Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Grecky válasza Indiant (#10450) üzenetére


Grecky
senior tag

Akkor hol tárolja a ddc beállításokat a viper? Eddig itt egy hosszú lista volt csomó fülhallgató márkával és tipussal, de a viper alapértelmezetre állítása után ez fogadott:

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10452) HUTCHDB válasza Indiant (#10450) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Elvileg a legujabb a 2.8.6.1-es twrp van fent.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10453) racerx válasza HUTCHDB (#10447) üzenetére


racerx
őstag

Pár apróság, fagyás, de ezek lehet hogy a chrome, vagy fb, SwiftKey hibai. Akkuban, minden másban kb ua. mint a gyári + fícsörjeit nem használtam. De ezek miatt még nem ment volna vissza, mert baromi jó rom, de csinált olyanokat, hogy telefonálásnál átváltott lte-ről 3g re, vagy lejjebb, és utánna ott is marad. Meg volt amikor minden elment a térerő mellől, de telefonálni tudtam.
Azt mint említettem sok különbség nem volt ez es agyari között (kinézet az igen, de az meg szubjektív), ezért akkor minek maradjon? Most 30b van dori kernellel. (igaz itt sincs csodás akkuidő növekedés, nagyobb gyorsaság, de egyenlőre marad. Majd ha jön egy újabb gyári loli kdz, akkor lehet már vissza se megy a kernel. :-))
Nagy csodákat én nem látok különböző kernelek es portok kozottközött az én használati szokásaimnál.

(#10454) Doky586 válasza HUTCHDB (#10452) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

de a legújabb TWRP az 2.8.6.3 ... (pont valami lolli hibákat javítottak benne)

(#10455) Indiant válasza Grecky (#10451) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem ezen a lapon teljesen más van. DCC pl. nincs is. Spectrum extension sem.. :F
Listening device sincs.

[ Szerkesztve ]

(#10456) Grecky válasza Indiant (#10455) üzenetére


Grecky
senior tag

Állítsd az UI settings-et moderate állásba, és lesz ilyen opció. ;)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10457) Indiant válasza Grecky (#10456) üzenetére


Indiant
addikt

Így már van, de a könyvtáradat továbbra sem találom. (viszont a beállítások megvannak)
TiBi-s mentés

(#10458) HUTCHDB válasza racerx (#10453) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb. én is így vagyok ezzel.

(#10454) Doky586 !
Köszi, már szedem is le!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10459) Grecky válasza Indiant (#10457) üzenetére


Grecky
senior tag

Köszi, ez segített :C
Még a jogosultságokat meg tudnád nézni nekem? Csak h minden frankó legyen.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10460) Indiant válasza Grecky (#10459) üzenetére


Indiant
addikt

Könyvtárak 755
Fájlok 644

(#10461) Grecky


Grecky
senior tag

Lenne még egy kérdésem, ha vissza szeretnék térni gyári root mentes lollipopra, cloudy 3.1-ről, mik a lépések?
KDZ, vagy valami más megoldás kell?

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10462) Grecky válasza Grecky (#10461) üzenetére


Grecky
senior tag

Droidmesteres kitkat zippel próbáljam TWRP-ből?
És utána kdz-vel, vagy pc suite-al a stock lollit dobjam fel?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10463) akooos válasza Grecky (#10462) üzenetére


akooos
veterán

Pont tegnap volt szó ebben a fórumban erről :) Kicsit olvass vissza, Doky nevű fórumtárs foglalkozott vele sokat.

(#10464) fery02 válasza Grecky (#10462) üzenetére


fery02
addikt

Elvileg annak úgy működnie kell, mert állítólag az a DroidMester zip mindent cserél a telefonon.
Ennek ellenére páran panaszkodtak, hogy CloudyG2 3.1-ről nem tudtak problémamentesen visszaállni, de ők ha jól tudom nem is ezt a DroidMester zip-et flash-elték vissza.

Szóval én azt mondom nyomhatod (de felelősséget nem vállalok érte :D), utána meg igen, Pc Suite vagy kdz stock lolli mehet.

(#10465) Grecky válasza fery02 (#10464) üzenetére


Grecky
senior tag

Köszönöm szépen az infót, sikeresen visszaállt a teló stock kitkatre.
Mégegyszer THX!

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10466) Grecky válasza Grecky (#10465) üzenetére


Grecky
senior tag

Ja, annyit még hozzáfűznék, hogy pc suite-al tudtam csak a stock lollipopot ráfrissíteni, kdz-vel elakad 2%-nál valamiért.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10467) noxon


noxon
őstag

Most fedeztem fel, lehet volt róla szó. Cloudy 3.1ben nem megy az auto elforgatás. Erre van valami vagy majd javítja?

We live in a simulated world...

(#10468) akooos válasza noxon (#10467) üzenetére


akooos
veterán

Minden újraindításnál kikapcsol az auto forgatás, újra be kell kapcsolni. Hétvégén adja ki Cloudyfa a módosított változatot. Talán jó lesz benne.

(#10469) Doky586 válasza noxon (#10467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam Cloudy3.1-en minden alkalmazás és beállítás rendesen forog hiba nélkül. Egyedül az asztalok nem forognak. Eddig azt hittem ez feature és nem bug... :K

[ Szerkesztve ]

(#10470) fery02 válasza Grecky (#10465) üzenetére


fery02
addikt

Óh, mi is legalább ennyire köszönjük az infót, tehát működik! :)
Na nem mintha vissza szeretnék gyári rendszerre állni, de akkor a későbbi kérdésekre is bátran lehet majd ajánlani a topikban ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#10471) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Aki Cloudy G2 3.1-t használ annak működik az autós töltés? Kipróbáltam 3 töltőfejjel is, két különböző kábellel( köztük a gyárival), de 440 mA-nél nem vesz fel többet a telefon. Ez a mennyiség arra sem elég, hogy szinten tartson. A töltőfejek jók 3.1 előttig működtek mind. Ha hálózati töltőre dugom akkor gond nélkül megy a rendes töltés. Teljesen gyalult állapotra ment fel a rom, semmiféle backup nem került rá, így lövésem sincs, hogy mi lehet a probléma. Előre is köszönöm ha valaki megnézné, hogy nála működik-e rendesen!

(#10472) stefi68 válasza r3dwo0d (#10471) üzenetére


stefi68
addikt

Más is írta már és nem csak Cloudy alatt, hogy kevesebbet tölt az autós töltő Lolli alatt.
Én más LP alaú romot használok és miután többen jelezték én is megnéztem.
Autós töltővel csak 740 mA-el tölt. Ez sem elég a szinten tartásra.
De mivel navigáció alatt (többször is tesztelve) óránként csak 1%-ot esik a töltöttség, így nem foglalkozok vele.
Egy 10 órás autós úton is csak 10% a csökkenés...

ui.: Ampere-val mértem és előtte gyári töltővel 1600 mA volt a töltés.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10473) r3dwo0d válasza stefi68 (#10472) üzenetére


r3dwo0d
tag

Köszi a választ. Én currentwidgetet használok és ezeket az értékeket írta. Waze sajnos nem 1%-t eszik óránként főleg ha még a torque is fut a háttérben, ezzel a kombóval szerintem simán megvan a 30%/óra ezért is lenne fontos, hogy működjön rendesen az autós töltő. És ez szomorúsággal tölt el, hogy általános probléma...

(#10474) stefi68 válasza r3dwo0d (#10473) üzenetére


stefi68
addikt

Lehet, hogy félreértettél. Úgy esik 1%-ot a navi alatt, hogy közben töltőn van.
Töltő nélkül lehet az iGO is megenne 30%-ot óránként.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10475) r3dwo0d válasza stefi68 (#10474) üzenetére


r3dwo0d
tag

Valóban félreértettelek, de sajnos a 15-400 között ugráló áram mennyiséggel kb ugyan úgy merül mintha be sem lenne dugva. :D Reméljük a hétvégi javítás segít ezen a problémán is.

(#10476) noxon válasza Doky586 (#10469) üzenetére


noxon
őstag

Nálam csak be kellett kapcsolni újra ahogy akooos irta, most jó

We live in a simulated world...

(#10477) Indiant válasza stefi68 (#10472) üzenetére


Indiant
addikt

"csak 740 mA-el tölt" - PC-ről usb-n 320 mA most pár perc alatt a max. :Y

(#10478) r3dwo0d válasza Indiant (#10477) üzenetére


r3dwo0d
tag

2.0-s Usbről nem is jön ki több mint maximum 500 mA. Nagy átlagban nekem is ezt az értéket hozza egyébként a pc-s kapcsolat.

(#10479) Indiant válasza r3dwo0d (#10478) üzenetére


Indiant
addikt

Én mindig pc-vel töltöm. Nem is látott még másik töltőt.

(#10480) stefi68


stefi68
addikt

Én is pc-vel töltöttem korábban a telefonokat, de a G2-höz kell vagy fél nap mire 100%-ra megy.

Én is megnéztem most usb-n. Azon csak max 240 mA.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10481) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Igazából nem g2-höz tartozó kérdésem lenne, de talán valaki tud rá valami ötletet adni...

Szóval korábbi telefonok vásárlásakor kaptam ingyenes tárhelyet azt hiszem 3, vagy 2 éve a dropbox-hoz, amely ingyenesség 6 nap múlva lejár.
Összességében kb. 70 GB-nyi fénykép, videó van tárolva a fiókomban.
Szeretném letölteni a gépemre, mert más ingyenes tárhelyre váltok, külön nem fizetek a dropboxnak nagyságrendileg 30.000 forintot évente...

A kérdésem az az lenne, hogy tudja -e valaki, hogy hogyan tudom egyben megadni a letöltési parancsot az összes fáljra, mert egyenként letöltögetni iszonyat munka lenne.
Van ugyan egy download lehetőség a fő mappánál, de egyszerűen nem engedi csak az egyenkénti letöltést... :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10482) tibbike01 válasza HUTCHDB (#10481) üzenetére


tibbike01
őstag

Töltsd le a dropbox pc változatát a gépedre, és miután bejelentkezel a dropbox mappába automatikus betölti a pcre a képeket bármennyi giga is legyen az.

(#10483) HUTCHDB válasza tibbike01 (#10482) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nézem, köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10484) HUTCHDB válasza tibbike01 (#10482) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tökéletes lett, nagyon köszi, sok sok órás munkától mentettél meg! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10485) Zoja™


Zoja™
őstag

A miui-t nem próbálta valaki mostanában? Még mindig hiányos a fordítás és melegszik a telefon?

(#10486) HUTCHDB válasza Zoja™ (#10485) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nagyon szeretem a miui-t, de korábbi (kb. 1 hónapos) tapasztalatom szerint sebességben elmarad a "lg alapú" romokhoz képest.
Ráadásul a miui "csak" KK.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10487) tibbike01 válasza HUTCHDB (#10484) üzenetére


tibbike01
őstag

Örülök, hogy segíthettem :)

(#10488) Zoja™ válasza HUTCHDB (#10486) üzenetére


Zoja™
őstag

Most is KK-n vagyok, nem vagyok odáig az LG-s lollitól.
Kb 1 hónapja próbáltam én is, de elég gáz volt akkor még.
Remélem gatyába rázzák, mert én is szeretném kihasználni a Miui előnyeit.

(#10489) HUTCHDB válasza Zoja™ (#10488) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem a lollipop általánosságban gyorsabb rendszer, nekem ez a véleményem. :B
Nem mondom, hogy minden tökéletes, de összességében jobban "bejön" nekem.

Most megnéztem a miui oldalon, és már két különböző verzió is van, nem csak gtbluesky csinált portot....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10490) Zoja™ válasza HUTCHDB (#10489) üzenetére


Zoja™
őstag

Láttam, de félek tőle, hogy ugyanaz a patchrom mind a két port esetében. Ha igen, akkor érdemi különbség nem hinném, hogy lenne a 2 port között.
Arra lennék kíváncsi, hogy egyébként ezek a patchromok is frissülnek heti rendszerességgel és portolók azt teszik közé minden héten, vagy csak foltozgatják a hiányosságokat.

(#10491) HUTCHDB válasza Zoja™ (#10490) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Maga a miui is foltozgatás...hetente 2x javítgatnak ezt azt...
Vagyula a magyar fordító, barátom.
Még s1 időből én voltam, aki először feltette a miuit-t, és próbáltam "népszerűsíteni", és akkor fertőztem meg őt is.
Azóta már maga a MI cég látja el tesztkészülékekkel, éppen 2 hete voltam nála Bp-n, és teszteltem elég hosszasan a MI4-et, de sajnos az is itt-ott akadozós volt, tehát nem igazán az lg porttal van a gond, hanem magával a miui-val, ha lehet így fogalmazni.

Lehet azért teszek egy próbát én is...hátha....

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10492) Zoja™ válasza HUTCHDB (#10491) üzenetére


Zoja™
őstag

Tavaly volt nálam kb 2 hónapig egy MI2s, komolyan mondom, annál jobb telefonom még nem volt. Csak a kis méretével nem tudtam megbarátkozni, azért is váltam meg tőle.

Utána szert tettem egy Redmi 1s-re, az viszont komoly csalódás volt.

A MI3-mal még szemezek, de mostanában én is csak negatívumokat hallok a miuiról, ezért nem is vettem még meg.

(#10493) HUTCHDB válasza Zoja™ (#10492) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, anno nagyon jó volt a MI2S, szerintem még akkor cm alapú volt a miui (de ebben nem vagyok 100%-ig biztos)
Mondjuk azóta a többi gyártó is normálisan optimalizálta a saját UI-ját, így most már egy MI2S egy g2-höz képest igen gyengusz lenne.
Én a MI4-et is gyengébbnek éreztem a g2 höz képest.... :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10494) Zoja™ válasza HUTCHDB (#10493) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem volt még a kezemben MI4, de megnyomogatnám. :D

Viszont a G2 nálam eddig az etalon. Sűrűn cserélgetem a telefonokat, de ez eddig az egyetlen telefon, amit másodjára is megvettem. Csak azt bánom, hogy elsőre eladtam. :DDD Ha ez megkotlik, akkor valószínűleg ez lesz utolsó LG-m, a többi annyira nem nyerte el a tetszésem.

(#10495) Soltee válasza Zoja™ (#10488) üzenetére


Soltee
tag

A lolli összességében 1 nagy f.s..
ARTon a KK sokkal jobb...
véleményem szerint. Nem hiába jön ilyen gyorsan az M

(#10496) Zoja™ válasza Soltee (#10495) üzenetére


Zoja™
őstag

Az M-ből nagy valószínűséggel mi már nem fogunk hivatalosan kapni semmit.
De addig, amíg minden funkcióját ki tudom használni, engem nem is érdekel különösebben, jól megvagyok a Cloudy 2.2-n.

(#10497) snorbi82 válasza Zoja™ (#10496) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szerintem meg, még éppen illő lenne kiadni nekik erre a telefonra... De ez az én véleményem, s remélem az övéké is...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10498) Zoja™ válasza snorbi82 (#10497) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem még az 5.1-et sem fogja megkapni, tekintve hogy még susmus szinten sincs róla infó. Az M-ből pedig még csak developer preview van, mire az kész lesz és az LG is ráhúzza a saját felületét, addigra már bőven a 3. évben járna termék támogatás szempontjából. Valljuk be, hogy nagyon kevés az esély erre. :U

(#10499) Rasnac válasza Zoja™ (#10498) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Támogatás szempontjából az lesz majd az érdekes hogy ha a tobbi gyártó (és ugye a sony már bejelentette ) hogyan áll a régi flagship frissítésekhez. Véleményem szerint nem hagyjá ki az LG ezt a ziccert ha mondjuk a samu a htc a huawei is beszáll az M frissítésébe.
Persze ez csak személyes vélemény :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#10500) Zoja™ válasza Rasnac (#10499) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem nagyon találtam utalást arra, hogy a Sony mely készülékeire adja ki az M-et. Ami biztos, hogy a HTC One M7 még az 5.1-et sem fogja már megkapni.

A félreértések elkerülése végett, örülnék, ha megkapnánk, de nem sok esélyt látok rá. :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.