Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Makrókat tudom menteni?
Pl felhőbe, ahonnan egyszerűen vissza lehet állítani?

#?*@&!

(#1802) Mcrazy válasza zeon.hu (#1801) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A belső tárhely \Macrodroid mappába menti a MD a makrókat, felhőbe nem tud. Innen egy szinkronizáló programmal tudod a felhőbe juttatni majd vissza, ha szükség lenne rá.

Üdv: Mcrazy

(#1803) zeon.hu válasza Mcrazy (#1802) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#1804) PistiSan


PistiSan
addikt

Fordítási hiba?
Talán a "Megyjegyzések" vagy "tartalma" érthetőbb lenne.
Tudom, hogy a fordító olvassa a topicot, azért jeleztem a "hibát".

(#1805) gyuri81 válasza PistiSan (#1804) üzenetére


gyuri81
veterán

Vagy esetleg"Megjegyzések" :DDD

(#1806) PistiSan válasza gyuri81 (#1805) üzenetére


PistiSan
addikt

Az sem rossz. :DDD

(#1807) Oldman2 válasza PistiSan (#1804) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Megnéztem. Köszi a "fogást"!
:R

Az eredeti szöveg: "Matches"

azaz Egyezések.

Az "Ideje szünetet tartani" és a "Munkaidő végén töröld" gondolom Makróbeli string!?

Esetleges javaslat ezek ismeretében?

[ Szerkesztve ]

(#1808) PistiSan válasza Oldman2 (#1807) üzenetére


PistiSan
addikt

Az értesítés címe jelenik meg a mellékelt képen, nem pedig a szöveg.
Egyezés(ek) is meglelő.

(#1809) MÚMIKA


MÚMIKA
csendes tag

Sziasztok!
Még új nekem az MD, de már csináltam két Task-ot is, viszont a harmadikkal bajban vagyok. Van egy okosórám (Amazfit GTS), és azt szeretném elérni, hogy amíg kapcsolatban van a telefonnal, addig a telefonon a rezgést kapcsolja ki, de amint elkerülök a hatótávból(lecsatlakozik az óra), utána kapcsolja be a rezgést. Ehhez valaki tudna adni a guideot, kérem?
Üdvözlettel, Múmika

(#1810) kaisers


kaisers
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg vki tudna nekem segíteni, hogy Bixby routines-ban használok 4 routine-t.
Privátban át küldeném és tudna segíteni össze állítani - ha nem pofátlan a kérés túlságosan? Szeretném mellőzni a bixby-t.
Kicsit a lustaság is beszél belőlem, de igazából inkább az idő hiány (csak én vagyok talpon ebben a qva covidban, mindenki ki van körülöttem...)

(#1811) Mcrazy válasza MÚMIKA (#1809) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Látszik az Amazfit a BT kapcsolatok között? Ha nem, akkor a MD-al nem oldható meg a dolog.

Üdv: Mcrazy

(#1812) MÚMIKA válasza Mcrazy (#1811) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Üdv!
Igen, látja.

(#1813) Mcrazy válasza MÚMIKA (#1812) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez alapján elkészítheted a sajátodat. A Bt eseményeknél természetesen a saját Amazitfit órádat kell kiválasztani.

Üdv: Mcrazy

(#1814) kaisers válasza kaisers (#1810) üzenetére


kaisers
aktív tag

Hálózat mód váltás, Kékfény szűrő be-ki kapcsolás lehetséges művelet?
Egyszerűen nem találom őket... :W

[ Szerkesztve ]

(#1815) Mcrazy válasza kaisers (#1814) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A hálózati mód váltáshoz a Toogle Network Type 5.0 alkalmazás kell, ami Tasker plugin is egyben, de root nélkül nem megy. A kékfényszűrő kapcsolgatását a Rendszerbeállítások - System menü alatt találod, de a működése nem garantált.
Pm-t nem olvasol egyébként?

Üdv: Mcrazy

(#1816) MÚMIKA válasza Mcrazy (#1813) üzenetére


MÚMIKA
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#1817) kaisers válasza Mcrazy (#1815) üzenetére


kaisers
aktív tag

Elnézést, nem jelezte az alkalmazás...

(#1818) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Felkerült az összefoglalóba egy rövid leírás az ADB-n keresztül történő engedélyek megadásához és természetsen a hozzá tartozó parancsok.

Üdv: Mcrazy

(#1819) PistiSan válasza Mcrazy (#1818) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyszer elég ezt lefuttatni, vagy a telefon újraindítása után ismét kell?
Örömmel látom, hogy a repülő mód is ismét kapcsolható root nélkül, egyenlőre rootolt telót használok, de ha jövőre lecserélem, már root nélkül akarom használni a telót.

(#1820) Mcrazy válasza PistiSan (#1819) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Egyszer kell lefuttatni és mindaddig élnek a jogok, ameddig a MD újratelepítésre nem kerül.

Üdv: Mcrazy

(#1821) PistiSan válasza Mcrazy (#1820) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez jó hír, a multkor az md-ben a rendszerbeállítás műveletnél valami értéket elállítottam,össze vissza pittyegett az értesítési hang mindig akármi történt, töröltem az md-t, vissza raktam a macro mentéseket és megszűnt a jelenség szerencsére.

(#1822) pavika


pavika
tag

Sziasztok!
Az összefoglaló alapján megcsináltam a Samsung S9+ telefonomra az adb hack-et. Nagyon jól működik. Szeretném megoldani, hogy automatikusan ki - be kapcsoljon a mobilnet. Vagyis már megoldottam és működik egy makróban. Arra volnék kiváncsi, hogy [ebbe] a jól működő makróba ( amit mégegyszer köszönök Mcrazy-nek ) bele lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1823) Mcrazy válasza pavika (#1822) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Bele lehet tenni, de nem biztos, hogy van értelme, mert csatlakoztatott wifi esetén nincs használatban a mobilnet. (kivéve, ha ez a beállításokban a gyorsabb letöltéshez engedélyezve lett), de ha még is szeretnéd, akkor a következőképp kell módosítani a makrót:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1824) Mcrazy válasza PistiSan (#1821) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

" a multkor az md-ben a rendszerbeállítás műveletnél valami értéket elállítottam,össze vissza pittyegett az értesítési hang mindig akármi történt"
Igen, ennél a résznél nem árt óvatosnak lenni, mert el lehet kalibrálni a telefont rendesen.

Üdv: Mcrazy

(#1825) pavika válasza Mcrazy (#1823) üzenetére


pavika
tag

Nagyon szépen köszönöm! Már neki is állok. Nincs beállítva a gyorsabb letöltés.

(#1826) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Itt felmerült egy Tasker rutin, ami a csatlakoztatott BT eszközök akkuállapota alapján működik...

Van itt szó egy "belső" változóról
%android_bluetooth_device_extra_battery_level néven.

Ez hogyan érhető el, vagy ez csak Tasker alatt megy?

[ Szerkesztve ]

(#1827) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Lehet hogy hülye kérdés (pláne tőlem), de lehet-e azt figyelni, hogy egy adott SSID elérhető közelségben van-e? Nem akarok rá kapcsolódni (gyorsabb a mobilnet), de ezzel pl. az Otthon levést szeretném detektálni.

(#1828) Mcrazy válasza Oldman2 (#1826) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az intent-ek kezelése MD-al is müködik. Este teszek fel képet.

#1827
Az SSID hatótávon belül eseménnyel tudod figyelni csatlakozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1829) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Ezzel a programmal ezt: [link] meg lehet valósítani?

Köszönöm

(#1830) Mcrazy válasza huliganboy (#1829) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Az XDA-s Toogle Network Type 5.0-el valszeg megoldható, de Root-ra van szükség

Üdv: Mcrazy

(#1831) huliganboy válasza Mcrazy (#1830) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Rossz a link, amit találok még bitang régi...

Köszönöm

(#1832) Mcrazy válasza huliganboy (#1831) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sajnos én sem találtam frissebbet 1.2.4.1-nél.
Próbálni nem tudom, mert nincs root.

Üdv: Mcrazy

(#1833) PistiSan


PistiSan
addikt

Új telefonvásárlás esetén, van olyan márka amit érdemes kerülni ha macrodroidot szeretnék használni?
Vannak olyan oprendszerek, amik kilövik az appokat, macrodroidot jellemzően?
Ami furcsasággal találkoztam a multkor, ismerős samsungján a macrodroiddal lehet a repülőgépüzemmódot ki/be kapcsolni root nélkül, huawei telefonon az egész repülőmód menüpont hiányzott a macrodroidból.

(#1834) tomy86 válasza PistiSan (#1833) üzenetére


tomy86
addikt

Ha ez számít, Redmi Note 7 esetén pl. nem működik a repülő mód ki/be kapcsolás makró root nélkül. Azt nem tudom, hogy mindegyik Xiaomit érinti-e.

(#1835) Mcrazy válasza tomy86 (#1834) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt próbáltátok, vagy be sem jön?

Üdv: Mcrazy

(#1836) tomy86 válasza Mcrazy (#1835) üzenetére


tomy86
addikt

Az megvolt, de úgy sem megy. A macrodroid fórumon más is jelezte, de mint sok egyébre, erre sem reagált a fejlesztő.

(#1837) Mcrazy válasza tomy86 (#1836) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Sajnálatos, de ezzel nem tudunk mit kezdeni. Én több mint 1 évet vártam arra, hogy az app-ok indítása csomagnév alapján működjön. Egyszer csak megcsinálta, de hogy kinek a kérésére, na azt nem lehet tudni. Lehet csak úgy "beugrott" neki.

Üdv: Mcrazy

(#1838) tomy86 válasza Mcrazy (#1837) üzenetére


tomy86
addikt

Nem is vártam, hogy itt legyen megoldva a probléma. Így is sok segítséget kaptam itt. A "gondom", hogy a fejlesztő sokszor nem reagál a hibákra vagy közli, hogy ez droid hiba és részéről ennyi.

(#1839) Mcrazy válasza tomy86 (#1838) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem is vettem magamra. Azt próbáltam megerősíteni, hogy a fejlesztő nem igazán aktív, ha valami kérés van. Én amiben tudok, segítek. Sajnos a fejlesztő azt építi be az app-ba, ami neki szimpi, vagy éppen eszébe jut. Ez az amivel nem tudunk mit kezdeni. Jó néhány verzió jött ki "nem túl hasznos" újításokkal.

Üdv: Mcrazy

(#1840) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Egy elemlámpa ki/be kapcsoló makrót hoztam nektek.
Lezárt kijelzőnél működik a hangerőgomb 1x-i hosszú lenyomásával. Első lenyomásra bekapcsol, másodikra kikapcsol. Amennyiben a lámpa be van kapcsolva és bekapcsolásra kerül a kijelző, a lámpa kikapcsol. Előfordulhat, hogy valamilyen plussz engedély kell neki. :))
Töltse le, akinek kell. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1841) tomy86 válasza Mcrazy (#1839) üzenetére


tomy86
addikt

Végülis a makróim nagy része működik. A repülő mód root nélküli kapcsolásának örültem volna. De ezt is elengedtem, mint azt hogy egész napos naptáreseményeknél figyelmen kívül hagyja az időzónát. Váltottam volna Taskerre, de az nekem kínai.

(#1842) Mcrazy válasza tomy86 (#1841) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

" Váltottam volna Taskerre, de az nekem kínai."
Nem csak neked, de többek között még nekem is komoly fejtörést okoz néhány makró. Egyszer próbáltam néhányat átültetni, de hamar feladtam. Nem az én világom. Nyílván az egy más elven működik, azt mésképp kell megszokni. Az főleg hátrány, hogy nem magyar, de igazából nem is lehet magyarosítani, mert olyan sok rövidített, angol nyelvű paraméterezhető funkció van benne, hogy azt képtelenség értelmesen lefordítani. Innentől kezdve emberek százainak válik "elérhetetlenné". Még a Macrodroid is bonyolult egyeseknek, hát mit kezdjenek a Tasker-rel.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1843) gyuri81 válasza Mcrazy (#1840) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszi a makrót! Hogyan kell engedélyezni, hogy a gombok lezárt kijelzőnél is működjenek?

(#1844) Oldman2 válasza Mcrazy (#1840) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Köszike!

(#1845) Mcrazy válasza gyuri81 (#1843) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

ADB keresztül kell engedélyt adni. Összefoglalóban megtalálod a módját.

Üdv: Mcrazy

(#1846) PistiSan válasza Mcrazy (#1835) üzenetére


PistiSan
addikt

Ismerősöm Samsung Galaxy S10 telefonján feldobja ezt az optiót, ki próbáltuk és működött is, full gyári rendszere van, semmi root vagy adb hack. Másik ismerősöm huawei smart telefonján a repülőgép üzemmód meg sem jelenik a macrodroidban mint lehetőség. Estére nekem repülő módban van a telóm, rootolt készülékem van, 4 éves Oneplus3 LineageOs-el, következő telefonom a fentiek miatt lehet samsung lesz. Nem tudom, hogy a bixby vagy mi miatt lehet neki ott ez a lehetőség.

(#1847) gyuri81 válasza Mcrazy (#1845) üzenetére


gyuri81
veterán

Nekem root-olt a telefonom, de semmit nem csinál.

(#1848) Mcrazy válasza PistiSan (#1846) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nekem még 8-as droid van a telefonomon. Nálam is működik, minden extra nélkül.

#1847gyuri81: Hangerő lefelé, kicsit hosszan nyomva. Ez kimaradt a leírásból. Ha nem megy, sajnos nincs 5letem, illetve annyi, hogy a root ellenére is lefutathatod az ADB engedélyt, hátha.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1849) gyuri81 válasza Mcrazy (#1848) üzenetére


gyuri81
veterán

Most megpróbáltam újra es láss csodát működik :)
Marha joooo

(#1850) Mcrazy válasza gyuri81 (#1849) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

:C

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.