Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-22 22:39:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Oldman2 válasza 7Sony7 (#500) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Amit jelenleg fel tudsz telepíteni az Áruházból, az a 3.24.1-es verzió.

Mint írtam, a Xiaomi gyári rendszerek nem engedik az ikonok Értesítési sávon való cseréjét.

Az a Saomi sara...

A "sehol nem találom"-ra rövid válasz, nézd át az összefoglalót! Azt hiszem kellően bő lére eresztettük.

Műveletek / MacroDroid ikon

[ Szerkesztve ]

(#502) 7Sony7 válasza Oldman2 (#501) üzenetére


7Sony7
addikt

:) A sehol sem találom, az a verziószámra vonatkozott. Az ikonokat természetesen megtaláltam, csak nem rakja ki. De akkor azért mert miui. Köszi.

-

(#503) Oldman2 válasza 7Sony7 (#502) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A verziószámot például itt találod meg: Beállítások / Verziótörténet

Legalul.

A megjelenő ablak legtetején látod a készüléken lévő app verziószámát.
Ez nálam most V3.24.1

[ Szerkesztve ]

(#504) PistiSan


PistiSan
addikt


Még most sem értem, hogy mi az oka annak, hogy a macrodroid jó pár verzió óta folyamatosan használja a rendszergazda hozzáférést, nem csak akkor amikor éppen szüksége van rá, mint minden más program, próbáltam már jelezni a macrodroid fórumon a dolgot, de elég szerény angoltudásommal nem tudtam megértetni magam rendesen.
Az a fura, hogy ha újra indítom a telefont akkor meg szűnik a h
hiba, de amint rá megyek egy akármilyen makró szerkesztésére rendszergazda jogot kap, és csak az újraindítás után áll helyre a rend.

(#505) Oldman2 válasza PistiSan (#504) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Gondolj bele, az MD állandóan fut, figyel. A jogosultságai elég szerteágazóak, root nélkül kevésbé.

Az AdAway kb. naponta 1x, vagy amikor elindítod.
Az X-Plore szintén, amikor elindítod.

Mi a meglepő? Szerintem ez nem "hiba". De lehet hogy félreértek valamit.

(#506) PistiSan válasza Oldman2 (#505) üzenetére


PistiSan
addikt

Hidd el hogy ez egy hiba, a figyelés nem igényel "állandó" root jogosultságot, ha igényelne akkor nem is működne olyan telefonon amin nincs root jogosultság.

A root jogosultságot csak egy bizonyos root jogot igénylő feladat ellátásához szükséges ideig kell hogy megkapja akármelyik app.
Jó pár program verzióval ezelőtt még az MD is így működött.
Illetve mint írtam korábban is, ha újraindítom a telefont, akkor nincs ott hogy az MD folyamatosan root jogot használna, ha egy egy makró lefut időzítetten amihez root jog kell, akkor szépen meg jelenik a listán, hogy pl 2 órája használta a root jogot, de ha rá megyek egy makró módosítására, akkor root jogot kap, és újraindításig meg tartja azt.
Ez már magában szerintem pont elég ellentmondásos.

(#507) Oldman2 válasza PistiSan (#506) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Köszi a részleteket, ma reggel is tanultam valamit.
:R

(#508) PistiSan válasza Oldman2 (#507) üzenetére


PistiSan
addikt

Nincs mit, örülök hogy tisztáztuk a dolgot, még így magyar nyelven sem volt egyszerű el magyarázni a mondandómat, a fejlesztőnek angolul még ennyire sem tudtam, pedig örülnék neki ha ezt javítaná, mert nekem a státuszbáron egy kettőskereszt jelzi ha valamilyen app root jogot használ, és kicsit már idegesít hogy mindig ott van, de nyilván nem fogom újra indítgatni a telefont minden makró módosítás után.

(#509) Oldman2 válasza PistiSan (#504) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Kérés az angol nyelvű hivatalos MacroDroid Fórumra írt bejelentésekkel kapcsolatosan:

- Mindig a megfelelő Topikba írjatok bejelentéseket,
- Angol nyelvű videót töltsetek fel, a magyar nyelvet arányaiban kevesen értik meg a világon.

(#510) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Van egy wifi hálózat, amihez ha csatlakozik, akkor a hangerőket szeretném, ha beállítódnának különböző értékekre. Xiaomi Mi A1 stock 8.0+root

Sajnos, ha kapcsolódik a hálózathoz, nem történik semmi, viszont, ha a programban rámegyek, hogy makró tesztelése, akkor végrehajtja a műveleteket.
Mitől lehet, mit csinálok rosszul?

Azaz, ha pl eljövök melóból, lenémítom a telót, majd visszaérek a wifis helyszínre, nem hangosodik fel magától (hosszú idő múlva sem), de ha megnyitom a programot és az adott makróra rámegyek, hogy tesztelés, akkor végrehajtja.
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#511) Oldman2 válasza retesz147 (#510) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Eseménynek ezt add meg:

Hálózathoz csatlakozva / Adott WiFi AP-t kijelölve

(#512) Somatom


Somatom
veterán

Megint szerencsétlenkedek. :O
Biztos láttátok a Robot topikban a közelségérzékelős szösszenetet. Gondoltam, megpróbálom Macrodroid -dal. A cél a közelségérzékelő lehetséges értékeinek megjelenítése. Robotban az eseményeknél ott vannak a lehetséges kimenő változók. Ezek a "kisbetűs", azaz beépített változók, amiket az adott parancson belül lehet használni. Az egyénileg létrehozott változók nagybetűsek. Ezek "globális" változók, amiket bárhol fel lehet használni. Jelen esetben, a szenzor értékét a "value" változó adja vissza. Ezt bárhova beilleszthetem ( pl. buboréküzenetként, vagy TTS -hez). Macrodroidban viszont egyáltalán nem találok ilyen lehetőségeket. Mit bénázok el?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#513) darvinya


darvinya
titán

Ismét megpróbáltam Hotspot kikapcsolást, de sajna ez 8-ason már egyszerűen nem működőképes. :(((
Pedig milyen jó lenne, mikor elfelejtem lekapcsolni, s nem menne feleslegesen és ezzel akkufogyasztást növelné.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#514) Mcrazy válasza Somatom (#512) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A MD-ban sajnos értéket nem lehet kiolvasni a közelségérzékelővel. Miért kellene az érték?
Eseménynek beállítod: Közelségérzékelő - Közel
Az adott műveletet még ki lehet egészíteni a Közelségérzékelő feltétel - Közel opciójával.
Én használom képernyő lezárására és autmatikus hívásfogadáshoz. Késleltetésnek 30ms és 1mp-s várakozást használok, hogy csak akkor lépjen akcióba, ha tényleg közel vagyok a szenzorhoz..
Működik még nálam egy növekvő csengőhang makró is, ami bejövő hívásnál otthoni üzemmódban feltekeri a hangerőt.. hívás végével pedig visszaállítja az előző értékre..Ez működhez robotban is, de a legyártását neked kell megcsinálni... Asszem, hogy ezzel kapcsolatban küldtem neked intót már privátban..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#515) Somatom válasza Mcrazy (#514) üzenetére


Somatom
veterán

Egyrészt, a közelségérzékelő nem csak közel/távol értékeket különböztet meg. Lehetnek benne közelségi fokozatok. Másrészt, a Macrodroid honnan tudja, hogy közel, vagy távol? Nyilván a szenzor értékeiből. Miért ne adhatná tovább ezeket az értékeket?
A legnagyobb probléma az, hogy ezek szerint a Macrodroidban sehol sem lehet helyi változókat használni. Ez baj, mert ilyenekre szükség lehet. A Robotban nagyon sok eseménynek vannak kimenő változói. Ezeket rendszeresen használom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#516) Mcrazy válasza Somatom (#515) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sok változó van a MD-ban, de a közelségérzékelőnek az értékeit nem lehet kinyerni.
Ami Tiger kívánsága, hogy zsebben hangosan csörögjön a telefon, az az alábbi képen ennyiből áll.
Ezt ki lehet finomítani olyan feltételekkel, hogy a pld a készülék milyen helyzetben van (áll-fekszik-jobbra-balra)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#517) Somatom válasza Mcrazy (#516) üzenetére


Somatom
veterán

Én ott akadtam el, hogy a választható változók mennyisége töredéke a lehetségeseknek. Ez leszűkíti a lehetőségeket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#518) Mcrazy válasza Somatom (#517) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Mond meg, hogy mire van szükséged? Milyen változót nem találsz? Mi az amit a meglévő változókkal nem tudsz megoldani?
A közelségérzékelőről nincs millió tapasztalatom, mert csak Samsung telefonokon használtam. Nálam kb 1cm-s távolságról működik. Ez azt hiszem elég. Nekem nem volt még szükségem az elérhető lehetőségeken túl másra és az angol fórumon sem találkoztam vele. Persze ez nem jelenti azt, hogy másnak nem lehet igénye rá. Egy példa azért jól jönne, hogy mire lehet felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#519) retesz147 válasza Oldman2 (#511) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R Holnap teszt következik.
Huh, még nagyon ismerkedős a fázis, de jó lesz ez!
Bár, mintha nagyon ébren tartaná a telót.
Ma közel azonos %-ot volt deep sleep és 600-as procipörgetés (46-40%, ami 6-7 óra), amiből kijelző csak 2,5 órát volt bekapcsolva. Ez az arány máskor 20-70% a d.s. javára.
Meglátjuk.

Xiaomi 13 eu dev...

(#520) Oldman2 válasza retesz147 (#519) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Milyen készüléked van?

(#521) Somatom válasza Mcrazy (#518) üzenetére


Somatom
veterán

Mivel a Robotban nem akar működni csöngés közben a hangerőállítás, ezért próbálom MD -ben összehozni. Volt egy régi projectem, ami arról szólt, hogy a külső zajszinttől függően változik a csörgés hangereje. Ehhez csináltam egy olyan csengőhangot, ami 5 másodperc csönddel kezdődik (de, lehet 0 csörgés hangerővel is indítani). Ezalatt a Robot a mikrofonon keresztül másodpercenként zajszintet mér. Ennek a kimenő változója a "decibel". 5 mérést csináltatok és összeadom a "decibel" változó értékeit. A művelet a csengőhangerő beállítása különböző % -os értékekre attól függően (feltétel), hogy az 5db decibel változó értékeinek összege mennyi. Ezt kisebb/nagyobb operátorokkal definiálom. Pl. ha az összérték kisebb, mint 150, akkor a csörgés hangerejét 20% -ra állítja. Ha több, mint 300 (vagyis, az 5 másodperc átlaga 60 decibel), akkor mondjuk 100% -ra állítja a hangerőt.
Macrodroid -ban viszont nem találom a szükséges opciókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#522) Mcrazy válasza Somatom (#521) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Na igen, ilyen mérési lehetőségek nincsenek a MD-ban. Az elgondolás nem rossz, de a valóságban egy nadrágzsebben, illetve táskában a mikrofon takarása miatt nem tudna a helyzetnek megfelelően működni.
Ha pedig ki kell tenni az asztalra, hogy jó mérési eredményeket produkáljon, akkor meg már mindegy..

Üdv: Mcrazy

(#523) Somatom válasza Mcrazy (#522) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szükséges, mert a közelségérzékelő "nagyon közel" esetén felülbírálhatja a metódust és 100% -ra állíthatja a csörgést. Az én telómon 1,3,100 a közelségérzékelő értékei, ami kb. centinek felelnek meg úgy, hogy az 1 a nagyon közel, a 100 pedig a végtelen. A 3 -hoz lehetne valami külön funkciót rendelni, amit a kéz fölétartásával lehetne aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#524) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Urak (hölgyek?)!

Azon gondolkodtunk Mcrazy-vel a minap, hogy meg kellene Jamie-t (a Macrodroid fejlesztőjét) "támadni" egy olyan listával, ami az itteni Topik-lakók "álom funkcióit, igényeit" tartalmazná a MacroDroid-dal kapcsolatosan.

Szóval. Ki mit szeretne látni egy jövőbeni Macrodroidban?

A megvalósulással kapcsolatosan nem tudunk semmit garantálni, álmodozni viszont nem tart semeddig...

Ha lehet, ne annyit írjatok, hogy "Tudja mindazt, amit az E-Robot..."

Konkrétumokat írjatok.

Mindeközben azon is elgondolkodtunk, hogy a megvalósítás érdekében külön anyagi támogatást is küldenénk neki.

[ Szerkesztve ]

(#525) PistiSan válasza Oldman2 (#524) üzenetére


PistiSan
addikt

Beállítások/Események Testreszabása/Készülék rázása/Működés kikapcsolt képernyővel

Ezt a beállítást szívesen vezérelném egy művelettel, mert 90%-ban nincs szükségem arra, hogy kikapcsolt kijelzővel is működjön ez a dolog, viszont 2-3 naponta 1-1 órára jól jönne. (kikapcsolt képernyővel rohadt sokat fogyaszt ez a funkció)
Szerintem akár az összes ilyen beállítási lehetőséget bele lehetne rakni, de nekem ez az 1 nagyon hiányzik.

(#526) PistiSan válasza PistiSan (#525) üzenetére


PistiSan
addikt

Van is lehetőség a beállítások módosítására, csak az az opció nincs benne ami nekem kellene.

(#527) Oldman2 válasza PistiSan (#526) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Igen, pont ezt nézem, ez fejlesztői gondolkodással is egy elfogadható javaslat.

Van ennek egyébként egy két párja is, "A készülék megfordítása" és a "Közelségérzékelő" ott is ugyanezek a magyarázatok olvashatóak (jelentős akkumerülést okozhat).

Köszi, felírtam!

[ Szerkesztve ]

(#528) retesz147


retesz147
addikt

Na úgy néz ki, megvan miért van ébren a teló.
Úgy nézem, Settings Helper for MacroDroid lesz a ludas.
Erre miért van szüksége? Ahogy nézem, nélküle is végrehajtja az utasításokat, de mindig reklamál, hogy szüksége van rá.
Kell ez valamihez?
Amit kapcsolgatok: wifi, mobilnet, szinkronizáció, gps.
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#529) Oldman2 válasza retesz147 (#528) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A Play Áruházban olvasható rövid leírás szerint amiatt kell, mert az Android 6.0 Marsmallow óta bizonyos beállítások (pl. az értesítési LED beállítása) az addigi módszerrel nem hajthatóak végre.

Ez a segédprogram a régi módszer használatát segíti elő Android 6 feletti rendszereken.

Értelmezésem szerint, aki 6.x alatti rendszert használ, annak nincs erre szüksége.

(#530) retesz147 válasza Oldman2 (#529) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!
"Sajnos" ugye nekem 8.0 van.
Hogy tudnám kiiktatni, hogy ne szóljon mindig, hogy szüksége van erre a progira, mert úgy veszem észre, az én igényeimhez eddig nem kell.

Xiaomi 13 eu dev...

(#531) Oldman2 válasza retesz147 (#530) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Miből gondolod, hogy "ő a ludas"?

Nálam, Lineage OS 15.1 (Android 8.1.0) alatt meg sem jelenik az Akkumulátor lapon ez az alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#532) retesz147 válasza Oldman2 (#531) üzenetére


retesz147
addikt

Nekem se jelenik meg.
De igazából semmi olyan nem jelenik meg ami zabálná, de a CPU Spy alapján valami 652MHz-n tartja a telót, ami eddig nem volt.
Egész nap nem csináltam mást, csak s szedtem le a progikat....Úgy tűnik, amikor ezt leszedtem, akkor szűnt meg a jelenség.
Még holnap tesztelem, azt kiderül.

Xiaomi 13 eu dev...

(#533) Oldman2 válasza retesz147 (#532) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Érdekes...

Az a CPU Spy mennyire megbízható?

(#534) retesz147 válasza Oldman2 (#533) üzenetére


retesz147
addikt

Mint bármi a mai világban.... :) Nem tudom. CPU Spy Plus
Tudtok ajánlani hasonlót, ami fix, hogy jó erre a célra?

Korábban is használtam, GSam is mutatja, amit a CPU is, hogy amikor pörög a proci nagy a fogyasztása, igaz Kernelre jelöli.
Míg nem volt MacroDroid, nem volt ilyen problémám, mióta feltettem, azóta merül mint a titanic :D
Maradjunk annyiban, még tesztelem. Mai nap alapján ez a ludas. Még 2-3 napig tesztelem, egyik nap fent lesz, másik nap nem, azt kiderül.
Csak érdeklődtem, hogy mire is van az a Helper pontosan, elhagyható-e?
Félreértés ne essék, nem vádolom a progit, mert tökre tetszik és örülnék, ha frankón működne! Nem rosszindulatból írtam, csak érdeklődtem, mert kereső alapján nem találtam róla semmit.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#535) nubiai válasza Oldman2 (#524) üzenetére


nubiai
tag

- Én szeretnék a legutolsó kimenő hívás telefonszámát és a legutolsó kimenő híváshoz tartozó nevet (ha benne van a telefonkönyvben) tartalmazó beépített váltózókat. Ha netalán már lenne, kérem valaki mondja meg a nevüket.
Jut eszembe. Mostanság, ahogy kerestem a kimenő hívás változóját, már a legutolsó bejövő hívás változóját sem találtam a listában. Egy korábbi makróból, amiben már használtam őket kellett kimásolnom. Léteznek, működnek, csak nincsenek a listában, ahonnan elvileg ki lehetne őket választani. Ez azt a további kérdést is felveti, hogy milyen egyéb rejtett változók lehetnek még, amiket lehetne használni, de nem látom őket? Ti látjátok ezeket váltózókat: [call_name], [call_number]?
- Továbbra is szeretnék bluetooth headset minden egyes gombjára külön-külön reagáló triggert, ha megvalósítható.

(#536) Mcrazy válasza nubiai (#535) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Ebben a posztban írtam róla, hogy miért nem látszanak és hogy lehet egy "kis" trükkel előbányászni.

Üdv: Mcrazy

(#537) Oldman2 válasza nubiai (#535) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Januárban nekiestem az akkori MD verziónak és azt "visszafejtve" összeírtam egy rakat változónevet, ami azóta próbálunk teljesen megfejteni és dokumentálni.

[call_name] - Az utolsó Hívó neve
Ha szerepel a Névjegyzékben, akkor az ott lévő Név
Ha nem szerepel a Névjegyzékben, akkor a Telefonszám

[call_number] - Az utolsó hívó telefonszáma

Ahhoz, hogy használd ezeket a változókat, nem kell hogy "kiválaszthatóak" legyenek, a szögletes zárójeles nevükkel hivatkozhatsz rájuk.

A gond ott van, nem igazán tudjuk, hogy melyik mikor (vagy épp miért nem) kap értéket...

(#538) Mcrazy válasza Oldman2 (#537) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"A gond ott van, nem igazán tudjuk, hogy melyik mikor (vagy épp miért nem) kap értéket..."

Azt már tudjuk, hogy vannak olyan események, amelyek változói un. - on the fly - vagyis lebegő változók. Ezek csak akkor kapnak értéket és csak addig az ideig, ameddig az esemény kiváltódik. Ilyenek pld: a Hívás, Sms, Értesítések változói.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#539) Somatom válasza Mcrazy (#538) üzenetére


Somatom
veterán

Elnézést, hogy erre a feature request -re a javaslat ellenére azt mondom, hogy úgy kéne, mint a Robotban. Át kell állítani a Robotot angolra, megadni egy változókban bővelkedő eseményt (a kék szövegek az események alján), csinálni róla egy screenshotot, és azt megmutatni a fejlesztőnek. Ő egyből értené, hogy miről van szó. Ráadásul ötletet is kap, hogy hogyan lehetne megvalósítani. Ezek a Robotban is csak abban a parancsban használhatók, de kimenthetők egyéni (globális) változókba. Ha jól tudom, akkor a Tasker -ben ez úgy van, hogy ezek a "helyi" változók kisbetűsek, az egyénileg létrehozott, "globális" változók pedig nagybetűsek. Tehát, ez a proximity esetén úgy nézne ki, hogy a "value" változó értékét kimenteném egy "VALUE" változóba és azt bárhol felhasználhatnám.

Még egy dolog. Jó lenne, ha intentben lehetne változókat használni (ezt a Robot sem tudja, a Tasker viszont igen). Pl. egy kimenő hívás számát változóba menteni, és azt egy intent "uri" sorában felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#540) Oldman2 válasza Somatom (#539) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Csinálsz screenshot-ot egy ilyen angol nyelvű, változókban bővelkedő E-Robot eseményről?

(#541) Mcrazy válasza Somatom (#539) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A MD-ban az Állandó váltózókat mindig el lehet érni, ha olyan művelet vagy feltételt használsz, ilyen pld a szöveges műveletek. A lebegő váltózókat pedig csak akkor, ha a hozzátartozó esemény jelen van.
Mindkét esetben lehetőség van a Váltózókat elmenteni és később felhasználni.

A hiba ott van, ahogy korábban is írtam, hogy ha több esemény szerepel egy makróban, akkor a lebegő változok nem mindig érhetőek el a listában.

Jó lenne, ha intentben lehetne változókat használni (ezt a Robot sem tudja, a Tasker viszont igen). Pl. egy kimenő hívás számát változóba menteni, és azt egy intent "uri" sorában felhasználni.
Ezt pontosan tudja a MD. Nézz utána!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#542) Somatom válasza Oldman2 (#540) üzenetére


Somatom
veterán

Persze! Bemutatom egy felhasználási példával, mert sztem ez perfektül van megoldva a Robotban és egyúttal ez egy kérdés is, hogy hogyan kell(ene) ilyesmit megcsinálni Macrodroidban. Szóval, a példában egy megjelenő notibár üzenetre reagálok. Láthatóak a kimenő változói.

Ezek közül kiválasztottam a "text" változót. Azt szeretném, hogy ha a változó értéke "blablabla", akkor mondja ki a szövegfelolvasó.

A TTS műveletnél a "text" változó értékét adom meg. A feltétel pedig úgy áll össze, hogy "egyenlőség operátor", változó értéke = konstansok-> szöveg -> blablabla.

A Robotban az ilyen műveletekhez 34 féle operátor közül lehet választani. Érdemes lenne végignézned, hogy lásd, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre. Az ilyen dolgokkal szoktam bénázni a Macrodroidban, mert hozzá vagyok szokva a Robot logikájához és vadul keresem az egyenlőség operátort, amiben egyik oldalon megadnám a változó értékét, a másikon meg a mintaszöveget. Ha a kettő egyezik az eseménynél, akkor teljesül a művelet feltétele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#543) Mcrazy válasza Somatom (#542) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Egy videóban mutatom be Oldman2 helyett, ha nem gond, hogy miként kell a MD-ban ezt létrehozni.
Ahogy a listában fogod látni, ott lesz minden változó, amire szükség lehet.
34 operátor nincs, de lehet jelezni nyugodtan, hogy melyek azok, amelyek hiányoznak és továbbítjuk a fejlesztő felé.

Üdv: Mcrazy

(#544) Somatom válasza Mcrazy (#543) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! :R A legjobb a videós bemutató, de roamingban nem videózok. Hétvégén megyek haza szabira, akkor megnézem és folyt. köv.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#545) retesz147


retesz147
addikt

Én úgy nézem, nekem ez a "Helper" kiegészítőre nincs szükségem, mert a feladatokat ellátja nélküle is, viszont folyamat értesít, hogy neki szüksége lenne rá.
Ki tudom ezt valahol kapcsolni, hogy ne értesítsén? (próbálgattam, de nem sikerül)
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#546) Oldman2 válasza retesz147 (#545) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Én most eltávolítottam, kíváncsi vagyok vissza akarja-e tenni?

Közben eszembe jutott, hogy a Beállításokban lévő Kényszerített "Root Helper" pont nincs nálad bekapcsolva?

(#547) retesz147 válasza Oldman2 (#546) üzenetére


retesz147
addikt

Nem volt bekapcsolva, most bekapcsoltam, de akkor is hiányolja a Helper-t.

Xiaomi 13 eu dev...

(#548) nubiai válasza Mcrazy (#536) üzenetére


nubiai
tag

Megcsináltam úgy, ahogy leírtad, de én ugyanazt a változó listát látom, mint bármikor máskor. A [call_name], [call_number] változók továbbra sem látszanak.

(#537) Oldman2:
A [call_name], [call_number] változók mindig az utolsó KIMENŐ hívás adatait tartalmazza. A BEJÖVŐT sosem. Szerintem arra nincs beépített változó deklarálva. Tasker-ben sem. Elvileg ki lehet nyerni, de nekem nem sikerült.
Ez alapján próbáltam Macrodroid-ban is és Tasker-ben is:
https://android.stackexchange.com/questions/137164/how-can-a-shell-script-get-the-number-of-an-incoming-outgoing-call
Megcsináltam a makrókat, ahogy a leírásban szerepel, de nem sül el a trigger sem a Macrodroid-ban sem a Tasker-ben. Az adb parancsot kiadva tényleg ott van a kimenő telefonszám a broadcast record-ban, már "csak" ki kellene szedni valahogy.

(#549) Somatom válasza nubiai (#548) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, a lehetőség adott. Az előbb megnéztem, a Robotban a bejövő hívásnak van "number" változója.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#550) Mcrazy válasza nubiai (#548) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Valamit nem jól csinálsz, mert működnie kell. Én és Oldman2 is használunk Elmulasztott hívás és sms emlékeztetőt. Tele van Hívó neve és SMS küldő neve változókkal. Mindkettőnknek működik.
Készíts egy új makrót, az előzőt tiltsd le vagy töröld ki!

Esemény: Bejövő hívás
Művelet: Felugró üzenet - Itt ki tudod választania a Hívó telefonszámát, nevét.
Elmented, kipróbálod.
Ha ez így működik, akkor már csak az a dolgod, hogy hozzáadsz egy - Változó beállítása - műveletet.
Új változó - Nevet adsz neki. Típusa - Szöveg(string)
Értéke - a 3 pöttyre kattintva kiválasztod a Hívó neve-t és Ok - ezzel kész.
Amint legközelebb lefut a műveletsor (érkezik bejövő hívás), akkor a változó tartalmazni fogja a hívó nevét.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.