Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Fall-N válasza Mcrazy (#1350) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez igaz fordítva is. Attól még, hogy az előző programok listáján nincs attól még fut a háttérben.

(#1352) Mcrazy válasza Oldman2 (#1347) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Köszi a teaztet! Lehet , hogy csak a 7-es OS alatt nem hajlandó működni. No majd kiderül.

Üdv: Mcrazy

(#1353) Mcrazy válasza Fall-N (#1351) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pontosan! Nekem is van olyan app, amit induláskor kizárok a listából.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1354) Mcrazy válasza Dolphine (#1349) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A Do/While úgy működik, ahogy írtam. Az előfordulhat, hogy megakad a makro és nem fut végig. Ha már betéttel egy Elemlámpa ki műveletet a végére, akkor biztos, ami biztos alapon tegyél bele egy Hívás vége eseményt is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1355) fecske13 válasza Mcrazy (#1346) üzenetére


fecske13
tag

MacroDroid 4.9.3
Android 6
Redmi 3S

MacroDroid 3.30.3
Android 6
Redmi 4X

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#1356) Dolphine válasza Mcrazy (#1354) üzenetére


Dolphine
addikt

Gondolom a Do/While ciklus végére, de az utolsó Zseblámpa ki művelet elé.
OnePlus 6T Android 9 ami a telefonon van és a villogtatást muszáj volt csak egy be-ki kapcsolásra redukálni, mert az eredeti eseménynél (be-ki-be-ki) a tesztnél sem folyamatos a villogás, várakozik (hosszan világít), nem villog az utolsó kikapcsolás előtt, csak nem értem az okát! :Y LOS 16 alatt semmi gond a teszttel, viszont élesben, ott sem működött megfelelően! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1357) Motosz01 válasza Mcrazy (#1350) üzenetére


Motosz01
tag

A Background mode az be volt pipalva. Az Enable service notifications az nem volt, de most bepipaltam. Viszont így sem változott semmi. A MD így is megnyitja újra ha atlepek másik appba.

Viszont van fejlődés, méghozzá annyi hogy ha bezarom a 2-Easy-t akkor most már megnyitja újra. Ha benne vagyok akkor nem indítja újra. Ezek jók, de még mindig gond, hogy ha atlepek egy másik appba, vagy kilepek a fokepernyore akkor nem kene újra megnyitnia.

Az SD maid a 2-Easy-nél még mindig Boot-ot jelez.

(#1358) Mcrazy válasza fecske13 (#1355) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Köszi a tesztet!
MM 6 alatt nekem sem volt gondom vele és ahogy látom a 9-es droidnál sincs.
Nem rég frissítettem Nougat 7-re a MM 6-ról és úgy látszik ez nem tetszik neki.

Üdv: Mcrazy

(#1359) Mcrazy válasza Dolphine (#1356) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A Hívás vége eseményt a Bejövő hívás esemény alá tedd be. Az Elemlámpa ki pedig a makró végére, ahol először is volt.

Üdv: Mcrazy

(#1360) Mcrazy válasza Motosz01 (#1357) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azért indul újra, illetve indítja újra a MD, mert 1 mp-ig sem tud azon a telefonon a háttérben futni. Tehát amint kilépsz belőle, azonnal bezáródik és ezt érzékeli a MD. Az a gond, hogy ezzel így nem tudunk mit kezdeni. Ha csak egy kis ideig is futna a háttérben, akkor már nyert úgy, mert az értesítésére is lehetne hivatkozni és mindig pontban akkor indulna újra, miután leállt. Próbálj meg egy újratelepítést a 2 Easy-vel.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1361) fecske13 válasza Mcrazy (#1358) üzenetére


fecske13
tag

A Redmi 3S a 4.9.2-es verzióval nálam nem érzékelte a Wifi-s eseményeket.
Vissza akartam rakni valami régebbi verziót, mert nem tudom mikortól volt hibás, de közben frissült 4.9.3-ra és most a teszted után látom, hogy újra mennek az eddig nem működő Wifis makrók is.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#1362) Motosz01 válasza Mcrazy (#1360) üzenetére


Motosz01
tag

Ok. Meg egyszer köszönöm a segítséget!

(#1363) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Sziasztok, teljesen kezdő vagyok Macrodroid téren, igazából egy másik topicban ajánlották, de elsőre eléggé összetettnek tűnik.
Remélem jobban járok, ha itt felteszem a kérdésem, valószínűleg annyira egyszerű a megoldás egy jártasabbnak, hogy nem éri meg kutakodnom angolul (ami eléggé nehezen megy).
Szóval annyit szeretnék elérni, hogy egy Android 9-et futtató tableten (autós fejegység) indulás után azonnal 2 szoftver induljon el automatikusan. Az egyik egy adatkapcsolat monitorozó a másik pedig egy app locker (gondolom ezeket csak be kell majd valahol jelölnöm).
Próbáltam ilyesmit keresni a minták közt, de nem találtam hasonlót sem. Szóval megköszönném ha valaki pár pontban (esetleg privátban) leírná, hogy hogyan tudom ezt megoldani a legegyszerűbben.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#1364) PistiSan válasza B. Tamas (#1363) üzenetére


PistiSan
addikt

Eseménynél ha bluetooth eszközhöz csatlakozik (gondolom a fejegység ilyen) akkor van ilyen esemény, hogy Bleutooth esemény/BT eszköz csatlakoztatva.

Műveletek fülön: Alkalmazás indítása, itt hozzá adod egymás után a 2 appot amit indítani szeretnél. Lehet érdemes pár mp szünetet rakni ezek közzé.

(#1365) B. Tamas válasza PistiSan (#1364) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nem nem, maga a fejegység futtat Android 9-et és tabletként van feltüntetve. Csak eléggé ki van herélve (gondolom, hogy gyorsan induljon) és pl nem lehet rajta se autómatikusan elinduló appokat beállítani sem azok gyárilag történő zárolását.

Tehát az alap koncepció az lenne, hogy a rendszerrel indul a Macrodroid ami indítja az app lockert majd ahogy írtad némi várakoztatás után az adatkapcsolat figyelőt.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#1366) Oldman2 válasza B. Tamas (#1365) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

De ha nem lehet benne automatikusan induló programokat beállítani, a Macrodroid hogyan fog elindulni?

Ha kézzel, akkor szerintem az már mindegy, hogy 1 vagy 2 appot kell kézzel indítani...

(#1367) B. Tamas válasza Oldman2 (#1366) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Nincs benne valami opció, hogy valami erőltetett megoldással kikényszerítse a rendszerből, hogy elindulhasson? :D Ok ez már túlkomplikált.
Viszont agyam eldobom, hogy 2020 hajnalán ezen kell hetek óta stresszelnem, hogy egy majdnem legújabb Android verzión le tudjak tiltani appokat illetéktelen szemek elől (az egész sztori abból indult ki, hogy a kocsim egy autószerelőnél volt aki segghülye a technikai dolgokhoz és állítása szerint a rádiót alig tudta elindítani, és össze-vissza el volt nyomkodva mindenem). :W

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#1368) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
A következő a kérdésem: kiolvastatok változókba naptár bejegyzés kezdő- illetve befejező időpontját. Be lehet valahol, valahogy állítani, hogy 24 órás formátumban legyen, mert ez a du. 5.20 nem igazán mutat jól.:) Hiába kerestem, nem találtam erre opciót.
Köszönöm

(#1369) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#1368) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A normál dátumot kiolvasva, az 24 órás formátumú?

(#1370) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Az megoldható makróval, hogy Ne zavarjanak módban rezegjen a telefon?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1371) Mcrazy válasza B. Tamas (#1365) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Első körben telepítsd fel a Macrodroid-ot és nézd meg, hogy nem lövi-e ki a rendszer. A MD szolgáltatásként fut, ha valamiért bezáródna, akkor újraindítja magát. Ha tud futni egy fejegység ki-be kapcsolás után is, akkor működhet a többi dolog.

Üdv: Mcrazy

(#1372) Mcrazy válasza Dolphine (#1370) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Persze.. ha a makróban a rezgés művelethez ne zavar feltételt adsz hozzá, akkor ne zavarj módban rezegni fog.

Üdv: Mcrazy

(#1373) dzsordzs69 válasza Oldman2 (#1369) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Elnézést, este 6-tól programom volt, nem volt időm megnézni, kipróbálni. Napközben megteszem.:)

(#1374) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#1373) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Egyben a komplett dátumra nem találtam opciót, külön-külön megadva viszont választható az óra megadásnál , hogy 24 órás formátumban kéred vagy nem. A naptár esemény kezdő időpontjánál viszont nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1375) Somatom válasza dzsordzs69 (#1374) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ehhez a fejlesztőnek kellene egy kicsit munkálkodnia, mert az Androidban van lehetőség a a dátumok és óraidők formázására.
Robotban van ilyen opció, dolgoztam vele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1376) dzsordzs69 válasza Somatom (#1375) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Egyelőre nem leltem meg a megoldást, de közben okafogyottá is vált a dolog. Ettől még persze érdekelne.:)

(#1377) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ez az egyszerű parancs vajon miért nem működik?
Lefut, naplóban benne van, de nincs kihangosítva a telefon.

#?*@&!

(#1378) zeon.hu válasza zeon.hu (#1377) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Feltettem egy sablont, majd tesztelem.

#?*@&!

(#1379) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

No, csak nem akar működni, pedig letöltött sablon...
Napló jelzi folyamatosan, csak éppen nincs kihangosítás.

#?*@&!

(#1380) PistiSan válasza zeon.hu (#1379) üzenetére


PistiSan
addikt

Le töltöttem én is, nekem meg csak kihangosítva megy, felveszem és kihangosít, vissza már nem veszi.

(#1381) zeon.hu válasza PistiSan (#1380) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Töröltem. Felettem az "ultimate" verziót, talán az jó lesz.

#?*@&!

(#1382) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van sablon arra, hogy gyenge mobilnet esetén váltson át a másik kártyára?

#?*@&!

(#1383) Oldman2 válasza zeon.hu (#1382) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nem tudom, kérdem: van arra Esemény, hogy milyen a Mobilnet térereje?

Ha nincs, nem tudod megoldani. Ha van, akkor lehetséges...

(#1384) zeon.hu válasza Oldman2 (#1383) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Robotban van: Mobil jelerősség megváltozott.

#?*@&!

(#1385) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! 🎄

Üdv: Mcrazy

(#1386) Dolphine válasza Mcrazy (#1385) üzenetére


Dolphine
addikt

Neked is! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1387) PistiSan


PistiSan
addikt

Telegram értesítést olvastatok fel a macrodroid segítségével, meg lehet azt oldani, hogy bizonyos, ki kommentelt szöveget ne olvasson fel? #ne olvasd fel#
Valami hasonló formátumra gondolok.

(#1388) Mcrazy válasza PistiSan (#1387) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáld meg a -szövegfeldolgozás - műveletet. Ott vannak ilyen lehetőségek, de nem árt hozzá a Regex ismerete.

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! 🍾

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1389) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen makróm, amit idáig hiba nélkül használtam. Új telóm lett pár hete, export-import után az új telefonon nem működik rendesen, nem indítja el az alkalmazást. A műveletek tesztelésére rendben lefut. Próbáltam már csak azt az egy műveletet újra "írni", de nem segitett. Mi lehet a gond, vagy mit csináljak, hogy ismét rendben menjen? (Ugyanez van egy másik makrómmal is, ott sem indítja el az alkalmazást.)
Köszi.

kép link

[ Szerkesztve ]

(#1390) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

BUÉK!

Rég jártam erre, mert tökéletesen működnek a makróim. :C

Azonban most szeretném frissíteni a telómat. Valaki használja a Makrodroidot Android 10 és MIUI11 alatt?

Jelenleg A9 és Miui10 van fent, ezzel minden megy. Rootolva van, így tud kapcsolgatni wifi-t, mobilnetet, GPS-t, kijelzőt, appokat indítani-leállítani, BT ki-be, stb....

Szerintetek az új FW alatt is menni fog minden?
Ha nem, nem biztos, hogy frissítek, mert imádom azt, hogy a telóm tudja és teszi a dolgát, amikor kell.

Köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#1391) Oldman2 válasza retesz147 (#1390) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nagy esélye van annak, hogy egyes funkciók nem, vagy nem úgy fognak fognak működni mint eddig, az Android frissülésével a Google (a mi saját érdekünkben) egyre csak szűkíti az elérhető lehetőségeket.

Szóval ha nincs külön oka a frissítésnek, ne frissíts!

(#1392) dzsordzs69 válasza retesz147 (#1390) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

No, én éppen azon vagyok, Mi 9T, MIUI 11, 10-es Android. És mint írtam, az appok indítása nem megy. Azt nem írtam, de leállítani leállítja őket.

(#1393) retesz147 válasza dzsordzs69 (#1392) üzenetére


retesz147
addikt

Hopp... Ez akkor Macrodroid hiba lesz.
Ünnepek előtt még működött, hogy autó fejegységhez, ha a BT csatlakozik, akkor indul a Waze.
Ha jól emlékszem ünnepek alatt volt Macrodroid frissítés (jól emlékszem?) és tegnap autóztam és nem indította a Wazet, de leállítani leállította.
Macrodroidot mindig frissítem (ezekszerint azt se kellene).
Rootolt vagy?

Oldman2: Köszi! Igen, tudom, ezért félek. De viszket a tenyerem az új rendszerre.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1394) dzsordzs69 válasza retesz147 (#1393) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, rootolva van. Miután az valahogy az ünnepek körül rootoltam, így nyilván a legújabb MD van fenn, lehet, hogy ez a baj tényleg. Megpróbálom a régi telóból a régebbi apk-t feltenni, majd jelzek, de csak később.:)

(#1395) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#1394) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nálam szinte minden régebbi apk fellelhető, ha szükséges lenne.

(#1396) retesz147 válasza Oldman2 (#1395) üzenetére


retesz147
addikt

Ohhh. Szuper!
Kérhetek eggyel régebbit?

Gyorsan ki is próbálnám.

Simán mehet rá az újra, felülírja? vagy tiszta telepítés kell? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1397) Mcrazy válasza retesz147 (#1396) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
A visszafelé telepítéssel óvatosan, mert csak tiszta telepítéssel lehet. Mindent menteni kell előtte, majd a telepítés után újra minden engedélyt meg kell adni, makrókat importálni.
Ajánlott a makrókat egyesével, a megosztás lehetőséggel menteni, mert nem biztos, hogy az összes importálása zökkenőmentes lesz. Problémák adódhatnak abból kifolyólag is, hogy az újonnan mentett makrók között vannak olyanok, melyek új funkciókat tartalmaznak. Ezek importálása a régi MD-ba biztos hibát generál.

Üdv: Mcrazy

(#1398) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#1397) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Én feltettem egy régebbit, de nem lett jó. Lehet, hogy az export/import miatt, de továbbra sem indítja az appokat.
Eltávolítás előtt pedig vissza kell vonni az engedélyeket, addig nem lehet unistallálni a fenn lévő verziót.

(#1399) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#1398) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Egyedül a Rendszergazda engedély, ami az Uninstall-t megakadályozza.

(#1400) retesz147 válasza Mcrazy (#1397) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! Grrr....Akkor elengedem....
Nincs kedvem ennyit szórakozni vele...

Haha.....Most csináltam gyors egy olyan makrót, ami csak annyit csinál, hogyha csatlakozik egy BT eszköz, akkor indítsa a Wazet....Nyilván most működik.
Valszeg a kocsis makróm bonyolult és valami összekuszálódot, pedig istibizi hozzá se nyúltam hónapok óta frissítést leszámítva.

dzsordzs69 Próbálj ki te is egy ilyen egyszerű makrót, mint pl ha egy BT eszköz csatlakozik, akkor indítson egy progit.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.