Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53585) .mf válasza .mf (#53563) üzenetére


.mf
veterán

Eszem-f...om megáll... Ezen röhögni fogtok, és hátha tanulságos másnak is.
Kezdeti felállás: openwrt-s routeren USB-n 2 TB-os lemez, amin fogytán a hely.
Vettem egy 3 TB-os lemezt
Terv: leporolom a régi Ionos gépet, mert azon van xfce, azon particionálom az új lemezt, majd a régiről SATA-val pikk-pakk átmásolom az újra a cuccot.
Valóság: 3 nap szívás.
Long story short: hiába particionálom a gépen és másolom fel rá az adatokat (2 TB 33 MBps-mal ez fél nap és az azt következő éjszaka - USB-n pedig valamiért 2 MBps-nál tetőzött), a gépből kiszedve, USB-re rakva és routerre feltolva csak üres lemezt lát, gépre visszarakva szintén unrecognized. Akkor legyen routeren particionálva, gépen SATAval töltve. Na de 3 TB már GPT, a router ugyan olvassa, de csak fdisk van rajta, ami MBR-only és 2 TB-nál elfogy a tudománya. Akkor talán a Gparted a ludas? Konzolon parted, erre meg fdisk partition misalignmentet ír, még align optimal-lal újrarakva is. Már a sata és és sata-pwr kábeleket cserélgettem, hátha ott valami, de is ugyanaz. Aztán az USB-ről SATA-ra dugdosást megunva megpróbáltam, csak a particionálást a gépen USB-vel. Partició és tesztfájl reboot után is megvan. Routerre át: ott is működik. Nosza winyo ki és át SATÁra: unrecognized. USB-re vissza: partíciók és tesztfájl ott vigyorognak.
Akurvaéletbe...
S még az USB-s másolási sebesség is megjavult, most már az is 33 MBps

Szóval SATA lemez SATA-n formázva és feltöltve, USB-s külső házban unrecognized, és vica-versa. Láttatok már ilyet?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.