Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) FGyula30 válasza RAYBOMB (#9100) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Viper4a mellé ne nagyon rakj fel semmit. Abból szervíz lesz...
Szétküldöd a hangszóródat tutira.

(#9102) RAYBOMB válasza FGyula30 (#9101) üzenetére


RAYBOMB
tag

Fulesre kellene

(#9103) ZsoltS válasza stefi68 (#9096) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Először is köszönöm már magát az erőfeszítést :D

Recoverybe nem hogy nem tudok belépni, ettől kapcsol ki a telefon... :C a második LG logó megjelenése után kapcsol ki azonnal
Hard reset menübe belép, de akármit csinálok a logó jön vissza....
A download mód nem akar bejönni továbbra se, az alternatív megoldás pedig az utolsó lépésnél csúszik el, mert úgy érzékeli a flashtool, hogy nincs csatlakoztatva, de elmegy 60%ig az "analyzing phone settings"-es lépés (hozzátenném, ha egyáltalán nincs a gépre dugva telefon akkor is). Mindig rendszergazdaként futattom, csináltam már normál és cse flasht is, futtattam már a koreai verzióval mindent próbáltam, de nem megy.
Ha összekötöm számítógéppel, az felismeri, de feldob 11 ablakot és mindegyik meghajtóformázást kér és QHSUSB_BULK nevű eszközként ismeri fel.
Megpróbálhatom a fastbootot, de ha jól értem csak egyszer játszhatom el, ezért biztosra megyek:
Most akkor mind a 41 .bin fájlt (többek közt a 28 system_xxxxxxx.bin fájlokat) át kell neveznem és le kell rövidítenem.

(#9104) fery02 válasza ZsoltS (#9103) üzenetére


fery02
addikt

Ha akkor jelenleg a telefonod fastboot-ban indul, ajánlanám két okosabb fórumtársunk hozzászólását:

[link1]
[link1]

Remélem boldogulni fogsz. :)

(#9105) #84221696 válasza Sanki (#9081) üzenetére


#84221696
törölt tag

A 30a és 30e között van lényegi különbség?

(#9106) ZsoltS válasza fery02 (#9104) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Az a gond, hogy a fastboot se megy :(
Semmiféle fastboot drivert nem akar telepíteni...
A Windows mindig feldobja, hogy használat előtt formázni kell 11 meghajtót és ubuntu alatt se volt rózsásabb a helyzet.
A mobil létezését elismeri, de nagyon vele mit kezdeni nem tud. :(
Viszont előbb sikerült olyat csinálnom, hogy kikapcsolt a képernyő és a led pirosan villogott egy párat.

A stefi68 által összegyűjtött megoldások közül egyik se működik.

Fél karom adnám most egy download módért

[ Szerkesztve ]

(#9107) redbiro válasza ZsoltS (#9106) üzenetére


redbiro
őstag

ha úgy próbálod indítani, ahogy a recoverybe kellene bejutni, akkor hová kerülsz?

erre gondolok:
Nyomd hosszan a hangerő le és a bekapcsoló gombot és amikor megjelenik az lg logó, akkor engedd el a gombokat, majd gyorsan nyomd őket újra egész addig, amíg megjelenik a "Factory hard reset" képernyő

nekem ezzel a módszerrel fastbootba került, és ott tudtam flashelni a 3 img fájlt, amitől lett download mód.

it never gets easier, you just go faster

(#9108) ZsoltS válasza redbiro (#9107) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Mondom nekem ettől kapcsol ki a telefon. (sehogy máshogy)
Bejön először az LG logó, utána fekete lesz a képernyő (be van kapcsolva), felvillan a logó megint egy fél másodpercre és kikapcsol.

(#9109) Indiant válasza #84221696 (#9105) üzenetére


Indiant
addikt

Valaki írta, h. laggol a Cloudy 300MB szabad memónál.
A 30e 1Gb szabad memónál sokkal jobban laggol.

(#9110) fery02 válasza ZsoltS (#9106) üzenetére


fery02
addikt

Pár napja eladogeppc nevű fórumtársunk is írt egy logout-ot a témában, ránézésre komolyabb részletezéssel.
Ha nem olvastad, azt még ajánlanám.
Vagy ebben a hszban a videót is érdemes még tanulmányozni, sokaknak segített már.

Linkekkel tudok csak dobálózni, mert nekem személyesen nem volt dolgom még eddig (szerencsére) téglával, szóval mások tapasztalatait linkelve többre megyünk.

[ Szerkesztve ]

(#9111) ZsoltS válasza fery02 (#9110) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Láttam már mindkettőt, de félek kipróbálni, mert egyrészt elég kétbalkezes vagyok, másrészt félek, ha ennyire belenyúlok valami helyrehozhatatlan kárt teszek a telefonban,

(#9112) extasymajom válasza ZsoltS (#9108) üzenetére


extasymajom
tag

Csak ötletelek de nem lehet, hogy ennél a pontnál túl gyorsan nyomod újra a gombot és nem érzékeli az elengedést?

"Nyomd hosszan a hangerő le és a bekapcsoló gombot és amikor megjelenik az lg logó, akkor engedd el a gombokat, majd gyorsan nyomd őket újra egész addig, amíg megjelenik a "Factory hard reset" képernyő"

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9113) ZsoltS válasza extasymajom (#9112) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Még 20x megpróbáltam.
Egyik alkalommal se ment.
:DD

szerk: tény, hogy a szervízben eléggé rosszul rakták össze, mert most már a hátlap is recseg és felül is látszik, hogy rossz az illesztés, lehet a gombok se 100%-on működnek:

[ Szerkesztve ]

(#9114) stefi68 válasza ZsoltS (#9113) üzenetére


stefi68
addikt

Ilyenkor el kell rakni egy napra pihenni, te is lenyugszol kicsit, majd másnap elővenni és bizony sokszor sikerül az ami korábban sehogy sem akart.

Nálam ez már sokszor bevált. Persze eddig nem telefon unbrick-re alkalmaztam... :)

Szerk.: Ja, hogy szervizben már kísérleteztek rajta? Akkor lehet az a baj. :(

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#9115) extasymajom


extasymajom
tag

Miért van az, hogy ha a gyári lcd+digitizer kombót elengedi a ragasztó és emiatt elválik a kerettől akkor azt sem az lg szervíz sem más gsm boltok nem képesek visszaragasztani még pénzért sem :W :W :W :W

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9116) BTibi77


BTibi77
újonc

Sziasztok!

A problémám a következő: az otthoni Wifi kapcsolat kiépítésekor, kapcsolódik a routerhez, majd "védett" státuszba áll a kapcsolat, de adatforgalom nem jön létre a chrome böngészőben.

Amit próbáltam már, fix IP, átírtam a routeren a kódot, a SSID-et,

Érdekesség, hogy csak az otthoni hálózatnál van a probléma, máshol jól működik, másik telefonnal is megy a router,

Valamit a Bluetooth kapcsolgatás volt, azóta van a gond

Köszi a válaszokat.

(#9117) Rickenstein válasza ZsoltS (#9111) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Kikapcsolod, majd nyomod a hangerő fel gombot a hátlapon és csatlakoztatod a telót a géphez USB-n. Egy idő után megjelenik a download mode. Na akkor elindítod az összefoglalóban leírt offline frissítőt és megvárod, amíg végigmegy a telepítés.

Factory reset: Bekapcsolod úgy, hogy nyomod a hangerő le gombot, aztán nyomvatartod mindkét gombot, amíg el nem tűnik a logó és újra meg nem jelenik(!). Na akkor felengeded és újból visszanyomod mindkettőt és tartod addig, amíg be nem jön a factory reset (vagy a custom recovery) menü.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#9118) FGyula30 válasza Rickenstein (#9117) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Nincs download módja, ezt magyarázza 2 napja...

(#9119) ZsoltS válasza FGyula30 (#9118) üzenetére


ZsoltS
csendes tag

Kösz az egyértelmű helyre igazítást. :U
Az egyetlen mód amibe be tudok lépni az a factory reset és az se működik, ha elindítom.

(#9120) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok, lolli stock 30e-n vagyok, és a 4g ikon mellett megjelent egy csillag, van ötletetek mi lehet az(puszta kíváncsiság)

(#9121) extasymajom válasza david_97 (#9120) üzenetére


extasymajom
tag

az a ne zavarj jele.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9122) david_97 válasza extasymajom (#9121) üzenetére


david_97
senior tag

:R lehet véletlenül megnyomtam :DDD

(#9123) noxon


noxon
őstag

Üdv, miért van ennyi tégla kdzvel? Ennyire macerásabb a stock loli kdz-t feltenni? Vagy csak sokan bénáznak? :)

Nekem eddig cm12 van fenn, de feltenném a stock lolit kdz-vel, unom már a romolgatást, én értek hozzá akkor csinálhatom bátran a g2 összefoglalója szerint a flash toolsal? Melyik kdz-t érdemes feltenni most melyik az újabb jobb?

Amúgy azért kdz, mert ahogy olvasom twrp alól macera fel flashelni a zipet, ilyan olyan bootloader stb miatt

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#9124) akooos válasza noxon (#9123) üzenetére


akooos
veterán

Nem bénázik senki, van akinek szimplán a flashtool letéglázza a telefont, mert megáll a frissítés x százaléknál.

(#9125) noxon válasza akooos (#9124) üzenetére


noxon
őstag

hát a flashtools nekem is megállt x %-nál legutóbb, de a teló csinálta tovább és végig ment. Vagy a teló áll meg? Akkor ez a kdz romolás már szerencsejáték vagy mi? Régen működött rendesen.

We live in a simulated world...

(#9126) FGyula30 válasza noxon (#9123) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Milyen macera? Lollira semmi ilyen nincs. Visszafelé macerásabb.
Ennél egyszerübb nincs mint twrp alól felrakni a v30a.zip-et.

[ Szerkesztve ]

(#9127) noxon válasza FGyula30 (#9126) üzenetére


noxon
őstag

Csak mert az utóbbi hetekben hónapokban sokat olvastam, hogy kk vagy jb bootloader kell előbb, meg bootlopolt soknak meg security errort kapott... ezekre gondolok. Szóval szerinted nekem a cm12-re twrp alól csak simán full wipeal fel flashelem a stock loli zipet? Ha igen akkor tudsz linket adni hogy hol találom?

We live in a simulated world...

(#9128) FGyula30 válasza noxon (#9127) üzenetére


FGyula30
aktív tag

A link naponta fel van rakva. Legutóbb 9026hsz-ban tették meg.

Amit te említesz, én még hírből se hallottam ilyen hibákat.
A rom a bootloadert
rakja fel először ...

[ Szerkesztve ]

(#9129) noxon válasza FGyula30 (#9128) üzenetére


noxon
őstag

Köszi, akkor valamivel keverem

We live in a simulated world...

(#9130) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, hogy itt is megkérdezem, de a telefonom fórumán nem kaptam még választ, de ez is LG!
LG L90 Dual-on próbáltam a Knock Code-t.
Beállítottam egy egyszerű, négykoppintásos mintát, de nem tudom így feléleszteni a képernyőt.
Viszont ha a bekapcsológombbal felélesztem a kijelzőt, s a lakatra kattintok, akkor ott elfogadja a Knock Code mintázatát.
Nálatok működik-e?
Viszont a dupla kattintásos ébresztés tökéletesen működik.
Biztosan jól csinálom, videót is megnéztem a beállításáról.

(#9131) akooos válasza GEPESZ66 (#9130) üzenetére


akooos
veterán

Nem használok Knock code-ot, de most kipróbáltam és lezárt képernyőn (sötéten) is feloldja azonnal. Jó helyen kopogtatod? Ha sötét a kijelző, akkor úgy van felosztva 4 részre amekkora a kijelző, nem csak ott ahol felébresztett állapotában.

(#9132) GEPESZ66 válasza akooos (#9131) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A beállításoknál mind a négy kockába rakok egy-egy pöttyöt, természetesen a sorrendet megjegyzem.
Amikor lezárva van a kijelző, akkor nem úgy van, hogy bárhol rakhatok (koppinthatok) négy pöttyöt, a sorrendnek megfelelően?

(#9133) noxon


noxon
őstag

Please Checking MD5 checksum before Flash...

Ezt irja stock loli zip flashelése előttre, mire gondol, hogy kéne?

We live in a simulated world...

(#9134) fery02 válasza akooos (#9131) üzenetére


fery02
addikt

Lehet hót hülyeség, de egy próbát megérhet, hogy a Beállítások/ Mozdulatok/ Mozgásérzékelők kalibrálásában nyomsz kalibrálást.
Feltéve, ha annál az LG telefonnál létezik egyáltalán ez az útvonal.

(#9135) r3dwo0d válasza GEPESZ66 (#9132) üzenetére


r3dwo0d
tag

Nekem csak is ott fogadja el a mintát ahol bekapcsolt kijelző mellett is be lehet ütni őket, tehát nem az egész képernyőn!

(#9136) akooos válasza r3dwo0d (#9135) üzenetére


akooos
veterán

Hát az érdekes, mert most kipróbáltam, hogy azt állítom be, hogy balfelső-jobbfelső-balalsó-jobbalsó. Bekapcsolt kijelzőnél csak a négyzetben fogadja el, de kikapcsolva a legszélén is elfogadja felül.

(#9137) fery02 válasza noxon (#9133) üzenetére


fery02
addikt

Az csak ahhoz szükséges, hogy leellenőrizhesd, hogy éppségben töltődött-e le a ROM-od.
Egyszerű MD5 checker programok segítségével ellenőrizhető ez, meg kell adni a programban a ROM-hoz mellékelt MD5 kód sorozatot, meg betallózni magát a letöltött ROM-ot.

@akooos: Jól tudod, a Knock Code a lezárt képernyő minden részében működik.

[ Szerkesztve ]

(#9138) GEPESZ66 válasza akooos (#9136) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A bluetooth headset be volt kapcsolva, azért nem ment.
A másik beállításnál kiveszem, akkor gondolom jó lesz.

A Smart Lock-nál kivettem a headsetet, s így jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#9139) david_97


david_97
senior tag

Nekem is elő jött az érintés mizéria lollin, akár csak meggyi "elvtársnak" egyenlőre egy újraindítás megoldotta...

(#9140) david_97


david_97
senior tag

Dupla, de mindegy... Cm-et(vagy azon alapuló) romot használók... Melyik most a legjobb lolli? Amelyikben van dupla kopp alvás /ébredés is lehetőleg :R

(#9141) Danny365 válasza david_97 (#9140) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem mindegyikben működik a knock on/off. Én a CM12-t szerettem a legjobban 5.0.2 ROM-ok közül (nincs tele annyi feature-rel, mint a többi, de részben pont ezért is tetszett).
Most BlissPop 3.1-et haszálok (Android 5.1), ez érezhetően gyorsabb, de a DT2W nem nagyon használható , mert kikapcsolás után egyből feléled a kijelző (egyik 5.1 ROM-ban sem működik még normálisan).

(#9142) david_97 válasza Danny365 (#9141) üzenetére


david_97
senior tag

Köszi, mennyi újítás van 5.1 vs 5.0.2? Valami érdemi a gyorsaságon kívül?

(#9143) Danny365 válasza david_97 (#9142) üzenetére


Danny365
őstag

Őszintén szólva nem igazán; szóval ha inkább stabilat akarsz, mint újat, akkor valamelyik 5.0.2-t tedd fel.

(#9144) r3dwo0d válasza akooos (#9136) üzenetére


r3dwo0d
tag

Valóban, igazad van! Valószínűleg azért gondoltam rosszul mert néha összecsúsznak az érintési zónáim(rossz helyre nyúlok) és olyankor nem old fel... :)

(#9145) noxon


noxon
őstag

A stock loliban valaki kisebbre tudta venni a navbart? Xposed nincs fenn...

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#9146) DroiDMester válasza noxon (#9145) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olyanra állítod amire akarod, csak szerkeszteni kell a framework-res.apk -ban a res\values\dimens.xml -ben az értékeket!

20, 21 és 22.sor a 22.sor mindég 6.dpi vel legyen kisebb mint a 20, 21 es sor

de mutatok egy példát képen bejelöltem a lényeget

(#9147) csiziktomi válasza DroiDMester (#9146) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Hatalmas köszönöm ezért a hozzászólásért

(#9148) tibbike01


tibbike01
őstag

Érdemes áttérni cloudy 2.2-ről stock lolira?

A cloudy bevált, stabil, és szeretem.

(#9149) Meggyi001 válasza DroiDMester (#9146) üzenetére

Ez kk rom? Gond nélkül vissza lehet csomagolni és szignozni?

https://gamergep.hu/

(#9150) DroiDMester válasza Meggyi001 (#9149) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kk és loli is, de sz.tem még a Jb nél is ugyan így van! :C

Természetesen ki/be csomagolható megfelelő módszerrel! System appot nem feltétlen kell szignózni, bár ártani nem árt!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.