Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy egy adott makró ne aktiválódjon pl. kedd 12 óra és szerda 12 óra között? Bármely más napon és időpontban pedig lefusson a makró, ha más feltételek is teljesülnek, pl. csatlakozik a készülék egy adott wifi hálózathoz.

(#3002) st3v3np3t3r válasza Mcrazy (#2998) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Csináltam egy makrót, ha feloldom a képernyőt, akkor kapcsolja be az akkukímélőt, majd ugyan itt if-be tettem, ha az akkukímélő állapota bekapcsolt, akkor játszon le egy hangot... ez látszólag működik, napló szerint is


De ugye miui révén, nincs sehol sem visszajelzés...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3003) Mcrazy válasza st3v3np3t3r (#3002) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tudom. Sajnos nálam sincs EMUI-n.

Üdv: Mcrazy

(#3004) st3v3np3t3r válasza Mcrazy (#3003) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezért kérdeztem, hogy hogyan lehet megállapítani, hogy az akkukímélő esetleg valóban bekapcsol-e

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3005) Mcrazy válasza st3v3np3t3r (#3004) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Vannak készülékspecifikus problémák, de ezeket nem ismerem mind. Ha több infóra van szükséged, akkor látogass el az angol fórumra.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3006) Mcrazy válasza DrKapocs (#3001) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Valahogy így:

A feltételk AND/OR stb nélkül AND vagyis ÉS kapcsolatban vannak egymással.
Az esemény aktiválódik:
Ha - Wifi csatlakozva ÉS - VAGY H,Cs,P...stb nap van - VAGY Kedd van ÉS 0:00-12:00 között van VAGY Szerda ÉS 12:00-0:00 között van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3007) Obyboy válasza Mcrazy (#3000) üzenetére


Obyboy
addikt

Dede még az átirányításos azaz ennek az ellenőrzése. A #2991es és a #2992es hozzászólásokban beszéltük hogy a rész stringgel ki tudom tenni a képernyő szövegét egy változóba. Ebben a változóban lévő teló számot szeretném nevesíteni. Azaz a szám helyett a tulajdonosát szeretném elküldeni a makróval.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3008) Mcrazy válasza Obyboy (#3007) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor valahogy egyszerűsítsük a dolgot, mert szerintem most pont a legbonyolultabb.
Ha megvannak a fix telefonszámok, amelyekre átirányítod a hívást, akkor azokat névvel mentsd el mindet külön változóba, ezeket ki tudod szedni rész stringgel és amikor az átirányítást végzed a makróval, akkor egyben küldheted mindjárt magadnak a változó tartalmát, amiben ugye a Név és Telefonszám szerepel.
Mondjuk jó lenne látni egy képet a makródról, mert én így csak tapogatózok a sötétben és így 5x-esen már egyre nehezebb. :)

A szövegfeldolgozásnál most használd a -Kiemelt szöveg-et.
Itt a következő szintaxissal tudod kiszedni a telefonszámot a név mellől:
[+][0-9]*

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3009) Mcrazy válasza Mcrazy (#3008) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha a telefonszámoknál nem használsz nemzetközi előhívót, akkor a szögletes zárójelben lévő [+] jelet a zárójelekkel együtt törölheted.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3010) DrKapocs válasza Mcrazy (#3006) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen! :R
Azt hittem, hogy egyszerűbb, csak én nem találom a módját.

(#3011) Mcrazy válasza DrKapocs (#3010) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Amit szeretnél, az sem volt egyszerű kérés.
Ha mondjuk az időszakoknak nem kellene átlógni egyik napról a másikra, hanem a feltételeknek mindkét napon ugyanabban az időben kellene teljesülniük, akkor az utolsó AND-re és az alatta lévő feltételekre nem volna szükség, mert a felette lévőben össze lehetne vonni a napokat és csak az 1 (közös) időszakot kellene beállítani.

Üdv: Mcrazy

(#3012) Obyboy válasza Mcrazy (#3008) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi.
Többszöri átolvasás után leesett, hogy gondoltad megoldani. Most egy kicsit el vagyok havazva melóval így kevés időm van macrodroidozni de alkalom adtán elkezdem implementálni a neveket + számokat változóba.

Ha lekérdezem az átirányítás státuszát akkor egy felugró ablakban jeleníti meg. Ezt az újabb lekérdezésnél nem zárja be csak új sorba teszi az új infókat.
Az ablak bezárását most egy vissza gomb művelet küldésével oldottam meg. Az ablak jobb alsó sarkában van egy OK gomb, ezt meg tudom nyomatni makróból? Ezzel elegánsabb lenne az ablak bezárása.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3013) Mcrazy válasza Obyboy (#3012) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"Az ablak bezárását most egy vissza gomb művelet küldésével oldottam meg. Az ablak jobb alsó sarkában van egy OK gomb, ezt meg tudom nyomatni makróból? Ezzel elegánsabb lenne az ablak bezárása."

A kettő között az a különbség, hogy a Vissza gomb-ot lezárt, kikapcsolt kijelzőnél is végrehajtja a MD, de az OK gombot csak bekapcsolt és feloldott kijelző mellett tudja megnyomni. Lehet azt is automatizálni, hogy feloldjon a kijelző, de én nem bonyolítanám.

Üdv: Mcrazy

(#3014) Obyboy válasza Mcrazy (#3013) üzenetére


Obyboy
addikt

Ok. Meggyőztél. Így marad.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3015) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Megoldható egy olyan, hogy adott Bluetooth eszközre kapcsolódva kapok egy értesítést?
(Néha bekapcsol a TWS füles, ha megmozdul a tokjában és nem veszem észre a csatlakozását)
Ha igen, az máris átjön az órámra, így rögtön tudnám.

#?*@&!

(#3016) Mcrazy válasza zeon.hu (#3015) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tessék :

Üdv: Mcrazy

(#3017) zeon.hu válasza Mcrazy (#3016) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

(Tudom, hogy egyszerű, de kb semmi időm se volt tegnap, hogy rákeressek)

#?*@&!

(#3018) Somatom


Somatom
veterán

Mcrazy!
Múltkor írtad a kijelző feloldást. Szted ehhez hozzá lehetne kombinálni egy kikapcsolást Samun?
Arra gondolok, hogy időzítve felold, lehúzza teljesen a rolót, akkor megjelenik a kikapcsoló piktogramm, onnan meg végigbökdösi a kikapcsolást.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3019) Mcrazy válasza Somatom (#3018) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ki kell próbálni, mert azt nem tudom, hogy a végső kikapcsoló gombot eléri-e még a MD. Este ránézek. Esetleg shell parancs?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3020) Somatom válasza Mcrazy (#3019) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszerű lenne, de nincs root.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3021) Mcrazy válasza Somatom (#3020) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Volt egy pár percem és egy régebbi A5 2017 Samun kipróbáltam. Ennél működik és a képernyő feloldására sincs szükség, mert a MD- ban van egy olyan művelet, hogy Android parancsikon - ->Kikapcsolás menü. Na ezt elő lehet hívni makróval, lezárt képernyőnél is. Itt meg a megfelelően beállított X, Y pozícióra kell 2x kattintani és kész. Este tudom egy újabb Android 13-as rendszeren kipróbálni.

Üdv: Mcrazy

(#3022) Somatom válasza Mcrazy (#3021) üzenetére


Somatom
veterán

: :R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3023) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Meg lehet adni állandó magas prioritást az értesítéseknek?
Minden makrónál külön kell beállítani és rendszeresen elfelejtem... :D
Egyébként maga az alkalmazás magas prioritást kapott.
(Samsung órára csak így jönnek át, enélkül csak a telefon jelzi)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3024) Mcrazy válasza Somatom (#3022) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Jelenleg nem tudtam az újabb telefonon tesztelni, de ha összerakod a kép alapján, akkor Te is mindjárt megtudhatod, hogy működik-e.
Eseménynek a Képernyő kikapcsolását állítottam be. Tehát, ha lezár vagy kikapcsolt a kijelző, 2mp múlva indul a folyamat.
Felhasználói beavatkozásnál a Kattintást és azon belül az X,Y pozicíót kell választani.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3025) Mcrazy válasza zeon.hu (#3023) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem lehet alapértelmezettként magas prioritást beállítani.
Egyetlen egy lehetőség van rá, hogy ne kelljen minden makróban beállítani, de ehhez az kell, hogy az értesítés szövegét egy globális változóba mented, majd az értesítési műveletet egy Műveleti blokkban helyezd el és itt a szövegmezőben a globális változót adod meg. így csak ezt az egy értesítést kell magas prioritásra beállítani és az összes makró, ami olyan értesítést tartalmaz, amit az órára akarsz küldeni, az mind ezt a műveleti blokkot hívja meg. Persze a globális változót a Változó tartalmának beállítása művelettel kell feltölteni minden makróban az igény szerinti szöveggel, számokkal.
Szerintem egyszerűbb egyesével minden értesítésnél beállítani, főleg, ha nem megy annyira a makró építés.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3026) zeon.hu válasza Mcrazy (#3025) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, beírom egyesével.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3027) Somatom válasza Mcrazy (#3024) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Meglesem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3028) Mcrazy válasza Somatom (#3027) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nos, sikerült valamit elérni?

Üdv: Mcrazy

(#3029) Somatom válasza Mcrazy (#3028) üzenetére


Somatom
veterán

Majd a kinti, "fülkés" hétvégén. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3030) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Némítás és ne zavarjanak mód bekapcsolása után az ébresztő csak némán ébreszt.
Ezt hogy tudnám kivédeni?
Az értesítőn lévő ébresztő ikon el is halványul.

Ha manuálisan kapcsolom ezeket, akkor természetesen van hangja az ébresztőnek.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3031) zeon.hu válasza zeon.hu (#3030) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, megvan, a prioritásos értesítéseket kellett engedni.

#?*@&!

(#3032) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Azt ,hogy tudom megoldani ,hogy mondjuk este 23 óra és reggel 7 óra közöttt be legyen kapcsolva a repülő üzemmód ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3033) zeon.hu válasza mazsi70 (#3032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Root vagy ADB hack.
A pontos menetét talán majd Mcrazy le tudja írni.

Illetve ott van még a 3. lehetőség, hogy a MD legyen az alapértelmezett segédalkalmazás, de azt nem tudom, hogy mekkora gondot okoz, amennyiben nem a Google az:
(Ezt próbáltam, müködik a bekapcsolása a rep. módnak)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3034) Mcrazy válasza mazsi70 (#3032) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Az alábbi kép alapján.
A Repülő módnál válaszd az ADB Hack-et, ha az ADB jogok már megvannak adva.

Üdv: Mcrazy

(#3035) mazsi70 válasza Mcrazy (#3034) üzenetére


mazsi70
senior tag

ADB jogokat hol tudom állítani ?
Nagyon láma vagyok az egészhez

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3036) Mcrazy válasza mazsi70 (#3035) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Összefoglaló 14.pont :B

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3037) mazsi70 válasza Mcrazy (#3036) üzenetére


mazsi70
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek ! :R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3038) Somatom válasza mazsi70 (#3037) üzenetére


Somatom
veterán

Illetve, Android 11 -től már nem kell PC -s kapcsolat, magán a droidon is ki lehet adni az ADB utasításokat. Osztott képernyős módban kell csinálni. ITT van hozzá a leírás és alul az app (fizetős) Playes linkje. Talán érdemes lenne frissíteni vele az összefoglalót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3039) zeon.hu válasza Mcrazy (#3034) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az nem tudod, hogy jár -e hátránnyal, ha a MD az alapértelmezett digitális asszisztens / segédalkalmazás?
(Fentebb tettem be képet, ha erre állítom, müködik a repülő mód root és ADB nélkül is)

#?*@&!

(#3040) AtHoS válasza zeon.hu (#3039) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hátránnyal bizonyára nem fog járni. Nálam a NINCS van kiválasztva és eddig probléma ohne

read-only mode on the forum

(#3041) zeon.hu válasza AtHoS (#3040) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Rendben, thx!

Csak ugye hirtelen nem tudom, a Google mibe nyúl / szeretne nyúlni, amihez neki kell a jogot adni.

Legfeljebb majd bedobom a szakmaiba, hátha crok tud mondani rá valamit bővebben.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3042) DrKapocs válasza zeon.hu (#3039) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam a MD az asszisztens régóta. Semmi hátrányról nem tudok beszámolni. Teljesen lényegtelen szerintem, azt választhatsz, amit csak akarsz. Kb. mint mi legyen az alapértelmezett böngésző.

(#3043) zeon.hu válasza DrKapocs (#3042) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#3044) PistiSan válasza zeon.hu (#3039) üzenetére


PistiSan
addikt

Több éve a macrodroid nálam is az alapértelmezett segéd alkalmazás, repülőmód kapcsolás volt a fő dolog miatt beállítottam, működik hibátlanul.

(#3045) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok! Lenne egy érdekes ötletem akkukímélésre. A Telekomnál van VoWifi szolgáltatás. Ha nem csatlakozna a készülék a mobilhálózathoz, hanem wifin jönnének be és mennének ki a hívások, amikor otthon vagyok, akkor azzal szerintem elég sok akkuidőt lehetne megtakarítani. Az ötletem a következő lenne: Hazaérve egy makró bekapcsolná a repülőgép üzemmódot. Mivel a VoWifi be van kapcsolva a készüléken, az otthoni wifi hálózathoz csatlakozva a készülék tudna hívsokat fogadni és indítani. Így a mobiltoronnyal megszűnne a kapcsolat, de a VoWifin keresztül tudná a készülék fogadni a hívásokat. Próbált valaki valami hasonlót, van esetleg valakinek valami ötlete rá?

Miben látom a gondot? Csinálok egy rutint, ami "ha" érzékeli az otthoni wifi hálózatomat, akkor bekapcsolja a repülőgépes üzemmódot. Ezzel máris van egy gond: ha bekapcsolja a rutin a repülőgépes üzemmódot, akkor kikapcsol a wifi (és a bluetooth is), vagyis nem lesz VoWifi... szóval valami más feltétel kellene, vagy valami olyan rutin, ami airplane-re váltás után visszakapcsolja a wifit. Szóval... elakadtam. Ja és ha eljövök otthonról, nem érhető el az otthoni wifi vagy gyenge a jele, akkor kapcsolja ki a reülőgépes üzemmódot, hogy mobilhálózaton tudjam fogadni a hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#3046) Somatom válasza DrKapocs (#3045) üzenetére


Somatom
veterán

A repcsi mód aktiválása után kapcsoltasd vissza a Wifit, meg a kékfogat!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3047) AtHoS válasza DrKapocs (#3045) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha megoldottad majd, akkor légy szíves a tapasztalt "energiamegtakarításról" reflektálni :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3048) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott a következő makró:

A makró célja elvileg az, hogyha elindul a program, akkor kapcsolja be a BT-t, ha nem megy a program, akkor meg kapcsolja ki.
Eddig ez így működött, de a legutóbbi MacroDroid frissítése óta nem kapcsolgatja BT-t és fogalmam sincs, hogy miért! :O Ha a makró azon részét tesztelem, hogy kapcsolja a BT ki be, az megy, de élesben nem.
A telefon alapszoftvere nem változott, még mindig Android 11, mivel nem kap több frissítést.
Ötlet? Jó egyáltalán a makró?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3049) DrKapocs válasza Somatom (#3046) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem működik a makró. Ha a feltétel az, hogy adott wifi kapcsolathoz való csatlakozáskor kapcsolja be a repcsi módot, akkor ugye kilövi a wifit. Ezután jön a következő parancs, kapcsolja be a wifit. De ugye érzékelni fogja a wifit, aminek hatására bekapcsolja a repcsi üzemmódot és így tovább. Szerintem hagyni fogom ezt a makrót, majd kipróbálom manuálisan, hogy van-e egyáltalán értelme az ötletnek.

[ Szerkesztve ]

(#3050) Somatom válasza DrKapocs (#3049) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a MD aktiválja a repcsi módot, akkor a makró végén tiltsd le saját magát! Aztán a Wifi elhagyós makró kikapcsolja a repcsi módot és engedélyezi a letiltott makrót. Az akkor már nem fog újra lefutni, hiszen az eseménye már nem következik be, amíg nem érsz újra a Wifid közelébe.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.