Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Mcrazy válasza zeon.hu (#1100) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

De az akkor is két külön hálózat, szerintem. Milyen router? Nem lehet külön beállítani a hálózati neveket?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1102) zeon.hu válasza Mcrazy (#1101) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telekom...
Nálam egyben jelenik meg:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1103) Mcrazy válasza zeon.hu (#1102) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem előbb érdeklődj utána ebben a topikban, hogy miként lehet külön Wifi hálózati neveket beállítani a Te routeredhez és utána térjünk vissza rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1104) zeon.hu válasza Mcrazy (#1103) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ex nejemé... :DD

#?*@&!

(#1105) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Importálni szeretnék egy makrót, de "Hiba importálás közben Nem lehet importálni a makrókat" üzenetet dob. Huawei G8, android 6.0.1 van rajta és a legújabb MD. Elméletileg minden engedélyt megadtam neki.
Az angol nyelvű fórumon nem jutottam előrébb.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1106) Mcrazy válasza HoTaZo (#1105) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáld meg esetleg úgy, hogy egy fájlkezelőben hosszan rányomsz a *.macro nevű fájlra és a "Megnyitás mint" vagy az "Open with" lehetőséget választva kiválasztod a Macrodroid-ot. Ha így sem megy, akkor próbáld törölni a Beállítások-> Alkalmazások-> Macrodroid menüpont alatt a gyorsítótárat. Esetleg hozz létre egy akármilyen makrót (az sem gond, ha nem működőképes), exportáld ki (ilyenkor szokott még engedélyt kérni a tárolókhoz), az exportálás után töröld ki a makrót, majd importáld be vagy válaszd a fentebb írt importálási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1107) HoTaZo válasza Mcrazy (#1106) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az első változat eredményes volt.
Sajnos tesztelni már csak hétfőn tudom.

Köszönöm! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1108) PistiSan válasza Oldman2 (#449) üzenetére


PistiSan
addikt

Pontos idő felolvasása műveletnél, a 24 órás időformátumot kiválasztva "forbidden" jelenik meg, a 12 órás fordítása jó.

(#1109) Oldman2 válasza PistiSan (#1108) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

:C :C :C

Nagyon jó fogás! És tényleg az volt ott... ne kérdezd miért, számomra is érthetetlen.
:Y

(#1110) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Root nélkül meg lehet azt oldani Macrodroiddal, hogyha érkezik egy hívás, akkor a vaku villogjon?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1111) PistiSan válasza Dolphine (#1110) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, nem igazán látom be ez mire jó pontosan, de ez a topic nem is arról szól, tehát kipróbáltam, és igen, megy root nélkül is.
Amíg nem veszed fel addig 1 mp-et világít, utána 1 mp-et el alszik a "vaku", nyilván ez csak egy első verziós prototípus, úgy alakítod ahogy neked tetszik.

(#1112) Dolphine válasza PistiSan (#1111) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon köszönöm! :R
Egyelőre ötletelek, ezért kérdeztem. A telefonomban nincs LED ezért is kérdeztem.
Alapvetően nem világításra gondoltam, hanem villogásra. Azt akkor is észreveszi az ember, hogyha éppen nem néz a képernyőre, vagy hogyha teljesen néma a telefon, még ha a rezgő is ki van kapcsolva (pl. DND módnál).

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1113) PistiSan válasza Dolphine (#1112) üzenetére


PistiSan
addikt

Pont DND módban teszteltem, a másik szobában a gyerkőc éppen alszik.

(#1114) Dolphine válasza PistiSan (#1113) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1115) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Háttérben indítás működik a MD-ban? Ha igen, hogyan?
E-robotban shell paranccsal megy a leállítás (am force-stop...), de kellene egy olyan indítás, amivel nem kerül előtérbe az alkalmazás.

#?*@&!

(#1116) aprokaroka87 válasza zeon.hu (#1115) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az am parancsnál van sok lehetőség, azoknál nézted már?

én az am start-ra tippelek, bár lehet itt az is számít hogy van-service része az appnak.

(#1117) zeon.hu válasza aprokaroka87 (#1116) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dehogy, semmi időm, most is úton vagyok :D
Ugyanúgy a Zoiper-hez kell, mint a robotnál annak idején.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1118) aprokaroka87 válasza zeon.hu (#1117) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem
Amúgy egy ilyen megoldás nekem is jól jönne, csak taskerben.

(#1119) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Egy "Intent küldése" kapcsolót szeretnék.
Tehát 2 Intent váltaná egymást egy gombon (amit a legördülőre tennék).
Megoldható vagy legyen 2 gomb?

#?*@&!

(#1120) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ez a két macro lenne az:
(Kérdés, hogy ezeket hogy tehetném egybe, hogy felváltva fussanak le? Vagy a két macro egy kapcsolón működne? )

#?*@&!

(#1121) Mcrazy válasza zeon.hu (#1120) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Megoldható 1 gombbal, 1 makróban is, de akkor kell egy változó igaz/hamis értékkel az intent műveletek elé, valamint az intenteket el kell látni ennek a változónak a feltételeivel. Pld változó értéke: igaz az egyik intent-hez, hamis a másikhoz.

Üdv: Mcrazy

(#1122) zeon.hu válasza Mcrazy (#1121) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Újabb gond:
Elixír-el tettem ki a parancsikont a legördülő sávra. Viszont -onnan indítva nem fut le a macro.
Rendszernapló mutatja, hogy parancsikon elindítva, de az Intent nem kerül elküldésre.

#?*@&!

(#1123) Mcrazy válasza zeon.hu (#1122) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Van a MD-nak "Gomb az értesítési sávon" eseménye. Próbáld meg ezt használni. Persze előtte a Gombot a "Macrodroid Beállítások - Értesítési sáv testreszabása - Gombsor testreszabása " menüpontban hozzá kell adni. Nem tudom most hirtelen, hogy egy Elixir parancsikonra hogy lehet hivatkozni az értesítési sávon
.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1124) zeon.hu válasza Mcrazy (#1123) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megkeresem.
(E-robot parancs lefutott onnan simán, azért nem kerestem ilyen beállítást)

#?*@&!

(#1125) Somatom válasza zeon.hu (#1124) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, mert közvetlen "átjárás" volt a két program között. A Macrodroid viszont önmagában tudja ezt. Sőt, többet is, mert Robot/Elixír kombóval sem tudtál floating parancsikont csinálni. Ahhoz egy harmadik app is kellett. Macrodroidban viszont erre is van lehetőség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1126) zeon.hu válasza Somatom (#1125) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

No, ez se rossz! :C

#?*@&!

(#1127) zeon.hu válasza Somatom (#1125) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hogyan hozok létre lebegő parancsikont?

#?*@&!

(#1128) Somatom válasza zeon.hu (#1127) üzenetére


Somatom
veterán

Most nincs olyan eszközöm, amin meg tudnám nézni az elérését, de más biztos meg tudja írni neked.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1129) zeon.hu válasza Somatom (#1128) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, nem sürgős.
Egyelőre az órám (Amazfit Bip) mozgásos ébresztés ki/be kapcsolása volt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1130) Mcrazy válasza zeon.hu (#1127) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Eseménynek a Lebegő gomb-ot kell választani és ott lesz minden beállítható paraméter.

Üdv: Mcrazy

(#1131) zeon.hu válasza Mcrazy (#1130) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#1132) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gombsor testreszabása:
Itt a macro neve nem jelenik meg?
Vagy ha ikont választok hozzá, akkor nem lesz szöveg?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1133) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van olyan művelet, amivel vissza lehet térni az utoljára használt alkalmazásra (ha a home volt, akkor oda)?

#?*@&!

(#1134) Mcrazy válasza zeon.hu (#1133) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A Home-ra vissza lehet térni, mert van ilyen művelet a listában. Az utoljára használt alkalmazás már rég óta hiányosság, amire a fejlesztő nem akar reagálni.

Üdv: Mcrazy

(#1135) Somatom válasza Mcrazy (#1134) üzenetére


Somatom
veterán

Robotban van az "alkalmazás elvesztette a fókuszt". Biztos van MD megfelelője. Erre az eseményre nem lehetne változóba írni, majd onnan meghívni az alkalmazást?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1136) zeon.hu válasza Mcrazy (#1134) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Home-ot tudom, használom is.

#?*@&!

(#1137) Mcrazy válasza Somatom (#1135) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

nem lehetne változóba írni, majd onnan meghívni az alkalmazást?
Változóba fel lehet venni az alkalmazásokat, a gond ott van, hogy nem lehet változónév alapján indítani.

Üdv: Mcrazy

(#1138) Somatom válasza Mcrazy (#1137) üzenetére


Somatom
veterán

Az baj.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1139) Mcrazy válasza Somatom (#1138) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen.. eléggé. Ezért nem tudom tökéletesíteni az egyik Alkalmazás blokkoló makrómat..
Lehet megdobom eme kéréssel újból a fejlesztőt.

Üdv: Mcrazy

(#1140) Somatom válasza Mcrazy (#1139) üzenetére


Somatom
veterán

Ez Robotban is hátrány. Hiába teszem az esemény package kimenőjét globális változóba, az activity indítása műveletnél csak fixen kitöltött adatokat használhatok. Nem tudom a változó értékét beilleszteni az intent package rublikájába. Anno rákérdeztem, a Tasker tudja, tehát a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1141) Somatom


Somatom
veterán

A Macrodroid tud kisegítő lehetőségek módszeres kijelző lezárást? Ez Pie feature, a Nova -ban kézmozdulathoz (pl. duplakopp) lehet társítani és így a rendszer nem kér kódot feloldáskor. Nekem viszont parancsikonnal kéne, ami a Nova -ban nem opció. Próbáltam azt, hogy Robottal indított Autoinput duplakoppot emulálok, hogy arra lezárjon a Nova. De, sajnos, valahol errorba fut a dolog.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1142) Mcrazy válasza Somatom (#1141) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem ismerem ezt a feature-t, mert régi OS-t használok, de a Nova időkorlátos lezárási módszerét használom parancsikonnal és duplakoppal. Ha támogat ilyesmit a MD, akkor a képernyőlezárás műveletnél biztos meg lehet találni, ha nem, akkor még próbálkozhatsz a "felhasználói beavatkozás" művelettel, ahol kattintásokat és más egyebeket lehet beállítani. két kattintás közé lehet, hogy nem ártana egy 10ms várakozás.

Üdv: Mcrazy

(#1143) Somatom válasza Mcrazy (#1142) üzenetére


Somatom
veterán

A Nova haladó beállításainál van ez a feature. Pont a késleltetést küszöböli ki. Lehet, hogy régebbi rendszeren is müxik.
Szerk.: Nugátos Novában még nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1144) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Valamelyik kedvenc automatizálónk (MD, Robot) tud olyat, hogy egy gombnyomással megvonjam a mobilnetet a kiválasztott alkalmazásoktól?
Most Beallitasok>Adatforgalom kezelés>Hálózati alkalmazások (itt ekezd porogni, míg összerakja a listát) majd végigszaladva a listán tudom kivenni a pipát a megvonástól. Telefonom: Huawei G8, 6.0.1.-es droiddal.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1145) Mcrazy válasza HoTaZo (#1144) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tudtommal nem tud ilyet egyik automatizáló sem. Esetleg , ha akad olyan app, ami ez tudja és még Locale/Tasker plugin is, akkor megoldható automatizálóval is.

Üdv: Mcrazy

(#1146) zeon.hu válasza Mcrazy (#1145) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

AFWall pl, de root kell neki.

#?*@&!

(#1147) HoTaZo válasza Mcrazy (#1145) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, tartottam tőle. :R

zeon.hu: Nem rootolok már. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1148) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani Macroval, hogy amikor töltés alatt van a telefon, akkor az aktuális töltöttséget megjelenítse százalékban lezárt képernyő mellett? Root van.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1149) Mcrazy válasza Dolphine (#1148) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Elméletileg igen, gyakorlatilag nem biztos, hogy működni fog. MD Értesítéssel lehet megpróbálni, de nálam pld csak az ikont mutatja az AOD, az értesítés szövegét (jelen esetben a %-os értéket) nem. Gyanítom, hogy OS és telefonfüggő is.
A következő makróval próbáltam: (de mindenek előtt a MD-nak meg kell adni az értesítéseknél az engedélyt, hogy a zárolt képernyőn tartalmakat jeleníthessen meg!)

Esemény - Akku töltöttsége - Bármilyen változás

Művelet - Értesítés megjelenítése - Itt kiválaszthatod a 3 pontra bökve az - Akku jelenlegi %-ot.
Majd alul Már létező értesítés felülírása - Ok

Feltétel - Tápellátás csatlakoztatva

Ez a makró minden %-os töltésnövekedést megjelenít az értesítési sávon (és a zárolt képernyőn is, ha szerencséd van), ha a töltő csatlakoztatva van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1150) Dolphine válasza Mcrazy (#1149) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos nem jelenik meg semmi a kijelzőn. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.