Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Bohus válasza Cyrin (#1900) üzenetére


Bohus
aktív tag

Grive-al nekem is volt bajom, lett helyette Copy, 15GB alapból teljesen jó frissít normálisan.
Qbittorrent seed közben nem jelent gondot böngésző indulásakor (Mint 17.1 Firefox, Chromium), ellenőrizd le az engedályezett upload sebességet (nálam nem több a rendelkezésre álló felénél).
HDD-t partíciónként csatolunk, /etc/fstab állományba:

UUID=partíció UUID /mountpoint ntfs-3g rw,auto,user,windows_names,locale=hu_HU.utf8,uid=1000,gid=1000,dmask=022,fmask=133 0 0

ahol a partíció UUID-t sudo blkid paranccsal tudod kinyomozni.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1902) Cyrin válasza Bohus (#1901) üzenetére


Cyrin
addikt

nem böngésző indulásakor, hanem bármilyen oldal betöltésekor csigalassú, upload valami alapon volt 50 kiB asszem. mindegy most egyelőre majd kipróbálom transmission mit csinál.

persze particiót csatoltam fstab-ban is grafikusan is, az eredmény ugyanaz, már az oprendszer betöltésekor megakad. mindegy nem nagy gond, kézzel megy. egy kattintás.

(#1903) ubyegon2 válasza Cyrin (#1900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a grive nevűt még nem használtam, erről lenne szó? Gdrive- ot amúgy is FF- ból használok, ha kell, nem jó az, ha mindíg szinkronizálgat. :U

Qbitel sem tapasztaltam semmi lassulást böngészővel.
Valmi netes gubancokat tudok elképzelni inkább.

A meghajtó csatolással sem sok gond van, bár nem is ilyen bonyolultan írom az fstabba, mint Bohus ft. Ntfs partíciókat csatolnál egyébként? Igaz nálam SSD miatt másabb az fstab, de még úgy is egyszerűnek tűnik.
Csak kíváncsiságképpen, de megnézhetnénk az fstab- ban hogyan van a csatolás megoldva!?

(#1904) spammer válasza ubyegon2 (#1903) üzenetére


spammer
veterán

Ez a Grive jó lenne, de nálam döglassú volt. Ennek pont az a lényege, hogy nem külön mappát szinkronizálgat, hanem felmountolja a Google Drive-ot, azaz helyben, a fájlkezelőben látod annak a tartalmát.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1905) Cyrin válasza ubyegon2 (#1903) üzenetére


Cyrin
addikt

azaz [link]. itt nagyon jól le van írva minden ezzel kapcsolatban.

úgy néz ki t-home-os router firewall problem volt, most visszatettem qbit-et és nincs gond.

fstab-ból kitöröltem már, mert be se jött a rendszer, csak ha skip-peltem (de szép szó) a mountolást :D

úgyhogy egyelőre marad így, amíg lesz időm vele foglalkozni.

ext4 a külön HDD, nincs más. SSD-n van a rendszer egyébként

spammer:

igen, én munkához használom főleg és kell hogy mappaként kezelje filekezelőben.
viszont az insync meg azért jó, mert több drive fiókot is tud kezelni.
de szimpatikus ez a copy is amit korábban említettek.

[ Szerkesztve ]

(#1906) ubyegon2 válasza spammer (#1904) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem én, általában ilyenek ezek, de annyira sűrűn nem használom, hogy ott legyen egy plusz meghajtó! Néha még a tényleges meghajtókat is sokallom. :)

(#1905) Cyrin Sejthető volt, hogy valami netkapcs probléma lesz. Régebbi MINT- eknél nekem is skippelni kellett bootoláskor, bár akkor még nem kézzel adtam meg az fstab paramétereket. Mostanában nincs sok gond velük.

cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=77c25784-65fa-4a22-b7c5-eac5445027b3 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb7 during installation
UUID=38cf0dbc-75c2-4024-a577-fb25dd83078e none swap sw 0 0

UUID=2fa88d20-a201-40d2-a081-be1a74000197 /media/TORRENTEK ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=107ca107-b9b5-4af8-ad53-6c714391b3ca /media/Data auto nosuid,nodev,nofail 0 0
UUID=151bee65-8b20-4308-929a-f1a5bfe564b9 /media/EzAz ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0

#tmpfs to .cache
tmpfs /home/ubyegon/.cache tmpfs noatime,nodev,nosuid,size=400M 0 0

# Modification for SSD
tmpfs /var/log tmpfs defaults,noatime 0 0
tmpfs /tmp tmpfs defaults,noatime,mode=1777 0 0

[ Szerkesztve ]

(#1907) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#1906) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Véletlenül offtopicot nyomtam az előbbinél! :)

Most ugrott be, mióta nem /mnt, hanem /media mappába csatolom a meghajtókat, valahogy jobban tetszik nekik. :F

(#1908) Cyrin


Cyrin
addikt

na itt a leírás, benne egy jó nagy piros keretes BUG, ami miatt nem ment...
[link]

(#1909) ubyegon2 válasza Cyrin (#1908) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Aha! Megvan a bug, nemrég furcsállottam is, hogy nincs nekem sem bejelölve ez az opció, mégis megjelenik a Nemoban!

Emiatt is érdemesebb kézzel megadni az fstab opciókat.

(#1910) Bohus


Bohus
aktív tag

Itt található a 1863-as hozzászólásban látható conky konfigurációs állomány a logóval és a naptárral együtt. Hasznos tudnivalók találhatók ebben a leírásban is, javaslom a conky-val kapcsolatos kérdéseket is a cikkhez kapcsolódó topicban megvitatni.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1911) Lathronos válasza Bohus (#1910) üzenetére


Lathronos
őstag

Ezer hála és köszönet. :DD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1912) Lathronos válasza Bohus (#1910) üzenetére


Lathronos
őstag

Kicsit mintesítettem és honosítottam, valammint a transparency-t engedélyeztem. :) A hőmérsékletet nem méri az alaplapon és CPU-n , mert az lm-sensors nálam nincs aktiválva.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1913) Bohus válasza Lathronos (#1912) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nagyon cool lett, mintha csak az enyémet látnám! A TEMP szekciót még csiszolgatnod kell, de látom minden egyéb frankón működik.
Mivel a conky univerzális - nem Mint specifikus - alkalmazás, ezért a továbbiakban jó lenne a már javasolt topikba írni ez ügyben.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1914) Lathronos


Lathronos
őstag

Az általam módosított conky telepítési útmutatóval mellékelve: ITT

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1915) Lathronos válasza Bohus (#1913) üzenetére


Lathronos
őstag

A hivalalos Magyar Mint weboldalon is közzétettem, remélem nem gond: ITT. Persze, a jövőben oda írok, csak mivel ez Mint vonatkozású, így gondoltam ide is jöhet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1916) ubyegon2 válasza Lathronos (#1915) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyszerű ez a Conky, de inkább valamelyik Linuxos topicba javallanám a Conkys topic helyett, mert azokat legalább látogatjuk is sokan, nem halott 4 év alatt 70 hsz- al!
Nekem MINT- esként persze itt is tökéletes, olvassanak többen MINT- es topicot! :D

Legfeljebb Bohus ft kedvéért oda is rakd be a hivatkozást!

(#1917) Lathronos válasza ubyegon2 (#1916) üzenetére


Lathronos
őstag

Az érdem Bohusé, én csak hozzáadtam pár jelentéktelen apróságot. Időközben egy második conky változat is született: ITT

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1918) Bohus válasza ubyegon2 (#1916) üzenetére


Bohus
aktív tag

Épp azért próbálom a conky topicot javasolni, mert disztró független alkalmazás, ha valaki a PH! fórumon keres rá, akkor könnyedén megtalálja. A megosztott conky mindössze azért Mint-es, mert mellékeltem hozzá egy Mint icont (valamint a nagybetűk is mentában pompáztak, de az elveszett a karácsonyi háttérképemben).

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1919) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Meggyőztetek! Ha valaki Conkyra akar keresni, biztosan nem egy 20000 hsz- el rendelkező topicban teszi majd, ha már Linuxot használ. :)
Kár volt beleszólnom, sorry! :R

(#1920) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Van egy kis problémám. Az SMPlayer frissítése (14.9.0-ra lett frissítve) nem játszik le semmilyen videót. Se AVI-t, és MP4-et, se semmit... A frissítés előttig teljesen rendben volt.
Mi lehet a probléma és hogy tudnám megoldani? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1921) growler válasza toth_janika (#1920) üzenetére


growler
őstag

Javaslom: töröld !
És tedd vissza az előző verziót, a Synaptic-ból !
(Én is jártam úgy, hogy bizonyos konverterek legfrissebb verziói nem működtek,
de aSynaptic-ban lévő igen. ...tudom, ez nem konverter :) )

(#1922) toth_janika válasza growler (#1921) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a tanácsot, megcsináltam, amit ajánlottál, de továbbra sem játszik le semmit az smplayer... :(

Szerk.:
Közben látom, hogy .avi rendben van, de a .mov és az .mp4 bajos... Az 1080p-s .mkv-knál meg a hang csúszik a képhez képest...

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1923) Lathronos válasza toth_janika (#1922) üzenetére


Lathronos
őstag

VLC? Nálam a WMV-n kívül minden gond nélkül megy rajta.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1924) toth_janika válasza Lathronos (#1923) üzenetére


toth_janika
őstag

A VLC az megoldás lehet, viszont sajnálom, hogy nem tudom billentyűkombinációkat hozzárendelni...
Pl... Kicsit előre hátra, nagyon előre hátra. Alapból az van benne, hogy "Left" és "Right" és "CTRL+Left" és "CTRL+Right" és ha hozzárendelek egy kombinációt, akkor pedig az lesz, hogy "Bal" meg "Jobb", és nem "CTRL+Bal" meg "CTRL+Jobb", és egyik kombó sem működik.
Nem értem, hogy ez miért van... :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1925) spammer válasza toth_janika (#1924) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld meg törölni az konfigurációs fájlokat, lásd: FAQ

"Where is the configuration stored? Can I reset the settings?

The easiest way to find the configuration files of SMPlayer is by selecting the option "Open configuration folder" in the Help menu. If you want to delete the current configuration and start with the default settings, just delete the file smplayer.ini (important: be sure SMPlayer is not running when you delete the file)."

Ha ezek sem segítenek, akkor még mindig felrakhatod újra az SMPlayert (előtte mondjuk egy remove --purge a mostanira, ezzel elvileg töröl mindent).

De ajánlom ezt a lejátszót is: mpv, igaz, ehhez nincs GUI (csak egy OSD), de nem tart sokáig beállítani 2 db konfig fájlban a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1926) toth_janika válasza spammer (#1925) üzenetére


toth_janika
őstag

:R
Köszönöm a segítséget!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1927) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!

Linux Mint 17.1 Rebecca Cinnamon

Olyat szeretnék,hogy tök nulláról újrakezdeni,viszont nincs kedvem megint telepíteni mindent.
Létezik olyan megoldás hogy nem tudom így hívják-e Hard reset ?

Szóval elindítom ezt a dolgot és szépen visszaáll abba az állapotba mikor először beléptem a rendszerbe.
Illetve még valami lista is kellene a telepített csomagokról későbbi keresgélések elkerülésére.

Vagy hülyeséget irkálok dobjam be a cd-t oszt telepítés? :)

(#1928) lev258 válasza lolka1980 (#1927) üzenetére


lev258
veterán

Ha közvetlenül a telepítés után csináltál volna egy visszaállítási pontot, mondjuk Systemback-kel, akkor menne. Így viszont nem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1929) fradi81 válasza lolka1980 (#1927) üzenetére


fradi81
veterán

Új felhasználói fiók, és a beállítások alapon lesznek, csomag telepítés/törlés nem tart semeddig.

moto g72, Ninebot d28e

(#1930) Bohus


Bohus
aktív tag

A minap a szoftverkezelőn keresztül telepítettem volna a Qupzilla böngészőt, de a folyamatba belefagyott a rendszer. Újraindítás után ismét a szoftverkezelőben próbáltam - immáron - leszedni a progit, de ismét csontra fagyott a rendszer, csak a reset gomb segített. Aztán a synaptic-hoz fordultam, ott simán települt a progi.
Ma az OpenVPN-hez telepítettem volna egy GUI managert, a legkényelmesebb módon: szoftverkezelővel. Mondanom se kell, belefagyott, ami most már eléggé felbosszantott, eddig atomstabil volt a rendszer. Újraindítás után már a synaptichoz fordultam, az jelezte, hogy előb futtassak egy sudo dpkg --configure -a parancsot, majd utána szóba áll velem.
Most itt tartok, próbálok valami megoldást keresni. Másnál hasonló? /Mint 17.1 MATE/

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1931) Fenyő válasza Bohus (#1930) üzenetére


Fenyő
őstag

Szoftverkezelő :DDD dög lassú és bugos talán 3x-or ha használtam, synaptic gyorsabb, okosabb, stabilabb is sokkal, sudo dpkg -r --force-depends csomag neve terminálból próbáltad (ha az ajánlott sudo dpkg --configure -a nem lép semmit)?

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#1932) lev258 válasza Bohus (#1930) üzenetére


lev258
veterán

Ctrl+Alt+F1-re se reagál fagyáskor? Log-ok mit mondanak? Memóriateszt volt?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1933) Bohus válasza lev258 (#1932) üzenetére


Bohus
aktív tag

A "csontra fagy" nálam azt jelenti, hogy semmire sem reagál, ebből adódóan Ctrl+Alt+F... -re sem. Hardware probléma nem lehet (CPU, MEM tesztelve ). Log-ba mit kellene néznem? Ha fagyi van, akkor log-ba hibára utalóan már nem kerül semmi. A synaptic is csak a naplózás miatt tudta folytatni a félbeszakadt műveletet. Pont az az idegesítő, hogy nem találok kézzelfogható nyomot a hiba felderítéséhez.
Az imént egy sudo doublecmd is kifagyasztotta, kicsit szűkiti a kört, hogy mindig akkor jelentkezik a probléma, ha root-ként operálok.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1934) spammer válasza Bohus (#1933) üzenetére


spammer
veterán

gksudo doublecmd

Grafikus programot ne indíts sudo-val! Lásd: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1935) Bohus válasza spammer (#1934) üzenetére


Bohus
aktív tag

Tudom, csak éppen lusta vagyok. Ezidáig soha nem okozott gondot.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1936) Fenyő válasza Bohus (#1933) üzenetére


Fenyő
őstag

mc nincs fent? Az megy X nélkül is.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#1937) Bohus válasza Fenyő (#1936) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nincs, de nem maga a DoubleCommander a lényeges, hanem az, hogy "megbolondult" az os. jogosultsági rendszere. Most épp OpenVPN beállítással küszködöm, és a saját mappámban nem tudok elvégezni olyan műveleteket, amelyhez a fájlrendszerben megvannak a jogaim.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1938) Fenyő válasza Bohus (#1937) üzenetére


Fenyő
őstag

Új felhasználót sem tudsz létrehozni? Azzal elvileg minden visszaáll defaultra.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#1939) lev258 válasza Bohus (#1937) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, van-e hozzá köze, de a sudo használata grafikus alkalmazásokhoz meg tud kavarni dolgokat, ezért sem ajánlott. Nálad valami tényleg nem stimmel, de ez nem feltétlenül a rendszer hibája. Alaposan utána kell nézni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1940) Bohus válasza Fenyő (#1938) üzenetére


Bohus
aktív tag

Még azzal is próbálkozhatok, újrarakni biztosan nem fogom a rendszert mert nincs rá időm (pontosabban az azt követő finomhangolásra). Kiadtam egy chown -R username:username /home/username parancsot, de továbbra sem konzekvens a rendszer viselkedése, indítok két terminálablakot, az elsőben ez fogad:

bash: /etc/bash.bashrc: Engedély megtagadva
bash-4.3$

a másodikban meg a normál: username@hostname ~$

Még keresem a megoldást...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1941) hódmaci válasza ubyegon2 (#1838) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Kicsit késve de itt a hibaüzenet

.

Előzmény

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1942) Bohus


Bohus
aktív tag

17(.1) MATE felülettel használ itt valaki? Arra vagyok kiváncsi, hogy /usr/bin/gksu-properties parancsra a megjelenő panelen a képernyő megragadás opciónál (screen grabbing) mi az alapértelmezett beállítás?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1943) Tonyk válasza hódmaci (#1941) üzenetére


Tonyk
veterán

Közvetlen a hiba után néztél már dmesg-et? dmesg | tail

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1944) Lathronos válasza Bohus (#1942) üzenetére


Lathronos
őstag

Amíg nem lesz stabil a 17.1 én részemről maradok a 17-nél. Egy jótanács: ha van egy működő bekonfigolt rendszered, remastersys vagy systemback segítségével(kinek mi vált be) készíts teljes backup ISO-t. Akkor csak visszatelepíted a saját rendszered ha baj történik és kész. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1945) lev258 válasza Lathronos (#1944) üzenetére


lev258
veterán

Kinek milyen. Nálam már most is stabil. :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1946) growler válasza Lathronos (#1944) üzenetére


growler
őstag

Azért, azt nem árt tudni, hogy a Remastersys utolsó támogatott verziója a 14.04
(tudomásom szerint.)

(#1947) ubyegon2 válasza Lathronos (#1944) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most már kezdek kíváncsi lenni, hogy ezt mire alapozod:

Amíg nem lesz stabil a 17.1 :F

Mondogatjátok páran, de egy qrva konkrétum nélkül!

- Nálad mi okozta az instabilitást?
- Meddig használtad, hogy ezt meg tudtad állapítani?

Dobd már be ezeket a köztudatunkba légy szives, mert, ha valóban van ilyesmi, azt illő lenne a többi MINT- es tudomására hozni! :R

Másik meglátásom az, hogy ha már backupot ajánlasz MINT- esként, akkor a MINT saját Mentéskezelő- jét is érdemes lenne megemlíteni!
Teszek be egy képet, hátha nem ismerted:

[ Szerkesztve ]

(#1948) Bohus válasza ubyegon2 (#1947) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nincs azzal semmi baj ha valaki backup ISO-t használatára buzdít, megvan a létjogosultsága. Tiszta és gyors módja a rendszer teljes visszaállításának, bár nyilván vannak hátrányai is (pl. elvesznek a legutóbbi mentés óta eszközölt beállítások, ami annál számottevőbb, minél ritkábban ment valaki). Én egyébként erre a célra a Clonezillát használom.
A MINT mentéskezelőjét még nem próbáltam, egyértelműen hasznos funkció a saját fájlokról és szoftverösszeállításról mentést készíteni, de nem valószínűsítem, hogy ezek visszaállításától a rendszer abnormális viselkedése helyreállna.
Nálam a 17.1 MATE - ahogy írtam - bosszantó dolgokat művel, hogy ez az upgrade következménye, vagy tisztán telepített 17.1 is produkálna hibákat, azt nem tudom. Az is lehet, hogy én eszközöltem valami olyan változtatást - verziótól függetlenül -, aminek a következménye a mostani instabilitás. Mindenesetre nem adom fel, próbálok megoldást keresni, most is Mint alól írok...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#1949) Lathronos válasza ubyegon2 (#1947) üzenetére


Lathronos
őstag

Én konkrétan a KDE verziót próbáltam ki 1 hete a 17.1-ből, és már telepítés utáni első indításkor kifagyott a boot során, aztán onnan kezdve reset,reset,reset és még mindig semmi, pedig 20 percig hagytam minden alkalommal, hátha magához tér. Ebből hogy a retkes paraszt életbe dertítsem ki, mi okozta? A faxom ki van már, hogy a többség(tisztelet a kivételnek) képtelen normális hangnemben kommunikálni és csak a kocsmai stílust ismeri. :((( :W

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#1950) Tinúviel válasza Lathronos (#1949) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

Talán meg kellett volna várni, hogy ne RC állapotú legyen a kiadás :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.