Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) HoTaZo válasza Dolphine (#1148) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem a No Led alkalmazás mutatja a céges telón.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1152) Mcrazy válasza Dolphine (#1150) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Milyen a kijelző, ha le van zárva a telefon? AOD vagy teljesen sötét? Azt is meg lehet próbálni, hogy a közelségérzékelő használatával bemondja a lezárt kijelzőnél a %-os értéket, vagy esetleg bekapcsolja a kijelzőt és buboréküzenetben, párbeszédablakban mutassa meg a töltöttséget.

Üdv: Mcrazy

(#1153) Dolphine válasza Mcrazy (#1152) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem Amoled képernyő van, csak egy mezei IPS.
Átmenetileg megoldottam egy másik programmal, úgy működik :)

vagy esetleg bekapcsolja a kijelzőt és buboréküzenetben, párbeszédablakban mutassa meg a töltöttséget
Én valami ilyesmit szerettem volna eleve.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1154) kukukk


kukukk
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan makrot szeretnék ami bejövő hívásnál bemondja a bluetooth fülesbe a hívó nevét!
Ezt hoztam össze :

A baj az hogy a teszteléskor működik de hívásnál élesben nem történik semmi! Mi lehet a baj?

(#1155) Mcrazy válasza kukukk (#1154) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!

Sajnos az a probléma, hogy bejövő hívásnál a Bt füles saját hangot, vagy jobb esetben a csengőhangot játsza le, de médiát (egyéb hangot) nem enged használni. Illetve a telefon akadályozza meg híváskor egyéb hang lejátszását.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1156) Oldman2 válasza kukukk (#1154) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Csak Tipp: a Szövegfelolvasó melyik hangcsatornán megy (Beállítások)?

Elkéstem
:R

[ Szerkesztve ]

(#1157) kukukk válasza Mcrazy (#1155) üzenetére


kukukk
csendes tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek!

Oldman2: Kipróbáltam mindet (csengés, értesítés, média... stb) egyikkel sem ment

[ Szerkesztve ]

(#1158) Mcrazy válasza kukukk (#1157) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azt még áruld el légyszíves, hogy a BT fülesben mi hallható?

Üdv: Mcrazy

(#1159) kukukk válasza Mcrazy (#1158) üzenetére


kukukk
csendes tag

"ismeretlen hívó"
Fülesbe és telefon hangszórón is mondja de csak teszteléskor!

(#1160) PistiSan válasza kukukk (#1154) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!

Nálam vagy a telefon csöng, vagy pedig be van dugva a fülhallgató vezetékkel, és akkor egyaránt felolvassa a hívó nevét a telefon.
A hangcsatorna a "Média/Zene"-re van állítva.
Illetve a Macrodroidnak engedélyeztem, hogy felülbírálhassa a "Ne zavarjanak" módot, mert híváskor ugye az alapból aktiválódik, és azért nem szólt a hang.
Nekem ez a macro hónapok óta működik tökéletesen teszi a dolgát.
Nálam emelkedő csengőhang van beállítva, meg szeretem ha pár mp-et csörög, oda figyelek hogy valaki hív, és felolvassa a hívó nevét, ha pedig pont a kezemben van a telefonom, akkor fel kapom, ilyenkor nem szerettem hogy a fülemnél beolvasta a nevet, azért raktam bele a megszakítást.

;

[ Szerkesztve ]

(#1161) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ahhoz, hogy a WiFi mellé automatikusan bekapcsoljon a szinkronizálás, ehhez miért van szüksége a MacDroidnak GPS hozzáféréshez? :F A makró szerint minden WiFi bekapcsolásánál be kellene kapcsolódnia a szinkronnal is, nincs SSID-hez kötve.
A rendszer LOS16.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1162) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, Facebook messengeren van hely megosztás funkció, remekül működik, kikapcsolt képernyő mellett is tökéletesen megy. Csakhogy 60 percig megy a megosztás, utána leáll automatikusan.
Ezt szeretném macrodroidból irányítani, tudom hogy kb 0 esély van rá
Google mapsen is van helymegosztás, korlátlan idővel, viszont amint háttérbe kerül az app, vagy kikapcsol a kijelző azonnal megszűnik a hely megosztása.

(#1163) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Már a macrodroid se reagál az sms-re?
Melyik verzió jó még erre?

#?*@&!

(#1164) Mcrazy válasza PistiSan (#1162) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ott a telefonnal vagy az Os-el lehet a gond, mert nálunk MM-al és Nougat-al is tökéletesen megy a megosztás már több mint 1 éve.

zeon.hu
Mi nem működik? Tegnap teszteltem, nem volt gond. Nálad is OS lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1165) zeon.hu válasza Mcrazy (#1164) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

E-robot reagál rá, mert azt nem frissítettem (kivették belőle a hülye szabályozás miatt).

Egyszerű parancs, esemény a bejövő sms (értesítés érkezett, tetszőleges tartalom), művelet többféle, legegyszerűbb a felolvasás (hogy sms jött).
Teszt jó, akkor működik.
Root van, minden engedély megadva.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1166) PistiSan válasza Mcrazy (#1164) üzenetére


PistiSan
addikt

Eddig ezekkel próbáltuk.
Oneplus 3, LineageOS
Huwei p smart, gyári Android
Samsung galaxy s8, gyári os.
Amint kikapcsol a kijelző már meg is szűnik a valós idejű gps nyomkövetés, ugyan ezen telefonokon a Facebook Messenger megosztás funkciója tökéletesen működik.

(#1167) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok ! Letöltöttem a macrodroidot . Hogy lehet beâllítani , hogy privát számról èrkező hívásokat is lehessen tiltani ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1168) Mcrazy válasza pècsimunkás (#1167) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A Bejövő hívás eseménynél válaszd ki az "ismeretlen hívót".

Üdv: Mcrazy

(#1169) PistiSan válasza pècsimunkás (#1167) üzenetére


PistiSan
addikt

Én be raktam egy kis késleltetést, hogy biztosan elutasítsa a hívást.

[ Szerkesztve ]

(#1170) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Köszönöm a válaszokat :R !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1171) Dolphine válasza PistiSan (#1169) üzenetére


Dolphine
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de ez a Magántelefonszámokra jó?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1172) PistiSan válasza Dolphine (#1171) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen, ki is próbáltam kollégával, ez pont a magánszámokra jó, kicsit bizonytalan voltam ezzel én is, de van még olyan is, hogy névjegyekben nem szereplő, ott ugye az ismeretlen, de a számát küldő embereket lehet kitiltani.
Engem egy darabig egy behajtáskezelő zaklatott (köszi telenor az újrahasznosított telefonszámot) és egyenként tiltottam le őket a telefon saját menüjében, de feltűnt hogy a számoknak csak az utolsó 2 vagy 3 karaktere változik, macrodroid alatt van lehetőség komplett tartomány megadására is, egy idő után felhagytak a hívásokkal. :DD

(#1173) Dolphine válasza PistiSan (#1172) üzenetére


Dolphine
addikt

Beállítottam, kíváncsi leszek! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1174) Macika66 válasza PistiSan (#1172) üzenetére


Macika66
addikt

...(köszi telenor az újrahasznosított telefonszámot)...

A jogszabály értelmében minden szolgáltató 6 hónap után újra értékesíti a felszabadult hívószámokat....

(#1175) Mcrazy válasza PistiSan (#1172) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én úgy oldottam meg, hogy létrehoztam egy Tiltott nevű csoportot a névjegyzékben és abba veszem fel a zaklató telefonszámokat. A bejövő hívás eseménynél kiválasztom a Csoport- Tiltott csoportot és aki innen hív, azt elutasítja. Ez annyiból előnyős, hogy később a hívásnaplóban vissza lehet nézni, hogy a Tiltott csoportból hívott valaki.
Van rá más megoldás is ha valaki nem akarja a névjegyzéket tiltott számokkal teletömni, lehet készíteni makrót, amivel a hívás végén automatikusan rákérdezéssel, vagy parancsikonnal egy változóba lehet menteni az utolsó hívott számot (szükség esetén kézzel is megadható, ha a makró úgy van elkészítve) és a bejövő hívásoknál a bármelyik szám, ismeretlen hívót megadva - a változó tartalmát összehasonlítva feltételként - lehet elutasítás (és/vagy bármilyen más) műveletet megadni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1176) Dolphine


Dolphine
addikt

Telefon újraindítás majd wipe cache után nem működik a MacroDroid. Semmilyen makrót nem futtat ami eddig ment. :O A makró tesztelése rendben van. Mi a teendő? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1177) pavika


pavika
tag

Szisztok. A 801-es számú hozzászólásban lévő születésnapos macro-t el tudná valaki küldeni nekem. Most ismerkedem a programmal de sajnos így kép alapján sem tudom megszerkeszteni. Viszont nagyon megtetszett. Illetve láttam még egy parancsot, amely bejövő hívás esetén fülhöz emelve a telefont automatikusan fogadja a hívást a közelségérzékelőt használva. (880 számú hozzászólás) Ehhez annyi volna a kérdésem, hogy olyankor mi történik ha zsebben van a telefon, csörög de sajnos felvenni nem tudom, mert egyik kezem sem szabad. Ilyenkor automatikusan lefut a parancs és felveszi a hívást?

(#1178) Mcrazy válasza pavika (#1177) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A naptáros makróval tomy86 fórumtársat kell megkeresned. A hívásfelvevős makrót én készítettem. A feltételeknél megadtam, hogy a parancs csak a készülék bizonyos helyzetében fusson le. Nálam általában fejjel lefelé vagy oldalt fekszik a telefon, ezért zsebben vag tokban nem tud lefutni a parancs. Tehát beállítottam azt a pozíciót, amit beszélgetéskor használok. Ha nálad fejjel felfelé van a zsebben a telefon, akkor a feltételeket máshogy kell konfigurálni, hogy ne vegye fel, amíg a zsebben van.

Üdv: Mcrazy

(#1179) Mcrazy válasza Dolphine (#1176) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én lementeném az összes makrót, majd újratelepíteném a MD-t, de előtte nézd meg, a főmenüben, hogy nem kapcsolódott-e ki.

Üdv: Mcrazy

(#1180) pavika válasza Mcrazy (#1178) üzenetére


pavika
tag

Köszönöm a gyors választ. Az én zsebemben is fejjel lefelé van a telefon. Munka után neki is állok megcsinálni a parancsot.

(#1181) Dolphine válasza Mcrazy (#1179) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :R
A mai nap frissült, majd figyelem, hogy hogyan viselkedik. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1182) Dolphine válasza Mcrazy (#1179) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnos hiába frissítettem, semmi. :O
A kérdésem az, hogy a makró mentés, ez ugye az exportálás?
A főmenüre a főoldalra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1183) Mcrazy válasza Dolphine (#1182) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

a makró mentés, ez ugye az exportálás? - Igen
A főmenüre a főoldalra gondolsz? - Igen
Azt ellenőrizd még le, hogy a "Beállítások" menüben az "Értesítési sáv testreszabása" alatt az "Ikon kényszerített elrejtése" opció ne legyen bepipálva, mert ha igen, akkor ez miatt is leállhatott a szolgáltatás és nem fut le semmilyen makró. Esetleg még Akku optimalizálás. Ha ezek az ellenőrzések nem hoznak eredményt, akkor újratelepítést javaslok.

Üdv: Mcrazy

(#1184) Dolphine


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Viszont az értesítési sáv beállításánál nincs is ilyen menüpontom! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1185) Dolphine


Dolphine
addikt

Úgy tűnik megoldódott.
Kérdés. Milyen makró kellene a következőhöz:
Program elindít NFC be
Program háttérben NFC ki
Root van

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1186) Mcrazy válasza Dolphine (#1185) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pont, ahogy írtad.

Esemény:
Alkalmazás elindítva
Alkalmazás leállítva

Művelet:
Várakozás -1mp
NFC be
Feltétel: Esemény aktív-Alk. elinditva
NFC ki
Feltétel: Esemény aktív-Alk. leállítva

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1187) Oldman2 válasza Dolphine (#1185) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Bocs, de melyik program az, amihez ezt akarod beállítani?

(#1188) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Csináltam egy makrót már régebben, ami a készülék rázására kijelzi a képernyőn a készülék szabad tárhelyét.

Pár napja (futás közben) eszembe jutott, hogy a futás is rázás, így beraktam feltételként, hogy csak bekapcsolt képernyő esetén fusson le a makró.

Aztán sétálva az utcán, fülessel a fejemben eszembe jutott, hogy mi lenne, ha valamilyen füles van csatlakoztatva, rázásra a pontos időt mondaná ki? Megy szépen ez is, de...

Akár BT, akár vezetékes füles van csatlakoztatva, megy szépen, de csak 1x! További rázásra néma.

A beállított hangcsatornák jelenleg ezek:

Szövegfelolvasó - Rendszer
Normál - Riasztás

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1189) Dolphine válasza Oldman2 (#1187) üzenetére


Dolphine
addikt

Eredetileg egy bank alkalmazáshoz akartam használni, de ahhoz nem kell.
Viszont magát az NFC elvileg készülék rázással is be lehet kapcsolni? Na, akkor hogy néz ki a makró? :DDD

Mcrazy
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1190) Oldman2 válasza Dolphine (#1189) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Én az OTP Simple alkalmazással fizetek (ahol csak lehet). Néhol kell a pontgyűjtőkártya is, ha meg már azt elővettem, ott a sima bankkártya is, ami PayPass-os.

Az NFC kapcsolgatását én direkt nem akarom automatizálni, amikor kell, manuálisan be és kikapcsolom.

(#1191) Mcrazy válasza Oldman2 (#1188) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

2x ugyanaz az esemény okozhat problémákat. Én egy Rázás eseményt tartanék meg és a feltételéket a műveletekhez társítanám.

Üdv: Mcrazy

(#1192) Oldman2 válasza Mcrazy (#1191) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Megnézem.

(#1193) Macika66 válasza Oldman2 (#1190) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam a pontgyűjtőkártya is be van digizve a Simple-be, így csak akkor kell elővegyem, ha chipes... :)

Gondoltam rá, hogy automatizálom a MD-dal az NFC ki-be kapcsolását, de
1. nem fogyaszt érezhetően semmit, ha folyamatosan bekapcsolva hagyom
2. nem kell behívni a Simple-t a fizetéshez, ígyx plusz mozdulatok lennének szükségesek a makró működtetéséhez, tehát ugyanott vagyok, mint ha kézzel ki-be kapcsolgatnám.

(#1194) Oldman2 válasza Macika66 (#1193) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Mert ha nem Chip-es a kártya, akkor hogyan kezelik le?

Vonalkód beolvasás?

Ja, a SPAR-os az Chip-es. Akkor alma.

Ami nem Chip-es és nincs rajta vonalkód (pl. Shell), azzal mit tesznek?

(#1195) Mcrazy válasza Macika66 (#1193) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én képernyő feloldáshoz/lezáráshoz kötöttem az NFC be/ki kapcsolását. Fizetésnél alap biztonság, hogy lezárt kijelzőnél ne működjön, ezért fizetéshez, de minden máshoz is, amihez kell az NFC, feloldom a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1196) Macika66 válasza Mcrazy (#1195) üzenetére


Macika66
addikt

Ez jó ötlet, nagyon.

Meg is nézem, hogyan lehet megoldani!

(#1197) Dolphine válasza Macika66 (#1196) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha megvan a makró jöhet ide is, mert engem is érdekelne! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1198) Oldman2 válasza Dolphine (#1197) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Én így raktam össze.

(#1199) Macika66 válasza Oldman2 (#1198) üzenetére


Macika66
addikt

Én is így, csak két külön makróban, de így jobb, ahogy Te csináltad, mindjárt át is alakítom, köszi! :)

(#1200) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Egy aprócska, de hasznos makrót szeretnék megosztani veletek. Ez kimondottan ajánlott a most ismerkedő felhasználóknak, de a gyakorlottabbakat is megkímélheti némi fejfájástól
A MD fejlesztője egy korábbi verzióban beépítette a műveletek közé a "Macrodroid letiltása" nevű műveletet.
Hirtelen arra gondolhat az ember, hogy minek ez a "haszontalan" művelet, nem azért telepítettem fel a MD-t, hogy letiltsam. Pedig néha kell (és milyen jó lett volna nekem is korábban), mert makrókészítés közben elég egy rosszul átgondolt kijelzős művelet vagy más miatt hurokműveletbe kerül a MD és máris kizárta magát a gyanútlan felhasználó a telefonból, avagy elérhetetlenné tette a beállításokat, a MD kikapcsolhatóságát.
Jobbik esetben egy usb kábellel csatlakozva törölhető a MD és megoldva a probléma, de rosszabb esetben akár a telefon gyári beállításának visszaállításáig is el kell menni, ami ugye komoly utómunkálatokat, elveszett adatokat is jelenthet.
Mindezek elkerülése végett itt ez a makró. Mindenki alakítsa át kénye-kedve szerint, de jelen állapotában is működik.

A lényeget majdnem kifelejtettem. Úgy működik, hogy bármelyik alkalmazás (email, sms, whatsapp, viber..stb) részére, ha egy másik telefonról elküldjük a MDdisable szót, akkor letiltásra kerül az MD. Másik lehetőség a bekapcsoló gomb 3x megnyomása. A feltételeket be kell tartani a véletlen gombnyomás elkerülése végett. Tehát lezárva kell lennie a kijelzőnek, kijelzővel felfelé helyzetben legyen a készülék és a 3. nyomásra kapcsoljon be a kijelző. (vagyis bekapcsolt, de lezárt kijelzőnél kell kezdeni a nyomkodást)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.