Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) susy33


susy33
csendes tag

Sziasztok mandulaműtöttek!
Most már én is az vagyok, immár a 7. napon. Nem túl jó érzés még mindig. A szájzárral kapcsolatban nem írt senki. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Ha igen, légyszí' írjon. :O
Köszi

(#502) tonsila


tonsila
csendes tag

sziasztok...

a nurofen ibuprofen, a cataflam meg diclofenac...szóval nem ugyanaz az összetevő...ettől még igzatok lehet, nyilván nem tett jót a napi x gyógyszer folyamatosan, én ezt belátom...de nekem bevált, semmi bajom nem lett tőle,nem émelyegtem, nem szédültem, nem volt hányingerem, semmi, és hatott...

viszont képzeljétek ma eddig még egy gyógyszert sem vettem be...és tegnap is csak kettőt összesen...sokkal jobban vagyok...a fülem még fáj, és nyelni nehéz, de össze sem lehet hasonlítani már ezt a korábbiakkal...

szájzájról nem tudok semmit sajnos...

viszont nekem is lenne egy kérdésem: cigi....
én dohányzom sajnos, és bármég nem tudnék rágyújtani fizikailag, azért már gondolok rá...szerintetek mikor lehet?

(#503) fanett válasza tonsila (#502) üzenetére


fanett
csendes tag

Szia!

Örülök, hogy már jobban vagy és a sok gyógyszer sem viselt meg. Én nem vagyok gyógyszerész vagy orvos, csak kicsit soknak találtam az adagokat De mostmár lehet elfelejtheted a gyógyszereket. :)
Kitartás mindenkinek.Jobbulást..

(#504) fanett válasza tonsila (#502) üzenetére


fanett
csendes tag

Ja, a cigiről még annyit, hogy nekem azt mondták, hogy legalább 2 hetet várjak, de igazából 2 hónapja nem gyújtottam rá, valamire csak jó volt ez a mandulaműtét :C

(#505) Sündi


Sündi
csendes tag

Hello,

Én sem hallottam szájzárról, vagyis igen: kutyáknak ill. szószártyár feleségeknek valóról igen - csak ezt szájkosárnak nevezik hétköznapi nyelven.:) De komolyra fordítva a szót utánanéztem a neten ennek is...

A Tudomány szerint "A szájnyitási korlátozottság egyik fajtája a szájzár". Ha azt nézzük, akkor szerintem szinte minden mandulaműtöttnél előfordulhat de ahogyan a seb begyógyul, ez elmúlik magától. Én most vagyok a 6. nap végén és a számat totál ki tudom nyitni, akárcsak a műtét előtt. Az izomzat nem fáj vagy ilyesmi, csak a torkom egy kissé, de ez természetes. Akkor nekem nincs szájzáram???
Nálad netán fennál ez a probléma? Miként jelentkezik???

A cigiről annyit, hogy habár én nem dohányzom, de amikor operáltak egy srác is volt a kórteremben, ő dohányzik. Megkérdezte a nővéreket a műtét után hogy mikor gyújthat rá, ők 2 hónapot javasoltak. Nem tudom, hogy ez releváns-e vagy nem, és nem tudom azt sem, hogy a doki mit mondott neki, de holnap rákérdezek és megírom...

Megvan újabb 2 doboz Cataflam:) Innentől kezdve nyugodtabb vagyok, hehe...

Szép éjszakát Mindenkinek. Pá.

P.S.: A szájzárról bővebben itt kaptok információkat:

[link]

(#506) Palincs válasza Sündi (#505) üzenetére


Palincs
csendes tag

Sziasztok!

No, van egy szagértő válaszom gyógyszer-ügyben, ideteszem előbb a kérdésemet, utána a választ, utána némi saját kommentárt nektek.

> Megmaradt nálam egy jó nagy adag vízben
> oldódó Cataflam, most meg a műtét után Flectort kaptam. Alapjában
> mindkettő hat, szerintetek melyiket érdemes szedni? Naponta mennyi a
> maximum? A betegtájékoztató 3-mat ír bármelyikből, a kórházban 4
> Flectort engedtek meg, és tényleg jól esne, de nem merem.

A Flector és a Cataflam egy és ugyanaz a hatóanyag, csak más só formájában.
Mindekettőnek a normál adagja 3x1, de kivételes esetekben napi 4x-re
szokták emelni. Egyébként a szakkönyv a Flectort napi 4x engedi meg
maximálisan. Arra kell vigyázni, hogy hosszú távon magas dózis gyomorfekélyt
okozhat. Ezt megelőzendő inkább étkezés után vedd be, bármit is ír az
előírata.
Úgyhogy a napi 4x-i szedést az előny-kockázat függvényében magad is
mérlegelheted.

X Mérlegeltem, maradok a napi háromnál, de az étkezésekhez nem tudom igazítani:
X ha beveszem azt a vackot, akkor félórával utána tudok normálisan enni. Abban bízom,
X hogy ha már nem lesz ennyire durva a helyzet, akkor meg napi egyetsem fogok bevenni
X oszt csókolom.

> Van-e olyan fájdalomcsillapító (pl. Algopirin), amit még emellett
> érdemes lehet beszedni, vagy maradjak a Flectornál? Már úgy értem, 5-6
> óra után, amikor már megy ki a Flector hatása, nem csak másik Flectorról
> ábrándoznék, hanem Algopirinről is, vagy igazából akármiről :-)

Szerintem az Algopyrin gyengébb, mint a Flector.
Tudod mi jutott eszembe? Meg kéne próbálnod a Strepfen, vagy a Tantum Verde
tablettát. Ezek szopogatósak, és helyileg hatnak a torkon. A Strepfennek
gyulladáscsökkenző és fájdalomcsillapító hatása van. A tantum verdének meg
ezek mellett érzéstelenítő is.
Meg állítólag nagyon jó a sok fagyi (bár tudom már elég hideg van hozzá).

X Az itteni gyógyszerész meg Mucoangint ajánlott szopogatás céljábul, kicsit
X placebonak érzem, de mintha hatna. Szerintetek mi a különbség a fájdalomcsillapítás és
X az érzéstelenítés között? Hiába, a szagértelem az szagértelem.

szájzár:
Nekem az első mandulagyulladásom kapcsán kezdett valami ilyesmi kialakulni tavasszal. Annyira már nem tudtam a számat kitátani, hogy a kanál beleférjen, csak a villa ment be némi főzelékkel vagy kenyérbéllel. Persze másfél órával a Cataflam után, anélkül semmi. Magát a Cataflamot meginni az egy horror volt. Nem nagy élmény, no. Ezek után a mandulaműtét csak könnyed levezetés. Nem is az, hogy fájt, egyszerűen nem nyílt ki a szám. Na a torkom az fájt.

Azt hiszem, akinek mandulaműtét kapcsán alakul ki ilyesmi, az egészen szokatlanul nagyot szív.

(#507) susy33


susy33
csendes tag

Sziasztok,

Azt hiszem kezd oldódni a szájzáram :Y (akkor volt ilyenem, amikor kiműtötték a bölcsességfogamat). Tegnap este hirtelen el tudtam kezdeni beszélni egy kicsit normálisabban és többet :C :C :C , mint eddig. (aminek a kisfiam :B örül a legjobban, mert eddig szinte csak bólogattam, és nem értette, hogy miért nem beszélek - 4 éves.)
Úgy érzem, mintha leesett volna egy kis lepedék. A fülembe még néha besugárzik a fájás, de elviselhető.
A gyógyszerekkel kapcsolatban csak annyit, hogy én is vízben oldodó cataflamot szedtem/szedek ha muszáj, de ismerősök letiltottak róla, mert állítólag tönkreteszi a vesét.
Hááááát nem is tudom (Nekem az egyik vesém nem az igazi).Most csak akkor veszek be 1-et, ha nagyon-nagyon nem bírom a fájdalmat.

A fagyival kapcsolatban nekem a kórházban azt mondták, hogy csak a műtét napján szabad, mert másnaptól már torokgyulladást okozhat. :F

Üdv

(#508) fanett válasza susy33 (#507) üzenetére


fanett
csendes tag

Hi!

A fagyiról nekem is azt mondta a doki, hogy felejtős...a hideg úgymond "lefagyasztja" a sebet és nem tud gyógyulni. Nekem azt mondta, ha mielőbb gyógyulni akarok, akkor se hideg, se meleg! A 6. napon már 10 órát kibírtam cataflam nélkül.
Viszont kérdezném, hátha van érintett a fórumon. Velem a műtét után beszedettek 50 szem antibiotikumot, napi 3x, ha jól emlékszem Semicillin? teljesen kikészítette a szervezetem, arról nem beszélve, hogy jó nagy darab volt a kapszula, nem egyszer félrenyeltem. :Y
Mikor megkérdeztem, hogy miért kell szednem, azt mondták, hogy mindenkinek kell szedni műtét után. Itt nem nagyon olvastam, hogy írnátok róla. Valaki járt így?

(#509) Mőbiusz válasza fanett (#508) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

Én nemhallottam senkitől antibiotikumos utókezelésről pedig igen sok ismerőst műtőttek,de elképesztően rosszlehetett hogy a fájdalmon felül még agyomrodat is kikészítik!! :((( :((
Én 16. napon vagyok 2 napja nemszedek fájdalomcsillapítót. Azthiszem a 2 hét alatt amugyis jólbírtam a fájdalmata 3 Cata simán csillapított, többet nem is mertem nehogy gyomorfekély legyen amugy elég érzékeny pockom veszte
Néha már már tökéletesnek érzem magam de az orvos még egy heti lehet h kettő :U nyugalomra int.
Suliba se lehetne járnom, tekintve h nekem kétszer bevérzett. :Y
A bevérzés egyébként csak pár nappal veti vissza a gyógyulás folyamatát.
Ha újbol leforrasztják az újra vérző erecskét, új fehér seb keletkezik, nyilván annak is plusz idő kell h leválljon .
Ha helyileg eltudják állítani akkor semmit nemokoz, kivéve az újabb korházban eltöltött napokat, ami kötelezően 24 órát jelent.
Nekem 2 napot kellett bennlennem a biztonság kedvéért. :o
Senki se gondolja h a bevérzéstől könnyű lenne kivérezni !! Annak az esélye hogy vmi fő fő ér vérzik be extra minimál, a többi bevérzés elég lassú szivárgást jelent, ami könnyen kezelhető!!!bár valóban ijesztő!! :W
Szex témához visszatérve- érthető ez a vérbőség dolog, sőt a doki is mondtˇa nőzés kerülendőˇ!! :U
Azt persze nemtudom miylen időintervallumra és miylen minőségre gondolt,ade tény h kéthétnél tovább nemlehet bírni, akkor meg már nyilván nem jelent akkora kozckázatot! Remélem......................... :))
A cigaretta ezekre a sebes felületekre fix h nagyon durván rákkeltő hatású. :Y Így eszembe se jut h rágyújtsak annak ellenére h műtét elött sokat szívtam bár tény h nem 15 éve.
Ennyi szenvedés után számomra elég egyértelmű h megpróbálok leszokni. :C

(#510) Mőbiusz válasza susy33 (#507) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

EZ a cataflam vese kapcsolat furcsa mert addig míg szedtem fájdalomcsillapítót. bár marha sokat ittam. de így is furcsán sokat jártam pisilni vmikor 15 percenként :C (már megőrültem az állandó mászkálástól a korházban... :W )
Miota nemszedem nincs iylen probléma.
Mondjuk ha vesét basztatja akkor enmtudom h nem pont fordítva kéne e lennie :F

(#511) tonsila


tonsila
csendes tag

Antibiotikum: nem igaz hogy mindenkinek kell, nem tudom ezt miért mondták neked. Nekem se kellett, és egyetlen ismerősömnek se, pedig van jópár akinek kivették. Szóval szerintem erre kérdezz rá mégegyszer.

Én már nagyjából megvagyok gyógyszer nélkül, tegnap este ugyan bevettem egy cataflamot, de lehet hogy már csak a megszokás miatt, mert igazából alig-alig fáj. Este még kicsit rosszabb, meg nyelni még nehéz szóval korántsem tökéletes, de már sokkal jobb. Azért még óvatos vagyok.

Viszont, a teljes gyógyulás mennyi? Úgyértem ilyet hogy sport pl mikortól lehet elkezdeni? És pl hajat mosni mikor lehet? :) Én megőrülök lassan, 2 hete nem mostam meg. És fürdeni kádban? Nektek erről van infotok?

(#512) tonsila


tonsila
csendes tag

ja, fagyit én kétszer ettem, de nem is esett jól...szóval ez szerintem ilyen városi legenda hogy fagyit kell enni, vagy régen még azt hitték és azóta megmaradt mert tényleg hülyeség...nekem se mondták, sőt...se nagyon hideget, se nagyon meleget...de úgyis csak a szobahőmérsékletű esik jól, nekem legalábbis az volt oké...

(#513) Sündi


Sündi
csendes tag

Szasztok,

Téma 1: Fagylalt vagy nem fagylalt???

Hm, azt hiszem, hogy az a mondás, hogy ahány ház annyi szokás itt is igaz: ahány kórház annyi szokás.
Az én orvosom azt mondta a műtét után, hogy a hideg fájdalomcsillapító hatású, ezért nyugodtan ehetek fagylaltot, sőt javallott. Az első nap nem ajánlotta a tejalapú fagylaltot csak vízalapút ehettem (be is baxott a citromos fagyi a torkomnak:). Másnap már tömtem magamba a tejalapú málnafagyit, amely valóban hűsítő hatása miatt valóban csökkentette a fájdalmat. Azonban én is azt a véleményt osztom, hogy a seb gyorsabb gyógyulásához sem a jéghideg sem a meleg nem jó. A meleg vérbőséget okoz, a hideg pedig lehet hogy lassítja a gyógyulást (???)

Ennek ellenére, nekem ha nagyon fáj a torkom, akkor jéghideg vízzel és jéggel csillapítom, és tényleg jobb. Néha egy-egy falat étel lenyelése után (pl. a mai reggelinél) már a katéteren is gondolkodtam, mert a fájdalomtól majdnem beh....ztam.
Olyankor egy-egy korty és minden okay.

Téma 2: Antibiotikumok

fanett! Kiakadtam a műtétet követő antibiotikumos kezelés kapcsán. Téged tulajdonképpen hol is operáltak???:) Nekem semmi hasonlót nem kellett szednem műtét után, a Cataflam is ajánlott volt.
Én örültem, hogy a mandulaműtéttel nem kell több antibiotikumot szednem, részben ezért is vetettem ki, másrészt meg azért, mert az antibiotikumok már semmit sem értek. A szervezetemet nekem is megviselték, éjjel-nappal joghurtot meg kefirt ettem (ha szeded, te sem hagyd ez ki!!!), így is ment a hasam rendesen, de mostmár eléggé regenerálódott a szervezetem.
Az biztos, hogy ha lehet bármi más csak ne antibiotikum legyen. Az antibiotikum kinyírja a szervezetben található, a megfelelő bélműködést segítő gombákat, spórákat is, a teljes anyagcsere folyamatot felborítja...
Nem tudom, néha olyan érzésem van, mintha mi betegek tesztnyulak lennénk, és a dokik kísérleteznének rajtunk az anlatbájotikumokkal...

Téma 3: Műtét utáni higiénia:)

Kedves tonsila! Ki homályosított fel téged kedves arról, hogy nem lehet kádban fürödni, hajat mosni, meg ilyenek????? Jesszusom!!!! 2 hete semmi hajmosás????
Én a műtét estéje óta ugyanúgy zuhanyzom reggel-este, mint azelőtt, és semmi bajom nincs! A hajmosás is megy, akárcsak előtte!:)
Itt nem arról van szó, hogy ezeket nem lehet csinálni, hanem a kulcsszó a víz hőmérséklete és az eltöltött időtartam. Erősen javallott a zuhanyzás, mivel az egy gyorsabb folyamat, mint a fürdés. Fürdéskor az ember szeret relaxálni néha félórákat is. A víz hőmérséklete langyos legyen, nehogy megfázzon az ember! Kb. 10 perces, langyos vizes zuhanyzástól soha nem kapsz vérbőséget, semmiféle bajod nem lesz, hidd el nekem. Főleg nem 12 nappal a műtét után:)
Véleményem szerint fürödni is lehet nyugodtan, ott is a víz hőmérséklete dominál. Langyos, de inkább hűvösebb vízben lehet nyugodtan (már ha bírja az ember). Mivel én is imádok fürcsizni jó forró vízben, inkább kivárom az 1-2 hónapot, addig böjtölök és csak zuhizok.:)
A hajmosásnak, ha megy a zuhanyzás semmi de semmi akadálya nincs.

Téma 4: Aktuális helyzet

Ma vagyok a műtét utáni 7. napon. Nem nagyon érezném, hogy ejde jobb lenne, és múlna a fájdalom, de a Cataflam adagomat csökkenteni akarom mától. Megpróbálok ráállni a napi 3x1 cataflam-ra, fájdalom ide vagy oda. A gyomorfekély is elég szar lehet...

Téma 5: Felfedezés

Tegnap kipróbáltam egy jó kis hypererős mentolos rágót, sötétkéket (no trademark). Gondoltam lesz, ami lesz. De semmi nem lett. Fájdalmat nem okoz, csak a nyáltermelést növeli, ami tudjátok jól miért okoz problémát...

(#514) fanett válasza Sündi (#513) üzenetére


fanett
csendes tag

Sziasztok!

Szal, utánaérdeklődtem az antibiotikumos kezelésnek, a válasz elég egyszerűnek tűnt, de még nem nagyon értem. tehát, nekem nem azért vették ki Őket, mert sok problémám lett volna (mandulagyuszi és társai), pl soha nem volt még tüszős mandulagyulladásom...hanem bőrgyógyászati problémák miatt (csalánkiütés) és ezért a szervezetemből minden gennyes gócot ezzel nyírtak ki, én valahogy így értelmeztem a dolgot. Igaz, hogy a tünetek még nem nagyon múlnak, de azt mondták kell majdnem fél év. De azt is mondták a műtét előtt, hogy ez kb 80 százalék, hogy a mandulától van, én mondtam, hogy kapjuk ki, másnap holnap mást veszünk ki :W . Egyszer csak megszűnik.
Én a műtét után 4 nappal már vezettem, mászkáltam, paradicsomot szedtem :) nem keveset, a nagy befőzések idején műtöttek :) ,a 7. napon mostam hajat először. igazából nekem nem volt semmi fáradtság, kimerültség. A meleg vízzel azért próbáltam vigyázni, de néha csak rosszalkodtam... Szerintem nem kell túldramatizálni, érzi az ember mit bír és ha úgy érzed hogy ezt vagy azt megbírod csinálni, nyugodtan csináld, addig se a fájdalomra figyelsz. Én inkább egész nap társaságban voltam, lekötöttem a figyelmem.

(#515) tonsila


tonsila
csendes tag

hát nekem az orvos mondta hogy nem szabad füdeni meg hajat mosni...igazából nem is csak a haj megmosása, az oké, el tudom intézni langyos vízzel, de megszárítani azért meg kell, mert még nem fűtenek rendesen, és nem akarok jólmegfázni pont most vizes fejjel egész éjjel...
a hajszárító meg elég forró azért, akkor is ha kis fokozaton szárítom...szerintetek nem lehet baj?

(#516) Sündi válasza tonsila (#515) üzenetére


Sündi
csendes tag

Szerintem ne a legforróbb fokozatot használd. Van azon a hajszárítón langyosabb hőmérséklet is, nem?
Nem a torkodat éri direktbe a hősugár, hanem a fejbőröd és a hajszálaidat.
Nyugodtan szárítsd meg a hajad. Hidd el, nem lesz bajod.

(#517) Mui válasza Sündi (#516) üzenetére


Mui
tag

Már csak azért sem, mert nekem pl nem mondta a dokim hogy nem moshatok hajat, és nem fürödhetek, így én már 3 naposan hajat mostam, és fürödtem, hangsúlyozom, fürödtem , és nem tusoltam, és itt vagyok, semmi bajom nem lett!
Nekem egyszer sem vérzett be a seb, és csak egy hétig és 3 napig kellett a fájdalomcsillapító!
Ja és én nagyon sok fagyit is ettem! :DD

(#518) zhanak


zhanak
újonc

Sziasztok. Elore is elnezest az ekezetek hianya miatt. Szoval par hete mar teljesen atolvastam a forumot, es megosztanam veletek az en elmenyeimet, amelyek egy picit elteroek a tieitektol. En Szlovakiaban elek, es tegnap mutottek a Dunaszerdahelyi korhazban, helyi erzestelenitesben. Reggel 7re kellett megjelennem a felvetelen (be voltam tojva rendesen), 3negyed 8kor jott is a szuri a karomba, majd egy nyugtato tabletta formajaban. 10 perc mulva jon a doki, hogy megfentuk a keseket, mehetunk? :Y
Sokan irtak itt, hogy Lidocainnal elzsibbasztanak, nalam ez nem volt, egy nagy szuri az egyik mandulaba, egy a masikba es mar semmit se ereztem. A mutet alatt egyszer sem fulladoztam, vert nem nyeltem, kellemetlen is alig volt. A doki ugy csinalta, hogy lassan egy picit meglazitotta a mandulat es rogton el is sutotte az ereket. Szoval meg veresnek sem mondanam az egeszet. Veletek ellentetben a mutet utan 2 oraval nem lehetett meg inni, nekem du 4kor hoztak a teat. Nekem egy kedves orvos ismerosom un. Tramabene cseppeket irt ki fajdalom ellen mely opiat szarmazek (vigyazat ne hogy raszokjatok), es nagyon jol csillapit - forog a fold es teljesen elalmosit). Szoval most vagyok a 2.nap vegen, a nyeles az a fajdalomcsillapito ellenere nagyon gazos, sokszor felre is nyelem a teat. Furdesrol es fogmosasrol nekem annyit mondtak, hogy csak lightosan es csak miutan hazaengedtek a korhazbol, mely ha minden ok, akkor a 4.napon lesz. Ennyi az eddigi elmenyeim, jobbulast mindenkinek es ne feljen senki ettol a mutettol.

(#519) Sündi válasza Anicska (#475) üzenetére


Sündi
csendes tag

Szia Anicska,

Rég írtál, csak nincs valami baj?:) Vagy netán túl jól érzed magad?:) Remélem, az utóbbi!

Írtál a levendula teáról, hogy neked az bejött. Nos csak annyi kérdésem lenne, hogy melyik tulajdonságát használtad ki? A nyugtató hatását? Megmondom őszintén, ma vettem két zacsival, és most kortyolgatom az első nagy pohár levendula teát. Az íze a szokványos kissé kesernyés (nem szoktam a gyógyteák ízét elrontani ízesítőkkel), de simán iható. Így hogy hideg meg mégjobban:)

Remélem, segíteni fog valamelyest. Ma eddig csak 2 db Cataflam-ot vettem be! Ez számomra fejlődés!!! Hurrrááááááááááááá:)

(#520) tonsila


tonsila
csendes tag

Najó, meggyőztetek, akkor holnap este megmosom és majd beszámolok a fejleményekről :)

ui: nekem ma van az első napom hogy nem kell gyógyszer abszolút (11.nap)...nem mondom hogy nem fáj már, de gyógyszer nélkül is kibírható...szóval kitartás mindenkinek, eljön ez az idő tényleg, még akkor is ha ezt egy hete én sem hittem el!

Gyógyulást kívánok!

(#521) Mui válasza tonsila (#520) üzenetére


Mui
tag

Nekem is a 11dik nap volt az amikor utoljára gyógyszert láttam! :)

(#522) Mőbiusz válasza tonsila (#520) üzenetére


Mőbiusz
csendes tag

Én 16. naposan ma voltam dokinál azt mondta még mindig ne mossak hajat se melegbe se langyosba énsem értem miért.Kérdezés nélkül magától mondta.

(#523) Anicska válasza Sündi (#519) üzenetére


Anicska
csendes tag

Szia Sündi,

Itt vagyok :)) csak néha dolgozom ;) :K
Örülök, hogy jól vagy :DD

A levendula tea nyugtató hatását használtam ki, ahogy elkezdtem használni, attól kezdve jobban aludtam.
Addig nem nagyon aludtam, de ha aludtam is, nem pihentem.
Illetve ez kihatott az egész napomra is, jobban tűrtem a fájdalmat (előtte volt rendesen falkaparás... :W , éjjel kb. 2 órát hatott csak a Cataflam valamelyest, utána ááááááááá)
Szóval napközben is nyomtam befelé a levendulát, akkor is könnyebb lett.
Illetve nekem sokat segitett az is, hogy kimozdultam kicsit, akkor indultam el, mikor bevettem a Cataflamot, és elkezdett hatni.
Friss levegőn, napon jobban gyógyul minden seb....
Nekem bejött. Picit kint voltam, utána jobban tűrtem a 4 fal között.

Nekem a levendulateát, a friss levegőt, napsütést (nem tűző napot), nyugtató bogyikat (természetes alapanyagúakat) termésetgyógyász ajánlotta és nagyon bejött.
Illetve hogy a nyevemről sokszor szedjem le nyelvkaparóval, vagy kanállal a lepedéket, mert ha nem, akkor csak folyamatosan körbe jár a szájban és hát nyelni sem tudnuk...szóval a mielőbbi gyógyulást segíti.
Illetve most tefaolajos vízzel gargalizálok, ezzel fertőtlenítem a számat.
Ezt csak a 2 hét utána ajánlott! Míg seb van, addig csak orvos beleegyezésével!!

Jobbulást mindenkinek!
Csütörtöktől már sportolhatok!!! Letelik a 3 hét "karantén" :C :C :C

Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

(#524) zhanak


zhanak
újonc

Sziasztok, lenne egy-ket kerdesem:
- mikortol lehet fogat mosni
- mikorotl lehet zuhanyozni
- nektek meddig volt fajdalmas a nyeles?

(#525) tonsila


tonsila
csendes tag

fogat mosni az első naptól lehet, csak ha lehet ne mentolos fogkrémmel, mert akárhogy vigyázol ha lecsúszik az eléggé csíp meg mar...én ilyen gyerek fogkérmmel mosom, még mindig, bár szerintem már lehetne mentolossal is...de az elején gyerek fogkrémmel mosd óvatosan...

zuhanyozni bármikor lehet, azt már a kórházban is lehet az első nap...

(#526) tonsila


tonsila
csendes tag

nyelés...nekem az még mindig fáj...nem úgy mint korábban, és napról napra jobb, de még akkor is fáj...próbálkoztam már hússal meg rizzsel meg ilyen normál kajákkal (persze azok is tök puhák voltak) de nekem nem ment le még mindig, nagyon fájt, úgyhogy maradok a joghurtnál, pudingnál, piskótánál, kenyérbélnél...sajnos, pedig már annyira ennék valami NORMÁLISAT!

(#527) Barby198705 válasza Palkó (#1) üzenetére


Barby198705
újonc

Szia!!!
Nekem most pénteken lesz a mandulamütétem,ésén is rettegek de nekem azért kelle kivenni mert cisztám van!! :(
És nekem azt is mondták h nagyon szar lesz utána ezerszer rosszab mint egy sima torokfájás,ráadáasul nekem altatással kértem es majd egy csövet fognak ledugni a torkomon mikor alszom,és már kábán visznek be a mütöbe is,hát nemtudom h mi lesz de én is félek :(
Állitolag hányingerrel is jár valaki be is hányik töle,és lázzal is járhat,de afülfájás az elsö öt napban van es erösödik aztan az 5 ik naptol fogva gyengül is.beszélni nem fogsz tudni csak sutogni.A gyugyulási idö 3-4 hét.
Ha akkarod leírom h milyen volt miután hatzajöttem hétfün ha egyáltalán hazajühetek!!!!

barby

(#528) Sündi


Sündi
csendes tag

Sziasztok,

Megmondom őszintén nem tudom a dokik miért mondanak hülyeséget, szerintem abszolut lehet hajat mosni. Szerintetek ha a zuhanyzást engedik, akkor a hajmosást miért nem???? Én ez nem értem. Én ma reggel is mostam hajat, és kb. 3-4 napja is és semmi bajom nem lett tőle. Köze sincs a mandulához, ill. a sebekhez. Nem forró vízzel kell, hanem langyossal és természetesen lehetőleg nem állva és lehajolva, hanem hajolás nélkül zuhanyzóban, vagy kádban fekve langyos vízben.:)

Én ma vagyok a műtét utáni 8. napon, még mindig fáj a nyelés, de napról napra egyre jobb. Eljutottam a napi 3x1 Cataflam-hoz. Nagyon kis léptékkel gyógyul, de tényleg jobb, mint pl. 3-4 napja. Nekem az éjszakáim a rosszabbak, mert olyankor ha elalszom megpihennek a sebek a torkomban, és kb. 7-8 órás folyamatos alvás alatt a Cataflam hatása is kimegy. Mondani sem kell, miután felébredek kb. 1-2 percen belül milyen érzés támad a torkom tájékán...

Tegnap este vacsiztam. Rántottát ettem, baromi jól esett végre valami normál kaja. Azt hiszem, mindkét oldalon történhetett sebleválás, mert egy-két nyelésnél azt hittem megőrülök, a szemem is kiugrik a fájdalomtól. Aztán ittam hirtelen egy pár korty jeges teát és azonnal jobb lett, a fájdalom elmúlt. Szerintem, ahonnan a seb levált, ott hirtelen egy érzékenyebb rész maradt, melyet az étel irritált, és az okozhatta a fájdalmat.

Fogmosást a 2. naptól mertem, de az sem okozott nekem semmi problémát. A doki csak azt mondta, hogy a galgalizálás nem túl jó, így azt kerüljem, de fogat nyugodtan moshatok. Nekem idehaza megmondom őszintén Colgate White erős mentolos van, de semmi problémát nem okozott!

Mandulaműtötteknek a TILÓLISTÁT a következőkben tudnám összefoglalni az első pár hétre:
1. Kerülni kell a forró folyadékokat (forró tea, kávé, leves, stb.).
2. Kerülni javallott a savas ételeket, a fájdalom miatt (banán, narancs, citrom, stb.).
3. Kerülni kell az olyan ételeket, amelyek a seb bevérzését okozhatják (panírozott ételek, pirítós, chips, stb).
4. Kerülni kell a szénsavas dolgokat (sör, ásványvíz, üdítők).
5. Kerülni kell a dohányzást egy ideig.
6. Szüneteltetni kell az erős fizikai megterhelést (sport, cipelés, hajolgatás, stb.).
7. Kerülni kell a forró vízben, hosszú ideig történő tisztálkodást, mert a forró víz vérbőséget okoz, mely a sebek bevérzéséhez vezethetnek.

Azokat a dolgokat, amelyek HASZNOSNAK találtam, pedig itt:
1. Torokra helyezett jéghideg vizes ruha jót tesz, csillapítja a fájdalmat.
2. Sok pihenés, relaxálás, ágyhoz kötött életmód szükséges, melyet néha azért a kinti sétával (nem sporttal) meg lehet spannolni.
3. Hideg víz/tea, jégkockával, ill. fagylalt jót tesz, fájdalomcsillapító hatású, persze csak mértékkel.
4. Bő folyadékbevitel szükséges.
5. Pépes, ill. pár nap után félpépes ételek bevitele szükséges. A pépességet pl. joghurt hozzáadásával lehet fokozni.
5. Fájdalomcsillapítók használata javasolt (Cataflam, Flector, Algopyrin, Demalgon - de nem együttesen és lehetőleg csak egyfajtát!!!). Fájdalomcsillapító bevétele után kb. 1 órával tűrhetően lehet étkezni. Nekem előtte nem ment. A bő folyadékbevitelt is célszerű kb. ekkor elkezdeni.
6. C vitamonos kiegészítés (egyben lenyelendő tablettás), ill. gyógyteás kezelés gyorsíthatja a gyógyulási folyamatot, azonban nem mindegy melyik gyógytea alkalmazásával!
6. Tisztálkodás (fürdés, zuhanyzás, fog- és szájápolás, hajmosás) már az első naptól fogva lehetséges, persze csak óvatosan.
7. Beszéd visszatartása nem szükséges, kivéve ha fájdalmat okoz. Ordibálás, sok ideig történő beszéd kimerítő vagy fájdalmas lehet, ezek kerülendőek.
8. Szex csak light-osan:)

Ezek ellenére az igazság az, hogy minden ember más és más, mindenkinek más tesz jót. Én az elmúlt 8 napban eszerint élek, és nekem ezek bejöttek.

Szerintem ha az ember nagyon fél valamitől, akkor tutira nem próbálja ki. Én tudtam, mit lehet és mit nem magamtól is, és semmi bajom nem lett, természetesen a fentieket betartva...

(#529) tonsila


tonsila
csendes tag

ámen :)

nagyon jól összefoglaltad...és egyetértek, tényleg mindenkinek tökmás a gyógyulási folyamata, és mindenkinek más esik jól, rosszul, stb.

de az alap dolgokban egyetértek...

egyébként már írtam, de a hajmosás sztem nem csak a meleg víz meg hajolás miatt nem szabad, hanem a hajszárítás miatt sem, mert a meleg levegő is vérbőséget okoz gondolom...

én nagyon vigyáztam magamra, szinte csak feküdtem 13 napig, minden előírást betartottam, ha ma megmosom óvatosan a hajam és bevérzik, akkor el vagyok átkozva és ez meg volt előre írva... :)

(#530) Palincs válasza Sündi (#528) üzenetére


Palincs
csendes tag

Sündi:
Magam is áment mondok a listára, talán azzal a kiegészítéssel, hogy aki olcsóbban megússza, és nem kell ágyhoz kötve élnie, mint szerény személyem, annak is ajánlott a nagy tömegű ember kerülése a fokozott megfázásveszély mián (mozi, stb. ellenjavallt. Szentmise, Istentisztelet is :(( ).

(#531) Palincs válasza tonsila (#529) üzenetére


Palincs
csendes tag

Én a zuhanyt csak a harmadik napon vállaltam be, viszont akkor hajat is mostam. De persze nem túl hosszú, ami összefügg a személyi számom első számjegyével is :B Mindenesetre nagyon féltem, de nem volt semmi gond.

Azért magam is azt hiszem, a 12. napon, ha eddig nem vérzett be, nyugodtan megkockáztathatod. Ha valaha bevérzett, akkor ne játssz a tűzzel, de úgy emléxem, nem írtál ilyet.

(#532) Sündi válasza tonsila (#529) üzenetére


Sündi
csendes tag

Csak hogy megerősítselek a hitedben: Most másztam ki a fürdőkádból, kb. 15 percig ültem benne. Nagyon jól esett, bevérzésnek se híre, se hamva. Most bevettem egy Cataflam-ot, hogy tudjak vacsizni felszabadultan, de semmi nagyobb fájás vagy ilyesmi, csak kisebb és tompább. Ez már elviselhető.
Tessék nyugodtan hajat mosni! Ha túl vagy rajta, kérlek informálj! Ha bevérzik, akkor becsszó fizetem a kórházi kezeléseid költségeit!:):):) <-- Szerintzed nem megyek tutira, hogy nem fog bevérezni???:)

(#533) tonsila


tonsila
csendes tag

:)

na, úgy tűnik megúsztad a kórházi kezelésem költségeit :)
megmostam, meg is szárítottam, és még élek...remélem mostmár nem lehet baj...

viszont mennyei érzés!!! :)

(#534) Sündi válasza tonsila (#533) üzenetére


Sündi
csendes tag

Ugye-ugye?:) Miért is akarnánk mi neked rosszat..?:)

(#535) tonsila


tonsila
csendes tag

na, ma voltam kontrollon, és hát alakul, de még van egy kis lepedék...
hát még érzem is hogy kicsit fáj, persze egyre kevésbé...azt mondta a doki hétvégére helyrejön teljesen, és jövő héttől fokozatosan lehet visszatérni a rendes kerékvágásba, szépen apránként...tiltva már semmi nincs...sport szerintem még min egy hét, de lehet hogy kettő, elég gyenge is vagyok még hozzá...

gyógyulást mindenkinek, és bátorság annak aki még előtte!

(#536) Chilibors válasza tonsila (#535) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Tonsila, megkérdezhetem, hogy ki műtött?

Chili

(#537) Chilibors


Chilibors
csendes tag

Képzeljétek, nekem tegnap óta tökre bedurrant a mandulám...

Chili

(#538) tonsila


tonsila
csendes tag

hát most nem írnám ide a nevét, decsak mert senki sem írta ide soha az orvosa nevét, nem tudom jó-e neki az, vagy nem...de szívesen elmondom privát, ha megadsz egy e-mail címet...

de téged is a szent imrében műtöttek, azért kérdezed?

(#539) Chilibors válasza tonsila (#538) üzenetére


Chilibors
csendes tag

Itt a privát gomb a hsz-emen jobbra fent!

Chili

(#540) Sündi


Sündi
csendes tag

Szép estét Mandulátlanok!:)

Ma voltam 10. napos, és hát hogy is mondjam, egész jó ez a feeling. A gyógyulás útján járok, de totál.:) Tegnap voltam pecázni, vasárnap megyek bicajozni (of course csak lightosan). A fürdés tökéletesen megy, meleg vízben. A cérnákat, amelyekkel a sebeket elszorították már lenyeltem szerintem, mivel már nem piszkálgatják a garatom környékét.

Néha egy kicsit még nekem is fáj, de napi 2 Cataflam-nal vígan elvagyok. Enni tudok, inni is, és a nyelés sem fáj már, csak halványan. Most olyan érzésem van, mint egy gyengébb torokgyulladásnál.

Hétfőn megyek vissza kontrollra...

Remélem, ti is jól vagytok!

Kellemes 7végét.

(#541) Palincs válasza Sündi (#540) üzenetére


Palincs
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap csoda történt: az orvos közölte velem, hogy egészséges vagyok. :C Erre eldobtam a Cataflamomat (a Flector közben elfogyott), megittam egy pohár pálinkát, tartottam egy órát, és...

Na, szóval 24 órája nincs bennem Cataflam, és valóban nem őrülök meg a fájalomtól, mert már nem sugárzik át a fülemre. Valóban megtartottam az órát, de utána úgy fájt a torkom, mint a fene. Valóban megittam egy korty pálinkát, és nem ugrott ki a szemem, de azért a csípés a határán volt annak, amit még jó pálesz-élménynek mond az ember. A második kortyra már nem vállalkoztam. Hát, ilyen a 12. nap. Azért számháborúzni még nem megyek el a srácokkal holnap.

A doki egyébként aszonta, amíg lepedék van a torkomban, addig joga van neki fájni, de már nem tart sokáig. Továbbá ne egyek túl sok Flectort/Cataflamot, mert gyomorfekélyt okozhat. Lehet, hogy meg fogok gyógyulni?

(#542) tonsila


tonsila
csendes tag

azért jó olvasni hogy mindenki milyen jól van...csak túléltük...
nekem már tényleg csak minimálisan fáj, igazából szinte csak akkor ha nyelek...nem is fájdalom ez már, inkább csak kellemetlenség (pont ma két hete műtöttek)...
de gyógyszert nem szedek már vasárnap óta...

azért még nem vagyok erőm teljében, de úgy tudom altatás után kicsit tovább tart a gyógyulás..nomeg a tüsszentéssel, ásítással vannak még gondok...

én akkor minősítem magam tökéletesen egészségesnek, ha már tudok egy olyan igazi jóízűtásítani megint telitorokból...:)

remélem ti is napokon belül tökéletesek lesztek!

annak meg aki most megy, vagy előtte van, kitartás!!!
túllehet élni, csak ne olvassa a hozzászólásainkat :D

(#543) tonsila


tonsila
csendes tag

Palincs: te tényleg pálinkáztál?!
Egek!!! Bátor ember vagy...:)

(#544) Palincs válasza tonsila (#543) üzenetére


Palincs
csendes tag

Ez csak mazochizmus ;)

Egyébként egészséges torok esetén is a(z éppen kibírható) fájdalomra mondjuk azt, hogy "de jó volt", ha erős szeszt iszunk. Beteg torok gazdaságosabb, mert kisebb adag is kiváltja ugyanzet az élményt :Y . Fura lény az ember. Társaságban meg végképp.

(#545) tonsila


tonsila
csendes tag

hát én egyelőre a multivitamin lével próbálkoztam be pár napja, és az majdnem szétmarta a torkomat...igaz hogy ez napokkal korábban volt, de azóta még nem mertem újra megpróbálni...részemről maradok a teánál meg tejnél, ezen a pár napon már nem múlik semmi...

de alkoholt biztos nem mernék inni még legalább egy hétig, aztán majd meglátjuk...

(#546) fanett válasza tonsila (#542) üzenetére


fanett
csendes tag

Szia!

Engem aug 14-én műtöttek, de még ha egy jó nagyot szeretnék ásítani, előjön egy olyan érzés a torkomban, mintha összeérne a két oldala, tök furi. De nekem is ez volt a legnagyobb gondom a fájdalom megszűnése után, hogy nem bírtam ásítani, a tüsszentés az néha becsúszott, elég gáz.

(#547) kattyenkova


kattyenkova
csendes tag

Sziasztok!
Azért írok, hogy megköszönjem mindenkinek, aki leírta a tapasztalatait, nagyon sokat merítettem belőle. Így jó volt műtétre menni, hogy tudtam mi vár rám.
Tegnap műtöttek reggel.Lábon mentem be, és lábon jöttem ki. Helyi érzéstelenítéssel csinálták, de gondolom ezt kitaláltátok......Aránylag jól viselem , de a dokim azt mondta ,most jön a feketeleves. Egyébkénk kb. 10 perc volt az egész, és a szobatársaim el sem hitték , hogy már meg is műtöttek. Közben sem nagyon, és utána sem vérzett, csak éppenhogy. Cataflamot szedtem bent, mert csak Algopirynt itattak velem , és az kevésnek bizonyult. Most próbálok csak algopirynt inni és a cataflamot a nehezebb napokra tartogatom. Valószínű sok múlott a dokimon. Egy országos hírű doki osztályán műtöttek.
Tömören ennyi, bocs, ha kicsit kusza.
Ui: az ivás tényleg nagyon fontos, én 1,5 l-t ittam meg a műtét utáni 8 órában.

Gyors gyógyulást!!!!! :R

(#548) Sündi


Sündi
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap végre sikerült egy normálisat kajolnom. Vendégségben voltunk, és előzőleg nem mondtam, hogy 11 napos mandulaműtött vagyok, így az ételek kiválasztásánál/elkészítésénél sem vették ezt figyelembe. Szerencsére semmi nem történt az égvilágon. Meleg kaját ettem! Hihetetlen jó érzés volt. Fájdalom zéró.
És most jön a ráadás. Utána ittam egy hideg sört. Fájdalom itt is zéró. Ja és mindezt fájdalomcsillapító nélkül!:)

További poén, hogy ma kb. 1 órája keltem fel, de még fájdalomcsillapítóra nem is volt szükségem. Mostmár végigalszom a 8 órát is Cataflam nélkül. C vitamint szedem rendületlenül, lehet éppen az gyorsította be a gyógyulást. Kerékpározni ma inkább még nem megyek, kihagyom, de szerintem jövő héten arra is sort kerítek majd.

További kellemes pihenést Mindenkinek!

P.S.: kattyenkova, örülök hogy túl vagy rajta, és hogy sikeres volt a műtéted! Készülj fel az elkövetkezendő 5-6 napra. Kb. holnap vagy holnapután fog igazán kezdődni. Cataflam legyen 2 m-es körzetedben! Szorítok érted, hogy hamar elteljen ez a pár nap...

(#549) kattyenkova válasza Sündi (#548) üzenetére


kattyenkova
csendes tag

Kedves Sündi!
Köszi a tanácsot, már kezdem érteni mire gondolsz.... Mondhatom a műtét tényleg semmi a fájdalomhoz képest, de ez szerintem még csak a kezdet.Valamennyire elviselhető még.
Amúgy reggel lement egy puding kb. 3/4 óra alatt...De legalább nem csak gyógyszer van bennem.
Jobbulást mindenkinek!!!

(#550) Sündi válasza kattyenkova (#549) üzenetére


Sündi
csendes tag

Hello kattyenkova,

Igen, az fontos, hogy ne csak a fájdalomcsillapító legyen az ember gyomrában. Többen írták itt, hogy a Cataflam rendszeres szedése gyomorfekélyt okoz. Nos a probléma az, hogy enni csak azután tud az ember, miután a fájdalomcsillapítót bevette. Nálam ez nem mehetett másképp. A probléma a legtöbbször akkor jelentkezett, amikor reggel felébredtem és az volt a legelső hogy Cataflam, és gyí már be is vettem. Onnantól kezdődően kb. 1 óra volt, mire hatott és tudtam eszegetni. Néha éreztem is hogy savtúltengésem van, vagy ilyesmi, meg hogy a gyomrom majd kilyukad.

Gondolom a gyomorfekély csak akkor jelentkezik, ha az ember tényleg hosszabbtávon szedi. A mandulaműtét utáni 2, max. 3 hét nem okozhat semmiféle gyomorfekélyt.

Amúgy meg lehet kapni olyan készítményt, amely a gyomorfalat vastagítja (a neve nem jut eszembe). Ezt gyomorfekély vagy nyombélfekély esetén írja fel a doki. Ha esetleg valakiben ott van a para, hogy kilyukad a gyomra, akkor rákérdezhet az orvosánál.:)
Szvsz teljesen szükségtelen... rendesen kell enni és kész.

Ma vettem még egy üveg Erdinger-t. Már rég benn van a hűtőben. Jéghideg lesz és szénsavas...nyám-nyám:)

Mihamarabbi gyógyulást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.