Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) falikasza válasza SIRI (#245) üzenetére


falikasza
csendes tag

Szia Siri!
Nekem a mai nap volt eddig a legszörnyűbb, pedig már egy hete h volt a műtétem!
Nekem is egyszerre vették ki az orr és a garatmandulámat, engem is ezért altattak el. Mostmár nagyon szeretnék rajta túl lenni! Szeretném végre visszakapni az életemet.
Ez az állapot már nagyon gáz! Én is egyfolytában ilyen hülyeségekre gondolok. Ez azért van, mert már belefáradt a szervezeted a sok szenvedésbe!
Gyógyulgass és ne gondolj hülyeségekre! :))

(#252) falikasza válasza Trixi74 (#247) üzenetére


falikasza
csendes tag

Szia Trixi! :))
Igen pont ma van egy hete hogy megműtöttek. Próbálok nem köhögni, de allergiás vagyok erre a sok szar pöhölyre és nagyon irritál! Nagyon félek h felszakad, pedig annyira próbálok vigyázni magamra! :(
Nem cigizek csak azt az egy szálacskát szívtam el, azóta sem gyujtottam rá. Csak az akkor abban a pillanatban annyira jól esett. Nem kockáztatom a gyógyulásom a cigi miatt! Majd ha meggyógyultam füstölök tovább.
Szóval legalább még egy hét a gyógyulásig. Ma volt a legszarabb napom a műtét óta, baromira fájt és a gyógyszer sem segített! Azt hiszem ma esett le az egyik sebem! Baromi rossz érzés volt és szerintem most attól érzékeny!
Holnap jövök egy kis beszámolóval, h mi történt az éjjel! :DD

(#253) falikasza válasza csikus (#248) üzenetére


falikasza
csendes tag

Szia Csikus!
Én megőrülnék ha évek múlva azt mondanák hogy ismét meg kell műteni, én ezt nem tudnám mégegyszer végigcsinálni!
Én is sokáig attól paráztam mi lesz ha nem élem túl, szerencsére még itt vagyok, habár néha úgy érzem belehalok a fájdalomba! :W :W :W
Én sem fogok még legalább egy hétig dolgozni! :F :O
Szóval egyenlőre pihenek még itthon!
Majd írd meg mi volt! :)) :DD

(#254) Fókalány válasza falikasza (#253) üzenetére


Fókalány
újonc

Köszönöm a megnyugtató választ! :R Tegnap telt le a 14. nap, és örömmel közlöm, hogy 1 Cataflammal vígan végigugráltam a napot. :)) (Bár a kisebbik gyerekem már 3 napja emelgetem) Úgyhogy sikeresen elmúlt a jobb seb felett érzett fájdalom is. Na, azért még érzékeny sok mindenre! Alig várom, hogy egy NAGY KORSÓ HIDEG SÖRT legördítsek a torkomon!! :P Ez már a túléltek életöröme, ami rettentően buzog bennem!
Viszont 2 kemény szüléssel a hátam mögött elmondhatom, hogy az első 10-12 nap rettenetes! Én inkább mégyszer szültem volna, mert bár sokkal nagyobb fájdalom (az ember nem is érti, hogy hogy nem hal bele), de legalább jó eséllyel 24 órán belül túl van rajta. A mandulaműtét utáni fájdalom - főként a fülfájás - kilátástalannak tűnik. De mindenkit megnyugtatok, aki előtte áll: vége lesz, elmúlik!!
És sokkal jobb lesz. :K
Mindig azt hitte a körzeti orvos, hogy tüszős mandulagyuszim van, csak a fül-orr-gégész nyugtatott meg, hogy ilyen felnőtt korban már nincs! Törmelékes volt a mandulám. És láss csodát - amint korábban írtam, teljesen normalizálódott (egy év után) a pulzusom is. Nem tudhatjuk, miben okoz kárt, ha egy beteg mandula bennmarad. A lányomat is ez a doki műtötte, nagy spíler. Nem egy homeopata típus, szeret vágni, de csak indokoltan!
Szóval, bátorság!

(#255) Andi71


Andi71
újonc

Sziasztok!
Még új vagyok, most regisztráltam. Háziorvosom tanácsára úgy döntöttem kivetetem a mandulámat, mert már úgy járok oda mintha hazamennék, "a szokásos" belépőszöveggel lépek be az ajtaján. Hétfőn kell visszamennem, akkor közlöm vele, hogy így határoztam.
Az ÁEK-ban terveztem a műtétet. Szeretném kérdezni, van-e valaki, akit ott műtöttek, mi a tapasztalata, hogy zajlott, stb. Egyetlen orvost sem ismerek ott, esetleg ki az, akihez fordulhatnék és ki az, akihez semmiképp. Nagyon-nagyon félek. Szeretném, ha altatásban csinálnák, bár olyat hallottam, hogy felnőtteket nem altatnak. A hozzászólásaitokból azonban az jött le, hogy lehet kérni. Segítsetek a tanácsaitokkal. Köszi.

(#256) Mary-Ann válasza Palkó (#1) üzenetére


Mary-Ann
újonc

Sziasztok!
Én 30 voltam amikor megszabadítottak a manduláimtól. Szerintem olyan mint egy mészárszék. Durva volt, bár fájdalmat nem éreztem. A gyógyulás nem volt annyira szörnyű. Itt vagyok, tehát túl élhető...

(#257) Andi71


Andi71
újonc

Még az időpontot sem tudom, de már nagyon félek. Nem akar meggyógyulni a mandulám, az Augmentin pedig egyre fogy. Még elég gennyes, a nyaki nyirokcsomóm is duzzadt. Én nagyon félős vagyok, előre rettegek mindentől.

(#258) Leila12


Leila12
csendes tag

Sziasztok!
Mint már írtam, csütörtökön fogok remélhetőleg végképp búcsút inteni "gyönyörű" manduláimnak. Hétfő van, és ez a várakozás már teljesen felőrölte az idegeim! Ezzel a tudattal kelek, fekszem, álmodom....
Amióta tudom, hogy kiveszik, érdekes módon csak olyanokkal találkozom, akik maguk, vagy legalábbis valami közeli hozzátartozójuk révén tudnak mesélni a beavatkozásról. Egytől egyig horrortörténetek!!!!!!! Egy olyan ember nincs, aki azt mondja könnyedén túl volt rajta!
Azt mondják, olyan mint egy gyomormosás..... na én azt már kipróbáltam életemben egyszer...nem is kérek belőle többet!
Félek!!!!!!

(#259) nat válasza Leila12 (#258) üzenetére


nat
senior tag

Maga a műtét semmi(altatásban),de ami utána jön az nem semmi. :Y
Két hét,de legalábbis 10 nap. :W
De mindenki kibírta,te is ki fogod. :K

(#260) Trixi74 válasza Leila12 (#258) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia Leila12! Ismerős a félelmed. :K Én is a műtét előtti napokat félelembe töltöttem.
És próbáltam felkészülni mindenre. :U
De túl lehet élni. Lehet, hogy te leszel az aki azt írja majd, hogy nem is olyan vészes a dolog. :B
Szorítok majd neked, és ha túl vagy rajta írd majd le milyen volt. :)
Addig is próbálj meg nyugodni, tudom nem könnyű! :))

(#261) csikus


csikus
csendes tag

Még azt is szeretném megkérdezni,hogy 23 évesen az altatást lehet-e kérni??Ébren biztos nem birnám ki a műtétet...Kedden megyek vissza a gégészhez és újra mintát vesz,utána derül majd ki hogy meg kell-e műteni,remélem nem,de már sajnos elkezdett fájni a torkom,ami eddig nem volt! :O Köszönöm a válaszokat,rendesek vagytok! :)

(#262) Trixi74 válasza csikus (#261) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia csikus! Szerintem nem korhoz kötött az altatás kérése. ;) Én például azt mondtam a dokinak, hogy nagyon izgulós fajta vagyok és így az altatást választottam.
Tehát szerintem kérdezd majd meg a dokit és kérd az altatást ha azt szeretnéd!
Szorítok neked! :))

(#263) csikus válasza Trixi74 (#262) üzenetére


csikus
csendes tag

Köszönöm Trixi,nagyon izgulok,de remélem nem lesz annyira gáz! :) Majd ha kiderül valami,jelentkezem!Jobbulást mindenkinek,gyógyuljatok meg hamar és vigyázzatok magatokra!

(#264) csikus


csikus
csendes tag

Sziasztok.Ma voltam a gégésznél,kiderült h 13 éve az orrmandulámat vették ki,tehát a gégemandulám még meg van!2 hét gyógyszer szedése után ma újra mintát vett a doki a torkomból,jövőhéten meglesz az eredmény.De azért ma kedvesen és mosolygósan közölte velem drága doktornőm h készüljek fel a műtétre! :W Megérdeklődtem h altatást lehet-e kérni,erre a doki válasza az volt:Hát ha ennyire beszari vagy,akkor igen,de az altatásnak is vannak mellékhatásai" NAGYON BESZARI VAGYOK!! :Y Bármi is lesz az eredmény,műteni kell,mert nagyon nem tetszik neki a mandulám,úgy néz ki,az antibiotikum nem használt!És végre kiderült h a mandulám miatt hullik a hajam foltban,más részemmel nincs bajom(nőgyógyász,fogászat,vérkép) :C Annak azért örülök h "csak" ezzel van probléma!Szóval jövő héten minden kiderül!Akkor majd újra jelentkezem.Jobbulást kívánok mindenkinek! ;)

(#265) Leila12


Leila12
csendes tag

Sziasztok!
Én is átkerültem a már megműtöttek táborába! Csütörtökön a tervek szerint megvolt a műtétem. Ma vagyok 5 napos.
Élményeim:
Műtét előtt egy nappal felvettek az osztályra, de hazajöhettem, még egy utolsót aludni. Aztán másnap harmadikként műtöttek. Én is megkaptam az injekciómat, amiről egészen eddig azt képzeltem, hogy valami nyugtató-kábító hatású, de kiderült nem, a nyálképződést gátolja csak.... :) Nagyon csípett, de ez volt a szenvedéseim közt a legkellemesebb :( ! Az előttem műtött csajszit volt szerencsém megnézni mielőtt betoltak a műtőbe, attól teljesen kész lettem. Csak annyit írt egy papírra: HORROR!
A műtőben leültettek egy székbe, semmimet nem kötötték le - aminek nagyon tudtam örülni. Az orvosom 4X telefújta a képemet Lidocain-spray-vel, persze én is letüdőztem! Akkor úgy éreztem megfulladok, nem kaptam levegőt, nyelni már az első fújás után nem tudtam. Az orvos csak annyit kért tőlem, legyek nyugodt, egyenletesen vegyem a levegőt a számon, és a vállaimat engedjem le..... ez így elég egyszerűnek is tűnt elsőre, de nem volt az!!!!! :((( Persze nem maradhatott ki nálam sem az injekciózás, ami elvileg elérzéstelenítette volna a manduláimat. Maga a művelet nem volt annyira rossz, viszont nekem minden szuri felszívárgott az arcüregembe, onnan pedig a szememre. Már az első után nem láttam rendesen, csak homályos körvonalakat, amit az orvosom is észrevett, de mondta, hogy ne idegeskedjek ezen, néha előfordul, hogy - itt egy mondat jött latinul - az a valami így reagál. Aztán nekilátott a ball mandulámnak..... én éreztem az egészet! :W :W
A levegőt nagyon kevés ideig tudtam a megbeszélteknek megfelelően nyugiban venni, ezért elkezdtem öklendezni és onnantól megkezdődött a folyamatos hányás.....ömlött belőlem a vér....! A többit nem részletezem, nem akarok gusztustalan lenni. Ráadásul mindkét mandulám elképesztően heges és gyulladt volt állítólag, ezért elég nehéz volt eltávolítani őket. Végig a tudatomnál voltam, próbáltam maximálisan együttműködni, de nekem ez most valahogy nem jött össze! A lényeg, hogy viszonylag - ennek ellenére is - hamar, 20 perc múlva már a kórházi ágyikómban voltam. A műtétet követő két óra tényleg kellemetlen, de nekem kismiskának tűnt a műtéthez képest. Nem köpködtem sok vért, és a fájdalom is elviselhető volt. Az első korty tea megizzasztott, de aztán folyamatosan tudtam kortyolgatni. Másnap reggel hazaengedtek. Az első 2 nap nekem tök jó volt, 2 fájdalomcsillapítóval kihúztam szinte az egész napot. De aztán azóta minden nap csak rosszabb. :W Már napi 3-4 Cataflam-ot szedek, de még így is vannak fájdalmaim. Tele van ezzel a fehér lepedékkel a nyelvem, meg az egész garatom. A bal oldalon sokkal jobban fáj, férjem szerint ott sokkal nagyobb a seb is, mint a másik oldalon. Az orvosom szerint az 5. naptól stagnál ezen a szinten egy ideig a fájdalom, és majd lassacskán kezd javulni a helyzet. :) Azért összességében ki lehet bírni, de az idő tényleg nagyon lassan megy.
Az egyik hozzászólásban olvastam, hogy valaki elcserélné ezeket a napokat még néhány mandulaműtétre. Én semmi pénzért nem tenném! :(( Sok mindenen túl vagyok már, de nekem ez volt a legkellemetlenebb élményem az életben! Persze, át lehet vészelni, hiszen én is itt vagyok, de így utólag biztos altatásban kérném...még akkor is, ha annak ilyen és olyan kockázatai vannak!
Aki még előtte van, jól gondolja meg, mert ez egy örök, kitörölhetetlen emlék marad, még akkor is, ha a fájdalom egy idő után elmarad!
Én a műtétem előtt ezt a fórumot is és még más hasonló topikot is végigolvastam, tehát nagyjából fel voltam készülve arra, ami történni fog, de sajnos a valóság sokszorosan túltett a legmerészebb álmaimon is!!!! :(
Sziasztok, még majd jelentkezem.

(#266) Leila12 válasza csikus (#264) üzenetére


Leila12
csendes tag

Szia csikus!
Vállald fel, hogy félős vagy, és kérd az altatást! Egyébként nekem sem volt semmi gond a manduláimmal előtte, csak a hajam hullott és kiütések jöttek a kezemre. Innen derült ki, hogy a mandula okozza. Más problémám nekem sem volt, mégis ki kellett venni. Szerintem te sem kerülheted el. :(
Fel a fejjel, túl fogod élni!

(#267) csikus válasza Leila12 (#266) üzenetére


csikus
csendes tag

Szia Leila12!Köszönöm a bíztatást,kezdek beletörődni,legalább lesz egy kis kényszerpihenőm,úgyis sokat dolgozom! :R Csak ne fájna,de tudom ez sajna elkerülhetetlen.A munkahelyemen biztos agyvérzést kapnak.De már megvan hogy ki hozza nekem a fagyit... :C Én 50 km-re lakom Pesttől,remélem ilyen bevérzések nem lesznek.Jobbulást kívánok neked és minden sorstársadnak!Majd jelentkezem!

(#268) vedini válasza csikus (#267) üzenetére


vedini
őstag

hátha félős vagy inkább altatást kérd

nekem október végén vették ki a mandulámat (írtam is ide a topikba)

elég kellemetlen volt, aztán valami fogót nem találtak, na mondom itt vérzek el a székben

ha vigyázol nem lesz bevérzés, én mondjuk este is folyamatosan kortyolgattam ki ne száradjon a torkom

de azóta egy megváltás az életem, hogy kivették a mandulám

hajrá :K

workworkwork...

(#269) beanae válasza *Csibi* (#201) üzenetére


beanae
csendes tag

Sziasztok!

Most estem át, mandulamütéten.
Most van ponnt a 4. napja, maga a mütét elég jól sikerült, érzéstelenítéssel csinálták, és a mütétre magára azt mondanám, hogy kellemetlen volt.
Megkönnyebbülten jöttem ki, de az örömöm túl korai volt, az uténa következő 2 óra iszonyú volt mivel, nem kaphattam gyógyszert az érzéstelenítés miatt, és szörnyü, szörnyü volt, onnantól kezdve javult az állapotom, és most így a negyedik napomon jól vagyok.
Csak a vérzéstől félek....most, hogy itt olvastam...

(#270) csikus válasza beanae (#269) üzenetére


csikus
csendes tag

Szia beanae!Igaz én még műtét előtt állok,nekem is ez a legnagyobb félelmem,de hidd el,ettől csak rosszabb lesz.Próbálj meg ne erre gondolni,és betartani az utasításokat,szóval ne emelj és óvatosan mozog.Ezt sajnos éjszaka nem tudod kontrollálni,de reméljük akkor sem lesz baj.Én nagyon szorítok neked,hogy ezeket a napokat vérzésmentesen éld át. :) Jobbulást mindenkinek!

(#271) beanae válasza csikus (#270) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Cikus!
Köszönöm szépen igyekszem!
Eddig semmi rosszat nem mondhatok, tényleg a legjobb orvos kezeiben voltam , és álmaimban sem gondoltam, hogy érzéstelenítés után csupán azt mondom kellemetlen volt.
Mondjuk amit még kiprobáltam persze az orvosom tudtával homeopátiás készítménít vettem be amütét elött már egy nappal és az nap is, és bevált nem volt vérem a mütétkor szinte.
De most még is félek a vérzéstől...de megfogadom a tanácsod és igyekszem nem rágondolni.
Egy pozitív dolga van már a mütétnek 4 nap altt majdnem 3 kg fogytam. :)

Kitartás neked a mütéhez!!!
Altatnak?

Andy

Ui:Ja és a fagyit nem lehet enni, ez egy népi tévedés, vagy egy nagyon régi dolog.
De most tilos :(

[ Szerkesztve ]

(#272) nat válasza beanae (#271) üzenetére


nat
senior tag

Ha betartod az orvos utasításait,akkor nem fog bevérezni.(hirtelen mozdulatok,lehajolás,fürdés-hajmosás,fűszeres kaja stb)
"Ui:Ja és a fagyit nem lehet enni, ez egy népi tévedés, vagy egy nagyon régi dolog.
De most tilos "
de lehet : :K a műtét utáni napon egy 2literes jégkrémet nyomtam be :DD
gyógyulást kívánok mindenkinek

(#273) csikus válasza beanae (#271) üzenetére


csikus
csendes tag

Szia beanae!
Megkérdezhetem hogy milyen homeopátiás készítményt szedtél??Mi a neve és honnan tudtad hogy ez létezik és segít??Idáig úgy néz ki hogy altatnak,én nagyon szeretném,nagyon nem bírom amikor a számba turkálnak,fogorvosnál a tömésnél is rosszul lettem,majdnem elájultam! :B És a vértől is ájulok,úgyhogy szerintem jobb lesz altatásban,az orvosnak is. :D De szerdán majd minden kiderül.Azért ezzel fogyással is vigyázz...
Üdv.:Marcsi

(#274) Trixi74 válasza Leila12 (#265) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia Leila12! Hát ahogy olvasom neked sem volt egy könnyű műtéted. :(((
De a lényeg, hogy túl vagy rajta és ez a fontos! :K
Most már csak gyógyulnod kell!
Jobbulást kívánok! :))

(#275) Trixi74 válasza beanae (#271) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia beanae! Jó neked, hogy viszonylag könnyebben élted meg a dolgokat a többséghez képest. :B
A fagyizással kapcsolatban csak annyit szeretnék írni, hogy én közvetlen a műtét előtti napon is fagyiztam és nem volt gond és a műtétet követő napokban is fagyit ettem, nagyon jó volt! :))
További gyógyulást!

(#276) csikus


csikus
csendes tag

Hát ez gyorsan megy!Ma voltam a gégészeten,kérdezte a doki hogy mikor szeretném a műtétet,mondtam neki hogy minél előbb.Hétfő vérvétel,ekg,kedden vissza a dokihoz és azt mondta hogy csütörtökre lehet hogy be tud utalnii műtétre.Egy kérdés,nektek is volt ekg vizsgálat a műtét előtt?? :F

(#277) Trixi74 válasza csikus (#276) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia Csikus!
Nálam úgy volt, hogy nem kell EKG mert állítólag csak 40-év felett indokolt, de az utolsó pillanatban kitalálták, hogy mégis kell mert magasvérnyomásos vagyok és így nekem csináltak. Szerintem nem árt ha csinálnak neked is.
Biztos nagyon izgulsz a műtét miatt, majd szorítok neked! :B
Ha túl vagy rajta majd írd le milyen volt. :))

(#278) nat válasza csikus (#276) üzenetére


nat
senior tag

nekem sem volt EKG,pedig altattak
sőt a vérvételen és a vizeleten kívül semmilyen vizsgálat nem volt,csak szájtátós kukucs

(#279) csikus


csikus
csendes tag

Trixi74 és nat. Köszönöm a válaszotokat.Az ekg-n azért csodálkozok,mert csak 22 éves vagyok,szóval fiatal,nem hiszem hogy lenne valami gáz a szivemmel.Majd most kiderül... :) Köszi a bíztatást.

(#280) nat válasza csikus (#279) üzenetére


nat
senior tag

az ekg az altatás miatt szükséges

(#281) Ariadne


Ariadne
őstag

Érdekes, amit írtok, mert egy megyeszékhelyen lévő szép modern kórházban szabadítottak meg a manduláimtól pár éve, és ott azt mondták, hogy mivel felnőtt vagyok, nuku altatás... Túléltem. :D És az addigi folyamatos megfázások eltűntek, gyakorlatilag sosem vagyok beteg meg torokfájós, max évente ha egyszer, szóval megérte túlesni rajta. Pár doboz Cataflamot ugyan bedobtam a műtét utáni időben meg nem tudtam beszélni vagy két-három napig, de ezzel együtt is kellett ez nagyon.

Szóval ne féljetek, fájni fog, de utána sokkal jobb lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#282) nat válasza Ariadne (#281) üzenetére


nat
senior tag

nálam ez kérhető volt :K
akar altatást vagy nem
akartam :B

(#283) beanae válasza csikus (#273) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Marcsi!

phosphorus 9ch
china rubra 9 ch.
barátnőm nem rég szült egyrészt , nagyon ajánlotta Ö is, meg egy természetgyógyász.
Vigyázok igen sajnos meg is állt , egyenlőre...
Ne félj szerintem ha jó orvosod van, akkor minden rendben lesz.

Kitartás!

Andy

(#284) beanae válasza Trixi74 (#275) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Trixi!

Igen már többen is írtátok, érdekes nekem miért nem ajánlották...mindegy már ettem fagyit :)

Bár meg kell , hogy mondjam, nagyon nagyon hideg volt :) sokkal érzékenyebb még a mandulám :)

Egy aggasztó dolog van, hátha tudsz nekem segíteni...

1 hete mütöttek, és cataflamot még kell szednem, nincs fájdalmam,ha bennem van a cataflam, de a napi 4-3 at be kell vennem az utóbbi napokban, mert nélküle nagyon van, oké hogy huzodik a seb...
(vagy lehet hogy nagyon kicsi a fájdalom küszöböm?!)

És ami még fura, hogy a jobb oldalal semmi nincs mintha ott nem is lenne semmi, de a bal oldal szörny..

Ha van valami hasonló tapasztalatatok akkor írjatok!

Köszi Andy

(#285) beanae válasza csikus (#279) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Trixi!

Nekem is volt EKG , pedig nem is altattak...
De választhattam , hogy melyiket "szeretném".
Annyira legalább jó, hogy tudod tutira, hogy a szíveddel is minden rendben.

És ne félj!Minden rendben lesz!

Nekem most fáj talán a legjobban ,rá egy hétre, de legalább cataflam hat.

A mütét rendben volt!

Szórítok!

Andy

(#286) nat válasza beanae (#284) üzenetére


nat
senior tag

Nem kicsi a fájdalomküszöböd.
Nálam is ugyan ez volt,fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni,nélküle nem tudom,mert napi hármat szedtem be.
A tízedik nap után enyhül egy picit.
Vigyázz magadra,gyógyulj!

(#287) Trixi74 válasza beanae (#284) üzenetére


Trixi74
csendes tag

Szia beanae!
Szerintem nem kicsi a fájdalom küszöböd. ;) Nálam is így volt kb. másfél hétig én is szedtem különböző fájdalomcsillapítókat, mert nélkülük nem nagyon bírtam volna.
Nekem a jobb oldali mandula helye volt csúnyább és a bal meg szebb.
Tehát szerintem nem lesz semmi gond! :))
Mihamarabbi gyógyulást kívánok! :K

(#288) zsuzsa83


zsuzsa83
csendes tag

Sziasztok,

Nekem nemrég volt egy szívbillentyű műtétem,és e miatt kell sajna kivenni a mandulám,mert gócnak számítJövő hét kedden kerülök kés alá,és be vagyok tojva.Nekem helyi érzéstelenítéssel fogják kivenni.Annyi rosszat hallottam már,tud valaki megnyugtató hírekkel is szolgálni? :P
A választ előre is köszi.

(#289) Ariadne válasza zsuzsa83 (#288) üzenetére


Ariadne
őstag

Én is helyi érzéstelenítéssel estem túl rajta most már vagy hat éve, és élek. ;)

A műtét nem fájdalmas, sokkal inkább kellemetlen, mert hát mégiscsak az ember szájában turkálnak. De a szájzárási reflexet lebénítják valahogy, és fogják az ember fejét, én egyszerűen igyekeztem lazítani és hagytam magam, így nem volt gond. Nem szabad túlparázni és görcsösen befeszíteni magad, próbálj valami szépre és jóra gondolni közben. Nem egyszerű, de nekem használt. No meg az is, hogy elképzeltem, milyen hülyén is festhet az egész kívülről, amint ott ülök félhomályban egy erős lámpa fénye alatt, és öten bámulnak a számba. :)

Ha éppen teljesen gyógyult a mandulád, akkor tényleg nem gáz, a nagyon gennyes példányokkal valamivel nehezebb a dolguk. Emlékszem, a végén meg is mutatták az "áldozatokat" egy tálban, gonoszul vigyorogtam rájuk, mert hát ugye 4:0 javamra. :DDD

mod: Azt kifelejtettem, hogy nagyon megéri. Nekem "csak" állandó megfázásaim voltak miatta, de neked azt hiszem, még annál is sokkal inkább szükséges és hasznos lesz a dolog. Fel a fejjel! :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#290) Ariadne válasza Ariadne (#289) üzenetére


Ariadne
őstag

Annyi jutott még eszembe, hogy - bár nem tudom, mindenhol lehetséges-e -, de nekem rengeteget jelentett, hogy 21 éves öreg létemre anyukám ott volt mellettem a műtét előtt meg utána is. A jelenlétének bátorító hatásán túl nagyon sokat segített az, hogy reikizik. Mihelyst visszahoztak a műtőből, odatette a kezét a nyakamra, és koncentrált arra, hogy hamar elálljon a vérzés és ne fájjon. Magam nem igazán hiszek, hittem ebben addig, de akkor el kell ismernem, nagyon hatásos volt. A többi három lány, akikkel egy sorban műtöttek, ők is kaptak a jóból, és utólag kérdezgették meglepve, hogy mi is volt ez, mert olyan jól esett... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#291) beanae válasza zsuzsa83 (#288) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Zsuzsa!

Nekem 1 hete és 1 napja volt érzéstelenítéssel a mütét.
Szerintem maga a mütét nem is gáz, arra azt mondanám, hogy csak kellemetlen volt.
(persze nekem is bejött az, hogy másra kell összpontosítani :) , iszonyú jó pasi a dokim :) )
Nekem a legrosszabb az utána lévő két óra volt, mert nem kaphattam fájdalomcsillapítót, meg most fáj nagyon, de most meg tudom szedni a cataflamot és azzal minden renben volt.
Ugy, hogy összeségében sokkal rosszabbra számít az ember a hallomások miatt, és nagy százalékban, eléggé túl élhető :)

A vérzésre szedtem homeopátiás gyógyszert, és nekem nagyon bevállt, szinte nem is vérzett a mütét alatt, meg utána sem, még a dokik is csodálkoztak mennyire nem vérzek. (persze a dokim megkérdeztem elötte és támogatta Ö is)

Kitartás és minden renben lesz!

Üdv:Andy

(#292) beanae válasza nat (#286) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia Nat!Szia Trixi!

Köszönöm a biztatást! :)
Nagyon jól esett

Ma voltam a dokimnál, és bizony azt mondta, hogy fog még jobban fájni, ha elkezd leesni a váladék... :(
Úgy, hogy felkészültem Mindenre!

Üdv:Andy

(#293) m3tr0 válasza zsuzsa83 (#288) üzenetére


m3tr0
senior tag

nekem novemberben szedték ki a manduláimat.
írtam is ide.

nekem helyiérzéstelenítésben vették ki,a doki nem hazudok 7-es perc alatt szabta ki őket,
úgy,hogy az egyik nekem is nagyobb volt mint a másik.kellemetlen volt,de igazából az ökledezésen kívül semmi kellemetlen nincs benne...az meg ugye sima reflex,mint a könnyezés.
nekem is utána volt a legrosszabb,nem tudtam beszélni amikor ittam akkor az orromon jött ki a tea,amire nem számítottam.mandula nélkül is meg kell tanulni inni. de tényleg.
szintén fájdalomcsillapítón éltem kb 1,5 hétig.szinte semmit nem ettem,mert akkor baromira szúrt,fájt a torkom.(fogytam 4 kilót)
aztán szinte egyik napról a másikra elhagytam a fájdalomcsillapítót.

amúgy egy flector nevűt használtam,ami egy por volt és teába vízbe kellett rakni.
mentolos volt ami már az iváskor fájdalomcsillapítóhatású volt(íze rossz,de hatásos).ajánlom amúgy a mentolos cukrok fogyasztását,nálam bejött.

kitartás mindenkinek! úgyis jó lesz! :D
vérzéstől meg nem kell félni,csak nem szabad elfelejteni még ha fájdalom meg is szűnt,hogy vigyázni kell.

u.i.: még szexelni sem szabad..de tényleg. :C

(#294) csikus


csikus
csendes tag

Sziasztok!
Én már nem is parázok annyira,úgy vagyok vele,legyek minél előbb túl rajta.Kedden derül ki a végleges időpont.Legalább nem kell dolgoznom,kicsit pihenhetek!! :C Persze a munkatársam és a főnököm ennek nem nagyon örül... :U Jobbulást kívánok mindenkinek és tényleg nem kell parázni,szerintem attól rosszabb lesz.

(#295) beanae válasza m3tr0 (#293) üzenetére


beanae
csendes tag

Szia!

A Flactor nevü fájdalomcsillapító recept nélküli?vagy receptes?

Üdv:Andy

(#296) nat válasza beanae (#295) üzenetére


nat
senior tag

A "Flactor" Cataflam alapú,de sokkal jobb gyógyszer. ;)
Szigorúan receptre. :K
Már majdnem minden fájdalomcsillapító receptre van. :W

(#297) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Úgy látszik nekem is ki kell venni a mandulámat.

Minden tavaly márciusba keződött. Nagyon begyulladt a mandulám, az orvos csak 8 injekció után tudta visszaszorítani a tüszös mandulámat.
Majd a nyár végén úrja ez történt. Elmentem egy gégészhez aki azt mondta hogy vegyük ki a mandulámat és nem lesz vele semmi gondom.
Na most az a gond hogy a háziorvosom pedig nem ajánlja.
De sajnos megint begyulladt, de már nem tudom mit csináljak. Amúgy 22 éves vagyok.
Az orrmandulámat már kiskoromba kivették.

A beavatkozástól nem félek, csak sokan mondták hogy nem véletlen van a mandula... nem szabad kivetetni...

Mi erről a véleményetek ? Most hogy vége az iskolának semmi akadálya annak hogy kivetessem.
Elkezdjem ? jobb lesz ?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat !

(#298) Ariadne válasza akom (#297) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, megéri! Ilyenkor már menthetetlenek a mandulák, úgy tudom, mert belül olyan gennyes gócok vannak bennük, amik akkor sem gyógyulnak meg teljesen, amikor látszólag semmi bajod nincs. A műtét után megmutatták nekem a kivett cuccot :D, azt is, hogy milyen volt belül, és mondták, hogy emiatt tényleg ki kellett venni. Hallottam én is, hogy gyerekkorban fontos, hogy meglegyen, de 22 évesen már ezen már ne aggódj szerintem. ;) Nekem is 21 évesen vették ki (lásd feljebb), azóta semmi bajom.

Ha kicsit visszaolvasol, további megnyugtatásokat is találsz még. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#299) zsuzsa83


zsuzsa83
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,bár még mindig tojok,de próbálok pozitívan állni a dologhoz.A legszörnyűbb,hogy már álmaimban is a műtőben vagyok. :O
Ha túlélem,megírom az ,,élményeim".A legjobban a bevérzéstől félek,és a ,,nem tudok nyelni "szindrómától. :Y :Y

(#300) beanae válasza nat (#296) üzenetére


beanae
csendes tag

Köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.