamint immunerősítés céljábul. Egyebekben munkaképesnek érzem magam, itt programodzom, amikor nem veletek társalgok. Számítógépvírust csak nem kapok el.

(#487) Mőbiusz válasza Palincs (#486) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

jo de másol okozza vérbőséget mint ahol a mandi helye van nem:D?

(#488) Sündi


Sündi
csendes tag

Szép estét kedves Sorstársak:)

Remélem, jól vagytok! Tök jó fórumozni veletek, mindig okoztok egy pár perc örömöt, vagy hozzászólásaitokkal, vagy kérdéseitekkel:)
Így szerencsére könyebb elviselni a fájdalmat is. De térjünk a lényegre...

Hi Anicska,

Sikerült meggyőznöd a sörrel kapcsolatban. Én is úgy tudom, hogy a szénsavas italok tiltólistán vannak, ezért is kérdeztem rá a sörre. Az alkohollal kapcsolatban pedig valóban igazad van, így a kettő együtt már drog, legyen akármennyi alkoholtartalma is a sörnek. Állítólag a Cataflam erős fájdalomcsillapító, így lehet hogy erősebb reakciót váltana ki, mintha egy Algopyrin-re inna az ember egy sört. Mindenesetre nem fogom kipróbálni. Marad a böjt.

Ne harizz meg ezért (ugyanis nem túl kedves dolog más fájdalmán nevetni), de elmosolyodtam azon, amikor írtad, hogy ananászt és banánt ettél, és igen-igen a falra másztál utána:)
Nos, a legelső hozzászólásomban is írtam, hogy a műtétet követő másnap a doki javallotta a pépes kaják evését, és ott a banánt is említette. Poén, hogy legalább 10-15 db banánt hoztak be a rokonok a látogatáskor, amiből mindössze egy fél banánig jutottam:) Olyan fájdalom jött rám, hogy remegett a kezem, azt hittem megőrülök. A nővérkék szerencse, hogy rendelkezésre álltak (nem volt vizit vagy ilyesmi) és azonnal adtak egy Cataflam-ot. Persze, mire az hatott... Ezért saját tapasztalataimat megosztva direkt nagybetűkkel kiemelve írtam, hogy NEM JAVASLOM A BANÁNEVÉST A MŰTÉT UTÁN!
A fenti tényből kiindulva az ananász is hasonló kategória, mivel savas gyümölcs. A sav pedig rohadtul marja a sebet, legyen az bárhol is. Ugyanez lehet a reakció a paradicsom, citrom, narancs, szőlő, stb. esetében is. A sebet irritálják és ez nagyon fáj. Úgyhogy sikerült pont a két jó kaját kifognod:))))
Próbáld majd ki, ha van valamelyik ujjadon egy kis vágott seb, cseppents rá egy citromlevet. A hatás garantált.:) SZvsz ugyanez vonatkozik minden olyan ételre, amely sózott. Pl. chips, mogyoró, pisztácia, stb. Ezeket nem próbáltam, ez csak feltételezés. Valaki jelentkező esetleg tesztelésre??:)

Mőbiusz,

Kérdésed nagyon jó!:) Próbáltam rákeresni a témára az Interneten, gondoltam hátha írt már valaki egy-két okosságot ez ügyben, de nem találtam semmi konkrétat. Így saját kút fejemből racionális magyarázatot keresve indultam el, és a következőkre jutottam.
Mivel szexuális aktus idején a pulzusszám igen szapora lesz, ez a vérnyomás kisebb emelkedését okozza. Namármost, ha a vérnyomás emelkedik, az azt jelenti, hogy a szív szaporább működése miatt több vért pumpál az érhálózatba, és sokszor előfordul, hogy emelkedett vérnyomás esetén orrvérzés indul el, mert a hajszálerek nem képesek ellenállni a megnövekedett nyomásnak és elpattannak.
Habár szex esetén ritka, hogy valakinek is eleredjen az orra, azt gondolom, hogy egy pár napos mandula műtött esetén a bevérzésnek igen nagy a kockázata. Az elkötött (vagy elsütött) erek most gyógyulnak, és hajlamosabbak a vérzésre. Gondolj csak bele, nemrég ott még egy jó nagy nyílt seb tátongott. Szerintem a szex most csak árthat. Így itt is böjtölni kell. De a dokit meg kell kérdezni (már ha nem restelled:) Infot várok ez ügyben:)

További észrevétel, hogy ugyebár nem túl nagy hátrány, ha az ember a nyelvét használja:) Nos, mivel a nyelés is igen nehéz, néha a beszéd is, így szerintem nem biztos, hogy ugyanazt a hatást sikerülne elérned, mint mandulaműtét előtt, vagy utána mondjuk 1-2 hónappal:) De ha van valakinek esetleg észrevétele ezen a téren is, bátran ossza csak meg velünk, kíváncsiak vagyunk:)

Végezetül utánanéztem egy szomorú témának: halál mandulaműtét után. Azt gondolom, hogy elméleti síkon nem árt ezzel a témával is foglalkozni (igaz csak keveset), mert lehet jobb, ha az ember beszél róla, úgyis tudom, hogy sok mindenkiben legbelül valahol motoszkál a gondolat...

A következő három esetet találtam:

http://index.hu/politika/bulvar/muh0420/

http://nol.hu/fesztivalia/cikk/473144/

http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/vegzetes_mandulamutet_/1071303/

Észrevételem, hogy kisgyermekek estek áldozatul a beavatkozásnak és nem felnőttek! Megrettenéssel olvastam az egyik cikkben, hogy a kisfiú torka több héttel a műtét után vérzett be! Tudtommal a gyermekek szervezete regenerálóképesebb, mint a felnőtteké, akkor most hogy is van ez????

A cikkekből kiderül, hogy erős vérzések voltak mindhárom esetben. Nem vagyok orvos, de ha erős a vérzés, akkor az igen hamar képes keringési rendellenességet, így a szervek leállását okozni (a vérveszteség miatt), majd az agy-, végezetül a fizikai halált. Talán ez egy kisgyermeknél sokkal hamarabb lejátszódik, mint egy felnőttnél.

További észrevétel, hogy egyik esetben felmerült az orvos hibája (manduladarab maradt a nyelőcsőben, mely a légzés leállását okozta <-- kemény, nem???), a másik esetben pedig szegény kisgyermeket az egyik kórház nem tudta fogadni, így tovább kellett szállítani máshová (<-- időhúzás = halál). Az utóbbi eset nem az első Magyarországon.

Én majd csak akkor leszek nyugodt, ha eltelik legalább 2 hónap és fájdalmat egyáltalán nem fogok érezni. Addig a para bennem is ott lesz. Szerencsére kocsival 5 percre lakom a Klinikától, remélem ha velem történik valami, akkor időben képes leszek reagálni.

Gondoljunk kegyelettel ezekre a kisgyermekekre, hiszen sorstársak voltak, de sajnos nem olyan szerencsések, mint mi...

Nyugodjanak békében.

Kellemes pihenést Mindannyiótoknak!

(#489) Chilibors válasza Sündi (#463) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Helló fiúk-lányok! Egész jó kis topic ez!!! :C :C :C
Lehet, majd többet jövök műtét után!
Beszéddel kapcsolatban, nektek kb hány napig esett nehezetekre? Illetve mikor nem szabad beszélni? Olvastam valahol, hogy műtét napján valakire rákiabáltak, hogy fogja be :F
Mondtam is a férjemnek, hogy majd úgy telefonálunk, hogy Ő beszél és ha kérdez valamit, akkor 1szer nyomom a gombot, ha igen, 2szer, ha nem! :C :C :C Jó móka lesz!
Szoval akkor azt mondjátok, érdemes előre beszerezni a Cataflamot? Kár, hogy egy nyamvadt receptért nálunk a rendelőben 2 órát kell ülni!!!
Mandulaműtét utáni halálozással kapcsolatban. Említettem már, hogy az én fiam MAJDNEM így járt augusztusban. De nála még a kórházban történt a dolog. Hála Istennek, teljesen felépült, de nagyon nem sokon múlott. Szintén bevérzés, de még a műtét napján. VISZONT. NEM A VÉRZÉS MIATT KERÜLT ÉLETVESZÉLYBE, hanem amiatt, hogy visszatolták a műtőbe és mikor felébredt, hányt egy hatalmasat és aspirálta a hányást a tüdejébe. Magyarul majdnem megfulladt... Újraélesztés, tüdőleszívás, lélegesztetőgép, stb. Aztán rohammentővel a János kh-ba. Valami brutális volt. Még mindig sokszor ezzel álmodom. De ez nyilván azért történt (mármint a hányás), mert már nem volt üres a gyomra. Mondjuk az előzményekben és a következményekben nem vagyok biztos, de a tény, hogy az aspiráció miatt volt a galiba.
Igen én is azt vettem észre, szinte nem is hallottam olyat, hogy felnőtt halt meg. Viszont az utóvérzés meg több a felnőttnél, nem??? :( :( :( :( :o :(((

Chili

(#490) Mui


Mui
tag

Sziasztok!
Én már úgy érzem teljesen jól vagyok!
Ma vagyok 17 napos, de gyógyszert utoljára a 11dik napon vettem be. Persze ettől még vigyázok magamra, semmi szénsavas, semmi megerőltető, de pl ma már takarítottam egyet! Eszek mindent, semmi nem csíp! Holnap már megyek melózni is, kíváncsi vagyok milyen lesz, mert pont hosszú naposak vagyunk, így vagy 11-12 órát leszek kénytelen bent lenni.
A szex :)) ha már szóba került, én már első hét után....persze nagyon óvatosan, de semmi baj nem lett, szerencsére! :C

(#491) Sündi


Sündi
csendes tag

Sziasztok,

Az 5. napon eljutottam odáig, hogy a fájdalomcsillapító kitart kb. 4 óra hosszát, az előző napok 2-2,5 órájával ellentétben. Most vagyok szerintem a lexarabb stádiumban. Ha kimegy a fájdalomcsillapító hatása, olyan, mintha folyamatosan marná valami a torkomat. Nem kellemes egy érzés, az biztos, de abban reménykedem, hogy szerda környékére mérséklődik...

Az éjszakám is pocsék volt. Tapasztalataim alapján éjszaka roszabb, mint nappal. Hajnal 3 körül ébredtem. A fájdalom ébresztett, és a Cataflam altatott...:)

Thanks a lot for dear Cataflan:)

Jó pihenést Mindenkinek!

(#492) Palincs válasza Sündi (#491) üzenetére


Palincs
csendes tag

Sziasztok!

Lőn ötödik nap. Kipróbáltam a sört. Ellenjavallt. Két kortyig jutottam. :O

Beszélni én már rögtön a műtét után tudtam, de ez változó. Van ismerősöm, aki két hétig tátogott. Igaz, neki be is vérzett egyszer, az visszadobta a gyógyulásban. Hát, Chili, még mindig csak azzal tudlak biztatni, hogy lehet mázlid is.

A napi 3 Flectorra még szükségem van, és nekem is elég szarok az éjszakáim. Azért a Flector olyan 6 óra hosszat kitart, de utána az utolsó két óra elég rossz: tompa, folyamatos fájás a torokban, fájdalmas nyelés.

De az továbbra is áll, hogy a mandulagyulladás sokkal rosszabb volt. Nem tudom, jobb-e a Cataflam, nálam mindkettő beválik. A levendulateának még nem jött el az ideje...

Halál/életveszély:
én egy szepszises ismerősről tudok, akik félévig volt a kórházban mandulaműtét utáni vérmérgezéssel. Ez állítólag egyértelmű orvosi műhiba, dehát nekünk, felvágottaknak ez nagyjából mindegy.

Pánikolni semmiképp nem szabad, de egy végrendelet hozzátartozhat a józan szembenézéshez, nálunk, katolikuséknál egy gyónás (a betegek kenetét túlzásnak vélem), és azt hiszem, mindenképpen érdemes a Jóistennel ezt-azt megbeszélni.

(#493) Kyra25 válasza Sündi (#491) üzenetére


Kyra25
újonc

Szia Sündi.

Én most vagyok a műtét utáni 10. napon,de az a maró érzés még nekem is megvan amit írtál. Kb. a 4.-5.napon kezdődött és a mai napig ha eszem vagy iszom mentes vizet vagy esetleg rosszul nyelek,rögtön elkezdi marni a torkom.
Azt hiszem még neked is együtt kell élni ezzel az érzéssel egy pár napig.De remélem hogy te majd gyorsabban gyógyulsz. :K
A legrosszabb,hogy ezt a fájdalmat,még a cataflan sem csillapítja (legalábbis nekem nem). Pedig azt sem mondhatom hogy sok gyógyszert szedtem,és azért nem hatott.Naponta max 2-t vettem be,most meg már 2 napja nem vettem be semmit,mert rájöttem hogy fölösleges szedni ha semmit sem ér.

Mielöbbi gyógyulást!!! :)

(#494) Sündi


Sündi
csendes tag

Sziasztok,

Szia Palincs,
Kösz a sörtesztet, élek a belőle levont következtetésekkel, pedig szeretem a sört. Valahogy éreztem én hogy ilyen hatást válthat ki, dehát úgy látszik vannak nálam sokkal bátrabbak is:)
Ha jól tudom, a Flector és a Cataflam (mintha metal bandákról beszélgetnénk, nem?:) hatóanyagai azonosak. A kérdés csak az, hogy azonos mennyiségben tartalmazzák-e a hatóanyagot. Nem függhet esetleg ettől az, hogy melyik mennyire erős? Én nem tudom, vagy a Cataflam gyenge vagy tényleg valami nagyon gáz a torkomban, de kb 2-2,5 óráig bírja, utána pokol. Főleg akkor a legroszabb, amikor sikerül elaludni, akár délután, akár éjszaka, és utána pár órával felébredek. A fájdalom kb. 1-2 perc alatt teljesedik ki, de a torkomtól kezdve, az állkapcsomon keresztül a fülemig mindenhol hasogat, majd szét szakad, még a fejem is belefájdul. Na olyankor no beszéd, csak gyors Cataflam, és kb. fél óráig mint egy kényszerzubbonyos elmebeteg fekszem egy helyben, mire elkezd hatni.
Nálad a Flector meddig fejti ki a hatását? Mennyi idő telik el onnan, hogy beveszed és megszűnik a fájdalom?

Hello Kyra,
Kösz a sok információt, már kezdem magam felkészíteni az elkövetkezendő napokra (Palincs javaslata alapján valami jó és tartalmasat kéne elolvasni:). A téma kapcsán csak annyit, hogy ma sikerült beszélni egy ismerőssel telefonon, neki 25 éves korában vették ki a manduláját, és elmondása szerint 3 hétig "Cataflamkúrán" volt, mert másképp nem volt képes létezni. Úgyhogy holnap megyek a házidokimhoz, mert az első dobozzal el is fogyott. Napi 4x1 tablettát veszek be (5 óránként), és az első doboz 4 napig bírta. Szép remények...
Jó neked: napi 2 tablettával kibírtad... Hát igen, van aki így, van aki úgy éli meg. Nem vagyunk egyformák.
Tulajdonképpen ha beveszem a Cataflam-ot, és hat, akkor olyan érzésem van, mint egy közepes erősségű torokgyulladásnál. Kapar a torkom, meg kissé nehézkes a nyelés, ennyi. Olyankor tudok enni is. kb. 1 óra kell, mire perfektül kifejti a hatását. Aztán kb. 1-1,5 órám van még, hogy mosolyogni is tudjak:)

Egy biztos, amíg a fájdalom ilyen erős lesz, nem fogom kibírni Cataflam nélkül, de az is biztos, hogy baromi nagy gyógyszerellenes tag vagyok. Amint lehet, csökkentem az adagot és leállok róla. Csak jönne már el az ideje.

Jó éjszakát, szép hetet ÉS MIELŐBBI JOBBULÁST Mindekinek!

(#495) Anicska válasza Sündi (#494) üzenetére


Anicska
csendes tag

Szia Sündi,

Mindenki tök másként éli meg a műtét utáni napokat, fájdalmat, a régi hozzászólásokból ezt szőrtem le...
Én kb. hasonlóan voltam, ahogy te is írod.
Nekem az 6. napon egyszerre könnyebb lett. Azóta meg kb. ugyanaz. (nem sok változás van)
De ezt olvastam is a fórumon, hogy a 4-5-6-7 nap a legrosszabb.
Akkor válik le a sebről a varrat, kinek előbb, kinek utóbb.
Nekem a 3-4-5 nap volt a nagyon gáz. Szintén csak 2 órát hatott a Cataflam, utána falkaparás. Enyhülést nekem a term. nyugtató bogyik és az ütősre készített levendulatea hozott. Attól kezdve mondhatni hogy pihentem is az a pár óra alatt, amit aludtam.
Bár most vagyok 18. napos, még nem mondhatni hogy jól vagyok...
Próbálom leredukálni a gyógyszer adagot, de még Cataflam nélkül nem mernék elindulni itthonról.

Jobbulást mindenkinek!

(#496) tonsila


tonsila
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ma van a 9. napom (műtéttel együtt a 10.), és csak most szántam rá magam hogy olvasgatok fórumokat, egyébként szerintem jobb is,mert elképesztő mennyire máshogy éli meg mindenki. Persze vannak standard dolgok amik mindenkinél hasonlóan játszódnak le, vagy ugyanúgy, de a legtöbb azért egyénenként változó, sok mindentől függ - szerintem.

Engem altatásban műtöttek, lehetett választani, és nem bántam meg. Annak ellenére sem, hogy én hánytam utána éjjel, ami nem volt éppen kellemes, sőt, de akkor sem bántam meg, mert a másik opció szerintem egy horror!!!

Nekem a kórházzal nagyon pozitívak a tapsztalataim, Szent Imre (Bp.). iszonyú kedves volt mindenki, segítőkész, minden flottul zajlott. Nekem koktélt kellett inom félórával műtét előtt, attól kicsit bekábultam, majd betoltak (saját pizsama naci, csak fölül kellett levetkőzni, de letakartak rögtön) kaptam egy kanült, és onnantól vénába be az altató, és csak arra emlékszem haloványan hogy már a műtő előtti váróban fekszem, és annyira nem is vagyok szarul. Az ébresztésre se emlékszem meg semmire. Kicsit ott még megfigyeltek, majd visszatoltak a szobába. Összesen mindennel együtt volt ez egy óra.

Utána elég kómás voltam egész nap, jórészt aludtam, vagy legalábbis azzal próbálkoztam. Két óránkeresztül kellett köpködni a nyálat, meg a vért, de én alig véreztem, nekem alig volt mit kiköpni. Sokakkal ellentétben nekem az első ivás se vol szörnyű és brutális, egész könnyen ment. Nekem az első nap a kórházban abszolút nem volt rémes, nem volt jó, persze, de kibírható. Nem tudom milyen fájdalomcsillapítót kaptam, vénába ment a kanülön keresztül, és hatott. Az éjjeli hányást leszámítva semmi gond nem volt, pedig én alig ittam. (Pont emiatt, nagyon féltem hogy újra hányok, és nem mertem inni.) Pedig másfél litert meg kell inni a kórházban.

Másnap reggel megnézett egy doki, elláttak jótanácsokkal és mehettem haza. Még mindig elég KO voltam, egész nap csak aludtam kb. Az első 3 nap nekem nem volt vészes. OK, nyelni nem tudsz,meg beszélni se esik jól, én nem is beszéltem kb egy hétig, pedig lehetett volna (vannak akiknek azt mondják a műtétnapján TILOS, nekem azt mondta a dokim simán lehet, sőt, mert nem a hangszálamat műti :) ).

Szóval első pár nap szar, nyelninehéz, enni nemnagyon lehet (puding, húsleves, én ezen éltem) de ami utána jön....nekem mondjuk elmondta az orvos előre hogy az első egy héten minden nap szarabb, szóval fel voltam készülve, de ez?! Úristen!!!

Az 5-6-7 nap hát az HORROR, iszonyat, én éjjelente nem hittem el hogy ezt túlélem. Nekem az éjszakák voltak a legrosszabbak, 2 óránként keltem fel, vagy másfél, utána egy óra azzal telt hogy megittam 2kortyot,majd belehaltam.

gyógyszerek: nekem azt mondta a doki, hogy napi 3 cataflam, de azt ki lehet egészíteni mással..nurofen, advil, algopyrin, algoflx ilyesmi...az ibuprofen hatóanyagúak nagyon jók...én igyekeztem betartani a 3 cataflamot, de mellé lecsúszott felváltva a 6 nurofen (attól függ milyen kiszerelésű, 1200 mg a maxmum/nap, nekem így jött ki)

Szóval felváltva sok gyógyszerrel ki lehet bírni, de a fent említett napok kritikusak olyankor nem éreztem hogy hat a gyógyszer. Azóta túl a holtponton, most a fülem fáj jobban mint a torkom, oda sugárzik ki. Egyébként az végig fáj, meg a fej is, legalábbis nekem.

Én semmi banánnal meg hasonlóval nem próbálkoztam, nagyon óvatos voltam. Csak a húsleves, tea, puding, tejbegírz volt jó nekem. Meg a friss kenyérbél, aznagyon hasznos, nagyon jól lehozza a lepedéket, az fontos.

Hát ezek...a fájdalmat leszámítva eddig megúsztam komplikációk nélkül, és tényleg csak jót tudok mondani a kórházra, és az ottani kiszolgálásra is, az orvosokra meg főleg. (Műtét után többször jöttek ők is megnézni minket, nem csak letudtak minket és utána le se szartak. És nem a pénz miatt, hanem tényleg nagyon alapoak voltak és kedvesek.)

Ja, hajat mosni, fürdeni, hajolni, emelni nem lehet, semmi megterhelőt,meg olyat vérbőséget okoz. Nagyon kell vigyázni, de szerintem egy kis séta egy hét után nem árthat ha jólesik.

Egyébként a nyelés még mindig fáj, dehát muszáj enni és inni. Remélem még pár nap és vége van ennek...nem ajánlom mint program senkinek ha nem muszáj, de ha muszáj, akkor muszáj, mert több bajt okozhat ha már nem működik rendesen.

Kitartás mindenkinek aki előtte/közbe van!!!

(#497) tonsila


tonsila
csendes tag

ja, a gyógyszerekkel kapcsolatban még valami:én is baromi gyógyszerellenes vagyok, és ha ennek a rémületnek vége, biztosan csinlok vmi tisztítókúrát, de: ezt egyszerűen nem lehet kibírni gyógyszerek nélkül, és én úgy voltam vele, hogy amennyi mindenféle antibiotikumot meg egyebeket beszedtem már idén a sok betegeskedés miatt, hát nyilván ez a két hetes cataflam-kúra se tesz jót, de már nem oszt nem szoroz...és ha valamikor szükség van rá, hát az most van...

nekem bevált az,hogy felváltva cataflam-nurofen...semelyikből nem szedtem be többet egyszer sem a napi megengdettnél, és így a kettő kiegészítette egymást, soha nem volt olyan időszak, amikor nem hatott semmi...persze olyan volt h annyira fájt hogy azért nem hatott, de nem kellett soha azt várnom mikor telik le az x óra h bevehessem a gógyszert...

én írtam egy papírra hánykor mit vettem be, így tudtam követni magam...

(#498) Palincs válasza Sündi (#494) üzenetére


Palincs
csendes tag

Szia, Sündi,

Durva, amiről Tonsilával írtok, amit én átélek, az nem is hasonlítható ehhez, és valszeg nem a Flector teszi, hanem a torkunk eltérő berendezése. Ezzel magyarázható a sörteszt... Jó, én is szívok, reggel már nagyon vártam a Flectort, meg éjfélkor sem gond fölébredni, hogy a nyolcóránként járó adag meglegyen, de a Flectorral az élmény még mindig csak egy közepes torokgyulladáshoz hasonlítható láz nélkül. Más fájdalomcsillapító nem kellett, most vagyok a hatodik napban. Annyit érzek, hogy közérzetileg nem javulok, fene egye meg, de különösebb romlásnak sem éltem meg a hétvégét.

Cataflam és Flector:
Van nálam mindkettő, a betegtájékoztató szerint a Cataflamban diklofenág van, a Flectorban meg diklofenág-etil, de kicsit nagyobb mennyiségben. Lehet, hogy az etil teszi... A húgom gyógyszerész, ha kíváncsiak vagytok, kérek egy szaxerű értékelést tőle.

(#499) fanett válasza tonsila (#497) üzenetére


fanett
csendes tag

Sziasztok!

nekem jó két hónapja vették ki helyi érzéstelenítésben. Én is döbbenten olvasom, hogy nektek mennyire más mint nekem volt. De tonsila, szerintem ez azért nem biztos hogy jó, a Cataflam meg a Nurofen, az egy dolog, hogy egyikből se veszel be a megengedettnél többet, de mivel hasonlóak az összetevők, valójában dupláját veszed be. Nincs ideje egyiknek sem kifejteni a hatását, és ha ráveszed a következőt, azzal csak blokkolod az előzőt, kiütik egymást. Szerintem próbáld kicsit visszafogni, és inkább csak egyfélét szedjél, Cataflamból vehetsz be 5 óránként. Ez csak egy javaslat, nem kötelező elfogadni, csak segíteni próbálok.
Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok.

(#500) Sündi


Sündi
csendes tag

Hello Mindenkinek,

Úgy látom, kedves tonsila, hogy mi hasonlóképpen élhetjük meg ezt a sz*rt, ami a műtét után következik, de a gyógyszeres dolgokkal kapcsolatban nagymértékben egyetértek fanett véleményével. Nekem az orvosom többször is elmondta, sőt még a háziorvosom is, hogy szedhetem a Cataflam-ot csak a napi 200 mg-ot ne lépjem túl semmiképp sem! Nem tudom, milyen hatása lehet a szervezetre ha túladagolják, vagy más gyógyszerekkel egészítik ki de nem is akarom megtudni. Inkább végig szenvedem azt a 2,5-3 órát, és legalább 2-2,5 óráig hat a gyógyszer. Az is jobb, mint a nagy semmi.
Az elmúlt 4 hónapban 4 különféle antibiotikummal próbáltak kezelni (Forcid, Zinnat, Ciprofloxacin-ratiopharm, a negyedikre már nem emlékszem), de egyiksem segített. Az utolsó antibiotikum beadása előtt a doki aki operált megnyomkodta a mandulámat egy kicsit, amiből gennyes váladékot préselt ki. Másnap 39 fokos lázam volt, ami 4 napig tartott. Ekkor döntöttem véglegesen a műtét mellett, melyet ő is megerősített a vérvizsgálati laboreredmények alapján.

Az tuti, hogy ezt gyógyszerek nélkül kibírni lehetetlen, és szerintem ez a fájdalomcsillapító "kúra" már nem oszt vagy szoroz semmit sem a szervezetben. Az antibiotikumnál nem hiszem, hogy rosszabbat tenne a szervezettel. Sajnos nem vagyok egyik keleti vallás gyakorlója sem, így a puszta tudatommal baromira nem vagyok képes blokkolni a fájdalmat:) Marad a gyógyszer, de csak mértékkel.

Hi Palincs,
Ha mást nem is érdekel, de engem igen, hogy mi a különbség a két gyógyszer között. Legalább egy szakértő mondja már meg mi a helyzet. Kösz előre is.

Egyébként ma történt valami odabenn. Szinte csak a baloldalon, alul érzek erős fájdalmat, a jobboldali rész nem is fáj. Szerintem itt sebleválás vagy valami hasonló történhetett, mert rohadtul piszkálja valami amikor nyelek. Hirtelen belém állt az ütő, amikor először éreztem, azt hittem most végem, bevérzik, de eddig semmi hasonlót nem tapasztalok...

Szép napot Mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.