Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Cyrin


Cyrin
addikt

én kipróbáltam most megint a MATE és a Cinnamon verziót, és most ezzel a "petra" kiadásal a második tetszik jobban, pedig eddig a MATE-t favorizáltam, de annyira jó lett a Cinnamon 2.0...

(#852) MKLS


MKLS
aktív tag

Jaja, jó a Petra cinnamonnal, bár én az Xfce-t várom belőle. Tetszik a cinnamon nagyon csak a korábbi Xubuntu 14.10 sokkal gyorsabb volt ennél ezen a gépen, igaz abban meg voltak apró de számomra bosszantó hibák amikkel itt nem találkoztam.

(#853) ux1 válasza MKLS (#852) üzenetére


ux1
addikt

Te jövő utazó lehetsz... (14.10) :DDD

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#854) MKLS válasza ux1 (#853) üzenetére


MKLS
aktív tag

Igen, igen! Van amikor még teleportálni is tudok! :D
(13.10 akart lenni.)

(#855) RBJ


RBJ
addikt

xubuntura rápróbálok már egyszer. Még anno kezdő linux os koromban próbálgattam.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#856) MKLS


MKLS
aktív tag

Ma kijött a stable Linux Mint 16 Xfce és KDE.
Xfce-t hamarosan kipróbálom, most cinnamon van. :)

(#857) Cyrin válasza MKLS (#856) üzenetére


Cyrin
addikt

majd írd meg hogy mit tapasztaltál, főleg, hogy most a cinnamon jó lett sztem.

(#858) MKLS válasza Cyrin (#857) üzenetére


MKLS
aktív tag

Rendben!

A Cinnamonnal egyébként én is elégedett vagyok most.

(#859) csixy


csixy
addikt

Az ubuntu 12.04.3 LTS mate felületen az ujabb monitorkártya zárt eszközmeghajtót beaktiváltam és elszállt az X.
Ahhoz buta voltam, hogy megcsináljam.Mérgemben feltolam rá a Petra cinnamon verzióját. A /home partícióm maradt. Sikerült megcsinálni. Nem látom , hogy mi a különbség a mate és a cinnamon között. Mi is csak úgy slágvortokban?

Egyenlőre teszik a cinnamon. Egy kérdésem máris van.
A kukát hogy lehet elővarázsolni ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#860) ubyegon2 válasza csixy (#859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Menü/ Rendszerbeállítások/ Asztal

[ Szerkesztve ]

(#861) ubyegon2 válasza csixy (#859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ránézésre nekem Mate/Xp és Cinnamon/Win7 kinézet ugrik be. :)

(#862) csixy válasza ubyegon2 (#861) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm !

A panelbe azt a két régi gnómos menüpontot ami durván az Adminisztráció és a Beállítások lenne, hogyan lehetne direkben oda visszacsalogatni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#863) ubyegon2 válasza csixy (#862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt nézz körül s ha van olyan, amire gondolsz, próbáld ki, hogy működik- e cinnamon 2.0- val. Itt csak nézegesd őket, ne innen telepítsd!
[link]
telepítés: jobb klikk panelen -kisalkalmazás hozzáadása sorra kattintasz és ebből az ablakból telepítesz

[ Szerkesztve ]

(#864) csixy válasza ubyegon2 (#863) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm !
Sikerült. Nagyjából most így néz ki.

De azért nem felhőtlen.
Főleg a leállítással vannnak gondok. Gyakran el kell durvulnom és hosszan nyomni a bekapcsoló gombot.
Lehet hogy türelmasen végig kellene várnom még végigbögyőzi magát és mégis szépen leállna?

A másik gond, hogy amióta az nvidia-319-updates kártyadrivert feltettem , azóta belépéskor először mindenáron be akar léptetni konzolba, de aztán kivárom, csakazért se teszek semmit és végül beléptet a cinnamonba.

Bootoláskor gyakran egy csomó hibát javítgat. Lehet , hogy a durva lelövés miatt?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#865) csixy


csixy
addikt

Miért nem áll le ez úgy ahogy kell?
Linux Mint Petra Cinnamon 64 bites verzió van fenn.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#866) ubyegon2 válasza csixy (#865) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:F
Ilyet nekem soha nem csinált, simán leállt pillanatok alatt! Ide egy hozzáértőbb segítség kell, az én pár hetes tapasztalatom nokedli ehhez. Semmiképp ne pucold le emiatt, valaki biztosan segít a problémában!
Minden esetre írd le a telepítés módját, mivel fut együtt, mi volt fenn előtte, vannak- e hardver illesztéssel kapcsolatos gondok, mert ez sokat segít!

[ Szerkesztve ]

(#867) sh4d0w válasza csixy (#864) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bootoláskor gyakran egy csomó hibát javítgat. Lehet , hogy a durva lelövés miatt?

Egészen biztosan, egyik rendszer sem kedveli, ha kirántják alóla a szőnyeget. Lassan, de biztosan így lehet kinyiffantani a rendszert, aztán meg sírni, hogy milyen sz*r...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#868) csixy válasza sh4d0w (#867) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm !
Legközelebb türelmesen kivárom amíg lelövi magát ,ha éjfélig , hát éjfélig, ha addig élek is. !!
Csak legalább lenne egy folyamatjelző ami mutogatná, hogy nyugi-nyugi történik épp valami.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#869) BoB válasza csixy (#868) üzenetére


BoB
veterán

Nem kell azt várni, feküdj le aludni nyugodtan ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#870) csixy válasza BoB (#869) üzenetére


csixy
addikt

Azt sugallod ezzel, hogy ez így nómális?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#871) BoB válasza csixy (#870) üzenetére


BoB
veterán

Nem, hanem azt nem értem miért várod meg. Reggelre úgyis kiderül kikapcsolt-e vagy sem.

De egyébként ha nem régi PC-n fut akkor nem kellene hogy sokáig tartson a kikapcsolás.

Szer.: bár igaz nem mint-et használok hanem arch linux-ot, de most lemértem és 6 másodpercig tart mire kikapcsol a laptopom.

A múltkor kísérletképpen Xubuntu-t raktam az 500MHz-es AMD Geode mikro PC-mre, és annak sem tartott 2 percnél tovább kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#872) csixy válasza BoB (#871) üzenetére


csixy
addikt

Intel core i5
6Giga RAM
Nvidia Geforce 410M
Társbérlet egy Win 8.1-el , de a Bootmenüje huncutul egy mini pen-drájvra lett vele feíratva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#873) sh4d0w válasza csixy (#868) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem akkor csinált ilyet, amikor virtualizációs kernelmodul miatt dobott egy hátast a rendszer shutdownkor. Újraraktam a modulokat és megszűnt a jelenség.

https://www.coreinfinity.tech

(#874) csixy válasza sh4d0w (#873) üzenetére


csixy
addikt

Mostanában lett beledugva egy SD kártya is. Nem lehet, hogy az kavar be (a PEN-drájvra dugott bootmenedzsernek)?

Láma kérdéseim:
Ez a modul ujrarakás , hogy is megy ? Synaptickal lehet?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#875) sh4d0w válasza csixy (#874) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Speciel a virtualizációs környezetnek volt külön install-uninstall (vmware), nem a synaptic-kel csináltam. Kétlem, hogy az SD-kártya kavar be, de húzd ki, hátha...

https://www.coreinfinity.tech

(#876) csixy válasza sh4d0w (#875) üzenetére


csixy
addikt

Megpróbálom .. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#877) csixy válasza sh4d0w (#875) üzenetére


csixy
addikt

Megszabadultam a gyári monitorkártya drivertől, azóta minden tökéletes.

Nem értem, hogy ennek mi köze a fent leírt hibjelenséghez, de így van.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#878) Fire/SOUL/CD válasza csixy (#877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát, sok sikert hozzá így Karácsonykor. (De ha nem szeretnél plusz melót(sok plusz melót), akkor hagyd az új évre... :K

UI: Manuális telepítésnek nincs akadálya, de ahhoz nem "első Linuxom" user kell... :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#879) csixy válasza Fire/SOUL/CD (#878) üzenetére


csixy
addikt

Abbiztos, hogy nem vagyok egy guru. De azért nem is az első linuxom , már így 55 után.
Ráadásul annyira láma vagyok , hogy nem is értem, hogy most milyen melóba nem kellene belevágnom. :U
Mikor épp most javult meg minden.
Meló meg lesz , mert a GIMPet nagy ívben kerülöm. Irfanview függő vagyok. Úgyhogy belevágok egy wine telepítésbe, s ha jól sejtem , akkor még a végén majd át is kell vágnom őkelmét valami fájl átnevezés félével, hogy az irfanview legujabb verziója futhasson.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#880) bitmad


bitmad
aktív tag

Sziasztok!

Előre leírom, hogy nem értek a linuxhoz, de kezdésnek a Mintet ajánlották.
A problémám:

Nálam a Petra Cinnamon 32 és 64 bites verziója a live cd bebootolása után rövid idővel teljesen lefagy a rendszer, csak a reset segít.
Amikor betöltött még jól használható, csak utána bármit csinálok, 1-2 perc után csontra fagy.
A Petra Mate 32 bites verziója működik rendesen a live cd-ről. (a 64 bitest nem próbáltam)
A Cinnamon-t akarnám telepíteni a Win7 mellé, de így nem lehet.
Amikor visszaszámol a bootoláskor, nem tudok belépni a menübe se, talán a vezetéknélküli billentyűzetet nem ismeri fel.
Az MD5 azonosító minden verziónál rendben van.
A konfig röviden: I7 2600k, 16Gb ram, GTX 590, Asus Xonar DX, Avermedia TV tuner kártya (ez nem tudom számít-e)
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#881) csixy válasza Fire/SOUL/CD (#878) üzenetére


csixy
addikt

Hát a gyári driverekkel tényleg meggyűlt a bajom.
Mindegyik jól működik , de leállításkor szétx@rja a vinyót. Bootoláskor gyógyítgatja magát.
A végén felraktam az nvidiás gyári leírás szerint, az meg még a tartalék beállításaimat is szétqourta.
Kínomban ujra telepítettem az egészet , de a meghagyott /home partíció miatt harmadszor is meg kellett izzadnom és mégegyszer ujra húzni , de előtte menteni az értékeimet. Most már okultam és még csináltam egy /data partíciót is . Abba raktam a képeket, dokumentumokat ,zenéket satöbbi. A /home/user mappából csak linkekkel hivatkozom rájuk. Hát ez tancélos volt. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#882) caindwan


caindwan
tag

Heló!
16-os mint Cinnamon-t használok, és az a problémám, hogy a billenytűzet appletot hozzáadom a panel-hez, csak nem jelzi ki. Ezt meg lehet valahogy oldani? Szeretnék több billentyűzetkiosztást használni.

(#883) csixy válasza caindwan (#882) üzenetére


csixy
addikt

Szia !

Biztosan azért, mert csak egy billentyüzeted van egyenlőre.

Menu … Beállítások … Region&Language … Billentyűzetkisztások … Lent a bal sarokban a + jelre kattints és itt hozzá tudsz adni másik billentyüzetet. Ezután már kijelzi az aktuálisan kiválasztott billentyűzetet és át is lehet vele váltani.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#884) csixy válasza csixy (#881) üzenetére


csixy
addikt

Az xserver-xorg-video-nouveau verzió:1:1.0.9-2ubuntu1 display driver kifogástalanul működik, csak egy gondom van vele: Hogyan lehetne a fényerőt állítani (csökkenteni)?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#885) caindwan válasza csixy (#883) üzenetére


caindwan
tag

Nagyon szépen köszönöm, most mutatja, működik ahogy kell :)

(#886) csixy válasza caindwan (#885) üzenetére


csixy
addikt

SzÍvesen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#887) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Lenne egy nagyon nagy problémám. Újratelepítés után ki akartam próbálni az nvidia drivert a videókártyához (a driverkezelőben volt) és kifagyott a gép és újraindulás után kiírta, hogy nem tud grafikus felületet megjeleníteni, ezért jelenleg csak terminál van. Valaki le tudná írni a driver telepítéshez való parancsot? Videókártya: nvidia geforce fx 5200. Rákerestem a google-ben de sajnos nem működött egyik parancs sem amit találtam, mert mdm újraindítás után újra visszadob. (Nem tudom mi az az mdm :D .)

[ Szerkesztve ]

(#888) Zsolt1 válasza Zsolt1 (#887) üzenetére


Zsolt1
tag

Megoldottam egy újratelepítéssel :) .

(#889) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy Linux Mint 13-as rendszert sikerült elrontanom egy "apt-get upgrade" paranccsal.
Úgy néz ki hogy egy újratelepítés lesz belőle holnap reggel.
A gép: Linux Mint 13 LTS Mate 32bit., Intel G33-as alaplap, Core 2 Duo E6300, 2x1GB DDR2, egy Ati HD 4670 VGA, 2db VGA csatlakozós TFT, és 2db EasyCAP DC60 4ch digitalizáló kameraképekhez (CVLC-ben nyitjuk meg).
Ami problémás:
1.) A gépben ugye egy Ati HD4670 VGA van, amit kétmonitoros üzemmódban használunk, "kiterjesztett asztallal" (az egyik monitorról húzunk át ablakokat a másikra).
Ezt kéne beüzemelnem.
NV-t már üzemeltem be így Ubuntu 12.04 LTS alatt. De ez Mint, és főleg ATI...
2.) Egy egyedi fejlesztésű buszrendszeres vezérlőt használunk, amellyel forgatható kamerát és más eszközöket távirányítunk. A vezérlő PC szoftver soros porton kommunikál (a soros port egy USB-soros átalakítóval megy). Elvileg átrakva működnie kellene, de azért lehet vele probléma. Ráadásul a forrás nincsen meg, úgyhogy a CPU gen.-t és a kernelt nem változtathatom meg.
A rendszert annó telepítő (ismerős) pár napig biztosan nem fog tudni segíteni, max. egy kicsit telefonon.

(#890) Vladi válasza atesss (#889) üzenetére


Vladi
nagyúr

De most mi az, ami nem megy? Nem kapsz grafikus felületet? Menj ki mélyterminára és szedd le a zárt drivert. Akkor megy tovább a nyílttal elvileg automatikusan. A nyílt is tud szerintem 2 monitort. nekem is ilyen kártyám van és azzal használom. xrandr paranccsal szerintem szét tudod dobálni a képeket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#891) atesss válasza Vladi (#890) üzenetére


atesss
addikt

Igen, jelenleg ez a helyzet.
Illetve nem tudom bootnál a GUI betöltése pontosan mennyi idő (és HDD-aktivitás), de gyanúsan keveset dolgozik a gép, lehet hogy máshol elakad.

Safe módban sikerült rendszergazdai terminált elérnem.
Ez után mit kellene tennem pontosan ?

Nem vagyok biztos benne, de szerintem nyílttal működött a gép, ismerve a telepítő kolléga "hozzáállását".

Ha meg úgyis reinstall kell (amit persze a legjobb lenne elkerülni ! ), akkor pedig nekem kell feltelepíteni mindent, és az Ati VGA-t is beüzemelni ebbe a kétmonitoros üzemmódba.

(#892) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!

Mint16 KDE-t próbálnám belőni. Az lenne bajom, hogy alvó üzemmód utáni ébresztésnél az az ablak fogad, hogy a munkamenetet zároltam és kéri a jelszót. Hogyan tudnám ezt lelőni?
Mate és Cinnamon verziónál megtaláltam rá az opciót, de itt KDE-ben nem találom...

(#893) atesz117 válasza southernsun (#892) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali!
Rendszerbeállítások > Energiakezelő > Speciális beállítások > Képernyő zárolása folytatáskor , innen kell kivenni a jelölést.

Samsung Galaxy A34 5G

(#894) southernsun válasza atesz117 (#893) üzenetére


southernsun
tag

Szuper, köszönöm szépen :R

(#895) pitman


pitman
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kb. egy hónapja kértem már segítséget (a nagy Linux topicban), hogy miként lehetne Internet nélkül Linux Mintet (16) telepíteni úgy, hogy az magyar nyelvű legyen, illetve azon programok legfrissebb verziói legyenek telepítve, melyek nekem fontosak. A kapott útmutatások alapján nem tudtam megoldani a dolgot. Ezért felhagytam a próbálkozással. A gépet elvittem olyan helyre, ahol van net és ott telepítettem fel. A Telepítés sikerült (bár nem volt egyszerű, illetve sikerült szinte mindent beállítsak és telepítsek.

Egy nagy problémám van, mellyel nem tudok mit kezdeni:
Nem tudok nyomtatni. Egy Minolta PagePro 1250E PostScript nyomtatót kellene életre kelteni. Először saját magam próbáltam a nyomtatót beállítani: a listából kiválasztottam a gyártót, típust, drivert mindent elfogadott. Kétféle drivert (PPD) lehet választani, a foomatic választása esetén nem nyomtat semmit. A nyomtatási sorban a doksi megjelenik, majd közli, hogy a nyomtatás kész és ennyi. A nyomtató meg sem mozdul. A normál PPD esetén pedig a lap tetejére nyomtat egy sort, benne egy PPD verziószámmal és honlapcímmel és ennyi.

Ezt követően a nyomtatót eltávolítottam és hagytam, hogy a rendszer magától telepítse. Ebben az esetben nem az adott típushoz való PPD települt, hanem a generic PS, mellyel a nyomtató már nyomtat, azonban ez is használhatatlan: Libreoffice Writer és Calc alól próbálkoztam, akárhány oldalas is a dokumentum, az első oldalt kinyomtatja, majd két üres oldalt és ennyi.

A neten rákerestem a nyomtatóra, a Mint oldalán azt találtam, hogy elméletileg tökéletesen kellene működjön. Linuxos nyomtatással foglalkozó oldalon megtaláltam a kétfajta PPD-t, amit a rendszerben lehet választani, ezeket letöltöttem a külső oldalról (nem Mint-es), de az eredmény ugyanaz, mint a Mint saját PPD-ivel.

A végén megpróbáltam azt a PPD-t kézzel megadni neki, mely a nyomtatóhoz járt Windows alá. Ezt elfogadja, nyomtat is vele (minden oldalt kinyom, nincsenek üres oldalak), viszont ezzel a fekvő tájolású oldalakat nem forgatja át az álló oldalra (vagyis az álló lapon keresztbe nyomtatja, a két széle lemarad). Ha az orientációt a nyomtató tulajdonságainál átállítom fekvőre, csak hibaüzenetet nyomtat, semmi mást nem. Tehát ez a megoldás is használhatatlan, mert nem lehet vele fekvő tájolású oldalt nyomtatni. A fent említett generic PPD esetén az automata forgatás működik.

Találkozott már valaki ilyennel, mit lehet ezzel kezdeni?

(#896) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Van valami megoldás arra, hogy más asztali környezet telepítése után elkülönülve jelenjenek meg a kiválasztott felület programjai? Egyszer felraktam Cinnamon mellé a Mate- t és minden kétszer volt meg.

Milyen terminal paranccsal tudnék könnyen feltenni/leszedni asztali felületet? Olvasgattam, de nem találtam egyszerű módszert.

(#897) Bohus válasza ubyegon2 (#896) üzenetére


Bohus
aktív tag

Bár lehetséges, de a 846-os hozzászólásban már jelezték itt, hogy nem javasolt több asztali környezetet felrakni. Mélyebben vannak integrálódva a rendszerbe, ezért is van minden környezethez saját kiadású installer. Személyes tapasztalatom nincs több egymás mellett élő environment-tel, kipróbáltam egy párat live-módban, majd a leginkább megfelelőt telepítettem.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#898) Bohus


Bohus
aktív tag

Basszus! Lecsekkoltam a linket amikor kiszúrtam, hogy te magad jelezted az összeférhetetlenséget a két környezet között...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#899) ubyegon2 válasza Bohus (#897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#898) Bohus Akkor még tényleg a kezdet kezdetén voltam és igazából az alapból fenn lévőkből választottam( 4 asztali kezelőfelület simán volt), így akár működhetnének is, ha kiválasztod. Akkor az is okozhatta a gondot, hogy csináltam az elején /home- ot és több disztró is használta. Vagy bármi más, amit ma sem tudok. A legnagyobb kűzdelem MINT után a Debian felrakása volt, totál kezdőként hálókártya beállítása és a fglrx driver telepítése, hogy működjön Gnome 3- al.
Szóval az, hogy (#8469- ban nem javasoltam, inkább a hozzám hasonló kezdőkre vonatkozott. Hozzáértőknek nem okozhat gondot.
Ott van például a Cinnamon, ami alapból csak a MINT- ben van, mégis telepíteni lehetne akár az openSuse- re is. Megpróbáltam még az elején. :U
Most már csak abban vagyok biztos, hogy Linuxnál nincs lehetetlen. :R

[ Szerkesztve ]

(#900) Bohus válasza ubyegon2 (#899) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ez így van. Két perc guglizással találtam valamit ami érdekelhet, merthogy más is belefutott már ebbe a problémába. Az 1h pont ezt a parancsot javasolja megoldásként: sudo apt-get install alacarte Egy próbát megér...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.