Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) CöcBömb válasza bazsii93 (#1449) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Nekem a Cataflam-V alig csökkent valamit a fájdalmon....de most hajnali 5-kor megittam egyet 3/4 óra alatt...., mert nagyon fájt a fülem a nyelésnél....
Kinek mit mondtak melyik nap a legrosszabb? Akkor mindig arra gondolhatok, hogy már talán túl vagyok a nehezén.....Valaki még mondta nekem, hogy a 10-edik nap szörnyű...az még visszavan, na meg a mai is, mert a doktornő szerint ez a 3. nap a legrosszabb......Megpróbálom túlélni :) :O

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1452) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Hát én úgy tudom 5-6. nap a legszarabb akkor nagyon szarul van az ember,amúgy én megkérdeztem a 2. nap a kórházban az ápolót,hogy mikor gyújthatok rá azt mondta,hogy ha rágyújtok bevérezhet. :S Így meg parázok. :(

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1453) CöcBömb válasza bazsii93 (#1452) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Jaj, nemár...akkor szinte mindegyik napot mondták már, akkor nincs egy bevált nap, amire rákészülhetek fájdalomcsillapítóval..... :O
A cigaretta éhségeteket próbáljátok meg rágóval csökkenteni. Az altatóorvos is ajánlotta nagyon a rágót (én amúgy nem dogányzom hála Égnek!!!), így vettem tegnap gyerekrágót (színes gömbök). Amíg nem volt rágóm a rámmal imitáltam a rágózást, meg betűket artikuláltam :DDD A szájam, nyelvem egy fokkal jobb lett ettől. Most mostam fogat, ez mindig nagy felfrissülés!!! :DDD A duzzanat a nyelvemen is kezd csökkenni. Öreganyósan kezdek itthon elpakolgatni, nehéz megoldani, hogy ne hajolgassak, így függőlegesen ereszkedem lefelé :D nagyon vicces. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1454) bazsii93 válasza CöcBömb (#1453) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Igen a rágózást nemkem is mondt az orvosom csinálom is :) Csak kéne venni iylen nikotinosat attól legalább nem fogok kattogni annyira gondolom. Hajolni,súlyokat emelni nem szabad S: így az eddzés sincs 2 hétig minimum.

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1455) mosyka válasza Beasy (#1444) üzenetére


mosyka
csendes tag

kedves Beasy!Nem tudom miért engedtek ilyen hamar haza,minden leletem jó volt,nem volt lázam,nem véreztem,tudtam enni inni,minden bennem maradt nem hánytam,és az h debreceni vagyok nem vidéki.Általában a nem debrecenieket szokták több napra bent hagyni,nehogy valami baj legyen,mert nekik körülményesebb eljutni az orvoshoz ha gáz van.
Remekül érzem magam és ha itthon gyógyulhat az ember az már egy fél javulás:D
Kitartás emberek nem nagy dolog az egész,be kell tartani azt amit az orvosok mondanak.
A cigit sem kívánom,kedden este szívtam utoljára és nem kell,nem kívánom.Hátha letudnék szokni róla:D örülnék:D
Beasy gyógyulj meg minél hamarabb én szurkolok neked :D sok pusy mindenkinek

(#1456) CöcBömb válasza mosyka (#1455) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Hú, én nagyon drukkolok neked, hogy le tudj szokni a cigarettáról :) Amit elmondtál az így van a mi klinikánkon is. Engem is azért engedtek haza, mert nem volt lázam, ettem (megettem mind a két kenyeret), közel lakok a kórházhoz, nem hányok, nem vérzik a seb....remélem továbbra sem lesz gond. Az én orvosom kivételesen ügyes, nagyon meg vagyok vele elégedve! Mindenkinek jó gyógyulgatást! :)

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1457) bazsii93 válasza CöcBömb (#1456) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Hát mondom én cataflammalé nagyon jól érzem magam és semmi baj,de viszint ha ki megy a hatása igen szar,csak legyek túl azon a bizonyos legrosszabb (kinke mit mondtak nekem az 5.-6. napot mondták) Na ezen legyek túl :) cigit meg nem tudom én is elfogok vlószínűleg szívni majd ma vagy holnap egy sálat,ha nem kívánoom akkor annak örülni fogok,amúgy ma már nem kattogok miatta csak a kíváncsiság miatt szívnék el egyet :)

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1458) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Amúgy fasza ez a kis topic,hogy mindenki megoszthat midnent a ezzel a dologgal kapcsolatosan :) Meg újakat lehet megtudni.

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1459) bchristin


bchristin
újonc

Sziasztok!
17 éves vagyok engem jan. 31.-én műtöttek. Sok mindene túl estem már de ennyire szörnyű még sosem volt semmi. Genny volt a mandulámban így muszáj volt megszabadulnom tőle, hát nekem a helyi érzéstelenítő nem sokat segített végig éreztem az egészet, hallottam is és szépen ki is jött a gyomor tartalmam :D Még most sem tudok rendesen beszélni és a nyelés is katasztrófa. De legalább fogytam 4 kilót :D
Örülök akinek jól sikerült :)

(#1460) bazsii93 válasza bchristin (#1459) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Igen a beszéddel néha én is gondban vagyok :)

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1461) bchristin válasza bazsii93 (#1460) üzenetére


bchristin
újonc

Téged betoltak a műtőbe? :O
Én nekem szépen be kellett mennem a lábamon, meg ugyanígy kifele is.
Ha jól számolom én túl vagyok azon a bizonyos 6 napon de semmivel nem különb. :S

(#1462) akom válasza bchristin (#1461) üzenetére


akom
senior tag

Van akinek több ideig tart a gyógyulás.

Nekem is eléggé rossz állapotba voltak a manduláim anno.
Lehet van valami összefüggés, hogy azoknak lassabban gyógyul a dolog.
2. hét után már tuti jobb lesz.

Kitartást !

(#1463) bchristin válasza akom (#1462) üzenetére


bchristin
újonc

Lehetséges :)
Remélem 2 hét tán már jó les, bár még az eléggé messze van... :F
Köszi szépen :))

(#1464) mosyka válasza CöcBömb (#1456) üzenetére


mosyka
csendes tag

:Dhmm kedves cöcbömb:D naon kedves vagy és köszönöm szépen a jó kívánságaidat.
Vigyázz magadra és gyógyulgass

(#1465) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Na a 4. nap műtét utána ma elszívtanm az első szál cigimet,de nem mertem nagyot szívni bele,csak kis slukkokat szívtam bele,de szar volt :S Szerintem nem is kell már nekem innentől a cigi,amúgy is csak a 2. nap kattogtam ma nem kívántam csak kíváncsi voltam,hogy milyen így most műtét után,de szar

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1466) verike


verike
újonc

Vercsike Győrből,én is győri vagyok.nekem októberben vették ki érzéstelenítéssel.Téged altatnak?Nem gáz annyira a műtét én is féltem nagyon,de ki lehet bírni.Bár az ápoló személyzet az gáz nagyon...és ki fog megműteni?Műtét után rögtön a fülem fájt de az egész nap,na az volt csak rossz amikor még inni is kellett de igyekeztem,szerintem csináltass teát,mert amilyen teát adnak azokban a kancsókban..huuuuhhhh nekem valami fekete bele volt ragadva a kancsóba na az ijesztőbb volt:)Amiket itt írnak, hogy langyos vizes fürdő meg hajmosás óvás.......nem tudom én busszal jöttem haza vállamon a tatyóm a sok cuccal és rögtön kutyasétáltatással kezdem a hazaérkezést,takarítással és mentem zuhanyozni a szokásos forró vízbe....én csak óvatosabban kajáltam itthon,meg amit behoztak azzal is vigyázva mert amit a kórházban adnak az nem fini:(nekem a párom amíg magyarban volt hozta a reggelit ebédet vacsit.A sok szénsavmentes vizet,banánt,joghurtot.A dokid biztos mondta,hogy nem lehet fagyit meg jégkrémet,mert a lehűtés csak lassítja a gyógyulást:(
nekem amugy van a kórházi fájdalomcsillapítóból,amit porban adnak egy halommal,mert egy ismerős patikus leinformálta a kórházi patikust és az alapján megcsinálták,amit a házi dokid sem írhat fel....(ha vkinek az jó volt szívesen adok,mert csak kidobás lesz belőle)
Amúgy nem kell parázni,hasonló lesz a fogászati dolgokhoz csak egy kicsit az utóhatása lesz rosszabb.Sajnos nekem bent maradt egy csonk,ami remélem nem okoz majd gondot.Ha kérdésed van írj:)

(#1467) CöcBömb válasza verike (#1466) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Hát én sem kíméltem nagyon magam a kórházban, láttam jön a nővér húzni az ágyat én meg gyorsan rendberaktam az ágyam, vagyis akartam mert rámszólt, hogy ne mozogjak ennyit...mondom nem érzem magam rosszul.....itthon is van, hogy azon kapom magam, hogy lehajolok......de azért igyekszem vigyázni, mert könnyen lehet baj, még ha jól is érzem magam...
Ma megettem 2 pizzaszeletet, egy joghurtot, most tarhonyás, sajtos, csirkés finomságot, és most egy vanilia joghurt na meg persze rágó :D Erőltetni kell, mert amikro alszom utána a kelés nagyon rossz, a fülem is berobban, nyelni se tudok...és sok idő, mire bejáratódom..., de akkor eszek is, bár így sem fájdalommentes :D A nővéreknek mondtam, hogy amit adtak nekünk fájd. csill-t az semmit nem enyhített 1 fokkal sem, és azt mondta, hogy mit akarok elvágták a torkom...még ha az ember a kezét vágja el, az is fáj, hát ha a torkát meg az orrát......na ennyivel le is rendezték...

[ Szerkesztve ]

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1468) Vercsike válasza verike (#1466) üzenetére


Vercsike
csendes tag

szia Verike! Köszönöm, hogy írtál! Kérdeztem altatást, de nem altatnak :( sajnos nem is nagyon mondtak még semmit, kaptam papírt mondták, hogy azt olvassam el abba le van írva minden. Azt se tudom még, hogy ki fog műteni. nagyon gáz ápolószemélyzet? húúú :( Hány éjszakát kellett bent töltened? neked is műtéti előtti napon reggel már jelentkezned kellett osztályon? Téged ki műtött? Eléggé félek mert kicsit pánikolós vagyok, mondta dokinő, hogy kapok nyugibogyót. Mennyire hat ez a tabi? köszi a választ :)

(#1469) bazsii93 válasza Vercsike (#1468) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Vercsike. Én nem tom milyen nyugibogyót mondott a nővér neked,de azt mindenkinek adnak csak nekem injekciót adtak bele a picsámba :O Job ban fájt kajakra mint amikor a pofámba szurták az injekciót :) De amúgy megnyugszól tőle és kiscsit szétcsúsztam tőle :) De fájt az amikor belecsapta a seggembe az injekciót :D Amúgy a cataflam v50 mg-t ajánlom mindenkinek nagyon jóóóó fájdalomcsillapító de ha nem hülye a doki úgy is ezt kapod mert vízben oldódik.

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1470) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Szép jó reggelt,mondjuk nekem ez a reggel elég szar volt :S fél 7 kor arra keltem fel h kibaszottúl fáj az egész torkom :S Gyorban,de nehézkesen lenyomtam magamba a cataflamot 10 perc után már nagyon jóóó:) Cataflam nélkül nem is tudom mi lenne ... :))

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1471) Vercsike válasza bazsii93 (#1469) üzenetére


Vercsike
csendes tag

Szia Bazsii! Minden reménységem abba a nyugi tabiban van, remélem kiüt rendesen :D azt se bánnám ha szurit kapnék, eléggé be vagyok parázva, főleg ez a várakozás, jó lenne már túl lenni rajta. Addig is olvasgatlak benneteket :)

(#1472) bazsii93 válasza Vercsike (#1471) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Vercsika :) aki próbál ijesztgetni annak ne higyjél a műtét nem lesz rossz azt nem fogod érezni,bár sokan önklendeznek műtét közben mikor a torkodban járnak,de én pl nem öklendeztem :) Az lesz igazából szar,hogy nem ehetsz és nagyon éhes leszel műtéti napon semmit nem ehetsz reggel sem-se este csak a műtét másnap reggelén kapsuz kaját :S :) A másik meg mondom a műtét után lesz nagyon ratyi amikor annyira fáj hogy nagyon :S

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1473) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Krumplipürét ettem ebédre,most beültem a gép elé és éreztem h köpnöm kell egyet :) Az egyik varrat most jött ki :) Elvileg vele jár 2 véres köpet nekem nem voolt véres simán csak kijött :)

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1474) Vercsike válasza bazsii93 (#1472) üzenetére


Vercsike
csendes tag

Bazsii elolvastam előző hozzászólásaidat is újból. Ami már biztos, hogy viszek be magammal teát, kaját meg úgyis hoznak be nekem amikor már lehet enni :) Nagy hegesek a manduláim, ezért attól tartok, hogy sokáig fog tartani, sok hasonlót olvastam, de közbe bízom benne, hogy szerencsés leszek és hamar meg lesz :) Cigivel hogy állsz?

(#1475) bazsii93 válasza Vercsike (#1474) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Nekem is nagy hegesek voltak :) és ugyan annyi volt mint e többieknek a műtét :) de ez lehet orvos függő :) cigivel hát... tegnap 1 szálat szívtam el meg ma is 1-et de holnaptól tervezem hogy nem ! mert rájöttem mostmár nem is kívánom. :):) te nem dohányzol ugye?

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1476) Vercsike válasza bazsii93 (#1475) üzenetére


Vercsike
csendes tag

De jó, hogy mindig megnyugtatsz :) Én nem cigizem, 3 éve leszoktam. Neked is drukkolok :):)

(#1477) CöcBömb


CöcBömb
csendes tag

Ti egy pohár vízben isszátok a cataflam-V-t? Amíg így tettem 2-3 óra múlva hatott....most alig 2 centi vízben oldom fel, (azt legalább nem tart 1 órát megiszogatni), így fél órán belül hat! Utána persze ráiszok még nehogy gond legyen, de kaparom a falat, míg nem hat, lüktet a fülem meg minden, sálat csavartam a fülemre, a nyakam köré.........úgy mostam ma hajat, hogy odaültem háttal a zuhanyzónak és hideg-langyos vízzel 2 perc alatt megmostam hátrahajtott fejjel......nagyon jó érzés tiszta fejjel lenni, hamarosan fogmosás, szuper...tisztaság fél egészség! Más területen meg szivacsozok meg nedves törlőkendőzök, mert most nincs szükségem dideregve hideg vízben zuhanyozni......Vigyázzatok magatokra! Legyen nyugodt esténk!

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1478) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Hát én erre annyit tok,mondom a a Cataflam V 50 mg-én is csak egy kcsi vizzel iszom nem egy egész pohárral,én is leöblitem utána még egy kis vízzel,de nekem 5 perc alatt hat :) Nagyon jó. Mondjuk én 3 napja jöttem ki a kórházból azóta minden éjszaka 1kor felkelek álmaimból és lüktet a torkom azt hiszem megdöglök nagy nehez letuszkolom magamba a cataflamot kis vizzel és 5-6 perc múlva tovább alszom kajakra. nekem ez a 6 óra tényleg 6 ó6a és percről percre pontosan 6óra elteltével fáj újra. Tegnap este 7kor beszdtem és kajak hajnali 1 kor ébredtem fel h húúú. Ma is este 7 kor szedtem be a 3. adagot és tuti 1kor felkelek megint :W :S ez így szar de e nélkül esküszöm beszarnék .D Vercsike ezt ajánlom neked 100%-ig de sztem az orvos is mondja majd. :C

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1479) flash-


flash-
veterán

25 vagyok idén télen gyulladt be először remélem többször nem vog mer ahogy a hozzászólásokat nézem inkább elmenekülök ha még egyszer fájni fog...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1480) CöcBömb válasza flash- (#1479) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Szia! Ha most először gyulladt be a mandulád, akkor nem kell kivenni! Csak akkor szükséges a műtét, ha évente 3-4-szer begyullad minimum! Akinek volt erős tüszős mandulája, az erre számítson a műtét után is...mármint ilyen fájdalomra ....

[ Szerkesztve ]

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1481) bazsii93


bazsii93
csendes tag

Nekem havonta 2x gyulldtbe nem évente :D Na ez volt a kmoly..

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1482) CöcBömb válasza bazsii93 (#1481) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Nekem is kb. ezért volt szükséges.... :O
Gyerekek....nehéz éjszakán vagyok túl......este 2-ig nem tudtam elaludni a fájdalomtól...(persze előtte 3-kor vettem be utoljára csillapítót).....mondom éjjelre nem veszek be, hátha végigalszom a fájdalmakat...de nem.......remegve vettem be egy csillapítót...3-ra el tudtam aludni, 6-kor felébredtem, megint indult a fülem-torkom fájdalma és nem kockáztattam, bevettem még 1-et.....most délig muszáj lesz kihúznom....drukkoljatok :O

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1483) bazsii93 válasza CöcBömb (#1482) üzenetére


bazsii93
csendes tag

csináld azt amit én :) Én reggel 7kor kelek a Travian miatt :D szzal amikor kelek 7 kor rohadtul fáj majd beszarok úgy fáj.. Beveszek 1 cataflamot. Az Délután 1 kor újra elkezd fájni 6 óra elteltével be még 1 cataflamot:) Valamint este 7-kor még a Valóvilág kezdése elött beveszem a 3.at :) És azzal elvagyok ma pl elvoltam vele reggel 7.ig az utolsóval nem ébredtem fel hajnalban.

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1484) Cyrin válasza CöcBömb (#1482) üzenetére


Cyrin
addikt

ne a cataflamot kapkodjad, hanem keljél fel éjszaka is 1,5 - 2 óránként inni...

(#1485) CöcBömb válasza Cyrin (#1484) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Felkelek, állandóan iszom, még éjjel is állandóan, de ha fáj, akkor fáj.....be kell venni, ihatok akár 5 liter is.....ha nem innék, akkor már megőrültem volna a fájdalomtól...

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1486) bazsii93 válasza Cyrin (#1484) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Ciryn nem tom miről beszél majd valószínű,hogy éjszaka 1,5 óránként felkelek ,hogy ihassak,örülök ha nem kelek fel ...

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1487) Cyrin válasza bazsii93 (#1486) üzenetére


Cyrin
addikt

elég új vagy itt, de ha visszaolvasnál láthatnád, hogy bevált gyakorlat a 2 óránként kelés-ivás éjszaka is, a 3 óra már sok lehet, minél jobban kiszárad annál jobban fáj, és még be is vérezhet, szóval ha te bírod horpaszthatsz két hétig is egyfolytában...

(#1488) CöcBömb válasza Cyrin (#1487) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Nekem eddig még csak abból volt fájdalmam, ha a Cataflamot hagytam el :DD Ennél többet a viziló se iszik, mint én :DDD Én nagyon jól bírom a fájdalmat amúgy, a műtét után a szobatársaim kértek állandóan csillapítót, de én nem, mondtam, hogy megpróbálok kitartani......nekem amikor fáj, akkor tényleg fáj....és ha nyelem a vizet, akkor a fülem is berobban állandóan...na most legyen az ember okos....
2 hónapja az orvos tüszős mandulára írt sima Algopyrin tablettát, persze nem hatott...akkor 4 napig kitartottam a fájdalmammal...sokszor már ültem hajnalban az ágyon, és kértem, hogy vagy így, vagy úgy legyen ennek vége..............................bárcsak akkor lett volna ez a Cataflam..........és állandóan vigyázok magamra, melegen öltözöm fel, igyekszem távoltartani magam a betegektől, ha van egy kis napsütés nem hiszem el, hogy kitört a nyár, és fürdőruhában mászkálok, egészségesen élek..............stb.

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1489) bazsii93 válasza Cyrin (#1487) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Cyrin! Semmi köze annak ahhoz,hogy új vagyok,vagy sem,mert engem is megműtöttek mostanság és tudom,hogy mi a helyzet,de azt biztos,hogy nem tesz jót az embernek ha éjszakánként fel kell 2 óránként aztán aludjon vissza mejd megint ugyanez... Nekem ez nem fekszik,kinek a pap,kinek a paplan.Majd utána egésznap álmos lesz az illető,mert nem tud visszaaludni stb... :C

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1490) bazsii93 válasza CöcBömb (#1488) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Nekem ha bármikor mentem vmilyen betegséggel a háziorvosom mindnre augmentit írtfel (antibiotikum) Mindenre de tényleg :D Utána a tüszös mandula gyulladásomra is azt akart felírni mondtam neki doxyciklint írjon fel nekem felírta azt és az sokkal jobb volt rá 2 napon belűl el mulasztotta a fájást meg a gyógyult is tőle rendesen,de a catalfammal nem ér fel semmit :) A másik meg,hogy ne legyen az embernek mandula gyulladása meg ilyesmi a legfőbb orvosság a sál,nagyon sokan nem hordanak én kitapasztaltam már anélkül el sem indulok itthonról. Mert amíg nem hordtam a sálat akkor volt az a folyamatos havi 2x mandula gyulladás,a sál is egymagába csodákra képes :)

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1491) Cyrin válasza bazsii93 (#1489) üzenetére


Cyrin
addikt

Nyilván van köze hozzá, hogy mióta vagy itt, mivel nem tudod hogy mennyien csinálták már ezt végig úgy hogy kétóránként keltek, és nem passzióból az tiuti.

(#1492) CöcBömb válasza Cyrin (#1491) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Erre csak annyit mondok, hogy én is felkelek...a kórházban is már hülyének néztek, hogy felkeltek hajnali 3-kor és én még fent ültem és ittam...........

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1493) CöcBömb válasza bazsii93 (#1490) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Én is állandóan sálban vagyok, még most is és a fülem is bekötöttem. Az utcán meg a sok ember sál nélkül mekkora menő, aztán majd az lesz a legnagyobb betegségterjesztő....aki meg vigyáz magára az mindig a rövidebbet húzza........Sál nélkül meztelennek érzem a nyakam....meg a buszon jó, hogy a szám, orrom elé tudom tenni....most csak így tudtam kivédeni a betegséget, a buszon mindenki beteg, tüsszög, nem teszi a szája elé a kezét, taknya-nyála egybefolyik a hátam mögött ülőnek, mellém ül egy köhögős, elém 2 fiatal fiú meztelen derékkal azok is tüsszögnek, kezükkel törölnek egyet az orrukon, de ennyi..... :W

[ Szerkesztve ]

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1494) CöcBömb válasza bazsii93 (#1483) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Én is így vagyok ezzel a bevétellel szinte percre pontosan, mint te..én igyekszem kihúzni, 6 óra múlva már iszonyatosan fáj a fülem is, és muszáj bevenni......neked egy fokkal jobb, mert nem ébreszt hajnalban, hogy: " Öcsém, kéne még egyet bevenni, mert nem engedlek aludni, ha nem veszel be :DDD "

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1495) zsanó válasza verike (#1466) üzenetére


zsanó
csendes tag

Szia! engem is győrben műtenek márciusban, hány napig kellett bent feküdnöd? mennyire hatásos a tabletta amit műtét előtt adnak? nagyon köszönöm a választ.

(#1496) bazsii93 válasza zsanó (#1495) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Hidd ha a műtéttől félsz az nem fog fájni :) Csak az szar ahogy matatnak a szádban.Van aki csak öklendezik van aki beokád én csak öklendeztem azt is csak 1x :) bírni kell,az a lényeg ha nem altatnak műtét közben ne csukd be a szemed.

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1497) zsanó válasza bazsii93 (#1496) üzenetére


zsanó
csendes tag

szia. nem, sajnos nem altatnak, és az a baj, hogy én az érzéstelenítőtől (fogorvosnál és nem rég volt más műtétem is) kicsit rosszul vagyok, rám jön ilyen pár perces "pánikszerűség", remegés, fiatal dokinő volt, megemlítettem neki, de csak annyit mondott, hogy "emiatt nem fogjuk elaltatni" és hogy "felnőtt emberektől elvárjuk, hogy ne legyenek rosszul". Hát ezért vagyok ennyire megijedve. Kb hány perces ez a műtét? tudom mindenkinél más, csak kb-re kérdezem :D

(#1498) bazsii93 válasza zsanó (#1497) üzenetére


bazsii93
csendes tag

Figyelj az az első szuri :) 15 perccel a műtét elött kapsz egy nyugtatós szurit én nem tom mosolyogtam tőle meg ilyenek bár nekem az fájt a legjobban az egész műtét alatt,hogy beledöfte a seggembe. Szóval előszőr azt kapod fenékbe,vagy tabit kapsz nem tudom a szuri hatásosabb. 15percet várnak addig fekszel az ágyadon a kórteremben én mondjuk hason feküdtem a szuri után mert nagyon fáj a seggem tőle sztem izomba nyomta nem kérdezett csak mondta h most jönn a szuri az paff. Na attól a szuritól páffff-ki is fekükdtem,mondjuk én elötte is nyugton voltam nem paráztam.Szóval negyedóra múlva bevisznek a műtőbe :) Ott Lidocain spray-fel telefújják a szádat,manduládat tokodat ( Nagyon szar volt nekem,mert nem tudtam levegőt venni azt hittem megfulladok :D,ja és nyelésről ne is álmodozz mert az szar lesz h kell nyelned és úúgy érzed mint ha nem menne) Amint be fújtak megcsipkedik a manduládat vmivel h érzed-e. Ha nem akkor Adják az injekciókat a manduládba és a torkodba amit már abszolult nem érzel. Én éreztem mondjuk de bírtam is :) Utána meg már kajak nem érzel semmit és kezdik a műtétet. Kérdésedre válaszom,a műtét kb 25-30 perc az szerintem a mandula nagyságától is függ nekem nagyon nagyok voltak így volt egy 35-40 perc nekem :) A műtét után meg közben is mikor azt mondja a doki,hogyköpjél akkor köpnöd kell ki a vért. És műtét utána is egy fontos feledet a köpködés :) Műtét utána nem szabad beszélni azon a napon! Nagyon nem is tudsz mert nem nagyon fogják érteni amit mondasz,mert úgy fogsz kb beszélni mint egy dankóros,értetetlenl,ekkor pihentettni kell a beszélődet. Inni azt majd kell eléd tesznek egy 2 literes teás kancsót,legalábbis nálam úgy volt és azt mondták,hogy ezt este 9-ig igyam meg,persze a műtét délelött volt,én inkább hozattam be magamnak nestea-t mert szar volt a kórházi tea. Én műtét után is kaptam egy injekciót a seggembe az is nagyon fáj,én meg mondom őszintén a műtéttől mostanáig az a 2 injekció volt a legszarabb számomra amit a seggembe kaptam :S Nagyon fájt :S És aznap amikor műttenek már nem lesz kedved semmihez,megsenkihez,szal tömören és lényegesen ennyi. Ha valami kérdésed van még nygodtan... :DD :))

Ha gödörben vagy,hagyd abba az ásást!

(#1499) zsanó válasza bazsii93 (#1498) üzenetére


zsanó
csendes tag

köszi, hogy leírtad. Hány éjszakát kellett bent töltened?

(#1500) AlmaLatina válasza zsanó (#1497) üzenetére


AlmaLatina
újonc

Úgy tűnik, ki kell venni a mandulámat. Legalábbis a körzeti orvos ezt mondja. Csütörtökön megyek a kijelölt fül-orr-gégészhez, hogy megnézze. Nekem állítólag volt egyszer (?) tüszős mandulagyulladásom gyerekkoromban, de semmiféle fájdalmakra nem emlékszem, ahogy itt a topikban többen írták. Megfáztam vagy valami vírust elkaptam a múlt héten és ebből kifolyólag egy hétig tüsszögtem, folyt az orrom és erősen köhögök. Lázam az nem volt. A múlt héten amikor ez kezdődött, akkor 1 napig fájt a torkom (nem folyamatosan, csak a savas ételek fogyasztásakor és nem volt erős fájdalom, csak volt ott némi fájdalom, ahol nem szokott lenni), mert emlékszem, nem akartam citromos teát inni, mert csípte. Szombat este figyeltem fel arra, hogy hirtelen, mintha valami gombostűvel megbökték volna a nyakamat egy pillanatra. Ez párszor megismétlődött. Megvakartam a nyakam, mert először azt hittem, talán egy pattanás indul. Aztán mikor harmadjára éreztem ezt a "valaki megbökött egy gombostűvel" érzést, megnéztem a tükörben, mi van ott. Hát nem volt ott semmi. Gondoltam, ha ami engem megbökött nem kívül van, akkor belül és fogtam egy elemlámpát, hogy bevilágítsak a torkomba, mi van ott. Akkor látom, hogy a jobb oldali mandulám kb úgy 5 Ft-os nagyságúnak tűnik, nem gyulladt, nem piros, de a közepén egy fehér valami van. Nem pici kis tüsző, hanem egy kisujj körömnyi fehér tüsző. 2 óránként gargalizáltam hétfő reggelig, hátha eltűnik, mire dokihoz megyek (mivel ahogy megláttam a helyzetet, azonnal az agyamba volt, hogy kik kell venni a mandulám). Láz semmi, fájdalom semmi nem volt, nincs is. 40 éves vagyok, az elmúlt 39 évben tök egészséges voltam. A körzeti doki azt mondta, szerinte tuti a műtét és már ma reggel a műtét előtti laborokat is megcsinálták. Na ott ért aztán igazi shock. A T-vizelethez be kellett menni az sztk wc-be. Ez engem lelkileg megviselt. Hirtelen az jutott eszembe, vajon milyen állapotúak a kórházi toalettek, ágyak, zuhanyzók, stb. Az fül-orr-gégészem a Szigony utcában van a Fül-orr-gége Klinikán. Hallott valaki erről a klinikáról? Egy kissé megrémisztett a sok hozzászóló nagy fájdalmakról szóló bejegyzése. Ugyan volt már egy szájsebészeti műtétem, ahol 5 óra alatt sikerült kivésni mm-s darabokban egy fogamat, de fájdalommal szerencsére még nem találkoztam. Bevallom, most elbizonytalanodtam a dolgot illetően. Igyekszem mondogatni magamnak, hogy nem lehetek gyáva, hiszen még babát is szeretnék idén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.