Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Stimpy001 válasza hcs57 (#9747) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

20d-t 20-d re frissítettem volna

Volt értelme nekiállni :D

Komolyra forditva a szót, ez a "sokparticiós elflashelés" linux alól helyrehozható, pár hozzászólással feljebb egy fórumtárs egy ugyanilyen hibajelenségtől szenvedő telefont hozott helyre.

szerk: most látom, az összefoglalóban is ott a leirás

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9752) Zoja™ válasza tomika9988 (#9750) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez is gtbluesky verzió, szóval szerintem ebben is hiányos a magyar nyelv.

hcs57: Szerintem keresd meg hutchdb-t, mostanában neki is ez volt a problémája, neki sikerült megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#9753) snorbi82


snorbi82
senior tag

Partíciós megoldás:http://m.mobilarena.hu/tema/lg_g2_melyviz/hsz_9586-9586.html

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#9754) madmike


madmike
őstag

Sikerült téglásítanom a telefont.
Stock 5.0.1 volt rajta.
SRKtool-lal root-oltam és raktam rá recovery-t.
Ebből a recoveryből telepitettem a legfrisebb resurrectionremixet és gappot. ,most csak lg logo-m van, ezen nem jut tul. LG flash toollal nem tudom rá feltolni a stock romot,mert nem látja. Azonban a win tárhelyként felismeri a telot.
Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9755) madmike válasza madmike (#9754) üzenetére


madmike
őstag

ez elég kisérteties. az előbb elkezdett full hangerőn valami számomra ismeretlen zenét játszani kb 5 másodpercig...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9756) Meggyi001 válasza madmike (#9754) üzenetére

Több meghajtót/partíciót is feldobál a windows? Download mód akkor nem jön be?

https://gamergep.hu/

(#9757) madmike válasza Meggyi001 (#9756) üzenetére


madmike
őstag

nem, csak 1 tárhelyet lát. Amugy az az érzésem, hogy be van kapcsolva a telefon. az a zene pedig az volt hogy keresett valaki, ugyanis azota villog az értesítési led. nem tudom download modba rakni. nyomom a hang fel-t, de hiába csatlakoztatom a géphez semmit nem csinál.

szerk: hang fel+power-rel sikerült kikapcsolnom, utána összejött a download mód. Innen hogyan tovább? LG flash toollal ugyanugy fel tudom huzni a stock lollí-t mint amikor müködik a telo?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9758) tomika9988


tomika9988
tag

valaki esetleg ezek közül próbálta valaki ? magyar nyelv van benne ?
[1]
[2]

[ Szerkesztve ]

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9759) Meggyi001 válasza madmike (#9757) üzenetére

Igen, ugyanúgy......ha véletlenül ,de ne legyen így, nem megy végig a flash, ne hagyd abba és ne ess egyből kétségbe, kezd újra és újra aflasht, volt akinek sokadszorra ment csak végig

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9760) madmike válasza Meggyi001 (#9759) üzenetére


madmike
őstag

Köszi, sikerült. Fent a rendszer. Mint ronthattam el amikor a custom romot akartam feltenni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9761) Meggyi001 válasza madmike (#9760) üzenetére

Valami lépés biztos kimaradt....vagy nem volt fr, vagy esetleg nem volt jó a recovery, fene tudja.. valami nem klaffolt. na, majdnem írtam én is, (#9762) Danny365 mondja a tutit....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9762) Danny365 válasza madmike (#9760) üzenetére


Danny365
őstag

Nem flasheltél JB bootloadert.

(#9763) hard74 válasza madmike (#9760) üzenetére


hard74
senior tag

Szerintem a kk partíciókat is vissza kellett volna tenni.(Kk partition fix-el)

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#9764) madmike válasza Danny365 (#9762) üzenetére


madmike
őstag

ajjaj, akkor valamit nagyon nem értek. Ha 5.0.1 rom van a telon, akkor ahhoz hogy 5.1.1-es custom romot tegyek fel miért kell JB bootloader illetve mi az a kk particio? Van valami magyar leírás a custom rom telepítéshez? G2-m előtt minden telómra custom romot tettem, eddig ez szűz volt és nem hittem hogy ki fog majd rajtam.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9765) stefi68


stefi68
addikt

Hát ez nekem is még mindig kaotikus, hogy melyik romok milyen bootloadert használnak, továbbá milyen partíciókiosztást.
Egyszer összefoglalhatná valaki... :K

Azt is kérdezte már valaki, hogyan lehet tudni, hogy az adott rom éppen mit használ. Már az is előrelépés lenne.
Újabban egyes leírásokban már szerepeltetik, hogy mi a teendő, ha valaki vissza kíván térni a gyári rendszerre.
Resurrectionnél nincs ilyen leírás :(

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#9766) madmike válasza stefi68 (#9765) üzenetére


madmike
őstag

Először nem is a Resurrection-t szerettem volna feltenni, hanem a Blisspop-ot. Csak azzal kapcsolatban írta itt valaki, hogy külföldön eldobálja neki a hálózatot, ez pedig számomra nem okés, mert kamionozok. De ha valaki megcáfolja ezt a hibát akkor maradnék a Blisspopnál.
Ma megpróbálkozom a ROM cserével újra. Remélhetőleg több sikerrel.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9767) Zoja™


Zoja™
őstag

Valaki próbálta már az Euphoria-t?
Melyik JB bootloader kell hozzá? Gyári LP-ról szeretnék átállni rá, de elég homályos, hogy milyen baseband, bootloader meg egyéb nyalánkságok kellenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9768) Corgan82 válasza Zoja™ (#9767) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Még nincs működőképes Euphoria ROM. Javítás alatt.

Amúgy az XDA-s kezdőoldalán le van írva a telepítési folyamat:
How to Install:
1. Download blastagator's latest TWRP
2. Do a complete wipe (/system, /cache, etc).
3. Flash LP Bootstack, then ROM, then GApps!
4. Reboot and enjoy!

Alatt pedig a "download" részleg a szükséges fájlokkal.

(#9769) Zoja™ válasza Corgan82 (#9768) üzenetére


Zoja™
őstag

Kicsit megkavarodtam, de belenéztem az LP Bootstack zip-be. Szóval akkor az tartalmaz minden szükséges fájlt, ami kell?

(#9770) madmike


madmike
őstag

Most inkább kérdezek, mielőtt ujra tégla lesz a telefonbol.

Blisspop-ot rakom fel. Azt írja, hogy az Autorec-cel flasheljem fel a bootloadert és a TWRP-t. Azt hogy a TWRP-t hogy kell az ok, hiszen oda van írva, hogy flash TWRP, de a bootloadert hogy? Csak annyi van még hogy restore stock, az lenne?
Ez után flashelni kell a modemet és mehet is fel a ROM, aztán a gapps?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9771) szala86


szala86
aktív tag

Valaki próbálta már a G4-es appokat feltenni a g2-re?
Illetve, valaki írhatna egy működő lollipop root leírást, mert én úgy telepítettem az enyimet, hogy rootolt volt és az is maradt. Most tettem fel kdz-vel a V30b-t és az itt írtak nekem nem működnek. Eljut a download módig, ujraindul a telefon, a program kiírja hogy végzett, de nem rootolja.

[ Szerkesztve ]

(#9772) hard74 válasza madmike (#9770) üzenetére


hard74
senior tag

Az Autorec teszi vissza a jb botloadert. Ha feltelepíted go recovery, majd innen twrp frissítés.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#9773) Stimpy001 válasza madmike (#9766) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Én irtam a Blisspop-al kapcsolatban. Nem hogy eldobálja a kapcsolatot, hanem konkrétan használhatatlan, felejtsd el ha roamingolni szeretnél. Úgy gondolom ez igaz minden 5.1.1 (cm) alapú ROM-ra.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9774) Corgan82 válasza Zoja™ (#9769) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Igen.

(#9775) madmike válasza hard74 (#9772) üzenetére


madmike
őstag

Igy se sikerült. Autoreccel feltettem a bootloadert. TWRP a legfrisebb, 2.8.6.1. Flasheltem a modemet, wipeoltam mindent, kivéve a belső tárhelyet, flasheltem a romot, utána a gapps-t és nem indul el a teló, fekete a képernyő. kb 20 perc után meguntam és kikapcsoltam.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9776) madmike válasza Stimpy001 (#9773) üzenetére


madmike
őstag

Köszi, akkor majd valami más romot nézek, de most már akkor is felküzdöm ezt a Blisspopot, ha a fene fenét eszik akkor is.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9777) hard74 válasza madmike (#9775) üzenetére


hard74
senior tag

Ugye nem a playes autorecet használod?
+ ha lolliról indulsz vissza kell tenned a kk partíciókat ezzel :
https://mega.co.nz/#!WY1FGLLQ!_r8JX5kAFTJInqsTjTZTvqSMa8WiXQjmTm7iYHpjDnI

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#9778) madmike válasza hard74 (#9777) üzenetére


madmike
őstag

ugye de.... :U

most már mindegy,mivel nem indul a rendszer. twrp-ből nem lehet valahogy bootloadert flashelni? nem szeretném megint kdz-ből ujrahuzni az alap rendszert.

ez a kk particio visszatétel kimaradt.
akkor ezt megprobálom.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9779) tomika9988


tomika9988
tag

valaki tud valami ötletet miért ilyen kevés a ramom ? v30b van a telefonon droidmanx 2.0 kernelel és bekapcsolás után van 700-800mb szabad ram majd ez leesik néha 200 környékére. hiába törlöm a ramot felugrik max 700 ra majd szinte egyből vissza le 400 környékére tegnap este már ujra kellet indítani a telefont mert már a chet fejet nem birtam lehuzni hogy eltünjön annyira laggolt eddig még nem volt ilyen gondom többet nem is szeretnék ezért kéne valami megoldás erre

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9780) hard74 válasza madmike (#9778) üzenetére


hard74
senior tag

Jb bootloader az ildal alján.
http://dorimanx.shine.sk/LG/

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#9781) madmike válasza hard74 (#9780) üzenetére


madmike
őstag

örök hálám! :R

Tuljutottam az LG logon, most már írja, hogy BlissPop.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Stimpy001 írta a roaming probléémát, ezt holnap Esztergomban ki fogom tudni próbálni, rámászok valami szlovák hálózatra, ha nekem is rossz lesz, akkor másik rom megy majd fel.

A jelenlegi állapotbol már csak a másik ROM-t kell flashelni vagy ott is vannak más lépések előtte?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9782) hard74 válasza madmike (#9781) üzenetére


hard74
senior tag

Szívesen. ;)
Attól függ milyen romot akarsz feltenni.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#9783) madmike válasza hard74 (#9782) üzenetére


madmike
őstag

Ettől féltem.... :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9784) szala86


szala86
aktív tag

Na megoldottam.
Három féle programot is használtam, bár mind ugyan azt tudta, csak más dizájnal rendelkezett. Végül az LG Root Script v1.2-vel sikerült, tizedik nekifutásra. Nem értettem, mert tizedszerre is ugyan úgy futott le mint elötte 9-szer, ugyan úgy indult download modba, majd onnan vissza, sőt a program is ugyan azt írta, mint előtte 9-szer. De tizedszerre feltelepítette a SuperSU-t és rootolt lett.
Ez menjen az összefoglalóba, vagy van jobb és biztosabb(amivel elsőre is sikerül)?
Egy kicsit elvoltam havazva és nem volt időm az összefoglalóval foglalkozni, de ma ráérek és megcsinálom. Esetleg megírhatnátok, hogy mi kerüljön bele.

Sőt próbálgattam LG G4 appokat is.
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5

[ Szerkesztve ]

(#9786) tomika9988


tomika9988
tag

ez már kezd unalmas lenni a google play megint kinyírta magát

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9787) Meggyi001 válasza tomika9988 (#9786) üzenetére

Öngyilkos hajlamú szegényke :)

https://gamergep.hu/

(#9788) tomika9988 válasza Meggyi001 (#9787) üzenetére


tomika9988
tag

nekem mióta fentvan a droidmanx kernel azóta folyamatosan ezvan

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9789) Meggyi001 válasza tomika9988 (#9788) üzenetére

Nem valami rossz verziójú dorit használsz? Az utóbbi időkben is volt 1-2, ami nem volt jó.

https://gamergep.hu/

(#9790) tomika9988 válasza Meggyi001 (#9789) üzenetére


tomika9988
tag

2.0-ás verziót használom akkor ez volt a legfrisebb nem tudom melyik verziót ajánlotok ? hátha az a ludas a multitasking-ért is

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9791) akooos válasza tomika9988 (#9788) üzenetére


akooos
veterán

Ez a baj, hogy droidmanx kernelt használsz és nem dorimanxot ;]

[ Szerkesztve ]

(#9792) tomika9988 válasza akooos (#9791) üzenetére


tomika9988
tag

véletlen volt de nembaj kilehet belőle venni :))

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9793) david_97 válasza szala86 (#9784) üzenetére


david_97
senior tag

Linket tudnál adni ezekhez az appokohoz? :R

(#9794) szala86 válasza david_97 (#9793) üzenetére


szala86
aktív tag

Nekem ezek működtek, illetve működnek jelenleg is.
Mindenki, csak SAJÁT FELELŐSÉGRE próbálja ki!
Illetve mindenképp csinálj biztonsági mentést mielött nekiálsz!

A Smart Notice(LGConciergeBoard) az, ami csak korlátozottan működik.
Az az a kártyaértesítés funkciót nem tudja, illetve az Üdvözli önt a Smart Notice! feliraton kívül, nem birtam még rávenni másra. Ellenben az időjárást,időt tökéletesen mutatja, illetve a szinét is változtatja a háttérnek megfelelően.

A többiben nem találtam hibát.

[ Szerkesztve ]

(#9795) szala86


szala86
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de ezt a képet elfelejtettem.
Ez az időjárás widget.
Nem xwidget és nem is zooper widget :) .
Kép

[ Szerkesztve ]

(#9796) tomika9988 válasza szala86 (#9794) üzenetére


tomika9988
tag

Remélem majd 1x lesz g2-re g4-ről portolt rom :D

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#9797) szala86 válasza tomika9988 (#9796) üzenetére


szala86
aktív tag

Hát azt én is.

(#9798) sgery válasza Indiant (#9462) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm a leírást.
Az 1.-es ponthoz: towelroot.. Na ez azt írta, hogy nem kompatibilis vele a telefonom.
Google, 10 perc és találtam egy jó root programot, mert a sima. root.bin-es sem működött vele. Mondjuk ez is félreérthető mert 90%-nál beragadt de mikor lehúztam a telefonról készre ugrott és sikeresen rootolt.
A többi pont ment, sikerült felrakni

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#9799) Danny365


Danny365
őstag

Jaj ez az Euphoriás srác megint kezdi már, hogy úú most megint nem jó valami, majd holnap lesz ROM. De akkor már inkább hozzáad még valamit, úgyhogy megint holnapig várni kell, aztán sose lesz semmi...

(#9800) szala86


szala86
aktív tag

Na akkor az összefoglaló frissítve.

Changelog:
- Hasznos leírások, videók, téglázás esetére.
- Lollipop rootolása.
- TWRP telepítése Lollipop-ra.
- Annak idején, OgKush által készített kérdőív is bekerült az összefoglaló, érdekesség menübe.
- A legfrissebb szoftverek részt, kiegészítettem zip-es romokkal, illetve Lollipop-os kdz, valamint zip rommal.

Egyenlőre ennyivel tudtam, de ha van amit szeretnétek benne látni, illetve úgy gondoljátok, hogy kellene bele, akkor azt privátban írjátok meg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.