Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Becenick válasza Becenick (#750) üzenetére


Becenick
tag

...csak egy kis kiegészítés.
Az alternatív megoldásnál említették az AutoTools használatát. Na én ott úgy vesztem el, ahogy illik. :D

(#752) Mcrazy válasza Becenick (#751) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A Te kívánságaid root nélkül sajnos csak Autoinput-al lehet megoldani. Az E-robot topikban, ebben a posztban Somatom készített egy jó kis leírást az Autoinput használatáról.
Olvasd el és próbáld alkalmazni. Természetesen, ahol Robot-ot ír, ott a Macrodroidot kell választani.
Somatom ezzel kezdi a leírást: Művelet: Külső alkalmazások -> Autoinput action. Te kezdésnél ezt keresd: Művelet: Locales/Tasker plugin -> Autoinput action.
Sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#753) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Az valami beállítással orvosolható, hogy az egész napos eseményeket a MD ne greenwichi idő szerint kezelje? Legalábbis más okát nem látom annak, hogy az egész napos (pl. születésnap) eseményekhez készített makrók 2-2 óráig tartanak 0-24 helyett.

(#754) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Huaei P10 lite.

Mióta frssült az andoid 8.0-ra a macdroid mindig bezárul idő után....

Hiába adok meg neki mindenhol engedélyt.

Más találkozott már ezzel?
Van rá megoldás?

(#755) Oldman2 válasza kory24 (#754) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A "mindig bezárul" tipikus jele annak, hogy a gyártód (Huawei) által "testre szabott" Android kitakarít valamit a memóriából.

A MIUI is ezt csinálja alapból...
:W

Kérdezz rá a telód topikjában, hogy hogyan lehet ezt megakadályozni.

(#756) tomy86 válasza tomy86 (#753) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy látom a hivatalos fórumon más is jelezte az egész napos naptáreseménnyel kapcsolatos hibát. Úgyhogy remélhetőleg javítva lesz.

(#757) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok
Újabb kérdésem van. A google születésnaptárakhoz próbálok összehozni egy makrót. A lényeg, hogy ha van bejegyzés (ez egésznapos esemény) a naptárban, akkor adott időpontban jelenjen meg egy értesítés. Eddig működik. Viszont nem jövök rá, hogy az egyes macróban levő beállításokkal értesítéskor miért írja ki rendesen, hogy "Ma van X.Y. születésnapja!"
(a 660 perces várakozást azért alkalmaztam, mert nem jutott eszembe más megoldás, hogy ne az esemény kezdetekor jelezzen, ami hajnali két óra lenne)

Míg ennél semmit. Pontosabban ennyit: [calendar_detail] :)

[ Szerkesztve ]

(#758) Mcrazy válasza tomy86 (#757) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Azért nem jelenik meg a 2. Variációban, mert minden értesítéshez tartozó változó csak az esemény bekövetkezésekor él. Tehát a 2. Esetben nincs bekövetkezett naptáresemény, ezért a változó üres.

Csak egy kérdés. A naptár saját értesítése nem jó neked? Ha nem egész naposra állítod, akkor több eltérő értesítési időpontot is megadhatsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#759) tomy86 válasza Mcrazy (#758) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm. Viszont akkor arra van ötleted hogy tudnám "elegánsabban" átalakítani az első makrót (nem 6600 perces várakozást beiktatva)? Tehát az egész napos eseményt 12 órakor jelezze és az értesítés szövege is megfelelő legyen. Vagy öt variációt kipróbáltam, de csak az első működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#760) Mcrazy válasza tomy86 (#759) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nos én a következőképp csinálnám:
Elmenteném a naptáreseményt egy változóba, majd annak a változónak a szövegét olvastatnám be a megfelelő időpontbab.

Események:
Esemény kezdete - Születésnap
Dátum időpont - 12:00
Dátum időpont - 14:00 (Amennyiben két vagy több időpontost szeretnél)

Műveletek:
If művelet - Feltétele: Esemény aktív - Esemény kezdete
Művelet: Változó beállítása - (Neve: Szülinap - Tipusa: Szöveges változó) Értéke: calendar_detail
Else
Művelet: Értesítés megjelenítése - Értéke: Szülinap változó
Művelet: Változó beállítása (Szülinap) - Értéke: 0 - Feltétele: Esemény aktív: Dátum időpont 14:00 (ha csak 1 időpontos értesítés van, akkor nem kell feltétel)
Endif

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#761) Mcrazy válasza Mcrazy (#760) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Kimaradt 2 feltétel, amit a Dátum időpont Eseményekhez kell csatolni.
Változó - Szülinap - Értéke: nem egyenlő:0
Így az időpont események csak akkor aktiválódnak, ha van érvényes szülinap a Szülinap változóba elmentve.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#762) tomy86 válasza Mcrazy (#760) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm, kipróbálom.

(#763) tomy86 válasza Mcrazy (#761) üzenetére


tomy86
addikt

:R , működik.

(#764) Mcrazy válasza tomy86 (#763) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült! :C

Üdv: Mcrazy

(#765) tomy86 válasza Mcrazy (#764) üzenetére


tomy86
addikt

Elkiabáltam. Ma is jelzett a tegnapi születésnapra. Az a gyanúm, hogy ez összefügg a macrodroid hibás egész napos eseménykezelésével, amiről már korábban írtam. Van egy olyan makróm is, ami különböző naptáreseményeknél különböző hátteret tesz ki. A konkrét időpontban kezdődő eseményeket jól kezeli. Tehát, ha 18-20 óráig autóverseny van, akkor 18 órakor vált az adott háttérképre és 20 órakor visszaáll az eredeti. Egész napos eseménynél viszont éjfél helyett 02:00 órakor vált és a következő nap hajnali kettőkor áll vissza az eredeti háttérkép (természetesen a naptár alkalmazásokban 0-24 óráig jelzi az eseményt).
Gondolom itt is az lehet, hogy szerinte még ma reggel kettőig tartott a születésnap esemény. De majd kiderül. Ha holnap már nem jelzi a tegnapi születésnapot, akkor ez a gond, ha holnap is megjelenik az értesítés akkor elszúrtam valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#766) Mcrazy válasza tomy86 (#765) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ehhez nem tudok mit szólni. Én nem is tudtam erről a hibáról, mert nem használok egész napos eseményt értesítéssel. A többi értesítést pedig a gyári naptár alkalmazás kezeli, nem a MD.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#767) tomy86 válasza Mcrazy (#766) üzenetére


tomy86
addikt

Nem különösebb probléma. Business calendart használok és ott beállítható, hogy egész napos eseménynél mikor jelezzen. Saját google naptáraknál is beállítható, hogy egész napos eseményre mikor legyen jelzés, egyetlen kivétel a google saját születésnap naptárja. Az elsőként linkelt makróm így is működik, az meg főleg nem tragédia, hogy a háttérkép helyi idő helyett greenwichi+0 idő szerint vált, csak furcsa hogy ilyen hibára nincs megoldás. Bár nyilván nem olyan egyszerű, mint gondolom.
Ettől függetlenül köszönöm a segítséget. Máskor biztos fel tudom használni az abból tanultakat.

[ Szerkesztve ]

(#768) tomy86


tomy86
addikt

Megint egy kérdés :)
Naptár bejegyzés testreszabásánál van olyan opció, hogy "esemény részletei". Alatta szöveg, hogy "* és ? használata támogatott". Laikus kérdés adott, melyik karakternek mi a hatása?

(#769) tomy86


tomy86
addikt

Másik dolog, amire nem tudok rájönni, hogy tudom megadni, hogy egy makró, ami egy naptárt (autóverseny) figyel, csak akkor aktiválódjon, ha az adott naptárban levő esemény tartalmaz bizonyos szavakat (pl. GT, V8)?

[ Szerkesztve ]

(#770) Oldman2 válasza tomy86 (#768) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A "* (csillag)" karakter, több tetszőleges karakternek felel meg, a "? (kérdőjel)" pedig egyetlen, tetszőleges karakternek.

Példa a "*" működésére, a kövérrel szedettek a szűrőnek megfelelő találatok:

Szűrőfeltétel: *alma
halma
aranyalma
birsalma
almaszósz
körte
szilva

érdekesség az almaszósz, ami elsőre nem egyértelmű, lehet hogy az MD nem is így kezeli. Meg kell nézni...

Példa a "?" működésére, , a kövérrel szedettek a szűrőnek megfelelő találatok:

Szűrőfeltétel: apr?ja
apraja
aprója
aprítja
apropója

(#771) Oldman2 válasza tomy86 (#769) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Pontosan erre használható ez a mező.

Add meg itt, mik szerepeljenek a Naptár esemény leírásban, hogy csak a kívánt Eseményre működjön az adott feltétel.

(#772) Mcrazy válasza Oldman2 (#770) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"érdekesség az almaszósz, ami elsőre nem egyértelmű, lehet hogy az MD nem is így kezeli. Meg kell nézni..."

Annyi kiegészítés maradt ki, nem mindegy, hogy a helyettesítő karakter a szó elején, végén vagy a közepén helyezkedik-e el. Ha a szó elején helyezkedik el, akkor a balra lévő karaktereket helyettesíti, amennyiben a szó végén, akkor a jobbra lévőket. Középen pedig az előtte és mögötte levők közötti karaktereket.

Üdv: Mcrazy

(#773) tomy86 válasza Oldman2 (#771) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm (erre azért illett volna rájönnöm) :B

Viszont akkor valami mást csinálok rosszul, mert nem működik. Van egy "autóversenyek" naptáram. Ebbe felvettem egy "supercars" eseményt.
Eseménynél megadtam az "autóversenyek" naptár esemény kezdetét és végét.
Műveletnek háttérkép beállítását. Ehhez a művelethez adtam feltételként, hogy van esemény az "autóversenyek" naptárban. Ha itt a naptár opciók testreszabásánál nem adok meg mást, akkor működik a makró. De ha a feltételnél az esemény részleteihez beírom, hogy "supercars", akkor semmi nem történik.

[ Szerkesztve ]

(#774) Mcrazy válasza tomy86 (#773) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáld meg az Esemény-ben és ne a feltételben megadni, az Esemény részletei mezőben. Ekkor az esemény sem fog csak akkor kiváltódni, ha szerepel a benne lévő szó. Próbálkozhatsz még a szó elé és mögé * csillag karaktert beszúrni.

Üdv: Mcrazy

(#775) tomy86 válasza tomy86 (#773) üzenetére


tomy86
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek.

:W User error volt. A "supercars" szűrőt nem az "esemény részleteihez" kellett ebben az esetben írni, hanem a "cím"-hez.

(#774) Mcrazy: Eseményben azért nem akartam megadni, mert így is négy naptár eseményeinek a kezdete és vége szerepel ott. Ha ott elkezdem bonyolítani azzal, hogy ott adok feltételeket, akkor számomra már átláthatatlan lenne. Lenne olyan naptár, amit háromszor kellene felvennem az eseményekhez különböző feltételekkel. Legalábbis, ha jó a logikám.

[ Szerkesztve ]

(#776) Mcrazy válasza tomy86 (#775) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ebben az esetben teljes mértékben jól jártál el, hogy a feltételekkel szabályozod a művelteket.

Üdv: Mcrazy

(#777) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Most 8.0-án vagyok és számomra jól működik az MD.
Frissítettem anno 8.1-re, de akkor lehalt az MD. Nem látta a mobilcellákat, nem tudott GPS-t kapcsolni, stb.
Azóta se Androidot , se MD-t nem merem frissíteni (3.25.1)a 3.27-re.

Láttok rá bármilyen esélyt, hogy egyszer MD működni fog 8.1,vagy akár újabb android alatt?

Nagyon viszket a tenyerem egy frissítésért. Későbbiekben az új telóknál ez hogy lesz?
Végetér az ilyen jellegű appok használhatósága?

:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#778) Oldman2 válasza retesz147 (#777) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Nálam Lineage OS 15 (8.1-es Droid), ment gond nélkül.

Mcrazy kolléga említette volt (lehet hogy csak magánban), hogy a Backupok visszatöltése egyes esetekben problémás volt nála frissítést követően.

Nem lehet hogy nálad is "csak" ilyesmi gond volt?

(#779) retesz147 válasza Oldman2 (#778) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R
Ha jól emlékszem, újra csináltam a makrókat és akkor sem ment.
Próbáltam ugye a gyári android 8.1-el, meg főzött ROM-mal is, azt hiszem AEX-el, de akkoriban egyiken sem ment.
Azóta semmit nem frissítettem, mert ez így most jó, de viszket a tenyerem egy MI A2, vagy Poco F1 után.
Valszeg írok majd a fórumokba, hátha valaki kipróbálja nekem.

Xiaomi 13 eu dev...

(#780) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Segítségre szorulok.
Megkérhetek valakit, hogy ez a makró miért csak akkor fut le, amikor ki-be kapcsolom a kijelzőt? Tudom, hogy most bent van, de ha tiltom a képernyős eseményeket, nem fut le,nem hajtja végre.

Van egy másik makró, ami hasonló, de ott pont ez a lényeg, hogy figyelje a cellát és a képernyő állapotát.

Így helyezkednek el:

Köszönöm szépen!

Xiaomi 13 eu dev...

(#781) Mcrazy válasza retesz147 (#780) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia! Kicsit össze van kutyulva. Az első makro első If-jenek eleje és a wifi tiltasa-nak kéne működni, ha elhagyod a cellát. Később tudok bővebben foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#782) retesz147 válasza Mcrazy (#781) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!

Leírom, hogy mit szeretnék vele csináltatni:

Bánk bán iroda makró feladatának szántam:
Ez az iroda, ahol dolgozom. Hétfő-péntek 7:30-16:30 között ha a területre érek vegye vissza a hangerőt, kapcsoljon rezgésre, változtassa meg a MD ikont és kapcsolja be a sync-et.
Továbbá, ha bekapcsolom a képernyőt, kapcsolja be a wifit, ha kikapcsolom a képernyőt, kapcsolja ki a wifit. (erre azért van szükség, mert egy programom a céges wifin beakad és meríti a telót, ha átvált mobilnetre, nincs baj).

Bánk bán irodán kívül:
Járok terepre, így ha elhagyom az iroda cella hatókörét, emelje meg a hangerőket, tiltsa a wifit, mert terepen úgysincs.
Továbbá néha Home officeba vagyok, így ha az otthoni (Etele) cellába vagyok, engedélyezze a wifit.

Korábban betettél egy összefűzött makrót, na azt én átírtam magamnak, nagyjából jól is működik, csak gondoltam szétszedem, legyen átláthatóbb, kategorizálható, de min dlátszik nem sikerül.

Nagyon szépen köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#783) Mcrazy válasza retesz147 (#782) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azt gondolom, hogy egy makró nem akkor látható át jól, ha 5 felé van szedve, hanem, ha egyben van, de jól van felépítve. A MD fejlődése folyamán többször átépítettem a makróimat az átláthatóság és a stabilabb működés miatt, de nem szedtem szét őket, ha nem volt muszáj, mert sokkal nehezebb lett volna átlátni, amit nem látni. :)
1. Javaslat: És/And kapcsolót nem kell külön alkalmazni, ha előtte nincs Vagy/Or, mert az egymás után lévő feltételek enélkül is És/And kapcsolatban vannak.
2.Javaslat: Ahol és amennyire csak lehet, minék kevesebb feltételt használj. Ezzel is stabilabb és átláthatóbb lesz a makród. Pld, ha az eseményeket feltételhez kötöd, akkor a műveleteknél nem minden esetben szükséges ugyanazokat megadni. Legtöbbször elég az "Esemény aktív" feltétel.
Az egymásba ágyazott IF-eknél nagyon körültekintően kell eljárni a feltételeket illetően. Úgy kell elképzelni, mint egy folyosót, ami több részre van osztva, de mindenhova csak az egymást követő bejárati ajtón lehet bejutni. Pld az első, fő IF-nek olyan feltételt kell megadni, hogy az ne akadályozza a további IF-ekbe való belépést. Tehát, ha az első IF feltétele az, hogy "Cella-hatókörön belül, akkor a beágyazott 2. IF feltétele nem lehet az, hogy Cella-hatókörön kívül, mert soha nem fog teljesülni, ugyanis, ha a cella hatókörönén kívülre esik, akkor már az első IF nem fogja magán átengedni. Ilyenkor lehet olyan megoldást alkalmazni, hogy nem ágyazzuk egymásba az IF-eket, hanem a fő IF mellé - az IF-re bökve - az előugró menüből az "ElseIF" lehetőséget válasszuk. Az első feltétele a "Cella-hatókörben", a 2.(ElseIF) feltétele pedig "Cella-hatókörön kívül".

Itt egy példa a teljesség igénye nélkül.
Irodában és irodán kivül

Esemény: Cella-cs.hatókörbe lépés - Bán bán - Feltétele: amit szeretnél
Esemény: Cella-cs.hatókör elhagyás - Bánk bán - Feltétele: amit szeretnél
Esemény: Cella-cs.hatókörbe lépés - Etele - Feltétele: amit szeretnél
Esemény: Cella-cs.hatókör elhagyás - Etele - Feltétele: amit szeretnél
Esemény: Képernyő be - Feltétel: Cella hatókörben - Bánk bán
Esemény: Képernyő ki - Feltétel: Cella hatókörben - Bánk bán

Műveletek:
IF- Feltétele: Vagy/Or - Esemény aktív - Cella-cs.hatókörbe lépés - Bánk bán
Műveletek: Sync, Rezgés, stb
ElseIF- Feltétele: Esemény aktív - Cella-cs.hatókörbe lépés - Etele
Műveletek: Sync, Rezgés,Wifi, stb
ElseIF- Feltétele: Vagy/Or - Esemény aktív - Cella-cs.hatókör elhagyás Bánk bán, Etele
Műveletek: Hangerő fel, Wifi tiltás
ElseIF- Feltétele: Esemény aktív - Képernyő be
Műveletek: Wifi Engedélyezés
ElseIF- Feltétele: Esemény aktív - Képernyő ki
Műveletek: Wifi Tiltás
EndIF

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#784) retesz147 válasza Mcrazy (#783) üzenetére


retesz147
addikt

Wau, köszönöm szépen!

Olvasom, felfogom, ügyködök, ha megakadok, akkor jövök és kuncsorgok ismét segítségért.
Nagyon köszönöm!

Azért próbálom szétszedni a makrókat, hogy rendszernaplóban tudjam követni, mikor mit csinál, mert az egybeágyazottam éjjel nem azt csinálta amit szeretnék és nem tudtam visszafejteni, mert mindig csak a makró nevét írta ki, de azon belül nem, hogy mi miért nem futhatott le.
Meghagytam azt a makrót is, ha ezek nagyon nem jönnek össze, visszaállok arra.

Köszi még 1x! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#785) Mcrazy válasza retesz147 (#784) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A makró lehet, hogy lefutott, csak a benne lévő műveletek nem aktiválódtak a feltételek miatt.
Ha már jól átlátod a makrót és fejben le tudod vezetni a működését, akkor kevesebb szükséged lesz a rendszernaplóra, a hiba megállapításához.
Az nagyon jó dolog, hogy nem törlöd a meglévő, működő makrót. Mindig kell másolatot készíteni és úgy szerkeszteni.
Azt azért nem árt tudni, hogy a hatókörbe lépés és kilépés annyiszor aktiválódik, ahányszor cellát vált a telefon és a választott cella a mentett csoportban van. Nem árt a területen lévő összes olyan cellát összegyűjteni, ami elérhető. Itt arra gondolok, hogy a telefonodon indítasz a kívánt helyen MD-ból egy cella keresést pld 4g-n, majd ha kész, akkor ezt megismétled 3-2g-n egyaránt. Kicsit macerás, de később kevesebb gond lesz vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#786) retesz147 válasza Mcrazy (#785) üzenetére


retesz147
addikt

Hoppá, erre a 4g-3g-2g-re nem is gondoltam, köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#787) retesz147 válasza Mcrazy (#783) üzenetére


retesz147
addikt

Egy láma kérdés jön, amiért már most szégyellem magam, de ezt a makró leírást a MD progiból exportálod ki valahogy?

Vagy?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#788) Mcrazy válasza retesz147 (#787) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nincs miért szégyenkezni. Semmi extra. Fejből írtam le.

Üdv: Mcrazy

(#789) PistiSan válasza retesz147 (#784) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is szét vannak szedve a makróim, profil váltásra kettőt használok, nekem is sokkal jobban átláthatóbb az egész így.
A kolléga által megosztott 1db profilváltó makrót én is le mentettem, nem semmi ahogy össze van rakva, de számomra is kevésbé volt úgy átlátható, ezért is szedtem több részre, ettől függetlenül néha elő veszem, és elnézek belőle ezt azt.
A makró megosztása a közösséggel, és az ott lévő makrók böngészésével is sokat lehet tanulni, csak egy idő után már unalmas az is, amikor a 100.-ik ugyan azt csináló makrót nézem.

(#790) retesz147 válasza PistiSan (#789) üzenetére


retesz147
addikt

Neked LineageOS 15.1, azaz android 8.1 alatt jól működik az MD?
Tudja a wifit, mobilnetet, gps-t, bt ki-be kapcsolgatni és látja rendesen a mobilcellákat? (persze ezek nagy részéhez root kell)

Xiaomi 13 eu dev...

(#791) Mcrazy válasza PistiSan (#789) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

(#783) Azt gondolom, hogy egy makró nem csak akkor látható át jól, ha 5 felé van szedve,

A korábbi hozzászólásomból kimaradt egy szó és ezért kicsit "másképp" hangzik, ezért elnézést kérek. Nálam is van olyan makró, ami szét van szedve, pld a hívás és sms emlékeztető, mert egyben tényleg túl nagy lett volna. Nem ökölszabály, hogy csak az egybeépített makró a jó. Mindenkinek más a nézőpontja.

"A makró megosztása a közösséggel"
Pont erről beszéltem tegnap Oldman2-vel, hogy jó lenne itt a fórumon is megosztani, mert tanulhatnánk belőle, kijavíthatnánk egymás hibáit, 5leteket adhatnánk egymásnak, segíthetnénk a meglévő, de működő makrót leegyszerűsíteni, átláthatóbbá, stabilabbá tenni. Részemről nincs akadálya. És hogy ne legyen kavarodás a jól működő MD rendszerünkben, elég csak a makróról készült képernyő mentést megosztani, majd itt a fórumban részletesen kitárgyalhatjuk a tartalmát. Aki nem szeretne személyes adatokat kitenni a képernyőre, annak ajánlanám, hogy képszerkesztővel törölje a számára érzékeny adatokat (pld wifi ssid, Bejövő hívás-ból a nevek, stb.).
Várom a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#792) retesz147 válasza Mcrazy (#791) üzenetére


retesz147
addikt

Én jó ötletnek tartom, maximálisan támogatom!
Mikortól oszthatom meg? Bár sok nincs, de hátha valakinek jól jön.

Xiaomi 13 eu dev...

(#793) Mcrazy válasza retesz147 (#792) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Amikor szeretnéd. Én is előkészítem őket, a megosztásra és mehet..

Üdv: Mcrazy

(#794) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Az lenne a kérésem, hogy mindenki csak 1 makróról tegyen fel képet és ha túl vagyunk rajta, akkor jöhet a következő. Ellenkező esetben egy nagy káosz lesz a topik. Köszönöm!

Üdv: Mcrazy

(#796) retesz147 válasza Mcrazy (#791) üzenetére


retesz147
addikt

Kezdeném a megosztást a "Vezetés" nevű makrómmal.
Egyszerű kis jószág, de nekem frankón működik. Legyen minden makróhoz egy pár soros leírás? Legyen a végén # egy pár szavas összefoglaló a kereséshez?

Működés: Kocsi BT rendszeréhez csatlakozi a mobil, akkor változtat egy MD ikon, bekapcsolja a GPS-T (root szükséges), automatikusan forgatja akijelzőt, hangerőt állít és indítja a Wazet. A várakozásra azért van szükség, mert észrevettem, hogy megbolondul a teló, ha egyszerre kapcsolja a gps-t,forgat, indítjaa wazet. De így frankón működik. A végén a csengőhang állításra már nincs szükségem.

Ugyan ennek a marrónak van egy vezetés vége nevű ikertestvére, ami ennek pont a negáltja, azt nem teszem be, ha nem haragszotok.

#autó, vezetés, gps, waze, bluetooth, bt, navigáció

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#797) Mcrazy válasza retesz147 (#796) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Egyszerű, de hasznos kis makró. Ezen nagyon nincs mit "reszelni", viszont egy kérdésem lenne, hogy miért kapcsolgatod a GPS-t? Nyugodtan maradhat bekapcsolva, mert ha nem használja egyetlen egy program sem, akkor nem oszt-nem szoroz. Lehet, hogy akkor tudnál kicsit szűkíteni a várakozási időn is, bár így sem kell sokat várni.
A leírás jó ötlet, bennem is megfogalmazódott, mert úgymond az "jár hozzá". ;)

Üdv: Mcrazy

(#798) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Az én első makróm legyen: Töltés naplózó
Funkciója: A töltő csatlakoztatásától a teljes feltöltésig 5%-onként rögzíti az eltelt időt a felhasználói naplóba, majd 100%-nál befejezi a rögzítést. Tehát nyomon lehet követni, hogy a töltő csatlakoztatásától mennyi idő alatt ért el az akkumulátor egy bizonyos százalékot, illetve a teljes feltöltést. Nem mindennap nézegeti az ember, de ha valamiért hosszúra nyúlik a töltési idő, akkor nem árt megvizsgálni a töltőt, kábelt, telefonon futó programokat.

Ez pedig a felhasználói napló képe: 1A-s töltővel rögzített napló

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#799) tomy86


tomy86
addikt

Nekem elég alapszintű makróim vannak, de hátha jár erre más amatőr is :)
Egyszerű airplane mód ki/bekapcsolás:

(#800) tomy86


tomy86
addikt

Vágólap tartalmának felolvasása bluetooth használat esetén. Telefon lefordításakor leáll a felolvasás. Oldman2 segítségével.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.