Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Somatom válasza Mcrazy (#1200) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ez egy kicsit túlbonyolítva? Sztem az is elég, ha boot után nem indul automatikusan a Macrodroid. Power hosszan nyomásra mindenképpen leáll a droid.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1202) PistiSan válasza Mcrazy (#1200) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, köszi a makrót, mindig szeretem látni mások makróit, főleg ha magyarázat is tartozik hozzá.
Nem jártam még így amit leírtál, nekem elsőre a csökkentett módban történő indítás jutott eszembe, ott van lehetőség eltávolítani az alkalmazást.


Itt el tudtam venni az alkalmazás engedélyeit, hogy mihez férhet hozzá, megnyitni sajnos nem lehet, de eltávolítani itt is van lehetőség.

(#1203) Mcrazy válasza Somatom (#1201) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"Sztem az is elég, ha boot után nem indul automatikusan a Macrodroid."
Márpedig elindul, ha letiltod a szolgáltatását, akkor nem tudod használni.

"Power hosszan nyomásra mindenképpen leáll a droid."
Nem tudom, hogy milyen telefonon áll le az összes alkalmazás erre a funkcióra, de nálam Samu készülékeken ilyen nincs, vagy én nem tudok erről a speckó feature-ról. Egyébként sokan örültek ennek a "tiltásnak" az eredeti fórumon.
Csak 1x kell, hogy olyan hurokba kerülj, amitől nem lehet könnyen megszabadulni, máris érezni fogod milyen jó egy ilyen makró. Nekem korábban olyan szerencsém volt, hogy 3 perc után összeomlott a MD és leállt magától, de ez nem biztos, hogy most is így van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1204) Mcrazy válasza PistiSan (#1202) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem ez telefon vagy ROM függő. Samun nem találtam ilyen funkciót, de ha van és megosztja valaki, azért hálás lennék.

Üdv: Mcrazy

(#1205) Somatom válasza Mcrazy (#1203) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint biztonsági okból ez minden készüléken alap feature és amelyeken eddig próbáltam, azokon működött is. Cirka 20 másodpercig rátapicskolsz a kikapcsoló gombra és a kütyü kérdés nélkül kikapcsol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1206) Mcrazy válasza Somatom (#1205) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez korábbi Samu készülékeknél is működött, de az újaknál már más gombkombináció van. Ettől függetlenül, amikor bekapcsolás után a MD elindul, akkor vele együtt az a makró is, ami a hurkot képzi és ugyanott vagy, mint kikapcsolás előtt. Mire rákeresel a MD kikapcsoló gombjára, már rég hurokba vagy. De nem akarlak meggyőzni, ha neked ez bonyolult, akkor ne használd.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1207) Somatom válasza Mcrazy (#1206) üzenetére


Somatom
veterán

Ha bootnál automatikusan indul a MD, akkor igen. Ezért írtam, hogy ne induljon automatikusan, vagy állítsa le magát!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1208) Mcrazy válasza Somatom (#1207) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem ebbe itt ne menjünk tovább bele, mert ez már a szakmai topikba tartozik. Gyanítom, hogy a MD felhasználók többségénél automatikusan indul az app, a makró Őket hivatott segíteni. Ha az aktuális topikban feldobsz erről egy használható infót, azt szívesen olvasnám én és valszeg a többiek is és akkor talán tudjuk nélkülözni ezt a makrót. Annyit még hozzáfűznék, hogy nekem a hét adott napján mindig újraindul a telefonom, de volt már olyan, hogy nap közben is valami program miatt, elég kényelmetlennek találom, ha mindig kézzel kell elindítani a MD-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1209) PistiSan válasza Mcrazy (#1204) üzenetére


PistiSan
addikt

Gyári Android rendszer tudja ezt, nem tudom pontosan hol jött be, de a 6-os és a feletti rendszerekben már biztosan benne van. Most olvastam, hogy 2 módszer is van a biztonsági üzemmód eléréséhez, a 2. ról nem is tudtam, de előbb ki próbáltam és müködik. [link]

(#1210) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

4.7.3-as makrodroid fut jelenleg a telefonomon, tegnap este frissítettem le, nincs meg valakinek véletlenül az egyel ez előtti verzió?

Az új verzióban nem működik egyik makróm sem, ahol feltételként a "Fejhallgató csatlakoztatva" vagy a "Fejhallgató nincs csatlakoztatva" feltétel van hozzáadva egy makróhoz.
Nagyon idegesítő, mert sok helyen használom ezt feltételként.

Egy telefon újraindítással helyre állt, ilyet még nem csinált. :(

[ Szerkesztve ]

(#1211) Mcrazy válasza PistiSan (#1210) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Több verziónál fordult már elő,hogy csak a telefon újraindítása után működött helyesen. A MD tiltása/engedélyezése is szokott segíteni.

Üdv: Mcrazy

(#1212) PistiSan válasza Mcrazy (#1211) üzenetére


PistiSan
addikt

A tiltás próbáltam, de az nem volt jó, az újraindítás már csak ilyen.... utolsó utáni reménysugár volt, és végül segített szerencsére.

(#1213) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Készítettem egy makrót ami valamiért nem működik.
A lényeg, hogy amikor egy bizonyos wifi hálózatra kapcsolódik a telefon akkor lefut a "műhely" nevű makró. Ez csak annyit kéne hogy csináljon hogy az értesítések hangerejét 0-ra veszi, a hívásokét pedig 80% -ra.
Valamiért viszont minden értesítés ugyanolyan hangosan szól.
Egy másik makrómban működik. Ez akkor fut le amikor hazaérek és az otthoni wifire megy rá a telefon. Le is veszi szépen az értesítéseket, a hívásokat 10% -ra, a médiát meg 0-ra. És működik.
Arra gondolok, hogy android 8.0-n már nem lehet a hívás és az értesítések hangerejét külön kezelni?
(Honor 8, android 8.0)
Köszönöm!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1214) Macika66 válasza mm89 (#1213) üzenetére


Macika66
addikt

Sajnos – ahogyan írod is – ez nem a MacroDroid hibája, valamiért Mountain View-ben úgy gondolták, ez így a jó.
Mivel rendszerszinten nincs rá mód, így segédprogrammal sem oldható meg (szerintem).

(#1215) aprokaroka87 válasza Macika66 (#1214) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem pl taskerben müködött eddig mindenhol.

(#1216) Macika66 válasza aprokaroka87 (#1215) üzenetére


Macika66
addikt

Mármint az, hogy más a csengőhang és más az értesítési hang hangereje???

És hányas Android alatt?

(#1217) aprokaroka87 válasza Macika66 (#1216) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4.2, 5.1,7.0 esetében is.

Szerintem ez nem teljesen os függő.

de ezzel az appal is megoldaható hogy külön szedje a két hangsávot.

[ Szerkesztve ]

(#1218) PistiSan válasza Macika66 (#1216) üzenetére


PistiSan
addikt

Rendszer függő, LineageOS alatt van erre lehetőség.

(#1219) Macika66 válasza PistiSan (#1218) üzenetére


Macika66
addikt

Ahhoz nyitott bootloader kell...

Az pedig az OP-n kívül mindenütt garivesztős tudtommal...

(#1220) PistiSan válasza Macika66 (#1219) üzenetére


PistiSan
addikt

Mindettől függetlenül, ha meg nézed az OP-n kívül nagyon sok telefon van a támogatott listán.

(#1221) Macika66 válasza PistiSan (#1220) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, ismerem. Báááár, OP-nál nem tartom nagyon indokoltnak főzött ROM használatát (írom ezt OP3, 3T, 5, 6 tulajdonosként), inkább csak a korábbi ROM-olásos elfoglaltság, az újkeresés miatt romolgatnak sokan.

Hiába van sok támogatott modell, egy 2-300e Ft-os készülék garanciájáról kevesen mondanak le szerintem. Legalábbis épeszű ember nem teszi...

(Ezért is zseniális az OnePlus. De hát jelenleg épp hűtlenkedek, egy ajándékba kapott P30 Pro 8/256-tal.
Természetesen az OP6 is megvan, lezsírozva... :) )

(#1222) PistiSan válasza Macika66 (#1221) üzenetére


PistiSan
addikt

Pont ezért érzem azt, hogy a következő telefon vásárlása esetén nagy gondban leszek, jelenleg OP3 van, de a következő jó eséllyel nem op lesz, nekem már annyit nem ér amennyibe most kerül az új modell. Igazából a root miatt van leginkább LineageOS fent, illetve a teste szabhatóság, OTA frissítéssel sem veszik el a root jog.
Igazából a repülő mód ki/be kapcsolás miatt van root leginkább, az nagyon hiányozna, na de nem akarok előre menni, egyenlőre tökéletesen kiszolgál, lassan már 3 éve ez a telefon.

(#1223) mm89 válasza Macika66 (#1214) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
Nyitott bootloader és rott van, azzal nincs gond. Viszont ez miatt nem akarok másik os-t használni. Tetszik az emui még ha vannak is bajok vele itt-ott.
Nem értem miért volt baj a differenciált hangerővel....

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#1224) kelkaresz válasza PistiSan (#1169) üzenetére


kelkaresz
csendes tag

Sziasztok!
Ez macrot még ki lehet egészíteni esetleg valahogy azzal, hogy a híváslistából is törölje a hívást?

(#1225) Mcrazy válasza kelkaresz (#1224) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A MD nem tud a telefonkönyvben az SMS és híváslistában módosításokat végrehajtani.

Üdv: Mcrazy

(#1226) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Ismételten segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Régi kocsi, kazettás rádió. Vetem FM transmittert, szeretném automatizálni az FM Transmitter, teló, Waze dolgot.

2 makrót szeretnék.
Egyik, amikor autóba beülök és csatlakozik a teló BT-n a Transmitterhez és végrehajtja a feladatokat, a másik amikor kiszállok és megszűnik a BT kapcsolat a teló és a Transmitter között, ekkor ismét végrehajtja az adott feladatokat.

A szituáció a következő.
Kocsiba beülök, telót tartóba helyezem.
Gyújtást ráadom a kocsira, indul a FM Transmitter (2-3 másodperc alatt kapcsolódik is a telóhoz BT-n keresztül-sajnos túl gyorsan), teló indítja a Wazet-t, állítja a hangerőt és minden egyéb más dolgot, amit szeretnék.
Majd indítózom az autót, ilyenkor a BT FM transmitter kikapcsol, mivel a kocsi elveszi az áramot mindentől, csak az önindítót hajtja. A Transmitter és a teló a BT kapcsolatot viszont csak 5-7 mp múlva bontja (sajnos túl lassan). Amikor bontja, a Waze kikapcsol, visszaáll a hangerő meg minden más, amit kocsiba beszálláskor állítottam.
Majd 5-7 mp-es bontás után újracsatlakozik a teló a Transmitterel (2-3 mp alatt), újra indul a Waze. Rengeted idő sajnos, már régesrég mennék, de várok a Waze be-ki-be kapcsolásra, hogy tudjam írni a címet.

Amire szükségem lenne:
Beszállok, ráadom gyújtás, kapcsolódik Transmitterhez, ekkor indítja a Wazet,stb ,majd indítózásnál szétbontja a kapcsolatot, de ekkor a Waze nem kapcsol ki, hanem fut tovább, majd újrakapcsolódik a Transmitter (ezt a BT szétkapcsolást- újrakapcsolódást figyelmen kívül hagyja a makró) és fut minden szépen.
Út végén leállítom kocsit, Transmitter lekapcsolódik, bontódik a BT kapcsolat és leáll a Waze és minden más, amit feladatul adtam neki.

Tehát az indítózás utáni lecsatlakozást, újracsatlakozást kellene valahogy figyelmen kívül hagyni a MD-nek.

Próbálkozásaim vannak, de gyengék mint a harmat:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :R

Beszálláskor:

Kiszálláskor.

ui: várakozások benn maradtak, de várakozás nélkül is sok idő telik el sajnos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1227) PistiSan válasza retesz147 (#1226) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, egy gyors ötletem van, a bt csatlakozás macro feltételéhez add meg azt, hogy csak akkor fusson le, ha az aktuális macro nem futott le mondjuk 2 percen belül. A bt leválasztóshoz pedig azt a feltételt, hogy akkor hajtsa csak vágere, ha a bt csatlakozós macro nem futott le 3 percen belül.

(#1228) retesz147 válasza PistiSan (#1227) üzenetére


retesz147
addikt

:R
Köszi!
Valóban, ohh, hogy ez nem jutott eszembe!
Este próba.
Jelentkezem, hogy sikerült-e.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1229) retesz147 válasza PistiSan (#1227) üzenetére


retesz147
addikt

Siker.
Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1230) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Használtok google szövegfelolvasót a makróitokban? Nekem egy ideje már hol felolvassa, hol nem a kapott dolgokat, ha manuálisan indítanám a felolvasást akkor sem működik.
Nem vagyok benne biztos, hogy a macrodroiddal függ össze, csak ötletelek.
A lényeg, hogy elvileg lefut a felolvasás, de gyakorlatilag nincs hang.
Ilyenkor ha bemegyek az android beállításoknál a beszédszintetizátorhoz, akkor a példa mondatot sem olvassa fel, ha átállítom a nyelvet rendszer alapértelmezettről, angolra, vagy akármi más nyelvre akkor olvassa rögtön az adott ország nyelvén, a "rendszer nyelve", vagy "magyar"-t kiválasztva továbbra sem szól semmi.
Viszont, ha bekapcsolom a netet, és úgy nyomok a felolvasásra, akkor meg rögtön felolvassa, és ismét működik a felolvasás, nagyon fura hiba ez, nem tudom pontosan mikor jött, de szerintem már vagy 2 hete jelen van nálam.
Ha használtok ilyen felolvasót, akkor örülnék ha megosztanátok velem, hogy nálatok minden rendben van e felolvasással.

(#1231) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Szia! Szerintem ott a telefonnál ill. A szövegfelolvasóval lesz a gond. Nálam rendszeresen olvas fel naponta többször is, de semmi gond vele. Próbálj meg egy felolvasó újratelepítést.

Üdv: Mcrazy

(#1232) PistiSan válasza Mcrazy (#1231) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi, ez annyira evidens, hogy eszembe sem jutott.:W Illetve rendszert alkalmazás, külön be kellett kapcsolni, hogy egyáltalán meg jelenjen az alkalmazás listán.
Meg csináltam, teszteltek.:D

(#1233) Oldman2 válasza PistiSan (#1230) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Igen, és nálam is gond van vele Pie alatt. Túlzottan halk.

(#1234) PistiSan válasza Oldman2 (#1233) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is 9-es droidom van, a fenti problémák mindegyike érint, vagy "csak" az a gondod, hogy halk?
Amúgy van egy beállítás, ahol lehet a hangerejét állítani, engem is zavart, hogy nagyon halk, aztán meg találtam azt a menüpontot (amit most nem találok hirtelen) és hangosabbra vettem.

(#1235) Oldman2 válasza PistiSan (#1234) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Erre gondolhattál?

Beállítások/Általános kezelés/Nyelv és bevitel/Szövegfelolvasó/Fogaskerék a Google Szövegfelolvasón/Beszédhangerő felerősítése

Kipróbáltam, elkezdett ordítani a Felolvasó.

Nosza, vegyük akkor lentebb a hangcsatorna hangerejét...
mire eszembe jutott, hogy a felerősítés helyett felfelé is vehetném a hangerőt!
:W

Felerősítés nélkül 30 (%)-on volt, túlzottan halk.
Felerősítéssel a 30 ordít, 20 még mindig hangos, a 10 már jó.

Most kikapcsoltam a felerősítést, és feltoltam 50-re a hangerőt. Úgy tűnik tökéletes.

Fentiek számomra azt jelzik, hogy a régi, jól bevált makrók egy készülékcsere után könnyen félremehetnek, másképpen viselkedhetnek.

(#1236) zhata


zhata
senior tag

Android 10-zel (igaz, még csak béta 1) a Macrodroidnak gondjai akadnak A wifi és a bluetooth ki-be kapcsolgatásai nem működnek. (Pie-nál nem voltak gondok.) Az akksi megfelelő töltöttségét viszont kijelzi. Valaki hasznája az automatizálót Android 10-en? (OP7-Pro.)

(#1237) Oldman2 válasza zhata (#1236) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Kafa, akkor folytatódik a Google "funkció ollózása"...

Kezdek nagyon kiábrándulni az Androidból.

Most még 9-en vagyok, de az erre váltást is nagyon megbántam.

Most veszek egy olyan telót, amin fut a LineageOS, azonnal megyek vissza 8-ra.

(#1238) zhata válasza Oldman2 (#1237) üzenetére


zhata
senior tag

Azért még bízok abban, hogy ez csak az OP7-Pro és Android 10 béta összakadás. Ugyanis, ha kikapcsolom a repülőgépes módot, néha(!) nem ismeri fel a wifimet. Nem rootolt a készülék.

(#1239) zhata válasza Oldman2 (#1237) üzenetére


zhata
senior tag

Tegnap felraktam az Android 10 béta 2-t, de sajnos, azt kell mondanom, hogy a MD jó része nem megy. Az otthon elhagyás cellafigyeléssel nem működik, mint ahogy nem működik a telefon töltöttségének figyelése sem. Érdekes módon az, hogy hívás után a kezdőképernyőre ugorjon megy, hasonlóan a hívó nevének bemondása is.
Továbbá a tízes alatt már semmiféle hívásrögzítés sem lehetséges. [link]

(#1240) Oldman2 válasza zhata (#1239) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Köszi, szomorú ez a tendencia.
:W :W :W

(#1241) zhata válasza Oldman2 (#1240) üzenetére


zhata
senior tag

A fentiek miatt downgradeoltam Pie-ra, bootloadert nyitottam és rootoltam is a készüléket, minden működik, kivéve a repülőgées mód be és kikapcsolását. :F (OP7 Pro.) Érdekes, hogy a másik telefonomon (OP3 és Oreo) ugyanaz a makró rendben kapcsolgatja ki-és be a repülőgépes módot. Mindkét készülák Magiskkal rootolt.

(#1242) PistiSan válasza zhata (#1241) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez macrodroid bug lehet, tegnap frissítettem, és nekem sem kapcsolja a repülőgép módot azóta.

(#1243) Oldman2 válasza PistiSan (#1242) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A Rendszernaplóban nincs semmi ehhez kapcsolódóan?

(#1244) PistiSan válasza Oldman2 (#1243) üzenetére


PistiSan
addikt

Bővített naplózás mellett sem ír semmi hibát, viszont logcaten ez a rész nekem gyanús.

(#1245) PistiSan válasza PistiSan (#1242) üzenetére


PistiSan
addikt

Biztos a frissítéssel van a gond, mert vissza raktam a 4.8.2-es verziót, és kapcsolgatja a repülő módot a rendszer.
Illetve látom, már a marcrodroid fórumon is jelezték a hibát: https://www.tapatalk.com/groups/macrodroid/airplane-mode-suddenly-stopped-working-t6684.html

[ Szerkesztve ]

(#1246) Oldman2 válasza PistiSan (#1245) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Kafa.

A "sok, roppant hasznos" új funkció mellett, eddig működők elromlanak...

(#1247) PistiSan válasza Oldman2 (#1246) üzenetére


PistiSan
addikt

Írtam értékelést goople play-en is, ott jött válasz hogy alpha verzióban van a javítás, hamarosan jön a javított verzió.

(#1248) Oldman2 válasza PistiSan (#1247) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

:R

(#1249) Dolphine


Dolphine
addikt

Most megint van egy hiba. A legutóbbi frissítés után egy SONY Xperia Z4 tableten Android 7-el, összeomlik, force close jön létre! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1250) PistiSan válasza PistiSan (#1247) üzenetére


PistiSan
addikt

Kijött a 4.9.1.1-es verzió, végre megint megy a repülő mód kapcsolgatás.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.