Hirdetés
- VHS digitalizálás
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- CaNNa3IS: Kis előkarácsonyi muzsika csak nektek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- GoodSpeed: Ennél jobb Windows 7 Aero Skin nem igen van Windows 11-re (WindowBlinds 11)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
jackal79
#56016
üzenetére
Ne érts félre, nem megróni akartalak én azzal, amit írtam, inkább megóvni a magam példájából kiindulva.
Nagyon nincsenek meg az alapok nálad, ilyenkor amúgy ha nincs még belakva a Linuxod és valamit nagyon eltolsz már az elején, érdemesebb egy tiszta telepítéssel korrigálni, mint belemenni konfig beállításokba. Azokat nincs még hová kötnöd az alapok nélkül és egy új telepítéssel is sokat tanul az ember. ha már minden jól fut a rendszereden, akkor sokkal célszerűbb folyamatosan tanulgatni. Tényleg pozitív szándékkal mondom ezt és gyakorlati haszna meg rengeteg, mert látod Kapitány tényleg segítséget adott egy amúgy egyszerű lépéssorhoz, de így távirányítással ő is elakadt és nem volt képes felismerni az egyik legjobb fájlkezelőt, azt írta, kérdezz rá a Mintesek mit ajánlanak! A Nemo-t ajánlottuk volna természetesen, de épp azt használod, ott nem a fájlkezelővel volt a gond. No meg időközben változtak az eszközcsatolások is, már nem az /mnt-be csatolódik, amit bedugsz a gépbe, hanem a /media-ba, ez azoknak nem biztos, hogy feltűnt, akik már valóban rutinből telepítenek fel egy rendszert. Szóval érdemes fokozatosan, napi használat mellett megismerni a desktop Linux szisztémáját. Szerencsére neked tetszik annyira, hogy kezdeti nehézségek nem fognak eltántorítani, neked menni is fog minden, megnyugtatlak. Én se értettem a kezdetekkor még ennyit sem, mint te most. Sokkal még most se többet, ezt csak azért írom le, hogy megelőzzek pár vicces kollégát.
A lényeget kihagytam, a tiszta telepítés többedik alkalommal negyed óra, az ilyen menet közbeni átalakítás meg órákig eltart és kevesebb a siker esélye is.
Kapitány mentségére legyen mondva, hogy ő a Mint épp kifutó asztali felületét használja, a zászlóshajót nem is ismeri!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#56033) DeFranco
Régebben voltak kifejezetten non-pae disztrók, nem próbáltál erre rákeresni? Sok disztrónak van non-pae változata, Bodhi, Chrunchbang, Puppy Linux. Az LMDE2 is támogatja a non-pae-t. Érdemes rákeresni.
ez a parancs mutatja, ha pae képes a procid:
grep --color=always -i PAE /proc/cpuinfo
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Keresem a Barkács Balázs Játékokat
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159, 100% Akksi
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 - 4 ÉV GARANCIA!
- iKing - Xiaomi 14T Pro Titan Gray Vékony, prémium kivitel, nagy kijelző 12/512
- ÚJ AKKU! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Lenovo Ideapad 3 : I3 10110U / 4GB / 256 GB SSD / Win 11
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
CPT.Pirk
