Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Mcrazy válasza Somatom (#1899) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem is sok jót olvastam arról az app-ról. Volt szerencsém egy LSC Smart konnektorhoz, de az istenért sem bírtam rá, hogy csatlakozzon a tuya szervereihez. A hozzá való app a LSC Smart Connect, de ez egy tuya app, csak átnevezték. Forintot nem ér az egész.

Üdv: Mcrazy

(#1902) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1900) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt elég szépen át kell alakítani, mert a Te elvárásaidnak ez nem megfelelő. Mindárt összedobok valamit.
Egyébként semmi gond a képpel, így is megfelel, de egy hosszú makrónál nem tudod az egészet screenshoot-olni, mert nem fér el. A makró megosztása képként funkciót próbáld meg majd a makrót megnyitva, fent a 3 pöttyre kattintva.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1903) Somatom válasza Mcrazy (#1901) üzenetére


Somatom
veterán

A Lidlis hardvereket szerencsére kezeli a Tuya app. Csak azt nem értem, hogy maga a Tuya miért nem Tasker plugin. Végülis közvetve meg tudtam oldani. Bevallom, tetszik a Samsung környezet, sok innováció van benne. Pl. nemrég vettem egy Samu tévét és most, ennek a project -nek a kapcsán derült ki, hogy a SmartThings látja a TV -t is. Szóval, nem csak a telómat bökdösve vezérelhetem a tévét, hanem a SharpTools -szal Macrodroiddal is. Hogy ez mire használható, azt még nem tudom, de értékelem, ha egy gyártó ilyen lehetőségeket kínál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1904) Mcrazy válasza 7Sony7 (#1900) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Wifi 5min ki
A felugró üzenetet meghagytam neked, egy copy/paste-el be tudod másolni.

Üdv: Mcrazy

(#1905) Mcrazy válasza Somatom (#1903) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Én nem attól tartottam, hogy nem kezeli és mit kezdek vele, mert hála a Lidl üzletpolitikának, nem szőröznek a visszavétellel és azonnal adják a pénzt is. Azért nem vettem ilyet, mert minek egy plusz eszköz, ha gateway nélküli smart konnektorok is léteznek.

Üdv: Mcrazy

(#1906) Somatom válasza Mcrazy (#1905) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem egyértelmű. Valamin futnia kell egy vezérlőprogramnak. Nem túl jó megoldás, ha minden végkütyüben külön feldolgozóegység van. Innentől két lehetőség van. Vagy nálad fut egy központi egység, vagy minden végkütyü egy távoli szerverrel kommunikál le minden utasítást. Tulképp megoldhattam volna Málnával is, vagy a Syno NAS -omra is telepíthettem volna Domoticz -t, de nem akartam ennyire belemerülni. Nekem egyszerűbb beugrani egy kinti Lidlibe, ha kéne még konnektor, vagy izzó. A Gateway pedig 20 Erzsi, nem egy ökör ára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1907) 7Sony7 válasza Mcrazy (#1904) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#1908) PistiSan válasza Mcrazy (#1904) üzenetére


PistiSan
addikt

Biztos, hogy több if ággal oldottam volna meg, ez így nagyon elegáns, szép munka!

(#1909) Mcrazy válasza PistiSan (#1908) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Köszi, de nem tudtam volna elkerülni én sem az IF/Else használatát, ha még olyan műveleteket beteszek, amelyeknek a feltételei megegyeznek a Stopper nullázás feltételeivel. Álltalában a feltételek határozzák meg, hogy mennyi IF elágazásra van szükség. Persze nem elég csak a feltételeket figyelni, a műveletek működése is meghatározza a sorrendet és ezáltal a feltételhalmazt is.

Üdv: Mcrazy

(#1910) Mcrazy válasza Mcrazy (#1893) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha esetleg valaki próbálgatná a koppintásos makrót...
Egy kis könnyítést találtam a feltételek beállításhoz.
Nem fontos minden alkalmazást, rendszeralkalmazást beállítani mint "Nincs az előtérben", hanem elég egyetlen alkalmazást beállítani úgy, hogy "Előtérben fut". Ez az alkalmazás nem más, mint a telefonon futó launcher (Touchwiz, Nova, stb..)
Tehát ha valaki azt szeretné, hogy csak a kezdőképernyőn (vagy második képernyőn, ami színtén a launcher-hez tartozik) érvényesüljön a több koppintás, akkor ezt kell feltételként beállítania.
Egyetlen szépséghibája van a dolognak. Mégpedig, ha a Launcher beállításaiban kell módosításokat végezni és "túl gyorsan" tapogatjuk a kijelzőt, akkor aktiválódhat a makró.
Sajnos én nem találtam olyan feltételt, ahol a kezdőképernyőt meg lehetne adni. Ha valakinek van valami 5lete, netán tud valami plugin-ről, szívesen várom.

Üdv: Mcrazy

(#1911) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Lehetséges-e -- Ne zavarj mód alatt esetén, hogy a telefon egy üzenetet játsszon le? Pl, hogy hívását most nem tudjuk fogadni. Vagy bármi hasonló megoldás érdekel.

(#1912) Mcrazy válasza zsoltzsolt (#1911) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem, ilyet csak a szolgáltató nyújthat, erre egyik telefon sem képes. SMS-t lehet küldeni.

Üdv: Mcrazy

(#1913) zsoltzsolt válasza Mcrazy (#1912) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Vagyis azt be lehet állítani, hogy "Ne zavarj!" alatt küldjön egy sms-t?
Sőt egy kis csavarral úgy kéne, hogy csak mobilszámokra küldjön :)

[ Szerkesztve ]

(#1914) Mcrazy válasza zsoltzsolt (#1913) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Persze. Meg tudod csinálni vagy rám bizod? 😉

Üdv: Mcrazy

(#1915) zsoltzsolt válasza Mcrazy (#1914) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Rád, ha nem gond
:R

(#1916) PistiSan válasza Mcrazy (#1914) üzenetére


PistiSan
addikt

Javaslat, ha 10x keresi valaki 1 órán belül, akkor ha lehet az elsőnél küldjön csak sms-t, nálam ez fontos lenne. Én radikálisabb vagyok, este le megy a telefon repülő módba, ha valaki keres reggel úgyis megtudom.

(#1917) Mcrazy válasza PistiSan (#1916) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Jó ötlet! Már kész vagyok vele, de akkor ezt még beleteszem.

Üdv: Mcrazy

(#1918) Mcrazy válasza PistiSan (#1916) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez az "óránként max 1 sms" azért feladta a leckét, de sínen vagyok. :)
Nem egyszerű a megvalósítás, mert 1 óra múlva újra fel kell dolgozni az egész hívólistát. Rögzíteni kell mindenkihez a hívás idejét és az 1 óra lejárta után kiszürni, hogy ki kapott már SMS-t.
Az a javaslatom, hogy a Ne zavarj mód alatt csak 1x legyen SMS küldés, ez még egyszerűen kivitelezhető. ??

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1919) Mcrazy válasza zsoltzsolt (#1915) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

SMS válasz Ne zavarj módban
Szóval úgy készítettem el, hogy "Ne zavarj módban" 2 lehetőség közül választhatsz.
1. Bejövő hívás esetén elutasít minden hívást (ez olyan, mintha Te kinyomtad volna a hívást, ha nem szeretnéd, tiltsd le vagy töröld ki ezt az eseményt és használd a 2. verziót ), majd küld egy SMS-t annak, akinek a nemzetközi hívószáma +36 20/30/70-et tartalmazza és még nem kapott üzenetet a Ne zavarj mód alatt.
2. A hívás befejeztével aktiválódik a "Nem fogadott hívás" esemény (ha az 1. verziót szeretnékd tilts le vagy töröld ki ezt az eseményt) és küld egy SMS-t annak, akinek a nemzetközi hívószáma +36 20/30/70-et tartalmazza és még nem kapott üzenetet a Ne zavarj mód alatt.
A "Ne zavarj mód" -ból a normál módba való visszatéréskor az üzenetet kapottak listája a makróban törlésre kerül.

A makró, mint mindig kikapcsolt állapotban került feltöltésre, ne felejtsd el aktívvá tenni!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1920) zsoltzsolt válasza Mcrazy (#1919) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#1921) zeon.hu válasza Mcrazy (#1919) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez nekem is jól jön, thx!
(Éjjel dolgozunk, főleg nappal van ne zavarj módban a privát és a céges is)

#?*@&!

(#1922) PistiSan válasza Mcrazy (#1919) üzenetére


PistiSan
addikt

Letöltöttem, meg néztem, szokás szerint egy mestermű!
A szám vizsgálatánál a 20|30|70 es számok vizsgálata teljesen új számomra, honnan tudod, hogy ezeket a jeleket így használva erre is alkalmazható? Ha valami magyar leírás van ezzel kapcsolatban, szívesen elolvasom. A változók működése szintén meglepett, jól értem hogy ahány számról keresik az illetőt, annyi lokális változó jön létre és marad ("életben") mindaddig amíg nullázod a tartalmát? Ezt félig vissza vonom, gondolom csak az utolsó hívás adatait menti mindig, tehát ha 2 ember felváltva keresi, akkor kapnak majd sms-t?

(#1923) Mcrazy válasza zeon.hu (#1921) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Örülök, ha másnak is hasznos. Ezért is teszem közzé a mások vagy a saját 5leteim megvalósítását.
Ha van valami 5let javítással, finomítással, hibákkal kapcsolatban, akkor szívesen várom.

#1922PistiSan
"számok vizsgálata teljesen új számomra, honnan tudod, hogy ezeket a jeleket így használva erre is alkalmazható?"
Ezek nem az én fejemből pattantak ki, hanem a Reguláris kifejezések tanulmányozásánál akadtam rá.
Ha belemerültél és gyakorolni szeretnéd, ezen az oldalon van rá lehetőség.

" jól értem hogy ahány számról keresik az illetőt, annyi lokális változó jön létre"
Nem egészen, mindig csak ez a két változó van, ezek kerülnek feltöltésre. A következőképpen működik: Az első változóban (MissedCall) minden esetben rögzítésre kerül a hívó száma, de ez a változó minden új hívás vagy nem fogadott hívás eseménynél felülíródik.
Nekünk viszont szükségünk van ezekre a számokra a későbbiek során az ellenőrzéshez.
Ezért az SMS küldés után hozzáfüzzük az első változót a második (Sent SMS) változóhoz.
A következő hívásnál már összetudjuk hasonlítani a rögzített számot és ha még nincs meg, akkor ezt is hozzáfüzzük a második változóhoz.
Annyi telefonszám kerül a Sent SMS változóba, ahány számra SMS-t küldtünk.
Mindaddig megy így ez az összefüzés, ameddig a "Ne zavarj mód" kikapcsolásra kerül, mert ebben az esetben kiürítésre kerül a Sent SMS változó.
A MissedCall változó ürítésére valójában nincs is szükség legalul, mert mint írtam, minden új eseménynél felülíródik.

"tehát ha 2 ember felváltva keresi, akkor kapnak majd sms-t?"
Nem, mindenki csak 1x kap SMS-t a "Ne zavarj mód" alatt.
Lehetne beletenni egy stoppert pld: fél-1 órás időtartammal és ennek lejárta után - ha hívnak - újból küldsére kerül az SMS.
Ennek az a hibája, hogy ha a lejárat előtt, az utolsó percekben 10-en hívnak, akkor azok pár perc múlva megint kaphatnak SMS-t.
Ha erre van valami jó 5letetek, akkor szívesen beleteszem.

Remélem érthetően írtam le mindent és tudtam segíteni vele.

Üdv: Mcrazy

(#1924) Oldman2 válasza Mcrazy (#1923) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Mindaddig megy így ez az összefüzés...

Emlékszek, ezt anno, de nehezen értetted meg.
:-)

De ahogy most is tapasztalom, nagyon jól sikerült!
:C :C :C

(#1925) Mcrazy válasza Oldman2 (#1924) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igy van! Akkor még nem értettem a működését, de Te segítettél rávilágítani. :R

Üdv: Mcrazy

(#1926) Mcrazy válasza Mcrazy (#1923) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"Ennek az a hibája, hogy ha a lejárat előtt, az utolsó percekben 10-en hívnak, akkor azok pár perc múlva megint kaphatnak SMS-t.
Ha erre van valami jó 5letetek, akkor szívesen beleteszem."

Azt hiszem, megtaláltam a megoldást. Ha kész vagyok, jelentkezem vele.

Üdv: Mcrazy

(#1927) PistiSan válasza Mcrazy (#1923) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudtam, hogy a macrodroid változókban össze lehet fűzni az értékeket (tömbbök létrehozása), azt gondoltam eddig, hogy 1 értéket vehet csak fel ami folyton felülíródik, jó tudni erről a lehetőségről is, köszönöm a részletes magyarázatot. A regexpet is köszönöm, meg fogom nézni.

(#1928) PistiSan válasza PistiSan (#1927) üzenetére


PistiSan
addikt

Határozottan tetszik ez a változó összefűzés dolog, csak ki kell még gondolnom mire tudnám használni, össze dobtam magamnak egy kis látványos tesztkörnyeztet.

(#1929) PistiSan


PistiSan
addikt

Szerintem ez megoldhatatlan macrodroiddal, de hátha meglep valaki.
Ha vágólapra másolok egy telefonszámot, szeretném ha elcsipogná a telefon a számokat.
Melóban időnként gyakran kell vezetékes telefont használni, régi telefonközpont van, ha felveszem a gombok lenyomásakor hallható hangokat és vissza játszom neki, az gyakorlatilag ugyan úgy működik mintha én tárcsáznám a számot.
Tehát kellene egy macro, ami a számot számjegyekre bontja, majd elsípolja azokat.
A számot ilyen formátumban kell sípolni
Előhívó + Telefonszám + Telefon kód.
Pl: 01 06201234567 654321

(#1930) PistiSan válasza PistiSan (#1929) üzenetére


PistiSan
addikt

Most látom, hogy android 10 alatt már nincs vágólap figyelés, több sebből vérzik az ötletem.

(#1931) Mcrazy válasza PistiSan (#1929) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez kicsit sem egyszerű.
Onnan indul, hogy az általad felsorolt számokhoz alapból 19 db változó kell, amibe szétbontod ezt a számhalmazt. 19 db szövegfeldolgozó Művelet és újabb 19db változó, amibe már a szöveget számként mented. 19 db feltétel, ha jól van elkészítve, egyébként több.
19db hanglejátszó művelet, úgyancsak 19db feltétellel.
Szóval maga a makró is olyan hosszú lenne, mint a Vasárnap ebéd nélkül.
Nyugodtan elfelejtheted szerintem. Arról nem is beszélve, hogy hamarabb benyomogatod a hívószámot, minthogy a makrót elindítsd.
Netán ha valaki mégis összerakja ezt a makrót, megemelem a kalapom előtte. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1932) Somatom válasza Mcrazy (#1931) üzenetére


Somatom
veterán

Talán nem ilyen komplikált a dolog. A neten keresgélve találtam példát automatizált DTMF küldésre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1933) Mcrazy válasza Somatom (#1932) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Macrodroiddal? Ha igen, akkor érdekelne a felépítése.

Üdv: Mcrazy

(#1934) Somatom válasza Mcrazy (#1933) üzenetére


Somatom
veterán

Taskerre szoktam ilyenkor rákeresni. DTMF generátor biztosan van Androidra. Régebben próbálkoztam ilyesmivel.

Szerk:
Megnéztem Taskerben, az audio action -ök között választható a DTMF.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1935) Mcrazy válasza Somatom (#1934) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Akkor ez ott egy előny. Már csak a "keretet" kell hozzáépíteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1936) Somatom válasza Mcrazy (#1935) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, itt egy feature request. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1937) PistiSan


PistiSan
addikt

Macrodroiddal, vagy valami kiegészítővel megoldható az, hogy egy változó tartalmát (szöveges tartalom) megosszam?
Arra gondolok, amikor egy jegyzetre, akármilyen szöveges tartalomra rá megyek, és a megosztásra nyomok, ekkor feljön egy lista, hogy mivel nyissa meg. Ezt szeretném, csak eseményvezérelten megoldani.

(#1938) PistiSan


PistiSan
addikt

Fordítási "HIBA"
Kimenő hívás eseménynél, ha a műveleteknél változónak a hívott számot vagy a nevet akarom beállítani, akkor ott ez szerepel: Hívó telefonszáma, Hívó neve! Helyesen így lenne: Hívott telefonszáma, Hívott neve.

(#1939) Oldman2 válasza PistiSan (#1938) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Javítottam.
:R

(#1940) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Macrodroidot új eszközre töltöttem le, de ez nem a pro verzió.
Mivel másik alkalmazásnál is előfordult, így itt is a play adattörlés a megoldás?
(Minden alkalmazásnál ez mókás lesz újra, meg újra... :D )

Szerk.
Pár perc után magától megoldódott.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1941) Mcrazy válasza PistiSan (#1937) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ezt kicsit magyarázd el részletesebben, mert én nem igazán tudom a kérdésed és a gondolatod összepárosítani.

#1940zeon.hu Kell egy kis idő, amig leellenőrzi a play áruházban

Üdv: Mcrazy

(#1942) Mcrazy válasza Mcrazy (#1926) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nos, sikerült elkészítenem az SMS válasz Ne zavarj módban V2 makrót.
Ebben már beállítható, hogy mennyi idő múlva kapjon újabb SMS-t a hívó a "Ne zavarj mód" alatt. Az értéket az 1.SMSintervall változóban kell megadni másodpercben. (alapértéknek 1 óra van beállítva, azaz 3600mp)
A többi változóval nincs teendője senkinek, azok értékei automatikusan töltödnek fel.
Jelenleg magyar mobiszámokhoz van beállítva, de ha valakinek más ország számai kellenek, akkor a 2. IF elágazásban kell a feltételt ennek megfelelően módosítani.
Természetesen az elöző verziót is fent hagyom, válasszon mindenki kedvére.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1943) PistiSan válasza Mcrazy (#1941) üzenetére


PistiSan
addikt

Máris több energiát fektettem(tünk) a dologba mint amit érdemel, tényleg ritkán kell, beépített DTMF generátor nincs a macrodroidban, köszönöm azért a segítő szándékot, szeretem ezt a topicot.
Az SMS válasz v2 script nagyon brutális. :)

(#1944) Oldman2 válasza Mcrazy (#1942) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

:R :C

(#1945) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
Ki lehet nyerni valahogy azt az információt a Macrodroidal, hogy a második SIM kártyával épp melyik mobil hálózatra csatlakozik?

Azt szeretném elérni, hogy figyelje a második SIM-et csatlakozva van-e a Digi.Mobile Hungary 2G vagy 4G -re, ha nem akkor jelenítsen meg egy értesítést/figyelmeztetést a kijelzőn.

Ha nem lehet külön figyelni a két SIM kártyát akkor az is jó lehet, hogy van-e csatlakozás egyáltalán a fent megjelölt egyik hálózathoz, mert az egyes SIM Telenoros és az nem tud a Digihez csatlakozni, igy ha van a digi hálózathoz csatlakozás azt csak a második tudja megtenni.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1946) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Frissült android 11re a telefonom(s10+). Azóta nem működik a macrodroid. Megprobaltam bixby rutinnal kiáltani az egyszerűbb dolgaim, de az is hektikusan csinálja csak. Volt FR is, helper fent van, de még mindig nem működik a macro droid. Wifi-t nem kapcsolja, hang módot sem vált, sem a régi macrókkal, sem akkor ha újat állítok be. Amit kért engedélyt mindent megadás neki.
Tudnátok segíteni mi lehet a gond?

(#1947) Fall-N válasza Talala (#1946) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg nincs a Macrodroid felkészítve az Android 11-re vagy megint változtak a dolgok és az új OS miatt más módszerek kellenének, amit nem tud még a program. Próbáld meg felrakni a Tasker trialt és megnézni azzal működnek-e a dolgok.

(#1948) Talala válasza Fall-N (#1947) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm a tippet.
Közben megoldódott, fr majd 4-5x ujratelepit, engedélyek megadása. Lekopogom, most teszi amit szeretnék.

(#1949) pube111


pube111
senior tag

Üdv! Sonoff relét lehet valahogy kezelni makroval?

(#1950) PistiSan


PistiSan
addikt

Intent küldéséhez szeretnék egy megoldást kérni.
A korábbiakban felvetett, telefonszám elsípolására van egy app (dtmf tone generator), a Shotcut Creator-al tudok ennek az appnak telefonszámot küldeni. Az elképzelés az, hogy egy macrodroid változóba rakom a számot, amit átküldök intentben az appnak. Dtmf app letöltés.
Itt pedig egy videó, amiben látszik hogy az elsőként említett appal hogy működik a dolog.
Videó

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.