Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) DonMaster válasza benecz (#9250) üzenetére


DonMaster
addikt

ha friss rendszer akkor kell a gyári progija is , és azon belül bekell kapcsolni a scrool funkciot

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9252) sevcsenko válasza EasyKnight (#9249) üzenetére


sevcsenko
csendes tag

Köszi a tippet

(#9253) Tompie válasza benecz (#9250) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem win7 alatt működik, lenovo oldaláról töltöttem le a drivert.

(#9254) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy az újonnan vásárolt lenovo z510esem kék halált halt miközben telepítettem a windows updater által fontosnak ítélt frissítéseket? Aztán bekapcsoltam és semmi baja nem volt, újrakezdtem a frissítést és mind felment hiba nélkül. (win 7 x64) köszi előre is

(#9255) DonMaster válasza Sev!er (#9254) üzenetére


DonMaster
addikt

röviden leirva irta a kékhalálnál hoyg mi a hiba , azt irja , hogy ha msot látja elöszrö ezt a képet akor inditsa ujra blahblah, de ha már töbször akkor memoria hiba, szerintem a frisitéss telepitéskör ütközhete valami vagy belepiszkált olyan helyre ahova nem kellet volna és amiatt dobot kékhalált de ha 1x fodult elö és utána minden franko , akkor nem kell foglalkozni vele

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9256) HXY


HXY
addikt

Win 7-et telepítek egy régi Lenovo 3000 N200 notebookra.

Netezős gépnek még mindig kíváló.

ujjlenyomat olvasóhoz driver:[link]

A kártyaolvasóhoz pedig kompatibilitási módban mehet a Vistás driver.

De a CPU venti hol ki, hol bekapcsol.

Állítólag van valami NHC progi, és ahhoz profil, de a német fórumot már törölték.
Valaki el tudná küldeni nekem priviben a progit és hozzá tartozó profilt?

Minden Lenovosnak kellemes ünnepeket!

(#9257) Krisz79


Krisz79
őstag

Jó Reggelt!

Lenovo G500 -hoz tervezek venni SSD-t.
Az ODD helyére milyen beépitő keretet keressek?
Illetve mi takarja majd az ODD nyilás helyét?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9258) Krisz79 válasza Krisz79 (#9257) üzenetére


Krisz79
őstag

Ja és ebben gondolkodtam:

60GB Kingston 2.5 SATA3 SSDNow V300 SV300S37A/60G

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9259) Impressa válasza Krisz79 (#9257) üzenetére


Impressa
őstag

Neked is! :D

A beépítőkeret neve optibay

Illetve mi takarja majd az ODD nyilás helyét? az eleje le van fedve, de az ODD-ről lepattintható a külső idom, amit fel tudsz tenni a beépítőkeret elejére:[link][link]

Jó az SSD, amit választottál, de én a helyedben nagyobb kapacitásban gondolkoznék. 60 GB -14-17 K, míg a 120 GB 20-23 K között mozog. Ár/kapacitás arányban is jobban megéri a 120-as. Az élettartami is hosszabb. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9260) Krisz79 válasza Impressa (#9259) üzenetére


Krisz79
őstag

1 ilyen beépitő keret ára?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9261) Impressa válasza Krisz79 (#9260) üzenetére


Impressa
őstag

8-10K körül van az áruk. De nézz körül itt az aprón is.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9262) Krisz79 válasza Impressa (#9261) üzenetére


Krisz79
őstag

Olcsóbb megoldás esetleg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9263) Dell XPS válasza Krisz79 (#9262) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link]

Üdv, Dell XPS

(#9264) fravik válasza Krisz79 (#9262) üzenetére


fravik
tag

Én kb. 1500 Ft-ért rendeltem Hong Kong-ból... ebay, szerintem hülyeség erre egy 2-3 ezresnél többet költeni, teljesen ugyan az mind. ;)

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#9265) Nordik


Nordik
őstag

Miért jobb a gyártó oldalán található drivereket használni? Csak mert azok általában elavultak és ritkán frissítik őket. Azért kérdezem, mert ma körbenéztem és főleg Intel dolgokból találtam újabbat.

(#9266) Mardel válasza Nordik (#9265) üzenetére


Mardel
őstag

Mert a gyártó általában még módosít rajta, ellenőrzi, stb.
Sok esetben a windows nem is engedi feltelepíteni ami nem gyártótól jön, csak trükközve.
AMD Notebookokra való catalystja emg nem rajka fel a vga választót (hogy melyik progrma melyik vga-t hazsnálja igp, vagy dvga) csak a gyártótól származó.

De igazából ez arra van, hogy ne használj egy laptopot évekig.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9267) Nordik válasza Mardel (#9266) üzenetére


Nordik
őstag

Értem.

Azt észrevettem, hogy módosítanak rajta. De például a Windows Update illetve az Intel Driver Update is ajánlott fel mondjuk bluetooth és grafikai drivert ami újabb. Még ezeket sem érdemes telepíteni?

(#9268) DonMaster válasza Nordik (#9267) üzenetére


DonMaster
addikt

azok még bele férnek ha a gyártoi-t teszed nem a laptop gyártoét , de a vga amit nem lehet fixen a többit elvileg lehet de vannnak egyes funkciok amik nem fognak menni ami a laptopgyártoéval menne , emiat nem szükséges , másrészröl semmivel sme jobb ha 1verzioval frisseb driver van fent , amugy semmi extra, max vga-nal lehetne mert ot dobna némeliyk verzio pár fps-t de semmi többet atöbbi meg csak ugy el van

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9269) memorix válasza Tompie (#9224) üzenetére


memorix
aktív tag

Nekem is U510 -m van de kapott SSD -t...

1x rakd fel a soluto -t. Megmondja mivel mennyi ideig foglalkozik a géped bootoláskor.

Nálam a gyári driverek és a virus kereső volt a ludas. (AVG). De kapott avast és azóta nincs probléma.

SOLUTO

boot gyorsitás 1:

boot gyorsitás 2.

(#9270) memorix válasza Krisz79 (#9257) üzenetére


memorix
aktív tag

(#9271) Tompie válasza memorix (#9269) üzenetére


Tompie
őstag

Már nincs nálam, nvidia vga a gyártó oldaláról lett letöltve, intel vga lenovo oldaláról.

(#9272) znagy69


znagy69
őstag

Használ valaki U510-et win7-el? A 8.1-et raktam fel, de nem ismer fel még 1 db eszközt, ami sajnos kideríthetetlen. Hardware azonosítón már tú vagyok.

(#9273) memorix válasza znagy69 (#9272) üzenetére


memorix
aktív tag

Igen U510 -m van Win7 x64. Win8.1 nem jó semmire sem, gyárilag úgy csinálták meg hogy régi hardverekkel ne menjen és az új driverekre várni kell pár hónapot... várni kell még 1-2 évet a Win8 szériával mig megjelenik hozzá sok driver és patch...addig nem ajánlott kategoria...

(#9274) znagy69 válasza memorix (#9273) üzenetére


znagy69
őstag

Köszi. Akkor holnap install win7. Remélem simán felmegy.

(#9275) memorix válasza znagy69 (#9274) üzenetére


memorix
aktív tag

(#9276) Mardel válasza memorix (#9273) üzenetére


Mardel
őstag

Még 1-2 év és itt a Win 9. :DDD
Már tavaly óta rebesgetik, hogy az Ms átállna évenkénti megjelenésre. [link]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9277) znagy69 válasza memorix (#9275) üzenetére


znagy69
őstag

Ezt is kipróbáltam, de a letöltés fizetős. Kifizetném, de biztos megéri?

(#9278) znagy69 válasza znagy69 (#9277) üzenetére


znagy69
őstag

Még egy kérdés, megbízható software?

(#9279) znagy69 válasza znagy69 (#9278) üzenetére


znagy69
őstag

Válaszolok. Nem éri meg.

(#9280) memorix válasza znagy69 (#9277) üzenetére


memorix
aktív tag

Ezekre keres rá, ezek hiányoznak...:

Lenovo ACPI-Compliant Virtual Power Controller

Lenovo AOAC driver

(#9281) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Hali, van egy lenovo g 580 laposom, és az a gond, hogy játék alatt hipp-hopp eléri a 85 fokto ezér lekorlázot a proci és szaggat a játék időközönként sűrűn, eddig arra gyanakodtam, hogy rossz a paszta ilyenek, de ahogy jobban megvizsgáltam mint ha a proci hűtő nem kapcsolna magasabb foldulatra terhelésnél, ezzel mit tudok kezdeni, bios frissítés megoldaná, nem szeretném most vissza küldeni hetekre szervízbe

(#9282) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

de látom sok g580 szenved ezzel

(#9283) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

vagy igazából csak a szervíz oldja meg, milyen gyorsan dolgoznak?

(#9284) DonMaster


DonMaster
addikt

lenovo g500 win8 pro, bluetooth ,nem megy , eszközkezelő kiírja ,hogy nincs csatlakozva, ujra install után megy, ötletek?külföldi lenovo fórumon olvastam ,hogy bios update az meg volt és most is.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9285) znagy69 válasza DonMaster (#9284) üzenetére


znagy69
őstag

Most megy vagy nem megy. Nekem azzal U510-en nem volt gondom. A Lenovo oldalról telepíts minden drivert. Én ezt tettem.

(#9286) DonMaster válasza znagy69 (#9285) üzenetére


DonMaster
addikt

ez az , kod45-öt ir meg hoyg nincs csatlakozva, ha ujra telepitem a drivert , akkor ujrainditáskor megy ,de kikapcs bekapcs utána , és megint nem megy csak ha ujra telepitem a drivert,, mindent lenovo oldalárol telepitettem ,de egyszer megy egyszer nem,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9287) znagy69 válasza DonMaster (#9286) üzenetére


znagy69
őstag

Sajnos nem tudok segíteni, mert ezzel az eszközzel még 8.1 alatt sem volt gondom. Nekem wifi döcögött. 8.1 alatt a jelszó változtatás után ment szépen. 8 pro alatt okés. :(

(#9288) SFAkos válasza Zsoti90 (#9283) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nekem újrapasztázták.. 1 hét kb, aztán semmi gondom nem volt vele, bár most belekerült egy másik proci már.. :)

(#9289) Zsoti90 válasza SFAkos (#9288) üzenetére


Zsoti90
csendes tag

oké. szerintem akkor visszaküldöm január elején, addig is megoldotta ideiglenesen az, hogy a procit visszavettem 80% max kihasználtságra így nem melegedik túl :)

(#9290) Korthlar


Korthlar
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy G500-at, mindent feltelepítettem jól működik amíg töltőn van. Amikor aksiról akarom használni se zenét, se videót nem játszik le, youtube-on sem (win7 64bit, többféle lejátszóval próbáltam). Valakinek ötlet?

(#9291) Nordik válasza Korthlar (#9290) üzenetére


Nordik
őstag

Ezt nekem is csinálja Win 8.1 alatt. Mitől lehet? Egy újraindítás megoldja. :U

(#9292) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Lenovo G510 a problémás eset, a videókártya váltás nem működik. Eredeti Windows 7 Ultimate 64bit és Windows 8 Pro 64 bit rendszerek alatt is ugyanúgy rossz. A probléma a következő. Amikor a HD8750-el próbálok meg futtatni egy alkalmazást hatalmas crash, a Catalyst szétfagy, a program szétfagy. A beépített Intel HD 4600 simán viszi ezeket, de az elég soványka ugye. Végigpróbáltam a Leshcat drivereket, olvastam a PH-s cikket is, ami a közelmúltban volt egy G500-al, kipróbáltam már mindent, de semmi eredmény. Bármilyen segítséget szívesen veszek, mert már 4 újrainstallt követően elfogyott a türelmem. Előre is köszönöm. :R

(#9293) 426os válasza PR0JECTNR56 (#9292) üzenetére


426os
őstag

Alapból is intel+nvidia párossal szerelt gépet akarok majd venni, bár néha a jobb ár-érték arány miatt elkezdem nézegetni az amd-s verziókat is. Viszont amikor meglátok egy ilyen hozzászólást (és ez elég sűrűn előfordul), mindig észbe kapok, hogy nem, én nem szeretnék szívni amd driverekkel, csak használni szeretném majd a gépet.

.

(#9294) memorix válasza 426os (#9293) üzenetére


memorix
aktív tag

nem az AMD driver rossz...

(#9295) Predator2 válasza myke01 (#9242) üzenetére


Predator2
addikt

myke01

Amit ígértél, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat Lenovo szervizeléssel/pasztázással kapcsolatban azt ne felejtsd el kérlek. (garanciális a gép)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9296) myke01 válasza Predator2 (#9295) üzenetére


myke01
senior tag

Üdv !

Bocs a késedelemért ,csak kicsit el voltam havazva így ünnepek tájékán :) ; egyébként mindenkinek kellemes ünnepeket !

Itt a beszélgetés tartalma : LINK

Esetleg valaki megpróbálhatja még egyszer megkérdezni ilyen módszerrel (ha ezzel a problémával küzd ) ...kíváncsi lennék ,most mit válaszolnak ?! :)

(#9297) Predator2 válasza myke01 (#9296) üzenetére


Predator2
addikt

Hibát ír ki és nem tudom megnyitni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9298) Predator2


Predator2
addikt

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9299) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan gondom lenne, hogy adott egy új laptop (lenovo ideapad z510) és wifin keresztül szeretném használni. A legújabb gyári WLAN drivert feltelepítettem. Sikerül csatlakozni a routerre (TPLINK WDR 3600 - legújabb gyári fw), működik rendesen, viszont csak ma vagy 4x kellett "hibaelhárítást" csinálni a laptopon mert ledobott a netről és ezen kívül a letöltési sebesség a speedtest szerint olyan 1-20mbit-ig változik, de a feltöltés az rendesen 10mbit.Miután megcsinálom a problémamegoldást utána megint működik rendesen. Viszont elég idegesítő, hogy ezt csinálja. Az előző asus laptoppal nem volt ilyen gond (ezen wifin keresztül olyan 60-70 mbitet hozott letöltésnek) Valakinek ötlet? Ja igen 120/10es netem van, de mondom, hogy tegnap egy másik laptoppal tökéletesen működött. Köszi előre is!

(#9300) hardverhudi válasza Sev!er (#9299) üzenetére


hardverhudi
tag

Szia :) egy ugyanilyen laptoppal rendelkezek én is. Semmi wifi problémám nincs(szerencsére).
Se win 8.1 64bit se win 7 64bit alatt.
Szerintem ellenőrizd le hogy op.rendszernek megfelelő drivert raktál fel.

Üdv
hardverhudi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.