Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
Pár napja említettem, hogy nem jó a mikrofonom ezt meg is vettem és ha már bátor vagyok,akkut is cseréltem mert nem a régi szegény. Nem tudom közületek csinált e már ilyet valaki, leizzadtam párszor de működik, bekapcsoltam és minden oké...kivéve a mikrofont :( A diktafon most jelez gyengén és fel is vesz de szörnyen rossz minőségben, a telefonálás alatt semmi hang nem hallható. Tapasztalt valaki köztetek hasonlót?
Lehet mégis szoftveres a probléma. Lg beckup mentés után hard reset de nem segített, a mentésem meg valamiért sérült úgyhogy közel kerültem a földhözcsapkodáshoz..
Elképzelhető, hogy a lolli csinálja nekem a problémát? KDZ vel raktam fel anno,hónapokig ment kisebb hibákkal , 30a van rajta. A kezdőoldalt ha lenyitom itt a fórumon, akkor van egy egyszerű root és twrp lollira.. Azt szeretném kérdezni, ha azzal a progival rootolom egy régi TWRP-s mentést simán visszadobhatok? Esetleg ha cloudy-nak van már jól működö lollija tudnátok nekem egy linket hozzá? Bocsánat a láma kérdésekért de inkább mind tégla..

[ Szerkesztve ]

(#9952) fery02 válasza Pob20 (#9950) üzenetére


fery02
addikt

Bizony, kéne fentre ennek a Mélyvíz topiknak valami banner fentre nagybetűkkel, hogy "gyári visszaállítás esetén kdz helyett gyári zip-es ROM!" :)
Vagy maximum Összefoglalóba különleges nagybetűkkel kiemelni és többször is szerepeltetni.

(#9953) reap3r válasza Pob20 (#9950) üzenetére


reap3r
aktív tag

Reméltem, hogy sikerül. Bocsánat, hogy mondtam a flash toolos telepítést, de ha az embernek tényleg minden dolga rendben, akkor simán felmegy a kdzvel is. De igen a legeslegbiztonságosabb a zip-es DM féle flashelés. Inkább DM-nek köszönd :)

(#9954) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9951) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Elvileg mukodnie kellen a mentesnek, de ha nem, akkor siman visszateszed a korabbi twrp-t es kesz.
En a gyari 30b- t hasznalom ez nagyon jol megy.
A cloudy az egy portolas (volt), elofordulhat szerintem hiba, mondjuk en azt nem hasznaltam, de stabilabb egy gyari erintetlen rom szerintem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9955) RomiJosy válasza HUTCHDB (#9954) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Értem.
A cloudy volt a leg jobb rom ami eddig rajta volt, ha más nincs, megy vissza az. Reméltem, hogy van már hasonló lollira is de ha nincs, nincs.

Akkor az említett progival hiba nélkül root és TWRP.?

(#9956) Zoja™ válasza bala6120 (#9945) üzenetére


Zoja™
őstag

A bliss-t nem próbáltam, de a CM12.1 nálam napi használatban van. Nem nagyon tudok bele kötni.

(#9957) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9955) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem a gyari 30b jobb mint a korabbi cloudy romok, de te tudod.
A root es a recovery ( es az ujabb recovery ) telepitese hibatlanul mukodik lollipop-on az osszefoglaloban leirtak alapjan.

MAS:
A gyari bongeszobe korabban be tudtam jelentkezni es tudta kezelni a konyvjelzoimet, most ez az istennek sem akar mukodni.
Ez ilyen lett, vagy valamit elcsesztem?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9958) RomiJosy válasza HUTCHDB (#9957) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Lehet teszek egy próbát a 30b-re. Arra nem kell LGG2-droidth-fixed-KK-Partition ? Azt olvastam a korábbi hsz.ban, ha lolliról cloudyra megyek vissza, erre szükség lesz.

(#9959) bala6120 válasza Zoja™ (#9956) üzenetére


bala6120
senior tag

CM12.1-t tettem fel. Alapsáv veziója ismeretlen, nálad is? Amúgy pörög rendesen. ;)

(#9960) bala6120 válasza bala6120 (#9959) üzenetére


bala6120
senior tag

Kellett egy Reboot, most már átlátszó a nav. bar. :B

[ Szerkesztve ]

(#9961) Danny365 válasza bala6120 (#9960) üzenetére


Danny365
őstag

Hol?

[ Szerkesztve ]

(#9962) Zoja™ válasza bala6120 (#9959) üzenetére


Zoja™
őstag

Aha, de szinte az összes CM verziónál ilyen.

(#9963) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9958) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De most nem lollipop-ot akarsz?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9964) RomiJosy válasza HUTCHDB (#9963) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Mindegy nekem csak legyen mikrofonom.

(#9965) redbiro válasza Danny365 (#9904) üzenetére


redbiro
őstag

nekem nem megy a videó rögzítés ezzel a rommal :(

a felbontást át kell állítani UHD 4K-ról HD 1080p-re, és akkor felveszi.
ugrottak a fiam kosárdzésének videó, ilyenkor azért tudom gyűlölni magam, meg a romolgatási mániám :(

de látom, lopás miatt be is zárták a topikot.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#9966) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9964) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En a helyedben kiprobalanam a 30b-t ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9967) Zoja™ válasza redbiro (#9965) üzenetére


Zoja™
őstag

Pedig az xda pont az a hely, ahol mindenki lop mindenkitől.

(#9968) Danny365 válasza redbiro (#9965) üzenetére


Danny365
őstag

Ez a lopás ebben az esetben meg jó nagy hülyeség, mert tökre nem erről van szó... Nem is értem, minek zárták be.

(#9969) Soltee


Soltee
tag

Használ valaki CM security-t?
lollipop alatt nincs alkalmazás zároló widget. tehát nem is lehet kikapcsolni h ne kérjen jelszót.

(#9970) Zoja™


Zoja™
őstag

Melyik Xposed működik stock lollin? A múltkor ezt próbáltam, de a zip flashelése után bootloop lett az eredmény.

(#9971) Indiant válasza Zoja™ (#9970) üzenetére


Indiant
addikt

..pedig ez az.

(#9972) janston


janston
aktív tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy rendeltem telefont, és azt mondták, hogy Vodafone logó van a bootnál, de gyári független. Ez jelent valami negatívumot(pl rossz régió, más széria stb). Gondolom fel lehet rá tenni a rendes gyári szoftvert(?)
Köszi!

(#9973) Stimpy001 válasza Zoja™ (#9970) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Ezt próbáld:

[link]

Ez az installer egyben tiltja is a bootloopot okozó 2 modult.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#9974) redbiro válasza Danny365 (#9968) üzenetére


redbiro
őstag

igen, én is elolvastam a hsz-eket, és hát megint az van, hogy reventech keveri a szart.

it never gets easier, you just go faster

(#9975) Zoja™ válasza Stimpy001 (#9973) üzenetére


Zoja™
őstag

Köszi, ez működik. :R

(#9976) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Feltettem a 30b-t. Sajnos a mikrofon nem javult meg. A diktafon funkcióban halkan és recsegve vesz, telefonba nem hallanak csak ha a gyári fülessel használom. Gondolom azzal, hogy lecseréltem a 30a-t 30b-re a kernel nem változott. Szerintetek megpróbáljak másik kernelt vagy nagyon szervi bajnak tünik a problémám.? (mikrofont már lecseréltem)
Tud valaki olyan appot ami leteszteli a telefont és megmondja ha valami hardver rossz?

(#9977) Soltee válasza RomiJosy (#9976) üzenetére


Soltee
tag

A mikrofon előtt volt 1 gumi.
Azt visszaraktad, vagy jól raktad vissza? Nem takarja a mikrofont?
Ha nincs ott az is baj...

(#9978) RomiJosy válasza Soltee (#9977) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Igen, jól raktam vissza. Van rajta egy kicsi pöcök, annak látható a helye ahova belül.
Azért szedtem szét mert nem ment a mikrofon, elméletileg gyárilag volt összerakva és úgy se volt jó.
A infra mellett fent van egy kis furat. Elméletileg az is mikrofon. Lehet azzal baj ami miatt az alsó mikrofont tiltja vagy legalábbis butítja.?

Ha csak takarná lehetne gyengén hallani ha ordítok de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9979) Soltee válasza RomiJosy (#9978) üzenetére


Soltee
tag

A másik csak zajszűrést csinál az biztos nem okozza.
Még az lehet sztem h gyári hibás a kábel. Eredetit rendeltél?

(#9980) RomiJosy válasza Soltee (#9979) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Eredeti volt. Az a baj, hogy nem tudom elhinni, hogy az előző elromlott az új meg gyári hibás. Nem veszek mégegyet azért, hogy ezt a lehetőséget kizárjam. :)

(#9981) Zoja™ válasza RomiJosy (#9980) üzenetére


Zoja™
őstag

Ha a szalagkábelcsere megvolt és pár kdz-s romot is feltettél, ami elvileg mindent újrarak, akkor valószínűleg alaplap lesz, de innentől már ne kísérletezgess, vidd el egy szervizbe, ott hamar kiderítik, hogy mi a baja.

(#9982) RomiJosy válasza Zoja™ (#9981) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Sajnos nem kdz volt. Az eredeti lolli az volt, a 30b ami ma került fel az módot, twrp rotolt halmozottan buherált. Nem tom, kernelt cserélt e.?
Lehet alaplap lesz :(

(#9983) Zoja™ válasza RomiJosy (#9982) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor tegyél fel egy kdz-t, vagy egy stock DM féle KitKat-es zip-et, az mindent cserél. Ezzel már tényleg ki lehet zárni a szoftveres oldalt, ha ezzel sem megy, akkor tényleg alaplap lesz.

(#9984) RomiJosy válasza Zoja™ (#9983) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Abban tudsz segíteni, hogy mit kell telepítenem a Droidmester romja előtt? Ha van link már kezdem is.

Azért van bennem remény arra, hogy szoftveres a probléma, mert a diktafon recsegve ugyan de rögzít. Telefonálás közben nem recsegve hallanak hanem sehogyanse.

[ Szerkesztve ]

(#9985) Zoja™ válasza RomiJosy (#9984) üzenetére


Zoja™
őstag

Először ezt TWRP-ből: [link]

Majd reboot recovery, mert a fenti cseréli a recovery-t is.

Advanced Wipe, a belső memórián kívűl mindent formázz le.

Utána pedig DM KK-ját: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9986) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9984) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bocsánat (#9985) Zoooja -tól, de én máshogy csinálnám. :R

Simán az összefoglalóban leírt módon kdz-t tennék fel download-ból szigorúan CSE flash-el, ami mindent töröl!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9987) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

DM féle nem töröl mindent?

(#9988) HUTCHDB válasza RomiJosy (#9987) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt nem mondtam. :N
Lehet, hogy az is megjavítja, de egy rootolt, custom recovery-s rendszered van, nem pedig egy teljesen szűz stock.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9989) Danny365 válasza HUTCHDB (#9988) üzenetére


Danny365
őstag

Az a zipes ROM minden partíciót kicserél, ergo full gyári lesz tőle, se root, se recovery. Az utóbbi időben jó páran megszívták a kdz-s módszerrel, mert hol megállt a frissítő, hol egyéb baja volt. Ezért talán célszerűbb a TWRP-s módszer, ott nincs nagyon mi elb#szódjon.

(#9990) RomiJosy válasza Danny365 (#9989) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Teszek egy próbát holnap.

(#9991) HUTCHDB válasza Danny365 (#9989) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. :K
Én az elmúlt kb. 1 hónapban kb 10 g2-őt hoztam vissza a sötét halálból a kdz-s, CSE flash-es módszerrel, nyilván előtte volt linux-os dolog is, mert download mód sem volt (millió partíció), de az már más kérdés.
Nálam eddig a kdz-s módszer soha nem adta be a kulcsot, ez biztos.
A DroidMester féle módszert még nem használtam, mert eddig nem volt rá szükségem, így az is jó lehet, de én a járatlan utat a jártért nem cserélném.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#9992) Zoja™ válasza HUTCHDB (#9991) üzenetére


Zoja™
őstag

Nincs azzal sem semmi baj, de az általam leírt módszerhez az Ő esetében még PC-re sincs szükség, mert minden feltétel adott hozzá. Nekem sem volt még bajom a kdz-s frissítéssel, (ezt most le is kopogom) viszont nem is szeretnék semmi olyan hibába belefutni, amit utána csak nagy izzadva tudnék helyrehozni. :R

(#9993) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy megválok az G2-től. Gyári állapotba szeretném hozni.
Néhány hete kdz-ből felraktam a V30a-t, de root illetve TWRP nincs most. A kérdés az lenne, hogy ezt most hagyhatom ilyen állapotban? Ha lesz még esetleg később OTA akkor jelezni fogja?

Szerk.: Most nézem, mégis rootoltam. Akkor a kérdés így módosul: V30a-t rakjak rá vagy 4.4-et? (most nem jut szembe a kód)
Ha úgy akarok kdz-ből 4.4-et felrakni, hogy most 5.0.2 van fent akkor van valamilyen különleges tennivalóm a kdz flash előtt?

Független, D802-es telefonról van szó.

:R

(#9994) fery02 válasza bajaki (#9993) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Kövesd Zoooja utasításait!
Ezzel kapsz egy totál gyári rendszert, root és custom recovery nélkül természetesen és Hard Reset is történik automatikusan a folyamat végén.

Már akár így is használható és belakható a telefon, de ha szeretnéd a legfrissebb rendszert rá (ugyanis KitKat-en leszel), akkor PC Suite fel tudja neked dobni a 30b-t (manuálisan kell majd neki a végén még egy Hard Reset, különben dobálni fogja neked a "folyamat leállt" hibaüziket).

[ Szerkesztve ]

(#9995) potha88


potha88
tag

Sziasztok!

Minap frissítettem a G2 telefonom Lollipopra gyári szoftverrel rendesen PC Suite-ból. Sajnos beszart a dolog és nem működött rendesen az új rendszer, így itt többek javasolták nyomjak egy Hard Resetet. Ez megtörtént, boldogság működik az új rendszer.

Na de persze nem lehetek boldog sajnos, ugyanis az alábbi probléma állt elő.

32 gigás verzió, eddig mindig 24-25 giga volt ebből a használható. Most csak 10 gigát ír ki használhatónak, bár azt tudja, hogy a teljes terület 32.

Megnéztem a tárhely menüpontban mi lehet a gond, és azt írja hogy a System Data 21.52 gigát vesz el. Khm. Kicsit soknak érzem. Gyanítom, hogy az elszaródott update közben valahogy a régi rendszer is fent maradhatott vagy nem tudom.

Többször hard reseteltem, de nem segített.

Kérlek segítsetek, hogy oldhatom meg, hogy a végén a gyári Lollipop legyen rajta, csak normálisan visszakapjam a 25 giga használható tárhelyem ( A készülék gyári, nem rootolt meg ilyenek.)

Ha tudtok segíteni, kicsit analfabéta nyelven kérlek Titeket, mert Androidban még nem turkáltam sosem. Köszönöm.

(#9996) bajaki válasza fery02 (#9994) üzenetére


bajaki
őstag

Sikerült, köszi! :R

(#9997) Nightman1


Nightman1
tag

Sziasztok,segítséget kérek! Már 3 hete hogy elejtettem a g2-t,javítás nem volt garis,kész lett,de a sim-tálca elkeveredett valahol a szervízben,amit nem ismernek el,így rendeltem egyet,ma megjött,átvettem a sim tálcát,ami az Istennek nem ment be a helyére,kiderült,kilazult az egyik sim-érintkező,ami közben ki is esett.
Ez Kecskeméten volt,az ottani LG szervízben,akik azonnal közölték,hogy ők nem is vállalják a javítást.
Arról beszéltek hogy hidegforrasztással kellene visszatenni,vagy mindenestől az egész alaplapot cserélni.
Találtam Kecskeméten olyat aki segít,de ő se ígérte biztosra. Ha nem megy neki sem,van aki tudna nekem segíteni? :((

(#9998) Doky586 válasza Nightman1 (#9997) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a "hidegforrasztás" az a elrontott v rossz v gányolt forrasztás szinonimája...

(#9999) stefi68


stefi68
addikt

Van olyan, hogy hidegforrasztás.
Annál az összekötendő elemeket igen nagy nyomással préselik össze úgy, hogy az azok közt elhelyezett lágyabb fém a nyomás hatására megolvad és rögzíti azokat.

Nem hinném, hogy pont áramköri elemeket, csatlakozókat préselgetnének így össze.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#10000) extasymajom válasza RomiJosy (#9990) üzenetére


extasymajom
tag

figyu van egy alaplapom amit kiprobálhatsz ha van még kedved kisérletezgetni.
csak ossze kell hozzni egy találkát.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.