Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Chilibors válasza Kitekattusz (#650) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Helló Kitekattusz!
Na megnéztem. Nekem a zárón csak ez van:
Vér:
We: 10.00 mm/ó
Fvs: 7,08
Vves: 4,69
Hgb : 146,00
Hgk: 0,44
Thrombocita: 294,0
INR: 1,06
Prothrombin: 93%

Mást nem találtam... viszont jó is, hogy szóltál, mert így láttam meg, nekem vissza kell mennem az endokrinológiára 26-án a MÁV-ba. Különben elfelejtettem volna!

Chili

(#652) Bogárka17


Bogárka17
csendes tag

Sziasztok! Nekem az AST 1200 volt....december 5-én meek műtétre...Remélem nem lesz olyan vészes..
Amugy, a fejemben van egy 4x5 cm-es cysta....ez nem befolyásolhat semmit...nem?
Azért mondanom kéne az orvosnak?
Meg kérdezték, hogy magas e a vérnyomásom....alapból nem...de múltkor bevittek mentővel az erős fejfájások miatt...és alig voltam magamnál...kb fekve szédültem de az orvos azt mondta h álljak fel...miközben a vérnyomásmérő rajtam volt...ameddig feküdtem normális volt...mikor felálltam rohadt magas lett és összeestem.....
Hát ezvan...mindenesetre azért megemlítem az orvosomnak..
Na tsóókos mindenkinek...válaszoljatok;)

Bogárka17

(#653) Chilibors válasza Bogárka17 (#652) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Bogárka!
Ugye most viccelsz? Még szép, hogy mondjad! FELTÉTLENÜL!
Nekem semmi rossz élményem nem volt a műtét alatt, csak utána, de az se volt olyan gáz.

Chili

(#654) Bogárka17


Bogárka17
csendes tag

Jóvan Chili:)
De ez a vérnyomásos valami mennyire befolyásolhatja? mármint..nemszabad majd felállnom a mütét napján nehogy vérezzk vagy mi? Köszönöm a gyors válaszod;)

(#655) Chilibors válasza Bogárka17 (#654) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Vérnyomáshoz nem nagyon értek, de mindent mondj el a dokinak! Nekem alacsony. Műtét napján nekem 100/akárhány volt, szobatársamnak 90/valahány. Ezen röhögtünk... :K :K :K

Chili

(#656) irish luck


irish luck
csendes tag

Sziasztok Sorstársak!

Januárban megyek mandulaműtétre, igyekszem már most lelkiekben felkészülni rá. Olvastam itt már mindenfélét, volt aki nagyon szenvedett, volt aki kevésbé. Nagymamám taktikája (42 évesen műtötték) a napi 3-4 liter tea volt, amit rögtön elkezdett inni, amint kitolták a műtőből.:) Nem is fájt neki nagyon, 1 hét után szinte teljesen rendben volt, pedig neki gyulladtan vették ki. Szóval remélem nem esik olyan messze az alma a nagymama fájától, és én is könnyen viselem majd.:) (Meg én csak 22 vagyok jelenleg.)

Nekem hajhullás miatt kell kivenni, 4 db 3-4 érményi kopasz volt van a fejemen, ami nem túl felemelő érzés így nőként. Állitólag ha kiveszik a mandulámat, rendbejön. Olyan nagyon komoly gondom sose volt vele, évente 2-3 alkalommal begyulladt, de antibiotikummal 1 hét alatt rendbejöttem. Most kivizsgáltattam fül-orr-gégésszel (oda küldött a bőrgyógyász), a doki azt mondta, hogy kb gyerekkorom óta lehet elhalva a mandulám, és igazából csak két hatalmas góc van a torkomban. Tök jó, hogy ezt soha egyetlen doki nem vette észre...

A kérdésem viszont tényleg arra irányulna, hogy akiknek hajhullás miatt vették ki a mandulákat, azoknál történt változás? Konkrétan: visszanőtt a haj? Nem szeretnék így maradni...Bár nem olyan feltűnő helyen vannak, de azért nem olyan egyszerű mindig mindegyiket eltakargatni...:(
Ja, és a biztatásokat is szívesen fogadom ,mert azért eléggé be vagyok tojva...

Amúgy minden műtét előtt állónak sok erőt hozzá, akik meg utána vannak, azoknak mielőbbi jobbulást!:)

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#657) Chilibors válasza irish luck (#656) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Helló irish luck!
Üdv a Klubban! De amit írsz...
"a doki azt mondta, hogy kb gyerekkorom óta lehet elhalva a mandulám, és igazából csak két hatalmas góc van a torkomban."
ez nagyon durva! Hol fognak műteni? Én azok táborába tartozom, akiknek fájdalommentes volt a műtét és a lábadozás az állítólagos átlaghoz képest semmiség volt. Ma vagyok ...öő mennyi is... 12 napos. Napok óta nem kell gyógyszer egyáltalán. Yipppiiiiiiii
Kopaszodás, barátnőm -és szobatársam, akivel együtt feküdtem a kh-ban 12 napja, szintén hajhullást tapasztalt. Neki az egész haja úgy unblock hullott, tehát ritkult. Ő is bízik benne, hogy most már megáll. Tuti, hogy utána visszanő, persze. Hisz' nem haltak el a hajhagymáid! NYUGI! De teljesen megértem, irtó szar érzés lehet! Mondjuk nekem meg mindig is az volt a "gondom" -most ne lőjj le-, hogy túl sok a hajam! De ez nem ide tartozik. Azért elképzelni ennek ellenére el tudom, milyen szar lehet az ellenkezője...
"Tök jó, hogy ezt soha egyetlen doki nem vette észre..."
HÁT EZ AZ!!! Tudod nekem hogy volt? Kb 16 éves koromban elmentem egy allergológiai vizsgálatra, ott megállapították, hogy allergiás vagyok a háziporra, macskaszőrre, és a tollra. Ennyi. Aztán, teltek múltak az évek, és kb 7 éve, elkezdett bedugulni az orrom, de olyan se ki-se be állapot, ha lefekszem, egyik oldal mindig bedugul, az amerre fordulok. Valahol en nem teljesen normális jelenség szerintem, de már kezdtem azt hinni. Viszont eleinte iszonyúan idegesített, el is mentem pár gégészhez. Egyik hülyébb volt, mint a másik (bocs, ha esetleg egy olyan gégész is olvassa -na persze, más dolga sincs-, aki pont nem hülye ;] mert létezik ilyen is, hiszem-, szoval egyik belenézett az orromba és mondott valami baromságot, majd elengedett, a másik azt mondta, hogy váltsak orrcseppet (naná, egészen a koporsóig fogok orrcseppen élni), a harmadik csinált egy allergiatesztet, holott mondtam, hogy azt már csináltak, a negyedik meg azzal volt elfoglalva, hogy vajon honnan is vagyok neki ennyire ismerős. Szovan úgy unblock tököm (ami nincs) tele lett a gégészekkel... El is telt sok-sok év, amíg egyszer csak azt mondtam (most 31 vagyok), na jóóóóóóóóóóó adok egynek mégegy esélyt, hátha okosabb mint a többi! És lám!!! Kapásból megállapított 3 dolgot (=3 műtét). PEDIG SZERINTEM UGYANAZT TANULTA, MINT A TÖBBI!!!!! :W :W :W :W :W :W
Így a 3-ból 2-n már túl is vagyok!
"Rövidke" fül-orr gégészeti történetem kb ennyi!
Csók és kérdezz bátran! Hamar eljön a januááááááááááááááááár!!!!! ;] ;] ;] ;] ;]

Chili

(#658) irish luck válasza Chilibors (#657) üzenetére


irish luck
csendes tag

Szia Chilibors!

Hát a Te történeted se semmi, hihetetlen milyen ma ez az orvoslás...Nem akarom Magyarországra fogni, vagy a dokikra, de nagyon vicces ami itthon megy. Hogy hosszú évekig senki nem jött rá mi a bajod és ennyire félrekezeltek.
Amúgy én is egy állami kórházban kezdtem fül-orr-gégészeten, ahol a nőci gyorsan belekukkantott és azt mondta, hogy végülis akár ettől is hullhat a hajam, szóval nyugodtan vetessem ki, legalább egy gonddal kevesebb, úgyis idült garatmandulagyulladásom van. Még hozzátette, hogy altatással nem nagyon csinálnak ilyen műtétet, de ha nagyon azt akarom, akkor 3 hónap előjegyzéssel minimum számoljak...
Aztán másnap elmentem magándokihoz, hát ég és föld...Mindent végignézett, kikérdezett mindenről és még figyelt is a válaszokra. Elmagyarázta, hog valszeg sok sok évvel ezelőtt egyszer annyira begyulladhatott a mandulám, hogy teljesen tönkrement, és azóta nem funkcionál védőszervként, csak gócként ott áll, és termeli nekem a mindenféle toxinokat, amitől aztán a hajam is kihullik és nem nő vissza. Fel is ajánlotta, hogy 1-2 héten belül jöhet is a műtét, persze csakis altatással, mert ő máshogy nem csinálja, mert hiába az érzéstelenítés, a reflexeket nem lehet kikapcsolni, jöhet egy tüsszentés, köhögés, hányás, rosszullét, ami után aztán sokkal nehezebb befejezni olyan profin a műtétet. Az 1-2 hét nem jött össze, nyár végén kezdtem új munkahelyen, ráadásul nem is otthon, na meg lelkileg is fel kell rá készülnöm, így lett január. De azért most már várom, hogy túl legyek rajta.
Remélem nekem is olyan könnyen fog menni, mint egyeseknek.:) És köszönöm a biztatást.:)

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#659) Sanyix válasza irish luck (#656) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem hullott, bár férfi vagyok, de megőrültem tőle, hogy pont a hajam hullott, amiből annyi volt eddig, hogy ha pár hónapig (4) nem volt vágva olyan voltam mint egy pulikutya (najó nem rasztásodott be, de rendesen a szemembe lógott). Aztán most meg már örülnék ha ez lenne :D

Egyik doki nekem azt mondta, hormontól hullik, merthogy a homlokom két szélén kezdett, másik szerint a mandula. De én láttam hogy ott csak feltűnőbb volt, de amúgy mindenhol hullott. Azért ki lett véve a mandulám, mert gyulladt volt, szóval ígyis úgyis meg kellett szabadulnom tőle. Mostanában viszont elkezdett visszanőni a hajam, hogy most a mandulától vagy mástól, nem tudom. De szerencsére a "hajhullások" 90% olyan, hogy csak kidobja a hajhagyma a hajat, és inaktívvá válik, de ha megtalálják mitől inaktív, akkor a probléma orvoslásával újra aktiválja magát. Olyan mint a növények, csak akkor nőnek ha jólérzik magukat.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#660) Chilibors válasza Sanyix (#659) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Sanyix! És akkor már nem hullik a hajad?
Ez tök jó!!! És Te hány éves vagy egyébként? Mert 30 körül egy csomó pasi már félig kopasz.

Chili

(#661) irish luck válasza Sanyix (#659) üzenetére


irish luck
csendes tag

Hú, ezzel most egy kicsit megnyugtattál. A bőrgyógyász is ugyanezt mondta, amiket Te itt leírtál, csak azért jó tudni, hogy tényleg működik a dolog. Mármint hogy mandula eltávolítás után tényleg elkezd visszanőni. Vagyis remélem, hogy attól nőtt Neked vissza, és akkor nekem is így lesz. Bár nekem foltokban hullik, a többi helyen semennyire nem ritkul. És amúgy nekem is nagyon sok és viszonylag erős hajam van (volt), pedig évente 2-3 alkalommal festem is...Fodrászok is mindig ott sírtak nekem, hogy nem győzik ritkítani.:) Hát most így viszont nem nagyon akarok fodrászhoz menni, mert nemrég váltottam, és elég ciki egy fiatal srác elé odaülni ilyen kopasz foltokkal...Ráadásul azok is látnák, akik rajtam kívül a szalonban vannak, szóval inkább ezt passzolom amíg nem jövök rendbe valamennyire. Bár nekem azt is mondta a doki, hogy először valszeg teljesen fehér haj fog visszanőni, és majd pár hónap kell neki, hogy bebarnuljon...Neked milyen színű haj nő vissza?

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#662) Sanyix válasza Chilibors (#660) üzenetére


Sanyix
őstag

22 vagyok. Hát hullik még, de úgy saccra nagyjából számolva ez csak a sima hajcserélős hullás.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#663) Sanyix válasza irish luck (#661) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem is ilyen kicsit átlátszó, színtelen kezdemények vannak, bár a fél centisek már kezdenek barnulni (amúgy sötétbarna hajam van). Nekem még 2 éve is olyan sűrű és erős volt a hajam, hogy a hajvágógép egyszerűen befulladt rajta. Szépen bekapott egy nagy adagot, és annyi :D mindig ollóval kellett megkezdeni, aztán lehetett géppel. Mostmár sajna könnyebben megy géppel, de remélem hamarosan megint nehezebb lesz ;]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#664) Kitekattusz válasza Chilibors (#651) üzenetére


Kitekattusz
csendes tag

Sziasztok!
Most jutott eszembe, hogy nekem rengeteg kérdésem van ezzel a műtéttel kapcsolatban...
Az első, és legfontosabb, hogy az altatás hogy megy? Kapok először egy nyugtató szurit, vagy be kell venni? És vénásan megy az altatás, vagy szaglászni kell? :)
És magából az altatásból mennyi idő múlva kelek fel? (remélem alszok egy hetet :D)
Hányszor kell menni vérvételre, meg vizsgálatokra?
Ja, és nagy terveim között az áll, hogy tanulok xD ez a műtét után kb. mikor lehetséges? Én már most tudom hogy szenvedős lesz ez az egész, szóval valaki olyan mondja meg, aki szenvedett :D
Ja és beszélni mikor fogok tudni? Mert az nálam nagy alap...
Hm hát egyenlőre ennyi..majd még gondolkozok :D Köszii

(#665) Sanyix válasza Kitekattusz (#664) üzenetére


Sanyix
őstag

Asszem először szaglászol elalszol majd kapod az izomlazítót, amitől leáll a szíveden kívül minden altatásból akkor kelsz fel, amikor megkapod az ellenanyagot (nagyon kis esélye van kb 0,1%, hogy nem jön össze valamiért-> kóma), ezt műtét után rögtön szokták. Aztán várható izomfájdalom, van akinekg nagyon, van akinek kevésbé.
Ha tanulsz akkor úgyis van időd :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#666) Bogárka17 válasza Kitekattusz (#664) üzenetére


Bogárka17
csendes tag

Szia!
Én jövőhét szerdán, vagyis 3-án megyek műtétre! Utána néztem a neten, meg utána kérdezősködtem, és elméletileg az altatás előtt kb egy fél órával lesz majd egy gyógyszer amitől bekábulunk..:D
Aztán onnan majd irány a műtő...vénásan lesz az altatás, adják belénk az altatószert egész a műtét végéig...aztán abbahagyják és elméletileg rá nemsokra fel is ébredünk:D
A szenvedésről meg majd írok még!
Remélem tudtam segíteni! Én legalábbis ezeket az infókat tudtam összeszedni!:D
Pusza

Bogárka17

(#667) Bogárka17


Bogárka17
csendes tag

" A fájdalommentesség az egész testre kiterjed és öntudatvesztéssel társul. Az alváshoz hasonló állapotba kerül, amely állapotot a műtét végéig fenntartunk, és gyógyszerek adásával függesztünk fel. Egy előkészítő tabletta után az altatás vénás injekcióval kezdjük tartós vénabiztosítást követően (kis műanyag katéter behelyezése, mely több napig szükség szerint benthagyható), majd folyamatosan vénás altatószer adása történik a műtét végéig.
Ezt a légcsőbe helyezett tubus segítségével közvetlenül a tüdőbe juttatjuk az oxigént és az altatógázt. A módszer biztonságos, mert így tökéletesen tudjuk biztosítani a légzés és vérkeringés normális működését, illetve egyéb betegségek esetén az esetlegesen fennálló kísérőbetegségek (magasvérnyomás, asztma) is a normális állapotokhoz közeli egyensúlyban tarthatók. "

Ez arról a lapról van amit az orvos adott...beleegyező nyilatkozat és betegtájékoztató......
Te nem kaptál?:D

(#668) Kitekattusz válasza Bogárka17 (#667) üzenetére


Kitekattusz
csendes tag

Szia! :) Köszi az infókat, az a műanyag katéteres dologtól úgy gondoltam, hogy kár is volt megkérdeznem :D De már mindegy...
Nem még semmi ilyet nem kaptam, 8-án kell még mennem egyszer az orvoshoz, utána meg 14-én befeküdni. Gondolom akkor majd 8-án mindent elmond. Vagyis remélem. Hát szomorú vagyok, hogy egyből felébredek, remélem utána "természetes módon" vissza tudok aludni, mert legalább addig nem érzem, hogy haldoklom... :D

(#669) tonyo2


tonyo2
tag

Azt nem értem mindek altatnak mandulaműtétkor, hisz érzéstelenítéskor sem érzel semit...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#670) irish luck válasza tonyo2 (#669) üzenetére


irish luck
csendes tag

Azért altatnak, mert érzéstelenítésnél a reflexeket nem tudják kikapcsolni, pl tüsszentés, köhögés, hányás...És ez negatívan befolyásolhatja a műtétet...Magánlinikákon már nem is csinálják máshogy, csak altatással.

Amúgy meg altatásról annyit, hogy nekem azt elfelejtették mondani, hogy amikor elkezdek visszafelé számolni és elkezdik benyomni a cuccot, akkor jöhet egy enyhe fulladásos érzés, de attól nem kell megijedni, az normális. Negyed óra múlva már toltak is ki, és anyunak már integettem is a folyosón, felismertem :). Bár állítólag nagyon kába voltam.:) Ja, izomfájdalmam semmilyen szinten nem volt altatás után. És vért csak egyszer vettek előtte, illetve egy fél órát beszélgetett velem műtét előtti nap az altatóorvos. Ennyi. Bár ez nem mandulaműtét volt, de szintén csak egy 10 perces műtéti eltávolítás.

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#671) bobsys


bobsys
addikt

a tabletta amit adnak altatas elott az sima nyugtato
betolnak bekotik az infuziot aztan jon a a maszk es 3 nagy levego vetel
en meg poenkodtam a csavoval aki leszijazott a mutoasztalhoz aztan jott a a maszk es KO.
delutan 3 fele keltem fel (9kor mutottek) semmi izomfajdalom
mikor toltak ki felkomas voltam arra emlekszem hogy visszaraktak az agyba es mondtak hogy ne nyeljek hanem kopjem a vert a gezlapra ami ott volt mellettem
ez a legcsoves tubust nekem nem remlik, dehat aludtam :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#672) tonyo2 válasza irish luck (#670) üzenetére


tonyo2
tag

Nekem érzéstelenítettek, az ég világon nem éreztem semmit. Így sokkal nyugodtabb voltam mintha elaltattak volna. Biztos nem hagynám magam elaltatni egy mandulaműtét miatt.
1. Hirtelen felkelsz hogy a fél torkod nincs meg.

2. Rosszabb esetben a fél veséd is hiányzik :)

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#673) Kitekattusz válasza Kitekattusz (#668) üzenetére


Kitekattusz
csendes tag

Sziasztok! Egyre gyorsabban közeledik számomra a vég :S :D
A műtét után mennyi idővel lehet táncolni, tornázni, és inni (természetesen nem vízre gondoltam)? :D Vagyis kicsit többet mozogni, mint hogy sétálok fel és alá...

(#674) Reniabc válasza Kitekattusz (#673) üzenetére


Reniabc
újonc

szia! Műtét után 3 hétig nem szabad tornázni!!
én most vok a 2dik napomon.
Ma vmivel jobb de tegnap maga volt a pokol!! :O :O :O :O :O
most ahogy esteledik egyre roszabb megint. :(( :(( :(( :(( :((

az iszonyú torok és fül fájalmon kívül más is zavar...mégpedig az az iszonyú gusztustalan váladék ami termelődik a torkomba.Még roszabb h azt mondták h le kell nyelnem mert vannak benne enzimek meg stb amik jót tesznek a sebnek!!!
Mellette az orrom is folyik ...hasonló váladék...alig kapok levegőt!

Kérdésem lenne azoknak akik legalább 2 hetesek.Azt mondta az orvosom h 4-5dik napon büdös lesz a leheletem.és gennyes lesz nagyon! --igaz?mindenkinél így van?
Lett vkinek baja abból h több cataflamot vett be?pl nem 6óránként hanem 4óránként?
:U :U :U :U :U :U

(#675) Bogárka17


Bogárka17
csendes tag

Sziasztok!
Túlvagyok rajta...elég hosszú sztori de leirom...hátha érdekel valakit..
Szal a mütét napja december harmadika volt...reggel 8ra ottvoltunk de persze mi csak 10 körül kaptunk ágyat...aztán megkaptam azt a nyugtatót amitől én aludtam...mert eltolodott közbe a mütétem...azthiszem 1óra körül bevittek és egy negyed óra alatt tulvoltam rajta...az altatásból rossz volt az ébredés...ráadásul mikor teljesen magamnál voltam észrevettem hogy beleégettek az ajkamba nem is kicsit....mert állitolag olyan nagy volt a mandulám hogy ahogy vették ki és égették volna ugy hozzáértek:S ébredés után mikor már teljesen magamnál voltam megkellett innom feloldott cataflam-ot....uh...na..ugyéreztem mintha pengékkel vágdosták volna a torkom...aztán elaludtam...este már sirva kellett könyörögnöm fájdalomcsillapitoért mire a növér annyit mondott..."van jobb dolgom is"....estig csak fél litert sikerült meginnom..ezért infuziot kaptam....reggel ébredéskor észrevettem hogy vérzik és kimentem szolni a nővérnek hogy mivan erre persze megint kiakadt..(az lett volna a dolga h keltsen oránként de nemkeltett.......).aztán hivott egy orvost....ellátták és elállt a vérzés...ez nyugisabb nap volt...de azért 6oránként kellett a gyogyszer...
péntek fél1kor ismét bevérzett...de annyira hogy altattak és mütöttek...szószerint ömlött a vér a torkomból...sokat le is nyeltem ...aztán persze ki is hánytam...hiába volt benn 3 orvos 2 nővér meg 1 mütös nemtudtak mit csinálni én meg ott véreztem...aztán az egyik orvosnak sikerült egy csipesz szerüséggel elkapnia az egik eret ami nagon vérzett...sok vért vesztettem...alig voltam magamnál kb...fáztam meg ienek...és a csipesz ha egy kicsit is elmozdult hánytam...persze közben máshonnan is véreztem...aztán igy vittek a mütöbe....altatás...aztán égették...meg a gyomromból is leszivták a vért...
az ébredés megint rossz volt az altatásból.... a hétvége nyugiis volt...fájt de tullehetett élni....a nővérek bunkók voltak..kajak utált az összes....a korház meg nagyon koszos.....pf
aztán eljött a kedd...negyed6 megint vérzek....szoltam a nővérnek és probálták ellátni de annyira lenn vérzett h nem fért hozzá...megint sok vérveszteség...mütö...stb....jah de persze ugy hogy negyed6tól 6ig lefektettek az ágyamra odaraktak egy tálat mellém h odacsurgassam a vérem....és ott feküdtem és véreztem mire 6kor bevittek...1órás mütét kb...összevarták msot és megint kiszivták a gyomromból a vért....
aztán addig nem engedtek haza amig nagyjából meg nem gyógyult....12nap korház után most itthon vagyok és ma voltam kontrollon...(.azt mondta az orvos h 1 százalékban fordul ien elő....rajta is volt a betegtájékoztatón....)
szépen gyogyul...a varrat még megvan...kicsit fáj is a torkom meg a fülem de már jol birom fájdalomcsillapito nélkül is....
a korház az meg áh....a takarito is ilyet szol mikor hozták az ebédet...(a bevérzéses mütét után) hogy "mivan leszakadt a lábad hogy nemtudsz kijönni érte...." pff...
a majdnem 2hét alatt 2x volt "takaritás" ami annyiból áálltt hogy vmi koszos ragados vizzel felmosott....vagy vmi olyasmi és annyi...;)
Hát ennyi...nem irok konkrét korház nevet de igy ismerősök körében SENKINEK sem ajánlom az biztos!!!
Remélem más nem jár igy..:) Jobbulás...és boldog karit mindenkinek:)
szijasztok

Bogárka17

(#676) diko80


diko80
újonc

Hali mindenkinek. Mandulamutet elott allok, a doki nagyon javasolja. Mit csinaljak????Felek.

(#677) Palkó válasza diko80 (#676) üzenetére


Palkó
tag

Nézesd meg másik orvossal is. Több szem többet lát...
Ha az is ki akarja dobatni, akkor vetesd ki. Félni azt lehet, állampolgári jogod !
Viszont feleslegesen szívni gyulladt mandula, illetve a hatásai miatt szamárság.
Sok sikert !!

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#678) diko80 válasza Bogárka17 (#675) üzenetére


diko80
újonc

Bogarka, ez nagyon gaz lehetett. Nagyon sajnallak. Tenyleg. Most megint kivagyok akadva.Azon gondolkodom, hogyan lehetne megis megmenteni a mandulam. jaaaaaaaj

(#679) diko80 válasza Palkó (#677) üzenetére


diko80
újonc

A ferjem szerint is meg kellene nezetni meg egy dokival. Bar, hogy oszinte legyek nekem nagyon szimpi volt a dokino.Nagyon ertelmesnek latszik.

(#680) Kitekattusz válasza diko80 (#679) üzenetére


Kitekattusz
csendes tag

Sziasztok! Először is mindenkinek Szeretetben, Békességben gazdag Ünnepeket kívánok :)
Most jöttem haza a kórházból úgy egy órája, már másodszor. Múlt hét pénteken hazaengedtek, minden rendben, az átlagnál gyorsabban gyógyulok, legyek boldog. Végig szenvedtem az egész hétvégét, hétfőn jobb lett, majd estére bevérzett. Vissza kórház, és bent is tartottak, holott annyira nem volt nagy dolog ez a bevérzés, mert kb. 2 percig tartott, és nagyon kevés volt, alig észrevehető. De jól van, bent tartottak, végülis kibírtam egyedül az osztályon, bár a bevérzésem ellátása...hát kibírtam, de még egyszer semmi pénzért nem csinálnám végig.
Remélem mindenki kicsattan egészségtől :)

(#681) Reni87m válasza diko80 (#679) üzenetére


Reni87m
újonc

Szia! szerintem mindenképpen ki kell venni a mandulát ha többször begyullad.Én korházat is tudok ajánlani ahol a legmodernebb legszuperebb eszközökkel dolgoznak modern berendezések.És nagyon jó orvosok.Tisztaság stb.

Nekem évente kb 6-8szor begyulladt és pokoli volt a műtét utáni első hét de most már túl vok a második héten és semmi bajom.és boldog vok h soha többé nem lesz mandulagyulladásom.

Hidd el megéri nem érdemes tologatni a műtétet!
Ez az eset amit olvastam vmi nagyon kivételes szerencsétlenség lehetett és gondolom nem a legjobb korházba!
Ahol én vtam mindenki leste a kívánságom épp csak a s.ggem nem volt kinyalva -
az osztályon mindenki kedves és igazán szupi nővérkék.

(#682) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Bár ez a topic gyakran "cserélődik", gondoltam azért megosztom veletek az én tapasztalatomat.. kb. egy évvel ezelőtt írtam ebbe a topicba, mert úgy nézett ki, hogy elképzelhető, hogy ki kell venni a mandulámat. Pontosabban a fül-orr gégész keresztet vetett rá és az utolsó streptococcus fertőzésem után közölte, hogy ha beszedtem az antibiotikumot akkor keressem fel egy beutalóért a korházba..
Én pedig nem kerestem fel, részben mivel rettegek attól hogy a torkomban turkáljanak (pl. félek az ilyen bevérzéstől, szeretem elkerülni a kockázatokat)..
Végül is megpróbálkoztam alternatív dolgokkal, gondoltam ha felerősítem az immunrendszeremet akkor talán jobb lesz a dolog. Utoljára idén szeptember körül egy rövid időre újra begyulladt a mandulám, de enyhe volt a dolog, nem is tartott sokáig és azóta sem volt semmi bajom.
Annyi történt, hogy elkezdtem szedni méhpempős mézet.. attól meggyógyult a mandulám is hamar és azóta sem volt semmi bajom. De annyira nem, hogy ha el is kezdett fájni a torkom egyik nap és vettem be egy +adagot, akkor másnapra teljesen elmúlt (e tekintetben elég fontos infó hogy van egy 3,5 éves kislányom aki közösségbe jár és mindent összeszed onnan, amit természetesen ráragaszt a családra is, múlt évben télen gyakorlatilag szeptembertől április végéig folyamatosan beteg voltam és 5x szedtem antibiotikumot is - indokoltan.)

Úgyhogy a műtét részemre elmaradt.

Persze hozzá kell tenni hogy szerencsém van, mert nem akkor "derült ki" hogy gond van, amikor már a hajam hullott és egyéb tüneteim voltak.. (tehát nem állítom hogy műtét helyett ez az ideális megoldás minden esetben)..

De azért írtam le ezt a tapasztalatomat, mert még ha ki is kellett valakinek venni a manduláját én nagyon ajánlom mindenkinek ezt a "készítményt", mert saját tapasztalatom szerint szuper.

Lehet kapni bármelyik bio boltban de biztos rendelhető a netről is valahonnan (bár én bio boltban szoktam venni). Első ránézésre elég drága, egy kis üveg olyan 1900-2200 Ft között mozog, de az igazából sokáig elég, akár 5-6 hétig is. A legjobb benne, hogy teljesen természetes (az immunerősítő tablettákkal ellentétben, amik persze nem értek semmit nekem korábban).

Mindenkinek jobbulást kívánok és boldog új évet! :)

hanee

(#683) judit._


judit._
újonc

Sziasztok!!
Én is régóta szenvedek a mandulámmal. Sokszor begyulladt egy évben és akkor igen durva volt, nyelni se tudtam no meg a lázam is közezelét után csak jobb lesz 40 fokos volt. Október végén közölték, hogy jó volna kivenni. Na erre szerdán fog sorkerülni. Tartok tőle, de ki nem. Olvastam a hozzászolásokat van aki szenvedett van aki nem, én csak reménykedem, hogy jól fogom bírni. Bár az az egy hét kórházban lett zavar engem jobban, de muszály. Remélem a műtét után csak jobb lesz. Majd elmesélem, hogy velem mi történt ha kijöttem.
Addig is szisztok!!

(#684) Nyeszter


Nyeszter
újonc

Sziasztok!

Nekem is el kéne már magam tolni egy orvoshoz. 2008-ban 3x volt tüszös a mandulám, most januárban megint, már nem szedek antibiotikumot, mert nincs lázam, és a sok tea meg egy kis echinacea csepp kiszed belőle jobb esetben. Nyáron megállapították, hogy mononucleosis vírus van a szervezetemben, ami csak az eléggé legyengült immunrendszernél jön elő. na előjött. onnan zsinórban egymás után 2x volt tüszösmandula-gyulladásom.

Megpróbálom ezt a méhpempő dolgot (hátha alapon), meg ha épp nem lesz baja 1-2 hét múlva a mandulámnak, elemgyek ahhoz a dokihoz, akit nagyon melegen ajánlottak.

Azért jó lenne tudni, hogy Bogárka 17-et hol műtötték, és hol voltak ilyen rohadt "jófejek" :W a dokik. Legalább annyit mondj, h Pest vagy budai oldal... már azzal is szűkítesz.

Na meglátom, mire megyek a pempővel, meg mit mond a doki, miután töviről hegyire elmesélek neki mindent, aztán ha műteni kell, majd jövök tanácsot kérni.
Lekopogom, más tünetem még nincs, (vagy nem tudok róla.)
üdv.

(#685) virike


virike
újonc

Sziasztok!

Nekem holnap lesz egy hete, h nincs mandulám! Hurrá-hurrá!!! Mostmár örülök,h túl vagyok rajta, de előtte nagyon rástresszeltem. Úgy volt,h lokál lesz, de mivel egyidőben csináltak egy nyak korrekciós műtétet is (3évvel ezelőtti totális parotidectomia hege),így a doki azt mondta nem bírnám kiegyütt a kettőt ébren. Gondoltam hála az égnek,amúgyis altatásban akartam volna,csak a korom miatt (27) nem ajánlott..hát így az lett:-)
A műtét 1 és negyed órát tartott..nem emlékszem semmire. Kint szentvedtem és bőgtem még az altató hatása alatt. Amikor magamhoz tértem teljesen akkor közölték,h inni kell. Hiába mondtam,h nem kérek,nem vagyok szomjas:-) Szörnyű volt!!Majd' meg fuladtam. Szuriban kaptam a fájdalomcsillapítókat,úgy 4 óránként. Éjjel semmit nem aludtam, nappal nem ettem, alig ittam. Aztánmégis rászántam magam,mert a nővér elbeszélgetett velem..elmondta a következményeket,így jobbnak láttam, ha eröltetem az ivást. A 3. napon haza jöhettem. Itthon már sokkal jobb..jobban tudok pihenni, kikapcsolni. Fájni eléggé fáj,de 4 óránként algoflexet szedek. Holnap megyek kontrollra, meg varrat szedésre a nyaki műtét miatt. Remélem mostmár leesik a seb és utána minden ok lesz! Örülök,h túl vagyok rajta, nagyon sok bosszúságot okozott nekem az a kis fránya mandula!
Én egyébként csak jókat tudok elmondani a kórházról, a dokimról, a nővérekről, a tisztaságról! Mindenki nagyon kedves volt, segítkész és felkészült. A Péterfyben műtőttek.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Üdv, viri

(#686) judit._


judit._
újonc

Sziasztok!!!
ma vagyok 6 napos:))
Bár a negyedik nap nagyon rosszul indult, akkor jöttek elő csak az igazi fájdalmak, fülfájással, könnyeim potyogtak mikor ittam a fájdalom csillapítót, de miután hatott utána már nem éreztem semmit.
Az én műtétem helyi érzéstelenítésben ment. Megkaptam a bódító injekciót ami egy kicsit kiütött, de csak annyira hogy megszólalni alig tudtam, de a saját lábamon mentem be a műtőbe. Bár amikor a doki meglátott nem örült neki hogy besétáltattak mert ép hogy nem estem össze, utána lidokaint fújt a számba. Majd kaptam az injekciókat a mandulába. Kellemetlen volt de túl éltem. Visszatoltak a szobába megint kaptam egy injekciót fájdalom csillapító vagy mi volt benne, nem tudom. Negyed óráig se tartott a műtét, csináltam amit mondott a doki így gyorsan ment.
Másnap reggel jöttek a nővérkék és mondták, hogy enni kell ropi, chips, keksz, meg ilyeneket, mire jöttek vizitre addigra bevágtam két csomag ropit is, ment az evés, meg az ivás is.
Egy hétig kellett nekem a kórházba lenni, de már jó itthon.
Mindenkinek jó pihenést és egészséget!

(#687) procax


procax
csendes tag

Sziasztok!

Azt hiszem én is beszállok a fórumba. Már 2 napja olvasgatom a hozzászólásokat, hát mit ne mondjak nagyon parázok. 35 éves vagyok és már 10 éves koromban ki akarták venni a mandulámat de sajnos nem vették mert a szüleim rám hagyták én meg nem engedtem. Na azóta már átéltem rengeteg tüszős mandula gyulladást, beszedtem már a létező összes antibiotikumot és azokból is sokat. Soha nem tudtam 1 gombóc fagyitól többet megenni büntetlenül. Közben lett egy kis psoriasis-om is vagy az is attól nem tudom de az ízületeim teljesen tropára mentek a kezeimen és a lábaimon. És most már az utóbbi 10 évben minden karácsonyt és szilvesztert az ágyban töltöttem (az ideit is). Most dec 27-óta vagyok beteg beszedtem 2és fél doboz antibiotikumot de még most sem tudok rendesen nyelni. A dokim beutalt a fül orr gégére mert szerinte nagyon csúnya a mandulám. Holnap megyek vizsgálatra de szerintem 99% hogy ki kell venni. Meg már én sem bánnám mert már nagyon unom az állandó betegeskedést. Az a gondom hogy én irtózom a vértől meg az ilyen hentes dolgoktól még a tv-ben sem bírom nézni. A vérvételen pedig rendszeresen elájulok. Azt mondják hogy itt Egerben nem nagyon szoktak altatni pedig én nagyon szeretném mert félek már az első percben kinyúlok. Nem tudom mit tegyek, vagy bevállaljam hátha kibírom? Holnap mindenesetre kiderül a sorsom. Majd megírom mit mondott a doki. És gratulálok minden hősnek aki már túl van rajta, aki pedig most szenved annak kitartást!

(#688) luszusz


luszusz
újonc

Sziasztok! :DD
Nekem 2008. szeptember elsején kapták ki a kis rosszcsontokat, amelyek elvileg gócosak voltak és nagyon magas volt az AST értékem. Azért mentem orvoshoz mert nekem is hullott a hajam, illetve nem csak az volt a baj, hogy hullott, hanem észrevettem, hogy az utóbbi pár évben mennyire sz.r minőségűlett és vékony szálú. Szóval lényeg a lényeg, hogy kivették, viszont sajnos semmi változás a hajam terén...Nem lettem hajasbaba egyáltalán, sőt kis hajkezdemények sem ékesítik a kobakomat. :( :(
Ez van, ez az én keresztem... :F
Viszont egy nagy pozitív dolgot észrevettem :DD :D :)) Mióta nincs mandulám KAPOK LEVEGŐT MINDIG MINDKÉT ORRLYUKAMON! :N :N Ez nekem nagyon jó hír mert köbö 2 éven keresztül orrcseppen éltem, annyira nem kaptam levegőt. Nem értem az összefüggést de nem is érdekel :C :C
Írjatok! :)) :))

(#689) procax válasza luszusz (#688) üzenetére


procax
csendes tag

Sziasztok!

Na ma kimondták a manduláimra a halálos ítéletet! :C :O Műtét! :Y Valahol sejtettem. :F kb márciusra van előjegyzés. És lehet altatásban is juhijj!! :DD
Már csak egy jó doki kéne mert aki ma vizsgált hát nem lopta be a szivembe magát.
Én főként az izületi problémám és a psorim elmúlását várom tőle. Na majd meglátjuk!

(#690) irish luck


irish luck
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap estem át a "nagy operáción", úgyhogy már egy napja én is azok közé tartozom, akiknek nincs többé torokmandulájuk.
Amúgy mindenkit csak biztatni tudok, aki nagyon félne tőle, egyáltalán nem olyan horror, mint ahogy sokan beállítják. Cataflam után simán elvagyok 6-7 óráig, szóval a műtét utáni érzéshez képest egy mandulagyulladás sokkal rosszabb.
Engem altatásban műtöttek, ami azért volt jó, mert kb du. 3-4ig totál kába voltam, és nem éreztem fájdalmat, tehát kb 2 liter teát ittam meg ezidő alatt. Ezért késő délután se fájt annyira,bár akkor már kellett egy fél Cataflam. Tegnap egy kis zacskós levest kaptam, meg anyu hozott be pudingot, azt ehettem. Ma reggel meg vajas kalács volt, de itthon azért ettem egy kis kenőmájas kenyeret is.:) Doki azt mondta bármit ehetek, ami nem kemény és érdes ( mint pl jól megsütött rántott husi, pirítós, keksz és társaik). Ja meg nyers gyümölcs zöldség is tilos 2 hétig. És fogat mosni meg szabad gyerekfogkrémmel.:)
Itthonra kaptam cataflamot, meg antibiotikumot, illetve tantum verde sprayt meg véralvadás segítő ampullát. Meg jegelnem kivülről belülről.:) Ja, és nincs forró fürdő, és semmi megerőltető dolog 2 hétig nehogy bevérezzen. Ennyi.:)

Szóval a fájdalom tényleg kibírható, és akinek tényleg annyira ramaty állapotban van a mandulája, attól minél előbb meg kell szabadulni!

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#691) irish luck


irish luck
csendes tag

Ja, az egyetlen negatívumot el is felejtettem, de csak azért mert az se volt olyan vészes. Szóval délután 3 körül rámjött egy kis öklendezés, mert a nyelőcsövembe belekerült egy pici véres váladék, amíg a műtét után szunyókáltam.:) De hányni nem hánytam, csak öklendeztem, és a torkom nem fájdult meg jobban tőle, szóval ennyivel be is fejeztem a "horrort". :)

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#692) Sanyix válasza luszusz (#688) üzenetére


Sanyix
őstag

Micsoda? Mandulától a haj minősége is rosszabb?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#693) irish luck válasza Sanyix (#692) üzenetére


irish luck
csendes tag

Neked mi újság a hajaddal így ennyi idő után? Elakad már a hajvágó gép? :) A Doki engem nagyon "megnyugtaott", azt mondta legfeljebb egy év, és visszanő a haj. Hát mondom kösz, és akkor most még egy évig nem tudom majd leengedni a hajam? A bőrgyógyász amúgy 3-4 hetet mondott, mire elkezd visszanőni a haj. Remélem neki lesz igaza!:)

Amúgy nem tudom ti hogy voltatok vele, de az egész napos lustálkodástól éjjel nem tudok rendesen aludni. Na meg mostanra már eléggé elmúlt az este 8 órás Cataflam hatása, szóval itt volt az ideje az újabb adagnak.

És még egy kérdés mindenkinek: Nektek is fájt a nyelvetek? Mert én azzal segítettem a nyelést, hogy kevésbé érezzem, erre most meg ott tartok, hogy a nyelvem érzékenyebb, mint a torkom. De Cataflam-mal egyelőre jól bírom, remélem sokkal rosszabb nem lesz.

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#694) Sanyix válasza irish luck (#693) üzenetére


Sanyix
őstag

Hát nekem az az újság a hajammal, hogy rendesen szöszös már a kihullott helyen, főleg a fölsőbb része, az alsónál még kis rövidek vannak, még nehezen láthatóak mert színtelenek is, de nől szépen vissza.

Bár nem tudom a mandulától e, mert 5hónap eltelt, és mostanában kezdett igazán látványosan teret hódítani a hajam.

Leszoktam a pékáru + édesség+ hús kombó kizárólagos fogyasztásáról, és kiegészítettem zöldségekkel meg gyümölcsökkel.

Mivel mégis csak férfias kopaszodásnak tűnt, ami adódhat stressztől (régebben sok dolgon felidegesítettem magam, de most nyugodt életet élek (magyarul lesz*rok mindent :D), vitaminhiánytól+ nyomelemhiánytól (ezek tuti voltak), ezeken kicsit változtattam, így remélem csökkent az a bizonyos dihidrotesztoszteron(már ha sok volt) nevű hormonom (ami stressztől, és vitaminhiánytól elszabadul, és ez okozza a férfiak hajhullását nagyrészt, és egyébként haszna semmi nincs, csak kárt okoz).

Lehetséges hogy ez a tetű hormon, és a hiányok miatti gyengébb immunrendszer, és a mandula együttesen okozta a kopaszodást... na mindegy, a lényeg hogy nől :) Azt hiszem soha nem derül ki hogy végül is mitől hullott, de nem számít, mert a zöldség és gyümölcsevést meg a nyugodtságot amúgy se árt megtartani :)
Sajna a homlokom két oldalán még így is eléggé látszik a 2 bevágás (már ha nem orientálok oda pár tincset), de úgy saccolom, olyan késő tavasz körül teljesen láthatatlanná kéne válnia (már ha így fojtatja a növekedést, és a terjeszkedést a hajam). Alig várom már, mert a mostani látványt utálom...

Amúgy nekem nem volt gondom az alvással, főleg akkor nem ha egésznap lustálkodok :D
de jó is lenne lustálkodni... A nyelvem nekem sem fájt.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#695) irish luck válasza Sanyix (#694) üzenetére


irish luck
csendes tag

Na, hát ez nagyon jó hír!:) Amúgy lehetséges, hogy hónapokba telik, mire a gócreakció elmúlik, és aktiválódnaka hajhagymák, de tuti biztos, hogy az életmód váltás is rásegített. A lényeg, hogy még 1-2 hónap és újra hajasbaba leszel a homlokodon is:).

Nekem edddig a mai napom a legvacakabb, most vagyok a harmadik napnál, és délre már 2 cataflamot is elfogyasztottam, a nyelvem valahogy piszkosul fáj gyógyszer nélkül...De gyógyszerrel továbbra is jól elvagyok, épp most ettem egy kis friss kenyeret, és már gyúrok a délutáni sütire.:)

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#696) irish luck


irish luck
csendes tag

Sziasztok!

Totál meg vagyok ijedve, nem tudom mit csináljak. Nagyon szarul vagyok a harmadik naptól kezdve, ugyanis sikerült valami nagyon tuti megfázást összeszednem...Valszeg még műtét előtt kaphattam el, és most jöhetett ki, mert szó szerint sehol nem voltam a műtét óta.
Lényeg a lényeg, be van dugulva az orrom, csak a számon kapok levegőt, és a mandulaműtöttek mind tudják, rohadtul tud fájni a kiszáradt torok. A másik gondom, hogy állandóan fújni kell az orrom, amit próbálok óvatosan, dehát akkor is nyomás van ilyenkor az ember fejében. Köhögésnél szintén, szóval így az ötödik nap környékén, mikor már lassan várható a sebleválás, mondanom se kell, hogy be vagyok tojva egy bevérzéstől...
Szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni?

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#697) hanee válasza irish luck (#696) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Lehet kapni a gyógyszertárban olyan orcseppet, ami nem gyógyszeres, hanem valami tengeri sós víz (a nevét sajnos nem tudom már), ezt akár percenként is nyomhatod az orrodba, és valamennyire feloldja, és könnyebben kijön tőle. Illetve kérdezd meg az orvost, hogy lehet-e pl. Tantum verde sprayt fújni a torkodba, ez fertőtlenít (ha esetleg bacik vannak).

hanee

(#698) Andisz1


Andisz1
csendes tag

Sziasztok!!!!
Nem szeretnék senkit sem elrémiszteni, de én megjártam vele.
Még, hogy a "porütás kiszedi"! :(
2009.01.06.-án műtöttek a torok mandulámmal,altatás volt szerencsémre, viszont az altatás után sokat hánytam a lenyelt vér miatt.így infúziót kaptam.Mondták sokat kell inni, a kitisztult gyomrom után ezt teljesíteni is tudtam.Másnap jól voltam, simán tudtam beszélni, és lekváros táskát majszoltam szép lassan,haza is mehettem fájdalomcsillpítóval. Harmadik nap nem tudtam beszélni,nagyon enni sem.Volt jó nap rossz is.De kezdet rosszabb lenni a leheletem miatt nem tudott a férjem nagyon megmaradni mellettem, alig volt erőm.1 db. sárgarépa szeletelésében elfáradtam. 14-én várt az orvos vissza , hogy megnézze a torkomat.Nem jutottam el hozzá.13-én egy torkomból leszakadt darabka miatt öklendezni kezdtem ittam rá gyorsan hát ha lemegy nem sikerült, bevérzett a torkom.Nagyon véreztem,férjem vitt be gyorsan a korházba. :Y Nem tudták csillapítani a vérzést, műtőbe kerültem ismét. Csupán csak azért mert begyulladt a torkom, antibiotikumot kellett volna kapnom időben. Az ügyeletes doki győzte újból rendbe tenni a torkom, mert a gyulladás miatt ahol vart mellette újból véreztem 1 ütőerem is pulzált . Így vart-égetett, vart-égetett altattva persze. De sikerült !!! 1liter infúzió, másnap 2 napig vénásan kaptam az antibiotikumot napi 3X . Utána 8 napig 3X tabletta.Még tudnák mesélni a korházról is de mindegy már!!!!Már jobban vagyok hála az ügyeletes orvosnak!!!!! Remélem már nem lesz baj!!! :N
Nem mindenki jár így mint én, de vigyázzatok magatokra sorstársak.

(#699) Andisz1


Andisz1
csendes tag

Sziasztok!
Ja!!!
Ha netán előfordul valakinél még is a bevérzés, nálam ez "vált be":
Előre bilentett fej, hogy ne nyeljed a vért,de nem hajolva!!!!
Ne nyelj mert ahogy mozgatod a torkod ugy jobban vérezhetsz,csak hagyd ,hogy folyjon ki a szádból, nálam így úton a korházba, kezdett alvadni a vér,de azért vérzett.
Törölköző a száj elé, vér fogónak!
Sietni ahogyan csak tudtok a korházba.
Felügyelet nélkül otthon senki se legyen!!!
Sose lehet tudni mikor ér el valakit!!!
Vigyázzatok magatokra!!!!

(#700) Lexi19


Lexi19
csendes tag

Sziasztok Alexandrának hívnak,19 éves vagyok!Nekem már jó pár hónapja mondták,hogy ki kell venni a mandulám!Egy évben nagyon sokszor begyullad...össze sem tudom számolni...aztán megkértem a háziorvosom,hogy még ne kelljen elmennem....de csak mostanáig bírtam várni!Már elviselhetetlen és a sok gennytől hányingerem van!Ma rászántam magam és elmentem dokihoz...kaptam egy beutalót a fül-orr-gégészetre ahová holnap kell mennem...sok keresgélés után találtam rá erre az oldalra és nagyon örülök,hogy megtaláltam!Igaz,hogy sok ijesztő dolgot is ínak a mandulaműtétről de ha muszáj akkor muszáj!Viszont nagyon nagyon félek...még soha nem feküdtem kórházban,soha nem volt komolyabb betegségem!De már a kórház szagától is hányingerem lesz...nemtudom,hogy hogyan fogom kibírni azt a pár napot bent.....nekem olyan kérdésem lenne,hogy az altatás az hogyan történik? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.