Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Somatom válasza Suhi71 (#950) üzenetére


Somatom
veterán

A Macrodroidot még csak figyelgetem, tanulgatom, úgyhogy ezt csak egy általános automatizálós gyorsválasznak tekintsd! Ha a külső alkalmazásban a szövegbevitel lehetséges vágólapos beillesztéssel, akkor egy külső beépülővel (Autoinput) megoldható, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#952) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!
Lehet valahogy kapcsolgatni Macrodroiddal az ex kernel manager profiljait?
Vagy adb paranccsal a cpu frekvenciákat?
Ezzel a kóddal próbáltam de semmi.
echo "cpu frekvencia" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_freq
Köszi és kellemes ünnepeket!

(#953) Somatom válasza bozarjoska (#952) üzenetére


Somatom
veterán

A MD pontos lehetőségeit nem ismerem, de az Android lehetőséget ad a governorok váltására. Ezek tulképp profilok. Nagyon valószínű, hogy ezeket MD -ban is tudod váltogatni. CPU piszkáló programokkal pedig bele lehet nyúlni az egyes governorok frekvenciaértékeibe magonként, vagy magpáronként. Az ennél mélyebb kernel szintű mókolást (pl. feszelést) nem javaslom. Főleg azon a szinten, ami a hsz. -edből sejlik. Mit akarsz azzal a paranccsal? Nem vagyok Linux guru, de tudomásom szerint annak úgy kéne kinéznie, hogy mit, mire, hol.
Tehát "echo" (vagyis átíratod), majd az új érték, végül a paraméter elérési útja. Ez alapján te a parancsban szereplő elérési út értékét szeretnéd "cpu frekvencia" értékre változtatni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#954) bozarjoska válasza Somatom (#953) üzenetére


bozarjoska
őstag

Governort tudok állítani ezzel a paranccsal.
echo performance > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor
De én a minimum frekvenciát szeretném feljebb csavarni ha megnyitok egy alkalmazást például.
A parancs működik hisz governor váltás megy de akkor valami más lehet a gond nálam.

(#955) Somatom válasza bozarjoska (#954) üzenetére


Somatom
veterán

Konkrétan ilyet csináltam már AML S802 -es TV boxon. A lüke kínaiak egy az egyben a tabletes beállításokat alkalmazták. Alacsonyra vették az alap órajelet az akkukímélés miatt. A TV box -nál nem szempont az akkuidő, viszont fuldoklott a kütyü a lassú felfutástól. 3C CPU Manager -rel átállítottam az összes governor alap órajelét. Csinálhatod azt is, hogy csak az egyikét variálod át, majd automatizálóval arra váltasz.

Na, az a parancs szintaktika helyes. Echo (átírod) Performance -ra az elérési út értékét. A Performance az egy érvényes érték, mivel létezik ilyen nevű governor. Az előző parancsodban levő "cpu frekvencia" viszont nem értelmezhető érték.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#956) bozarjoska válasza Somatom (#955) üzenetére


bozarjoska
őstag

Értelemszerűen így írtam csak példának tettem be hogy oda írtam be a megfelelő frekvencia értéket.
echo 1228800 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_freq
Az érték biztos jó mert megnéztem miket lehet beállítani.

Köszi megnézem a programot!

(#957) bozarjoska válasza bozarjoska (#956) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ok megoldottam, tudom kapcsolgatni az Ex kernel manager-ben lévő két profilt (powersave vagy performance amit az alkalmazáson belül lehet testre szabni).

A műveleteknél az eszközkapcsolatoknál az intent küldése opciót kell kiválasztani.
A Targetet Broadcastra kell állítani.
Az Actionhoz értelemszerűen ezeket kell beírni:
flar2.exkernelmanager.powersaver.DISABLE_POWERSAVE
flar2.exkernelmanager.powersaver.ENABLE_POWERSAVE
flar2.exkernelmanager.performance.DISABLE_PERFORMANCE
flar2.exkernelmanager.performance.ENABLE_PERFORMANCE

Packagehez pedig flar2.exkernelmanager.

(#958) Somatom válasza bozarjoska (#957) üzenetére


Somatom
veterán

Ez kb. ugyanaz a módszer, mint amit én is írtam. Módosítod, majd kijelölöd a kívánt governor -t. Ha nyilvános broadcast -ra reagál az alkalmazás, akkor stimmel. Én is kedvelem a broadcastos vezérlést. Kár, hogy a fejlesztőknek nem kötelező beépíteni. Az utasítást viszont nem értem. Valamilyen governornak érvényben kell lenni. Az ENABLE világos, felülírja az addig érvényben levőt. De mit csinál a DISABLE utasításra?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#959) bozarjoska válasza Somatom (#958) üzenetére


bozarjoska
őstag

Van egy alap. Aztán azon felül tudod bekapcsolni/kikapcsolni a powersave/performance profilt amit testre lehet szabni előtte.

(#960) aprokaroka87 válasza bozarjoska (#952) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mennyi cpu magod van?
Nekem pl 8
4 big és 4 little mag.
Ahogy tanulmányozom ezeknek külön van kezelve a min és max frekvenciájuk.

(#961) bozarjoska válasza aprokaroka87 (#960) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nekem is 8. Snapdragon 845. A cpu0-t és a cpu4-et akartam volna módosítani mert a 0 hat az összes kicsire és a 4 az összes nagy magra.

(#962) aprokaroka87 válasza bozarjoska (#961) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A min frekvencia órajele fix marad ha arra állitod arra alkalmas progival?

Mert nekem pl bármivel állitom be a megadott min frekvencia értéket a rendszer azonnal felül irja azt.

Governor interactive.

Én 3c toolbox-ban probáltam.

(#963) bozarjoska válasza aprokaroka87 (#962) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ha Ex kernel manager-ben állítottam akkor úgy maradt. De amit ide írtam parancsot valamiért nem akarta módosítani. Igaz custom kernel volt, majd megpróbálom eredetivel is.

(#964) aprokaroka87 válasza bozarjoska (#963) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kernel auditor progit nézted már?

Tasker plugin támogatás van benne, Nem tudom hogy az jó-e Macrodroidhoz.

Ahogy nézem létre tudsz benne hozni profilokat is.

(#965) bozarjoska válasza aprokaroka87 (#964) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ránézek, köszi!

(#966) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Háttérben indítás megoldható (egyelőre) root nélkül?
(Dev romon vagyok és nem minden alkalmazás indul reboot után, hiába van beállítva)

#?*@&!

(#967) PistiSan válasza zeon.hu (#966) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem LineageOS van a telefonon, minden beállítás nélkül a telefonnal együtt indul a macrodroid.

(#968) zeon.hu válasza PistiSan (#967) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

MD elindul, de pár egyéb alkalmazás nem, erre gondoltam.
Hogy ezt lehet-e automatizálóval megoldani root nélkül?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#969) PistiSan válasza zeon.hu (#968) üzenetére


PistiSan
addikt

Értem, szerintem ilyet nem tud, de mi lenne ha indítás után mondjuk fél perccel elindítaná az összes alkalmazást 1mp szünettel, majd a home képernyőre váltana?
Én így oldottam meg korábban az ilyen jellegű problémám, olyan sokszor nem kapcsolgatom a telefont.

(#970) Oldman2 válasza zeon.hu (#968) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ha jelenleg is MIUI van a készülékeden, akkor annak beállításaiban kell a megfelelő beállításokat eszközölni.

Konkrétan, hogy ne lője ki a MIUI az automatikusan elinduló alkalmazásokat.

Ezt meglepő módon nem egy helyen, hanem több helyen is be kell állítani.

Egyszer az adott app beállításai között engedélyezni kell az automatikus indulást, az Akkumulátor beállítások alatt meg azt, hogy a MIUI miket ne "lőjön le" az akkukapacitás védelme érdekében.

(#971) zeon.hu válasza Oldman2 (#970) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezek megvannak, plusz még lakat is került rájuk :)

#?*@&!

(#972) Oldman2 válasza zeon.hu (#971) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Akkor részemről elfogytak a jó tanácsok.
:W

Nem véletlen, hogy váltottam a Xiaomi gyártóról.

(#973) zeon.hu válasza Oldman2 (#972) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Annyira nem aggaszt, egyelőre betudom a dev romnak (gyárin nem volt ilyen gond).
Amint ismét tudok bootloadert nyitni (dev visszazárta és 4 napig most nem enged), megy fel rá az eu rootolt.

#?*@&!

(#974) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Alkalmazásváltóból megnyitott appra hogy lehet hivatkozni? Ha simán rámegyek az alkalmazás ikonjára akkor le is fut a macro de ha alkalmazásváltóból nyitom meg az appot akkor semmi. Erre van valami megoldás?
Köszi!

(#975) Somatom válasza bozarjoska (#974) üzenetére


Somatom
veterán

Erre kíváncsi leszek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#976) Mcrazy válasza bozarjoska (#974) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha ugyanazt az alkalmazást nyitod meg, akkor nem történik semmi, de ha egy másikat, vagy esetleg kilépsz a kezdőképernyőre, majd újra megnyitod a beállított app-ot, akkor ismét aktiválódik az esemény. Nálam legalább is így működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#977) bozarjoska válasza Mcrazy (#976) üzenetére


bozarjoska
őstag

Elindítom a programot, lefut a makro. Kilépek a programból, lefut a másik makro. Ha most az alkalmazásváltóból visszalépek a programba semmi sem történik. Ha újra megnyitom simán a programot akkor lefut megint de alkalmazásváltóból semmi sem történik.
Alkalmazás elindítva eseményt választottam ki.

[ Szerkesztve ]

(#978) Mcrazy válasza bozarjoska (#977) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Bármelyik programnál ezt csinálja vagy csak 1 bizonyos programnál?
Milyen OS-t használsz?

Üdv: Mcrazy

(#979) bozarjoska válasza Mcrazy (#978) üzenetére


bozarjoska
őstag

Most kipróbáltam még 4 alkalmazást de ugyanúgy semmi.
Oneplus 6T, Oxygen OS, Android 9. Hivatalos rom, csak a bootloader van nyitva a root miatt.

(#980) bozarjoska válasza bozarjoska (#979) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tasker-rel működik! Lehet át kell térnem arra. Bár kicsit bonyolult még nekem.

(#981) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ne zavarj módhoz megoldható, hogy neveket, csoportokat adjak meg kivételnek?
(Sajnos a Miui-s teló sajátja fapados - senki, névjegyzék, kedvencek -, ez Emui-n teljesen testre szabható volt)
Esetleg ajánlás egy ilyen alkalmazásra, ami MD-al kapcsolgatható?

#?*@&!

(#982) Mcrazy válasza zeon.hu (#981) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen, megoldható. Nálam úgy működik, hogy van egy Profilváltó makró, ami kapcsolgatja (néma és éjszakai módban) a "Ne zavarjanak" funkciót. A Ne zavarj módban az Egyedi kivételek van beállítva és engedélyezve van az ébresztőóra és minden bejövő hívás, amit külön szűrök egy erre készített makróval. Ebben a makróban eseményként be vannak állítva a különböző csoportok, számok. Műveletként IF-ek vannak beállítva. Az egyik IF tovább engedi a hívást, a másik eldobja. Jelzésnek a beérkező hívásokra (amelyik engedélyezve van) a MD játszik le egy beállított hangot, mert az pld néma módban nem szólalna meg. (Ehhez szükség van a MD beállítások - Normál hangcsatorna - Riasztás beállításra) A szűrő futtatásának feltétele, hogy be van-e kapcsolva a Ne zavarj funkció.
Ha nem boldogulsz vele, szívesen megosztom a szűrő makró alapjait.

[/ L]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#983) zeon.hu válasza Mcrazy (#982) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R
Ha lesz egy kis időm (jan. 2-a reggelig meló van folyamatosan), talán nekiesek, de elsőre MD kezdőként nem biztos, hogy menni fog :)

#?*@&!

(#984) Mcrazy válasza zeon.hu (#983) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem a kép alapján le tudod gyártani, de ha végképp nem megy, akkor feldobom a makrót valahová, vagy elküldhetem email-ben.

Üdv: Mcrazy

(#985) zeon.hu válasza Mcrazy (#984) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem várok vele, van már stabil twrp a telóra, megy majd fel a (rootolt) EU rom.
Ha abban is fapados lesz a DNT mód, akkor nekiesünk :)
(Időm meg tényleg nincs rá, nemsoká indulok a szállodába melózni reggelig, délelőtt meg megyünk Szegedre, szintén melózni :) )

#?*@&!

(#986) Mcrazy válasza zeon.hu (#985) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Rendben. Jó munkát! Szólj, ha aktuális a dolog és nem boldogulsz vele. Itt vagyunk, amiben tudunk segítünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#987) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.
A következőt szeretném automatizálni:
Ha otthon vagyok és bekapcsolom a WiFit, akkor a szinkron auto be, ha a WiFi ki, akkor a szinkron is ki. Erobotot használtam eddig, de az nem minden parancsot hajtott végre.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#988) PistiSan válasza Dolphine (#987) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Én is E-robotból jöttem, nagyon egyforma logika mentén működik a két program, csak ezt még most is aktívan fejlesztik, próbáltad megcsinálni a parancsot, hol akadtál el?

(#989) Dolphine válasza PistiSan (#988) üzenetére


Dolphine
addikt

Még nem kezdtem hozzá, egyelőre az Erobot és az Elixir widget utódját keresem. :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#990) PistiSan válasza Dolphine (#989) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, kedv csinálás gyanánt egy lehetséges megoldást összes dobtam kb 2 perc alatt, de azért próbálkozz te is.
Szívesen segítünk. A feltételnél az otthoni router ssid-t kell megadnod.

(#991) PistiSan válasza PistiSan (#990) üzenetére


PistiSan
addikt

így is lehet

(#992) Mcrazy válasza PistiSan (#991) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ilyen egyszerű (2 műveletes) makrónál még az IF-ekre sincs szükség. A bennük lévő feltételeket egyszerűen be kell illeszteni a Műveletek alá és kész.

(#989) Dolphine
A puding próbája az evés. :K Telepítsd fel és próbálgasd! Mellette szól, hogy ez is magyar nyelvű. Van hivatalos, angol nyelvű fóruma is. Ha esetleg nem találod meg itt a megoldást, akkor ott közvetlenül kérdezhetsz a fejlesztőtől is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#993) Dolphine válasza Mcrazy (#992) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a segítséget, máris van két kérdésem! :DDD
1. Nekem a felület nagyon nem így néz ki. Ezt hogyan lehet aktiválni?
2. Android P-n vagyok (OnePlus 6T OOS) és hogyha a Macdroidból kilépek, akkor a parancs nem fut le, csak akkor, hogyha a háttérben van. Hol kell ezt vajon beállítani, hogy a rendszer ne lője ki? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#994) Dolphine válasza Dolphine (#993) üzenetére


Dolphine
addikt

Amit még nem értek, hogyha SSID alapján akarom a WiFit kapcsolni, akkor ahhoz kell GPS. De minek? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#995) Mcrazy válasza Dolphine (#993) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sajnos ennek a megválaszolására nem én vagyok az alkalmas ember, mert nálam még 6.0.1. MM fut.
De biztos jön PistiSan, vagy más, aki hasonló OS-t használ és útbaigazít.

Üdv: Mcrazy

(#996) PistiSan válasza Mcrazy (#992) üzenetére


PistiSan
addikt

Igazad van, így is lehet, írtam is a kollégának, hogy több megoldás is lehetséges.

Dolphine
Android 9 ről olvastam hogy sok korlátozást hoz, amivel ellehetetleníti az ilyen automatizáló programokat. Én 8.1 en vagyok még, szóval ezzel kapcsolatban nincs konkrét tapasztalatom.
Adj meg minden engedélyt amit kér a program, különben nem fog megfelelően működni, a GPS maradhat kikapcsolva, attól a wifis makró még működő fog.

(#997) Mcrazy válasza Dolphine (#994) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt korábban retesz147 is említette, de neki a mobilcellák kereséséhez volt szükség rá.
Valószínű, hogy OS függő ez a dolog is. Javaslom, hogy hagyd bekapcsolva a gps-t, amikor nincs szüksége rá egyetlen programnak sem, akkor úgy viselkedik, mintha be sem lenne kapcsolva.

Üdv: Mcrazy

(#998) Dolphine válasza PistiSan (#996) üzenetére


Dolphine
addikt

Semmilyen engedélyt nem kért, csak a GPS-t.
Sajnos, hogyha a Macro nem fut, akkor a pl. az automatikus szinkronizálást nem kapcsolja be.
Van még két másik makro, arra kíváncsi vagyok. :F

A helyzet az, hogy semmi nem működik, hogyha a macro nem fut ténylegesen a háttérben. Ha bezárom a programot, akkor annyi, semmi nem működik! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#999) Dolphine válasza Dolphine (#998) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem megvan, különleges engedélyeket kellett megadni neki. Remélem, így már jó lesz. :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1000) Mcrazy válasza Dolphine (#999) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt találtam róla.

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.