Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) akooos válasza tibbike01 (#10400) üzenetére


akooos
veterán

Hát pedig csak az a megoldás van. Újraflasheled a ROM-ot, vagy nyomsz egy sima HR-t.

De ha ez a Cloudy G3.1 akkor ott le van írva, hogy az xposed feltelepítése mivel jár :) Olvasni kell mielőtt butaságot csinál az ember.

(#10402) tibbike01 válasza akooos (#10401) üzenetére


tibbike01
őstag

Az xponsed-nél nem írják ezen alkalmazok eltávolítását, csak a javító fájlnál, amit muszálj volt feltennem, hogy működjön a rendszer.

Kipróbálom [link]

Viszont kellene az eltűnt alkalmazások apk-ja.

[ Szerkesztve ]

(#10403) tibbike01


tibbike01
őstag

Sikerült eltávolítanom az xposed-et.
Megszereztem a cloudy rom-ból az apps mappában lévő Lgweather és Circlecase fájlokat.

Már csak az a kérdésem, hogy hogyan tegyem a rendszerbe.

(#10404) hard74 válasza tibbike01 (#10403) üzenetére


hard74
senior tag

Miért nem húzod újra a rendszert data törlés nélkül, akkor nem kell újra belakni,minden beállításod megmarad.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#10405) Meggyi001 válasza tibbike01 (#10403) üzenetére

Visszateszed pl rootexplorer-el a helyükre ahol voltak, (system/app vagy system/privapp pl) beállítod a jogosultságot a fájloknak, rw-r-r , majd restart a teló.

vagy ahogy hard74 mondja, normal módban flesselni újra rendszert....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#10406) Danny365 válasza tibbike01 (#10400) üzenetére


Danny365
őstag

A legbiztosabb, hogy ha törlöd a /system/-et TWRP-ben és újraflasheled a ROM-ot. Az alkalmazásaid, beállításaid megmaradnak.

Nem láttam, hogy kéne lapozni, mert vannak újabb hozzászólások, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#10407) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Legfrissebb V30B rom van fent, illetve Viper4Android.
Eddig is bajom volt vele, de most totál menthetetlen lett.
Setenforce 0 (selinux ezálta permissive), busybox feltelepítve, appból installálva, root jogot kap minden.
Ennek ellenére driver statusban látható, hogy nem működik.
Eleinte ment, aztán egyszer csak megmakacsolta magát. Újratelepítettem már mindent, a drivert is.
Van valami működőképes megoldás, vagy más korrekt audio tweak? Igazából a dynamic bass hiányzik, és a hangerő növelés.

(#10408) JNSK válasza Muki94 (#10407) üzenetére


JNSK
aktív tag

Rakd az fx compatible modot compatible-re. Nekem ez oldotta meg.

(#10409) tibbike01 válasza Danny365 (#10406) üzenetére


tibbike01
őstag

Wipe-oljam a system-et vagy manuálisan file managerben töröljem a system könyvtárat?

(#10410) Muki94 válasza JNSK (#10408) üzenetére


Muki94
aktív tag

Semmi változás. Plusz próbáltam energy saver és high quality drivert is.
De mindjárt felnyomok egy Cloudy 3.1-et, mert felhúz!

(#10411) reap3r válasza Muki94 (#10410) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ne szarakodj a 30b-vel, csapass egy Cloudy-t. Nem ér annyit a 30b rootolgatása meg a buzerálása,hidd el. Cloudy-n pöccre megy minden :D

(#10412) fery02 válasza tibbike01 (#10409) üzenetére


fery02
addikt

TWRP-ben wipe-old a system-et, majd flash-eld újra a ROM-ot!
Csak ennyit kell csinálnod.

(#10413) Muki94 válasza reap3r (#10411) üzenetére


Muki94
aktív tag

Már be is laktam azóta... :))

[ Szerkesztve ]

(#10414) Muki94 válasza Muki94 (#10413) üzenetére


Muki94
aktív tag

Kifutottam az időből, sajnos.

Cloudy3.1 alatt ugye G4 skin van. A zenelejátszót át lehet valahogyan színezni? Konkrétan ocsmány a színvilága. A gyári lolli lilája sem volt túl férfias, de ez kritikán aluli. Szeretem használni, nem szeretnék váltani másikra.

(#10415) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! A másik topikban javasolták hogy itt kérdezzem meg:

Keresek olyan stock 30b romot ami TWRP-ből feltölthető .ZIP formátumban van és NEM törli maga mögött a TWRP-t. Az összefoglalóban lévő stock zip-ek (állítólag) nem ilyenek... Tudnátok linkelni ilyet (leírással)?

[ Szerkesztve ]

(#10416) akooos válasza Doky586 (#10415) üzenetére


akooos
veterán

Haló,

XDA G2 android developement 3. topic volt :P

(#10417) Doky586 válasza akooos (#10416) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Letöltöttem (SRK-D80230b_20150425_droidth.zip). De ez bitre pontosan azonos azzal ami a téma-összefoglalóban is van, amire fery02 azt mondta törli a TWRP-t is... Azaz nem az amilyet keresek..

[ Szerkesztve ]

(#10418) Zoja™ válasza Doky586 (#10417) üzenetére


Zoja™
őstag

Srácok... Mi lenne ha el is olvasnátok, ami oda van írva?

De bemásolom.

Change logs:
- Rooted
- Remove all Vodafoneblotware
- Bump kernel 30d/30a
- Fix Battery
- Still have TWRP Recovery Bump 2.8.6.1
- Add SELinux Mode Changer
- Smoothy / Fast / Stable
- Hide Home touch buttons
- Combination key enter to Recovery
- Can flash on Jelly Bean or KitKat ROM
- Lte Support

Magyarán pre-rooted és marad a TWRP...

(#10419) Doky586 válasza Zoja™ (#10418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasni tudok. Csak fordítani nem. A "Bump"-ot még a Google Fordító se értelmezte, én sem tudom mit jelent. Tehát állításod szerint fery02 tévedett, és ez mégsem törli a TWRP-t.

[ Szerkesztve ]

(#10420) stefi68 válasza Doky586 (#10417) üzenetére


stefi68
addikt

Fery02 20G romot ajánlott neked, ha jól tudom, ez meg egy 30b. Tehát nem igen lehet egyforma :N

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10421) Doky586 válasza stefi68 (#10420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul tudod. 30b-t kértem, 30b-t mondott..

akooos pedig vegyesfelvágottra szóló linket adott.

[ Szerkesztve ]

(#10422) Danny365 válasza Doky586 (#10419) üzenetére


Danny365
őstag

Senki nem tévedett, te nem figyelsz eléggé. Lehet olyan stock ROM-ot telepíteni ami törli a TWRP-t, meg olyat is, ami nem. Te nyilván olyat raksz fel, amilyet akarsz. Amit most linkeltél, az nem törli.

(#10423) fery02 válasza Doky586 (#10421) üzenetére


fery02
addikt

Ha elolvastad volna annak a 30b-nek a leírását, aminek az XDA linkjét is belinkelték, most megspóroltunk volna néhány hozzászólást.

Az a lényeg, hogy az a Droidmester féle 20G, ami időközönként említésre kerül a topikban, az leginkább csak gyári állapotra visszaállásra ajánlatos (törli a TWRP-t), azok a linkelt stock Lolli-s zip-ek meg arra, hogy egyszerűen TWRP-ből is lehessen gyári Lolli-t telepíteni úgy, hogy utána marad a TWRP is és ezzel együtt a root is.

Ha konkrét linkeket is adtam volna, talán úgy elkerülhető lett volna a konfliktus, de nem mindig vagyok olyan hangulatomban, hogy linkeket állítgassak össze újra és újra olyan kérdésekre, amik már nem egyszer meg voltak válaszolva.
Keresővel mindent meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#10424) Doky586 válasza fery02 (#10423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen igazad van ! Mindig a kérdező a hibás !
Ha nem sikerül neki majd jól kiröhögitek...

Föleg a Téma összefoglalót nézem legtöbbször. Sok hasznos dolog van benne.
De itt látható módon akkor jó volna megkülönböztetni hogy a háromból csak kettő az ami törli a rootot, egy meg nem.

A root eltüntetése leírás is félreérthető. Valószínű ezért kérdeznek vissza erre. Szerintem azt kéne ideírni hogy a KDZ módszerrel vagy a háromból a felső kettő zip-el...

[ Szerkesztve ]

(#10425) Zoja™ válasza Doky586 (#10424) üzenetére


Zoja™
őstag

Kismilliószor le lettek írva, hogy a DM féle zip-ek teljesen gyári állapotba állítják a telefont. És igen, a teljesen gyári állapotba az is beletartozik, hogy gyalulja a TWRP-t.

Ha valamelyik kérdésedre nem találsz egyértelmű választ az összefoglalóban, akkor használd a keresőt.

Az, hogy figyelmetlenül át futod fórumot és nem használod keresőt, csak a te dolgodat nehezíti meg. Tudom hogy rengeteg hsz-t kéne átolvasni és könnyebb kérdezni, de a kereső használaton kívül hagyása miatt igenis a kérdező a hibás.

(#10426) Doky586 válasza Zoja™ (#10425) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen igazad van ! Mindig a kérdező a hibás ! Te meg okos vagy.

Utólag meg könnyű okosan azt mondani hogy ezt mag azt keresd, azt előre kellett volna, de akkor sem az én kérdésemre ad választ. Olyan keresést mutass ami az én kérdésemre vonatkozott volna ami NEM töröl...

[ Szerkesztve ]

(#10427) Zoja™ válasza Doky586 (#10426) üzenetére


Zoja™
őstag

Le volt írva... DM zip-je gyári állapotba hoz mindent, a droidth féle pedig nem, abban benne van a root és a TWRP is.

Olyan keresést mutass ami az én kérdésemre vonatkozott volna ami NEM töröl... - már réges rég megkaptad...

Egyébként pedig a kereső használatára szerettem volna rávilágítani, cirka 10.000 hsz között biztos volt olyan, amire a Te kérdésedre is megvolt a válasz.

De befejeztem, ha ennyire nehezedre esik az értő olvasás és a segítségnek szánt kiigazítás, akkor felőlem azt csinálsz a telefonoddal, amit akarsz. :R

(#10428) Doky586 válasza Zoja™ (#10427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"DM zip-je gyári állapotba hoz mindent"
Ezt eddig is sejtettem, de sajnos az NEM volt leírva hogy csak az ővé és más zip-je NEM töröl.

"a droidth féle pedig nem, abban benne van a root és a TWRP is"
A Téma-összefoglalóban nincs se az odaírva hogy az a droidth féle az nem törli a TWRP-t, sőt a "Root eltöntetése"-ben sincs arra utalás, hogy az zip-el is lehetséges (de kizárólag DM zipjével, más zipje nem jó)...

A linked meg jóval az UTÁN íródott hogy feltettem a kérdést, de én a kérdés ELŐTT szoktam keresni.. Szóval ennyi szócséplés felesleges lett volna ha azt írja valaki hogy "A DM féle zip törli, a droidth féle zip NEM törli a TVRP-t" és nem elkezdeni okoskodni hogy te vagy a hibás mert nem tudod...

[ Szerkesztve ]

(#10429) Danny365 válasza Doky586 (#10428) üzenetére


Danny365
őstag

Da hát ott van a droidth felé ROM xda topikjaban a leírás, hogy marad a root is, recovery is. Helyetted mi nem tudunk olvasni.

(#10430) Doky586 válasza Danny365 (#10429) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja.. Még az is a hibám hogy fordítani sem tudok. A "Bump"-ot ami lehet egy ige a tagadásra, vagy bármi.

(#10431) Danny365 válasza Doky586 (#10430) üzenetére


Danny365
őstag

A Bump az egy módszer a zárt bootloader kijátszására, hogy ne dobjon hibát a rendszer módosított img fájlok flashelése során.

Bump'd TWRP = már szignózott' TWRP

(#10432) Grecky


Grecky
senior tag

Valaki át tudná küldeni akinek fent van az új cloudy, a viper ddc előbeállításait?
Alapra állítottam, és eltüntek a presetek.
Elvileg az sdcard/viper4android/ddc mappában kellene lenniük, nekem ez üres...
Ja és van egy kérdésem is: xda-n néztem h írták páran, h nem lehet a gallériában albumot rejtetté tenni, nekem ezzel nincs problémám, viszont olyan "bug" van, h új fényképalbum létrehozásakor nem lehet belemásolni képeket. Tapasztalt vki ilyet?
Thx!

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10433) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Hogyan lehet regisztrálni, az lg world-be?
Nincs az országok között Magyarország, vagy ezzel nem kell foglalkozni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10434) snorbi82 válasza HUTCHDB (#10433) üzenetére


snorbi82
senior tag

Ne foglalkozz vele.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10435) GEPESZ66 válasza HUTCHDB (#10433) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egyesült Királyságot kell kiválasztani ,ha jól emlékszem, de tényleg nem jó semmire.

(#10436) HUTCHDB válasza GEPESZ66 (#10435) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

szét akarok nézni a gyári témák, ikonok között, hátha....
vagy ezek elérhetőek máshonnan is?
(az összefoglalóban van, de az szerintem nem jó lollipop-ra)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10437) GEPESZ66 válasza HUTCHDB (#10436) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem L90-es telefonom van,de arra semmi értelmes téma nem volt ott.

(#10438) reap3r válasza HUTCHDB (#10436) üzenetére


reap3r
aktív tag

Előttem szóló kollégával 100%-ban egyetértek. G2-re sincs ott semmilyen téma, ami bárkinek jó lenne bármire is, mind nagyon gagyi. Felesleges időpazarlás ott szétnézni...

[ Szerkesztve ]

(#10439) beta válasza reap3r (#10438) üzenetére


beta
aktív tag

azert billentyuzethez vannak egesz ertelmes skinek..

(#10440) HUTCHDB válasza reap3r (#10438) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én szétnéznék, de nem tudok regisztrálni, csak belépési lehetőség van... :U

MÁS:
Tegnap feltettem az új cloudy-t.
Nekem annyira nem "adja", így a korábbi, de lollipop-os nandroid backup-omat akartam visszatenni, de nem sikerül. Nem is tudom milyen állapotba kerül a telefon, mert villog a zöld / kékes led váltakozva, az indítási LG hang után csak L betűn fut körbe körbe a csillag szerűen világító pont, de nem indulgat újra, csak ebben az állapotában áll...
Próbáltam kb. 1 hónapos TWRP-s mentésemet (szintén LP) visszatenni, de azzal is ugyanez a helyzet.
Nem tudjátok mi lehet a gond?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10441) Indiant válasza HUTCHDB (#10440) üzenetére


Indiant
addikt

Wipe-okat nyomtál? (mert annak kihagyása szokott ilyen tüneteket produkálni)

(#10442) Zoja™ válasza HUTCHDB (#10440) üzenetére


Zoja™
őstag

Többen panaszkodtak erre, úgy néz ki, hogy nem szereti a TWRP-s backup visszarakást. De nem tartom valószínűnek, hogy a rom hibája lenne, én inkább a TWRP-re gyanakszom.

Nem is tudom milyen állapotba kerül a telefon, mert villog a zöld / kékes led váltakozva, az indítási LG hang után csak L betűn fut körbe körbe a csillag szerűen világító pont, de nem indulgat újra, csak ebben az állapotában áll...

Lollipop óta a G2 így bootloop-ol, nem indul újra teljesen, csak a bootanimációt járatja folyamatosan.

(#10443) hard74 válasza HUTCHDB (#10440) üzenetére


hard74
senior tag

Próbáld meg először azt a romot feltenni amiről a backup készült, majd arra a backuppot.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#10444) bardo válasza Indiant (#10441) üzenetére


bardo
tag

Szia,

Egyik xda-s forumban írták hogy ilyenkor a systemet kell wipeolni és minden rendben lesz. Nekem is volt ilyen és ez a módszer rendberakta.

Bárdó

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#10445) Grecky válasza Grecky (#10432) üzenetére


Grecky
senior tag

Ha valakinek lesz egy kis ideje, majd tudna ERRE a kérdésemre válaszolni?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10446) racerx válasza HUTCHDB (#10440) üzenetére


racerx
őstag

Nekem simán visszament a twrp backupom amit előtte csináltam.

(#10447) HUTCHDB válasza Indiant (#10441) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Persze csináltam, sőt belső tárhely törlést is.

(#10442) Zoooja !
A legújabb 2.8.6.1-es twrp van fent, és ezzel is csináltam a mentést.
Én szerintem clody romjával van gond e szempontból.

(#10443) hard74!
Így csináltam, csak ezzel a módszerrel tudtam visszaállítani.

(#10444) bardo!
A nandroid visszaállítás magától törli a systemet, így szerintem itt nem ez a gond.

(#10446) racerx !
Én nem tudom mi volt a gond akkor nálam...
Neked mi nem tetszett a cloudy -ban?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10448) Indiant válasza HUTCHDB (#10447) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, elvileg törli. De azért csináld meg a törlést külön, hátha...
Esetleg megsérült a mentésed. Ez az OTG cucc nem egy életbiztosítás.

(#10449) HUTCHDB válasza Indiant (#10448) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De mint írtam, megcsináltam, és sima 30B-re vissza is ment a backup-om, tehát nem a mentés volt rossz, ráadásul korábbi mentéseim is vannak, és azok sem mentek vissza a cloudy-ra.

Nekem annyi bajom volt a cloudy romjával, hogy iszonyat csicsás volt, és az ikonok rendszertelenek, és pl. a négyzet alakú -nálam alul lévő "fő"- ikonok (hívás, névjegy, sms) mellett igen csúnyán néz ki a gmail kisebb téglalap alakú ikonja.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10450) Indiant válasza HUTCHDB (#10449) üzenetére


Indiant
addikt

De ha mindent törölsz, akkor már nincs ott a Cloudy...
Esetleg újabb recovery...

Grecky: nálam nincs ilyen mappa

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.