Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

A Logout a PH lapcsalád egyik tagja.

Ezen van lehetőség Blogbejegyzések és Cikkek írására.

A PH felépítéséről ne itt kezdjünk elmélkedni, van erre külön fórum topik.

(#402) PistiSan válasza Somatom (#400) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyet értek.

(#403) PistiSan


PistiSan
addikt

8.1 es androidon használja valaki a programot?
Az indítópult zárt képernyő mellett nem jelenik meg.

(#404) PistiSan válasza PistiSan (#403) üzenetére


PistiSan
addikt

Egy célzott keresés után már látom, hogy nem nálam van a hiba, másnál is ugyan ez van 8.1 alatt.

(#405) Oldman2 válasza PistiSan (#403) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Mennél újabb Androidot használ a jómunkásember, annál inkább ilyen Android alapú korlátozásokba botlik.

Én 7.x-en vagyok jelenleg.

(#406) Somatom válasza Oldman2 (#405) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, az átlag felhasználó ezeket nem veszi észre, és várja, követeli a legfrissebb Androidot. Pedig, nem ártana figyelmeztetésként egy kisebb atomot robbantani a Google -nál. Vagy, engem megbízni a fejlesztések felügyeletével. Eleinte pár fejlesztő 3D -s monitort kapna (a nyakába, fejen áthúzás által), de garantáltan elfelejtődnének az ilyen korlátozásos gusztustalankodások.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#407) Oldman2 válasza Somatom (#406) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Minden ilyen fejlesztés/módosítás a "biztonság növelése érdekében" történik...
:C

[ Szerkesztve ]

(#408) Somatom válasza Oldman2 (#407) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem tartom biztonságosnak, amikor az idegszálaimat borzolják a korlátozásaikkal. Kimondhatatlan vágyat érzek arra, hogy találkozhassak az alkotóval. A saját billentyűzetével kéne pépesre verni az ujjait, hogy soha többet ne tudjon ilyen merényletet elkövetni a felhasználói szabadság ellen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#409) Oldman2 válasza PistiSan (#404) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ha találtok ilyen (vélt) bugokat, feltétlen írjátok meg ide.

Jobb ezeket tudni és így össze is tudjuk írni "valahol"...

(#410) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

A Topik összefoglaló lassacskán elkészül, az alábbi két témában ha tud valaki rövidebb/hosszabb szöveges összefoglalót írni (ha szükséges, példákkal kiegészítve), határozottan megköszönnénk!

- Intentek kezelése, használata
- Shell szkriptek futtatása (Root szükséges)

(#411) Somatom válasza Oldman2 (#410) üzenetére


Somatom
veterán

Ezeket szükségesnek tartod részletezni az összefoglalóban? Sztem nem kéne, mert aki nem vágja, hogy ezek mire valók, azokat először az alkalmazások és az OS kommunikációjának alapjaival, valamint a Linux shellparancsokkal kellene megismertetni. Ez önmagában sokkal nagyobb terjedelmű lenne, mint a Macrodroid összes többi funkciójának részletes ismertetése. Viszont, mindkettőre jó tananyagokat lehet találni a neten. Sztem elég lenne ezekből egy-kettőt belinkelni. Az intentekkel egy neten talált szakdolgozatból ismerkedtem meg. Ezt majd megkeresem, átküldöm neked, és döntsd el Te, hogy érdemes lenne-e belemélyedni a Macrodroid összefoglalójában!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#412) PistiSan válasza Oldman2 (#410) üzenetére


PistiSan
addikt

Intentekkel kapcsolatban szívesen olvasnék magyarul anyagot, ha csak be van linkelve az is jó. Van most is macrom amit intentel oldok meg, de nagyon sokat szenvedtem vele, jó lenne röviden olvasni a lényegről az összefoglalóban, szerintem el fér a végén mélyvíz, vagy valami hasonló néven.

(#413) Oldman2 válasza Somatom (#411) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nem tartom annyira fontosnak, ezért ki is vettük...

Az összefoglalótól függetlenül is jó lenne egy anyag a témáról.

Én nem foglalkoztam eddig a témával, gondoltam csak lesz valaki aki már igen. Ahogy ez közben ki is derült.

(#414) Oldman2 válasza PistiSan (#412) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ha más nem, a makródat oszd meg velünk...

Köszi!

(#415) Somatom válasza Oldman2 (#413) üzenetére


Somatom
veterán

Alkalmazásfejlesztés Androidra PDF.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#416) Oldman2 válasza Somatom (#415) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Köszi.

(#417) Somatom válasza Oldman2 (#416) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként itt a dokumentáció az intentek használatáról. Én megemlíteném a broadcast receiver -t is, mert ha szerencsénk van, és egy hozzáértő a kezelendő alkalmazásunk fejlesztője, akkor broadcastokkal könnyen tudunk kommunikációt létesíteni a Macrodroid és az alkalmazás között.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#418) Somatom


Somatom
veterán

Próbálom áthozni a Robotos megoldásaimat, de a fókuszesemények (alkalmazás megkapta, vagy elvesztette a fókuszt) nagyon hiányoznak. Az indulás/leállás nem kiváltó, azzal megbízhatatlanná válnak a makrók. Valaki segítene megírni, vagy lefordítani ezt a feature requestet?

Oldman2:
Egy fordítási javaslat. Az eseménynél most az van, hogy "alkalmazás indítása". Sztem ez nem jó. Az indítás az egy művelet, nem pedig esemény. Az esemény az az "indulás".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#419) PistiSan válasza Somatom (#418) üzenetére


PistiSan
addikt

Én az "Alkalmazás elindítva" eseményt használom, és tökéletesen működik, ugyan úgy mint ahogy a robotban a megkapta a fókuszt funkció ment.

Szerintem itt az alkalmazás elindítva arra vonatkozhat, hogy megnyitottad az adott alkalmazást, valamilyen módon az előtérbe került, nekem van egy makróm aminél ha az ébresztő óra elindul, akkor 10 perccel később kilép a telefon a repülő módból. Hónapok óta hibamentesen működik.

(#420) Oldman2 válasza Somatom (#418) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Jogos az észrevétel, köszi!

(#421) Somatom válasza PistiSan (#419) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, ITT, #7151 -től indul a szál. Tök ciki, mert odaát én javasoltam neki a Robotot. Álmomban nem gondoltam volna, hogy a Robot médiavezérlő utasításai között nem szerepel a "Play".
Gondoltam, megpróbálom Macrodroiddal. A tesztalany a Music Folder Player.
Esemény:
Alkalmazás elindult.
Műveletek:
Várakozás 3mp.
Médiagomb emulálása -> Play
Itt egy kicsit zavarba jöttem, mert kötelező kiválasztani egy alkalmazást. Nem tudom, hogy erre miért van szükség, hiszen az alkalmazás fókuszban van. Mindegy, ha kell, hát kell.
A Makró szépen teszi a dolgát. Aztán megállítom a lejátszást, és kilépek az alkalmazásból (szabályosan, az alkalmazás "kilépés a lejátszóból" opciójával). Ezután 3 mp elteltével megjelenik a MFP ikonja a notibáron és újraindul a lejátszás. :F
Az előbb csináltam egy "vegyesvágottat". Töröltem az eseményt és helyette a parancsikont adtam meg. Robotban csináltam egy parancsot.
Esemény:
Alkalmazás megkapta a fókuszt -> MFP
Művelet:
Parancsikon indítása: A Makróé.
Kb. tízszer futtattam le, és minden alkalommal tökéletesen működött. Ebből nekem egyértelműen az jön le, hogy a Macrodroid alkalmazás indulás eseményével van a bibi.
Tapasztalat, hogy ez a Robotban is előfordul, ha az "Alkalmazás elindult" eseményt használjuk az "Alkalmazás megkapta a fókuszt" helyett.
Próbáltam Macrodroidban feltételként hozzáadni a fókuszt, de ahogy eseményként, úgy feltételként sincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#422) Oldman2 válasza Somatom (#421) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Egy Screenshot -ot lécci a Makróról, az alapján vélhetően jobban átlátható az egész.

Kapcsold át előtte a 3 pöttyös menüben a Szöveg méretét kisebbre.

(#423) Somatom válasza Oldman2 (#420) üzenetére


Somatom
veterán

Közben találtam még pár fordítási hibát (mármint, amit én annak gondolok) és hiányosságot. Itt írjam meg az ilyen észrevételeimet, vagy priviben?

Nem tudom, hogy mennyivel leszel előrébb egy screenshot -tal, hiszen egy faék egyszerűségű makró. De, íme.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#424) Oldman2 válasza Somatom (#423) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nyugodtan írd ide, így többen is olvassák és ha "vitás", akkor meg tudjuk azt beszélni közvetlenül.

(#425) Mcrazy válasza Somatom (#421) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam így van beállítva. Hibamentesen működik.
Mp teszt

Üdv: Mcrazy

(#426) Somatom válasza Mcrazy (#425) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a szünet/lejátszás gombbal sem jó. Gyanítom, hogy a MFP lehet nálam másképp beállítva és ebből adódhat a különbség. A leállítás után ugyanis nem teli képernyőn jön vissza magától a lejátszás, hanem az értesítési sávon jelenik meg a MFP vezérlője, és úgy indul el újra a lejátszás. Majd megpróbálok videót csinálni róla. Csak nem tudom, hogy Nugáton lehet -e root nélkül screencastot csinálni. Ha nem, akkor kell még egy teló, de annak meg a rögzítésére kéne valamit kitalálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#427) dzsordzs69 válasza Somatom (#421) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nekem ugyanilyen jellegű problémám van egy szintén tök egyszerű makróval. Millióegyszer lefut egymás után...

makro

napló

És van, mikor egymás után 20x "wifi tiltása"... A képen épp egy gyenge eresztés van.:)

[ Szerkesztve ]

(#428) Somatom válasza dzsordzs69 (#427) üzenetére


Somatom
veterán

Robotnál is ismert jelenség és nem állítom, hogy hiba. Nem véletlenül van külön esemény rá. Az indulás és a fókuszba kerülés két, külön dolog. A leállás meg pláne. Az, hogy egy alkalmazás kikerült a fókuszból, egyáltalán nem jelenti azt, hogy leállt. Ezért a leállás eseménnyel nem lehet definiálni a fókuszból kikerülést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#429) dzsordzs69 válasza Somatom (#428) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Azt nem értem benne, hogy teljesen jól működött, egyszer futott le, majd 5 perc után kikapcsolta a wifit. Aztán egyszer meghülyült, és azóta ilyen. Régebben arra gyanakodtam, hogy egy frissítés óta ilyen, de már vagy másfél hónapja ilyen, már pláne nem tudom mihez kötni.:)

(#430) Oldman2 válasza PistiSan (#403) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Milyen 8.1-es Android alatt jelentkezett ez a "hiba"?

Én most LOS alapú 8.1-en vagyok (crDroid)...

(#431) Somatom válasza dzsordzs69 (#427) üzenetére


Somatom
veterán

Most már látom, hogy miről van szó. Ez nem ugyanaz a jelenség, mint az alkalmazás leállás. Ez, így eleve hordoz némi hibalehetőséget. Mi van akkor, ha öt percen belül visszacsatlakozik? A kikapcsoláshoz én betennék egy "nincs csatlakozva" feltételt. Plusz, ez csak bizonyos feltételek esetén tud működni. Pl. a wifi kapcsolatnak futnia kell alvó módban is (Teló beállítások -> Wifi -> speciális beállítások).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#432) PistiSan válasza Oldman2 (#430) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam is ugyan ez van.
Lezárt képernyő mellett nem lehet előhúzni az indítópultot.

(#433) PistiSan válasza dzsordzs69 (#427) üzenetére


PistiSan
addikt

Csak tipp, a GPS nél nincs engedélyezve hogy a wifihez csatlakozzon a pontosabb helyadatok miatt? Szerintem simán tud egy ilyen miatt is aktiválódni a macrod.

(#434) Oldman2 válasza PistiSan (#432) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Van ez a Téma a hivatalos MD Fórumban...

Ha jól értem, 8.0 alatt még megy, 8.1 alatt az Android újabb korlátozása miatt nem (Hahó, Somatom!!! :C )

Nálam sem jelenik meg, bár ez engem nem zavar.

Jamie ugyan bejelentette ezt a "hibát" a Google issue trackerbe, de én nem sok jót várok el ettől...

Ugyebár ez nem bug, hanem feature.

(#435) Somatom válasza Mcrazy (#425) üzenetére


Somatom
veterán

Gyorsan csináltam egy screencast videót. Első kreálmány, nem feliratoztam, és nincs hang, mert állítólag belső hangot nem lehet rögzíteni. A lényeg, hogy először megmutatom a Makró beállításait. Aztán indítom a lejátszót. Indul a lejátszás. Leállítom, kilépek. Utána megjelenik a kis ikon a notibáron, és újra indul a lejátszás. Lehúzom az értesítési sávot, és ott kilépek a lejátszóból. Aztán a Makróban felcserélem a két eseményt, átlépek a Robotba és aktiválom a parancsikon indítós parancsot. Újra elindítom a lejátszót, ugyanúgy indul a lejátszás. De, miután kilépek, nem jelenik meg az ikon a notibáron és nem indul újra a lejátszás. Mindkét mód műveleteit a Macrodroid végzi és azok nem változnak. Kizárólag az esemény változik, mert a másodiknál az a Robot fókuszeseménye.

MusicFP_autostart_screencast.mp4

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#436) dzsordzs69 válasza Somatom (#431) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Persze, értem, hogy más dolog, a többszöri lefutása próbáltam reagálni.

Az alvó mód engedélyezve van, a feltételt kipróbálom.

(#437) dzsordzs69 válasza PistiSan (#433) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

De, be volt kapcsolva, köszi. Viszont kipróbálni csak később tudom, napközben nem igazán vagyok wifi közelben.

(#438) Mcrazy válasza Somatom (#435) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Megnéztem a videót, érdekes hiba. Milyen rendszer fut a telefonon? Nálam 6.0.1. Próbáltad esetleg az eseménynél az Erősebb módszer kényszerítése funkciót? Nem biztos, hogy segít, de hátha. Arra gondoltam még, hogy a MFP leállításakor lehet, hogy egy pillanatra leáll, majd a háttérben fut tovább és ez okozhat valamit. Bár akkor nálam is kéne jelentkeznie. Én kipróbáltam MX playerrel is, ott sem volt hiba. Te próbáltad más alkalmazással?

Üdv: Mcrazy

(#439) Mcrazy válasza Mcrazy (#438) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Közben rájöttem, hogy az Erősebb módszernek itt semmi köze ehhez, mert nem az indulással, hanem az újraindulással van a gond.

Üdv: Mcrazy

(#440) Somatom válasza Mcrazy (#438) üzenetére


Somatom
veterán

7.1.1 -en vagyok.
Kipróbáltam MX -szel és VLC -vel. Mindkettő ugyanúgy reagált. Elindításra semmi reakció. De, ahogy a lejátszóban ráböktem valamire (menüre, listára, bármire), onnantól 3 másodpercre indult a lejátszás. A Robot fókuszeseményére indított Makró minden esetben elindította a lejátszást. Egyértelmű, hogy a Macrodroid alkalmazásindulás eseményével van a hiba. Bár, sztem ez nem hiba. Csak nekem nem erre az eseményre lenne szükségem, hanem a fókuszba kerülésre, ami viszont jelenleg nincs a Macrodroidban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#441) Mcrazy válasza Somatom (#440) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az MD-ban az Alkalmazás indítás 2 az 1-ben szerepet tölt be, Alkalmazás fut és Alkalmazás fókuszba került. Az Alkalmazás leállítva esemény pedig megegyezik az Alkalmazás elvesztette a fókuszt eseménnyel. Az alkalmazás leállt nem igaz rá, mivel ameddig a rendszer nem lövi ki, illetve nem töröljük az Utoljára használt appok közül (Recent app), addig minden alkalmazás él a háttérben, tehát ha ismét előhívjuk az alkalmazást,(amelyik még él a háttérben) akkor az Alkalmazás indítása esemény az Alkalmazás fókuszba került funkciót tölti be.
Sajnos azt nem tudom, hogy a 7.1.1-en miért nem működik nálad, de ha hazaér a párom, akkor az Ő telefonján kipróbálom, mert nála Nougat van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#442) Oldman2 válasza Mcrazy (#441) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Aki hozzászólást ír legközelebb, az kap egy szűkszavú értesítést arról, hogy a Téma összefoglaló megváltozott.

Ma aktiváltam az elmúlt hetek munkáját, nézzetek rá...

Ez úton is megköszönöm Mcrazy áldozatos segítségét az összefoglaló megalkotásában!

:R :C

[ Szerkesztve ]

(#443) Mcrazy válasza Oldman2 (#442) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

:R Örülök, hogy tehettem valamit a közösbe.

#Somatom

Kipróbáltam a párom Samuján a makródat. Nem jött elő az a hiba, ami nálad. Igaz, hogy az övén csak 7.0 van.
Olyasvalaki kellene, akinek ugyanolyan hw-je és OS-e van mint neked. Amíg nem tudjuk reprodukálni a hibát, csak találgatunk. Azért én még megpróbálnék egy MD törlést, készülék újraindítás, recovery mód, wipe cash törlés, Md telepítés és makró újraépítést.

Üdv: Mcrazy

(#445) Somatom válasza Oldman2 (#424) üzenetére


Somatom
veterán

Műveletek- > Feltételek/Hurkok -> if feltétel.
Sztem If az vár, vagy sziget, nem pedig feltétel. :) if = ha

Feltételek -> Macrodroid specialítások -> AND, OR, XOR, NOT.
Ehhez némi segédlet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#446) Mcrazy válasza Somatom (#445) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem véletlen lett úgy írva, ahogy. Hótpistire is gondoltunk. ;)

Üdv: Mcrazy

(#447) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Egy (bővített) kérés a további problémák jelzésével kapcsolatosan!

Ezt beírtam az összefoglalóba is!

Aki hibát (vagy annak vélt dolgot) kíván jelezni, az legyen szíves a részletes leírás mellé a következőket is közölni:

- Macrodroid verziószám (a Beállítások menü legalsó elemének tetején olvasható a feltelepített verzió száma)
- Egy Screenshot a makróról, előtte a 3 pöttyös menüben kicsire vett szövegmérettel
- A készüléken futó Android verziószáma.

Köszönjük előre is, ezekkel könnyebb segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#448) darvinya válasza Somatom (#440) üzenetére


darvinya
titán

Pont ugyanaz hiba nálad, mint anno nálam volt.
Addig működött, míg Macrodroid app-ban teszteltem, de amint háttérbe futtattam, már nem csinált semmit, max. akkut fogyasztotta.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#449) Oldman2 válasza Oldman2 (#424) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Várom a fordítási "hibákat"...

(#450) PistiSan


PistiSan
addikt

A hívás elutasítása nálam nem működik, pár napja még jó volt, lehet frissült a macrodroid.
3.23.3-as verzió.
8.1-es android verzió.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.