Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) rzoli


rzoli
senior tag

Most fogom feltenni a töltőre az első teljes töltés után. 19 óra alatt 17%on van, ebben volt gps (waze+mobilnet) elég sok böngészés, egy kis filmnézés.

A kijelző időm 3:20 perc körül 40%
Telefon készenlét 14%
Android rendszer 9%
Waze 9%

Gps problémát nem tapasztaltam egyetlen egyszer dobta el a jelet talán, de azonnal vissza is jött.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#10802) snorbi82


snorbi82
senior tag

Gps nekem csak google mapsel nem megy, meg a béta Sygical. Igo és here tökéletes. Persze csak az után, hogy a tuningot megcsináltam.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10803) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Cloudy G2 3.2 alá felraknám a legújabb Dorimanx kernelt de kérdés, ha nem válik be, hogyan tudom visszarakni a 3.2-ben lévő kernelt, anélkül, hogy újraraknám a teljes rom-ot?
A doriból a cpu alulfesz érdekelne igazából, azért raknám fel...

(#10804) gps76 válasza schferenc77 (#10803) üzenetére


gps76
őstag

alulfesz. van benne?

(#10805) rzoli válasza schferenc77 (#10803) üzenetére


rzoli
senior tag

Ha csinálsz egy full twrp mentést?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#10806) schferenc77 válasza gps76 (#10804) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Hát még régebben a DM romjai alá a dori-t raktuk fel és az STweaks app-pal lehetet állítgatni a feszültségeket. Most az app azt mondja, no kernel support

(#10807) Meggyi001 válasza schferenc77 (#10803) üzenetére

Pl flashify-al csinálsz a kernel-ről mentést, és azt bármikor vissza tudod flesselni.

https://gamergep.hu/

(#10808) stefi68 válasza schferenc77 (#10803) üzenetére


stefi68
addikt

Nem elég a boot.img-t lementeni. ott vannak még a system/lib/modules-ban az egyéb dolgok is.

Itt megtalálod a Cloudy 3.1 eredeti kernelét. Ugyan ez van a 3.2-ben is, annak idején megnéztem.
Ezt twrp-ből visszarakhatod.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10809) ClioRS válasza stefi68 (#10808) üzenetére


ClioRS
őstag

Kösz, ez nekem is aktuális...

Tegnap előtt feltettem a Dorimanx legfrissebb kernelt Cloudy 3.2 alá, átállítottam Interactive-ra a magokat, illetve zen-re az I/O Schedulert, -48mV alulfesz (FauxClock appal), és ezzel sikerült 2:40 perces kijelzőidőt produkálni, ami előtte 4 óra volt.

(#10810) gps76 válasza ClioRS (#10809) üzenetére


gps76
őstag

És miért lett ennyi?
Én csak a proc órajelet 1728-ra a GPU-t 320-ra,meg ondemandra állítottam,kevésbbé melegszik,nagyon pici laggolás van néha

Mik a legoptimálisabb beállítások? Gondolok csomó olyanra,amit nem is tudom micsodák.

[ Szerkesztve ]

(#10811) ClioRS válasza gps76 (#10810) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha én azt tudnám... :)

(#10812) Meggyi001 válasza stefi68 (#10808) üzenetére

Köszönöm a kiigazítást, ez elkerülte a figyelmem :B

https://gamergep.hu/

(#10813) Grecky


Grecky
senior tag

Tapasztalatok a 3.3-as Cloudy rommal:
Durván melegszik már böngészéskor is a teló (igaz kint is ordenáré meleg van, de sztem túlzás), mondjuk már a 3.2-es alatt is ezt csinálta. Akksi időben sem túl fényes, sztem megy vissza a stock lolli roottal.
Minden más frankó benne.
Igazából a kamera app miatt tettem fel cloudy romját, az sokkal jobb mint a gyári, valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnám ezt kamera appot stock lollipop alatt is használni? Tudtommal ez az xcam nevű moddolt kamera app, vagy tévedek? :F

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10814) gps76 válasza Grecky (#10813) üzenetére


gps76
őstag

Igen az xcam ami elég sokat tud,mondjuk én felraktam az advanced camera drivert is(nem tudom kell-e hozzá).
Akkor nem érdemes szórakozni a 3.3-al vagy 3.2-vel? Mert nekem a 3.2 van,fentebb irtam mit állítottam a dorimanx kernelben.

A stock LP nem melegszik böngészés közben mobilnetről? Vagy inkább kérdezem azt,hogy a Cloudy 3.2 helyett gyári LP,dorimanx,xcam jobb választás lenne? átlag felhsználó vagyok

[ Szerkesztve ]

(#10815) extasymajom válasza gps76 (#10814) üzenetére


extasymajom
tag

Nekem is c3.2 van fenn es irjatok sokan hogy a kamera sokat tud. Ezt hogy kell erteni mert nekem szart se tud. Szinte semmi beallitasi lehetoseg nincs benne.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#10816) stefi68 válasza Grecky (#10813) üzenetére


stefi68
addikt

Nem tudom, hogy a 3.3-ban milyen kamera van, de hogy a 3.2-ben nem az XCam volt az biztos.
A portolt G3 Camera volt benne, ami kicsit túlzás, hogy "sokat tud".
Gondolom kigyomlálták azokat a funkciókat amik nem működtek a G2-n.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10817) gps76 válasza extasymajom (#10815) üzenetére


gps76
őstag

Van ez az LG Xcam kamera szoftver,amiben csomó mindent lehet állítani. Külön kell recoveryből felrakni,én felraktam az advanced camera mode-ot is,de így utólag nemtudom kell-e hozzá. xda-n megtalálod őket.

(#10818) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Tegnap feltettem a lightflow teljes változatát playről. Beállítottam amiket szerettem volna majd e remek lépés után valami összeakadhatott mert merül a telefonom tőle brutálisa. Próbálnám leszedni a programot, de sehogy nem tudom rábírni, hogy uninstalállja és az az opció is eltűnt a menüből ahol be lehetett állítani, hogy mely appok férhetnek hozzá az értesítésekhez. Mit tudok tenni ilyen esetben? Volt már restart de nem oldotta meg az uninstall problémát, SU-ban visszavontam az engedélyét a programnak. Valakinek tapasztalat ötlet?

Szerk: Meglett az eszközkezelő, de a merülési problémára kíváncsi lennék, hogy tapasztalt-e más is ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#10819) gps76 válasza r3dwo0d (#10818) üzenetére


gps76
őstag

Az nálam Nexus5-ön kínlódott...
Én azon az elven vagyok:Nehogy már minden funkcióhoz külön programot tegyek fel mert gyárilag ba..ik normálisan működni. Ezért mondtam le a nexusról a kopasz droidjával együtt...

(#10820) Indiant válasza stefi68 (#10816) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt te sem gondolhatod komolyan.
"Gondolom kigyomlálták azokat a funkciókat amik nem működtek a G2-n."
Egy az egyben megy bele az apk. Ember nincs aki ilyeneket gyomlálgat.

(#10821) Indiant


Indiant
addikt

Csak nekem tűnik úgy ,h. egyre rosszabbak a Dorimanx kernelek?
Az utóbbi 3-al pl. simán elveszítheted az IMEI számod. ..ami azért nem vicces.
..én és más is a 3.6-ról 3.6.1-re frissítésnél, de most olvasom a 3.6.1-ről 3.8-ra is megtörtént.
Úgy h. én asszem hanyagolom.

(#10822) Meggyi001 válasza Indiant (#10821) üzenetére

Nekem is jobban bejöttek a régebbiek, 6.2, 6.8, 7.x,stb

https://gamergep.hu/

(#10823) stefi68 válasza Indiant (#10820) üzenetére


stefi68
addikt

Én azt nem gondoltam 'komolyan', hogy alapból ilyen puritán lenne a G3 kamerája. :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10824) Indiant válasza stefi68 (#10823) üzenetére


Indiant
addikt

Mint ahogy az ára is mutatja a G3 a nyomába sem ér a G2-nek.

(#10825) gps76 válasza Indiant (#10821) üzenetére


gps76
őstag

Na halljátok,ha már IMEI vesztés meg hasonlók előfordulnak jó lenne összeszedni mit érdemes feltenni(ROM,kernel) és mi NEM! Nálam eddig kb.5 napja a Cloudy 3.2 + dorimanx 3.6.1 hiba nélkül megy. Van ennél jobb párosítás,ami üzemidőben jobb?

(#10826) laca71 válasza stefi68 (#10686) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Az autós töltésre találtál esetleg megoldást ?

Laci

(#10827) Indiant válasza gps76 (#10825) üzenetére


Indiant
addikt

Most a 3.5.1-re felraktam a 3.8-at és megmaradt az IMEI.

(#10828) gps76 válasza Indiant (#10827) üzenetére


gps76
őstag

Szerintem akinek eltűnik,ott valami más miatt van,nem vennék mérget,hogy kernel cserétől. Az IMEI nem a modem részben van?

(#10829) rzoli válasza Indiant (#10827) üzenetére


rzoli
senior tag

Gondolkodom a kernel cserén, hogy kicsit alulfeszeljem ebben a hőségben. :)

Ha elmászna az imei, akkor twrp backupból (2.8.5.1) vissza lehet állítani? Vagy ennél macerásabb a dolog?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#10830) stefi68 válasza laca71 (#10826) üzenetére


stefi68
addikt

Nem találtam megoldást sajna :(

A Cloudy 3.2 alá három kernelt is kipróbáltam, de mindegyikkel ua. a helyzet.
Dorimanx-ot nem, de valaki írta, hogy annál sem lett jobb a töltés, hiába választotta ki a gyorstöltést.

Visszaraktam a régi Quetzal féle lolli mentésemet, amin korábban még 740 mA-al töltött. Most valami rejtélyes ok miatt az is csak ~610 mA körül tölt.

Úgyhogy most ott tartok, hogy nem értem a dolgot. :F

Annyira azért nem gáz a helyzet. Hétvégén mentem a iGO-val autós töltő nélkül 1 órát. Így 14%-ot esett az akkuszint.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10831) Indiant válasza rzoli (#10829) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, abból vissza lehet állítani.

(#10832) gps76 válasza rzoli (#10829) üzenetére


gps76
őstag

Van benne egy efs mappa mentés is,gondolom az lehet. De van az LG imei backup progi,az működő oprendszer alatt ment.

(#10833) Rasnac válasza gps76 (#10832) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Srácok alap Cloudy 3.2 alatt root-al , melyik progival érdemes levenni a proci teljesítményt ? :) Mert most a melegben melegedés tapasztalható (bármilyen meglepő is :DD) Szóval ilyen 1.7-1.8 Ghz-re leskáláznám a cuccot :) Kernelt nem akarok cserélni .

Köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#10834) hard74 válasza Rasnac (#10833) üzenetére


hard74
senior tag

Kernel csere nélkül nem fog menni. A cloudy kernel tem támogatja az alulfeszt(sem).

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#10835) Rasnac válasza hard74 (#10834) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Nem támogatja ?? Bakker :(( :(( , ez szomorú hír

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#10836) Rasnac válasza Rasnac (#10835) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Leszedtem egy cpu overclockos progit és azzal le tudtam venni 1740 mhz re a magok maximális órajelet és nem visított még a rendszer ... stabil eddig . .most nem értem

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#10837) stefi68 válasza Rasnac (#10836) üzenetére


stefi68
addikt

Én úgy tudom (régről), hogy a gyári tartományon belül lehet állítani az órajelet a gyári kernelen is.

A kolléga feszültségről beszélt. Azt gyári kernelen nem tudod módosítani.

Mondjuk te nem is a feszültséget akartad csökkenteni, de ez már mindegy is...

Esetleg kutakodásod során nem találtál olyan appot amivel alkalmazásonként lehet korlátozni az órajelet?
Pl. navi alatt, amikor ugye piszkosul melegszik (nap, szélvédő, stb), vissza lehetne venni 1200 MHz-re is.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10838) gps76 válasza Rasnac (#10835) üzenetére


gps76
őstag

A dorimanx-ben lehet lentebb vinni az órajelet,1980,1728,1490 a lehetőségek.Próbálgattam őket,de 1728-nál akadósabb,2000-en tűnik a legjobbnak a gpu,mivel nem játszok rajta 320 is elég.
Ha valakinek van valami jó beállításra,ne tartsa magába írja meg.

(#10839) Grecky válasza stefi68 (#10816) üzenetére


Grecky
senior tag

Kipróbáltam ez a G3 portot, de már sajnos a HDR-nél elvérzett, most az xcam-ot használom, advanced driverrel. Az normális, hogy megmaradt a gyári kamera app is?
Van egy xcam LG, meg a gyári kamera alkalmazás.
KK alatt egyszer kipróbáltam (igaz root nélkül), de az felülírta a gyári kamera appot.
Nem lehet vhogy alapértelmezetté tenni az xcam-et?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10840) stefi68 válasza Grecky (#10839) üzenetére


stefi68
addikt

A G3 kamerát TWRP-ből telepítetted, az felülírja a gyárit.
Az XCam-ot pedig sima alkalmazásként, az nem írja felül.

Próbáld meg bemásolni az xcam apk-t a system/priv-app/lgcameraapp-ba, persze nevezd is át LGCameraApp.apk-ra. Jogokat ellenőrizd le utána.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10841) Rasnac válasza stefi68 (#10837) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Ja én csak leszabályozni akartam a procit kisebb órajelre :) Feszültséget nem akartam állitani ,( bocsi ha félreérthető voltam :) ) Szóval most az a kérdésem melyik az a progi ami jól végzi a dolgát és csak egyszer beállítom aztán annyi :) Most a CPU Master full-t szedtem le azzal probálgattam , 44 fokról le is ment szépen 39 -re , bár nem tudom ez most ténylegesen jo -e .

Aki tud kérlek ajánljon valami progit mert játékra (amivel néha tolom arra is elég bőven a 1.7 -1.9 Ghz . )

Köszönöm :DD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#10842) Grecky válasza stefi68 (#10840) üzenetére


Grecky
senior tag

Rendben megpróbálom felülírni.
Amúgy szerinted nem lehetne valahogy a G3 kamerát kiszedni a Cloudy féle romból?
Számomra az lenne az igazi, a G3 kamera port link amit adtál, sajnos nem teljesen ua, mint a cloudy féle, pl nincs benne auto HDR, és a HDR képeket szellemképesen lövi.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10843) stefi68 válasza Grecky (#10842) üzenetére


stefi68
addikt

Az Advanced Camera Driver-t is feltetted hozzá?

A Cloudy-ban is ott van a kamera, ahol az előbb leírtam (system/piv-app...)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10844) laca71 válasza stefi68 (#10837) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

A fauxclokkal be lehet egyénileg állítani, hogy melyik alkalmazás mekkora órajelen mehet..

(#10845) hard74 válasza stefi68 (#10837) üzenetére


hard74
senior tag

FauxClock tudja ezt. A perappcontrolban alkalmazásonként tudod állítani a cpu-gpu max frekiket.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#10846) gps76 válasza stefi68 (#10843) üzenetére


gps76
őstag

Az advanced driver mihez kell? Mert a stock kamerához nem,az xcam meg megy magától is.

(#10847) stefi68


stefi68
addikt

Ez lenne az? Ezt emlegetik fauxclock néven is. Gondolom változott a neve az újabb verziókkal...

(#10846) gps76: A korábban linkelt helyen a portolt G3 kamerához írták. Továbbá én úgy tudom, hogy az xcam bizonyos funkcióihoz is már kell (UHD videó, stb.).

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10848) Grecky


Grecky
senior tag

Feltettem mindent a megfelelő sorrendben, de sajnos HDR-kor teljesen sötét a kép, és nincs auto HDR mode.
A többi funkció jónak tűnik.
Szerk: Megpróbátam a Cloudy féle camera appal, úgy is ugyanolyan a HDR.
Feltehetően a driverrel van a gond.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#10849) Molk


Molk
tag

Ha ajánlhatok egy cpu órajel állítható programot akkor az a: Setcpu for root users lenne.
Nagyon sok mindent tudsz benne beállítani (igen, lehet alkalmazásokhoz szabályokat is csinálni).

[ Szerkesztve ]

(#10850) stefi68 válasza Molk (#10849) üzenetére


stefi68
addikt

Már 2 éve nem fejlesztik és már legalább két android főverzióval (ha nem három) előrébb járunk azóta.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.