Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) 426os válasza ferike36 (#9600) üzenetére


426os
őstag

Supported Systems
Lenovo G480 (2184, 20149), G580 (2189, 20150), G780

.

(#9602) ferike36 válasza 426os (#9601) üzenetére


ferike36
tag

...köszönöm....bár akkor minek van a g580 driverei közt a 8.1-hez driver, ha fel se megy és nem jó hozzá...amit most küldtél az felment..kipróbálom...na itt aztán minden van, csak görgetés nincs a beállításoknál, van dupla kattintástól kezdve minden baromság, csak görgetés beállítás nincs benne pfff

[ Szerkesztve ]

(#9603) SFAkos válasza ferike36 (#9602) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nálam fent van a drivere win 8.1-en és működik az egyujjas is... Kicsit korábban volt téma.

(#9604) ferike36 válasza SFAkos (#9603) üzenetére


ferike36
tag

de leírtam, hogy milyen hibákat ír ki, fentebb...olvasd el+most amit előbb ajánlottak, az viszont mondom felment, de ott görgetés beállításnak nyoma sincs, más ezer beállítás van viszont tök feleslegesen rajta kívűl, (kattintások, egérmutató stb.) nekem is 8.1 van, de a g580-hoz nem ment fel a synaptic, hibákat írt ki installnál, meg nem talált synaptic cuccot meg ilyeneket irt ki, fentebb olvasd el

[ Szerkesztve ]

(#9605) se4ever2 válasza 426os (#9590) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

(#9606) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok!
Van egy új Lenovo z510 notebook, Freedos van rajta és Win7-et akarok rakni rá de ezt írja ki bootolásnál: has been blocked by the current security policy. A boot menüben probáltam átállítani az uefi-t --> legacy support-ra és az os compatibility--> other os-re ,de akkor se ismerte fel a win7 dvd-t.Valami megoldás van a problémára??mert láttam a hozzászólások között , hogy ezen a gépen sokan már win7 futattnak.

(#9607) petiwr


petiwr
senior tag

Most újítottam be egy u510 et nagyon szuper kis szerkezet jól össze rakott. Melegedni se akar hála.

(#9608) 426os válasza Plaguee (#9606) üzenetére


426os
őstag

Azt megpróbálhatod, hogy a biosban a Secure boot-ot letiltod (security fül),

.

(#9609) ferike36


ferike36
tag

...én már mindent megpróbáltam, amiket fentebb írtam touch pad drivereket...de egyetlen egy ami felment ugye abban nyoma sincs görgetés beállításnak...ennyit a touchpad görgetésről...+egy dolgot nem értek ebben a g580-ban, minden szép és csiriviri, de a lényeg nincs rajta, HDD led, minden szar led világít, töltés meg totál felesleges dolgok elöl lent, de HDD led ami kéne az nincs...hogy lássam is mi történik, marhajó

(#9610) myke01 válasza ferike36 (#9609) üzenetére


myke01
senior tag

A LED-eket én is hiányolom (Num Lock , HDD) .De ezeknek a hiányát tudtuk ,amikor megvettük :) . (Egyébként az enyémen csak 3 LED van :D .)

Amivel én nagyon nem vagyok megelégedve, az a kijelző minősége (írtam már régebben is) , fakók ,halványak a színei . Tompa tónusúak a kontrasztok ,lehetne szebb is . Egyébként G580AH-ról (20150) beszélek. Nálam mindig 100%-on kell legyen a fényerő ,különben sötét a képernyő. G580 tulajok, a ti masinátoknál mennyi az optimális %-os fényerő ,ami nem túl sötét ,és nem túl világos ?

Kicsit OFF-ba viszem a témát : mivel lehetne maradéktalanul letakarítani az integrált VGA driverét ,milyen progival ? Nálam még soha nem volt fent a gyári driver (Lenovo oldaláról származó ,vagy a DVD-ről) , az Intel oldaláról származót telepítettem fel rendszer telepítés után . Elképzelhető ,hogy ez lehet a "fenti" probléma okozója ?

[ Szerkesztve ]

(#9611) ferike36 válasza myke01 (#9610) üzenetére


ferike36
tag

A kijelzőt én pl. fél fényerőn használom, mert írtózatos nagy a fényereje a lenovo g580-nak, amúgy meg észre vettem, hogy igen, kicsit nem annyira éles, ezért minél jobban kihajtom a kijelzőt, kicsit jobban mint amire szükségem van, hátrébb hajtom még, és akkor élesen látok rajta mindent, ha felém van nagyjából, akkor fakó kicsikét talán igen. Amúgy jaja, a hdd és numlock led nagyon hiányzik...a többi totál felesleges led persze rajta van...

(#9612) Plaguee válasza 426os (#9608) üzenetére


Plaguee
tag

Nálam a security fülben csak jelszavat lehet állitani. security boot beálitás nálam sehol sincsen:s

(#9613) 426os válasza Plaguee (#9612) üzenetére


426os
őstag

Pedig ott kell lennie kb a képernyő alsó felében ha jól emlékszem. Nem security, hanem Secure boot. Nekem ott van, lehet állítani (enabled-disabled), illetve az alatta lévő sorban kiírja milyen státuszban van éppen.
Így kellene kinézi neki:[link]

.

(#9614) myke01 válasza ferike36 (#9611) üzenetére


myke01
senior tag

Hát az cool :D !

A Windows Mobilközpontban ha rákattintok a fényerő csúszkára akkor az '84'-el jelzi a max. fényerőt ,gondolom ennek semmi köze az egész "történethez" . Valószínű mindenkinél 84 a max. fényerő :) .
DE ha megnézné valaki ,megköszönném .

Ha stílusosan akarom kifejezni magam :) ,akkor "100%" ,hogy valami nem stimmel a kijelző ,fényerő,driver környékén.

(#9615) ferike36 válasza myke01 (#9614) üzenetére


ferike36
tag

:D Jaja, valami nem kóser lehet, bár nekem amit mutat a win 8.1 csúszka, hogy ha max.-ra teszem vakít nagyon erős a fénye, ezért használom fél fényerőn eleve+jobban hátrahajtom mint ami kén e a kijelzőt kicsit, így éles nagyjából :D +mobilcsúszkát hol nézzem meg neked, azt a 84 százalékot, hogy nekem is annyit ír e, mit értesz windows mobilcsúszkán hol van

[ Szerkesztve ]

(#9616) Plaguee válasza 426os (#9613) üzenetére


Plaguee
tag

A boot menüben visszaállítottam a boot mode-t uefi-ra és csak úgy lehetettt beállítani a secure boot enable-re ,de mosst ugyanúgy kijön ez a hiba üzenet: "has been blocked by the current security policy". Nálad is a bios 3.7 vers. ?

(#9617) 426os válasza Plaguee (#9616) üzenetére


426os
őstag

Most csak HWinfo64-el tudom megnézni a bios verziómat: [link]
Csinálj egy EFI-s Windows7 telepítőt egy pendrive-ra és azzal próbáld a Secure boot-ot letiltva. Más ötletem nincs.

.

(#9618) myke01 válasza ferike36 (#9615) üzenetére


myke01
senior tag

Ha 8.1 akkor tárgytalan ,az enyém még W7 64 bit (sajnos) .
Egyébként a vezérlőpulton belül találod "Windows Mobilközpont" néven .

(#9619) Plaguee válasza 426os (#9617) üzenetére


Plaguee
tag

Nálam is ugyanez a verzió van, nem értem miért nem jó:S Megpróbálom akkor a pendrive-s telepítést, köszi a segítséget!!!

(#9620) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Készülök egy Lenovo Z510-et venni (Intel Pentium 3550M + 740M). Két lehetőség van, vagy a Laptopszalonból venném vagy az iPonról. Viszont az utóbbi webáruházban 1TB HDD + 8GB SSD van feltüntetve. Cikkszám alapján máshol nincs benne, hogy SSHD-val lenne felszerelve. Most akkor lézetik ebben a kategóriában ilyen vagy nem?

sudo rm -rf /*

(#9621) Torry válasza Mr.C (#9620) üzenetére


Torry
addikt

A konkrét kérdésedre nem tudom a választ, egyszerűbb az ipont felhívni.
Viszont mindenképpen a laptopszalonból venném a +1 év gar miatt, az SSHD helyett inkább egy 120-as rendes SSD-t tennék bele.

(#9622) Mr.C válasza Torry (#9621) üzenetére


Mr.C
őstag

Az SSD egyenlőre még eléggé többletköltség nekem, de egy év használat után biztos szerelek bele. Sajnos nem lehet az 1 terás helyett kérni SSD-t

(#9623) taip: Na ezaz, most vagy laptopszalon és pozitívan csalódok hogy mégis van benne, vagy iPon és negatívan hogy nincs. :D

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#9623) taip válasza Mr.C (#9620) üzenetére


taip
senior tag

Ez érdekes, mert van olyan Z510-es (azt hiszem az i5-4200M procis), amelyiknél pont fordítva van. Tehát a Laptopszalon szerint van benne 8GB SSD, az Ipon szerint nincs. Ugyanaz a cikkszám mindkét helyen.

Most akkor kinek van igaza, melyik az elírás, mennyire lehet benne bízni?

Mondjuk én akkor sem kérnék az 1 terás HDD helyett kis kapacitású SSD-t, ha lehetne.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9624) 426os válasza Mr.C (#9620) üzenetére


426os
őstag

Kérdezz rá konkrétan az ipon-nál, de gyanítom, hogy elírás, mert nekem is 59-403839 van és ebben sima WD hdd van (és másnak is). Ne ez legyen a döntő érv, ha később raksz bele egy igazi ssd-t az sokkal nagyobbat dob rajta. Indulásnál így sem tököl sokat, máshol meg nem nagyon jelent pluszt az SSHD.

Egyébként nem tudom megérteni, hogy a gyártók miért nem képesek minden modellhez készíteni egy részletes táblázatot, amiben a különböző cikkszámokhoz feltüntetik, hogy pontosan mit is tartalmaz. Tudom, hogy sokféle felszeretlség van, sok munka lenne minden egyes modellnél mindet feltüntetni, de a gyárban úgy is van egy adatbázis, ahol ezek szerepelnek. Ha ezt valemelyik gyártó (jelen esetben a Lenovo) publikálná az szerintem precizitást, korrektséget sugallna és biztosan nyerne pár vevőt. Bár tény, hogy jobban hangzik az "up to latest Core i7 processors"...

.

(#9625) csajszi29 válasza taip (#9623) üzenetére


csajszi29
tag

Én arra nem alapoznék, hogy van benne 8 GB SSD az 1TB mellett..én pont most jártam úgy (bár én az edigitalnal), hogy a honlapon írták de a valóságban meg persze nincs benne. Ez szerintem azért van mert egy csomó helyen csak kimásolják az internetről a laptopok tulajdonságait és nem is figyelik pontosan, hogy az adott példányban mi van és mi nincs.

Xiaomi Redmi Note 10

(#9626) taip válasza csajszi29 (#9625) üzenetére


taip
senior tag

Pedig nagyon nem mindegy, hogy van-e vagy nincs. Akár döntési szempont is lehet.
Arról nem is beszélve, hogy olyanra is kíváncsi lennék, hogy milyen gyártmányú a HDD benne. (Kíváncsi lennék, melyik kereskedő tudna erre válaszolni.)

Most tényleg csak úgy működik, hogy megrendelem neten, megkapom, megnézem és ha nem jó, visszaküldöm?

Edigital meg elég érdekes laptop vonalon... 2. és 3. generációs procival szerelt laptopokat még kínálnak, de egy rakás 4. generációsra meg azt írják, hogy kifutott, már nem forgalmazzák. :F

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9627) csajszi29 válasza taip (#9626) üzenetére


csajszi29
tag

Igen, nálam is az volt a döntési szempont, hogy a neten azt írták, hogy van benne (bár úgy hallottam, hogy azt a 8GB SSD-t annyira nem érezni, de azért mégis). Amúgy kíváncsi vagyok, hogy másik helyen (még laptop-hu-n néztem, ott lett-e volna benne, vagy oda is csak kiírták) van-e benne. Nekem egy G500-asom van, szerettem volna ha van benne SSD de hát ha nincs hát nincs (sajnos nem volt lehetőségem máshonnan vásárolni). Majd később fejlesztem még egy kicsit. És aki a neten rendeli házhoz? Merthogy ilyen is van.. Az eladók hanyagsága miatt kell visszaküldenie a gépet.
Nem értem, hogy miért nem tudják pontosan kiírni az adatokat, nem tartana sokáig megnézni a laptopok dobozán..sokszor még a szériaszám sem helyes. Például én az iponnál kiakadtam amikor annyit láttam a videokártyához írva, hogy HD Graphics 3000/4000/5000 stb. Most döntsem el, hogy melyik? Mert adott árért nyilván nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 10

(#9628) taip válasza csajszi29 (#9627) üzenetére


taip
senior tag

Majd később fejlesztem még egy kicsit

Csak az a baj, hogy utólag már csak cserélni tudsz, nem tudod "hozzárakni" az SSD részt, hiszen a 8GB az a hibrid rendszer része, a vinyó házán belül van.
Az egy más kérdés, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy a HDD megtartása mellett, az optikai meghajtó helyére megy egy önálló SSD, ami nyilván sokkal nagyobb lenne, mint 8GB, szóval valószínűleg sokat számítana.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9629) 426os válasza csajszi29 (#9627) üzenetére


426os
őstag

Egyébként ha neten rendeled, akkor 8 napon belül bármilyen indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól
de viszont:
1. a boltnak 30 napja van visszautalni a pénzed, így rögtön nem is tudsz mást venni helyette.
2. eredeti állapotában csomagolásában kell visszaküldened, ezzel nincs is gond, viszont amire figyelni kell az az előre telepített oprendszer, ha azt legyalulod, módosítod (legyen az DOS, Linux, Windows) akkor abba beleköthetnek

.

(#9630) csajszi29 válasza 426os (#9629) üzenetére


csajszi29
tag

Igen, tudom, hogy van 8 nap a netes rendelésekre. Lényegében a gépemmel meg vagyok elégedve, mert megfelelően működik és nem volt felbontva a doboza a vásárlás előtt (sajnos ma már köztudott dolog, hogy rendszeresen visszapakolják a dobozokba a visszavitt cuccokat). Nos igen..a windows már rá lett pakolva, teljesen testre lett szabva. Azért írtam nekik e-mailt, minimum egy vásárlási utalványt vagy valamit adjanak.

Ja és még valami: én úgy tudom, hogy eredeti csomagolást nem kérhetnek, ez jogszabályba van foglalva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 10

(#9631) ferike36


ferike36
tag

..úgy látom másoknak nincs gondja a fakó kijelzővel..no meg a hdd és numlock led hiányával..no meg a touchpad görgetés nem működésével...

(#9632) 426os válasza csajszi29 (#9630) üzenetére


426os
őstag

Jogszabály szerint valóban nem kell az eredeti csomagolás, de azért szerintem legyünk annyira korrektek, hogy kipróbáláskor nem az első dolgunk kidobni. Meg amúgy is visszaküldés esetén a lehető legjobb, ha az eredeti dobozban küldi vissza az ember.

.

(#9633) hardverhudi


hardverhudi
tag

z510-nél valóban össze vissza van az SSHD és a sima HDD-s verzió.
A laptopszalonnál úgy volt ahogy neten is írták,mikor én vettem az enyémet.
Mondjuk az volt fura hogy a bill. világítás is olyan hogy vagy benne van vagy nem.
Ezt a bill.-en lévő feliratból tudták nekem megmondani.
Ugyanis a drágább SSHD-s modellbe nem volt bill. világítás. Míg ami olcsóbb volt de sima HDD-s benne volt. :W :Y
Sajnos nincs olyan hogy "alapfelszerelt" és "jólfelszerelt" gép.

(#9634) csajszi29 válasza ferike36 (#9631) üzenetére


csajszi29
tag

Milyen típusú laptopban nincs görgető a touchpad-en? Csak mert én is azt hittem, hogy a G500-as laposomban nincs, de kiderült, hogy 2 ujjal kell görgetni :D

Xiaomi Redmi Note 10

(#9635) ferike36 válasza csajszi29 (#9634) üzenetére


ferike36
tag

G580, fentebb írtam, hogy a gyári amit a lenovo g580-hoz le lehet tölteni 8.1-hez, fel se ment, mert kiírta nincs is synaptic eszköz a notiban, mondom ez hülye...aztán egy másikat szedtem le itt valaki írta, az 480-hoz való, és az felment, de görgetés beállításnak nyoma sincs benne, csak dupla kattintás meg sebesség stb. tehát megint csak nincs görgetés, nem hogy egy két újjas se, semilyen. +ogy görgessek két újjal, mi ez az idióta új dolog? :F

[ Szerkesztve ]

(#9636) csajszi29 válasza ferike36 (#9635) üzenetére


csajszi29
tag

Hát..azért még próbálkozz. Gondolom akkor nem win 8-at raktál rá, pedig szerintem nem véletlenül ajánlják azt az újabb laptopokhoz. Idiótaság vagy nem, én rögtön megszoktam a kétujjas görgetést.

Xiaomi Redmi Note 10

(#9637) ferike36 válasza csajszi29 (#9636) üzenetére


ferike36
tag

írtam, hogy win 8.1 van fent, nekem ami felment egyetlen egy driver, ott nem lehet görgetést bekapcsolni vagy állítani sem benne, minden mást igen, lehet, hogy menne? MIt csináljak, mit kell két újjal csinálni? Még sohanem görgettem két újjal, bár akármit csinálok a függőleges vonalon a toucpadon két újjal, semmit nem csinál

[ Szerkesztve ]

(#9638) csajszi29 válasza ferike36 (#9637) üzenetére


csajszi29
tag

Hát a touchpad jobb oldalán ugyanúgy görgetsz ahogy más laptopokon csak 2 ujjal. A Lenovo honalpjáról letöltött drivert próbáltad már? Én onnan töltöttem le és egyből ment, még beállításaim is vannak :D

Xiaomi Redmi Note 10

(#9639) ferike36 válasza csajszi29 (#9638) üzenetére


ferike36
tag

A lenovo weblapjáról igen, a g580-ashoz a win 8.1-hez töltöttem le igen a synapticot, DE nem települt fel, kitömörítés után nem talált synaptic eszközt, meg hibát írt ki, ekkor ajánlott itt valaki a g480-ashoz is meg ehhez is jó drivert, azt feltettem, és ebben már sokmindent lehet állítani, csak a görgetést nem, de lehet nem is kell ilyen beállításnak lenni a driver szoftverében, hanem egyből görgetne vele az ember, de a két újjad egymás alá rakod, vagy egy más mellé+ ennek mi értelme, nem érzékelni a touchpad az egy újjat, a vénkony vonalra rárakva? MIért kell két újj? Egy más mellett van a két újj, vagy egymás alatt? Ezt írja ki a synaptich-ra: "No Appropriate Driver to be Installed" Meg ilyet is irt ki, hogy nem található synaptich eszköz..azóta a másik drivert használom, de ott görgetés beállításnak nyoma sincs

[ Szerkesztve ]

(#9640) csajszi29 válasza ferike36 (#9639) üzenetére


csajszi29
tag

Egymás mellett van a két ujj, de ha úgy sem működik akkor nem tudom, hogy mi lehet a baj.

Xiaomi Redmi Note 10

(#9641) 426os válasza ferike36 (#9639) üzenetére


426os
őstag

Előfordulhat ám, hogy a tiedbe Elan touchpad került és nem Synaptics. Csinálj egy screenshotot a vezérlőpult egér beállítások panelről illetve a tp szoftverének felületéről, hátha tudunk mondani valami konkrétabbat.
Egyébként a két ujjas görgetés úgy néz ki, hogy a tp bármely részén leteszed egymás mellé a két ujjad (mondjuk 1cm távolságra, de ez nem igazán számít) és elkezded őket egyszerre mozgatni függőlegesen vagy vízszintesen, ahogy görgetni szeretnél. Alapból ennek mennie kellene..

Hardverhudi: Neked a Z510 pontosan melyik cikkszámú és mit tartalmaz? Világítós bill. pl?
Nekem ugye barna 59-403839, 3550m, gt740m, sima WD 1Tb HDD, világítás nélküli bill.

[ Szerkesztve ]

.

(#9642) ferike36 válasza 426os (#9641) üzenetére


ferike36
tag

[/-IMG][/L] és ebben görgetés beállításnak nyoma sincs+két újjal nem megy lefele semilyen weblap, nem görget, hiába két újjal húzom a tuocupadon lefele az újjam, nem megy egyik weblap se lefele nem görget

[ Szerkesztve ]

(#9643) csajszi29 válasza ferike36 (#9642) üzenetére


csajszi29
tag

Menj bele a jobb oldali piros ikonnal jelölt ELAN beállításokba!

Még azt próbáld meg, hogy a lefele helyett felfele görgeted, nekem fordítva volt először beállítva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 10

(#9644) 426os válasza ferike36 (#9642) üzenetére


426os
őstag

Itt van a kutya elásva. Az bizony egy Elan touchpad. Elan fül, utána katt az opciókra és lesz egy csomó beállítási lehetőség.

.

(#9645) ferike36 válasza csajszi29 (#9643) üzenetére


ferike36
tag

Az elanban nincs semmi, az eszközt mutatja írja ki, meg le tudom tiltani, meg milyen ikont jelentessen meg az elan, ennyi, semmi görgetés funkció állítás nincs, egyik almenüben sem, az elan alatt sem, nem görget sehogy, se vizszintesen 2 újjal, se lefele, se felfele, semmi, sehogy, megőrülök..

[ Szerkesztve ]

(#9646) ferike36 válasza 426os (#9644) üzenetére


ferike36
tag

Nekem nincs az elan fül alatt opciók, előbb leírtam mik vannak, eszközt mutatja, eszköz letiltása, meg ikon mit rakjon ki, ennyi...grr..szerintem ez nem is hozzávaló elan driver...ezt ajánlotta itt valaki, mert hogy jó 480 meg 580-hoz is...de minden szar beállítás van benne, csak görgetés nincs...

[ Szerkesztve ]

(#9647) csajszi29 válasza ferike36 (#9645) üzenetére


csajszi29
tag

Az ELAN-on belül menj bele az opciókba :D Ja..utána olvastam, hogy neked abban nincs opciók..hmm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 10

(#9648) ferike36 válasza csajszi29 (#9647) üzenetére


ferike36
tag

Most mondom hatodszorra, hogy nincs opciók ott benne, nincs opciók az elan fül alatt!

(#9649) csajszi29 válasza ferike36 (#9645) üzenetére


csajszi29
tag

Küldesz egy screen shotot az ELAN fülről?

Xiaomi Redmi Note 10

(#9650) 426os válasza ferike36 (#9646) üzenetére


426os
őstag

Én voltam, aki linkelte korábban azt a drivert (Google első találat, Lenovo honlapja, tuti jó).
Ez pedig egy korábban linkelt screenshot egy G580 egér beállításairól. Neked miben különbözik? Nem létezik, hogy nincs ott az a 3. gomb..
szerk: közben már látom.

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.