Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) cicaari


cicaari
csendes tag

Szia!
Igen, a nyálkásság nekem is volt. EZ nekem a lepedéktől volt, furi érzés.
Állandóan fogkefével kínoztam a nyelvem, hogy jöjjön le.

A szárazság is természetes, sokszor szopogass folyadékot, teába áztatott keksz...
Jobbulást!

(#2002) Robyka


Robyka
aktív tag

Sziasztok, nekem csütörtök vették ki a garatmanduláim gyulladtan...most már megint kezd eléggé fájni.Cataflamot szedek rá napi 2-3 szemet hogy tudjak enni.
Na most nem tudom hogy szájvizet lehet e használni, ti használtok?

(#2003) camonilla


camonilla
újonc

Sziasztok!

23 éves vagyok, Április 10.-én kedden vették ki a garatmandulámat, azaz ma vagyok a 7. napon. Gondoltam megosztom én is az "élményeimet". A műtétet nem részletezném, altatásban történt, nem sok mindenre emlékszem.
Az első 5 nap azt mondtam, ez nem is igaz, ennyi a mandulaműtét? :D
Azt hiszem kissé elhamarkodtam a dolgot... Tegnap délutántól azaz a 6. naptól annyira fáj, hogy majdnem megőrülök. Cataflam 4 óránként, iszonyú szúró fájdalom minden nyelésnél. Nem kívánom ezt az érzést senkinek.
Emellett mész asztmás is vagyok, állandó köhögés, nagyom félek, hogy bevérzik.
A lepedék az 5. napon kezdett leválni, az egyik oldalon szinte már semmi, a másikon még azért foltokban van bőven.
Nekem úgynevezett kísérleti műtéttel vették ki, azaz mindkét mandulámat más módszerrel.Ami annyit tesz, hogy az egyiket a hagyományos darabokban kivágós módszerrel, míg a másikat egy "szövetelszívó" szerkezettel, bent hagyva a mandula tokot. Egy kérdőívet kell folyamatosan töltögetni, hogy melyik oldal fáj jobban....
Légyszi mondjatok valami biztatót, hogy mikortól lesz jobb. Nektek hogy alakult a fájdalom?
Köszi a válaszokat előre is!
Jobbulást mindenkinek!!!!!

(#2004) kitti.013


kitti.013
újonc

Szia!
én ma vagyok a 10. napon. A 8.napon már halészlét is ettem és egyáltalán nem csípte, szinte a 2.naptól csak darabos ételeket eszek semmi pépeset és már alig fáj a mandulám helye. Nekem a bal oldali nagyon gyulladt és gennyes volt ezért sokkal nehezebben gyógyul mint a jobboldali :(( Az első 6 napban nekem is nagyon fájt de minél többet eszel és iszol napközben annál kevésbé fog fájni :) Nekem a Cataflam-v rengeteget segített főleg étkezések előtt vettem be így legalább tudtam enni ;) Ma már 1-2 darabot szedek egész nap és legalább 5ször eszem és folyamatosan iszok szénsavmentes ásványvizet nekem ez bevált! :)

Robyka! nekem azt mondták a kórházban hogy szájvizet kerüljem. Fogat ugyanúgy lehet mosni rendes fogkrémmel de a szájvíz nem ajánlatos.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Cyrin válasza camonilla (#2003) üzenetére


Cyrin
addikt

és melyik a jobb módszer?

melyik oldalon vált le jobban a lepedék?

(#2006) Robyka


Robyka
aktív tag

Nekem úgy fáj majd meg pusztulok főleg reggel, 5 kor már kelek fel és mosok fogat... :W
Kiváltottam ma ezt a flector granulátumot, mentolos por, ez után jobban tudtam enni mint a cataflammal.
Egyébként az normális, hogy van rajta egy lepedék réteg?

(#2007) Zoldas


Zoldas
csendes tag

Sziasztok!

Engem április 23- án műtöttek az ÁEK- ban, és gondoltam leírom nektek a sztorimat, egyrészt, mert én is nagyon sokat „tanultam” az előző hozzászólásokból, másrészt pedig szeretném, ha más nem járna úgy, mint én.

Tehát: Április 23- án volt a műtét, különösebben nem gondolom, hogy magyarázni kellene. Altatásban történt, ennek megfelelően hál’istennek nem emlékszem semmire:D Az ébredés érdekes volt, picit fájt, de elviselhető volt, gondolom a vénásan kapott fájdalomcsillapító miatt. Természetesen jött az oldalfekvésben történő véres nyálcsorgatás…guszta volt :D
Még műtét előtt az ágyam melletti kis szekrényre tett a nővér egy kancsó teát, de mivel látta a tekintetem, hogy „húúú de meginnám”,ezért közölte nem túl kedvesen, hogy „ezt műtét utánra….”, nahát…kitaláltam magamtól is :D
Szóval ezzel a kancsó teával kellett megküzdeni, miután már magamhoz tértem. A már mandulátlan fórumosok tapasztalataiból kiindulva, nem kicsit féltem tőle, de szerencsére kellemes meglepetés ért, nem fájt közel sem annyira, mint vártam. Aznap sokat ittam, majd másnap jött a reggeli, azzal is meglepően jól megbirkóztam. Persze, voltak érdekességek, mint például, hogy egy korty eltüntetéséhez kb. hármat kellett nyelnem, olyan érzés volt, mintha megállt volna a víz a torkomban:D
Három napig tartottak bent, szerdai napon jöttem haza. Fájt a torkom, de egész jól elvoltam vele, este lefeküdtem, mint aki jól végezte dolgát. Mondhatni jól is aludtam, reggel olyan 8 óra magasságában azt vettem észre, még az ágyban fekve, hogy nyelnem kell hirtelen….valami meleget és sósat, rögtön tudtam, hogy baj van…zsepi, köptem, vér....de nem is akármennyi. 4. napon levált a jobb oldalról a lepedék. Jó, tudtam, hogy ez így nem lesz vicces, tekintve, hogy annyi vér ömlött ki a számon, hogy nem tudtam tőle beszélni…. :(( Anyu meglátta, mondanom sem kell a hatást….rögtön mentőt hívott. Jöttek is egész gyorsan, de a két mentős szakmai tudásanyagát nem minősíteném inkább, mert még törlődne a hozzászólásom….Onnan indult, hogy a mentős csaj megnézte a torkomat azzal a kis ügyes fa kanalával, és közli, hogy „ahaaaa, ez gennyes”. Még jó, hogy nem tudtam beszélni, mert biztos leordítottam volna a haját, hogy MIIIII gyennyes, amikor mandulám sincs :W Na mindegy, elindultunk, szépen komótosan, bementünk a helyi SZTK- ba, ahol természetesen nem volt rendelés, így tovább a tőlünk 40 km- re lévő kórházba, ahol felsétáltattak volna kb 40 lépcsőfokon a rendelőben lévő gégészetre, ahol mondanom sem kell, hogy megint nem volt rendelés. Ok. Visszamentünk a kórházba, ahol a gégész doktornő rögtön fogadott. Addigra egyébként két törülköző megtelt vérrel, szóval nem voltam jól….Megvizsgált a doktornő, rögtön megállapította, hogy artériás vérzés, úgyhogy azonnal műtő. Hurrrááááá :((( Elsütötte az artériát, majd ismét három nap kórház, ahol épp, hogy el tudtam kerülni a vérátömlesztést.
A fájdalmakról már nem is írok, az a történések mellett szinte mellékes. Szóval itthon gyógyulhattam tovább, vérzéscsillapító, antibiotikum, probiotikum és vastabletta (a nagy vérveszteség miatt) társaságában.

Ma vagyok a baloldalival 16. napos, az újraműtött, jobb oldalival pedig 13. Még van rajtuk egy kis lepedék, de elvagyok napi 1- 2 Flectorral. Ma voltam kontrollon, hétfőn mehetek dolgozni :C Remélem, hogy már nem lesz gond :)

Tanulság: műtét után érdemes vérzéscsillapítót íratni, ha pedig vérzik, hideg vizes borogatás, azonnal kórház, de lehet, hogy jobban jár az ember, ha megteheti, hogy autóval megy…ilyen mentősök mellett (tisztelet a kivételnek).

Aki előtte áll, vagy éppen gyógyul, annak kitartás! :))

(#2008) Cyrin válasza Zoldas (#2007) üzenetére


Cyrin
addikt

ja azt nem értem, hogy minek kell hurcolni ide oda. nekem azt mondta az orvos, ha gáz van , sehova máshova, hanem egyből be a kórházba ahol műtöttek, ott mindig van ügyeletes fülés-orrász, aki tudja mit kell csinálni. de más műtéteknél is ez volt a tapasztalatom, hogy azt mondták, hogy ha baj van egyenesen be hozzájuk...

(#2009) Zoldas válasza Cyrin (#2008) üzenetére


Zoldas
csendes tag

Ezt én sem értettem, főleg, hogy látták is, hogy mennyi vér szaladt ki hirtelen belőlem...nem tudom, hogy egy SZTK- ban mégis mit tudtak volna velem kezdeni... :F
Egyébként igen, tényleg rögtön kórházba kell menni, bár én bíztam a mentősökben, gondoltam tudják a dolgokat...tévedtem...

(#2010) Tokos válasza Zoldas (#2009) üzenetére


Tokos
újonc

sziasztok, enis tulestem a muteten helyi erzestelenitessel 4 napja, tortenetem: HU en nagyon stresszeltem magam, erdeklodtem h mijen rengeteget, majd hetfon bekerultem vartam csomot halalra izgulva magam, majd jottek egy szurival a seggembe, vartam kicist es behivtak, nagyon izgultam leultettek egy szekbe lekottek a kezem, egy noverke alt hatamnal fogta fejem gyengeden az orvos velem szmbe magara es ram kotottt egy hidszeru kotenyt amibe ment az anyag:D, besprezte a torkom majd kb 5-5 szurast kaptama mandulaimba, utanna vagta nem fajt csak az utlsonal egy nyiszentest ereztem ami nagyon rossz volt nagyon nagyon, a baj az volt a mutet alatth en nem birom ha torkomban matatnak hamar az ujam rarakoma nyelvem kozepere akkor oklendeztet meg vagyis kb a mutet 80 szazalekat vegig oklendeztem, nem hanytam csak oklendeztem (tikkasztot h bent matatnak), majd jott az egetes es kesz. mikro feltalam a szekbol es kikesertek nekem rohognom kellet mentem nover melletem en meg vigyorogtam, majd leraktak az agyba kzdtem furan erezni magam majd masfel ora mulva hoztak nekem fagyit, kb felet befaltam nem voltam ojan rosszul, inekciobol kaptam fajdalom csilapitot, hetfoi napom igy eltelt vagy 3 inekcioval ejszaka aluttam is jol, masnap is elvoltam csak reggel es este kellet fajdalom inekcio, szerdan haza is engedtek, de cak egyre rosszabodika hejzet, amiota itthon vagyok szornyen szar , naprol napra novekszika fajdalom mar napi 3 algokalmin fiolat iszom meg mert ithon nem tudjak beinekciozni, fulfajasom is visszajot es a nyeles is egyre nezeheb a beszedrol nem is beszelve, aludni sem tudok jol. ez az 5. napom nem tudom h meg meddig fokozodik a fajdalom de mar jovolna ha csokenne es nem egyre jobban fajna :|

(#2011) Brixx


Brixx
csendes tag

Sziasztok Mandulások! :)

Gondoltam én is le írom az én történetem, hátha ebből is tudtok tapasztalatot szerezni, vagy aki most esik át felkészíteni a gyönyörre! :)
Az enyémet azért kellett ki venni mert nagyon sokszor be volt gyulladva fájt minden nyelés, beleértve evés is, általában legtöbbször nyáron jött ki ez a fájdalom! Azt nem is kell mondanom, hogy gennyes kemény gócok voltak a torkomon ami kifejezetten undorító és kellemetlen volt, sőt még ezt meg nyomja egy jó csatorna szagú szájszag is, amit öblítesz folyton! (guszta) 1 éve húzódott ez a műtét mert mindig mondtam anyumnak, hogy ezt ki kéne szedni nem hitt nekem, hozzá teszem a nyirok csomóim folyton be voltak gyulladva, csomók hegyén hátán! Soha nem ment le a csomó, mondta a doki csináljunk egy antibiotikumos kezelést, hát akkor sem ment le! Hozzá teszem hogy kb 1 éve kezdhetett el gyulladni azóta rengeteg pattanás nőtt a hátamon amit én kifejezetten utálok, sokat küzdöttem ezzel is, volt olyan hogy aludni nem tudtam úgy fájt a hátam, soha nem értek be csak kellemetlenül húzódtak! Kedves édes anyám kozmetikus tehát minden nap szinte túl éltem egy hát kezelést, hát fájt! Tehát antibiotikumos kezelés nem hatott, elmentem az orvosomhoz így azt mondta hogy jobb lenne kiszedni! Anya persze be pánikolt már egyből! :D Mondom oké mennyünk csak már szabaduljak meg mindentől!! :D Ajánlott egy jó kis dokit, dr. Koncz József-et! Nagyon aranyos volt! Ő is azt mondta ki kéne szedni mert elég csúnya és az egész testem gyulladásban van! Így mentem vér vételre ekg-ra, meg is történt! Úgy volt hogy altatással, műtenek, de nagyon késői időpontra volt csak altatás! Sokan mondták, hogy hát jobb a helyi érzéstelenítés! Az altatás sejteket pusztít stb stb. 18.-ára kaptam volna időpontot és nekem hamarabb akartam mert túl akartam lenni, meg egy munka ügyben kellet hamarabb!
Május 4.-én műtöttek helyi érzéstelenítéssel Szent Imre kórházban! Be mentünk legjobb barátnőmmel megy anyummal reggel 7re egy kis aranyos ágyat kaptam jó kis helyen! :) Nem kellet sokat várjak aznap 2 embert műtöttek! Egy kedves társat kaptam őt is ma műtik utánam! Örültem hogy nem egyedül vagyok! :) 8kor jött egy bátorító szuri amitől baromira nem éreztem magam bátrabbnak!! :D Nem idegesítettem magam nem is izgultam anya volt nagyon ideges :D Az utolsó 10 percben izgultam! Szerencsére nem vagyok nagy izgulós! Fél 9kor jött egy kedves ápolóka, hogy irány a műtő! :D Mondom gyorsan sorra jutottam mert úgy volt hogy 12kor jutok csak sorra! Ehhez képest az elő voltam! :D:D No bementem a műtőbe, le csüccsentem egy székbe ahol vagy 5x be fújták a torkom lidokainos sprével, hát nem éreztem a nyelést sem, folyton nyelni akartam de nem ment nehéz volt kellemetlen!! Ez sima ügy mindenkinek! Ez után át ültettek egy másik székbe persze zöld sapka zöld köpeny megvolt! :D Ahogy be ültem meg láttam a vagy 20cm-es tűt nem volt gáz pirszingeket szúrok!Nem paráztam a tűtől, de életembe nem láttam ekkorát! :D Na és akkor azt mondta lazítsak engedjem le a vállam, hát lazítottam! :) Be szúrta a tűt, hát azért az fájt a nyomást lehetett érezni és azt, hogy kb a torkodig leszúrja a műtét folyamán vagy 12x szúrt meg mert elég nehezen érzéstelenedett el a torkom! És akkor jött a csipesz kihúzott valamit el kezdte kaparni eszméletlen kellemetlen volt fájt is kicsit de túl éltem! :D A hang amikor le csípi a mandulát! :D Hát kartonpapír vágás de minta meg könnyebbültem volna ahogy kivágta! Akkor kicsit vérzett nem vérzett, láttam is a hülye mandulát, hát megszurkáltam volna! :D Az ingerek is voltak, de nem vészesek, majdnem le köptem vérrel szegény dokit.:DA kivágásból semmit nem éreztem! Aztán egy kötéllel rá varrt! Nem tudom mindenki mondj ,hogy furcsa, hogy varrta és nem égette hát nekem nem égetett semmit az tuti! Na ugyan ezt megcsinálta a másikkal! Ott éreztem a kaparást elég rendesen ezért még egy szurit kaptam! :D Kaptam szurit a nyelvem alá hátra 2 oldalra, oda nem tudom mért ,de később az nagyon fájt! Na és kész is vagyok! A műtétet simán túl lehet élni! Persze szerintem a minimális sokk az mindenkiben benne van! Na és akkor jött a nyomi szék üljek bele mert vissza tolnak! Pedig simán a lábamon vissza mentem volna! :D Anyának a fején látom a pánikot :D Mondom nyugivaaaan! :D:D Barátnőm is pánikolt nyugiii! :D Aztán le feküdtem hát jött az oldalfekvés köpés! Nekem egyáltalán nem vérzett a köpésnél sem! Aztán ki ment az érzéstelenítő hatása jött a fájás hát fájt a nyelés is eléggé fájt, de túl lehet élni!Aztán jött az ivászat, hát nehéz volt, baromi éhes voltam! Szeretek enni! :) Rá 2 órára Kaptam a popsimba érzéstelenítőt, olyan jól voltam üldögéltem beszélgettem, de a nélkül nem lehet kibírni!!! Aztán meg próbáltam le gyűrni egy actimelt, hát nagyon csípte a torkomat a natúr is! Aztán ki ment az érzéstelenítő kaptam flectort ami szintén csípte nagyon ezért kaptam egy szurit! :) Estig benn voltak a látogatóim! :D Aztán el mentek, este egész jól aludtam nem is gondoltam volna! :) Másnap haza is engedtek! :) Kedvesek voltak a nővérek is nagyon! :) No már reggel 8kor el hagytam a kórházat! :) örültem! :) 2. nap egész jól telt, nem fájt annyira de a fájdalom csillapító kellett! A kaja is egész jól ment, de inkább pépes! 3. napon hát kezdett fájni eléggé akkor vettem be sorra a fájdalom csillapítót! A kaja egész jól ment sikerült szendvics darabokat is enni. 4. nap egészen jól voltam sétálgattam is kinn kicsit! Aztán este annyira fájt lüktetett az egész majd meg őrültem azon a napon minimum 5 cataflámot be vettem annyira fájt hiába nem szabad be kellett vennem mellé még egy pár algopirint ami nem nagyon használt+ a fejem is el kezdett fájni! Este alig aludtam másnap mentem a kontrollra szép mondta a doki, meg nyugodtam egy kicsit jobban is lettem! 6. napon azaz 10.én reggel tök jól ébrettem semmi bajom nem volt szinte aludni is tudtam! El kezdtem enni és sikerült 4. db nem hazudok 4 db bundás kiflit megennem! Aztán rá 2 órára fekszem a tévé elött és érzem hogy valami van a torkomon valami lepedék féle és hiába nyelem nem jön le és érzem ,hogy mikor veszem a levegőt olyan köhögősen veszem, na mondom meg próbálom lenyelni megint nem sikerült, köptem egyet és észre vettem tiszta vér a zsepi! Hát megijedtem mondtam anyunak hogy baszki vérzik hát anya adta a nem pánikot azt közbe tiszta ideg volt kiköpni alig bírtam a vért szinte nem is sikerült mert a jobboldali mandulámból folyt alulról! Krahácsolni meg nem akartam, hogy még jobban fel szakadjon! Egyből jég zselé a nyakamra , nem volt itthon autó ezért nagyim gyorsan haza jött mentünk is vissza a kórházba! Közbe folyamatosan nyeltem a vérem, nem bírtam kiköpni!! Közbe dugó is volt! ahogy be mentünk vénába jött a vérzés csillapító amitől hála az égnek el állt! Meg nyugodtam, de mérges is voltam, hogy miért pedig mindent betartottam! Aznap semmit nem tudtam enni!! Másnap észre vettem hogy lepedékeket köpök ki,sokat ittam egész idő alatt! Haza is engedtek másnap! Rá adásul anyum szülinapja 12.én van! Apumnak meg 8.án.Barátnőmnek meg 17.én! .d Jó ajándék volt! :( De bepótoljuk! :) Remélem 17.ére jó lesz! :) No itthon vagyok megint! Észre vettem, hogy a nyelvem tiszta egy merőm lepedék! Én buta le sikáltam amennyire tudtam fogkefével!! Ezt ne tegye meg senki!!!!!!!! Majd le válik magától!!!!! 3 napja fáj amiatt mert le kapartam! Mára már jobb már alig van rajta lepedék! Féltem hogy megint be vérzik ,de eddig nem vérzett ! Szerintem már nem is fog!! Amikor a nyelvemről le kapartam annyira fájt a beszéd is hogy nem tudtam beszélni és mondja anyuék hogy gáz hogy 10. nap nem tudok beszélni, hát de nagyon tud fájni ez úgyhogy megérthető a torkom nem nagyon fáj már! Inkább a nyelvem fájt eszméletlenül, de az az én hibám volt! Ma tök jól vagyok sikerült enni is! Eddig a torkom miatt nem tudtam most meg a nyelvem!! :) De ez tegnapra meg tegnap elötre vonatkozik ma már alig van rajta! Mostmár biztos csak jobb lesz! Kezdem embernek érezni magam! :D Eddig egy beteg troll lehettem! :D ma már szinte semmi sem fáj! Ma tüsszentettem is! Hát ha ettől nem szakadt fel akkor semmitől! :) Most már nem lesz baj! :)

Remélem tudtam tapasztalatokat adni!
Sok sikert mindenkinek! KITARTÁS!!! :) :DD :C

Tóth Brigitta

(#2012) Brixx válasza Brixx (#2011) üzenetére


Brixx
csendes tag

El felejtettem mondani! Az összes pattanás el múlt 2 nap alatt!!! :) Most ettem krumplit hússal végre tele van a hasam valamennyire!! A mandula műtét után 4 kilót fogytam! Fogyókúrázóknál garantált fogyás! :D :D

Tóth Brigitta

(#2013) somycy


somycy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem csütörtökön vettél ki a manduláimat a MÁV kórházban.Tegnap haza engedtek,ma van a 4.napom.A műtét altatásban történt,csak az előkészületekre emlékszem,azzal semmi különös nem volt.Az ébredés szörnyű volt,remegtem,reszkettem,kába voltam,azt sem tudtam mi történik körülöttem.Aztán az ágyamban a következő kép,infúzió bekötve ,vesetál az orrom előtt amibe csurgatni kellett a váladékot a friss sebből.Gusztusos volt mondhatom.Majd 3-4 óra múlva mire lefolytak az infúziók jött a nővér egy teás kannával hogy mostantól innom kell.Ha én is olvastam ezelőtt erről fórumokat hogy milyen kellemetlen az első korty,de amilyen valójában volt a kegyetlen!!! :Y Mintha pengét nyeltem volna.Na de a többi sem volt jobb.Tehát aznap nagyon szenvedtem a teázástól.Hozták a Cataflámot na azzal valamivel jobb lett.Az első éjszaka ugyanolyan kegyetlen mint azóta a többi is.Legalább 2szer ébredek arra,hogy a torkom tök száraz,beveszem a gyógyszert a nyelés pokolian fáj. A nappalok egy fokkal jobbak,egész jól tudok enni,igaz nem sokat,sokat iszom és Cataflám és Flector por felváltva.Nekem a Flector jobban tűnik.A nyelvem tiszta lepedék és tele van oldalt aftával,ami tökre fáj ha a fogam hozzá ér.Fogat ma reggel mostam először,de hátul nem mertem.Beszélni egész jól tudok. :) Ami nekem ebben az egészben a legborzalmasabb az az,hogy a 14 hónapos kisfiamat nem emelhetem fel,nem hajolhatok le hozzá,ezért ebben a gyógyulási időben az anyukámnál van.Tudom,hogy jönnek még rosszabb és fájdalmasabb napok,de tudom,hogy nem tart örökké egyszer VÉGE lesz.Mindenkinek kitartást,majd még írok.

(#2014) domesztosz válasza somycy (#2013) üzenetére


domesztosz
csendes tag

Szia a régi MÁV-ban??Ami most honvéd korház lett???

(#2015) somycy


somycy
csendes tag

Az a MÁV kórház ami az állatkerttel szemben van,egyébként egy cég a Honvéddal,mert a műtét előtti vizsgálatokat ott csinálták.Ha már írok egy pár mondat az állapotomról.Tegnap reggel iszonyatosan fájt még a gyógyszert egy korty vízzel is kínlódás volt lenyelni.Egész nap nagyon fájt,kisugárzott a fülembe ( mindkettőbe),enni semmit nem tudtam,beszélni nagyon nehezen.Ez volt eddig a legfájdalmasabb nap,egyébként az 5.Lehet,hogy levált a lepedék?Valaki ezzel kapcsolatban írhatna.Most éjjel csak egyszer ébredtem fájdalomra,ez már javulás :C Ma a 6.nap van,fele annyira nem fáj most reggel mint tegnap.Kiváncsi vagyok a folytatásra,de már vége lehetne az egésznek,pénteken megyek kontrollra,remélem biztató lesz a doki.

(#2016) domesztosz válasza somycy (#2015) üzenetére


domesztosz
csendes tag

Szia nekem szerdán veték ki ugyanott!507-es szobába voltam pénteken engedet el a Sevecsek Dr nő!Ma meek kontrolra!!Te hogy vagy???

(#2017) somycy


somycy
csendes tag

Szia!!!! Én az 505-ben voltam,engem a Szilasi doktornő műtőtt,nekem pénteken lesz kontroll.Nekem még mindig fáj,éjszaka is kelek gyógyszert bevenni.Enni keveset tudok,a beszéd változó.néha megy néha meg mintha szájzárat kapnék.Te hogy vagy?????Mindenképp írd meg mit mondtak a kontrollon.

[ Szerkesztve ]

(#2018) domesztosz válasza somycy (#2017) üzenetére


domesztosz
csendes tag

Szia.Megvolt a nagy kontrol szépen gyogyul még van egy kis lepedék de azal biztatot a Dokinő hogy egyre jobb lesz!!!Ovatosan egyek inni már nem kell csak annyit amennyi jólesik jégrém fagyi cigi kilőve majd ha teljesen meggyogyul!29-én ujjabb kontroll!Ja és irt még fajdalomcsilapito mert montam hogy én mind megettem!!Ma valamennyivel jobb de a sokat beszélek meg mozgok kibaszotul fáj oan mintha szájzárat kapnék alig birom kinyitni a szám!!Montam is a dokinőnek nem egyszerű ez a lábadozás a legnagyobb ellenségemnek sem kivánom amit most átéltem ebbe a pár napban!!!Gondolom ki vagy te ha jó gondolom!!Na joobulást!!!!Kerres meg faccén ha akarsz!!!Szia (Fazekas Zsolt)

(#2019) somycy válasza domesztosz (#2018) üzenetére


somycy
csendes tag

na örülök,hogy gyógyulsz.Én jégkrémet ettem már tök jó volt,lehütötte igaz csak fél órára.De ha neked ott azt mondták nem lehet akkor nem eszem.Cigi? ezt is tudni akartam,mert cigizek egyébként,de a műtét óta nem gyújtottam rá,mondjuk egész jól bírom,lehet leszokom :C Rákerestem a nevedre facen de nagyon sok ilyen nevű van.Kerres inkább te engem,az én nevem ritkább :) Udvardy Andrea.Ott többet dumálhatunk.Végre valaki aki ugyanabban a cipőben jár mint én,mert senki nem tudja átérezni a fájdalmamat stb.

(#2020) domesztosz válasza somycy (#2019) üzenetére


domesztosz
csendes tag

Mien kép van kirakva a faccédon??

(#2021) somycy válasza domesztosz (#2020) üzenetére


somycy
csendes tag

Oldalról vagyok,fekete polóban,a háttér egy nagyon szép ajtó,rajta ing,nyakkendő :)

(#2022) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy barátom jún 4-re kapott időpontot és javaslatomra altatást választotta. Sűrűn fáj és gyullad be a torka, az orvos javaslatára kiveteti. Debrecen Kenézy kórházban kerül sor a műtétre. Tegnap elkísértem, mert kicsit parázik. Vért vettek + aneszteziológus orvosnál kellett megjelenni, végeredmény altatható.

Nekem 4 éves koromban vették ki mindkét mandulámat, de tisztán emlékszem mindenre. Élményeiteket olvasva előtörtek belőlem is az emlékek. Borzasztóan fájt a torkom, minden nyelés kín szenvedés volt. Mikor már inni sem tudtam a háziorvos azonnal beutalt a kórházba. Kés éle nem fért el a torkomban, akkora volt a rés. Tömtek mindenféle gyógyszerrel és lehordta az orvos a szüleimet, hogy miért ilyen későn hoztak be :( (Még egy nap és megfulladtam volna) Nem ők voltak a hibásak, hanem a háziorvos, mert folyamatosan azt mondta nincs nagy baj. A fájdalmi szintem 10-es skálán 10/10-es volt. A műtét helyi érzéstelenítővel történt, ugyanazzal az eljárással, mint az előttem szólók. Kb 20cm-es tű le a torkomon, majd egy kis várakozás után kezdtek bele. Egy asszisztens ölébe ültettek és ő fogott le + takarta el a szemem (nem sok sikerrel :D ) Gargalizáltam a véremmel műtét közben :DDD Nekem is fájt műtét után a torkom, de mivel korábban 10-es szinten voltam, az azutáni fájdalom csak kikapcsolódás volt ahhoz képest. :) Tea ivászat volt nekem is, de már akkor is imádtam a teát, így liter számra ittam. Sőt emlékszem a mellettem fekvő kis srácét is megittam :D Csokis vaníliás dobozos fagyit hoztak szüleim, amiből naponta kb 3 gombócnyit ehettem. 5 napig voltam bent, de nekem nem léptek fel komplikációk. Örülök, hogy ilyen korán átestem rajta, viszont mélyen belém vésődtek így is az emlékek.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2023) somycy válasza Sátán44 (#2022) üzenetére


somycy
csendes tag

Azért borzalmas ez a mandulaműtét,még ennyi év után is nyomot hagy az emberben :((( Akkor lehet,hogy nekem visszatérő rémálmaim lesznek ezekről a napokról.Mert ez egy rémálom!!!!!!!! A barátodnak egy nagy kalappal,nem irigylem szegényt :( Én a 7.napnál tartok,még a fele hátra van,már teljesen kivagyok!!!!!!

(#2024) Sátán44 válasza somycy (#2023) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezt a topicot meg sem merem mutatni neki,mert akkor végleg beparázna :D Annyit azért mondtam neki,hogy műtét után is fog fájni egy picit a torka, de nem lesz vészes. (Kegyes hazugság :) )

Neked jobbulást kívánok ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2025) somycy válasza Sátán44 (#2024) üzenetére


somycy
csendes tag

Azért lehet,hogy jobb lenne,ha egy picit többet mondanál neki.Igaz a fájdalomra nem lehet eléggé felkészülni,de jó ha tudja,hogy mire számíthat.Én műtét előtt olvasgattam ezeket a fórumokat,tudtam hogy nehéz lesz,mondjuk azt hogy ennyire azt nem gondoltam volna. :(

(#2026) Zoldas


Zoldas
csendes tag

Sziasztok!

Pont ma vagyok egy hónapos a baloldalival, a jobbal csütörtökön leszek....Jó kis berzésnek hála :) (ahogy feljebb is írtam) Viszont még most is érzem. Nem mondom, hogy fájdalomcsillapító kell, de érzem, főleg, ha kicsit futok a troli után :DD Hozzátartozik, hogy az én manduláim nagyon csúnyák voltak, valószínű, hogy ezért gyógyul nehezebben. A műtét utáni 10- 12 napot viszont nem kívánom senkinek.
"Friss" műtöttek, hogy vagytok?

(#2027) somycy válasza Zoldas (#2026) üzenetére


somycy
csendes tag

Szia Zoldas! Lehet,hogy hülyeséget fogok kérdezni,de a mandulák helyén az a lyuk ott marad vagy összeforr? Én most a 8.napnál tartok.Az éjszaka és a reggel katasztrófa volt,nagyon fájt,a fülem meg az egész fejem :W Napközben türhető,de csak gyógyszerrel vagyok el.Mikor lesz már jobb? Holnap megyek kontrollra.Ez az egész egy örökkévalóságnak tűnik,máskor csak úgy repülnek a napok,most meg vánszorog!!!!! :(((

(#2028) Zoldas válasza somycy (#2027) üzenetére


Zoldas
csendes tag

somycy! A lyukak egészen biztos, hogy el fognak tűnni, nem is kell hozzá túl sok idő, nekem pl bal oldalon már nem is látszik, és a jobboldali is alakul.
A fájdalom miatt pedig már csak pár napot kell kibírnod :) Nekem a 6- 10. napig volt ez a "falat kaparnám" érzés. Utána lényegesen jobb lesz. Mondjuk én egészen pontosan 14 napig szedtem gyógyszert, de ez nagyon soknak számít, normál esetben el szokták hagyni a 10. nap körül. :))

(#2029) somycy válasza Zoldas (#2028) üzenetére


somycy
csendes tag

Egyenlőre el sem tudom képzeni,hogy a lyukak eltünnek+ azt sem,hogy valaha fájdalomcsillapító nélkül teljen egy nap :(( Sokszor 3 órát sem bírok ki és be kell vennem,szörnyű.
A műtét napja az első nap?

[ Szerkesztve ]

(#2030) Zoldas válasza somycy (#2029) üzenetére


Zoldas
csendes tag

Igen, én a műtét napját számoltam elsőnek, mint ahogy szerintem mindenki más is.
A fájdalomcsillapítóval kapcsolatban azt tanácsolom, ami nekem is nagyon bevált, hogy 3 óránként vegyél be egy felet, ugyanúgy hat, mintha egészet ennél, viszont nem maradnak olyan időszakok, amikor gyógyszer nélkül kell lenned :))

Lepedékkel mi a helyzet? Van még?

(#2031) somycy válasza Zoldas (#2030) üzenetére


somycy
csendes tag

Ok,megpróbálok feleket bevenni,mert szerintem már eddig is baromi sokat megettem.A mostani éjszakám a szokásos módon telt,2szer ébredtem fájdalomra.Ivás,gyógyszer be és aludtam tovább.Viszont most reggel meglepően furi,hogy nem szakad szét a fülem,fáj a torkom azt érzem,de még nem vettem be gyógyszert :) Na azért nem kiabálom lel és gyorsan le is kopogtam,tudom,hogy lesz ez még másképp is :DD Ma megyek délután kontrollra,nagyon kíváncsi vagyok!!!! Lepedék? Amennyire bele tudok nézni a számba elvétve látok még rajta,pedig eszem iszom,hogy lejöjjön :((( Én 38 éves vagyok,biztosan a kor is lassítja a gyógyulást :(( Ez a 9.nap,innen már egy kicsit jobbnak kell lennie?? Nyugtass meg,hogy igen!!! :))

(#2032) Cyrin válasza somycy (#2031) üzenetére


Cyrin
addikt

1-2 nap és vége lesz a nehezének...

(#2033) somycy válasza Cyrin (#2032) üzenetére


somycy
csendes tag

Az már nagyon jó lenne,mert szeretnék újra teljes értékű emberként élni!!!! :))

(#2034) Cyrin válasza somycy (#2033) üzenetére


Cyrin
addikt

még akkor sem leszel az, egy darabig, nekem kb 2-3 hónap telt el mire elmondhattam, hogy olyan mint előtte...

[ Szerkesztve ]

(#2035) Zoldas válasza Cyrin (#2034) üzenetére


Zoldas
csendes tag

Csatlakozom Cyrinhez! Több, mint egy hónapja volt a műtét és még mindig nem ok a dolog...nyelés nem megy úgy, mint előtte, fájdogál kicsit néha, bele- bele szúr, úgyhogy dolgozik ez még :)

(#2036) somycy


somycy
csendes tag

Sziasztok! Tegnap voltam kontrollon,a dokinő szerint nagyon szép a seb,a lepedék nagy része levált még egy kicsi van,az is1-2 nap és eltűnik.Jövő hét csütörtökön lesz 2 hete,hogy műtöttek,akkor lejárnak a tilalmak :C Végre felemelhetem a kisfiam!!!!!!!!!!!!!Nekem ez hiányzik a legjobban :( Visszatérve: fájdalom még van,főleg éjszaka,fülfájás meg minden! Az evés,ivás,beszéd hellyel közel egész jól meg.Gyógyszer még kell sajnos,anélkül nem bírnám.Most már tényleg érzem,hogy nincs sok hátra :))

(#2037) somycy


somycy
csendes tag

Sziasztok!
Holnap lesz 2 hete,hogy műtöttek.Még mindig nem az igazi,és ahogy érzem még egy kicsit várat magára a teljes gyógyulás.Fájdalom még mindig van,gyógyszer még mindig kell,főleg evés előtt.A jobb oldalon szúró fájdalom is van.Bár ezek sokkal elviselhetőbbek,mint 1 héttel ezelőtt.A dokinő szerint holnaptól már csinálhatok újra mindent,napról napra enyhülni fog a fájdalom és egyszer csak vége lesz.Összefoglalva : az első 10 nap nagyon rossz volt,én nagyon nehezen viseltem,biztosan vannak akik sokkal könnyebben.Lefogytam 4 kg-ot.Most már legalább bármit megtudok enni,ki is vagyok éhezve rendesen :) Nekem még szerintem 1-2 hét kell a teljes felépüléshez,de azt már fél lábon is :) Akik műtét előtt állnak azoknak kitartást és gyors gyógyulást kívánok!!!!!

(#2038) somycy


somycy
csendes tag

Sziasztok!
Ahogy nézem mostanában rajtam kívül senki nem ír ide,na mindegy.Én a régebben műtőttektől szeretnék kérdezni.Engem már több mint 3 hete műtőttek,és még mindig érzek egy kis fájdalmat a bal oldalon.Gyógyszert már nem szedek,mert annyira nem fáj szerencsére,eszem,iszom rendesen,jól vagyok,de még nem az igazi.Minden fele azt hallom,olvasom,hogy 2 hét után nyoma nincs az egésznek.Akkor nekem miért fájdogál még mindig??????? Nekem a 2 hétben végig fájt,még gyógyszert is szedtem,lehetséges,hogy nekem lassabban gyógyul??? Légyszi valaki írjon valami okosat!!! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2039) Cyrin válasza somycy (#2038) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem kb 3 hónap volt, mire azt mondtam, hogy olyan mint régen. addig sokszor előfordult hogy berekedtem, ha sokat beszéltem, félrenyeltem a vizet, és egyszer úgy elment a hangom, hogy egy árva szót nem bírtam kinyögni, szerencsére épp a haveromnál voltam, elmutogattam neki, hogy adjon egy pohár vizet, és azzal minden rendbe is jött. szóval kitartás, ez természetes...

(#2040) viktoria1001 válasza somycy (#2038) üzenetére


viktoria1001
újonc

Kedves Somcy, ne aggódj, nekem pont 1 hónapja volt a műtét, és még mindig nem az igazi. Nekem se fáj nagyon, de érzem, hogy túlestem egy műtéten. Az orvos szerint ezzel nincs semmi baj, elvégre egy vérbő szervet, az immunrendszer "kapuját" távolították el.

(#2041) viktoria1001 válasza somycy (#2038) üzenetére


viktoria1001
újonc

Ja, és még annyit, hogy Cyrin-hez hasonlóan nálam is van rekedtség, nekem is volt, hogy teljesen elment a hangom, holott ez a műtéttől elméletileg nem lehet. Amúgy meg tényleg egyéni érzékenység kérdése, ki hogy gyógyul. Szerintem egyáltalán ne aggódj.

(#2042) somycy válasza viktoria1001 (#2041) üzenetére


somycy
csendes tag

Szia Cyrin és Viktória1001!
Köszönöm a megnyugtatást,akkor most már nem aggódom.Már azon gondolkodtam felhívom a dokinőt és megkérdezem erről,de így már nem futom a felesleges köröket :) Nekem a hangom már teljesen rendbe jött,az elején kb 1 hétig erőtlen volt.Mondanom sem kell a férjemnek kifejezetten tetszett :) De most már minden a régi :C Visszatérve akkor várom,hogy teljen az idő és egyszer csak teljesen rendbe jövök.Egyébként bal oldalon néha szurkál is,de elviselhető.Még egyszer köszi!!!

(#2043) somycy


somycy
csendes tag

Ja és még valami.Az ásítás még nem megy,nem tudok egy egészségeset ásítani,húzodok nagyon.De akkor gondolom ez is normális még :(((

(#2044) catdog


catdog
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#2045) catdog


catdog
csendes tag

bocsi, előbb utóbb fogok írni, csak most technikai godjaim vannak

(#2046) catdog


catdog
csendes tag

üdv mindenkinek!
az elmúlt hét kedden vették ki a garatmandulámat, előtte nagyon sokat nézegettem a komment-eket, most szeretném én is megosztani a tapasztalataimat.
borzadj el, 65 éves férfi vagyok, finoman szólva állítólag ez nem a legideálisabb kor erre a műtétre.
előzmények: kb 3 éve vannak izületi fájdalmaim, derekam, hátam, csuklóim, térdeim, könyökeim stb. nagyon fájnak. irány a reomatológus, hát sajnos megöregedtünk (ő volt vagy 80) örüljek hogy nem tolókocsiban ülök így ő. Hm, lehet, hogy igaza van, dehát a csuklóm a gerincemtől? morfondíroztam. fájdalomcsillapító, fizikoterápia, viszlát. szinte ezzel egyidőben sebek jelentkeznek a fejbőrömön, nem gennyes, nem fáj, nem viszket, dehát mégis...irány a bőrgyógyász, valami kence sebek el, egy hónap múlva sebek vissza, de mostmár többen, antibiotikumos kence, sebek el, majd vissza, mostmár fájnak és viszketnek. bőrgyógyász ismét, kenet vétel az egyik sebből, analizálás, eredmény: nincs külső fertőzés, belül nincs rendben valami.Javaslat: góckeresés! fogászat negatív, urológia negatív, orr-fül-gége szemrevételezéssel negatív. gégész orvos vegyünk kenetmintát a mandulából, én jó vegyünk. másnap telefon, baktérium van a mandulámban. megjegyzem eddig azt sem tudtam, hogy van mandulám, sosem volt vele bajom. ez idő alatt a vérsüllyedésem 50-60 kozott volt.
vissza a gégészhez, dobjuk ki őket, így ő, tudod kinek és tudod mikor, így én, persze csak magamban. hazamegyek, morfondírozok, tanakodok, ez így csak nem jó, kellene még teniszezni, úszni, kerékpározni, futni, kertet ápolni, úgy mint eddig, dehát a fájdalamak miatt ez így nem megy. vissza a gégészhez, jó dobjuk ki, de mi van ha máshol van a panaszok okozója és nem a mandulában. csinálunk egy próbát, 10 nap antibiotikum kúra, ami blokkolja a baktériumot, ha múlik a panasz, akkor tuti a mandula a hunyó. negyedik napon sebek elmúlnak, fájdalmak enyhülnek. bravó. idópontegyeztetés, kedden reggel éhgyomorra jöjjön. megyek, gyors vérvétel, szobámban átöltözés, műtőköpeny, egy injekció a karomba, a fene tudja mi az és ballagjak a műtőbe,
még előzetesen kértem az orvost, hogy altatásban csinálja, erre ő, ha nagyon akarom rendben, de ő nem javasolja, más a műtéti technika altatásban, lassabb és fájdalmasabb lesz a gyógyulás. úgy tettem mintha érteném és mondtam, hogy ő tudja. nos irány a műtő, rajtam kívül ketten vannak bent, na mondom ezek most lefognak, lekötöznek, kifeszítenek, kipeckelik a számat stb.ezzel szemben halál nyugodtan kérik, hogy üljek le egy székre, kezeimet tegyem a combjaimra és mindig az csináljam amit mondanak. bejön a főorvos, az egyik műtős a hátam mögé, finoman megfogja a fejemet,a másik a főorvos mellett áll, később adogatja a műszereket a dokinak. nem jópofáznak, de halál nyugodtak és alapjába véve kedvesek. érdekes módon ez a nyugalom rám is átterjed, teljes lelki békében várom a fejleményeket. lidokain spray, 3-3 injekció mindkét oldalra, na kezdjők. "elóször a jobb, nagyon jó, most hall egy reccsenést, ok. most elkötjük az ereket, köpjön, nézzük a balt, hű de ronda, vágjuk, kötjük rendben kész." nagyjából ez volt az orvos monológja, egymáshoz nem nagyon szólnak, ismerik egymás gondolatát, talán nem ez az első műtétjük, az egész kb 10-15 perc. mehetek a szobámba, a műtős megtörli egy vizes kendővel az arcomat, a szobába a várón keresztül kell menjek, gondolom ha véresen meglát az a mintegy 25 ember, aki ül a váróban, azonnal mind hazamegy. szobába nővér jeges tömlőt tesz a nyakam köré (ez nagyon jó), stabil oldalfekvés, nem nyel, nem köp, semmit sem csinál csak csorgatja a nyálát. (épületes dolog) két óra eltelik jön egy fájdalomcsillapító tabletta és két liter tea, ezt igya meg kb két óra alatt. az első korty rossz, a második mégrosszabb, de aztan ha nem is fájdalom mentesen de megy. ma semmi kaja nincs így a nővér, nem is kéne, így én.6 óránként cataflam, éjszaka rendben, másnap pépes kaja és inni, inni, inni. rendben megy minden, fájdalom elviselhető, éjszaka rendben, másnap kifli, sajt, joghurt, leves, tej, és inni, inni, inni. főorvos naponta belenéz a torkomba, nagyon szép, minden rendben pénteken haza, fekszem, pihenek, nehogy bevérezzen, iszok eszek, fádalomcsillapító kell, de mostmár csak 10 óránként, nem vagyok lázas, nem is voltam, kilencedik napon vagyok a műtéttől és úgy tünik minden rendben,
még annyit, hogy életemben először voltam kórházban, és csak most éreztem, hogy mit jelent, hogy a dokik és a nővérek emberszámba vesznek, látszik, hogy tényleg érdekli őket, hogy hogy vagyok és nem csak gépiersen végzik a dolgukat.
ősszességében én azt hiszem, hogy mint oly sok minden egy ilyen műtét átélése is fejben dől el. mindenkinek azt kívánom, hogy hasonló kezekbe kerüljön, ha műteni kell, egyértelműen kibírható. hogy mindez hol? nos gyula város, megyei kórház, operátor dr márk györgy osztályvezető főorvos. nem púderozok senkinek, még egyszer nem kell kivenni a mandulámat.
üdv:
gyú bá'

(#2047) Cyrin válasza catdog (#2046) üzenetére


Cyrin
addikt

ez az altatás miatt lassabban fájdalmasabban gyógyul egy baromság, de arra nagyon jó, hogy meggyőzzék a beteget, hogy az olcsóbb, gyorsabb kevésbé macerás helyi érzéstelenítést válassza...
öcsémnek helyi érzéstelenítésben vették ki nekem altatásban, sokszor jobban szenvedett utána, mint én.
nem ez számít, hanem inkább az, hogy ki hogyan műt, van aki lelkiismeretesen, lassan több mint fél óra alatt, van aki kirángatja 10 perc alatt, na ez a nem mindegy, a fájdalom és a gyógyulás szempontjából.

(#2048) Zoldas válasza Cyrin (#2047) üzenetére


Zoldas
csendes tag

Abszolút egyetértek Cyrinnel! A gyógyulás nem attól függ, hogy altatásban vagy helyi érzéstelenítésben műtenek. Az, hogy minden orvos helyi érzéstelenítésben műt szívesen, az azért van, mert költséghatékonyabb, kényelmesebb, gyorsabb. Semmi köze a gyógyuláshoz. Sokkal inkább függ attól, hogy kinek milyen állapotban volt a mandulája. Akinek gyulladt és heges volt, teljesen tök mindegy, hogy milyen módon műtik. Biztos vagyok benne, hogy az enyém ugyanígy fájt volna helyi érzéstelenítés után is.
Úgyhogy ezeknek a bíztató "úgy majd nem fáj annyira" szavaknak nem kell hinni :)

(#2049) Cyrin válasza Zoldas (#2048) üzenetére


Cyrin
addikt

Így van ezt kifelejtettem, a mandula állapota is fő meghatározó tényező...

(#2050) catdog


catdog
csendes tag

üdv. mindenkinek!
előrebocsájtom, hogy e témában utoljára írok. a műtétem leírásával az volt a célom, hogy hitelesen leírjam azt, ami velem történt, és ezzel esetleg segítsek azoknak akik még előtte vannak a dolognak.én továbbra is vallom, hogy a műtét simán kibirható, nem olyan gáz, ahogy az sok kommentben szerepel.
persze a fájdalom mindenkinél más és más, de a "szerintem" szócskával kezdődő mondatok mindig nagyon szubjektívek. ha megtörténne az a képtelen eset, hogy valakinek kiveszik a manduláját helyi érzéstelenitéssel, majd utána altatásban, vagyis átéli mindkét műtét gyógyulási szakaszát (persze a dolog csak elméleti feltételezés) nos annak elhiszem ha véleményt mond, de az, hogy "van egy ismerősöm, akinek van egy ismerőse, aki azt mondta hogy..... nos ez nálam nem nyerő.
az is megdöbbentő számámra, hogy mennyire rossz vélemények alakulnak ki az orvosokról "csak azért mondja, hogy stb,stb. kiváncsi vagyok, hogy ha odaállítanának a műtőbe az orvos mögé melyikünk birná ki csak egyszerűen végignézni a műtétet. én biztos nem.
ismeritek a mondást, amit kicsit átköltve az orvosokra is érteni lehet
" utálom a rendőröket! nem bízom bennük!"
ok. majd ha kirabolnak, fordulj bizalommal a huligánokhoz"
üdv
gyú bá'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.