Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Impressa válasza Tompie (#9200) üzenetére


Impressa
őstag

Mert még hátra van az utolsó lépés, aktívvá kell tenni a partíciót. A win 7 saját lemezkezelőjével meg tudod csinálni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9202) Tompie válasza Impressa (#9201) üzenetére


Tompie
őstag

A windows lemezkezelésben már látja nem lefoglaltként, de ott meg tudom majd formázni és akkor elvileg előkerül.
De nem engedi, azt mondja érvénytelen csomagnév.

[ Szerkesztve ]

(#9203) Tompie válasza Tompie (#9202) üzenetére


Tompie
őstag

Windows telepítő sem engedte kezelni, mert valami túl sok meghajtó van, volt egy nem tudom mire való üres 29Gb-s töröltem, így most már jó, igaz előröl kell kezdenem a telepítést de nem érdekel csak legyen jó most már :)

(#9204) DonMaster válasza Tompie (#9203) üzenetére


DonMaster
addikt

aza 29gb a recovery particio

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9205) Tompie válasza DonMaster (#9204) üzenetére


Tompie
őstag

nem hiszem, mert volt még egy 29Gb-s rendszer partíció, ez meg egy sima üres volt

(#9206) DonMaster válasza Tompie (#9205) üzenetére


DonMaster
addikt

pont azért mert óüres votl ekel legyen egy 1 gb recovery particio amia 29gb -ra csinál recovert bahonna tudod bacupolni , emiat nem érdemes változtatni a particiok méretét én is meg változtattma nem is megy a recovery-m már

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9207) Tompie válasza DonMaster (#9206) üzenetére


Tompie
őstag

Most már mindegy :)
De akkor meg nem engedte particionálni a vinyót mert hogy túl sok partíció van rajta.
1. kb 29Gb rendszer típusó partíció
2. 29Gb üres
3. 800 akárhány Gb
4. 1.1Gb
és mikor abból a 800 akárhány Gb-ból levettem 50Gb-t a win7-nek utána az abból megmaradt helyre nem engedett létrehozni partíciót.

Amúgy ez a Lenovo U510 gép nekem kicsit lomhának tűnik a boot legalábbis mindenképp :) vagy kell valami extra beállítás? :)
(Win7 Home Premium 64bit, AHCI be van kapcsolva úgy telepítettem, minden driver fent van)

(#9208) Impressa válasza Tompie (#9207) üzenetére


Impressa
őstag

Amúgy ez a Lenovo U510 gép nekem kicsit lomhának tűnik a boot legalábbis mindenképp :) vagy kell valami extra beállítás?
Nincs semmi extra beállítás. Ha a boot idő sok ( kb.1,5-2 perc) az a HDD számlájára írható, mivel 5400 rpm-es, + ha sok program indul a rendszerrel együtt. Egy 7200-as, sok javítana a dolgon, de az SSD-re váltás megváltás. :D Nekem folyamatosan gondom volt a vinyóval, nem bírta a terhelést, aztán jött az SSD, és minden problémám megszűnt. A BOOT idő is 16 sec. lett. :D

Érdemes, amit írtál a partíciókról, a win 7 topikban érdemes lett volna rákérdezned, mert, még én sem találkoztam ilyen problémával. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9209) -conrad- válasza Impressa (#9208) üzenetére


-conrad-
addikt

Sziasztok,

ennél a gépnél kellene külön meghajtóként látnom az SSD-t?

(#9210) DonMaster válasza Tompie (#9207) üzenetére


DonMaster
addikt

nem ezt irtad ez azért volt mert nem uefi-s win7-et tettél rá hanem simát, a sima az mbr particios az mbr-nél 5 particio lehet csak 1 winchesterböl, az uefi-s rendszernél ami gyorsabb is indulésban azon gpt rendszer van ami többet is enged.
-conrad-
nem kéne az bele van integrálva a rendszer inditást gyorsitja nekem win8-al sima g500-al elindul a normál inditásban 16sec alat

de oda is van irva az egy hhd hibrid hd, egyben vana ketö nem látod de van valami intel rapid program az kezeli azt ted fel gyárto oldal és gyorsabb lesz a rendszered 3-4 indulás után

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9211) Impressa válasza -conrad- (#9209) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ez egy SSHD (hibrid meghajtó), ahogy DonMaster is írta, csak gyorsítótárként funkcionálnak a NAND chipek.
Válaszoljak is a kérdésedre :D nem kell külön látnod -nem is fogod - az SSD-t. :)

(#9210) DonMaster ez így van( most olvastam utána), hogy csak az elsődleges partíciók száma van korlátozva, utána, amíg vannak betűjelek, addig biztosan tudsz partíciókat létrehozni.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9212) Tompie válasza DonMaster (#9210) üzenetére


Tompie
őstag

Csináltam egy UEFI-s pendrive-t, azért gondolom hogy UEFI-s mert a win64 isoban van efi mappa, illetve amivel csináltam Rufus, ott is a formázásnál GPT partíciós séma UEFI-s gépekhez (vagy itt MBR partíciós séma UEFI-s gépekhez-t kellett volna választani?) volt kiválasztva, FAT32-re formázva.
Biosban átállítottam a boot mode-ot UEFI-ra, bootoláskor viszont csak a Sart Windows-ig jön be a boot aztán semmi kifagy.
MI lehet a probléma?
Lehet ez a gép nem támogatja, az alaplap vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#9213) Nordik


Nordik
őstag

G500-as laptopba csak ugy tudok SSD-t rakni ha a jelenlegi merevlemezt kiveszem?

(#9214) Impressa válasza Nordik (#9213) üzenetére


Impressa
őstag

Az az egyik lehetőséged, amit írsz, de kiveheted az ODD-t is, és egy optibay keret beiktatásával beteheted oda is az SSD-t.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9215) Nordik válasza Impressa (#9214) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Illetve ezek a hibrid merevlemezek mennyivel hoznak sebesség terén javulást? Csak mert nem annyira drágák mint az SSD és nagyobb tárhellyel is kaphatók.

(#9216) DonMaster válasza Tompie (#9212) üzenetére


DonMaster
addikt

szia ha a iosban beálitodtad hoyg only uefi akkor csak is uefi-sen fog menni , én is pendrive al csináltam meg , és rufusal irtam a penre a rendszert , onna telepitettme viszotn a particios tábla mait teljesen törölni kelet a particiokat , full üres volt nekem , utána , de azota is fut az uefi-vel rendesen, ha feltelepitedted és biosban uefi-n van és nem indeul máűrmitn azt kel irja hogy nincs megfelelö boot vagyis rendszer a gépen ha ezt irja akkor rosszul sikerült és mbr -es nem uefi-s gép let. ujra kel huzni akor 0-rol megint , viszont ha ez lenne akor biosban át váltasz fisth boot-ra és akkor elindul, ahoyg olvason valoszinüleg valami windows hiba lehet a háttérben az nem a gép hibája szerintem rosz a win amit rátettél , probáld meg penröl rendszervisszaálitási modbna elinditani,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9217) Tompie válasza DonMaster (#9216) üzenetére


Tompie
őstag

A mostani rendszer az MBR-es bebootol ha a biost visszaállítom de pendriveról sehogy sem akar bebootolni uefi módban :-(
Ugyanez a win lemezről meg olyan szépen felment csak az ugye MBR.
A pendrive boot telepítő Starting Windowsig jut, azt figyeltem meg hogy egy kis időre a kép felső részén egy kis időre ilyen vékony kis színes csíkok jelennek meg majd mikor eltűnnek akkor annyi és semerre.

[ Szerkesztve ]

(#9218) DonMaster válasza Tompie (#9217) üzenetére


DonMaster
addikt

uefi modban a pendrive vagyis usb botot on -on van? nézd meg biosban uefi modnban felekl ismerje hoyg a pendrive uefi-s

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9219) Tompie válasza DonMaster (#9218) üzenetére


Tompie
őstag

felismeri a biosban meg is jelenik.

(#9220) DonMaster válasza Tompie (#9219) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor valami más van ha auefi nek felismeri hyog tud onana bootolni más lehet a háttérben ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9221) Tompie válasza DonMaster (#9220) üzenetére


Tompie
őstag

Mivel lemezről szépen felment a win, az efi mappa lehet rossz? de már megcsináltam újra is ez alapján mert a lemezen is volt egy efi mappa azzal sem ment meg azzal sem amit én csináltam, és akkor sem bootol.

[ Szerkesztve ]

(#9222) DonMaster válasza Tompie (#9221) üzenetére


DonMaster
addikt

én is ez alapján csináltam meg és uefi-re tettem a biost elöte és nekem megy , valami softveres gebasz van . de ha nem használod az uefi-t és nem gpt- particiokat akrsz ami védettebb az mbr-nél akkor használd a isma mbr-es nem uefi-s windows-t semmi érdem leges különbséget nem fogzs észre venni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9223) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Haveromnak van egy Lenovo G580 notebookja :[link]
Minimálisan játékra is használná de akad rajta minden. Tudjuk, hogy nem egy erőmű de szerintünk ennél azért jobban kéne teljesítenie. GT630 van benne ha jól emlékszem.

Dirt3 full minimumon egyszerűen élvezhetetlen.

Ha ti találkoznátok hasonló szituval mit néznétek meg a notin először?
Milyen teszteket csináljunk rajta? (utána belinkelném ide, hogy megmondjátok minden rendben van e)

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9224) Tompie


Tompie
őstag

Lenovo U510-en a következőt tapasztalom:

Frissen felrakott rendszer (win 7 home premium x64) indításakor, a színes logó betöltése után perceking fekete a képernyő? Csak ezután üdvözöl és tölti be az asztalt.

Megoldás ? valaki? :-)

köszönöm

(#9225) Predator2 válasza Predator2 (#9223) üzenetére


Predator2
addikt

Csináltattam vele képeket hátha előbb találunk megoldást a problémára.

http://imageshack.com/a/img199/2448/awnu.jpg
http://imageshack.com/a/img826/6456/d8k3.jpg
http://imageshack.com/a/img43/1876/w8qt.jpg
http://imageshack.com/a/img844/6543/z6ag.jpg
http://imageshack.com/a/img202/2951/clkg.jpg
http://imageshack.com/a/img822/6780/acyu.jpg

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9226) szekra válasza Predator2 (#9223) üzenetére


szekra
őstag

Allitsd be elsodleges vga-nak a gt630at. Egyebkent nekem is beakanak a jatekok ha nem korlatozom le a cpu-t, de ezt a throttling miatt csinalja, kuldom majd miatta szevizbe..

(#9227) Predator2 válasza szekra (#9226) üzenetére


Predator2
addikt

Mit értesz cpu korlátozás alatt? Illetve azt hogyan is kell?

"de ezt a throttling miatt csinalja"

Nézd el a tudatlanságom de az micsoda?

Ezt írta haverom:

mer úgy szokott lenni
elindítom a játékot
3-4 percig szépen megy ,akadás mentesen
utána meg már kezdi a szaggatást

És még egy teszt:[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9228) sch_a válasza Predator2 (#9227) üzenetére


sch_a
addikt

CPU throttling. Újra kell pasztázni/kitakarítani. Nekem megcsinálták garanciában.

(#9229) Predator2 válasza sch_a (#9228) üzenetére


Predator2
addikt

És szerintetek ennek a notinak is az lesz a baja? A képek és a tesztek is erre utalnak?
Emiatt akad minden?

És ha itt is ez a gond mennyi időbe telik a szerviznek megcsinálni? Neked mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9230) sch_a válasza Predator2 (#9229) üzenetére


sch_a
addikt

Egyértelmű, hogy az a baj. Az alsó grafikonon írja is. Hét elején viszik, a hét végén hozzák. De most az ünnepek miatt biztos vannak csúszások. Arról is volt szó, hogy január 1-től Magyarországon is lesz szerviz.

(#9231) Predator2 válasza sch_a (#9230) üzenetére


Predator2
addikt

És hogyan működik ez pontosan?

Írni kell egy levelet nekik amiben leírja, hogy mi a baj/ mit tapasztalt?

Hová kell pontosan küldeni? A laptopszalonba (ott vette) vagy magához a gyártóhoz?

Nálad ez hogy volt?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9232) szekra válasza Predator2 (#9227) üzenetére


szekra
őstag

Energiagazdalkodasi beallitasokban be lehet allitani a cpu maximalis teljesitmenyet. En 80%on hasznalom, igy nem akad a jatek, nem forrosodik a laptop.

Igen, ez az egy ido utan elkezd akadozni a jatek hiba egyertelmu a cpu throttlingolasa miatt van, azaz annyira tulmelegszik, hogy automatikusan lekorlatozza a cpu teljesitmenyet, ilyenkor ugye megakad a jatek, majd megint ujra kezdi, tulmelegszik, leveszi a teljesitmenyt, megakad a jatek stb stb..

Ez alapvetoen nem egeszseges, ennek nem igy kellene mukodnie, nem akarok hulyeseget mondani de szerintem 95 fok alatt ilyet nem kene csinalnia. (Nemem olyan 84 fok korul mar throttlingol)

Garancia: a haverod biztos kapott egy garanciajegyet, azon rajta van egy telefonszam, illetve, hogy miket kell csinalni. Felhivod ezt az ingyenes szamot, elmondod mi a baj, garijegyet, szamlat lefenymasolod, lemented a dolgaidat, becsomagolod. Remelhetoleg masnap jon az UPS, kiviszi Lengyelorszagba, 1 het mulva kapod is vissza.

(#9233) DonMaster válasza szekra (#9232) üzenetére


DonMaster
addikt

win8 ban hol van ez a beálitás? mármitn a cpu 805-ra levétele? mert win7-nél még meg találtam de win8-al használom most és jol jönne föleg amikor akurol megy akkro böven elég ha csak 505-on megy aproci kevesbbet fogyaszt legalább

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9234) Predator2 válasza szekra (#9232) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm/köszöni a segítséget.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9235) szekra válasza DonMaster (#9233) üzenetére


szekra
őstag

Ezt a kerdest passzolom, tedd fel szerintem win8 topikban, biztos fognak tudni segiteni.

Predator2: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#9236) Predator2 válasza szekra (#9235) üzenetére


Predator2
addikt

Másik topicban egy srác azt írta, hogy nem hiszi, hogy gariban ezt javítani fogják:[link]

Remélem téved/rosszul tudja.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9237) szekra válasza Predator2 (#9236) üzenetére


szekra
őstag

Teved & rosszul tudja. Lenovo vallal erre a hibara garanciat, rossz gyari pasztazas, szeriahiba. Tapasztalatbol mondom, havernak is javitottak, illetve keress ra a forumon, tobbeknek is volt ilyen problema azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#9238) Predator2 válasza szekra (#9237) üzenetére


Predator2
addikt

Megnyugodtam köszönöm.

Haverom megcsinálta amit tanácsoltatok és bevált. Bár még bebe röccen néha de érezhetően jobban megy mint előtte.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9239) giorgio020


giorgio020
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi laptopról tudtok-e bővebb információval szolgálni, mint például megbízhatóság, használhatóság meg ilyesmik, továbbá érdekelne, hogy valaki tud-e valamit ezekről az sshd megoldásokról, multimédiás használatra kellene a gép és néha napján játszanék is rajta régebbi játékokkal, 162 ezerért hirdetik most 3 év garanciával a laptopszalonban.
Lenovo IdeaPad G500 laptop
(Intel® Core™ i5-3230M Processzor / 4GB / 1TB + 8GB / AMD Radeon HD 8570M / DOS / Fekete)
Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#9240) myke01 válasza Predator2 (#9238) üzenetére


myke01
senior tag

Ne aggódjon a haverod ! :) Szériahibáról van szó ,szinte mindannyiunk G580-asa "csinálja" az általad említett 'jelenséget' : link

(#9241) Predator2 válasza myke01 (#9240) üzenetére


Predator2
addikt

Már nem aggódik :) Januárban elküldi gariba.

Neked megcsinálták már? Mennyi ideig tartott? Felhívtad őket elmondtad mi a hiba aztán minden ment rendesen magától? Tesztet vagy valamit kellett mellé csatolnod?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9242) myke01 válasza Predator2 (#9241) üzenetére


myke01
senior tag

Bocs,de mobilról vagyok.Elnézést kérek előre is a helyesirási hibakért,elütésekért.
Röviden, tömören:nem küldtem még be,mert időközben külföldre távoztam huzamosabb időre. Felvettem a kapcsolatot az ugyfélszolgalattal "házi " CPU-pasztazas ügyében,ami több email-váltással tisztazódott is. Ha érdekel az emailek tartalma,akkor priviben el tudom kuldeni.

(#9243) Predator2 válasza myke01 (#9242) üzenetére


Predator2
addikt

Érdekel.

Jöhet akár ide Ph-ra vagy a blaskogabor1@gmail.com címre

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9244) DonMaster válasza myke01 (#9242) üzenetére


DonMaster
addikt

mondjuk leirhatod a lényeget ide is szerintem mást is érdkel, pl
lehet házilag , gari vesztésel jár vagy nem?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9245) sevcsenko


sevcsenko
csendes tag

Sziasztok,

A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi két konfigurációval kapcsolatosan:
[link]
[link]

E két konfiguráció között gondolkozom és a kérdéses terület az, hogy a M490S "elbírná-e" a HD (1080P) filmek kivetítését az LCD Tv-mel összekötve vagy inkább a G500 a jobb választás aminek a processzora jobb viszont gyengébb a videokártyája!?

Előre is köszi
Üdv
sev

(#9246) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy z510es laptopot és most telepitem rá a win7et. Minden drivert felraktam már rá amiket a gyártó honlapjáról szedtem le a megfelelő op rendszerhez, viszont a vga drivert nem engedi mert azt irja hogy előbb Intel drivert kell felrakni? Ez most hogy is működik? Mivel nvidia 740es vga van benne gondoltam, hogy csak az nvidia drivert kéne felrakni de akkor ezek szerint szedjem le előbb az intel vga drivert (még ha nem is az alap integrált intel vga van benne) és utána az nvidiát? Vagy hogyan kéne? Köszi!

(#9247) Impressa válasza Sev!er (#9246) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Mindig az iGPU driverét kell felrakni először, és utána mehet a dGPU driverje is. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9248) Sev!er válasza Impressa (#9247) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszönöm szépen! már telepítem is! :R

(#9249) EasyKnight válasza sevcsenko (#9245) üzenetére


EasyKnight
tag

Kolleginám szerint a(z) M490S is elbírja a HD filmezést... :)

(#9250) benecz


benecz
tag

Üdv!
Segítséget kérnék:
U510-es laptopomnak nem működig a touchpad gördítés funkciója.
Tudna valaki segíteni?
Rákerestem,töltöttem le vmi drivert de az sem segített...
Win 8 fut a gépen,és nagyon zavaró ez a dolog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.