Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) fradi81 válasza jackbacsi87 (#550) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Mit állítgattál ami ezt okozhatta? Minden esetre ezeket megpróbálhatod.

moto g72, Ninebot d28e

(#552) jackbacsi87 válasza fradi81 (#551) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Istenuccse hozzá sem nyúltam! Kipróbálom, köszi!

(#553) jackbacsi87 válasza jackbacsi87 (#552) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Újratelepítés lett a vége. Ablakkezelőhöz se tudtam hozzáférni...
Most újra húztam a rendszert, frissítéseket is felraktam, eddig nem jött elő a probléma.
Majd kiderül ...
Köszi a segítséget!

(#554) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Őőőőő...most a másik gépemmel akadt egy nem kis problémám...
Elfelejtettem a root jelszót...valahogy meg lehet változtatni?
Nem röhög, együtt érez!! :C :C

(#555) fradi81 válasza jackbacsi87 (#554) üzenetére


fradi81
veterán

őőő, keress rá az ubuntu fórumon :) Van rá megoldás emlékszem.

moto g72, Ninebot d28e

(#556) ux1 válasza jackbacsi87 (#554) üzenetére


ux1
addikt

Mivel nincs root (alaphelyzetben), a "sudo -s" után a saját user jelszavadat írod és voálá root vagy... :D
(szerintem)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#557) petersonal


petersonal
tag

Sziasztok!
Erről az opredszerről szeretnék játszani warcraft 3 : dota -t ráadásul iccupon keresztül neten. Egy ilyen segítség alapján próbáltam elindulni: [link]
De ennél a sornál: ./configure --with-gnutls kapok 1 ilyen hiba üzenetet: configure: error: Cannot build a 32-bit program, you need to install 32-bit development libraries. A hiba üzenetet értem mert tudok angolul inkább a linuxhoz való nem értésem hátráltat. Tudnátok nekem segíteni, vagy van valaki aki hasonlóan ilyet játszik linux alól?

(#558) fradi81 válasza petersonal (#557) üzenetére


fradi81
veterán

Gondolom 64 bites a rendszered és a 32 bites development cuccokat kéne felrakni előbb hogy ez rendben lefusson.Hogy melyek ezek? google.

moto g72, Ninebot d28e

(#559) petersonal válasza fradi81 (#558) üzenetére


petersonal
tag

Ok, tudom goóglival kellett volna kezdenem. Elmondom miket próbáltam:
apt-get install ia32-libs-multiarch
apt-get install ia32-libs
sudo dpkg --add-architecture i386
ezek nem váltak be. Esetleg más ötlet? vagy rakjak fel egy 32bites mintet a 64es gépemre v azt annyira nem fogja szeretni? :D

[ Szerkesztve ]

(#560) fradi81 válasza petersonal (#559) üzenetére


fradi81
veterán

Elképzelhető hogy csak olyat lehet csinálni mint amilyen a rendszered, most ugrott be egyszer én is jártam hasonló cipőben, 32 bitre is megakartam egy programot csinálni és mondták egy fórumon hogy nem fog menni. Szóval lehet egyszerűbb lesz akkor felrakni egy 32 bites rendszert, egyébként sincs semmi előnyöd a 64 bit-esből mert biztos vagyok benne hogy nem használsz olyan nagy számításigényű 3D tervező programokat amik igényelnék a 64bites processzort :)

moto g72, Ninebot d28e

(#561) petersonal válasza fradi81 (#560) üzenetére


petersonal
tag

Oké, ott a pont ez igaz, új kérdésem lenne: petersonal@petya-Mint01 ~/wine-war3 $ ~/wine-war3/wine "C:\game\Warcraft3\Warcraft III\iCCup WarCraft III 1.24e\war3.exe"
/home/petersonal/wine-war3/wine: could not locate Wine source tree

itt a teljes parancs amit futtatok és persze a hiba üzenet, megnéztem a cucc ott van, nem tudom mi lehet a gond, esetleg valami ötlet?

(#562) fradi81 válasza petersonal (#561) üzenetére


fradi81
veterán

wine-t nem igazán vágom, de ha fájlkezelőben jobb klikk az exe-re és futtatás wine-al, úgy nem megy?

moto g72, Ninebot d28e

(#563) petersonal válasza fradi81 (#562) üzenetére


petersonal
tag

nem, nem mert a fordított wine al kell futtatni elvileg, azon 1 sort szenvedtem mire le tudjam fordítani
itt a [link] (lefele kell görgetni) még meg is mondja h ne úgy simán futtassam (7es pont) ahogy te kérted

[ Szerkesztve ]

(#564) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

ma frissítés lefutott a rendszeren (Linux Mint 13 64 bit), aztán újraindítás után mint ha nem lenne cinnamon. A felső panel valami egyszerű panel lett, a cairo dock nem indult automatikusan... Mint ha szétesett volna valami. Más nem tapasztalt ilyet? Nincs valakinek ötlete, hogy hogy lehetne megoldani?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#565) fradi81 válasza alitak (#564) üzenetére


fradi81
veterán

hello

bejelentkezés résznél a jelszót írod, állítsd cinnamonra és úgy indtsd, hátha.

moto g72, Ninebot d28e

(#566) alitak válasza fradi81 (#565) üzenetére


alitak
senior tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát, bármilyen asztali környezetet választok, ugyanaz az alap jön be, sehogy se tudom módosítani. Marad a reinstall?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#567) alitak válasza alitak (#566) üzenetére


alitak
senior tag

Most már sikerült eljutnom odáig, hogy az X sem indul el, unable to open display 0.0 hibával leáll. Próbáltam már a purge cinnamon && install cinnamon kombinációt is, egy frissítést is ráengedtem, de semmi. Egy jó ötlet most ki tudna segíteni, hogy ne kelljen újra feltelepítenem és belaknom egy rendszert.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#568) fradi81 válasza alitak (#567) üzenetére


fradi81
veterán

Nincs külön a home? Akkor nem kéne újra belakni. Megcsinálhatod most is hogy átköltözteted a home mappád egy új partícióra és újratelepítéskor megmaradnak a beállítások. Kiróbálhatod még azt hogy létrehozol egy új felhasználót, és azzal hátha jó lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#569) alitak válasza fradi81 (#568) üzenetére


alitak
senior tag

Úgy tűnik, hogy az amd driverével volt valami kín. Sikerült visszahoznom a grafikus felületet, utána viszont az amd drivert nem tudtam aktiválni, mindenféle hibát mondott. Megpróbáltam felrakni a 12.6os Catalyst drivert. Ez fel is ment, de nem volt változás. Utána megint megpróbáltam a beépített driver kezelővel aktiválni, amit ezután már engedett. Pár restart és most minden működik ahogy tegnap. Nem is értem :/

Köszönöm a segítséged!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#570) csixy


csixy
addikt

Udvozlet !
Na felment a Mint 13 32bites mate egy dell latitude d600-ra.
Eddig tetszik, de en eddig egy masik mate feluletet ismertem, az nekem kenyelmesebb volt.
Elotte a cinnamonnal probalkoztam , de abban nem indult el az x. Mondjuk nem ertem, hogyha telepites kozben van x , akkor ujraindulas utan miert nincs.

Good Night Everybody !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#571) fradi81 válasza csixy (#570) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet videókártya driver gond miatt nem indult, ugyanis live rendszeren még nincs zárt meghajtó. Mate-ből csak 1 van, ami hasonlít rá, az az elődje a gnome 2, de annak már vége.

moto g72, Ninebot d28e

(#572) csixy válasza fradi81 (#571) üzenetére


csixy
addikt

Sebaj! Akkor belakom ezt. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#573) csixy


csixy
addikt

Szoval, ha a talcat felulre helyezem es a sima menut ragasztom ra , akkor ott vagyok a kedvenc gnome 2-es feelingemnel. :DD

Sot akar mind a haromfajta menut is felragaszthatom .... :C

Mas: a rendszer a regi /home particio megtartasaval telepitettem. Mar mindent atpateroltam a regi user mappabol az uj user mappaba, a rege user ures mappajat hogyan tudom megszuntetni ?

Kukaikont hogy tudok kitenni az asztalra?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#574) fradi81 válasza csixy (#573) üzenetére


fradi81
veterán

Kb :) Azért ugyanolyan nem lesz mint ubuntu 10.04-en volt, mert ott volt 1-2 ubuntus módosítás a jobb felső sarokban.

moto g72, Ninebot d28e

(#575) csixy válasza fradi81 (#574) üzenetére


csixy
addikt

Köszi!
Ha van időd ,nézd már meg légyszives tudatlanságom okán mégegyszer az előző időközben bővített kérdéseimet!

Köszi ...

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#576) fradi81 válasza csixy (#575) üzenetére


fradi81
veterán

Vezérlőközpontban állíthatsz mindent, ezt is, az asztalbeállításokban. Ha újratelepítéskor csak az új felhasználóneved adtad meg, akkor a régi home mappád nincs használatban és törölheted úgy ahogy van hogy ne foglalja a helyet.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#577) csixy válasza fradi81 (#576) üzenetére


csixy
addikt

A /home mappában van a lost-found meg az uj mittomén jocoka mappám és a régi már kiüríttett jocouser mappám és ezt a régi haszontalan üres mappát nem engedi törölni a rendszer.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#578) fradi81 válasza csixy (#577) üzenetére


fradi81
veterán

Rendszergezdaként kell, terminált megnyitod és beírod: sudo rm -rf /home/régineved.
Jelszó bekérés után törli is.

Vagy gksudo-val indítod el terminálból a fájlkezelőt, és akkor azzal is lesz jogod törölni bármit.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#579) csixy válasza fradi81 (#578) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm ! :R
Majd csak okosodom. Bocsesz a sok zavargásért. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#580) RBJ


RBJ
addikt

Szerintetek egy majd 3 éves netbook ra mi lenne jó. Jelenleg wattos van a babám gépén.
Egy mint xfce sok lenne rá?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#581) alitak válasza RBJ (#580) üzenetére


alitak
senior tag

Nekem egy 6 éves asus laptopon az ubuntu 10.04 simán elment gnome-mal, bár a cinnamon lehet sok lenne neki. Szerintem nézd meg az xfce-t, de ha nem bírja a gép, akkor ott az lxde, vagy az e17

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#582) fradi81 válasza RBJ (#580) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt ki kell próbálni, de Mintből szerintem xfce, vagy mate amit érdemes rárakni.

moto g72, Ninebot d28e

(#583) RBJ válasza alitak (#581) üzenetére


RBJ
addikt

Nem az éven van a hangsúly hanem a netbook on. ami úgye ha jól tudom max 1.6 Ghz prossz. meg max 1G ram. és vége. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#584) alitak válasza RBJ (#583) üzenetére


alitak
senior tag

ez jogos, én időközben cseréltem benne processzort, most egy 3400+ turion dolgozik benne 2 gb ram mellett.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#585) csixy válasza RBJ (#583) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem menni fog, ha a videokarit tudja a linux , meg ha van elég hely a vinyón.
Az én dellem van vagy 12 éves és a maya(mint 13) a Cinnamontól kifeküdt , viszont Mate-val tök jó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#586) RBJ válasza csixy (#585) üzenetére


RBJ
addikt

sajna nem ment fel. grafikai meghajtó gondja volt. xserver valami. Így feltettem az újabb wattos 6 t. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#587) csixy


csixy
addikt

wine1.5.22
Van-e lehetoseg arra , hogy a winetricks segitsegevel kicsit csalafintan feltett IrfanView 4.35-hoz valahogy a magyar nyelvi dll-t es a plugins mappat beszerkesszem?

:R :F :F :F :F :R :R :Y :W

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#588) csixy válasza csixy (#587) üzenetére


csixy
addikt

Problema megoldva.
A vegen nyakatekert okbol bar, de meg kell tanulnom a konzol hasznalatat! Hehe.

:C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#589) csixy


csixy
addikt

Angol qwerty billentyűzetem van. Az ékezetek miatt gyakran billentyűzet kiosztást kell váltanom. Van valami billentyű makró amivel az erre a célra szolgáló egerészést ki lehetne váltani? Vagy a legjobb makró erre az alkoholos filctoll?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#590) svili


svili
tag

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron 1018 netbookon live módban megy a Mint 14 Mate - 1,6 GHz 2 magos proci, 2 Gb RAM.
Nemcsak netezni próbáltam, hanem a Gimp-pel megynitottam képeket és elindítottam a LibreOffice Writert is. Elfogadható sebességgel ment mind a 2 - így nyugodtan feltelepíthetem a Mate-t, vagy inkább maradjak az xfce mellett?

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#591) ux1 válasza svili (#590) üzenetére


ux1
addikt

Ilyen erő géppel bármi elmegy:)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#592) svili válasza ux1 (#591) üzenetére


svili
tag

:R

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#593) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Üdv!

Tervezem feltenni notebook-ra (AMD-s) a Mint-et csak nem tudok dönteni a felületek közt. MElyik a legnépszerűbb és a legstabilabb ? Cinnamon ?

(#594) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Úgy érzem a kérdésem tárgytalan mert Live indításkor ilyen kép fogad:

(#595) fradi81 válasza Ninja Chick. (#594) üzenetére


fradi81
veterán

Maga a cinnamon stabil, mint ahogyan a többi is. Milyen gép ez pontosan?

moto g72, Ninebot d28e

(#596) Ninja Chick. válasza fradi81 (#595) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Hp Probook 4535s. (Amd Hd 6480G vga van benne)

(#597) fradi81 válasza Ninja Chick. (#596) üzenetére


fradi81
veterán

A vga miatt lesz. Live indításakor a grub menüt még látod, és csak a kipróbáláskor lesz ilyen a kép?

moto g72, Ninebot d28e

(#598) RBJ


RBJ
addikt

Mikorra várható a Linux Mint Debian végleges kiadása?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#599) Ninja Chick. válasza fradi81 (#597) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Igen.

(#600) fradi81 válasza Ninja Chick. (#599) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor a grubot kell szerkeszteni valahogy így, és jó lesz.
[link]

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.