Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Mcrazy válasza PistiSan (#1950) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sajnos ebben nem tudok segíteni, de indulásnak ezt találtam hozzá.
Szólj, ha jutottál vele valamire.

Üdv: Mcrazy

(#1952) Somatom válasza Mcrazy (#1951) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy? Macrodroidban nincs Intent küldés? Pedig, erre kíváncsi lettem volna. Sajnos, nálam anno, a Robotban elhasalt a dolog, mert Robotban nem lehetett az intentben változót megadni. Kíváncsi lennék, hogy MD -ban van-e erre lehetőség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1953) Mcrazy válasza Somatom (#1952) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Már hogyne lenne, csak sajnos én nem értek hozzá.

Üdv: Mcrazy

(#1954) Somatom válasza Mcrazy (#1953) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy úgy!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1955) Mcrazy válasza Somatom (#1954) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Örülnék, ha pld a következőt meg tudnám csinálni.
Van egy makróm, ami értesítést küld, ha a Macrodroid fórumba üzenet érkezik. Viszont, ha rábökök az értesítésre, akkor csak a PH app nyílik meg, de jó lenne, ha mindjárt a MD topik. Ha van rá 5leted, szívesen látnám.
Tehát egy intent küldéssel megnyílna a PH app MD topik része.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1956) Somatom válasza PistiSan (#1950) üzenetére


Somatom
veterán

A Shortcut Creator nem jeleníti meg, hogy milyen intentet küld? Általában egy eccerű VIEW intentet szokott, a "data uri" sorban a telefonszámmal. Ha a tone generátor intent filterében ez definiálva van, akkor az OS -nek dobnia kéne az alkalmazásválasztót, benne a tone generátorral. Ha az intent package sorában megadod a tone generátort, akkor az intent direktben meghívja a data uriban levő telefonszám használatára.

Mcrazy:
Ugyanez szól neked is. Az intent data uri sorában add meg a teljes url -t!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1957) Mcrazy válasza Somatom (#1956) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Fel tudsz tenni erről az Intent küldése művelet belső paramétereiről egy képet? Nagyon nem vágom, hogy hova, mit, hogy kell beírni.

Szerk: Javítva :))

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1958) Somatom válasza Mcrazy (#1957) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát....
Ahhoz előbb meg kell ismerkednem a MD intent paraméterező felületével. :B Utóljára Robotban csináltam ilyet. De, vmi nem stimmel. Az intent küldés az sztem nem esemény, hanem művelet, hiszen a MD ad vele utasítást a rendszernek . :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1959) Mcrazy válasza Somatom (#1958) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ok, de gondolom az intent szöveg szintaxisa az megvan. Az is jó lesz kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1960) Somatom válasza Mcrazy (#1957) üzenetére


Somatom
veterán

OK. Vasárnap, parkoló, kamionstop. Megpróbálom összehozni.
A szintaxis az, hogy:
intent.action.VIEW
vagy
android.intent.action.VIEW

A data uri pedig egyszerűen az url. A https -ből a rendszernek tudnia kell, hogy az egy weboldal. Ha nincs alapértelmezett böngésző, akkor az OS -nek erre dobnia kell az app choozer -t, benne az összes appal, amiknek az intent filterében a fejlesztő definiálta a weboldalak megnyitását.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1961) Mcrazy válasza Somatom (#1960) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Várok egy átlátható example-t. Mert, amikor azt írtam, hogy nem értek hozzá, akkor azt szó szerint értettem. Szintaxis, https, hogy kell átadni az alkalmazásnak az értéket, szóval érted? Példákból lehet könnyen tanulni. Ezért gyártok én is makrókat ahelyett, hogy 5000 sorban megpróbálnám elmagyarázni, hogy mit, hova kell tenni és még akkor sem biztos, hogy meg tudja csinálni a kérdező.

Üdv: Mcrazy

(#1962) Somatom válasza Mcrazy (#1961) üzenetére


Somatom
veterán

Khm... Hamar elakadtam. Milyen menüpontban találom az intent "űrlapot"? Végigdúltam az összes műveletet, de nem lelem. :B

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1963) Mcrazy válasza Somatom (#1962) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

kereső (mert nem használok kategóriás megjelenítést): Intent küldése

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1964) PistiSan


PistiSan
addikt

Van egy működő intent küldésem, csak ezt másra használom. Elindít egy 9 perces időzítőt! Csatoltam a képet a beállításról.

(#1965) Somatom válasza Mcrazy (#1963) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan. Működik. Nem tudom, hogy kéne küldenem, a lényegről csináltam screenshotot.
Azt a három sort kell kitöltened. A telómon nincs telepítve a PH app, ezért Opera böngészővel teszteltem. A PH app csomagneve:
com.smrtprjcts.ph
Ezt írd be az Opera helyett a package sorba!
Az data pedig a kívánt topik url -je.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1966) Somatom válasza PistiSan (#1964) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a DTMF project viszont botladozik. Ha a datánál a három pöttyre böksz, akkor előre definiált változókat listáz, de nem látok lehetőséget ezektől eltérő változó megadására.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1967) Mcrazy válasza Somatom (#1965) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szuper! Működik! Thx!

Üdv: Mcrazy

(#1968) PistiSan válasza Somatom (#1966) üzenetére


PistiSan
addikt

Hogyne lenne!
Eseménynél vedd fel a kimenő hívást, ezek után string típusú változó értékadásánál megjelenik a hívott telefonszám amit eltárol szövegként.
Nálam a Data mellet, ott van a változó mint választható opció.
Úgy tudom csak szövegként kapott adatot kezel a progi, azért mentem string változóba a hívott szám értékét.

(#1969) Mcrazy válasza Somatom (#1966) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor tudsz más változót használni, ha Te készítesz egyet.

Üdv: Mcrazy

(#1970) Mcrazy válasza PistiSan (#1968) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Másképp nem is lehet, mivel tartalmaz speciális karaktert is ("+" jel az országhívó előtt), amit az Egész, vagy a Lebegőpontos változóban nem adhatsz meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1971) Somatom válasza Mcrazy (#1969) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh sooo! Logikus. Ha nincs egyéni változó, akkor nem is jelenhet meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1972) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Somatom. Nem akartam a másik topikba irni, de a MD tud csomagnevet kezelni, megjeleniteni, vágólapra tölteni. Tessék.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1973) Somatom válasza Mcrazy (#1972) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1974) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Ha már szóba került az intent: azt meg lehet oldani valahogy, hogy a Simple alkalmazáson belül -mondjuk- a mobiljegy menüpont nyíljon meg?

(#1975) Somatom válasza dzsordzs69 (#1974) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem így működik. Ha a rendszerből közvetlenül meghívható az adott activity, akkor megoldható. De, akkor automatizáló nélkül is kirakható egy parancsikon a home -ra. Ha az app egy másik activity -jében levő gomb érintésére egy belső utasítás hívja meg az activity -t, akkor azt külső alkalmazás legfeljebb érintésemulációval tudja megbívni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1976) dzsordzs69 válasza Somatom (#1975) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, azt használom jelenleg is, csak kíváncsi voltam, mert például a BKK futár appnál van egy olyan gond ezzel, hogy ha el akarom érni az kedvencekhez adott járatot, és ott épp van valami forgalmi zűr, akkor az ott jelezve van, és "mellé tapicskol" az emuláció. Viszont ebben az esetben van weboldal, így a délutáni párbeszéd alapján ezt meg is tudtam oldani. És így jutott eszembe, hogy hátha van megoldás a Simple-re is. Mindenesetre köszi! :)

(#1977) Somatom válasza dzsordzs69 (#1976) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszerű. Normális launcher -ben (pl. Nova) kilistázhatod egy app összes meghívható activity -jét és azokhoz parancsikont is tudsz rendelni.
Érintésemulációhoz pedig nem csak koordinátát tudsz rendelni, hanem pl. szöveget is. Tehát, ha az adott gombra az van írva, hogy "mobiljegy", akkor ezt is megadhatod az autoinputban és akkor nem tapicskol félre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1978) dzsordzs69 válasza Somatom (#1977) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nem használok Nova-t, bár régebben megvettem a Prime-ot. Lehet, teszek vele majd egy próbát, szerintem segítséget kérek majd a listázáshoz.
Az autoinput is új lesz nekem, Shell paranccsal csináltam az érintés emulációt koordináták alapján, szóval a a név alapú dolgot ki kell majd keresgélnem, de holnap ránézek mindkettőre, köszönöm.

(#1979) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1978) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem kell még külső beépülő sem, mert a MD-ban van Felhasználói Beavatkozás (User Interaction) művelet, amivel ugyanazt tudod elérni, mint az Autoinput-tal.

Üdv: Mcrazy

(#1980) Somatom válasza dzsordzs69 (#1978) üzenetére


Somatom
veterán

Gondoltam, segítek. Megnéztem Nova -ban. A Simple alkalmazásnak 51 meghívható activity -je van. Bocs, de ezt most nem fogom végigsakkozni.

Az autoinputhoz írtam egy kis helpet. Elég régi, de remélem, hogy még aktuális.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1981) PistiSan válasza Somatom (#1977) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezt írt már le hogy kell légy szíves, fel dobtam a novát én is, de ezt az activity listázást nem találom.

(#1982) Mcrazy válasza PistiSan (#1981) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ráböksz a kezdőképernyőn hosszan > Modulok > Tevékenység Parancsikon kihelyezése a képernyőre, majd elkezdi listázni az alkalmazásokat, amelyek mellett látható, hogy hány activity-je van. A kis nyílra bökve megnyilik a lista.

Üdv: Mcrazy

(#1983) Somatom válasza PistiSan (#1981) üzenetére


Somatom
veterán

Hosszan nyomsz a home -on. Modulok és kiválasztod a "Nova tevékenységek" parancsikont. Ekkor megnyílik az alkalmazáslista. Ott kiválasztod a kívánt alkalmazást. Jobb oldalon, kis szám mutatja a lehetőségeket, bal oldalon a nyillal rudod legördíteni.

Szerk.: lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1984) PistiSan válasza Mcrazy (#1982) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönöm, mindkettőtöknek.

(#1985) PistiSan válasza Somatom (#1966) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Nem jártál sikerrel végül?

(#1986) Somatom válasza PistiSan (#1985) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt hogy érted? Én miattad néztem, nekem nem kell DTMF. Amikor VOIP -oztam, akkor jött volna jól. De, az már régen volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1987) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#1979) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi, ez működik is, némi időzítő hozzáadásával.

(Mit takar a választható lehetőségeknél az "azonosítás alkalmazásban"?)

(#1988) dzsordzs69 válasza Somatom (#1980) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi szépen! :) Feltettem a Novát, ki is kotortam ami kell, Nova alatt megy is. De nem tudom a MacroDroidból szóra bírni. Hová kell beírni azt a hosszú activity-t az intent küldésénél? Próbáltam több helyre is, de folyton hibát dob.

(#1989) Somatom válasza dzsordzs69 (#1988) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Nova alól indul, az azt jelenti, hogy van nyilvános parancsikonja. Azt a MD is tudja indítani a parancsikon indítása művelettel. Talán a topikgazdik tudják, hogy MD -ban hogy lehet betallózni azt a parancsikont. Én csak "szagolgatom" a MD -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1990) PistiSan válasza Somatom (#1986) üzenetére


PistiSan
addikt

Úgy értem, hogy már "Mcrazy" is kapott működő intent megoldást a problémájára, és az #1966 -ban leírtak alapján azt gondoltam, hogy rajta vagy a probléma megoldásán.
Én nagyon hülye vagyok ehhez az intent dologhoz, szerintem már beírtam mindent amit lehet abba a data mezőbe, de csak hibákat kapok mindig.
Azt feltételeztem, hogy esetleg felraktad az appot, és megoldod a számomra megoldhatatlan problémát.
Nem lustaságból gondoltam ezt, csak már úgy gondolom mindent megtettem ami tőlem telik.

(#1991) Somatom válasza PistiSan (#1990) üzenetére


Somatom
veterán

Ez most zűrös. Most a melós kéthetem van, ilyenkor 15 órás műszakokat nyomok. Most is úgy írok, hogy Nürnbergben araszolok a kamionnal a dugóban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1992) Mcrazy válasza PistiSan (#1990) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én próbálkoztam a DTMF generátorral, de semmilyen elérhető aktivity-je nincs, illetve egy, valami Main.activity, de azt nem próbáltam. Lehet, hogy az csak maga a program megnyítása..
Viszont egy másik programot próbáltam és abban érintés emulációval meg lehet oldani a DTMF hangokat. Kérdés az, hogy szeretnéd automatizálni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1993) PistiSan válasza Somatom (#1991) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez érthető indok.
Találtam egy appot, ez most megy, de nincs benne így macrodroid, így már nem is az igazi.
Share contact appot felraktam, kikeresem a nevet, megosztás szövegként, kiválasztom a dtmf appot, ha több szám van egy névnél mindet áthúzza. Működik.

(#1994) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1988) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem kell az intent-tel foglalkoznod, mert - ahogy Somatom is írta - van parancsikon indítási lehetőség. Keresd ki a műveletek között a "Parancsikon indítása"-t, a listában megtalálod a Nova ikonját, Tevékenységek - elnevezéssel. Amikor ezt kiválasztod és az Ok-ra nyomsz, elkezdi kilistázni az alkalmazásokat, kikeresed a kívánt aktivity-t és kész.

Üdv: Mcrazy

(#1995) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#1994) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Értem, de nem használok Novát, csak azért tettem fel, hogy az aktivity-t tudjam listázni. :) Fel van téve a telefonra, de nem ő az alapértelmezett. A "parancsikon indítása" listában ráadásul csak egy nova ikon van, "nova művelet" néven.

[ Szerkesztve ]

(#1996) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1995) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Melyik az az Activity? Másold be ide légyszíves, hogy ne kelljen keresnem.
Megpróbálkozom vele.

Üdv: Mcrazy

(#1997) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#1996) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszönöm. :)

.plugins.transport.ui.transport.ubway.lines.SubwayLinesActivity

Ha a Nova alatt a modulokból kirakom az parancsikont, rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#1998) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#1997) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Uhh, bocsánat, természetesen nem "ubway", hanem "subway" az első is...

(#1999) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1998) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Némi kutakodás után, picit előrébb jutottam a témában.
Az intentek megjelenítéséhez telepítsétek az Activity Launcher-t.
Ez ugyanugy kilistázza (pontosabban csomagnév indítóval együtt, ami a Nova-ból hiányzott), mint a Nova launcher.
Megkeressük az indítani kívánt aktivity-t, majd hosszan nyomva a "Parancsikon szerkesztése"-t válasszuk. Ekkor megjelenik a Csomagnév és az Osztály. Ezek tartalmát kell átmásolni a MD intent küldés részébe.
Nem tudom, hogy más programnál hogy működik, mert csak a Simple-vel teszteltem. Ennél nem volt szükség az Aktivity mező kitöltésére (A Target maradjon Activity), csak a Package és az Class részt kell kitölteni. És lám, működik dzsordzs69 kivánsága.
Azt hozzá kell tennem, hogy bizonyos activity-k nem indthatóak (paraméterek vagy egyéb okok miatt), de erre rájöttök a tesztelés közben Ti is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2000) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1998) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Hopp, a lényeg kimaradt.
Target: Activity
Package: com.otpmobil.simple
Class: com.otpmobil.simple.plugins.transport.ui.transport.subway.lines.SubwayLinesActivity
A Többi üres.

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.