Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 23:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Oldman2 válasza tomy86 (#699) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Örülök hogy segíthettünk, a készülékmegfordítás mint felolvasás megszakítás határozottan jó ötlet!

(#702) Somatom válasza Oldman2 (#701) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már itt tartunk... Csináltam egy Robotparancsot. Egy külső alkalmazás broadcast -jára lejátszatnék vmi figyelmeztető hangot az érresítési, vagy a telócsöngési hangsávon. Találtam egy szimpatikusat, de végtelenített. Tesztelésképpen rányomtam Robotban a manuális végrehajtásra, és soha többet nem tudtam leállítani. Rebootolnom kellett a telót, hogy elnémuljon. Macrodroidban van vmi lehetőség egy végtelenített csengő, vagy értesítési hang megállítására?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#703) aprokaroka87 válasza Somatom (#702) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vajon egy mediaserver kill mit tenne?

Bár ha jól tudom ahhoz meg root kell.

shell parancs a következő

killall -9 mediaserver.

Nekem rootolt telefont esetében annyit csinált hogy a gyári zenelejátszó-ban leállitotta a zenét, a viper4android és dolby atmos is "lekapcsolt" majd az adott zene újraindult.

De mindjárt csinálok valami taskeres tesztet.

(#704) Somatom válasza aprokaroka87 (#703) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs root jogom. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#705) Mcrazy válasza Somatom (#704) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Olyan hang nincs, hogy végtelenített, esetleg olyan, hogy 48 óra hosszú. :)
Most vagy megvágod a hangot rövidebbre, vagy mondjuk 5 mp várakozás után beteszel megint egy hang lejátszása műveletet, de a hang leállítása opcióval és akkor nem szól tovább.

Üdv: Mcrazy

(#706) aprokaroka87 válasza Mcrazy (#705) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet a loop-ra gondol.

Emlékeim szerint a Tasker-ben is találkoztam ilyen jelenséggel, maga a hang lejátszás csak akkor állt le ha pl újraindoitottad a telefont.

Ha jól rémlik akkor a play music volt az.

Aztán később Lett belerakva külön stop music dolog.

Azelőtt akkor sem állt a zene ha leállitottad a Taskert.

(#707) Mcrazy válasza aprokaroka87 (#706) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

MD-ban , ha a legvégső esetben kikapcsolod a főkapcsolóval a MD-t, akkor minden megáll.

Üdv: Mcrazy

(#708) Somatom válasza aprokaroka87 (#706) üzenetére


Somatom
veterán

A Play, vagy Stop nem lenne gond, de az csak a médialejátszásra vonatkozik. A csengőhangra, ébresztőhangra hiába nyomatnék Stopot, nem állna le. Az ébresztőt az ébresztő alkalmazással, a csengést pedig a híváskezelőből lehetne leállítani. A kérdés az, hogy lehetne-e automatizálós utasítással is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#709) Oldman2 válasza Somatom (#708) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Oszd már meg az a "végtelenített csengőhangot" lécci.

(#710) aprokaroka87 válasza Somatom (#708) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a hang amit leakarsz játszani véletlenül nem a system/media/ringtones mappából származik.

Mert most csináltam egy tesztet.

Az ott lévő összes ogg fájl esetén automatikusan újraindul a lejátszási folyamat.

Tehát pl egy 5 mp-es hangot 5mp után újrakezdi játszani.

Gondolom így oldják meg hogy híváskor mindig ismételje a csengést.

(#711) Somatom válasza aprokaroka87 (#710) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, pontosan erről van szó.

Oldman2:
Azt hogy kell? A hangfálj eléréséhez nincs jogosultságom. Csak a rendszer médiatárolóján keresztül férek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#712) aprokaroka87 válasza Somatom (#711) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha pl a notification mappából választasz ki valamit, akkor leáll egyszeri lejátszás után?

(#713) aprokaroka87 válasza Somatom (#711) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg ird be a nevét hátha valakinek megvan a telefonján és van root hozzáférése, esetleg neten is fent van.

(#714) Somatom válasza aprokaroka87 (#712) üzenetére


Somatom
veterán

Van, amelyik leáll, van, amelyiket manuálisan kell leállítani (átváltok olyanra, ami leáll).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#715) Somatom válasza aprokaroka87 (#713) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ebben ennyi. Megoldom másképp, csak gondoltam rákérdezek, hogy a MD le tudná-e állítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#716) aprokaroka87 válasza Somatom (#715) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát oké.

a kill serveres dolog müködik, de ahhoz ugyebár root jog kell.

Más ötletem nincs.

(#717) Oldman2 válasza Somatom (#715) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A Robot is le tudja állítani, de ez itt már kissé Offtopik.

Most raktam össze egy Robot parancsot, a "Lejátszás leállítása" leállítja az addig valóban végtelennek tűnő "Csengőhang lejátszását".

Témát ezennel kérem lezárni, a további ezzel foglalkozó hozzászólásokat törölni fogom.

(#718) Mcrazy válasza Somatom (#715) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Amit az MD indít, mint írtam korábban is, azt le is tudja állítani.

Üdv: Mcrazy

(#720) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!
Az lenne a problémám, hogy megadott naptáreseményre nem csinálja meg a műveleteket amit kiadtam neki. A lényeg, hogy a google naptárban be vannak írva, hogy mikor kell (víz,gáz,villany) diktálni és azt szeretném ha akkor értesítene amikor itthon vagyok (csatlakozva van a wifire) egy megadott időpontban. De nem megy, nem tudom min kéne változtatni.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#721) Oldman2 válasza bozarjoska (#720) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Első ránézésre több probléma is felmerül a kép alapján.

Hogy rövidre zárjuk a dolgokat, a Feltételeket átmenetileg letiltva sem jelenik meg az értesítés?

up: Feltételek nélkül nálam ugyanez a Makró aktiválódott, konkrét időpontra létrehozott Naptár bejegyzésre.

Megnézem egész naposra is.

[ Szerkesztve ]

(#722) Mcrazy válasza bozarjoska (#720) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
1. Rosszul vannak a feltételek megadva alul. Nem az Or-hoz csatlakoznak, hanem egymás alatt vannak, ami And kapcsolatot hoz létre és itt már van is egy ütközés. Egyszerre nem lehet 8 óra és 18 óra.
A két időszakot töröld ki. (vagy másolás beillesztéssel egyesével add hozzá az Or-hoz és utána töröld ki) Bökj rá az Or feltételre, válaszd a Feltétel hozzáadása (másolt feltételnél a Feltétel beszúrása) opciót, majd ott add hozzá mind a két időszakot.

2. A naptárban is 2x kell bejegyzésnek lennie ezen időszakok között. Különben az esemény csak 1x, a naptárbejegyzés időpontjában fog aktiválódni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#723) bozarjoska válasza Oldman2 (#721) üzenetére


bozarjoska
őstag

Feltételek nélkül nekem is lement. Adott időpontra. Egész naposat, hogy tudom letesztelni?

Mcrazy
Átalakítottam.

Ha csak az idő feltételt is bent hagyom akkor már nem jelenik meg az értesítés.

(#724) Mcrazy válasza bozarjoska (#723) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A másik időszakot is tedd be az Or alá, mert ez így még mindig nem jó!

Feltétel:
Wifi csatlakozva
Or
Időszak 1.
Időszak 2.

Üdv: Mcrazy

(#725) Oldman2 válasza Oldman2 (#721) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Megnéztem, úgy is működik.

Én másképp állnék neki az egésznek.

Azt ugyan még nem értem, hogy az Időszakok miért kellenek, én ezek nélkül logikailag így álltam neki:

Legyek otthon és legyen egy Bejegyzés a naptárban (feltételek).

Ha egész napos az esemény, mikor legyen Értesítés?
Ha konkrét időpontra szól, akkor mi legyen ha épp nem vagyok otthon?
Mcrazy már megírta, hogy ha reggel és este is akarsz értesítést, akkor 2 Időszak is kell.

Elsőként maradjunk az egész napos Google Naptár eseménynél ezekkel az adatokkal:

Név: Óradiktálás
Időpont a mai nap
Egész napos esemény

MacroDroid makró:

Esemény:
1. Dátum/Időpont (08:00 minden nap)
2. Dátum/Időpont (18:00 minden nap)

Művelet:
Értesítés
Rezgés

Feltétel: (AND)
Naptárbejegyzés (Cím: Óradiktálás)
WiFi csatlakozva (Otthoni WiFi SSID kiválasztva)

Just works...

[ Szerkesztve ]

(#726) bozarjoska válasza Mcrazy (#724) üzenetére


bozarjoska
őstag

Átírtam úgy de egyszerűen nem akart működni, nem tudom mit nem csináltam jól :F

Oldman2
Megcsináltam így és tökéletes :)

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#727) PistiSan válasza bozarjoska (#726) üzenetére


PistiSan
addikt

Mi van akkor ha az adott napon diktálni kell, de a feltételek nem teljesülnek? Vagy több napod van a diktálásra, és ez nem gond?
Google naptár nem sokszor nem jelez 7es Android óta, ezért is is álltam a használatával.

(#728) bozarjoska válasza PistiSan (#727) üzenetére


bozarjoska
őstag

Több nap van a diktálásra.
Átalakítom, hogy ne a google naptárt használja hanem a macrodroidban adom meg mely napokat nézze.

(#729) fdisk válasza Mcrazy (#689) üzenetére


fdisk
őstag

Akkor tudnál ilyet linkelni nekem?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#730) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!
Azt meg lehet oldani, hogy ha van egy felugró ablak 2 gombbal (menü dialógus a művelet neve) akkor csak azt a két gombot lehessen megnyomni mást ne? Csak úgy lehessen továbblépni, hogy valamelyiket megnyomtad.
Köszi

(#731) nubiai válasza fdisk (#729) üzenetére


nubiai
tag

Én ezzel szoktam mp3 hangerőt állítani: MP3Gain
Ugyanez ogg-ra engem is érdekelne...

(#732) Mcrazy válasza bozarjoska (#730) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Kifejtenéd ezt egy kicsit jobban? Hova tovább lépni? Mit szeretnél vele elérni?
Ez arra való, hogy előre beállított makrókat futtass vele gombnyomásra. Beállíthatsz egy alapértelmezett gombot.(pld bal) Ekkor be tudod állítani, hogy a gomb mennyit várakozzon, mielőtt aktiválja magát. Ehhez rendelhetsz makrót. Lehet pld egy olyan makró, ami leállítja az aktuális makró futtatását és visszadob a kezdő képernyőre. A másik gombhoz rendeled azt, amit szeretnél, hogy elinduljon és végrehajtson valamit. A fantáziádon múlik, hogy mit csinálsz vele.

Üdv: Mcrazy

(#733) Mcrazy válasza nubiai (#731) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Konvertálás mp3-ba és mehet a hangerő állítás. De ez a téma itt off, úgyhogy zárjuk le!
Privátban kapott fdisk segítséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#734) nubiai


nubiai
tag

Valaki el tudná magyarázni, hogy ez az új webhook esemény mire jó és hogy kell használni? Esetleg valami gyakorlati példa a felhasználhatóságára? Ezt olvastam, de nem igazán értem. Előre is köszönöm.

(#735) Mcrazy válasza nubiai (#734) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Böngészőből tudsz makrókat indítani egy speciális URL használatával.
Ez az URL tartalmazza a készülékedhez egyedileg generált azonosítót és egy általad megadott azonosítót.
Megnyitod a Webhook eseményt - beírod az azonosítóhoz amit szeretnél (neved, számok...stb) Egyszer rá kell bökni a tiny URL-re. Ezután minden új Webhook eseménynél automatikusan generálja a rövidített webcímet. Kimásolod, megosztod a webcímet (tinyurl-t)
elmented az eseményt.. hozzáadsz a makróhoz egy művelet és elmented. A kimásolt webcímet beilleszted bármilyen böngészőbe, pc-n, laptopon, tableten és nyomsz egy entert. A webhook eseménnyel ellátott makró lefut. Ezeket a webhook webcímeket elmentheted könyvjelzőként és bármikor használhatod.

Üdv: Mcrazy

(#736) Somatom válasza bozarjoska (#730) üzenetére


Somatom
veterán

Egy tipp. Floating Widget pro. Ez Tasker plugin, tehát a MD is kezeli. Én Elixír2 Widget + E-Robot kombóval csináltam, de úgy látom, hogy a MD -ban van közvetlen widget lehetőség.
Floating Widget -ben létrehozol egy profilt, amibe elhelyezed a MD widgetet és felnagyítod fullscreen -re. MD műveletben megadod a profil indítását és tádááám... Megjelenik a widget fullscreen -ben, tehát semmi másra nem lehet bökni, csak a MD widget lehetőségeire.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#737) bozarjoska válasza Mcrazy (#732) üzenetére


bozarjoska
őstag

Igen az megvan, hogy hogyan működik. Csak ugyebár ha felugrik az ablak és nyomok egy home vagy vissza gombot akkor eltűnik. Ezt akartam kiküszöbölni. De beállítottam teljes kijelzős módot.

Somatom
Köszi a tippet. Holnap kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#738) Somatom válasza bozarjoska (#737) üzenetére


Somatom
veterán

Teljes kijelzős mód ehhez is kelleni fog. De, sztem nagyon hasznos program. Automatizálóval vezérelve tudsz megjeleníteni widgeteket bármilyen alkalmazás fölött.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#739) Oldman2 válasza Mcrazy (#626) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ha valaki elgondolkozott volna a leírtakon, kérem PM-ben keressen meg (vagy Mcrazy-t).

(#740) retesz147


retesz147
addikt

Hanszán valaki stock 8.1-et MacroDroiddal?
Pénteken frissült a Xiaomi Mi A1-em 8.1-re, azóta a cellainfós és wifi SSID-s makrók nem működnek.
Mire frankón kitesztelem, beállítom, addigra megint használhatatlan a Macrodroid :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#741) Oldman2 válasza retesz147 (#740) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Lineage 15.1 alapú, Android 8.1.0 verziószámú crDroid-ot használok, nálam nincs ilyen gond.

Viszont Mcrazy panaszkodott hasonlóra, részleteket várhatóan majd ő ír.

De ő "messze" van a 8.1 -től tudatosan.

(#742) retesz147 válasza Oldman2 (#741) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi, ezt ha tudom, nem frissítek.

Xiaomi 13 eu dev...

(#743) Mcrazy válasza retesz147 (#740) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam a legújabb MD-al a Bt feltételek repültek el és a Cella infók keveredtek össze (utóbbival már volt korábban is gondom). Általában az esemény illetve feltétel újbóli létrehozása majd a régi törlése megoldja a problémát. A régi másolása, majd újként beillesztése nem jó megoldás.
A mostani telefonom MM 6.0.1-al jött ki és azzal is fog elbúcsúzni. Ja és köszöni jól van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#744) darvinya


darvinya
titán

Kipróbáltam megint az app-ot Helper -rel.együtt, hátha ezzel működőképes hotspot kikapcsolás.
De azóta nincs hotspot értesítés, mindegy mire állítom értesítés fokozatát.

Hogyan tudnám ezt visszaállítani?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#745) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
MD-ban megoldható, hogy felolvastassam az email küldőjét és esetleg a mail tárgyát?

(#746) Oldman2 válasza tomy86 (#745) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Kicsit félve mondom, hogy a 3.25.1 verzióban nem látok email érkezett Eseményt, csak küldés Műveletet.

Mondom mindezt amiatt, hogy az NFC műveletek sem látszanak nálam, lévén nincs a készülékemben NFC chip.
:W

Egyébként biztosan megoldható lenne, nálam SMS, Messenger és Telegram üzenetek kerülnek megadott körülmények teljesülése esetén hangosan felolvasásra.

[ Szerkesztve ]

(#747) Mcrazy válasza tomy86 (#745) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen, fel lehet olvastatni Értesítés érkezett eseménnyel, de ha nem törlöd a felolvasás után az értesítést, akkor a második levél beérkezésekor összekeverednek az értesítési információk és keverve fogja felolvasni.

Esemény: Értesítés érkezett - Alkalmazás: E-mail - Szöveg: Tetszőleges, illetve beállíthatod hogy milyen szöveget figyeljen.

Művelet: Szövegfelolvasó: 3 pötty és a következő változók közül választhatsz:
1. Értesítés címe: Itt szerepel a feladó, a 2. levéltől pedig "x új e-mail"
2. Értesítés ticker: Itt is a feladó szerepel, a 2. levéltől pedig "x új e-mail"
3. Értesítés szövege: Itt lesz a tárgy, a 2. levéltől pedig annak a fióknak a neve, ahová a levél érkezett.
4. Notification text lines: Az 1. levél beérkezésekor üres, a 2. levéltől pedig itt lesz az összes levél feladója és az összes tárgy

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#748) tomy86 válasza Mcrazy (#747) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm, működik :)
Magamtól csak addig jutottam, hogy az email kliens értesítéseit kellene figyelni, de arra nem jöttem rá, hogy a művelet résznél a szövegfelolvasót hogyan állítsam be, de a leírásod alapján sikerült megoldanom.

(#749) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

A 2-3 héttel ezelőtti frissítés hozott változást valamiben?
Van egy jól működő egyvelegem, nem akarom elrontani.
Sokszor bebizonyosodott, hogy a frissítésekkel bug-ok jönnek elő (akár android, akár más program frissítésekor).
Ugye 8.1-en nem működött jópár hozzáférés, így visszatértem 8.0-ra és MD-ből v3.25.1(pro) van fent, így tökéletes.
Érdemes lehet frissíteni MD-t?
Ez a frissítés gyógyírt adhat a 8.1-es problémákra, vagy azok soha nem fognak megoldódni?

Használja valaki 8.1-en az MD-t GPS kapcsolgatásra, mobilcellák és Wifi SSID figyelésre? Ezek nem működtek, míg 8.0-án még vígan teszik dolgukat.
Jelenleg Xiaomi Mi A1 stock rootolt 8.0, vagy ugye 8.1 volt amin nem működött rendesen.
:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#750) Becenick válasza Somatom (#589) üzenetére


Becenick
tag

Üdv !
Ebbe a kérdésbe gondolom már körülbelül 116 ezerszer belefutottatok a topicban, de megkérdem tuti ami ziher. Az általad leírt kritériumokkal tisztában vagyok és sajnos kívül esek, mivel a telóm nem rootolt (Mi4 / Miui 9 global 8.3.1 / Android 6.0.1)
Én azért nem akarok a világon mindent automatizálni, de az általad említett 2 dologra nagyon szükségem lenne. Sűrűn használok Waze-t az autóban, már csak a traffipaxok miatt is, de annak ellenére, hogy néhány kattintásról van szó, mégis túl hosszúnak tűnik egyenként bebökögetni a mobil adatkapcsolatot / gps-t / szinkronizálást, elindítani a progit .... utána szivargyújtóra tűzni a telót... stb...
A cél az lenne, hogy simán a Waze indítással röffentse be a kocsit és a szivargyújtó töltő is ugorjon rá a telefonra... :))
... na de hülyeséget félretéve... Waze indítással mobiladat+gps+szinkron+fényerő beállítás megtörténjen.
Applikáció kikapcsolásra értelemszerűen kikapcs.
Jobb híján jelenleg úgy oldottam meg a problémám, hogy nem az alkalmazás indítása lett a feltétel, hanem a root joghoz kötött beállítások. :(
Tehát ha a gps és a mobiladat kapcsolat él (feltétel), akkor indítsa el a Wazet, kapcsolja be a szinkronizációt, fényerőt küldje fel 85%-ra. Ha ki akarom kapcsolni, akkor elsőként gps ki, mobiladat ki.... fényerő visszaáll, szinkronizáció kikapcsol és utána kapcsolom ki a Wazet manuálisan.
Ez kicsit körülményes, sufni, balf@sz megoldás.
Említetted, hogy vannak kiskapuk !!! hm Érintésemuláció stb...
Ezeket annak idején próbáltam nézegetni, hogy van amelyik lehúzza az értesítési sávot sötöbö, de hiába próbáltam "lemásolni" az adott lépéseket, a jóöstennek se akart összejönni.
Létezik a problémámra azóta már valami egyszerűbb megoldás ?
Előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.