Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Mcrazy válasza Oldman2 (#100) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez egy jó kérdés. Most néztem és nálam is egy üres oldal jön be.
A 4 gombos widget sz.tem ugyanugy működik, mint az 1 gombos, csak itt együtt van a 4.

Üdv: Mcrazy

(#102) Oldman2 válasza Oldman2 (#100) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ha egy Makrón belül több esemény is van ami ilyen Custom/Egyéni widget-re hivatkozik, akkor csak az egyiket jeleníti meg, ha két külön Eseményben van két különbözőre definiált Egyéni Widget, akkor mindkettő megjelenik a kiválasztó listában. Egy kis kavarodást érzek itt az erőben...

(#103) Oldman2 válasza Mcrazy (#101) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

OKé, hogy ugyanúgy működik, de nem értem hogy lehet őket beállítani, ha sehol nem tudsz arra a típusú Widget-re hivatkozni.

Amikor kirakod a Widgetet, semmi beállítási lehetőség nincs, mint a Custom esetében. Tehát ezt is az MD-ből kellene beállítani... oké, de hol?

[ Szerkesztve ]

(#104) Mcrazy válasza Oldman2 (#103) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az üresre rajottem. Esemény w.gomb - személyreszabott. Pld egy kész makróhoz hozzáteszek egy w.gomb személyre szabott eseményt és ekkor tudsz neki parancsikont tenni a kepernoyre . Ekkor tudod a fehér üres oldalról kiválasztani. A színest pedig egyesével beállítod és később eldöntheted, hogy egyesével rakod ki különböző oldalakra vagy egy csoportban.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#105) Oldman2 válasza Mcrazy (#104) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ezt írtam le én is előbb, csak másképp fogalmazva...

A színesek beállítását egy kicsit részletesebben, hol?

(#106) Mcrazy válasza Oldman2 (#105) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Jaaa... tényleg. Elsiklottam felette 🙃
A színes widget ugyanúgy az események - w.gomb- nál kiválasztható. Nálad nem? Zöld-kék...stb neven.

Üdv: Mcrazy

(#107) Oldman2 válasza Mcrazy (#106) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Csakhogy én nem ezt kérdeztem, és szerintem nem is ezt írtam.

A 4 színes gomb megy rendben, de van egy "4 az egyben színes" Widget is, amit sehol sem találok.

Vagy ahhoz, hogy ezek működjenek, külön kell definiálnom a 4 színnek megfelelő 1x1-es Widgetet?

A válasz: Igen!

Bocs az értetlenségem miatt.

[ Szerkesztve ]

(#108) Mcrazy válasza Oldman2 (#107) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én pedig arra már válaszoltam fentebb. 😉

"A színest pedig egyesével beállítod és később eldöntheted, hogy egyesével rakod ki különböző oldalakra vagy egy csoportban"

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#109) Oldman2 válasza Mcrazy (#108) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

:R

Elkezdtem egy Részletesebb ismertetőt összeállítani (a majdani Topik összefoglalójának szánva).

(#110) Somatom válasza Oldman2 (#109) üzenetére


Somatom
veterán

Az jó lesz, mert nem gyöngén szerencsétlenkedek. Helyi változó értékét szeretném globális változóba menteni. Robotban ez úgy megy, hogy az események, műveletek alatt kékkel vannak írva a lehetséges helyi változók. Pl. Kimenő hívás esemény alatt az van, hogy "number".
Létrehozok egy globális, szöveges változót. Aztán művelet -> változó beállítása -> érték -> változó értéke -> number. Ez szépen kimenti a hívott számot a létrehozott változómba.
Macrodroidban viszont ömlesztve látom a kifejezéseket. Így nem tudom, hogy miket használhatok. Pl. jó lenne, ha nem csak számot, hanem nevet (contact) is tudnék használni a változómban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111) Mcrazy válasza Somatom (#110) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az fontos, ha hívással vagy sms-el kapcsolatos változót szeretnél, akkor előbb azt az eseményt hívd be a makróba. Más ne legyen ott, mert akkor nem fogod látni pld call name vagy call nummer-t. Változót tudsz előre gyártani a fő menü Variables pontjában vagy akkor amikor a Set variable muveletet választod.
És kérdezz nyugodtan!

Egyébként nincs minden ömlesztve. A típusok azért külön vannak (string , integer...) Meg lehet szokni. 😉

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#112) Oldman2 válasza Somatom (#110) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Amire Te gondolsz, az a Kézikönyv, azt talán a Fejlesztő tudná összeállítani. Talán.

Ha valaki 1-1 témáról ír egy rövid összefoglalót, azt viszont szépen be tudom majd ollózni.

Addig amíg rá nem jövök, hogyan lehet úgy publikussá tenni, hogy ne kerüljön ki a címlapra és továbbra is szerkeszthető legyen, itt egy PDF a cikkről.

(#113) Somatom válasza Mcrazy (#111) üzenetére


Somatom
veterán

Készítettem egy "HP_NEVE" változót (a HP hangparancsot jelent). A névjegyzékben a kontakt neve megegyezik a végrehajtandó utasítással. "Telefonszámnak" pedig egy sorszám (egy kód) van hozzá társítva. A hangtárcsázóban pedig az utasítás hangmintáját társítom hozzá.
Az alkalmazás azonnal a hangminta bekéréssel indul. Mondjuk, elrebegem neki azt, hogy "indítsd a Google térképet". Ehhez ugyebár a "Térkép indít" nevű kontakt hívása van társítva. Ezt a kontakt neve, vagy a szám alapján eseményként kezeli a MD. Azonnal blokkolja a hívást, és a szám, vagy a kontakt alapján végrehajtja az eseményhez rendelt műveletet, azaz indítja a Térképet. Ezért lenne szükségem egy globális változóra a kontakt nevével. Ezt a műveletek megkülönböztetéséhez szeretném feltételként megadni. Pl. csak akkor indítsa a Térképet, ha a változó értéke (vagyis a kontakt neve) = "Térkép indít". De hogyan kell megadni azt, hogy a "HP_NEVE" változóm értékét a kontakt nevére állítsa be?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#114) Mcrazy válasza Somatom (#113) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Amennyiben az esemény call incoming,
művelet- set md variable- new variable (vagy a már létező) - típusa - String - Value - és itt kiválasztod ,hogy [call_name] . Ha nem látható, akkor másold be innen. Működni fog.
Feltételnél ugyanez. Md variable- Hp...- = azanevamitakarsz

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#115) Somatom válasza Mcrazy (#114) üzenetére


Somatom
veterán

Nem incoming, hanem outgoing, mivel kimenő hívás indul. A hangtárcsázó indítja a "Térkép indít" nevű kontakt számának a hívását.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116) Mcrazy válasza Somatom (#115) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sorry, nem figyeltem.
Az is jó, outgoing esetében is működik.
Gyorsan csináltam 2 képet.
1.
2.

Tartalmazza nálad = Include

Milyen hangtárcsázót használsz?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#117) Somatom válasza Mcrazy (#116) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Majd megnézem.
Voice Speed Dial. Ezt az egyet találtam, ami hangmintaegyezéses módszerrel működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Aprócska sikerélmény, hogy sikerült összerakni egy újabb Makrót.

Fejhallgató bedugásakor, vagy egy megadott bluetooth-os külső hangszórót csatlakoztatva a készülékhez, felugrik egy "menü", Mit szeretnél hallgatni kedves gazdám?

A hangszóró kikapcsolásakor a bluetooth kikapcsolásra kerül.

Események:
BT Connect (JBL GO)
BT Disconnect (JBL GO)
Fejhallgató bedugva (Tetszőleges)

Műveletek:
Parancsikon elindítása Elixir
__Feltétel: Aktiváló esemény - Fejhallgató bedugva (Tetszőleges)
Parancsikon elindítása Elixir
__Feltétel: Aktiváló esemény - BT Connect (JBL GO)
Bluetooth letiltása
__Feltétel: Eszköz nincs csatlakoztatva (JBL GO)

Az alábbi képen látható "Menü" az Elixir 2 alkalmazásban van létrehozva, amit külső alkalmazásokból, mint parancsikont lehet meghívni.

[ Szerkesztve ]

(#119) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Egy másik topikban elhangzott kérdés:

"Azt hogy lehet beállítani hogy híváskor mindig automatikusan kihangosítva legyen, mint alapértelmezett? Rossz az alsó mikrofonom, de felül jó, kihangosítva fejen állva tartva a telefont ugyanúgy tudok telefonálni. Csak le kell halkítani."

(#120) Somatom válasza Oldman2 (#119) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy látom, hogy a Volume alatt van Speakerphone opció. Egy próbát megér. Kényszerített audio mód lehetőséget nem látok (Robotban van).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#121) Oldman2 válasza Somatom (#120) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Simán működik, elvileg root sem kell hozzá. Kipróbáltam, működik.

Esemény:
Hívás folyamatban (Bármely szám)

Művelet:
Kihangosítás be

A kihangosítás, mint azt a Súgó is írja, csak Hívás közben működik, de éppen ez kell hozzá.

(#122) Mcrazy válasza Oldman2 (#121) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A fent említett esetre tökéletes a megoldásod.

Ha valaki esetleg másképp szeretné, akkor ezt szépen meg lehet valósítani pld Közelségérzékelővel

Esemény - Közelségérzékelő - Távol

Esemény - Közelségérzékelő - Közel


Művelet - Kihangosítás - Be
-Feltétel - Aktiváló esemény - Közelségérzékelő - Távol

Művelet - Kihangosítás - Ki
-Feltétel - Aktiváló esemény - Közelségérzékelő - Közel

Feltétel - És
Hívás állapota - hívás közben
A készülék csörög - nem csörög

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#123) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, szerintetek meg lehet azt oldani valahogy, hogy adott névjegyek hívásakor (gsm telefon hívás) megadott névjegyek esetében a hívott szám elé automatikusan oda tudjak rakni egy gsm kódot?
A nevekhez hozzá adok mondjuk egy ,#, karaktert, ez lenne a szűrés, ahol ez a karakter szerepel ott a szám elé a *31# et kellene illeszteni.

Pl: Gipsz JAKAB #
száma: 06201234567
Amit hívni kellene
*31#06201234567

(#124) Somatom válasza PistiSan (#123) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez engem is érdekelne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125) Mcrazy válasza PistiSan (#123) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!

Szerintem meg lehet, de miért nem mented mindjárt így azokat, akiknek küldeni akarod a számodat?

Ui: fejben már legyártottam. Működik 😉

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#126) PistiSan válasza Mcrazy (#125) üzenetére


PistiSan
addikt

Van egy hivás statisztikázó programom is, ami nem kezeli azokat a hívásokat amikben van pl *31#, nem ismeri fel a névjegyet hozzájuk, illetve ha csak a kóddal együtt mentem el a számot, akkor nem írja ki hogy ki hív, legalább 2x kell akkor minden számot tárolni, a normálisat és a *31#-eset.

(#127) Mcrazy válasza PistiSan (#126) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ők, így már értem.

Közben elkészítettem. Működik!

Itt kép róla

A feltételt hozza kell adni a call művelethez is! Különben minden számot 2x hív!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#128) Mcrazy válasza PistiSan (#126) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Itt a kész makró.

Üdv: Mcrazy

(#129) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Akkor másodjára... ez elsőt véletlen bezártam.

Minap egy új makró létrehozásának igénye merült fel bennem.

Van egy az elmúlt napok tesztjei alapján jól működő automatikusan működő makróm (HSN.macro), ami az alábbi állapotokat kezeli a megadott időszakok és az otthoni WiFi alapján:

- Otthon napközben hétköznap
- Otthon napközben hétvégén
- Otthon este
- Otthon éjjel
- Távol az otthonomtól, "Utcán"

A bővítési igény annyi volt, hogy legyen egy olyan manuálisan be és kikapcsolható állapot, ami (munkámat jellegéből adódóan a telefonon végzem) a HSN makróval tökéletesen együttműködve funkcionál.

Azaz ha bekapcsolt ez a Munka állapot, az automatizmusok ne avatkozzanak be ebbe, ha viszont kikapcsolom, akkor az automatizmus azonnal beállítsa a megfelelő konfigurációt.

Felvettem egy Work (logikai) változót, ami ha FALSE értékű, akkor az automatizmusok működnek, ha pedig TRUE értékű, akkor nem aktiválódhatnak,

Az új makró mellett (a Work változó kezelése céljából) a HSN makró kiegészítésre került a következővel:

- Új Esemény
MacroDroid változó megváltozott
Work = false

Az új makró (Working) a következő:

Esemény
Widget gomb (egyéni)
A gomb beállításakor hozzárendelve ehhez a makróhoz.

Művelet
If hozzáadása
Fényerő 40%
Képernyő feloldása
Kijelző időtúllépés
soha
MacroDroid változó beállítása
Work : true
Mód beállítása: Munkavégzés
Rezgés (Hosszú radarjel)
Bejegyzés a Felhasználói naplóba
Munkavégzés profil be
Widget módosítása
(Work, Címke: Work Off)
Else
MacroDroid változó beállítása
Work : false
Rezgés (Rövid radarjel)
Bejegyzés a Felhasználói naplóba
Munkavégzés profil ki
Widget módosítása
(Work, Címke: Work On)
End If

Feltétel
Nincs

A MacroDroid egyéni 1x1 widget-et fel kell venni a képernyőre és hozzá kell rendelni ehhez a Working makróhoz.

A Widget módosítása műveletekben e makró testreszabása zajlik le, konkrétan a Widget címkéje az éppen aktuális módot jelzi.

Ha nem aktív a Munkavégzés üzemmód, akkor a címke: Work On,
Ha jelenleg aktív a Munkavégzés üzemmód, akkor a címke: Work Off.

Remélem tanulságos a példa.
Látszólag van benne 1-2 olyan művelet, ami felesleges, de ahogy rájöttünk Mcrazy-vel közösen, ahány készülék, annyi működési mód, az én Xiaomi Redmi Note 4 készülékemen ezek szükségesek.

Kiegészítés: MINDEN olyan makrót át kell nézni, ami a képernyő beállításait módosítja, van egy makróm, ami bizonyos alkalmazások futtatásakor nem engedi kikapcsolni a képernyőt, ebbe is fel kellett venni a Work változó állapotától függő engedélyezést/tiltást.

[ Szerkesztve ]

(#130) Oldman2 válasza Mcrazy (#128) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Jut eszembe a MD az összes makrót egyben tudja importálni, exportálni a főoldal jobb alsó csempéjében.

Ha csak egy adott makrót szeretnénk exportálni, akkor nyomjunk hosszan a makrón és ott válasszuk a "Makró megosztása" lehetőséget. Amikor megjelenik a következő ablak (milyen alkalmazással történjen a megosztás?), vissza/ki is léphetünk, az exportálás ekkor már megtörtént.

A macro kiterjesztésű fájlt a belső tárhelyen, itt találjuk: MacroDroid/Export/

Ezek a fájlok ugyanúgy beimportálhatóak, mint a teljes Exportok, amik a MacroDroid könyvárba készülnek, mdr kiterjesztéssel.

(#131) PistiSan válasza Mcrazy (#128) üzenetére


PistiSan
addikt

Most nem tudom ki próbálni, de köszönöm szépen, délután meg nézem!
Egyre jobban tetszik a program, lassan érik a vásárlás is.

(#132) Oldman2 válasza PistiSan (#131) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Én épp egy hete jutottam el erre a pontra.
:C

Azon ne lepődjön meg senki, hogy következetesen magyar üzeneteket írok, az alkalmazás honosítása gyakorlatilag kész, csak még nem került hivatalosan publikálásra. Addig is akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#133) Oldman2 válasza Oldman2 (#132) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Öröm és bódottá!!!!!!!!!!!!

Ma kijött a 3.19.10 -es verzió, ami már tartalmazza a magyar honosítást!

:C :))

Ha esetleg másnak nem látszódna, én rajta vagyok a Béta Channel-en...

[ Szerkesztve ]

(#134) Mcrazy válasza Oldman2 (#133) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam még nem látszik.

Ellenőrizd le légy szíves a hibákat!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#135) PistiSan válasza Oldman2 (#132) üzenetére


PistiSan
addikt

Meg vettem az appot, eddig erobotot használtam, de ez sokkal jobban kézre áll, számomra logikusabbnak tűnik sok helyen.
A magyar nyelvre akkor már nem sokat kell várni ahogy látom.

(#136) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Nagyon nagy köszönetet szeretnék mondani mindenki nevében Oldman2-nek!
Rengeteg időt és munkát beleáldozva honosította nekünk a Macrodroid programot.
A Play áruházban még sajnos nem elérhető, de ha hozzá fordultok biztosan szívesen segít a beszerzésében.
Még 1x hálás köszönet!

Üdv: Mcrazy

(#137) Mcrazy válasza PistiSan (#135) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Üdv a klubban!
Sikerült működésre bírni amit megosztottam?

Üdv: Mcrazy

(#138) PistiSan válasza Mcrazy (#137) üzenetére


PistiSan
addikt

Jajj, bocsánat, működik!
Köszönöm szépen!

(#139) Mcrazy válasza PistiSan (#138) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szívesen!
Örülök, hogy sikerült egy újabb kihívást megvalósítani.
Amennyiben esetleg Te is megosztanád valamelyik remek makródat, szívesen várjuk.

Üdv: Mcrazy

(#140) Oldman2 válasza Mcrazy (#136) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

:R

(#141) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!

Örömmel jelentem be, hogy már magyarul is elérhető a Play áruházban!

Millió köszönet Oldman2!

Üdv: Mcrazy

(#142) PistiSan válasza Mcrazy (#141) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönjük szépen neki, nem semmi hogy még a sablonokat is lefordította.

(#143) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Először is hatalmas köszönet Oldman2-nek a magyarításért.
A kérdésem az, hogy Macrodroidban van-e lehetőség az értesítési LED színének változtatására?
Erobotban volt egy olyan parancsom, hogy ha a telefon töltőn van és eléri a 100%-ot az akku, akkor egyéb jelzés mellett (szöveges ill. hang értesítés) egy megadott színnel villogjon a LED.
Mindent sikerült beállítanom a Macrodroidban is, kivéve hogy a műveleteknél csak olyan opciót találtam, hogy értesítő LED ki vagy bekapcsolása. A LED alapból folyamatosan zölden világít 90% fölötti töltöttség elérése után. Ezt szeretném megváltoztatni a 100%-os töltöttség elérésekor.

(#144) Mcrazy válasza tomy86 (#143) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!

Ilyen beállítási lehetőség nincs. Esetleg egy ismétlődéssel ki-be kapcsolgatni? Vagy rezgés?

Üdv: Mcrazy

(#145) Oldman2 válasza Mcrazy (#144) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

"Jelenleg" nincs ilyen beállítás.

Ellenben van arra lehetőség, hogy a MD Fórumán új lehetőségeket igényelj.

(#146) tomy86 válasza Mcrazy (#144) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi. Jobb híján a LED ki-be kapcsolás is lehet egy opció.

(#145) Oldman2: Fórumokra már rákerestem és korábban azt írta a fejlesztő, hogy nem tervezi ennek a megoldását és a Lightflow progit ajánlotta erre a célra a kérdezőnek. Igaz, hogy itt csak a villogási sebességről van szó, de ha ezzel sem foglalkozik, akkor szerintem a szín megadással sem. Legalábbis semmit nem találtam erről. :((

[ Szerkesztve ]

(#147) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, a "stopperórák" funkció mire használható?

(#148) Mcrazy válasza PistiSan (#147) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Idő mérésre akar kikapcsolt készüléknél is. Én pld a pihenő időmet mérem vele. Tudsz rá hivatkozni eseményként és feltételként is
Pl nincs hálózat - stopper ibdul- hálózat visszatér - stopper megáll. Eltelt időt loggolod.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#149) Oldman2 válasza PistiSan (#147) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Majd felrakok egy egyszerű példát rá rövidesen, én pl. a 100%-ra feltöltést figyelő makró belsejében időzítésre használom, addig amíg nem veszem le a töltőről a Stopperrel mérem az értesítések között eltelő időtartamot.

Ha lejár a Stopper, jelzek ismét hogy feltöltve! Ha hangos a készülék, zenével, ha néma akkor rezgetek egyet.

(#150) Oldman2 válasza Oldman2 (#149) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Screenshotokat készítettem a makróról, hogy látni lehessen a felépítést is.

A szükséges Stopperóra neve "Akku", ezt is létre kell hozni.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.