Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Mcrazy válasza Ittnemaz (#1598) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem, a beírt 3 soros szöveg az nem képernyőmentés. Megnyítod a makrót és jobb fent a 3 pontra böksz, majd az előugró menüből kiválasztod a "Megosztás képként" lehetőséget. Ez el fogja menteni a képet a telefon belső memóriájában a Macrodroid - Export mappába. Na innen kell feltölteni a képet a PH-ra aktív tag úr. ;) Kicsit olvasgasd a Topik összefoglalót is és sok kérdésre megtalálod a választ. Ha fel tudtad tölteni a képet, akkor előrébb vagyunk és a segítség is könnyebben megy.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1602) Ittnemaz válasza zeon.hu (#1599) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag


Erre gondolsz, így jó?

(#1603) Mcrazy válasza Ittnemaz (#1602) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez így már mindjárt érhetőbb. A makróról készült kép alapján sokkal könnyebb megállapítani, hogy hol lehet a hiba, hova kell a segítség.
Jelen esetben úgy néz ki, hogy nem vagy tisztában a MD működésével, de mindjárt helyretesszük a dolgokat.
A MD úgy működik, hogy beérkezik egy esemény és ha másképp nem szabályozzuk (feltételekkel), akkor lefut a műveleti ablakban lévő összes művelet.
A Te esetedben - mivel nincs feltételekkel szabályozva - az összes művelet végrehajtódik 18:00-kor 18:01-kor és 18:20-kor.
Ahhoz, hogy úgy működjön, ahogy szeretnéd, az összes műveletet el kell látni feltétellel: Pld bökj ár a Média lejátszás-ra és válaszd a Feltétel hozzáadása -> Esemény aktív -> 18:00
Ugyanígy a Night Clock indításáthoz is add hozzá, de ugye itt a 18:01-t válaszd, majd az utolsó művelethez pedig a 18:20-at.

Üdv: Mcrazy

(#1604) Mcrazy válasza zeon.hu (#1597) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáld meg ezt a makrót!
A változó lehet Lokális vagy Globális, ahogy tetszik. Én a Logikai igaz/hamis-t állítottam be, de ezt is módosíthatod.
A Rendszeres időköz - eseményhez add még hozzá a "Wifi csatlakoztatva" feltételt, hogy mobilnetnél ne ellenőrizzen. Ezt a feltételt kifelejtettem.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1605) zhata


zhata
senior tag

Tetszik, hogy az új verzióban kiírja, hogy melyik makróm mikor futott.

(#1606) Ittnemaz válasza Mcrazy (#1603) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Köszönöm a segítséget igy már müködik, tudom nem a legszebb...

Viszont keresetem már, arra van-e lehetőség hogy kb hetente leválasszam a 220v hálozatról, lemerítsem az akkut 10% környékére, majd vissza kapcsoljon töltöre?

(#1607) Mcrazy válasza zhata (#1605) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha arra gondolsz, amit a makró neve alatt kiír, az már nem új funkció. Elég régóta tudja már.

Üdv: Mcrazy

(#1608) Mcrazy válasza Ittnemaz (#1606) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Amikor több műveletnek ugyanaz a feltétele (pld nálad a Médialejátszás - Képernyő be - Kijelző időtúllépésnek) akkor azt egy IF művelet alá be lehet tenni a következőképpen:

" kb hetente leválasszam a 220v hálozatról, lemerítsem az akkut 10% környékére, majd vissza kapcsoljon töltöre?"

A töltés szabályozására semmilyen külső program nem képes. Maximum jelezni tudnak egy beállított érték elérése után.
Viszont amióta Okos konnektorok léteznek, a töltőn lévő eszközöket talán lehet automatizálókkal szabályozni, hogy meddig töltődjenek fel. Persze sok értelmét nem látom, de ez már más téma.

Üdv: Mcrazy

(#1609) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Akinek szüksége lenne egy olyan makróra, amivel automatikusan fogadhatja a hívást, ha a füléhez teszi a telefont, itt megtalálja.

Üdv: Mcrazy

(#1610) PistiSan válasza Mcrazy (#1609) üzenetére


PistiSan
addikt

A hívás fogadás le van tiltva a macroban. Akartam én is ilyet csinálni, csak hangerő gomb nyomására akartam felvetetni a telefont, mivel flip tokban használom a készüléket és felolvassa a hívó nevét egy makro, így nem kell origamizni a hívás fogadásához, de nem vette fel akármit is csináltam. Végül kapott a telefon egy LineageOS-t amiben ez alapból beállítható rendszer szinten.

(#1611) Mcrazy válasza PistiSan (#1610) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Hogy hogy le van tiltva? 9-s, 10-s droidban a műveletek között nem elérhető?

Üdv: Mcrazy

(#1612) szimi57


szimi57
őstag

Az MD tud olyat, mint az E-Robot? Konkrétan a képernyő filterről lenne szó. Pl, ha nézek egy videót, a képernyőn matatva ne csináljon semmit.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1613) PistiSan válasza Mcrazy (#1611) üzenetére


PistiSan
addikt

Le töltöttem a linkelt macrot, abban van letiltva ha meg nyitom, lehet engedélyezni egyébként.

(#1614) szimi57 válasza Mcrazy (#1608) üzenetére


szimi57
őstag

Tudja a töltés szabályozást, de nem minden készüléknél működik. Xiaomi Redmi 6-tal nem boldogult, viszont Redmi 4X-en működik android 8-10-ig.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1615) zsoltzsolt válasza Mcrazy (#1609) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R Köszi szépen!

(#1616) Mcrazy válasza szimi57 (#1614) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tudja a töltés szabályozást, de nem minden készüléknél működik.

És még root is kell hozzá, ami nem mindenkinél előny, sőt banki és más (pld Samsung) alkalmazásoknál hátrány is lehet. Az okoskonnektor viszont minden telefonnal működik.

Üdv: Mcrazy

(#1617) Mcrazy válasza PistiSan (#1613) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Hú most néztem, valami katyvaszt töltöttem fel. Minjárt intézkedem a javítást illetően.

Üdv: Mcrazy

(#1618) Oldman2 válasza Mcrazy (#1616) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

A root megfelelően beállítva nem akadály egyetlen banki alkalmazásnak sem. Még Samsung készülékeken sem.

(#1619) szimi57 válasza Mcrazy (#1616) üzenetére


szimi57
őstag

Igaz, de hátha valakinek jól jön. A Redmi 6-ot nem tudtam normálisan rootolni, lehet az volt a gond.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#1620) Mcrazy válasza Oldman2 (#1618) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

De bizony az, mert hogy egyes alkalmazások a KNOX számlálót is nézik, ami root-nál ugrik. Tudom, mert van olyan telefon itthon amin átugrott a KNOX, de jelenleg nincs root és tiltakozik. (Banki app mondjuk nem, de más igen)

Üdv: Mcrazy

(#1621) Oldman2 válasza Mcrazy (#1620) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Én banki appról írtam, amik ahogy Te is írod, mennek.

(#1622) Mcrazy válasza Mcrazy (#1609) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az "Automatikus hívásfogadás" makró javított változatát inenn tölthetitek. Ha a végén lévő .tmp kiterjesztés miatt nem lehet importálni, akkor a .tmp kiterjesztést törölni kell! Igy korrekt a fájl: Bármilyenfájl.macro

Üdv: Mcrazy

(#1623) Ittnemaz válasza Mcrazy (#1608) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Köszi a tippet megvizsgálom ezt is :)

akku védelem miatt gondoltam, hogy ne legyen 230on állandoan, filléres régi tap, egy okos konnektor nem ér már :D

(#1624) Mcrazy válasza Ittnemaz (#1623) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha filléres régi, akkor már nem mindegy? Egyébként nyugodtan hagyhatod, nem lesz semmi baja. A benne lévő elektronika tudja, hogy mikor mennyit kell etetni az aksit. Ha felpuposodik és elszáll, akkor az nem az állandó tápon lógástól lesz, hanem attól, hogy már előregedett és ettől semmilyen elektronika nem véd meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1625) PistiSan válasza Mcrazy (#1622) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezek szerint jó, hogy van aki ellenőrzi ki mit tölt fel. Ezt most jobbnak tűnik.

(#1626) Mcrazy válasza PistiSan (#1625) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

De még milyen jó.. köszönöm!
Nem is tudom, hogy mi történt. Egyszerüen lemásoltam a működő makrómat, kitöröltem a felesleges dolgokat belőle és elmentettem. De hogy került bele a zenelejátszás és a hogy lett maga a művelet letíltva.. na ez egy rejtély.

Üdv: Mcrazy

(#1627) csab3


csab3
csendes tag

Sziasztok! Xiaomi Redmi 8T telefonon "auto speakerphone" sablonra keresve, majd aktiválva semelyik változat sem működik.
Van valaki aki ezen a típusú telefonon használja a Macrodroidot?
Minden engedélyt megadtam oda vissza a programnak, de nem működik.
Van valami ötlet?
Esetleg van egy működő leírás közelségérzékelőre aktiválva a hívás - fogadás, indítás majd kihangosít ill. tiltás combóra?

(#1628) Mcrazy válasza csab3 (#1627) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Jó lenne látni a makrót, hogy mi az amivel aktíválod a Kihangosítást.
Samsungon próbáltam, működik. Próbáld meg az alábbi makróval.

Ez a makró csak tesztelésre jó, mert ki kell még egészíteni, hogy csak bejövő híváskor hangosítson ki. (amennyiben az ellenkezőjét nem szeretnéd)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1629) csab3


csab3
csendes tag

Szia! A macrodroidban a sablonoknál az "auto speakerphone" sablonra keresve, majd aktiválva semelyik változatot nem működik sajnos. Amit belinkeltél az működik,. Köszönöm. De ez minden hívást kihágósít automatikusan. A "Full screan caller ID" app beállításában egyébként van ez a közelség érzékelős szenzorra lehetőség, hogy ha fülemnél van telefon nem hangosít ki, ha távol van kihangosít. Ezzel a progival tökéletesen működik. Sajnos a macrodroidnál nem tudom beállítani ezt a funkciót. Mindegy. Már feladtam.

(#1630) Mcrazy válasza csab3 (#1629) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nyilván azért írtam azt, hogy ez csak tesztelésre jó.
Azt kellett vele kipróbálni hogy egyáltalán működik-e a telefonoddal.
Ahhoz, hogy egy makró jól működjön, kell némi gyakorlat hozzá és kell jól ismerni a macrodroid működését.
De ha kérdezel és beteszel a makróidról képeket akkor hamar rá tudunk jönni a hibára. Este teszek fel egy működőt, azért, hogy lásd.

Üdv: Mcrazy

(#1631) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Rég jártam erre,mert minden jól működött.

Azonban itt karantén idejében csak viszketett a tenyerem és lefrissítettem Android 10-re és MIUI12-re.

Nagyjából megy minden,egy fontos dolgot leszámítva,nem tudja kapcsolni az MD ki-be a GPS-t,ami miatt a Wifit-se.
Valahogy ez a kettő egymástól függ. Amikor GPS be van kapcsolva,akkor Wifit be tudja kapcsolni,amikor a GPS ki van kapcsolva,akkor wifit se tudja bekapcsolni.

Ezt az üzenetet dobja.
Tudtok esetleg erre megoldást.
Root van.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1632) Mcrazy válasza retesz147 (#1631) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Mintha már más is panaszkodott volna, hogy egyik nem megy a másik nélkül. Valószínű, hogy ez a jövőben így is marad. Egyébként ott írja, hogy a 8.1 verzió felett szükséges a helyadatok bekapcsolása. Miért gond, ha állandóan be van kapcsolva a GPS? Ha nem használja semmi, akkor lapít a háttérben. Nem sok vizet zavar. Szerintem nincs olyan megoldás, amivel úgyanúgy működik, mint régen, de ha igen, ossza meg bátran, aki tudja.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1633) retesz147 válasza Mcrazy (#1632) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!

Igen,én már szórakoztam.

Igen,az lesz GPS bent marad,azt kész...

Köszi !

Xiaomi 13 eu dev...

(#1634) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha elérhető egy bt eszköz, azt hogy tudom eseményként kezelni?
A bt bója lenne az? Ez esetben az eszköz uuid-t hogy tudom kideríteni?

#?*@&!

(#1635) Oldman2 válasza zeon.hu (#1634) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Egy akármilyen, vagy egy konkrét BT eszköz?

Aktiváld, és ekkor megjelenik beállítás közben, kiválaszthatóan.

Pl. a "BT eszköz csatlakoztatva" eseménynél.

(#1636) zeon.hu válasza Oldman2 (#1635) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Konkrét.

Az autóban van (bt receiver) és valami rejtélyes oknál fogva nem mindig csatlakozik rá a telefon automatikusan.
Tehát ha látható, akkor kéne egy csatlakozás művelet.

#?*@&!

(#1637) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Lejhez olyat csinálni, hogy a hálózatról lekért idő kapcsolót ki és be kapcsolja a MD?

#?*@&!

(#1638) Mcrazy válasza zeon.hu (#1637) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Milyen időkapcsoló? Hol van ez?

Üdv: Mcrazy

(#1639) zeon.hu válasza Mcrazy (#1638) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások a telefonban:

#?*@&!

(#1640) PistiSan válasza zeon.hu (#1637) üzenetére


PistiSan
addikt

A választ nem tudom, de ha nem szuper titkos, meg kérdezhetem miért jó kapcsolgatni?

(#1641) Mcrazy válasza zeon.hu (#1639) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A műveletéknél - Rendsterbeállítások - System- és itt a Válasszon című legördülő menüben találsz time kezdetű beállításokat. Gondolom, telefonomként eltérőek lehetnek a parancsnevek. Itt próbálkozhatsz, más 5letem nincs.

Üdv: Mcrazy

(#1642) zeon.hu válasza PistiSan (#1640) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Volt egy ilyen gondom.

Esélyes, hogy rossz az idő szinkronizálása, ezért szeretném heti 1-2 x ki-be kapcsolni, mert ezután pontos lesz.

#?*@&!

(#1643) zeon.hu válasza Mcrazy (#1641) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, megnézem!

#?*@&!

(#1644) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ez megoldható MacroDroiddal?
[link]
A lényeg az, hogy bizonyos időközönként az aksi töltöttsége megjelenik, majd eltűnik.
Bocs a videó minőségéért! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1645) Mcrazy válasza Dolphine (#1644) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem, a lezárt kijelzőre nem tud ilyen megjelenítést. Az akku értékét meg tudja jelenteni egy buborék üzenetben, vagy be tudja mondani.

Üdv: Mcrazy

(#1646) Dolphine válasza Mcrazy (#1645) üzenetére


Dolphine
addikt

Az akku értékét meg tudja jelenteni egy buborék üzenetben
Ezt hogy kell elképzelni? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1647) PistiSan válasza Dolphine (#1646) üzenetére


PistiSan
addikt

Kb így:

A háttér színével lehet még variálni, meg tetszőleges szöveg is lehet, csak kell egy eseménye aminek a határára ki írja ezt az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Dolphine válasza PistiSan (#1647) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem.
Ahogy Mcrazy írta, ez lezárt képernyőnél nem fog működni, igaz? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1649) Mcrazy válasza Dolphine (#1648) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pontosan. Egyébként ha van AOD a telefonodon, akkor ott mutatja a töltöttségét, de lehet olyat is csinálni, hogy pld 5%-onként bekapcsolja az MD a kijelzőt, ha fekszik a telefon, akár töltőn van vagy nincs. Mond el, hogy mit szeretnél és megpróbáljuk összehozni. Te is sok mindenre rá tudsz jönni, ha telepítve van a MD és tanulmányozod.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#1650) Dolphine válasza Mcrazy (#1649) üzenetére


Dolphine
addikt

A OnePlus nem engedélyezte az AOD-t, így külső alkalmazást kell használnom, ami néha nem működik. Az okára még nem jöttem rá. :F
Azt szeretném, hogy töltés közben lássam a százalékot. Nem kell nekem állandóan, elég 5%-onként is. Olyan telefonra / tablet is ki szeretném próbálni, amiben nincs AOD, ezért is lenne jó, hogyha működne.
Tehát bizonyos időközönként, vagy százalékonként, hogyha megmutatja a töltöttség értékét akkor én már nagyon boldog leszek. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.