Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) bubbA19


bubbA19
csendes tag

Sziaa virag12345 ;)

Hát nekem a legfájdalmasabb (napom) a 3-dik nap volt. ..
És az 5-dik napon esett le nekem mindkét oldalról. ..
Lényeg h sokat igyál ..és mostmár mindent ehetsz csak rágd meg jól..
amúgy énsem vártam meg míg fájni kezd..hanem előtte bevettem fájdalomcsillapítót. ..
2hét után sokkal jobb lessz minden..

[ Szerkesztve ]

(#902) BaBacsKa


BaBacsKa
csendes tag

Szia virag12345.

Szerintem számits a legrosszabbra és akkor nem ér nagy csalódás :) ami a fájdalmat illeti nekem még a harmadik héten is eléggé fájt.ami elég kellemetlen volt... :(( nekem a seb csak a második hét után esett le teljesen.
Úgy hogy további kitartást neked!!!
Fel a fejjel. :D

(#903) ivettke


ivettke
újonc

Sziasztok! Én 31 éves férfi vagyok és nekem 3 hónapja vették ki a garatmandulámat. Folyamatossan begyulladt és a baloldali nyirokcsomóm szinte mindig megduzzadt. A műtét után nekem eléggé lassan gyógyult a seb a 2hónapos kotrollon még a bal oldalon volt egy kicsi seb a jobb oldal teljesen rendben volt. A nyirokcsomó visszahúzódótt de még a bal oldal néha húzódik és érzem hogy nem az igazi ami eléggé zavar. A doki aztmondja türelem felnőtt korba ilyen gyulladt mandulánál ez előfurdul.Hát én nem gondoltam volna hogy így elhúzódik főleg hogy egy közeli lány ismerősöm (34 éves) igaz neki télen vették ki 3hét alatt elfelejtette az egészet.

(#904) virag12345


virag12345
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a választ, sokat segített lelkileg..... :)) ma, a 13. napon fáj ugyan :O de bírom gyógyszer nélkül. ez az első gyógyszermentes napom... :C

(#905) Helsa válasza virag12345 (#904) üzenetére


Helsa
újonc

Virág12345 köszi a tanácsokat. Szóval enni inni műtét elött este utoljára, és sok tea a kórházba. ízesített lehet? Mármint a cukor nem marja a friss sebet?
Engem egyszer altattak már, utána sokat hánytam, remélem most ezt valahogy megúszom.
Leginkább egyébként attól tartok, hogy a fájdalom mellett ,hogyan fogom elviselni a 3 éves erősen dackorszakát élő kislányomat. Illetve, hogy őt ne nagyon viselje meg , hogy engem szenvedni lát. Ja és ezek mellett lesz pár nap mikor itthonról dolgoznom kell.
Nekem azt mondták szerdán műtenek és pénteken engednek haza. Ez 2 éjszaka, 3. este műtét után tud már az ember beszélni rendesen? Mondjuk egy estimesét végig lehet hangosan olvasni (2-3 oldal)?
Emelgetést mennyire kerülted?
Amikor a seb leesik az milyen? Mondjuk egy durván tüszős mandulagyulladásra emlékeztet?
Köszi
Helsa

(#906) viki17


viki17
újonc

Sziasztok!
16 éves lány vagyok. Megszeretném kérdezni, hogy szerintetek mi a véleményetek.
Most éppen tüszös mandula gyulladásom van, ebben az évben már volt 2 szer sima, egyszer tüszös és egyszer egy tályogos mandulagyulladásom:S
Kiskoromba már kiakarták venni a mandulámat de valami miatt mégse.
Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek érdemes kivenni? vagy még várjak?
igazábol félek is meg nemis.
Most szerencsém van hogy szünet van, mert különben megint hiányoznék a suliból.
Már unom hogy csomot hiányzok iskolából, meg sok programomat lekell mondamom, mert mindig beteg vagyok.
De félek ha kiveszik akkor milesz.
azt mondják a mandula segit hogy ne kerüljön a szervezetünkbe baktérium, ez igaz?
de nem kéne ennyiszer begyulladnia:S
Szerintetek mit tegyek?
köszönöm

(#907) BaBacsKa


BaBacsKa
csendes tag

Szia Helsa.

Már aznap tudsz beszélni.Lehet a tea nyugodtan cukros,én is olyat ittam.Ami meg a sebleesést illeti én személy szerint nem éreztem belőle semmit,fokozatosan tűnik el.A kaja lassan lesúrolja onnan.
Nekem egy szóval se mondták ,hogy ne emeljek,amúgy is az első pár napban inkább feküdtem,de utána már mindent lehet.(feltéve ha lesz kedved hozzá) :)
Így vissza gondolva nekem a legnagyobb bajom az evéssel volt,olyankor borzasztóan fájt.

Remélem tudtam segíteni egy két dologban. :)

(#908) BaBacsKa


BaBacsKa
csendes tag

Szia viki17.

Szerintem mindenképpen megéri,hogy kivetesd.Később nagyobb bajod is lehet belőle.
Nekem sosem volt bajom vele..csak egyszerűen mindig fáj a lábam és a kezem.És sokat hullott a hajam is.Aztán egy vérvizsgálat alatt kiderült,hogy nagyon nagy a gyulladás a szervezetemben.Utána meg már a dokinál voltam és ő is elmondta hogy muszáj ezt kivenni.
Így kívülről nem látszott semmi de ahogy megnyomta a genny ömlött ki belőle. :((
Akkor nem akartam a műtétet de most már tudom hogy volt értelme. :D

(#909) Auratech válasza viki17 (#906) üzenetére


Auratech
őstag

Szia Viki!

Nekem 23 évesen vették ki a mandulámat. Ovis korom óta kínlódtam a gyakori megfázásokkal. Közben volt néhány mandula gyulladásom is. A mandula az immunrendszer része. Viszont a sok gyulladás, hegesedés hatására a funkcióját tökéletlenül, vagy egyáltalán nem tölti be. A tüszös, gennyes mandula gócponttá válik, akkor is, ha éppen nem produkál akkut tüneteket.
Az immunrendszert beterheli, a hétköznapi fertőzésekkel szemben védtelenebbé tesz. Hatással van a fogakra, fülre, szemre... Mint minden idült (elhúzódó) gyulladás végső soron akár szív problémákat is képes okozni. Tehát a gyakori ismétlődő mandulagyulladás a műtét mellett szól.
A mandula gyulladását okozhatja esetleg orrsövény ferdülés is. Ha ezt a fül-orr.gégész kizárta, a mandula műtét indokolt lehet.
Ha kiveszik, egész picit mélyül a hangod, más nem lesz. Hamar túl vagy rajta és utána sokkal ritkábban leszel beteg a torkod miatt.

Nekem először az orrsövényemet kalapálták ki, aztán a mandulám lett hihúzva :)

Auratech Field Recording

(#910) Auratech


Auratech
őstag

Egyébként, hogy biztassak mindenkit.
Az orrsövény műtét kibírható, bár elég gáz érezni, ahogy az orrodon keresztül farigcsáják a koponyádat és "lencsével" feszegetik le a csontot. Ott tudatosult igazán bennem a csonthallás ténye :D
De a legkirályabb az volt, mikor a műtét után 4 nappal levették a kötést az orromról (parittya) és egy fogóval úgynevezett tampont húztak ki. Kábé olyan érzés volt, mintha az orromon keresztül húzták volna ki a beleimet, amik össze ragadtak ott benn. És nem akart vége lenni :D Utána valahogy úgy éreztem magam mintha üresebb lenne a fejem...

Auratech Field Recording

(#911) elttiL


elttiL
senior tag

Jó kis topic. :DDD Nekem 22 éves koromban vették ki /minden évbe be volt gyulladva, és egyszer csak mondta dokinéni, hogy kapjuk mán ki./ Csatlakozom ahhoz a véleményhez /khm tapasztalat alapján/, hogy: idősebb korban durva a dolog, a 6 éves másnap rohangált, én a nagy mafla meg nyomtam az ágyat. Pár nap mulva haza, de néhány nap /talán 1 hét? 33 vagyok már nem emlékszem :U /felszakadt a heg, vérzett, úgyhogy irány vissza pár napra. Kaja: joghurt, fagyi stb, nagyon jót tsze neki /+fájdalomnak/ a hideg. A C@taflam fájdalomcsillapító volt az isten, tulzásba is vittem /a mellékhatásairól túladagolásnál kérdezze meg kezelőorvosát, gyogyszerészét/. MAit nem szabad csinálni kb 2 hétig utána: megeröltető testmozgás, szex :B effélék, mert ugyebár vérnyomás, magaspulzus stb nem használ a nyilt seb gyógyulásának. De lehet hogy ezeket már elmondták mások...
Volt egy aranyos növérke korban kb. mint én... Sosem akartam azt csinálni amit mondott: lefeküdni, nem dumálni 1folytában stb.

(#912) 111222


111222
újonc

Sziasztok!
Nekem foltokban kezdett el hullani a hajam,valamint a testemen is van már egy ilyen folt.
Eközben pedig gyakran gyullad be a mandulám. Utána néztem,és valószínűleg a kettő összefügg.
Nekem csak annyi lenne a kérdésem,hogy mennyit kell várni általában az első kivizsgálástól a műtét napjáig? Előre is köszönöm,ha valaki tud válszolni.

(#913) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Nekem pénteken lesz 2 hete hogy kivették a manduláim. Tegnap már csak 2 szem fájdalomcsillapító kellett, és 7vége óta már tudok rendesen enni is! Mondjuk a műtét utáni első 7en ledobtam 3-4kg-ot, mivel még a saját nyálam is alig bírtam lenyelni, nem hogy még ételt! Csütörtökön megyek kontrollra majd meglátjuk mit mond a doki!

Egyébként én éves szinten 4-5 mandulagyulladást produkáltam, amit antibiotikumokkal próbált a háziorvos orvosolni! Mielőtt elmentem gégészhez, 1 hét különbséggel 2 mandulagyulladásom is volt. Ott azt mondta a doki, hogy lehetne gyógyszeresen is kezelni, de csak akkor fog teljesen megszűnni a probléma ha kiveszi a manduláim, így emellett döntöttem. Nekem egyébként szintén volt/van hajhullásom (lehet hogy genetikai, faterom is megkopaszodott) és gyulladásban volt/van a fejbőröm. Ezt bőrgyógyász diagnosztizálta, ő is mondta a mandulát, rossz, gyulladt fogakat! Kíváncsi vagyok mi fog változni ezután!

A műtét egyébként kibírható, de nem kellemes. Ha bármi egyéb betegséget, tünetet okoz mindenképpen érdemes kivetetni!

Remélem nem fárasztottalak nagyon titeket! Aki lábadozik annak jobbulást, aki még műtét előtt áll annak meg sima műtétet és kitartást! :D

Üdv: Z

(#914) sharon válasza z00li (#913) üzenetére


sharon
újonc

Sziasztok!

Én 31 évesen szántam rá magam a mandulaműtétre múlt kedden. Ma vagyok 8 napos, és egyre durvább..Ma már a gyógyszer sem segít, iszonyú szúró fájdalmat érzek minden nyelésnél. :(( Pedig az első 5 napban egész jól elvoltam, ettem mindenfélét, még májat és csirkét is csináltam, de a 6.nap reggelén iszonyú fájásra ébredtem, ami a fülemen sugárzott ki. Miután megittam kínkeservesen a vízben oldódó Cataflan-t, azt hittem megőrülök. Mint egy kényszerzubbonyos, úgy ültem az ágyamon és a fájdalomtól szinte kapartam a falat. :W És ez sajnos így megy azóta éjjel és reggelente. Ez a legrosszabb időszak, mert megszárad a seb. Úgyhogy most új stratégiát dolgoztam ki:óránként fel fogok kelni, h.igyak egy kicsit, így talán vmilyen szinten nedvesebben tarthatom a sebet.
Amúgy nagyon jó ez a fórum, mert sok hasznos infót olvashatsz. Így jöttem rá arra is, hogy miért nem vált le még a sebem. 3 napja szinte nem eszem semmit sem. Max.egy kis pépeset, de azt is nehezen. Ez viszont nem hozza le a sebet, így reggel már kenyérrel és sonkával próbálkoztam..Igaz, majd be diliztem, de a mihamarabbi gyógyulásom mindent megér. :) D.u már túrógombócra gyúrok, estefelé meg virslire. Le azzal a csúnya sebbel!!!! :)
Addig is minden sorstársamnak mielőbbi és kevésbé fájdalmas gyógyulást!! :)

(#915) bubbA19


bubbA19
csendes tag

jujjha mennyien írtok
nagyon helyes :B

nem kell félni..aki úgy érzii az vetesse ki mindenképp...főleg ha sokszor begyúllad. ..
nekem még sajna most is hullik a hajam egy kicsit :O
remélem h majd helyre áll a szervezetem így másfél hónap után. ;)

(#916) Auratech válasza sharon (#914) üzenetére


Auratech
őstag

Őszintem mély együtt éerzésem Veled! Én is átestem ezeken a dolgokon. Hamarosan emlékké válik a sok kellemtlenség és búgó hangod emlékeztet csupán a torkod terrorjára.

Auratech Field Recording

(#917) Xleslie


Xleslie
csendes tag

Sziasztok! Nekem pénteken (2009-11-06) vették ki a manduláimat, így gondoltam leírom az éményket.

Egy ideje már gyanítottam, hogy nincs minden rendben, mert tavasz óta sokkal fáradékonyab voltam az eddigieknél, hol jobban, hol kevésbé fájta a torkom. Nem törődtem vel, elviselhető volt. Nyár végére azonban már tudtam, itt problémák vannak. Először a jobb majd a bal fülem gyulladt be, minden előzmény nélkül. Elmentem az szakrendelőbe, ott megnézte a doki, mondja: krónikus magdula, ki kéne venni. Ja, mondtam magamban, azt nem mostanában lesz, kisbarátom, majd sietve távoztam. Így utólag megkövetem a drága doktor urat (ő műtött meg most... :B ), mert nem telt bele 1 hónap és gennyes akut mandulagyulladásom lett. Kemény 2 hét, itthon, 1 hét alatt 5-6 kilót fogytam, nem bírtam egyáltalán nyelni. Kemény volt! Így visszamentem a dokihoz, aki elmondta ha nem vesszük ki készüljek fel, hogy ilyen gyulladások lesznek 1-2 havonta, míg nem kapot egy jó szívizom vagy vesemedence gyulladást és akkor már nem fogják kérdezi akarom-e kiveszik.
Belementem, péntek volt a nagy nap. csötörtökön este 6 után már nem szabadott enni, mert altatást javasoltak. Péntek reggel be, betegfelvétel, mondják kb. 12 körül fogok sorra kerülni. Egy velem egy idős srávccal (most 34 vagyok) voltunk egy szobában jól elökörködtünk az időt. 11-kor bejött a nővérke, valami piros folyadékkal, ami valami bátroságerősítő cucc volt. ;) 12-kor jöttek az ággyal, mondták feküdjek át, itt jegyeztem meg, a piros cucctól sajnos nem lettem sokkal bátrabb. Beoltak a műtőbe, jó fejek voltak az orvosok, beraktak egy infúziót és mondták jó éjszakát, majd kinyitották a csapot! Én jó munkát kívántam, majd 3 pislogtam és szünet!
1 óra múlva ébresztettek, még álmodtam is valamit de mire el tudtam volna mesélni valakinek elfejetettem a történetet. Visszatoltak, (a srácot közben elvitték) adtak egy tálat és egy köteg papírt, modták, ne nyeljek, ne köpjek, csorgassak. Így is tettem kb. 1 órát folyattam a vért, később már csak a nyálam. Aztán hoztak teát, amiből sűrűn kellett kortyolni, hogy ne száradjon ki a seb, később egy vénás algopirint is betoltunk. Iszogattuk a teát és arra gondoltuk, ez eddig annyira nem durva. Jött az éjszaka és merőben megváltozott a véleményem, egy szemhunyásnyit sem aludtam, mert nem kaptam levegőt, annyira be volt dagadva a torkom, soha nem volt még ilyen szar éjjelem, az északás nővér igazi szemétláda volt... d ez hosszabb történet... :W ez volt 0. nap...
1. nap: Szombat reggel hazajöttem, sajnos aludni egész nap nem tudtam, pedig már olyan fáradt voltam, hogy ledöltem a székről. Végre lehet enni, nem könnyű letuszkolni pár falatot a torkomon, de az evésnek nagyon fontos( !!) szerepe van, mert képződő fehér sebhegget a szilárd kaja nyelése vékonyítja el, így 1-2 hét múlva nem vastagon és egészben esik le, így kisebb a bevérzés esélye. Éjjel már tudtam aludni 2-3 órát, az mondjuk életmentő volt, mert a végkimerülés küszöbén voltam...
2. nap: ma sokkal jobb, itthon ülök, eszegetek, persze a fájdalomcsillapító adagomat beveszem előtte. A cataflám szart se használ , egy Xilox nevű granulátumot tolok le, ami 1 óra múlva egész jól hat.

Eddig ennyi, ha érdekel valakit a többi napot is leírom majd, remélem, nagy dolgok már nem fognak történni a következő 2 hétben, gondolok itt a bevérzésre, meg egyeb szép dolgokra.... :)

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#918) Xleslie válasza elttiL (#911) üzenetére


Xleslie
csendes tag

Szia 111222!

Kell egy teljes vérkép, vércsoport és vizelet vizsgálat. Ezzel el kell menni az aneszteziológiára, ott megnézik tudnak-e altatni. Utánna lehet műtéti időpontot nézni a gégéssznél. A laborvizsgálattól a műtétig 1 hónap telt el nálam.

üdv, leslie

[ Szerkesztve ]

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#919) procax


procax
csendes tag

Sziasztok! Engem most műtöttek 6órája. Egyenlőre elvagyok, de ha tudok jótanácsot adni az előtte állóknak akkor kérjétek az altatást és ne hagyjátok lebeszélni magatokat semmiképp! Engem helyiben műtöttek de iszonyatos volt.

(#920) procax


procax
csendes tag

Első nap: Teljesen jól vagyok, ha nyelek fáj de Cataflam segít. Reggelizni is tudtam! :DD
Sokat teázom. És az éjszakát is végigaludtam. Rosszabra számítottam. Eddig minden ok! :))

(#921) Lümi


Lümi
csendes tag

Sziasztok! Jövő kedden, azaz 4 nap múlva veszik ki a garatmanduláimat, helyi érzéstelenítésben. 22 éves vagyok és kb 3-4 éve vannak vele panaszaim, fél éve már a hajam is hullásnak indult, igaz nem olyan dúrván, úgyhogy egyfelől már nagyon várom a műtétet, másfelől meg be vagyok csokizva rendesen, h milyen lesz a műtét közben. A Bajcsyban fognak operálni. Akinek szintén érzéstelenítéssel vették ki, tudna írni pár bátorító szót please :O Milyen lesz a műtét közben, utána 2 óráig állítólag nem lehet nyelni, csak csúrgatni a nyált egy tálba :F

(#922) Xleslie


Xleslie
csendes tag

Nos senkit nem akarok elkeseríteni, de én ma vagyok a 7. napon és reggel úgy keltem, hogy azt hittem kiszakadnak a füleim, a fogaim meg az állkapcsom. Sajnos a cataflam már csak nagyon keveset csillapít. Szóval remélem már csak 1-2 nap és vége a brutalitásnak, de az tény hogy a 6.-7. nap volt eddig a legkeményebb.

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#923) Gabriel90


Gabriel90
újonc

Sziasztok!
Valószínűleg hamarosan én is a műtöttek táborát fogom erősíteni. 19 éves vagyok. Az orvosok már egy éve rágják a fülem, h ez már nem maradhat bent tovább. :( Már több éve küszködök vele, de próbáltuk menteni a menthetőt, ami szerintem eddig tartott. Decemberben lesz egy éve, hogy egy retenciós ciszta van a bal mandulámon. :W Valaki volt már hasonló helyzetben, vagy vmi információval tud szolgálni a cisztával kapcsolatban?? Nekem csak annyit mondtak el a gégészeten, hogy az vagy "kiszakad" magától, vagy nem. Egy nagyobb szőlőszemnyi kb. Nagyon idegesít, de semmi különösebb infót nem mondtak a dokik. Nekem viszont fáj állandóan, emellett krónikus mandulagyulladásom van. :( Remélem tudtok nekem segíteni, én senkit nem ismerek, sőt nem is hallottam még ilyenről korábban, hogy ciszta lett volna a manduláján. El vagyok szomorodva, félek a műtéttől.

(#924) Indulamandul


Indulamandul
csendes tag

Sziasztok!

Jövő héten műtik ki a mandulámat és szorgosan olvasgatok hogy mire készüljek :) De úgy látom semmi jóra. Remélem nem lesz túl sok tilalom :F

(#925) annie231


annie231
újonc

Sziasztok.

Épp a második mandulaműtétem után vagyok.. s ez már a 7 nap.
Vicces.. 6 éven belül kétszer vették ki, ugyanis nekem visszanőtt..
Indokolt volt a kivétel, mert gyerekkoromban is emiatt voltam 3 havonta lázas, beteg és most is 5 hónapja minden hónapban sikerül betegnek és lázasnak lennem (és ez még nem is a h1n1-es influenza miatt van :D )
Az elsőt 17 éves koromban sikerült megejteni, amikoris az érzéstelenítő nem úgy hatott ahogy kellett volna, nagyon fájt a műtét, majdnem belefulladtam a saját vérembe, már ordítottam, sírtam a fájdalomtól, s ráadásul az orvos 3x, ismétlem HÁROMSZOR ELSZAKÍTOTTA a cérnát vagy mit amivel ugye megkötik a sebet..
A sok érzéstelenítő, ami dupla ada volt, mint kellett volna, estére hatott, amikoris le kellett szíjazni, úgy rángtam az ágyban..
na de túl éltük..

a második mandulaműtétem 7 napja volt, amikoris már altatást kértem és másik orvost :)
mondanom se kell, hogy a műtét napján és másnapján a könnyeim potyogtak a fájdalomtól mikor nyelni kellett vagy bmi pépes kaját enni.. most már egyre jobb.. nem igazán érdekel, hogy napi 3 flector-t lehetne bevenni.. én beveszek 4et simán egy nap (15 óra alatt)
Ma az első napom van, hogy 3 felctor elég volt és pedig már 16 órája talpon vagyok :)
sikerült ma már egy nagyon nagy varrt vagy nem is tudom mit lenyelni egy darabban.. gondolom a baloldalit, mert a jobb oldalit megnéztem tükörben, s még mindig ugyanott van.. darabokban jön le a varr amúgy.. de nem vészes.. egyáltalán nem.. 2 napja egyre jobban vagyok.. előtte mondanom se kell, hogy milyen volt.

és ami még vicces, az az, hogy a műtét óta esténként több, mint 4-5 álmom is van :) és nagyon jól alszom :)

(#926) Helsa


Helsa
újonc

Kedves Mindenki aki műtét elött áll még!
Ez a fórum azért nagyon hasznos mert felkészülsz a legrosszabbra ami történhet. Nekem November 5-én vették ki altatásban (29 éves vagyok).
Jól ébredtem, beszéltem, nyeltem, nem volt végköpés/csorgatás. 3 órával a műtét után kaptam Cataflam-ot, utána nagyon jól voltam. Az esti visitnél a kórházi ágyban neteztem, és fagyit ettem (a vacsi után ami tejbe áztatott kalács volt). Az vizitelő orvos nem hitte el, hogy aznap műtöttek. Éjjelre vettem be még egy Cataflamot, jól aludtam. Másnap már mentem volna haza, de csak harmadnap engednek. 1 nappal a műtét után húslevest ettem + krumplipürét valami pépesített hússal. Fagyiztam rendületlenül, behoztam a 10 éves lemaradást :)
Másnap reggel hazaengedtek, nővérek lelkesen bíztattak majd lesz ez még rosszabb! Amit vártam is minden nap mert nem hittem el, hogy ennyi lenne a mandulaműtét. Aztán 4.nap estére a fülem kezdett fájni talán jobban is mint a torkom, bevettem a Cataflamot és 15 perc múlva már jól voltam. Ez, az utána következő napokon (4.5.6) előfordult 1x,2x. Akkor mindig bevettem a gyógyszert így jól voltam. De ettem mindenfélét jól megráva és vízzel vagy teával. (Bundáskenyér, pisztácia, túró rudi,paprikás krumpli, sült krumpli) szóval volt minden a repertoáron, és állandóan ittam. Szerintem reggelre nekem azért nem fájt ahogy mondják, mert van egy 3 éves lányom aki 3-4x felkel éjszaka csak úgy. Akkor mindig ittam, ezért talán nem száradt ki reggelre.
Az első pár nyelés rossz azért reggel, és inni rögtön kell ébredés után, de utána már jobb.
Figyeltem, hogy ne erőltessem magam. Nem emeltem semmit, 2x aludtam napközben, csak 20 percet de nagyon jó volt mindig.
Ha kicsit jobban fáj elkezdtem dolgozni, hogy elterelje a figyelmemet vagy bevettem a Cataflam-ot.
Viszont ami nekem megnehezítette a gyógyulást azok az afták voltak! A kórházban kaptam el. A számban kis fehér pöttyök lettek, ami eléggé fájt főleg ha édeset ettem. Az csípte. Először Phologosol-lal próbálkoztam, az semmit nem használ, aztán felirattam egy ecsetelőt Vygatol azt hiszem a neve, na ez 2 nap alatt meggyógyította. Ha valakinek ilyen előfordul, rögtön ezzel kezdje, pár kellemetlen napot megspórol vele.
Most vagyok a 11. napon. 1 hét múlva megyek dolgozni, tegnap már egész délelött a városban mászkáltam, kutyát sétáltattam. Gyerekkel játszótereztünk. azért kifáradtam mert elötte csak ücsörögni voltam kint, de jól vagyok!
Fel a fejjel mindenkinek! Ha kell vetessétek ki, és altatásban! Én nem bírtam volna azta mészárszéket amit itt páran leírtatok.
Az én műtétem biztos kivételesen jól sikerült, és a véralvadásom is nagyon jó, azt mondták, mivel nem kellett vért csorgatnom. Az altatás után is jól ébredtem. Utána következő napokban teljesen jól voltam. Hozzáértők is csodálkoztak. Szóval van erre is példa, nem csak a legrosszabbra.
Azért szerettem volna ezt leírni, hogy vigasztaljam a műtét elött állókat, lehet egész jól is megúszni ezt a hirhedt mandulaműtétet!
Gyors gyógyulást a műtötteknek!
Helsa

(#927) procax válasza Lümi (#921) üzenetére


procax
csendes tag

Szia! Fel a fejjel ! Nekem most vették ki 4 napja helyi érzéstelenítéssel. 35 éves vagyok. Jobban jártál volna ha altatást kérsz. Ha bírod hogy nyúlkálnak a szádban és nincs tőle hányingered akkor nem lesz rossz a mütét. Normális esetben 15perc. Nekem sajnos nem így volt. 30perc volt és iszonyatos szenvedés folyamatos hányingerrel. Nagyon megbántam hogy hallgattam a dokira pedig én altatva kértem volna csak lebeszéltek róla. :W De azért ne keseredj el kibírható nem fáj csak inkább kellemetlen. Hamar túl leszel rajta utána 2 óráig nem szabad nyelni , na ez nekem nem ment mert folyamatosan nyelési ingerem volt. Ha érzed hogy kezd fájni kérj azonnal fájdlomcsillapítót. 2 óra után pedig hoznak egy kancsó teát na azt szépen kortyolgatni akármennyire is fáj 0,5deci/5perc lényeg hony mindíg nedvesen tartsd. Nem szabad elhagyni magad!! Inni , inni első nap!!! Én 2 kancsó teát gyűrtem le első nap. Ha fájni kezd kérj cataflam-ot ne szenvedj! Szóval a lényeg hogy sokat nyelj! :K
Egyébként a Flector por fájdalomcsillapító nagyon szuper még. Én másnap már reggeliztem is zsömlét és onnantól fogva mindent megettem amit adtak. Másnap már egész jól voltam (csodálkoztak is sokan) Ma vagyok 4.napos de egész jól bírom, eszek iszok , pihengetek és szedem a flectort. :DD

(#928) Lümi


Lümi
csendes tag

Kedden műtenek, mondanom sem kell, mennyire be vagyok csokizva. Helti érzéstelenítésben kértem, én nagyon fosok az altatástól. Utána majd leírom, h milyen volt. Én optimistán állok hozzá, biztos rohadt szar lesz a műtét és utána nagyon fog fájni, de muszáj megtenni annak érdekében, h ne legyen rosszabb. Ha meg már ciszta is van rajta, akkor meg SOS ki kellene vetetni szerintem! Szerdán jelentkezem, hogy milyen volt :F

(#929) procax válasza Lümi (#928) üzenetére


procax
csendes tag

Jól teszed hogy kiveteted én is nagyon paráztam nem véletlen húztam a dolgot 35-éves koromig. A műtét nem sok, utánna meg már arra kell gondolni hogy minnél hamarabb gyógyulj és megmenekültél egy csomó betegségtől amit a mandula okozhatott volna.
Szorítunk neked!! :K

(#930) Xleslie


Xleslie
csendes tag

Persze, nem szabad húzni a dolgok, komoly szövődményeket tud okozni a krónikus mandulagyulladás. Én nem húztam a dolgot, amit biztosan tudtam, gond van, 2 hónap múlva már a műtőben voltam.
Ma van a 9. nap. Kemény! Az első hét ehhez képest sétagalopp volt. A fülem és a fogaim úgy fájnak, hogy az leírhatatlan... azt mondják még 3-4 nap és vége. remélem igazuk lesz mert most már nagyon unom a történetet...

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#931) Indulamandul válasza Lümi (#928) üzenetére


Indulamandul
csendes tag

Engem is kedden műtenek, de engem altatnak majd és én is pont így állok hozzá, hogy utána már biztos jobb lesz. Kicsit izgulok, hogy ne vérezzen be és ne patkoljak el álmomban :D Mert mi van ha akkor kezd el vérezni és nem veszem észre :DDD

(#932) vadrica


vadrica
újonc

Sziasztok.Nekem ma állapították meg,hogy ki kell venni a mandulám :W ..Ha én ezt tudom,hogy ez lesz a vége akkor 3 éves koromban kivetetem vagyis anyuék :))Most vagyok 22éves :U ...na mindegy...az a lényeg,hogy nagyon parázok ettől az egésztől,bár olvastam megnyugtató dolgokat is, de azért mégiscsak egy műtét basszus :F ..lehet,hogy ki fogtok nevetni,de én az altatástól félek a legjobban,jobban mondva attól,hogy nem ébredek fel... :Y ..az a helyzet,hogy van egy enyhe kis szívritmus zavarom is szóval nem tusom,hogy helyes lenne-e az altatás,bár megmondom őszintén másra nem nagyon gondoltam csak az altatásra...az érzéstelenítős témát 100 százalék,hogy nem bírnám ki :Y ...Még van egy jó pár hét eddig az egész cihőig,de én előre nagyon tudok félni az ilyesmiktől :( ....bár nem akarom,hogy minden hónapban itthon keljen feküdnöm tüszös mandulagyulladás miatt,szval ha ez az egyetlen megoldás ám legyen...ha esetleg tudtok valami megnyugtatót írni akkor tegyétek bátran,mert esküszöm a mikulástl bátorságot kell kérnem ajándékba ;) :)) :DD ;) na köszi előre is.puszi mindenkinek és gratula annak aki átesett már ezen a tortúrán :R

(#933) Lümi válasza vadrica (#932) üzenetére


Lümi
csendes tag

Szia Vadrica! Én is 22 vagyok, nekem kedden veszik ki helyi érzéstelenítésben, mert én is nagyon félek az altatástól, hasonló indokok miatt, mint te :) Vissza olvastam 2006-ig az összes élmény és vélemény+ismerősök is mondták, h nem is a műtét, hanem inkább az utána lévő fájdalom a szar. Nekem kb 3-4 éve van begyulladva, és kb 1 éve a hajam is hullásnak indult :O nem dúrva, de akkor is......
Szóval én egyfelől már várom is, h megszabaduljak attól a fránya gócponttól a szervezetemben. Bajcsyban műtenek, szerdán majd írok élménybeszámolót! ;)
Szerintem ha a doki azt mondta, h vetesd ki, akkor ne halogasd, mert később sokkal rosszabb is lehet.

(#934) Lümi válasza Indulamandul (#931) üzenetére


Lümi
csendes tag

Na akkor majd kedden gondolok rád! Engem kora délután műtenek. Ne aggódj, ha álmodban kezd el vérezni, arra tuti felébredsz, azon kívül meg nem szabad semmi megerőltetőt csinálni az elkövetkező 2 hétben, rendszeresen kell enni-inni és akkor nem lehet baj. Kitartást sorstársak!!! :D

(#935) Indulamandul válasza Lümi (#934) üzenetére


Indulamandul
csendes tag

Mostmár kezdek azért aggódni :) Elvileg azt mondták csak 1 éjszakát kell bennt töltenem, de még így sincs fogalmam h mire lehet szükségem a kórházban. Az altatástól én is félek egyébként, de nem gonolok arra hogy vmi balul sülhet el. A szurik és a vérzés jobban aggasztanak :B

(#936) vadrica


vadrica
újonc

Kedves Lümi!!!ok sikert a műtéthez gondolni fogok rád és kitartás,csak ügyesen :C ....jajj bárcsak túl lennénk rajta már Istenem :F Hát én nem merem bevállalni a helyi érzéstelenítős módszert,nem bírom nézni,ahogy darabokra szednek :Y :Y ...szval marad az altatás nagyon úgy néz ki..sajnos most decemberben vizsgaidőszakom lesz,tehát el kell tolni a műtétet sajnos januárra :((( talán arra le tudok mindenből vizsgázni és ez az egész is lezajlik mihamarabb ;) én Nagykanizsán lakom,ezért itt fogják kiszedni :U Bízom a doktor bácsiban és persze magamban is..bár tényleg nagyon nagyon félek soha nem volt még műtétem...Itt mindenki olyan bátor és ügyesen tűrte ( tűri) a fájdalmat és ez pozitívan hat k másokra is és ez tök jó :DD Nagyon bátor és kitartó emberek vannak itt a fórumon..na majd még írok..hnap irány vissza Kaposvár KE :)) és igyekszem nem gondolni erre az egészre...bár aki a műtét előtt áll azt nem fogom elfelejteni :DD HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :C :C :C puszikaaaa

(#937) procax


procax
csendes tag

Nekem helyi érzéstelenítésben vették ki 5napja. Én mindenképp az altatást ajánlom mindenkinek, nekem nagyon rossz volt! :O Nem akarok senkit elrettenteni nem az a célom de szépíteni sem akarom.
Utánna pedig kibírható a dolog sok fájdalomcsillapítóval. :) Sokat enni inni és pihenni.
Lényegében ma is ugyanúgy fáj mint első nap nincs semmi változás. És még most jön a java ha jól olvasom. :Y

(#938) Indulamandul válasza procax (#937) üzenetére


Indulamandul
csendes tag

Ez olyan fájás mint a mandulagyulladás?

Na majd ha túl leszek rajta beszámolok mindenről :) Izgulok :B

(#939) procax válasza Indulamandul (#938) üzenetére


procax
csendes tag

Olyasmi csak kisugárzik a füleidre is és kb szorozva 10-el. De ma már te is túl vagy rajtra, remélem minden rendben! Majd írj ha tudsz!

6. nap, Pont olyan mint a többi, Fáj! :O Talán van némi javulás kb 5% :Y
Éjszakánként 2x kelek mert nagyon fáj.

(#940) annie231


annie231
újonc

sziasztok!

Pár napja, azaz 3 napja írtam be, vasárnap, hogy két mandulaműtétem.
Vicces, hogy pont akkor reggel 7környékén írtam ide, mesélve a két mandulaműtétemet.. lefeküdtem aludni s 2,5 órával rá arra ébredtem fel (miután órákig olvasgattam itt a bevérzéses cikkeket), hogy ömlik a vér a számból.
Riasztó volt. Ébresztettem is lakótársamat, hívtuk a mentőt, én totál bepánikoltam de hál isten nem annyira, mint lakótársam akinek én mondtam, hogy mit csináljon, mit rakjon el..etc miközben a mosdó felett állva vártam, hogy elvérezzek - ez az én teóriám, a pániktól. de tény, nagyon dőlt a vér belőle -
Bevittek a kórházba, kiszívták vagy mit csináltak, töröltek is valamit, majd infúzióra raktak. Ráadásul hosszú gennyes vérgóc lógott a nyelvemen, amit le kellett szedni még mellé.. nagyon rossz volt.
Bent tartottak este, másnap jöttem haza - de aranyosak voltak, mert mondták, hogyha szeretném, még bent tartanak, de nem láttam szükségét, mert az este folyamán már nem volt bajom -
Azt mondta a doki, hogy a var-ral jött le olyan rész is aminek még nem kellett volna s ezért jött a vér..
Most viszont félek, mert ugyan, akkor lejött a jobb oldalról a var, de a baloldalon még ott van. Most bnőmmel itt ülünk és várjuk, hogy mi lesz, mert érzem ahogy a baloldalról is jön le a var szépen.. tudni kell, hogy azon a napon, azaz 3 napja mielőtt bevérzett volna, kb. 6-7 órával rá egy nagyon nagy var darabot nyeltem le s egésznap jött le a var.
Ma szintúgy.. úgyhogy lécci drukkoljatok, hogy ne hajnalban kelljen hívnunk a mentőt újra.. sőt, hogy ne is kelljen hívni a mentőt..

Mindenkinek sok sikert amúgy :)

(#941) tintaróka


tintaróka
újonc

Sziasztok!

Még újdonsült zöldfülű fóumozó vagyok az oldalon, viszont már jó ideje olvasgattam és sok hasznos infót találtam, így kellőképpen felkészülve estem túl a mandulaműtéten. :)
Épp másfél hónapja 23 évesen vették ki a gonosz kis húsdarabokat a torkomból. Teljesen ki voltam készülve előtte, csomókban hullott a hajam, rendesen megritkult pár hónap leforgása alatt, a vérkép nem mutatott semmit, hormonok rendben, minden rendben...egyedül egy elég felületes fülorgégész mondta, hogy picit be vannak gyulladva a torokmanduláim, de nem vészes...na jó, mondom ez nekem gyanús...elmenetem egy második dokihoz, akit meleg szívvel ajánlott egy ismerősünk ( csak egy kis reklám Dr. Szalai György - Máv kórház- tünemény ember és profi), pár másodperc alatt megállapította hogy olyan gócosak a manduláim hogy ihajj, és ki kell kapni (nem világos, hogy a másik doki ezt miért nem tudta megállapítani, de mindegy...) Pár hétre rá megvolt a műtét altatásban (ezt szintén mindekinek csak ajánlani tudom, nem tudom miért rémítgetik vele az embereket, de azonkívül, hogy kicsit szédültem pár órán át a műtét után, semmi nem volt :)). Nem mondom hogy leányálom a lábadozás, de én speciel nem éltem meg túl nagy drámaként, második nap már tömtem magamba a zsömiket meg alapvetően mindent ami elém került :) , és kb napi 3-4 liter teát meg vizet ittam az első napokban (nővérkék néztek is rendesen :D) és a 3. napon hazajöhettem. Itthon jó sok szundi, pihehés, ivás, evés (fel is jött pár kiló :B ), cataflammal a fájdalom szerintem teljesen elviselhető volt (napi 3-4-et vettem be), ráadásul a 10. nap után már nem is kellett, mert nem volt vészes. Most már azthiszem kijelenthetem, hogy teljesen meggyógyultam, a torkom tök jó, a hajhullásom látványosan enyhült, és már tele van kis babahajakkal a fejem, emellett a bőröm is elkezdtett tisztulni (amiről eddig azt hittem, hogy hormonális gond...) ráadásul olyan szinten tele vagyok energiával mint talán még soha, pörgök mint a ringlispíl :)) . Szóval nyilván orvos meg emberfüggő, ki hogyan éli meg, lehet hogy csak nekem magas a fájdalomküszöböm, de én azt mondom, hogy összességében nem volt vészes a dolog, másfél hetet kell kibírni, aztán már nagyon gyorsan javul, viszont hatását tekintve nagyon megéri. :R

(#942) Xleslie


Xleslie
csendes tag

Nos, ma van a 12. nap és tegnap óta jelentős javulásról tudok beszámolni. Reggel már nem égtek ki a füleim, nyelni is egész jól tudok fájdalomcsillapító nélkül, úgyhogy remélem itt vége a történetnek. Azért a kajához kellett még a cataflam, de remélem pár nap és nem kell több gyógyszert bevennem... juhé!

másfél hét múlva már megyek az edzőterembe!!!

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#943) Lümi


Lümi
csendes tag

Na visszatértem :) tegnap műtöttek helyi érzéstelenitésben. Nagyon be voltam tojva, de összeségébe véve nem volt olyan rossz a műtét, mint amire számitottam.
Operáció előtt kaptam egy szurit a popimba, na az nagyon fájt, mivel abban egyszerre több anyag is volt /nyugtató+nyálcsillapitó/ ezért csipett kicsit. Utána betoltak a műtőbe, ott nagyon kedves volt mindenki, bátoritottak, látszott rajtuk, h abszolút segiteni akarnak.
Utána befújtak lidokainnal a torkomba, az elsőt le kellett nyelni, a másodikat már nem. Ettől totál lezsibbadtam, mad mind a két oldalamra kaptam 3-3 szurit, jó nagy tűvel, de csak azért h beérjenek a torkomig. Ekkor feszitő érzést éreztem, majd elkezdték kivágnia mandulákat. A baloldali nem fájt, de a jobb oldaliba menet közben kellett kérnem még1 szurit, mert ott érzékenyebb volt. Amikor vágták a mandulákat, igazából csak egy nyomó érzést éreztem, viszont néha elkapott a hányinger a vértől, meg h turiznak a számban, ekkor köpnöm kellett, és utána jobb volt :)
Az egész operáció 25 perc volt kb. Utána 2 óráig csorgatnom kellett a nyálam, nem szabadott nyelni. Amikro kiment a fájdalomcsillapitó iszonyúan fájt, főleg mikor innom is kellett :O aztán a vizben oldódó cataflam segitett és szépen végig aludtam az éjszakát.
Ma reggel elengedtek, itthon már szépen reggeliztem, de egyelőre még nincs akkora nagy fájdalmam, mint amit mondtak többen. Remélem h nem is lesz és h nem vérzik be :F
Puszpusz

(#944) Indulamandul


Indulamandul
csendes tag

Sziasztok!

Én semmi jóról nem számolhatok be, sokkal rosszabb mint amire számítottam :S
Altatás után totál ki voltam ütve, lement 1 kis vér is így hányni is sikerült... É még életemben nem éreztem ilyen fájdalmat. Az a kis fityegő iző az 3szorosára van dagadva, tiszta fehér trutyi a mandulák helyén és az a fityegő is, az ízéről meg szagáról nem is beszélve, kb eddig 5ször mostam fogat olyan undorító.
Enni inni nemtudok, még fájdcsillapítóval sem, beszélni dettó nem. A nyelvem és a szám tropa :DDD
És állítólag ennél rosszabb lesz, ha ez igez én felkötöm magam :O :O :O

(#945) procax válasza Indulamandul (#944) üzenetére


procax
csendes tag

Fel a fejjel, túl vagy rajta! Ha tudsz vegyél be vízben oldódó catafam-ot vagy Flector port az talán még jobb. A lepedék az természetes és a szájszag is sajnos. A lényeg hogy ha fáj is igyál nehogy kiszáradjon a seb mert akkor 5x annyira fog fájni mint most. Enni ráérsz majd holnap reggelig. Ha lehet az orrodon vegyél levegőt és ne beszélj egyenlőre.

7. napom: egyre jobb!! Ma ismét kevesebb a fájdalom úgy 10%-al, és olyan érzés mintha gombóc lenne a torkomban. Már nem fáj olyan iszonyatosan :DD .
A lepedék nagyrésze is eltűnt már :C

(#946) Indulamandul válasza procax (#945) üzenetére


Indulamandul
csendes tag

Én tablettát kaptam az orvostól, mert állítólag ami vízbenoldódik az beleragad a sebbe :(
De tudtam 1 órákat aludni éjjel, viszont most is iszonyatosan fáj, talán még jobban mint tegnap. Enni egyedül kenyeret és babapiskótát tudok mert a többi kaja csíp :(
Ez a szájszag és íz viszont kikészít annyira undorító, mikor fog ez elmúlni kb?
Az normális h nem tudom kinyitni a számat? Csak résnyire.
És hogy az a nyelvcsap(?) vagy mi ekkorára van dagadva?

Beszélni egyébként nem fogok mert nem tudok, csak nemtudom jó e az h ennyire kímélem mindentől vagy kicsit azért kéne próbálkozni

(#947) Lümi válasza Indulamandul (#946) üzenetére


Lümi
csendes tag

Szegényke :( mindeképpen irass fel vizben oldódó cataflamot, mert az nagyon jó. Én kb fél deci vizben oldom fel, és napi 3 tablettával el is vagyok. Második napomon vagyok, a reggelem nagyon szar volt, pedig direkt felkelltem éjszaka inni többször is, h ne száradjon ki, de mégis. Én úgy csinálom, h amikor ha a catalfam, akkor rengeteget iszom+eszem is, mindent jól megrágva, mert akkor kevésbé fáj és jobban is gyógyul a seb.
Ez a legfontosabb inni, inni, inni, mert különben tényleg nagyon szar.
Én a gennyes lepedéket érzem a számban, elég kellemetlen, de szerencsére nem tart örökké :)
Itthon vagyok, egész nap csak vedelek, mert iszonyúan félek, h felszakad :F

Kitartást nektek!

(#948) procax


procax
csendes tag

Hát nem irigyellek én sem! De mindenképp próbálj enni és sokat inni. A vizben oldódó cataflamot próbáld meg mert a drazsé az nem sokat ér (tapasztaltam) vagy A Flector por na nekem az az ász. 10 percen belül hat és 4 óráig egyáltalán nem fáj. Közben tudsz enni.
Jól összerágva és sokat!
Nekem ma tűnt el a lepedék és vele a szagok is.
8. nap :DD :DD :DDD Ma már sokkal jobban vagyok! :DD Lepedék eltűnt és közel sem fáj már annyira. Azért még a flector a jó barátom.Most olyan mint egy jó nagy torokgyulladás. Hétvégére Pizza lesz úgy érzem!
Kitartás, egyetek sokat mert az viszi le a lepedéket és a nyelés elősegíti a gyógyulást.
Amit még én használok az Aloe-First amiből naponta többször sprézek a számba illetve kamillatea mézzel napi 2l.

(#949) Lümi


Lümi
csendes tag

3. napomon vagyok, eddig akár 6 órát is kibirtam 1 cataflammal, de ma már 4 óra után igénylem a másodikat :( a fehér lepedék nekem nem egységes a sebemen, hanem olyan össze-vissza..nem fedi le az egészet. Na mind1 nem nézegetem sokat, mert hányingerem lesz a látványtól :)
Én már tegnap pizzáztam :) lehet nem kellett volna, de a család azt evett itthon és nagyon megkivántam. A 7-10. nap a legrosszabb azt mondják, hát már előre félek tőle, ezért reggeltől estig folyamatosan iszom-iszom-eszem :) remélem nem vérzik be :F

(#950) Lipton


Lipton
őstag

Én nem értem...
Engem megműtöttek, másnap már ettem valamennyit, és napról napra jobb lett. Egy hét múlva már ettem rendesen. Érezni éreztem, hogy ott van valami, de összesen a műtét napján kaptam egy fájdalomcsillapító szurit, és utána semmi. Aránylag egész jól bírtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.