Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- aquark: Zsebszámológépek
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- eBay-es kütyük kis pénzért
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
A Mint nem azért használ kevesebb memóriát, mert kiszedtek az Ubuntuból ezt meg azt, hanem fordítva, az Ubuntu azért eszik többet, mert többféle vackot tett bele a Canonical. Snap meg egyéb gnome-os vackok. Igaz Ubuntuból is vannak könnyebb rendszerek, pl. Xubuntu, Lubuntu, illetve Ubuntu minimal netinstall-ra is felhúzhatsz saját rendszert. Linuxon főleg a grafikus felület dönti el a memóriaigényt, meg a mellékelt programok. Általában a kezdőknek még használható, erőforrás-használatban könnyebb grafikus felületek az IceWM, Openbox. Esetleg LXQt, Xfce, de azok már határeset, mert több memória kell nekik.
Egyébként ja, Linuxnál is a belépő szerintem 4 GB, igaz ez alatt is el lehet lenni, de az hardcore/poweruser terület, terminálos programok meg billentyűzetorintált, minimalista ablakkezelős felhasználás. Ha csak kezdőbb linuxos valaki, akkor a 4 GB elég minimum Linuxon is, nem csak Windowson. Ennek legfőkébb a böngészés az oka, nem a rendszer eszik annyira sokat, hanem a weboldalak böngészőben.
A Chrome Linux alatt is népszerű, de ott legtöbbször Chromium formájában futtatják, de elég népszerű Google Chrome-ként is. Viszont pechjére Linux alatt még népszerűbb a Firefox, erőforrást is kevesebbet eszik, meg sok disztróban ez a deafult. Windowson a Chrome vezet.
Nálam Arch alatt SwayWM-et használva a boot utáni idle fogyasztás 141 MB, ha beizzítom a böngészőt, ami Firefox, pár füllel, akkor megnő, jelenleg ~800 MB-ot mutat a htop. Azért ez nem rossz, tekintve, hogy az Ubuntu meg a Mint böngésző nélkül, indulásból megeszik ennyit.
Nekem a 16 GB RAM-ba beleférne több fogyasztás is, de szeretem a minimalista megoldásokat, mert azok gyorsabban is indulnak, mivel kevesebb szutykot kell betöltögetni hozzájuk. Pattogósabb így a rendszer. Nálam 2 GB az alsó határ, annyi RAM-mal fogösszeszorítva, swapolgatva ellennék. Azalatt, főleg, ha 1 GB alá megyünk, nagyon nyögvenyelős lesz minden, ahogy elindul egy böngésző.
Bár a böngésző fogyasztása is mérsékelhető, JS-ek és reklámok tiltásával felszabadulnak erőforrások. Meg mondjuk próbálsz kevesebb fület nyitva tartani. Így jelentős erőforrás spórolható.
Kérdezted korábban az egyszerű text editort: Linux alatt sok ilyen van. Notepad-hez a legközelebb talán az Leafpad van, de elég minimalista az uby által ajánlott notepadqq, Xed, esetleg gedit. Ezek egyike sem annyira bloat. Esetleg terminálban a micro nevű szövegszerkesztővel próbálkozhatsz, bár ahhoz kell egyfajta haladóbb linuxos szemlélet is, amire nem tudom készen állsz-e még.
Wine-be van Notepad beépítve, de ne használd, mert pont ott van értelme a Linux használatának, hogy nem kell ócska, windowsos szemetet futtatni, meg vírusirtót meg ilyesmiket. A Notepadnál szinte amúgy is minden jobb. A Leafpad szinte egy az egyben Notepad klón, és mentéskor lehet benne más kódolásban mentést választani, megnyitáskor meg automatikusan támogat többféle karakterkódolást.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Borderlands 4
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Linux kezdőknek
- Redmi Pad 2 Pro / Poco Pad M1 - egy teszt, két lélek
- sziku69: Szólánc.
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Google Pixel topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Apple iPhone 13 Pro 1TB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- ASUS TUF A15 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7445HS - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 - Garancia
- Akció! Gamer PC-Számítógép! Intel Ultra 5 245K / RTX 3080 10GB / 16GB DDR5 / 1TB SSD!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A55 5G 8/128GB Awesome Navy használt, megkímélt 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon