Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) TBG válasza fradi81 (#647) üzenetére


TBG
senior tag

Még azt sem mondanám. Az ubuntuhoz képest sem kell több bash. Bár nekem az jobban fekszik:)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#652) RBJ


RBJ
addikt

Na egyszer akkor visszarakom. Ha az alaphelyzeti memória fogyasztást néztem szinte semmi eltérés nem volt. Mondjuk egy apró és buta bibi miatt szedtem le nem volt türelmem beirkálni minden bekapcsnál a jelszót, felhasználót és én a fiókkezelőben kerestem a beállítást. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#653) TBG


TBG
senior tag

Miért érdekes az alaphelyzeti memóriafogyasztás? Sosem értettem...nem ettől lesz jó vagy rossz egy disztró. Akinek ez fontos, az használjon Puppy-t. El kell fogadni, hogy a modern oprencerek egyrészt sokat fogyasztanak, másrészt elsősorban cache okoból tömik tele a memóriát. Miért is ne használná, ha van és szabad?

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#654) fradi81 válasza TBG (#653) üzenetére


fradi81
veterán

Azt én se értem 1-2 száz MB különbségekkel miért kell foglalkozni ha van legalább 1GB RAM.

moto g72, Ninebot d28e

(#655) RBJ


RBJ
addikt

Legközelebb felhánygálom.
:DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#656) ux1 válasza TBG (#653) üzenetére


ux1
addikt

Meg szokták :) Olvass csak android topic-ot :) Vannak akik kilövöldözik állandóan az egész rendszert, hogy üres legyen a ram. :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#657) Jim-Y válasza vgyuri (#650) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, a Deluge bevált, ennél nincs akadás, lassulás, tetszik :)

(#658) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Linux alatt kéne windózt futtatnom. Pár éve már csináltam ilyet, akkor virtualbox-ot használtam. Van jobb megoldás? Ha nincs, akkor ezek közül melyiket érdemes felrakni mint 14-re?

(#659) sh4d0w válasza jackbacsi87 (#658) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az extension pack csak personal use-ra free.

https://www.coreinfinity.tech

(#660) Nobuo365


Nobuo365
csendes tag

Szeretném frissíteni Mint Maya alatt a firefox kiegészítőit, pl. a flasht de bármelyiket töltöm le a flash oldaláról nem tudom telepíteni. Segítene valaki?

Van rpm meg tar.gz, de kibontás után sincs semmi telepítést elindító file, a terminált pedig még nem vágom. Nincs semmi a foxban, amivel meg lehetne oldani automatikusan?

Galaxy S Advance

(#661) Nobuo365 válasza Nobuo365 (#660) üzenetére


Nobuo365
csendes tag

Lényegében mindegy is. A fiefoxot szeretem, de kénytelen vagyok chromeot használni, mivel gyenge a gép és csak ezzel tudok videókat nézni... Tárgytalan.

Galaxy S Advance

(#662) RBJ válasza Nobuo365 (#661) üzenetére


RBJ
addikt

szerintem terminálban egy sudo apt-get update és sudo apt-get upgrade megoldja.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#663) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

LMDE userektől kérdezném, hogy hogyan oldják meg on-the-fly a monitorok kapcsolgatását, két monitor van rákötve a gépre, az idő 90%-ában csak az egyiket használom, ha otthon kell dolgozni akkor kapcsolom be a másodikat, és zavar, hogy ilyenkor csak újraindítással engedi bekapcsolni a másodikat, win alatt ez egyszerűbben ment :/

(#664) RBJ


RBJ
addikt

Nem tudok dülőre térni hogyan kell a cinnamon 1.8 at feltenni mint re.
hiába jelölöm be a tárolókban az unstable verzio /romeo/ akkor se hozza a cinnamon 1.8 t

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#665) tusi_


tusi_
addikt

Hogy tudom megoldani azt, hogy szinte minden újra inditás után, nem jelennek meg az asztali ikonok. Ilyenkor ki-be jelentkezek és ok, de ezt szeretném elkerülni.

eat, sleep, play, replay

(#666) fradi81 válasza tusi_ (#665) üzenetére


fradi81
veterán

Jó kérdés, milyen rendszer?

moto g72, Ninebot d28e

(#667) tusi_ válasza fradi81 (#666) üzenetére


tusi_
addikt

Linux mint LMDE 201303 cinnamon 32 bit

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#668) Jim-Y válasza tusi_ (#665) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez neha nalam is elofordul, lmde 64bit cinnamon.

(#669) tusi_ válasza Jim-Y (#668) üzenetére


tusi_
addikt

A néha még nem lenne zavaró - annyira - de kb minden második alkalommal.

Másik próbléma. 2x leteszem alvóba, de harmadjára már nem megy le aludni, de nem is lehet kikapcsolni, csak ha hosszan lenyomom a bekapcs gombot.

eat, sleep, play, replay

(#670) fradi81 válasza Jim-Y (#668) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam is lmde cinnamon van, soha nem volt ilyen. Megy youtube fullba igen.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#671) Jim-Y válasza fradi81 (#670) üzenetére


Jim-Y
veterán

És a youtube videókat ki tudjátok rakni full képernyőre? Mert nekem az sem megy :(

(#672) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok linuxban.
Egy dell N5110-en használtam live módban a Linux Mint 14-et. A gép sokkal hangosabb mint windows alatt, és sokkal jobban melegszik, folyamatosan pörög a ventilátor, még akkor is meleg amikor nem csinálok semmit, pl ha csak az asztalt nézem. Erre van valami megoldás?
A másik kérdésem az lenne, hogy a touchpad-on a görgetés és a nagyítást életre lehet-e kelteni valahogy benne?
Az utolsó kérdésem, hogy a jobb felső sarokban található három gombot(nem tudom mi a rendes nevük) lehet-e működtetni linux alatt?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#673) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Sziasztok 3 kérdésem lenne a hamarosan megjelenő Olivia-val kapcsolatban (első linuxom lenne)

1. AMD dolgok mennek rajt rendesen?
2. Synaptics toucpadot be lehet rendesen állítani (bal felső gombbal kikapcs, görgetés, íráskor kikapcsoljon ilyesmik)?
3. OpenVPN megoldható grafikus felületen is vagy csak terminálosan?

(#674) cobra64 válasza Ninja Chick. (#673) üzenetére


cobra64
csendes tag

openvpn megy rajta max terminalban kell feltelepítened a következőt sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome és a hálozati kapcsolatoknál már tudsz is hozzá adni.
Nálam Unofficial Linux Mint 15 LXDE x64 RC volt fent próbaképpen, persze ez nem hivatalos verzió, mivel aki foglalkozik vele leszedte a meglévő graf felületet és rárakott egy lxde-t persze saját szája íze szerint testre szabva mintesítve, ott ép hiányzott az openvpn, de miuttán felraktam már az is ment szépen.
Amd cuccok gondolom mennem majd, ha graf kártyához kell driver akkor itt találsz leírást, hogyan is kell felrakni , [link] , másrészt érdemes ezt az oldalt is átnézni [link] , elég jól össze vannak szedve miket érdemes felrakni a telepítés után, bár nekem csak pár progi kellett, szóvál nyugodtan válogathatsz. :)
Viszont mindkét oldal további tippeket és leírásokat add, amiket érdemes átnézni + még ez az oldal is hasznos tud lenni [link] .

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#675) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

Megjelent a végleges Linux Mint 15.

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#676) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Feltettem az Olivia-t próbaképp és olyan hibába ütköztem, hogy betöltés után csak a kurzort látom. Live módban is illetve ha Windows mellé teszem fel akkor is.

Megoldás ?

(#677) RBJ


RBJ
addikt

Na rakhatom újra rendszert. Peddig nincs kedvem letakaritani, visszatenni a dolgaimat. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#678) cobra64 válasza Ninja Chick. (#676) üzenetére


cobra64
csendes tag

Melyik verziót dobtad fel a Cinnamont vagy a mate-et? Mert nekem régebben a C.-vel volt hasonló gondom az asztali gépemen, - igaz az 1-2 verzióval ezelőtt -, viszont a mate-el már minden rendben volt.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#679) fradi81 válasza cobra64 (#678) üzenetére


fradi81
veterán

Gondolom jó ha támogatott a vgakártya, maténak mindegy ott nincs effekt.

moto g72, Ninebot d28e

(#680) Ninja Chick. válasza cobra64 (#678) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Cinnamon.
Ubuntu megy, Mint nem. Ezt hogyan hozták össze? Mint nem Ubuntura épül?

(#681) tusi_ válasza Ninja Chick. (#680) üzenetére


tusi_
addikt

Ubuntura a nevesitettek, a másik meg Debianra. Nekem Cinnamonos van fenn 201303, de néha megőrit. Betöltés után nincsenek asztali ikonok, minden 2. altatás után kifagy, ha kihúzom a tápot a gépből, akkor szétesik a kép......

eat, sleep, play, replay

(#682) Jim-Y válasza tusi_ (#681) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elég keszekusza lett a hsz-ed. " ha kihúzom a tápot a gépből, akkor szétesik a kép......" miért milyen reakciót vársz tőle? :DDD

Nekem is LMDE van, az ikonos probléma nálam is jelen van, de engem nem idegesít, lévén semmire sem használom az asztalt. Amugy meg stabil, nem úgy mint a Mint13, meg 14 :/

(#683) Fire/SOUL/CD válasza Jim-Y (#682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyilván laposa van, nem asztali gépe. (legalábbis bízzunk benne) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#684) Jim-Y válasza Fire/SOUL/CD (#683) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ja.. erre nem is gondoltam :DDD valahogy az nekem töltő és nem táp.

[ Szerkesztve ]

(#685) fradi81 válasza tusi_ (#681) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet töröltetek valamit, vagy felraktátok a nautilust, nálam semmi gond az asztallal.

moto g72, Ninebot d28e

(#686) tusi_ válasza Jim-Y (#682) üzenetére


tusi_
addikt

"Elég keszekusza lett a hsz-ed. " ha kihúzom a tápot a gépből, akkor szétesik a kép......" miért milyen reakciót vársz tőle? "

Mondjuk egy laptopnál elvárható, hogy gond nélkül menjen tovább, de azt tényleg nem mondtam, hogy laptop. (Gondoltam egyértelmű :) )

Nekem a tápos dolog megvolt Ubuntunál is, az ikonos csak ennél a Mintnél. Régebben másik Mintem volt, annál a startmenű tünt el rendszeresen. :U

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#687) tusi_ válasza Fire/SOUL/CD (#683) üzenetére


tusi_
addikt

:DDD
Van asztalim is, azon nincs ilyen probléma. Annyi a különbség, hogy azon 64-bites van a "sok" ram miatt.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#688) tusi_


tusi_
addikt

Ma gondjaim vannak az SFTP-vel. Kapcsolódok egy géphez, eddig 600 kB körül volt a forgalm, ma csak 300 körül. Volt restart, de semmi eredmény. Ha ssh-val kapcsolódok hozzá, akkor 1,2 MB, de megszakad a kapcsolat.

-Mitől lassulhat be az SFTP?
-Miért szakad meg az ssh, olyannyira, hogy nem tudok kilépni, csak kilőni a consol ablakot.

eat, sleep, play, replay

(#689) de-nem-baj


de-nem-baj
csendes tag

Tiszteletem a szakértő uraknak!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogyan lehet a Linuxmint saját Firefoxát lecserélni egy normálisra?

(#690) fradi81 válasza de-nem-baj (#689) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Pontosan mit szeretnél megváltoztatni a firefoxon?

moto g72, Ninebot d28e

(#691) de-nem-baj válasza fradi81 (#690) üzenetére


de-nem-baj
csendes tag

Már itt kértem segítséget, de nem működik valamiért.

(#692) fradi81 válasza de-nem-baj (#691) üzenetére


fradi81
veterán

Ezzel a browser.showQuitWarning opcióval mit akarsz állítani?

moto g72, Ninebot d28e

(#693) fradi81 válasza de-nem-baj (#691) üzenetére


fradi81
veterán

Ja egyébként üdv újra a fórumon, hátha most tovább sikerül itt maradni ;] [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#694) de-nem-baj válasza fradi81 (#692) üzenetére


de-nem-baj
csendes tag

Ha több lap van a böngészőben nyitva, és kikapcsolom a böngészőt, akkor feldob egy táblát, amivel semmit sem lehet kezdeni:

Illetve ehhez hasonló gondok adódnak még mások is, amik a normál Firefoxban nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#695) RBJ válasza de-nem-baj (#694) üzenetére


RBJ
addikt

ez mindig is volt. mégsem a helyes válasz oszt jo van. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#696) soldi3r


soldi3r
veterán

illetve pipa, hogy ne jelenjen meg tobbszor :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#697) de-nem-baj válasza soldi3r (#696) üzenetére


de-nem-baj
csendes tag

Sajnos a pipát nem veszi figyelembe. A következő alkalommal ugyanúgy megjelenik és ez nagyon idegesítő tud lenni.

(#698) soldi3r válasza de-nem-baj (#697) üzenetére


soldi3r
veterán

ez benne van a pakliban :D
en a vlc alatti kepernyokimelovel szenvedek eppen

E30 (oo=[][]=oo)

(#699) joecontra


joecontra
addikt

Mi a különbség a Cinnamon-32 bit és a MATE-32 bit között?

Üdv,
J

(#700) fradi81 válasza joecontra (#699) üzenetére


fradi81
veterán

A felület, cinnamonhoz kell valami épkézláb támogatott vga, kicsit jobb gép, mate-nak meg mindegy. [link]

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.