Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Mcrazy válasza Dolphine (#1650) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ennek semmi akadálya. Azt is hozzá lehet füzni, hogy ha a telefon hangos, azaz nem csendes üzemmódban van, akkor be is mondja az akku százalékot.

Üdv: Mcrazy

(#1652) Dolphine válasza Mcrazy (#1651) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem csak annyi kell, hogy amikor tölt akkor tudja, hogy éppen mennyinél tart.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1653) Mcrazy válasza Dolphine (#1652) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tessék a makró. 5%-onként bekapcsolja a kijelzőt és felugró üzenetben kiírja az akkutöltöttség aktuális értékét, ha töltőn van a telefon. Jelezd majd vissza légyszíves, hogy működik-e rendesen.

Üdv: Mcrazy

(#1654) Dolphine válasza Mcrazy (#1653) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha kapok hozzáférést, akkor kipróbálom, köszönöm.
Holnap ránézek. Nagyon szépen köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1655) Mcrazy válasza Dolphine (#1654) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Megadtam, bár úgy tudom, hogy régebben elég volt megosztani a linket. Úgy látszik most már nem.

Üdv: Mcrazy

(#1656) Dolphine válasza Mcrazy (#1655) üzenetére


Dolphine
addikt

Kipróbáltam.
Annyi van, hogy 5%-onként bekapcsolja a képernyőt ez jó, de nem tudom, hogy milyen üzenetet kellene látnom, mert az külön nem jelenik meg. :F Lehet, hogy valamit még be kellene állítanom, kellene a Macronak valamilyen engedély?
Azon is gondolkodtam, hogy inkább ne százalék, hanem időintervallum legyen a meghatározó.
Úgy értem, hogy mondjuk 1 percenként jelenítse meg a töltöttségi szintet. Ekkor már hamarabb érzékelhető, hogy működik-e a makró megfelelően.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1657) Dolphine válasza Dolphine (#1656) üzenetére


Dolphine
addikt

Az értesítések le voltak tiltva a Macronál, azt bekapcsoltam, de a képernyőn üzenetként csak az aktivált makró neve jelent meg, de az aktuális százalék külön nem.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1658) Mcrazy válasza Dolphine (#1657) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nyisd meg a makrót, bökj a "felugró üzenet "-re Teszt és látod, hogy mit mutat.
Cseréld ki az akku eseményt "Rendszeres idokoz"-re és akkor intervallumban mutatja majd az értékeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1659) Dolphine válasza Mcrazy (#1658) üzenetére


Dolphine
addikt

Az akku töltöttségi szintjét továbbra sem írja ki.
A Rendszeres időközt 30 mp-re állítottam, illetve beállítottam egy képernyő ki parancsot.
Most úgy működik, hogy 30 mp-ként (ezen valószínűleg változtatni fogok) bekapcsol a kijelző 5 mp-ig, addig látható a töltöttségi szint a jobb felső sarokban, illetve alul, hogy mennyi van még hátra, majd kikapcsol a kijelző. Amit szerettem volna, az félig-meddig megvan. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1660) Mcrazy válasza Dolphine (#1659) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tesztet próbáltad? Ha arra sem irja ki, akkor engedély gondja lesz. Valamint nézd meg légyszíves, hogy a Lokális változók ablakban alul létezik-e a Battlevel változó.

Üdv: Mcrazy

(#1661) Dolphine válasza Mcrazy (#1660) üzenetére


Dolphine
addikt

A tesztnél megjelent, de töltés közben nem ment.
Ahogy most működik, úgy nekem éppen jó. Most már csak arra nem jövök rá, hogy az egyik készüléken van Képernyő ki, de a másikon nem kapcsolja ki. :F Ráadásul kérdez ilyet, a Képernyő kikapcsolásnál, hogy Lock screen vagy Don't lock screen. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1662) Mcrazy válasza Dolphine (#1661) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Közben beugrott, hogy azért nem jelenik meg 30mp-ként, mert hogy a Változó-Battlevel feltétel 5%-onként engedélyezi a felugró üzenetet. A változó minden 0-ra és 5-re végzödő akkuértéket figyel. (5-10-15-20-25-100%..stb)
Töröld ki ezt a feltételt a "Táp csatlakoztatva" alatt és akkor fogja mutatni mindig, ha töltőn van a telefon.
A "Képernyő ki"-nél a Lock screent kell választani, mert az működik rootolatlan készüléken. Egyébként szerintem a képernyő kikapcsolására nincs szükség, mert kb 5 mp után, ha nincs feloldva, akkor is kikapcsol. Persze Te tudod, hogy mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1663) Dolphine válasza Mcrazy (#1662) üzenetére


Dolphine
addikt

Közben beugrott, hogy azért nem jelenik meg 30mp-ként, mert hogy a Változó-Battlevel feltétel 5%-onként engedélyezi a felugró üzenetet. A változó minden 0-ra és 5-re végzödő akkuértéket figyel. (5-10-15-20-25-100%..stb)
Töröld ki ezt a feltételt a "Táp csatlakoztatva" alatt és akkor fogja mutatni mindig, ha töltőn van a telefon. - Ezt már korábban megtettem, akkor sem jelent meg, de semmi gond, a tablet alapból mutatja, így külön azt nem kell. ;)
Egyébként szerintem a képernyő kikapcsolására nincs szükség, mert kb 5 mp után, ha nincs feloldva, akkor is kikapcsol. - Lehet, hogy az lesz, mivel amikor Waze megy, nagyon nem szeretném, hogy kapcsolja ki a képernyőt. :DDD Vagy be lehet állítani feltételt, hogy program futása közben ne kapcsolgasson semmit?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1664) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. A legutóbbi macrodioid fríssítés óta a makró lefutása után a Honor band 4 re mindig kiírja, hogy macrodoid általános. Eddig nem volt ilyen, nem is szeretném. Hogy tudom ezt kikapcsolni? 5.3 verzió.

-

(#1665) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1664) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Lehet, hogy a Huawei app-bam van a MD értesítés engedélyezve. Nekem Band 5 van, de nem merült fel ilyen probléma.

Üdv: Mcrazy

(#1666) 7Sony7 válasza Mcrazy (#1665) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. A Huawei appban eddig is engedélyezve volt, viber, hívás, és egyéb dolgok miatt. Van egy makróm, hogy bejövő híváskor vegye fel a fényerőt, ha letettem, akkor meg vissza. Ha ez lefut, utána kiírja a band, hogy mittudomén normál üzemmód. Ez a kiírás eddig nem volt, és nem is kell. Tegnap frissült az md, azóta csinálja.

-

(#1667) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Szeretném a tapasztaltabbak segítségét kérni, mert ugyan egy ideje használom már a MD-t megvásárolt formában, és van is jó néhány makróm, ami teszi szépen a dolgát, de egy dolgot nem tudok normálisan megcsinálni..

A feladat a következő lenne: Van egy fejegység egy autóban, ami ugyan kezel több telefont bluetoothon keresztül (külön-külön, nem egyszerre), viszont nem túl intelligensen van megoldva a telefonokhoz való csatlakozása, mert indításkor mindig az utolsó készüléket próbálja meg megkeresni, ha nem találja, akkor annyiban is hagyja, nem keres a másik korábban csatlakoztatottra.

Ezért olyan megoldást találtam ki, hogy az MD segítségével egy loop paranccsal "X" időnként tegyen egy próbát a csatlakozásra, mert ha a fejegység a közelben van, akkor szépen felcsatlakozik a telefon, akkor is, ha nem az volt utoljára rajta.

A probléma ott van, hogy egy darabig szépen teszi a dolgát, de valamennyi idő elteltével megbolondul és nem csak egy-egy kósza csatlakozási kísérletet tesz, hanem kvázi folyamatosan keresi az autót. Ha kikapcsolom és újra be, akkor egy darabig megint jó lesz, de aztán jönnek a fentebb lévő bajok.

Ti hogy csinálnátok ezt meg? A legjobb az lenne, ha akkor indulna a makró, ha engedélyezve van, mert arra gondoltam, hogy bizonyos események teljesülése esetén lekapcsoltatnám, tehát nem kellene ebbe bele gyömöszölni minden olyan eshetőséget, mai indítaná a feladatot.

Mert próbáltam a fejegységen is ügyködni, hogy az keresse a telefonokat (androidos a jószág), de valamiért nem látja az MD a már csatlakoztatott telefonokat, így nem tudom beállítani sem..

(#1668) Mcrazy válasza pojzon (#1667) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Pedig az lenne az igazi, ha a fejegységben levő MD keresné a beállított telefonokat. Akkor nem látja a MD a csatlakoztatott telefonok listáját, ha a Bt kikapcsol. Nem lehetséges, hogy a keresés után ez történik? A Bt-k általában 2 percig aktívak, ha nincs csatlakozás.

Üdv: Mcrazy

(#1669) pojzon válasza Mcrazy (#1668) üzenetére


pojzon
tag

Igen az lenne az igazi, ha a fejegység tenné a keresést, de hiába rakom fel az MD-t rá, nem tudom bemakrózni, mert nincs mit kiválasztani. Sajna kínaiak általl, ugyan szorgalmasan update-elt fejehység, de látszik azért némi amatőrség a részükről. Mert nem hiszem, hogy az android okozná a szűk kereszt metszetet abban, hogy a fejehység indulás után keressen. :)

(#1670) Mcrazy válasza pojzon (#1669) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Minden engedélyt megadtál a MD-nak? Rendszerbeállítások módosítása? Ez kell a Bt-hoz. Az is lehet, hogy telepítened kellene még Macrodroid Helper apk-t. Még ilyen hibáról nem hallottam, hogy nem látja Bt eszközöket. Ha végképp nem megy, akkor egy NFC címkét kell elhelyezni az autós tartóban, ami aktiválja a kapcsolódást. Töltő csatlakozást is meg lehet adni eseménynek, de akkor mindig dugdosni kell a kábelt.

Üdv: Mcrazy

(#1671) Somatom


Somatom
veterán

8,9,10 -es Androidon a MD tud root nélkül hívótartományt (pl. ország előhívó) blokkolni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1672) Mcrazy válasza Somatom (#1671) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen, 8-ason működik, a többin nem tudom, de közvetlen blokkolni nem tud. Úgy működik, hogy bejön a hívás, ellenőrzi egy változóban a definiált számot, hogy an-e egyezés, és ha igen, akkor egy elutasító művelettel megszakítja a hívást.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1673) Somatom válasza Mcrazy (#1672) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Így gondoltam én is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1674) pojzon válasza Mcrazy (#1670) üzenetére


pojzon
tag

Amit lehetett megkapott, de ugye ez nem egy vegytiszta android, ami a fejegységen dolgozik, így nem is nagyon lehet mélyre hatóan turkálni benne sajna. Plusz az lenne a lényeg, hogy ne kelljen kivenni a telefont a zsebből, táskából, akárhonnan.

Ezért is a telefonok oldaláról megy a mókolás, de ott egy idő után meghülyül a makróm és megállás nélkül csatlakoztatni próbálja a telefont. Hiába kellene neki várnia pl egy percet.

(#1675) Mcrazy válasza pojzon (#1674) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor tedd fel ide a makró képernyő mentését, hogy lássam hol lehetne korrigálni. A tel. Bt mindig be van kapcyolva?

Üdv: Mcrazy

(#1676) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Az megoldható 2 sim-es telefonnál (s10+), hogy bizonyos feltételek teljesülésekor ki/be kapcsolja az egyik simet a droid? Pl ha nincs wifi kapcsolat kapcsolja be, ha van akkor ki a 2. Simet.

(#1677) PistiSan válasza Talala (#1676) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem írtad ugyan, de feltételezem a mobilnetet akarod ki/be kapcsolgatni, sajnos 1000 éve root kell hozzá. S10-en van bixby routines, az sok mindent tud kapcsolgatni, amihez amúgy root kellene, azzal próbáld meg.

(#1678) Talala válasza PistiSan (#1677) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi, meg is van .
A simet azért akartam volna lekapcsolni, hogy ne huzza az akkut, ha nem kell mobilnet. A root jogrol meg is feledkeztem, igy nem is játszana

(#1679) nubiai


nubiai
tag

Lehetséges egy változó tartalmát sorba rendezni? Jó lenne root nélkül.
Egy lehetséges tartalom, amit fordított sorrendbe szeretnék rendezni:
81: MacroDroid\n2: Fájlok\n6: Galéria\n91: Tasks\n9: Google Play Áruház
ahol, a "\n" az új sort jelenti, amit MD-vel raktam a "record"-ok közzé. Pl. popup notification-el megjelenítve így néz ki:
81: MacroDroid
2: Fájlok
6: Galéria
91: Tasks
9: Google Play Áruház
És ez lenne a kívánt végeredmény (itt ugye már szám szerint csökkenő sorrendben van):
91: Tasks
81: MacroDroid
9: Google Play Áruház
6: Galéria
2: Fájlok
Ez a bash script működik MD-on kívül, de MD Shell script műveletébe már nem tudtam átültetni, sehogy sem adta ki a jó megoldást:
my_var="81: MacroDroid\n2: Fájlok\n6: Galéria\n91: Tasks\n9: Google Play Áruház"
my_var=$(echo "$my_var" | sort -rn)
echo "$my_var"

(#1680) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Egy Macrodroid felhasználási példa szimi57 kollégától: #3180

Hátha jól jön valakinek a "tipp"...
:C

(#1681) kukukk


kukukk
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Mi 9t pro telefon amin be szeretném állítani hogy ha a gyári telefon appot megnyitom akkor kapcsolja be a bluetooth-t.
Az "Események / Alkalmazás elindítva" menüben csak a telepített alkalmazások jelennek meg a gyári beépítettek csak akkor ha kipipálom a "Nem indítható app" menüt! De itt hiába jelölöm be a gyári telefon appot nem történik semmi ha megnyitom!

Esetleg van valakinek valami ötlete?

(#1682) Mcrazy válasza kukukk (#1681) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Minden engedélye megvan a MD-nak?
Próbáld meg esetleg bármi más appal, pld Számológép és műveletnek pedig használj egy "Felugró üzenet"-et.

Üdv: Mcrazy

(#1683) kukukk válasza Mcrazy (#1682) üzenetére


kukukk
csendes tag

Köszi a segítséget de közben megtaláltam a hibát!
Miui-nál "Névjegyek és tárcsázó" -nak hívják a Telefon appot! Beállítottam, és így már minden oké!
Köszi mégegyszer!

(#1684) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Azt gondolom, hogy egy hasznos makróra bukkantam. Lezárt telefonnál nem engedi előhívni a Kikapcsoló menüt. Készülék elvesztésénél jó, ha van ilyen aktiv makró . Anti Shutdown

Üdv: Mcrazy

(#1685) PistiSan válasza Mcrazy (#1684) üzenetére


PistiSan
addikt

A bekapcsoló gomb hosszan nyomása ellen ez sem véd, onnan meg ki kapcsolható!

(#1686) Mcrazy válasza PistiSan (#1685) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez igaz. Már amelyik telefont igy ki lehet kapcsolni. Samukat nem.

Üdv: Mcrazy

(#1687) Somatom válasza Mcrazy (#1686) üzenetére


Somatom
veterán

Viszont a kommunikációtól megfosztható (SIM ki), aztán egyszer minden teló lemerül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1688) PistiSan válasza Mcrazy (#1686) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez komoly? Egyik samsung sem sem indul újra hosszú kikapcsoló-gomnyomásra? Akkor ha esetleg lefagy, meg kell várni amíg le merül az akku?

(#1689) Mcrazy válasza PistiSan (#1688) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem kell megvárni, egy gombkombinációval újra lehet indítani, de kikapcsolni nem (illetve igen, egy kisebb trükkel).

#1687 Somatom A valóság határain belülre gondoltam, amivel egy kicsit növelni lehet az esélyt a megtalálásra. (amikor elveszíted a telefont, nem pedig ellopják) (SIM kiszedő tűvel vagy gémkapoccsal a nyelv alatt járkálás sem éppen hétköznapi :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1690) Somatom válasza Mcrazy (#1689) üzenetére


Somatom
veterán

Valamit nem értek. Attól, hogy elveszítem a telót, miért hívódna elő magától a kikapcsoló menü, illetve miért kell ezt akadályozni? Az már rosszindulatú, szándékos beavatkozást sejtet. A jóindulatú beavatkozás az, hogy a megtaláló bekapcsolja a kijelzőt, hátha a tulajnak volt annyi esze, hogy a zárképernyőn megjelenítsen vmi elérhetőséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1691) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Push üzenetet lehet küldeni másik eszközre?
Sajnos a Join csak egyirányú üzenetet küld a bejövő hívásokról a saját telefonról a cégesre és egyelőre nem jövök rá, hol a hiba, ezt szeretném kiváltani egy makróval.
(Email már van beállítva a nem fogadott hívásokról, de az késő, azonnali kéne)

#?*@&!

(#1692) PistiSan válasza zeon.hu (#1691) üzenetére


PistiSan
addikt

Pushbulletet használtam anno tesz jelleggel, próbáld ki, hát ha jó arra amire kell neked.

(#1693) zeon.hu válasza PistiSan (#1692) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megvan rég, de hívás push-t nem látok benne.

#?*@&!

(#1694) tomy86


tomy86
addikt

Az utolsó frissítés szerint működésre lehet bírni az airplane mód kapcsolását root nélkül. Valakinek ez sikerült, mert nálam nem működik (droid 10, MIUI 11)? Segédalkalmazásnak be van állítva a Macrodroid, ahogy a leírás kéri.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Mcrazy válasza tomy86 (#1694) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam 8-as droid van és Samu teló. Működik. Amikor létrehoztam a makrót és beállítottam műveletnek a Repülőmód-ot, akkor kérte az engedélyt.

Üdv: Mcrazy

(#1696) tomy86 válasza Mcrazy (#1695) üzenetére


tomy86
addikt

Redmi Note 7-est használok, szintén megadtam az engedélyt, a makró lefut, de nem vált repülő módot. Próbáltam időzítve, lebegő gombbal, widget kapcsolóval, de eredménytelenül.

(#1697) Mcrazy válasza tomy86 (#1696) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Rendszernaplóban látsz esetleg valami erre utaló hibát?

Üdv: Mcrazy

(#1698) tomy86 válasza Mcrazy (#1697) üzenetére


tomy86
addikt

Abban minden indítás után egy "invoking macro" bejegyzés van. Bár az a működő makrók után is szerepel, úgyhogy semmi hibára utaló bejegyzés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1699) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Most látom, hogy jött egy újabb frissítés. 5.6.3. Próbáld meg, hátha ezzel már javult.

Üdv: Mcrazy

(#1700) tomy86 válasza Mcrazy (#1699) üzenetére


tomy86
addikt

Az a verzíó van nálam is.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.