Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) lev258 válasza zunicum (#1550) üzenetére


lev258
veterán

A 14-es már nem támogatott. A 17-est nem próbáltad? Lehetséges, hogy a 13-as kernele még nem kezelte a hálókártyádat megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1552) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenn egy kis segítségre. Felraktam egy gépre a Mint 17-et. Az alap, rendszergazda felhasználó mellé létrehoztam még két sima felhasználói fiókot a családtagoknak. A rendszergazda mappáját megosztottam olvasásra a másik két felhasználó felé, viszont a gép kikapcsoláskor elfelejti ezt a beállítást.
Ha valamelyik családtag belép nem éri el a mappákat. Ha beállítom újra, átlépek az ő fiókjukba akkor rendben működik, megtudják nyitni a programokat is, de ha újraindítom a gépet, akkor már nem engedi be őket.
Az ő mappáik is megvannak osztva visszafelé, azt nem felejti el.
Illetve ahhoz milyen beállítások kellenek, hogy gond nélkül lehessen a felhasználók mappái között másolni?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1553) ubyegon2 válasza Llew (#1552) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! MINT- et használok főleg, de nem volt még több felhasználóm, így nem ismerem a megoldást ( Manjaro alatt kipróbálni se tudom most ), de a kezdő Linuxos topicban nagyobb pörgés van, ez meg nem MINT specifikus dolog amúgy sem. Tedd be oda a kérdésed! Hamarabb kapsz választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#1554) Llew válasza ubyegon2 (#1553) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1555) CloZee


CloZee
aktív tag

Milyen csomagok hiányoznak?

(#1556) fradi81 válasza CloZee (#1555) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt az ablakot hogy lehet előhozni?

moto g72, Ninebot d28e

(#1557) CloZee válasza fradi81 (#1556) üzenetére


CloZee
aktív tag

Mint menü -> Személyes megosztás

(#1558) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki próbáltam már linux mint alatt a dota2-t? Nekem az alsó panel nem tűnik el, ha elindítom.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1559) szuszinho


szuszinho
őstag

Feltettem a 17 cinnamont. Rögtön felismerte a wifi adapterem. Frissítettem (kernelt is), azóta nem látja az 5 GHz-s hálózatom. Tud valaki segíteni?

Köszi!

(#1560) ubyegon2 válasza szuszinho (#1559) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a kezdő topicba érdemes lenne ezt berakni, mivel mindkét topic, ahol megjelensz ezzel a gonddal, elég alvós. :) Valószinűbb, hogy ott tudnak segíteni a WDN3200 usb wifi adapter problémával kapcsolatban.

Mintwifi 2.0 fenn van?

[ Szerkesztve ]

(#1561) szuszinho válasza ubyegon2 (#1560) üzenetére


szuszinho
őstag

Igen, fent van.

Most két kernel is van telepítve. Ez nem lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#1562) lev258 válasza szuszinho (#1561) üzenetére


lev258
veterán

Önmagában nem. Viszont az előző kernellel indítva sem megy a wifi?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1563) szuszinho válasza lev258 (#1562) üzenetére


szuszinho
őstag

Előző kernellel sem látja az 5 GHz-et.

(#1564) lev258 válasza szuszinho (#1563) üzenetére


lev258
veterán

lsusb mit mond a kütyüdről?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1565) szuszinho válasza lev258 (#1564) üzenetére


szuszinho
őstag

Bus 003 Device 002: ID 148f:5572 Ralink Technology, Corp. RT5572 Wireless Adapter

(#1566) lev258 válasza szuszinho (#1565) üzenetére


lev258
veterán

A Ralink-kel néha szokott lenni gond, de általában inkább a gyengébb jelre panaszkodnak. Ha most megnézed egy Mint Live alól, akkor ott működik?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1567) szuszinho válasza lev258 (#1566) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem ment most live-ban sem, ezért újraindítottam a routert, most jó. Fura...

(#1568) lev258 válasza szuszinho (#1567) üzenetére


lev258
veterán

Előfordul, hogy a router is beragad. Talán csak ennyi volt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1569) CloZee válasza Speeedfire (#1558) üzenetére


CloZee
aktív tag

Helló, én próbáltam pár hónapja, akkor tökéletes volt. Beállításoknál állítsd be, mert alapból nem full képernyősként indul

(#1570) Speeedfire válasza CloZee (#1569) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valóban rossz az alap beállítása. Köszi. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1571) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

X101 eee -re melyik Mint distrot erdemes felrakni ?

Sajnos egyenlore csak a gyari asus 8gb ssd -vel gazdalkodhatok.
2gb ram (max) figyel a gepben.
Proci az eleg gyengecske.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1572) Cyrin válasza winhate (#1571) üzenetére


Cyrin
addikt

pepperMint :D

(#1573) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki próbálta már belőni 17 alatt az intel grafikus kártyát [link]?

Én is folyamatosan a nem támogatott disztribúciót kapom, viszont az lsb-release-t átírtam és még mindig ugyan ez van.

DISTRIB_ID=ubuntu
DISTRIB_RELEASE=14.04
DISTRIB_CODENAME=trusty
DISTRIB_DESCRIPTION="Linux Mint 17 Qiana"

Egyelőre nem szeretnék driver-t forgatni, remélem meg lehet oldani másképp is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1574) fradi81 válasza Speeedfire (#1573) üzenetére


fradi81
veterán

Ez mi? Intel driver alapból megy.

moto g72, Ninebot d28e

(#1575) Speeedfire válasza fradi81 (#1574) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az intel-nek a drivere. De meglett a megoldás, az Ubuntu nagy U-val már jó volt.
Alapból megy? Hát nálam tragikus volt. Felismerte a vga-t, de normális driver-t nem töltött be.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1576) winhate válasza Cyrin (#1572) üzenetére


winhate
őstag

kosz.. :U

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1577) petir


petir
senior tag

Sziasztok!
Van egy laptopom amin gyárilag vista de amugy xp futott. Az xp támogatottság megszűnése után döntöttem , hogy linuxot fogok rá tenni sok vivódás olvasás után Ubi és mint között vacilálva mintre esett a valasztas.
Úgy ahogy belaktam beletanultam nem egy bonyolult dolog ami hiányzik winből nagyrészt wine programmal lehet futtatni. Na de nem meselek irom a problemam:D Történt a nap mikor felkerült a skype dropbox es stb. majd valamit állíthattam és a jobb alsó sarokból ahol az óra kellene legyen eltüntek a programok ikonja skype is dropbox is stb is. de futnak mert ha pl másolok dropboxba akkor egyből kiabál , hogy helló uj file a felhőbe skype irja ha bejelentkezik valaki de az ikonok sehol , mit sikerült elállítanom ? Hol tudom visszaálltítani?

Másik problémám:
Win alatt Outlookot használtam itt thunderbird van. Nincs vele semmi gond nagyon csinos kis program tudom van win-es verzioja is. IMAP fiokjaim vannak ( gmail telenor mail ) be vannak álltiva működik küldök fogadok szépen DE levelek törlésével akadt egy kis problemam. Ovatos ember vagyok mindig csak kukaba teszem a levelet aztan egy ido utan torlom. Namost ebben a thunderbirdben van olyan h torlesre jelolom - ez idaig oke asztali gepen valoban latom torlesre van jelolve de hogy tudom veglegesen torolni :F :F :F

Másik bevett szokásom , hogy van egy torlesre jelolt mappam beallitasok alatt beallitom , hogy ha törlöm helyezze at oda amolyan kuka mappa hat cseszik athelyezni...

Szolgaltató oldalról jó hiszen asztali gepen outlookba vannak szabalyok es minden oda kerül ahol a helye van van valakinek ötlete a problémáimra?

(#1578) fradi81 válasza winhate (#1576) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Nem írtad melyik felület van nálad, de a panelről törölhetted azt az elemet ahol a futó programok indikátorai vannak, ha ezt visszarakod elvileg minden jó lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#1579) Bohus válasza petir (#1577) üzenetére


Bohus
aktív tag

Thunderbirdben a leveleket szimplán a Delete billentyű megnyomásával szoktam törölni, ekkor a levél átkerül a Törölt elemek mappába, ha innen is törlöm akkor bye-bye levél. Delete helyett lehet a jobb klikk - "üzenet törlése" opciót is választani, de az előző nyilván gyorsabb. Ez így kétlépcsős folyamat - az igényeidnek megfelelően -, persze azonnali törlésre is van mód ha a beállításoknál azt választod.
Nálam nincs olyan lehetőség, hogy "törlésre jelölöm" a levelet. Szemétként jelölhetem, de az mást jelent. Törölni a fent leírtaknak megfelelően kell.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1580) winhate válasza fradi81 (#1578) üzenetére


winhate
őstag

mint 13 cinnamon ment fel

Elso update utan (amit szerintem nem fejezett be) eltunt a wifi beallitas.
Keresgeltem turkalam sehol semmi.
Ujrahuzas maradt.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1581) datRotten


datRotten
csendes tag

helló! Várható Mint-ből v3-as iso, vagy a v2 az rendhagyó volt?

(#1582) lev258 válasza datRotten (#1581) üzenetére


lev258
veterán

Melyik Mint-re gondolsz?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1583) datRotten válasza lev258 (#1582) üzenetére


datRotten
csendes tag

17. Tudtommal csak ebből van jelenleg v2-es iso

[ Szerkesztve ]

(#1584) lev258 válasza datRotten (#1583) üzenetére


lev258
veterán

Ja. Igen lesznek újabbak is majd, mivel a Mint-nél nem lesznek köztes kiadások ezentúl. Ha felraktad a 17-et, lesz majd opció felfrissíteni 17.1-re, 17.2-re, ..., lényegében. De mindig le lehet tölteni daily ISO-kat is, ami aktuálisan minden frissítést tartalmaz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1585) datRotten válasza lev258 (#1584) üzenetére


datRotten
csendes tag

Nem a 17.1-2-3-4 re gondoltam, hanem a "daily ISO" ra. Ezeket hol érem el? Hivatalos oldalon csak a v2-van. Tiszta telepítésnél meg jobb lenne a frissítéseket integrált verziót feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#1586) lev258 válasza datRotten (#1585) üzenetére


lev258
veterán

Mindjárt megnézem. Viszont Linux-nál nincs különbség abban, hogy a frissítés már a telepítőn van vagy csak utólag teszed fel. Nem olyan, mint mondjuk az XP-nél az SPx-ek.
Úgy látom, Mint-nél nincs ilyen, pontosabban egyedül a fejlesztők láthatják.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1587) datRotten válasza lev258 (#1586) üzenetére


datRotten
csendes tag

Ezt tudom, de egyszerűbb lenne ha már relatív up to date rendszerem lenne a telepítést követően és nem utána kellene fél órákat frissítgetnem a rendszert meg a kernelt, főleg egy lassabb hálózaton.

(#1588) Fenyő válasza datRotten (#1587) üzenetére


Fenyő
őstag

A V2-ben is csak az 1-es, ill. 2-es szintű frissítések voltak "up-to-date-ek" amikor kijött, szóval ha frissíted a rendszert kb ugyanott vagy vele mint az eredetivel, tökugyanannyit kell frissítened, a 17.x verziók lesznek majd mindig teljesen frissek, ha jól rémlik 9 havonta jönnek majd, tehát 17.1-esre már nem kell sokat várni, de persze ahogy előttem is írták a 17-esről lehet majd upgrédelni rá, de új telepítésnél már célszerű lesz a 17.1 -es image-t használni.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#1589) datRotten válasza Fenyő (#1588) üzenetére


datRotten
csendes tag

Azaz nem lesz v3. Milyen kritikus hiba volt a v1 es release-ben amiért szükség volt a v2-re?

(#1590) lev258 válasza datRotten (#1589) üzenetére


lev258
veterán

Ha érdekel, a Linux Mint honlapján el lehet olvasni. Ha már úgyis átálltak az új rendszerre, miért ne lehetne gyakrabban ISO-t cserélni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1591) petir válasza Bohus (#1579) üzenetére


petir
senior tag

Hat en nem igy emlekszem. De meg fogom nezni akkor ujra . Koszonom azert. Esetleg masik email kliens program van linux alatt ami elterjedt es sokan hasznaljak?

Az elso kerdesemre tud valaki orvoslast? Elege zavar...

(#1592) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy pici segítséget. Szerintetek miért lehet az hogy folyamatosan a home könyvtáramat nyitja meg a billentyűzet ha megnyomom a "z" gombot, és randomra van hogy nem nyitja meg, de randomra behülyül és nyitogatja folyamatosan és megnyit vagy 10-20 ablakot a saját mappával (home) ahol a dokumentumok-zenékig minden benne van.
Mi okozza ezt a gondot szerintetek?
A billentyűzetem típusa: A4Tech KD600

(#1593) fradi81 válasza Ezekiel Ston (#1592) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Melyik Mint ez?

moto g72, Ninebot d28e

(#1594) Ezekiel Ston válasza fradi81 (#1593) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

17-es. Cinamon.

(#1595) lev258 válasza Ezekiel Ston (#1594) üzenetére


lev258
veterán

Másik billentyűzettel is tapasztalod?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1596) Ezekiel Ston válasza lev258 (#1595) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

nem...viszont ha lehúzom az usb-ről a bill-t akkor nem csinál ilyet...szóval a bill a gond...bár most is rá van dugva, és mindig valahogy random csinálja.

(#1597) lev258 válasza Ezekiel Ston (#1596) üzenetére


lev258
veterán

Könnyen lehet, hogy a billentyűzet elektronikája bajos.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1598) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. 2-3 hete feltelepítettem a gépemre a 17-es Linux Mintet Cinnamon felülettel. (64 bites). A vas: Lenovo G570 i3 proci 4 giga ram Radeon + alaplapi videókártya. A probléma, hogy 1 heti normál futás után csak 'csökkentett' módban hajlandó indulni, azzal a kérdéssel, hogy a Cinnamont újra kívánom-e indítani, mert összeomlott. Ami eddig történt: Muffin install, Cinnamon reinstall, de nem változott a helyzet. Kérlek úgy írjátok le a segítségeket, hogy ez az első Linux a kezeim között. Nem vagyok teljesen analfabéta, de még nem ismerem elég jól ki magam a rendszerben. Köszönöm előre is.

Pp. ♠

(#1599) lev258 válasza Padree.c2 (#1598) üzenetére


lev258
veterán

Tudsz arról mondani valamit, volt-e valami frissítés a probléma jelentkezése előtt? Milyen driver-t használsz a Radeonhoz? Próbáltad már, mi történik, ha kiiktatod a AMD-t és csak az alaplapit használod?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1600) Padree.c2 válasza lev258 (#1599) üzenetére


Padree.c2
tag

Párom egy Chromiumot telepített előtte, amikor először jelentkezett. Akkor úgy gondoltam, hogy ez lehet a bűnös, és újrahúztam az egészet, mert minden egyéb adat megvolt lementve. Aztán anélkül is ez fogadott 2-3 indítás után, hogy bármit feltettem volna pluszban. Azok a frissítések kerültek feltelepítésre, amiket a rendszer felajánlott. Drivert nem telepítettem semmihez, mert minden ment elsőre, ami nekem kellett. Főleg, hogy munka mellett kb. napi 1 órám van ismerkedni a rendszerrel, ahhoz még nem kellett semmi extra. A Mozzillát, a zenelejátszót, VLC-t használtam, és tettem az asztalra minialkalmazást. Egy órát, meg egy erőforrás, és wifi forgalom figyelőt. Ha még más is közrejátszhat, kérdezz nyugodtan. És köszönöm.
Szerk: ha hazamegyek, kipróbálom, hogy csak az alaplapit használom, vagy keresek hozzá egy drivert. (Erre van valami tipped, hogy honnan és milyet érdemes feltenni?)

[ Szerkesztve ]

Pp. ♠

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.