Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) PistiSan válasza zeon.hu (#1300) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam minden oké, nem volt valami rendszer frissítésed esetleg?

(#1302) zeon.hu válasza PistiSan (#1301) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beta helyett stabil Rom ment fel.

#?*@&!

(#1303) Oldman2 válasza zeon.hu (#1300) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A "minden engedély megadva" pontosan mit jelent?

(#1304) zeon.hu válasza Oldman2 (#1303) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minden, ami miui-n kell/lehet.

#?*@&!

(#1305) Oldman2 válasza zeon.hu (#1304) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Ok

(#1306) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok! Azt hogy tudom megcsinálni, hogy ha hívnak egy számról (bármilyenről), akkor arra a számra küldjön egy sms-t? Köszönöm

(#1307) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1306) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A kérdés az, hogy szeretnéd? Nem fogadott hívásra vagy egy bizonyos állapotra, mint pld: Ne zavarj módban ? Előbbinél Nem fogadott hívás eseményre van szükséged, a másodiknál pedig tiltani kell minden bejövő hívást és utána küldeni az SMS-t, feltételként a Ne zavarj módot kell beállítani a Bejövő hívás eseményhez.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1308) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#1306) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Itt egy gyors példa hozzá, mind a két variációt betettem:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1309) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#1308) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi szépen!:)

(#1310) Maist


Maist
senior tag

Üdv! Megelőzvén, hogy a zsebrerakott telefonomat esetleg valami beragadó folyamat merítse, MacroDroiddal az alábbit állítottam be:
Ha bármilyen változást észlel az akku százalékban, amikor ki van kapcsolva a képernyő, és nincs töltőn a telefon, akkor mutat egy értesítést az akku jelenlegi százalékával, amely értesítést a Mi Band megjelenít nekem. Ez eddig jó is, mert így ha hirtelen nagyon merül a telefonom, akkor sokat nézek a Mi bandre, ezért tudom, mi a helyzet.
Viszont, feleslegesen mégsem meríteném a Mi bandet sem, ezért kérdezném: Hogy tudom úgy beállítani a MacroDroidot, hogy a kijelző kikapcsolás után, csak ha 3% merülés X adott időn belül történik, akkor értesítsen? Esetleg ha ez nem megoldható, akkor legalább annyit, hogy minden 3. 1%-os csökkenésről értesüljek, vagy ilyesmi? Előre is köszönöm!

(#1311) Mcrazy válasza Maist (#1310) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Megoldható és össze is dobtam már a makrót, tesztelem és mindjárt felteszem a képet róla. Az értékeket tetszés szerint módosíthatod. Szükség lesz egy integer változóra és egy stopperórára.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1312) Mcrazy válasza Maist (#1310) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tessék a makró vázlata. Tesztelve, működik.

Működés: A létrehozott változó és a Stopperóra értéke indulásnál 0. A képernyő kikapcsolásakor indul a Stopper, majd az akkumulátor minden %-os változásánál a változó értékét növeli +1-el.
Amikor eléri a változó értéke a 3-at (esetünkben a 3% csökkenést) és a Stopper értéke kevesebb, mint 1 perc (ezt az értéket ki kell sakkozni, hogy jó-e, szükség esetén növelni vagy csökkenteni kell attól függően hogy egy beragadt program mennyi idő alatt meríti 3%-al az akkumulátort) akkor küld egy értesítést a MD, ezután lenullázza a változót és a Stopperórát is, tehát kezdődik elölről a számolás. A változó nullázása akkor is megtörténik, ha feloldod a kijelzőt, de a Stopperóra akkor nullázódik, ha kikapcsol a kijelző.
A % értéket a "Változó Battinfo" feltételeknél lehet növelni vagy csökkenteni, Az időt pedig a Stopperóra feltételnél.

Üdv: Mcrazy

(#1313) Maist válasza Mcrazy (#1312) üzenetére


Maist
senior tag

Köszönöm, mostanra sikerült is letesztelni, tökéletes!:R

(#1314) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Adott a következő makró:

A makró lefut, de csak egyszer, nem pedig addig, amíg csörög a telefon. Mit kellene még beállítani? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1315) Mcrazy válasza Dolphine (#1314) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A Do/While-ba tegyél bele egy 1mp-s várakozást. A leírásában is benne van, ha jól emléxem, hogy a hurok műveletekhez szükséges némi késleltetés.
Illetve az lenne a legjobb, ha minden Elemlámpa művelet közé be tennél egy 20-30s-es várakozást.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1316) Dolphine válasza Mcrazy (#1315) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ, de ezt technikailag hogy tudom megoldani? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1317) Mcrazy válasza Dolphine (#1316) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ráböksz a második Elemlámpa műveletre, majd kiválasztod a "Új művelet beszúrása elé" menüpontot, ekkor feljön a lista és ott kikeresed a "Várakozás a következő művelet előtt" műveletet. Majd ugyanígy a következőnél.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1318) Dolphine válasza Mcrazy (#1317) üzenetére


Dolphine
addikt

Össze-vissza villog, pedig eddig teljesen jó volt. Újra kellett telepítenem a telefont, de ez így valami katasztrófa! :F
A cél az lenne, hogy gyorsan villogjon a vaku ki-be-ki-be, majd utána ismételje, amíg le nem teszik a telefont.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1319) Mcrazy válasza Dolphine (#1318) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáld meg csak úgy, hogy az End Loop elé teszel egy 1mp-es várakozást. Most teszteltem, úgy gyorsan villog. Az összes többi várakozást töröld ki!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1320) Dolphine válasza Mcrazy (#1319) üzenetére


Dolphine
addikt

Hétvégén ránézek, de mintha ezt is próbáltam volna. :F
A végére egyáltalán kell a Zseblámpa Ki parancs?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1321) Mcrazy válasza Dolphine (#1320) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A végére nem kell, mert az utolsó parancs a Do/While-ban az "Elemlámpa ki" és teljesen mindegy, hogy mikor ér véget a csörgés, ha a Do/While már ellenőrizte a feltételt és az igaz, akkor végigfuttatja a benne lévő műveleteket és csak utána lép ki.

Üdv: Mcrazy

(#1322) Dolphine válasza Mcrazy (#1321) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1323) Motosz01


Motosz01
tag

Taskernél is próbáltam már, de itt is rakerdezek, hátha a Macrodroidban megoldható a problémám.

Szóval hogy lehet azt megtenni, hogy a háttérbe került app ha bezarodik onnan véglegesen, vagy a rendszer zárja be kenyszerből, akkor újra indítsuk el?
Mert a program bezárása parancs akkor aktivizalodik, ha a programból kilépek, atlepek, másik alkalmazásba. De ekkor még fut a progi, nem zarodott be, csak a háttérbe kerül. Viszont a macrodroid meghivja rá a program indítása parancsot, mert így érzékeli hogy bezarodott a progi.

Szóval arra szeretnék megoldást kérni, hogy ha a háttérből záródik be az app, vagy a háttérben futó alkalmazásokat böngészve felfelé húzva a képét, azaz kézzel bezárom, na ekkor indítsa újra a macrodroid, és ne akkor mikor atlepek másik appba, de ténylegesen nem zarodott be, csak a háttérben fut.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Somatom válasza Motosz01 (#1323) üzenetére


Somatom
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok, mert sztem ez két, külön esemény. E-Robotban van külön "alkalmazás elvesztette a fókuszt" és "alkalmazás leállt". Macrodroidban nem találtam ilyet, de állítólag ezt lekezeli a MD.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1325) Motosz01 válasza Somatom (#1324) üzenetére


Motosz01
tag

E-Robot? No erről még nem hallottam. De akkor elkapom,és meglesem mit tud. 😉 Ui.nekem mindegy melyik progi ál oldódik meg a probléma 😁 :)

(#1326) Dolphine


Dolphine
addikt

A Macrodroidnak milyen engedélyekre van szüksége (rejtett menükre is gondolok)? :F A telefonomat újra kellett telepíteni, visszaállítottam a lementett makrókat, de nagyon nem úgy működik ahogy kellene! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1327) Somatom válasza Motosz01 (#1325) üzenetére


Somatom
veterán

Itt a topikja, de sajnos, nem ilyen egyszerű ez. A Robotot már nem fejlesztik. Vagy működnek a funkciói, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1328) Mcrazy válasza Motosz01 (#1323) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A MD nem tudja eseményként érzékelni, ha egy program teljesen leállt. Az Alkalmazás bezárva esemény az amit érzékel. Feltételként meg lehet adni, hogy egy művelet csak akkor fusson le, ha az Alkalmazás nem fut feltétel igaz. Ehhez viszont vagy Rendszeres időköz esemény vagy pedig hurok műveletre van szükség.

Üdv: Mcrazy

(#1329) Mcrazy válasza Dolphine (#1326) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha valamelyik engedély hiányzik, akkor arról értesít a legördülő értesítési panelon. Sajnos a "fejlesztések" során egyre többször fordul elő, hogy ami eddig jól működött, az egy újabb verzió után már nem biztos. Nálam pld gyakran nem érzékeli a Wifi csatlakoztatva feltételt.

Üdv: Mcrazy

(#1330) Dolphine válasza Mcrazy (#1329) üzenetére


Dolphine
addikt

Szomorú vagyok :( Akkor ezért fordulhat elő, hogy valami régebben működött, de most nem. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1331) Motosz01 válasza Mcrazy (#1328) üzenetére


Motosz01
tag

Hát igen. Sajnos akkor marad a régi megoldás, azaz hogy 2 óránként indítom újra a progit, mindegy hogy fut vagy sem.

(#1332) Mcrazy válasza Motosz01 (#1331) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azt nem írtam, hogy nem lehet megoldani, hanem azt, hogy mi kell hozzá. Ha tudod, hogy 2 óránként kell újraindítani, akkor kell egy olyan makrót készíteni, ami pld óránként vagy sűrűbben ellenőrzi, hogy fut-e az app és ha nem fut, akkor elindítja.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1333) Motosz01 válasza Mcrazy (#1332) üzenetére


Motosz01
tag

Nem tudom hogy hány óránként kell ranezni. Csak azért állítottam be a 2 órát, mert úgy gondoltam az jó lesz.

Amúgy akkor tudnál segíteni?
Eseményeknél kell valamit állítani?

Műveleteknél gondolom:
Alkalmazás / Alkalmazás indítás a / program kivalasztasa

Felteteleknel se vágom mit kell tenni sajna 😔

(#1334) Motosz01


Motosz01
tag

No megvan, ha ezt így kell beállítani, akkor ez se tudja azt amit szeretnék. Ugyanis ilyen beállítással ugyanazt teszi mint a többi program. Azaz, ha atmegyek az adott alkalmazásból egy másikba, akkor mindig 5 mp után ujrainditja az appot.

Nekem az kellenne, ha végleg bezarom az appot, akkor induljon újra. Ha a háttérben fut egy darabig, akkor ne indítsa, mert fut ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#1335) Mcrazy válasza Motosz01 (#1334) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az Alk. leállítva eseményt töröld ki, a feltételt is és helyette az - Alkalmazás fut -》Nem fut - feltételt állítsd be!

Üdv: Mcrazy

(#1336) Motosz01 válasza Mcrazy (#1335) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi! De valamiért így 5 másodpercenként indítja a progit, mindegy hogy fut e vagy sem.
Pedig a jogot amit kért megadram neki. 😔
Nem rootolt a teló, de nem is írta ki a MD hogy ehhez a funkcióhoz szüksége lenne rá. Az engedélyt meg rendszer szinten megadtam neki ami kellett ehhez a művelethez.

Ez az amúgy?

(#1337) PistiSan válasza Motosz01 (#1336) üzenetére


PistiSan
addikt

Bocsi, csak egy kérdés, nem volt egyszerűbb beállítani a telefonon, hogy ne lője ki semmiképpen sem az alkalmazást?
Akkor nem kellene azzal bajlódni, hogy miként indítsa el.

(#1338) Motosz01 válasza PistiSan (#1337) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi. Ha ezekre gondolsz lentebb, akkor ez volt az első tettem. De ha tudsz még valami más beállítást is akkor szólj, szívesen kipróbálnom :)

Sajnos a progit szarul írták meg, mert ezen beállítások ellenére a 9.1-es droid be tudja zárni.

[ Szerkesztve ]

(#1339) Somatom válasza PistiSan (#1337) üzenetére


Somatom
veterán

Szegény már megfutotta ezeket a köröket. Az app nem tud magas prioritással futni. A MIUI, EMUI, kiskutyafüleUI meg tudjuk, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1340) Mcrazy válasza Motosz01 (#1338) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az adott feltétellel nálam sem működik jól. A jelenlegit töröld ki és add hozzá a NOT feltételt. Ez alá tedd be az App előtérben és háttérben fut feltételt. Nálam ezzel jó.

Üdv: Mcrazy

(#1341) zeon.hu válasza Somatom (#1339) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ne is mond!

Miui 10
Alkalmazás váltóból simán kikerül majd' minden egy idő után, ha védett, akkor is. Ok, sok óra kell hozzá, de nem így kéne működnie.
Persze a program fut, csak épp nem tudok hozzáférni gyorsan.
(Ezért tettem gyorsindítót párhoz a legördülőre)

#?*@&!

(#1342) Motosz01 válasza Mcrazy (#1340) üzenetére


Motosz01
tag

Köszi! Már majdnem ok. Ha az alkalmazásba vagyok, akkor már nem indítja újra egyszer sem. De bármilyen más esetben igen. Így már csak azt kéne megoldani, hogy ha atlepek egy másik appba, és ezt nem zárom be, csak a háttérben fut, akkor ne indítsa újra. Talán a két alfeltetel közé And műveletet kellenne betenni, de hogyan lehet ezt? Vagy én rontottam el valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1343) Mcrazy válasza Motosz01 (#1342) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem kell a makróval semmit tenni egyelőre, mert így jó, ahogy van. A feltételek ÉS kapcsolatban vannak. Viszont erős a gyanúm, hogy az általad használt app amint háttérbe kerül be is záródik. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy az SD Maid-ot feltelepíted és a Programkezelésben megnézed, hogy valóban fut-e a háttérben (itt fogod látni az összes olyan programot, ami fut). Nekem is van olyan program, hogy ha háttérbe kerül, azonnal megáll (Calculator). Ha ezt kiderítetted, akkor tovább tudunk lépni.

Szerk: Közben én már feltettem és látom, hogy fut a háttérben.

Nos nálam nem indul újra, ha háttérbe teszem.. most tesztelem, hogy mennyi ideig fut. 7-es droidot használok. Marcodroid-ból pedig a 4.5.1-est. Az alkalmazás beállításaiban minden ide vonatkozót engedélyeztem (háttérben futás, Service Notification, Boot-oláskor indul)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1344) Motosz01 válasza Mcrazy (#1343) üzenetére


Motosz01
tag

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket!

Akkor nekem sajnos a Huawei mate 20 pro kavar be. Pedig tényleg semmi gond a teloval. Perfektul működik amúgy.
Az MD 3.19-es, az android 9.1.0.346-os.

Amugy közben beállítottam And-el is, meg visszaallitottam így erre is. De nem megy.
Ráadásul Tasker-ben sem ment, meg még a Automatelt és az E-robotot is kipróbáltam.
Úgy tűnik hogy ez az alkalmazás ha háttérbe kerül, az automatizáló progik úgy vesszik mintha bezarodna...

Sajnos nem marad más, mint a kB. 2 óránkénti elinditas.

(#1345) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Nos akkor kezdjük ott,
1. az MD-t felfrissíted egy 4.5 körüli verzióra, mert ott is lehet gond.
2. Tedd fel az SD Maid app-ot a play áruházból és nézd meg, hogy amikor háttérbe kerül az 2 Easy, akkor tényleg fut-e a háttérben.
Ez egy ilyen játék, de nem bonyolult. Ha viszont most feladod, akkor felesleges volt minden próbálkozás, amit eddig tettünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1346) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Egy probléma megoldásához szeretnék segítséget tőletek.
A 4.6.1 verziótól a Wifi feltételek Csatlakozva - Bármelyik hálózat, illetve a Lecsatlakozva - Bármelyik hálózat - nem megfelelően működnek.
Hálózatról lecsatlakozásnál a hozzá beállított művelet - a Lecsatlakozva feltétellel beállítva - nem fut le, ellenben a Csatlakozva művelet mindkét esetben lefut, le és felcsatlakozásnál is.
Írtam a fejlesztőnek, de azt a választ kaptam, hogy nem tudja reprodukálni a hibát és szerinte minden jól működik. Én már kipróbáltam a legújabb verzióval egy másik telefonon is és a hiba továbbra is fenn áll.
Azt kérném azoktól, akiknek van erre idejük, hogy a következő makrót, amit a kép alatt közzé teszek, tegyék fel és 2x-3x a wifi kézi ki-be kapcsolásával teszteljék. 2-3 mp szünet lehet a ki-be kapcsolás között.
Mielőtt azonban hozzákezdenétek, a következő pár beállítást végezzétek el.
1. A makró importálása előtt a program nyelvét állítsátok angolra.
2. Töröljétek a rendszernaplót.
3. Minden más Wifi-vel kapcsolatos makrót vagy Kategóriát kapcsoljatok ki.
4. A teszt végén a rendszernaplóról készítsetek egy képernyőmentést és tegyétek be ide egy hozzászólásba a MD verzió és Android OS megjelöléssel.

Előre is köszönöm a segítséget!

A letölthető makró: Wifi Teszt

A teszt képe:

A rendszernapló képe ahogy nálam kinéz.
(Ez a kép a 4.5.1 verzióval készült, ahol jól működik még a feltétel)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1347) Oldman2 válasza Mcrazy (#1346) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

MacroDroid v4.9.3.3
Redmi Note 7
Android 9

(#1348) Motosz01 válasza Mcrazy (#1345) üzenetére


Motosz01
tag

SD maid nem ír állapotot, csak hogy boot.

A teljes progi listából futóknak csak azt jelzi amelyik programba épp benne vagyok. Azaz mivel az SD maidban vagyok, így futóknak önmagát jelzi csak.

Ha épp elinditom, akkor 2-Easy ikonja oda kerül a bal felső sarokban lévő ikonok közé a státusz báron. Viszont egy idő után eltűnik onnan. Mint ahogy most se látni ott. De ez még szerinte. nem jelenti azt hogy be is zarodott, mert jelenleg is ott található a program az utoljára használt alkalmazások listájában.

[ Szerkesztve ]

(#1349) Dolphine válasza Mcrazy (#1321) üzenetére


Dolphine
addikt

A végére nem kell, mert az utolsó parancs a Do/While-ban az "Elemlámpa ki" és teljesen mindegy, hogy mikor ér véget a csörgés, ha a Do/While már ellenőrizte a feltételt és az igaz, akkor végigfuttatja a benne lévő műveleteket és csak utána lép ki.
A mai nap folyamán volt egy nem fogadott hívásom. Mikor ránéztem a telefonra, akkor bizony a vaku folyamatosan világított, nem kapcsolta ki a Macrodroid! :Y Nagyon úgy tűnik, hogy a ciklus legvégére mégis kell a Zseblámpa ki parancs.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1350) Mcrazy válasza Motosz01 (#1348) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Na ezért reagál úgy a MD, hogy a 2 Easy háttérbe kerülése után rögtön indítja. Az SD Maid-ben jól látható, hogy nem fut a háttérben.
Azt esetleg ellenőrizted, hogy a 2 Easy - Settings - Advanced menüpont alatt a Background mode és az Enable service notification- be van-e jelölve? Ez a kettő nagyon fontos a megfelelő működéshez
. Ezek nélkül lehet, hogy egyes OS-ek alatt azonnal bezárul, amint hatterbe kerül. Az utoljára használt programok listája csak egy lista. Attól hogy ott szerepel egy program, még nem jelenti azt, hogy fut is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.