Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv ismét. Van olyan, hogy Macrodroid hangerő gombok figyelése. Mit csinál ez, ha be vagy ki van kapcsolva?
Azért kérdezem, mert mostanság (kb mióta feltettem a macrodroidot), egy idő után nem reagál a telóm a hangerőgombokra.

Ezért gondoltam, átkapcsolom ezt a kapcsolót.

-

(#1052) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1051) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Hova kapcsolod át? Aktív vagy inaktív?
Ha ki van kapcsolva, akkor a MD nem fogja figyelni a hangerőgomb eseményeket, az ilyen makrók nem fognak működni.. Ha nem fogod használni, nem kell, hogy aktív legyen.

Üdv: Mcrazy

(#1053) 7Sony7 válasza Mcrazy (#1052) üzenetére


7Sony7
addikt

Inaktív volt, de most bekapcsoltam. Tulajdonképpen nem tervezem használni, csak próbaképpen, hátha az a baj. Próbálok rájönni mi lehet a hangerőgombokkal, de nem tudom. Külföldi fórumokon android szoftver frissítés el hozták kapcsolatba, de nálam most nem volt ilyesmi. Ezért gondolom, hogy az MD okozhatja. Nem hallottál még amúgy ilyet valahonnan?

-

(#1054) PistiSan válasza 7Sony7 (#1053) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem ki van kapcsolva a gombok figyelése, volt hogy gondot okozott nálam is.

(#1055) 7Sony7 válasza PistiSan (#1054) üzenetére


7Sony7
addikt

Nálam kikapcsolva jelentkezett a probléma, ezért bekapcsoltam, de nem oldotta meg. Sajnos nem tudom hova tenni a dolgot, de úgy tűnik az MC okozza. Jó lenne rájönni, mi is pontosan a baj.

-

(#1056) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok

A következőt szeretném beállítani Android 9-en:

1. GPS-t kapcsolja át, nagyon pontosról, csak műholdas érzékelésre. Ezt már meg is találtam.

2. A fejlesztői beállításoknál a Helyimitáló alkalmazás kiválasztása menüpontot állítsa be, egy megadott programra. Ezt nem találtam hogy lehetne megadni.

Tud valaki segíteni? A telefon rootolva van, ha ez szükséges hozzá.

(#1057) Mcrazy válasza kisspepe (#1056) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia! A műveleteknél tálalsz olyat, hogy rendszerbeállítások szerkesztése. Ott nézelődj, d2 hogy a fejlesztői beállításokból van-e lehetőség valamire is, azt nem tudom.

Üdv: Mcrazy

(#1058) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Azt hittem, feltaláltam a spanyolviaszt, de úgy érzem, mégsem. Szóval segítség kéne.:
Redmi 5, android 7.1.2, macrodroid v4.1.0 pro.

Csináltam egy makrót, ami megszűnő wifi jel esetén bekapcsolná a mobiladatot.
Ha megnyomom a makró tesztelése gombot, a makró szépen lefut.

Viszont, ha megpróbálom élesben tesztelni ( kikapcsolom a wifit, és lezárom a kijelzőt), akkor kétszer rezeg, mintha kétszer futna le, és így, ha be is kapcsolta a mobil adatot, akkor a másodikra ki is kapcsolja azt.
Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

-

(#1059) Oldman2 válasza 7Sony7 (#1058) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A makró szerkesztése közben a menüben van egy olyan pont, hogy megosztás képként. Lécci azt a képet küldd be ide. A makró látható rajta...

(#1060) 7Sony7 válasza Oldman2 (#1059) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem arra csak olyanokat hoz fel, hogy válasszak: Konvertálás doc, prezi, wps, mentés gmail, viber, üzenet, stb? :F

Vagy ez a screenshot kell?

[ Szerkesztve ]

-

(#1061) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1058) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A makróban nincs hiba. A probléma ott van, hogy az érintés emuláció lezárt kijelzőnél nem működik. Szóval nem kapcsolta ki a makró a mobiladatot, mert be sem kapcsolta azt.

Üdv: Mcrazy

(#1062) 7Sony7 válasza Mcrazy (#1061) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem. De akkor miért rezzen kettőt, ha le van zárva a kijelző?

-

(#1063) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1062) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Mert a makró lefut, csak az érintés nem jön létre. Hogy miért rezeg 2x, azt nem tudom.

Üdv: Mcrazy

(#1064) 7Sony7 válasza Mcrazy (#1063) üzenetére


7Sony7
addikt

Kár. Na mindegy, akkor ez nem jött be. Köszi.

-

(#1065) Oldman2 válasza 7Sony7 (#1060) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Van itt a Fórumon egy kereső... kevesen ismerik és emiatt kevesen használják:

megosztás képként

(#1066) fecske13 válasza 7Sony7 (#1064) üzenetére


fecske13
tag

Nálam ez működik:

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#1067) 7Sony7 válasza Oldman2 (#1065) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm a letolást. Nálam nem úgy működik, mint a kereső által megtalált leírásban ( lehet, hogy a szerző nem volt elég alapos? :) ) , Erről tudnék csatolni képet is, csak nem akartam feleslegesen képekkel lomolni itt.
Ettől függetlenül még mindig nem tudom, mi az oka, hogy -mint ahogy a második képemen látható- (1058as hsz) többször is "rápróbál" a makró futtatására a progi. Azt értem, hogy az érintésemuláció csak feloldott kijelzőnél működik, de akkor mi az oka, hogy többször is indítja?

[ Szerkesztve ]

-

(#1068) fecske13 válasza 7Sony7 (#1067) üzenetére


fecske13
tag

Tegyél be egy "Nemrég futtatott/nem futtatott makrók" feltételt a többszöri indítás megakadályozására.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#1069) Oldman2 válasza 7Sony7 (#1067) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nyugodtan küldj képet, ha valami helytelen (a kereső szerint), azt helyesbiteni kell.

(#1070) 7Sony7 válasza fecske13 (#1068) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, a végeredményt tekintve mindegy, mert kezárt képernyőnél nem működik a dolog, de ha lesz időm, kipróbálom.

Oldman2:


Nekem ezt hozza fel.

[ Szerkesztve ]

-

(#1071) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1070) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A 3 pontra bökve jobb felül találod a Megosztás képként funkciót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1072) Oldman2 válasza 7Sony7 (#1070) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Melyik verzió van nálad?

v 4.2.0 de ez nem új funkció

(#1073) 7Sony7 válasza Oldman2 (#1072) üzenetére


7Sony7
addikt

V4.1.0 pro, 9016

3pötty, megosztás képként, és ezt hozza fel. Ha ezután oldalra lapozok, felhozza a total commandert, és azzal le tudom menteni bmp-be, de másképp nem hozza fel.

Lehet a miui miatt?

[ Szerkesztve ]

-

(#1074) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1073) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Elnézést, de elfelejtettem írni, hogy ez a Megosztás ablak így rendben, lépj vissza, fájl kezelővel keresd meg a Makrodroid/Export mappát és ott tálalod a mentett képet.

Üdv: Mcrazy

(#1075) fecske13 válasza 7Sony7 (#1073) üzenetére


fecske13
tag

Mi nem működik lezárt képernyőnél?

"3pötty, megosztás képként" ott bökj a "Mégse"-re és a .../MacroDroid/Export alatt lesz a xxx.png

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#1076) Oldman2 válasza 7Sony7 (#1073) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A MIUI felülete valóban más, de amit linkeltem szerintem ott is ugyanúgy igaz.

Én elengedtem a témát mostantól, Részemről nem erőszak.

(#1077) Mcrazy válasza Oldman2 (#1076) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

De azt nem mondtuk, hol tálalja a képet.

Üdv: Mcrazy

(#1078) PistiSan válasza Mcrazy (#1077) üzenetére


PistiSan
addikt

1065-ben volt linkelve.

(#1079) 7Sony7


7Sony7
addikt

Ok. Szánom bánom bűneim, megyek iszom két felest, meg két sört.
Ja, kérném a topikgazdát, törölje az én hsz-eimet, ne lomoljon itt feleslegesen.

Ja, amúgy a magyarosítást köszi. Ezt már akartam az elején.

[ Szerkesztve ]

-

(#1080) zeon.hu válasza 7Sony7 (#1073) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam png lesz.
MIUI 10, droid 9.

Mcrazy:
Elvileg bármelyik galéria alkalmazás látja, nem kell keresni. Nálam is ott virít az Export mappa.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1081) 7Sony7 válasza zeon.hu (#1080) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm, megtaláltam már rég. Csak amíg a probléma helyett a kereső használatára koncentrálunk, már elment tőle a kedvem.

-

(#1082) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ez működhet?

Tesztelni másik telefon híján most nem tudom. Voip-ról persze tudom hívni magam a gsm számon, de úgy nem megy.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1083) Mcrazy válasza zeon.hu (#1082) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én még ezt az eseményt nem is láttam. Lehet, hogy nem minden OS-ről és telefonról érhető el? Nálam is van ujjlenyomat olvasó.

Üdv: Mcrazy

(#1084) zeon.hu válasza Mcrazy (#1083) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

9-es droid, Dev rom, root nincs.

Felhasználói adatbevitelnél van az ujjlenyomat esemény.

#?*@&!

(#1085) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!

Kamionos kollégáknak hasznos a következő makró, ami a sebességtúllépést jelzi egy megadott idő után.
Ez egy alap makró,ha valaki szeretne kiegészítést tenni bele, akkor tegye meg bátran, de ha nem megy, akkor szívesen segítek a bővítésben.
A makró működése:
Az esemény akkor aktiválódik, ha a feltételben vizsgált „gps location” váltózóban az érték nem egyezik meg az utoljárra rögzített gps koordinátával, ezért a biztos működés miatt kell egy Gps-t használó programot futtatni (pld Camsam Plus), mert a MD nem „piszkálja” Gps vevőt.
A makró működéséhez a következőkre van szükség:

Változók:
1. Count (számláló) – Típusa: Egész szám – értéke alaphelyzetben: 0
2. gps location – Típusa: Szöveg – értéket nem kell megadni, majd a makróban lévő esemény létrehozásakor.
3. Speed temp – Típusa: Szöveg – értéket nem kell megadni, majd a makróban lévő esemény létrehozásakor.
4. Speed – Típusa: Egész szám – értéket nem kell megadni, majd a makróban lévő esemény létrehozásakor.
5. Speed limit – Típusa: Egész szám – értékként adjuk meg azt a sebességhatárt, ami felett riasszon a makró.

Stopper:
Speedtime nevű stopper létrehozása

A makro 2mp-ként végez ellenőrzést és amennyiben a Gps koordináta nem egyezik meg a rögzített koordinátával a makró a következőképpen hajtódik végre.
1. Elindít egy számlálót, amire azért van szükség, hogy a Gps koordinátákat kellő időkülönbséggel tudjuk összehasonlítani. Ez jelen esetben 4 mp-ként történik meg, azaz minden 2. futtatáskor (esemény 2mp-re van állítva)
2. Beállítjuk a gps_location változót az „Utolsó ismert helyszín (Lat,Lon)”-ra, feltételként a Count változó = 1
3. Beállítjuk a Speed temp változót a „Legutóbbi helyzet sebessége(km/h)”-ra
4. Mivel a Speed temp változó értéke szöveges és az összehasonlításokhoz a feltételekben számra van szükségünk, ezért azt át kell konvertálnunk szám formátumba, amit a következő módon tehetünk meg: Művelet – Változó beállítása - Kiválasztjuk a „Speed” változót. Értéknek bejelöljük a „Kifejezést” majd a 3 pontra bökve kiválasztjuk a „Sztring változó értéke”-t – Ok – Speed temp – Ok – Ok és kész.
5. Elindítjuk a Stoppert, feltételként ha a Speed nagyobb mint a beállított érték (Speed limit)
6. Megszólal (Lejátszás: ) a riasztási hang, ha a Stopper értéke nagyobb mint 35 mp (Kívánság szerint változtassuk meg!) és a sebesség (Speed) nagyobb mint a beállított érték (95 km/h, de ezt is kívánság szerint változtassuk meg! )
7. Stopper nullázása, ha a sebesség (Speed) kisebb mint a beállított érték (Speedlimit) vagy a Gps koordináta megegyezik az előzőleg rögzített koordinátával. (pld, ha alagútban vagyunk és nincs Gps jel, akkor ez az érték kinullázódik vagy az utolsó marad bent, ezért a riasztást ezzel a feltétellel állítjuk le, nehogy 5-10km-n keresztül jelezzen a készülék feleslegesen)
8. A Count számlálót „0”-ra állítjuk, ha az értéke nagyobb mint 1, mert ekkor már megtörtént a Gps koordináta lekérdezése és összhasonlítása.

Az inaktív művelet (Felugró üzenet) tesztelés céljából maradt bent, ha valaki látni akarja a változó koorndinátákat (vagyis a program helyes működését), akkor engedélyezze, ha nincs rá szükség, akár törölhető is.
Alább látható a makró képernyő mentése és innen letölthető a kész makró

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1086) Somatom válasza Mcrazy (#1085) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! :R
Hétvégén majd megpróbálkozom vele. Fel tudod dobni drive -ra a macrót? Egyszerűbb lenne importálni, mint nulláról megcsinálni. A 95Km/h küszöb sztem hibás. Nem értem, hogy miért ennyit adtál meg. Ennek minden esetben 91Km/h -nak kell lennie. Pont az a lényege a dolognak, hogy egy percen belül visszalassítsunk 91 alá, mert különben a tachográf bejegyzi a gyorshajtást. Tehát, 91 -nél már számolnia kell.
Sztem hangjelzésnek elég az utolsó 10 mp. A két mp. -es ellenőrzés biztos jó? Annak nem 1 -nek kellene lennie ahhoz, hogy a számláló pontos legyen?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1087) HoTaZo válasza Mcrazy (#1085) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hálás köszönetem! :R
Egyetértek Somatom felvetésével, a 91km/h és az 1mp tekintetében.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1088) Mcrazy válasza Somatom (#1086) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A letöltő link drive-ra mutat. Igaz a 95 km/-t elírtam itt is és a makróban is. (Késő volt már) Nálam pld 88-ra van állítva. Bármikor szabadon módosíthatók az értékek. A 2mp ellenőrzés jó, az 1 mp szerintem túl sűrű. Ha nagyon pontos akarsz lenni, akkor az ellenőrző értéket ne 50mp-e, hanem 48-ra állítsd. A példában azért van 35mp, mert HoTaZo így kérte.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1089) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Én két újabb Makrót csináltam mostanában, nem nagy "was ist das" egyik sem, de azért felvázolom őket.

1. Rázásra felvillanó infó a belső és külső SD szabad tárterületéről

E(semény): A készülék rázása (Feltétel: A Waze nincs előtérben)
M(űvelet): Felugró üzenet: Int: [storage_internal_free] Ext: [storage_external_free]

2. Waze esti futása közben fényerő minimalizálása

E1: Alkalmazás elindítva (Waze)
E2: Alkalmazás leállítva (Waze)

M: Fényerő automatikus (Minimum) - Feltétel: Esemény aktív (Alkalmazás elindítva Waze)
M: Fényerő manuális (50%) - Feltétel: Esemény aktív (Alkalmazás leállítva Waze)

F(eltétel): Időszak (17:00 - 05:00)

Lenne rajtuk még mit csiszolni, de ezt majd az észrevételek megválaszolása közben kifejtem...

Képként az 1. sorszámú:

Képként a 2. sorszámú:

[ Szerkesztve ]

(#1090) zeon.hu válasza zeon.hu (#1082) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre nincs ötlet, hogy lehetne működésre bírni?
Akárhogy :D

#?*@&!

(#1091) Oldman2 válasza zeon.hu (#1090) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Megnézem... pill.

Nálam nem reagál semmit az Ujjlenyomat lehúzásra, ha viszont módosítom "A készülék rázására", azonnal felveszi.

Úgyhogy (feltételesen) azt mondom, hogy a kérdésedre a válasz: NEM

[ Szerkesztve ]

(#1092) zeon.hu válasza Oldman2 (#1091) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mint kiderült, néhány jogosultság el lett véve a MD-tól (okos google és/vagy EU szabályozás), ezért lehet, hogy nem megy.

#?*@&!

(#1093) Oldman2 válasza zeon.hu (#1092) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nálam még ezek a jogok megvannak a legfrissebb verzió alatt is:

Ha jól tudom, a Telefon és a Névjegy ami érintett lehet, de ezk még megvannak most is.

(#1094) Macika66 válasza zeon.hu (#1090) üzenetére


Macika66
addikt

Én úgy tudom, hogy a Macrodroid csak ujjlenyomat gesztust képes érzékelni, ez a 4 iránynak felel meg (bal-jobb-le-fel).
Azonban vannak olyan készülékek, amelyek nem érzékelik az ujjlenyomat gesztusokat, csak magát az ujjlenyomatot dolgozzák fel.
A Huawei ujjlenyomat-olvasója az érzékeli a gesztusokat, de az OnePlus pl. nem.

(#1095) zeon.hu válasza Macika66 (#1094) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Utána fogok járni, kösz!

#?*@&!

(#1096) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

2.4-5 GHz kapcsoló nincs a MD-ban?

#?*@&!

(#1097) Mcrazy válasza zeon.hu (#1096) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nincs, de egyébként mit szeretnél vele? Hátha van más 5let.

Üdv: Mcrazy

(#1098) zeon.hu válasza Mcrazy (#1097) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minimum annyit, hogy tudjak róla, ha 5 GHz-en vagyok.
Persze jó lenne, ha észlelés után tudnék váltani.
(Sajnos a MIUI-ból kivették a kapcsolót)

#?*@&!

(#1099) Mcrazy válasza zeon.hu (#1098) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt meg lehet csinálni, feltéve, ha eltérő az SSID-k neve. Még azt is meg lehet oldani ebben az esetben, hogy ha csatlakozik 2,4-re, akkor lépjen át a másik SSID-ra, de mint írtam ehhez az kell, hogy eltérő hálózati nevek legyenek.

Üdv: Mcrazy

(#1100) zeon.hu válasza Mcrazy (#1099) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos a kérdéses router egyszerre tolja a 2.4- et és az 5-öt.

#?*@&!

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.