Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) SFAkos válasza szekra (#9500) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Vagy a HwInfo64 is mutat mindent és ingyenes. Csak sensor modban inditsd, tud futni a hatterben is pl jatek kozben es utana nezheted a min/max/atlagot is.

(#9502) 426os


426os
őstag

Köszi a válaszokat, az legújabb és egy régebbi Aida64 nem mutatja a hőmérsékleteket, illetve az SPD-t sem. A CPU-Z szintén, illetve a GPU-Z sem mutat hőmérsékletet. A HWinfo64 viszont szépen mutatja a hőmérsékleteket és az SPD-t is :C
Screenshotok: [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Az Intel és Nvidia vga drivereket a gyártó honlapjáról szedtem le, minden mást a Lenovo.com-ról, bár nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a dologhoz.
hardverhudi: Köszi! Z510 59-403839 (3550m, gt740m, 4gb ram, 1tb WD vinyó (nem Seagate SSHD), sima, nem világítás nélküli bill.)
Ha valakinek van kérdése a géppel kapcsolatban nyugodtan keressen meg.

[ Szerkesztve ]

.

(#9503) 426os válasza 426os (#9502) üzenetére


426os
őstag

Na, közben átraktam a régi gépemből 2gb-ramot. Hát mit mondjak, nem egyszerű történet szétszedni a gépet, a leírásban egyszerűbbnek tűnik. Természetesen pár műanyag fül letört, de ilyen minimális rongálás nélkül biztos vagyok benne, hogy a szervizben sem tudják szétszedni. Összerakás után egyáltalán nem érződik, hogy hiányzik bármi is.
Plusz információ: Sajnos a billentyűzetet nem lehet egyszerűen kicserélni világítósra, mert az alaplapra nincs ráforrasztva a hozzávaló csatlakozó: [link]
Természetesen, ha valaki mindenáron szeretné lecserélni a billentyűzetet, akkor rálehet forrasztani, de az elég valószínűleg gari megvonással jár.

.

(#9504) hardverhudi válasza 426os (#9503) üzenetére


hardverhudi
tag

Arra jöttem rá hogy amelyik z510ben SSHD van gyárilag abban nincs bill. világítás.
Mert én olyat szerettem volna amiben mindkettő van :D
Ott tanakodtunk a laptopszalonos srácokkal,mert ők se értették hogy lehet ez.

Egy kérdés: Ha szétszeded nem ugrik a gari ? nem látszik a csavarokon hogy ki lett szedve ?
azt én is olvastam hogy a szerelhetőségéről lesz híres :)

(#9505) 426os válasza hardverhudi (#9504) üzenetére


426os
őstag

Én is szerettem volna SSHD-s verziót, de később majd úgyis kerül bele rendes SSD, úgyhogy annyira nem hiányzik. De egyébként Win8.1-el így is elég gyorsan elindul, programok indításánál sem gondolkodik sokat, összességében szerintem elég gyors. Nem biztos, hogy megéri csak az SSHD miatt drágább verziót venni. A bill. villágítás meg egyéni dolog. Nem rossz, ha van, de én megvagyok nélküle.

Szétszedéshez: A csavarokon nem látszik, hogy szétszedted (persze megfelelő méretű csavarhúzót kell használni). Egyedül a bill. alatt van az egyik csavaron Lenovo matrica, azt sajnos nem sikerült láthatatlanul felhajtani. Olvasgattam itt a topicban és volt már korábban téma ez is, elvileg nem csinálnak ügyet belőle.
Az alsó burkolat leszedéséhez pedig erősen ajánlott a szükséges műanyag szerszámok (pl gitárpengető) beszerzése, de végső soron egy régi bankkártya is megfelel, csak az nem elég merev.

.

(#9506) hardverhudi válasza 426os (#9505) üzenetére


hardverhudi
tag

Nekem is sima 1TB-os vinyó van benne. Ugyanígy gondoltam mint te, hogy később úgyis SSD kerül bele.
Nem szeretném mondjuk szétszedni még :) max egy kis takarításra később.
Köszi az infókat. :R

(#9507) fravik válasza 426os (#9505) üzenetére


fravik
tag

Grat a kicsikéhez. :-)
Szerintem összegészében jobban jársz a terás hdd, majd ssd kombóval, mint az sshd-val... :-)
Nekem Z500-am van, azt sem volt könnyű szétszedni, de szerencsére nem tört le semmi belőle. Nekem már SSD csücsül a CD-meghajtó helyén és hallod, csodát művel vele... :-D Amúgy sem volt lassú semmi... de ez, valami nagyon király. A céges gépemen majd megőrülök, ha egy Z500-as hétvége után használnom kell. :-)
Szvsz érdemes belerakni, garit meg nem buksz úgysem. :-)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#9508) hardverhudi válasza fravik (#9507) üzenetére


hardverhudi
tag

De jó hogy írtál :)
Lenne egy kérdésem az SSD optibayes beépítessel kapcsolatban.
Azt meg tudják oldani hogy az eredeti külső megmaradjon? Az ODD külső műanyagára gondolok itt.(ami nekem barna-ezüst színű)
Hogy nem egy csúnya fekete borítás legyen rajta ?
előre is köszi :R :)

(#9509) 426os válasza hardverhudi (#9508) üzenetére


426os
őstag

Le lehet pattintani a takarólemezt és átrakni ami eredetileg a dvd-n volt, így olyan lesz mint volt.

.

(#9510) fravik válasza hardverhudi (#9508) üzenetére


fravik
tag

Úgy van, ahogy előttem írták. Annyi nehézségem volt, hogy én először nem nyitottam ki a lemeztálcát, így nem lehetett lepattintani. De mostmár tökéletes. :-)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#9511) hardverhudi válasza fravik (#9510) üzenetére


hardverhudi
tag

Köszi srácok :C :R :R
Ettől féltem eddig.Mostantól kezdek is olvasgatni milyen SSD-t rakjak bele.
Esetleg valami ajánlás ? :)
Ugye akkor ha kiveszem az ODD-t nem jár garancia vesztéssel ?
Ebayen láttam beépítő keretet 4-5 ezerért, ezzel van tapasztalat valakinek ?

(#9512) fravik válasza hardverhudi (#9511) üzenetére


fravik
tag

Nagyon szívesen. :)
Az enyémben egy Kingston V300 csücsül. Ajánlom a Milyen SSD-t vegyek topicot, ott tudnak ebben jobban segíteni. :) Nekem ez volt ár/érték arányban (és amúgy sokaknak még rajtam kívül... ) a legmegfelelőbb.

Én Ebay-ről a következő Caddy-t rendeltem 1800 Ft körüli összegért: Hard Drive Caddy

Tökéletesen teszi a dolgát, ezért a cuccért kár több, mint 3 rugót kiadni, nem is értem, hogy az itthoni cégek miért adják ilyen drágán... -.-"

Nem bukod a garit, csak ha véletlenül gariztatnod kell, eredeti állapotába kell visszaszerelned. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#9513) hardverhudi válasza fravik (#9512) üzenetére


hardverhudi
tag

Ez nagyon jó hír :DD
Köszi :R :R

(#9514) 426os válasza hardverhudi (#9511) üzenetére


426os
őstag

Ha sürgős, akkor van hardveraprón 4k-ért caddy, de én is inkább az ebay-est ajánlom (az előbb linkelt tökéletes). Én is most rendeltem, hogy majd ne erre kelljen várnom, amikor veszek ssd-t, illetve kiegészítettem egy ilyennel is:[link]
Nem tudom milyen lehet minőségre, de néha napján ha mégis kellene írni 1-1 lemezt hasznos lehet.

.

(#9515) moncsuh


moncsuh
csendes tag

Sziasztok, laptopot szeretnék venni, a kinézett: [Lenovo Z510, GT 740M]
Van valakinek ilyen a tulajdonában? Játékok alatt, hogy muzsikál? Esetleg egy gyengébb i5-4200M-el mennyi fps-t lehet veszíteni?
Ár-érték arány?

Lenovo Z510

(#9516) moncsuh


moncsuh
csendes tag

Sev!er: Szia! Játékok mennyire futnak el a laposodon?:)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Z510

(#9517) hardverhudi válasza 426os (#9514) üzenetére


hardverhudi
tag

Köszi még egyszer ! :R :R :R :DD
Nem sürgős e-bayes rendelés lesz. :))

moncsuh: nekem pont ez a gép-konfig van(i5-4200M). De még játékot nem próbáltam rajta.
ezen a linken van sok játék teszt olvass bele :)

[ Szerkesztve ]

(#9518) moncsuh válasza hardverhudi (#9517) üzenetére


moncsuh
csendes tag

Olyan érdekes, hogy a Tomb Raider normon fut szépen. Barátomnak 2 éves laposa van, AMD 6650-el, a gt 740M azért jobb annál, és még így sem képes i5-el high-ra csak annyira mint a 6650...

Lenovo Z510

(#9519) hardverhudi válasza moncsuh (#9518) üzenetére


hardverhudi
tag

Játékokban nem vagyok otthon,de könnyen előfordulhat hogy a játék nincs optimalizálva ezért nincs nagy különbség.

(#9520) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Lenovo u510-ben, hogyan lehetne erősebbé tenni a wifit?

Elég gyenge, és eddig csak 1 driverrel tudtam működésre bírni.

(#9521) csajszi29


csajszi29
tag

Sziasztok! G500 touchpadján hogy lehet életre kelteni az oldalsó le-fel görgetést?

Xiaomi Redmi Note 10

(#9522) 426os válasza csajszi29 (#9521) üzenetére


426os
őstag

Szerintem a Lenovokban nincs ilyen fícsör. Én is szerettem, az előző HP laptopomnál belehetett állítani, de a Z510-nél sehol nem találtam ilyen opciót..

tibbike01: Neten sok helyen írnak a problémáról, keress rá. Én hirtelen ezt találtam, nem tudom segít-e a problémán.

[ Szerkesztve ]

.

(#9523) csajszi29 válasza 426os (#9522) üzenetére


csajszi29
tag

Hát kár:D Csak azért gondoltam mert a win8-ban van olyan beállítás, hogy hány sort görgessen..

Xiaomi Redmi Note 10

(#9524) 426os válasza csajszi29 (#9523) üzenetére


426os
őstag

Hogy hány sort görgessen, az már a Win98-ban is volt szerintem :D
Esetleg még egy próbát megérhet, hogy a Synaptics honlapjáról szeded le a drivert és nem a Lenovo.com-ról, de ezt csak saját felelősségre, mert nálam a HP-nál utána nem működött tökéletesen a touchpad, vissza kellett tennem a HP-féle drivert.

.

(#9525) DonMaster válasza csajszi29 (#9523) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
letöltöd a touchpad programját driverét a lenovo oldalárol , telepited ujra indit és azonbelül belehet álitani a görgetést én is ugy használom a 3ujjas is vagy meg 4ujjas meg nagyitás emg sok minden de csak a görgetést használom, jah és itt megjegyezném a z500és z510-nél is pont ott van, csak nem a win8-vagy win8.1 féle drivereket érdemes használni mert abban nincs csak ha a lenovosat felteszed és azonbelül betudod álitani is.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9526) 426os válasza DonMaster (#9525) üzenetére


426os
őstag

Lehet félreértettük egymást. Az alap, hogy a driverek fent vannak, a 2 ujjas görgetés működik is szerintem mindenkinél. Viszont némely gépeknél (pl HP-k) van olyan opció is, hogy a tp valamelyik szélén kb 5mm-es sávon egy ujjal is tudsz görgetni. Ez ami nincs benne a z510-ben pl (meg ha jól sejtem, akkor többi Lenovo-ban sem). Én speciel meg tudom szokni a kétujjas görgetést is, de az egyujjast jobban szerettem.

szerk: Mégegyszer olvasva és értelmezve a hsz-ed: Azt mondod, hogy Win7-es driverben van egyujjas görgetés is? Nem túl logikus a Lenovo részéről.

[ Szerkesztve ]

.

(#9527) SFAkos válasza 426os (#9526) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nekem is működik a jobb oldali egyujjas görgetés. G580AH, win 8.1. Csak fel kell tenni a synaptics driver-t ha nem lenne fenn. Ha a tiédben is ilyen márkájú tapipad van tuti van azon is. Max nem alapbeállítás nézd meg... Még azt is tudod állítani milyen széles legyen az a rész, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#9528) 426os válasza SFAkos (#9527) üzenetére


426os
őstag

Akkor nem szóltam, ezek szerint csak a Win8.1 driverben nincs ilyen lehetőség.

.

(#9529) SFAkos válasza 426os (#9528) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Hát igen mert ez nem driver függő, hanem software feature. Amikor véletlen letiltottam, hogy ne induljon el akkor nekem se működött, nem is értettem... :)

[ Szerkesztve ]

(#9530) szekra válasza 426os (#9522) üzenetére


szekra
őstag

Hogy ne lenne?!

(#9531) csajszi29 válasza DonMaster (#9525) üzenetére


csajszi29
tag

Köszi megvan! A driver fent volt, csak 2 ujjas görgetésre volt állítva és ezt nem tudtam :D

Xiaomi Redmi Note 10

(#9532) 426os válasza szekra (#9530) üzenetére


426os
őstag

Mutatnátok egy screenshotot hol van? Nálam a vezérlőpult>egér>synaptics beállítások alatt görgetésből csak a kétujjas van. Win8.1, legfrissebb driver a Lenovo honlapjáról.

.

(#9533) szekra válasza 426os (#9532) üzenetére


szekra
őstag

Nálam win7 64bit, lenovo g580ah. Elan smart-pad driver van fennt. Egér tulajdonságok->Elan->opciók és itt van tömérdek beállítási lehetőség.

(#9534) 426os válasza szekra (#9533) üzenetére


426os
őstag

Köszi. Nálam Synaptics van, így néz ki:

.

(#9535) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Így talán jobban látszik

[ Szerkesztve ]

(#9536) moncsuh


moncsuh
csendes tag

Lenovo G500 driver gondok? Ki mit tud róla? [példa]

[ Szerkesztve ]

Lenovo Z510

(#9537) 426os válasza moncsuh (#9536) üzenetére


426os
őstag

Olvass kicsit vissza, nemrég pont erről volt szó.

.

(#9538) tibbike01


tibbike01
őstag

A lenovo U510-emben ki szeretném kicserélni a boardcom-os gyári wifi modult, mert nagyon nagyon gyenge.

Meg tudnátok mondani, hogy milyen belevaló modult keressek?
Illetve mennyire macerás egy ilyet kicserélni, kell a biosban bűvészkedni?

[ Szerkesztve ]

(#9539) 426os válasza tibbike01 (#9538) üzenetére


426os
őstag

McSzaby-t kérdezd meg, ő is "szórakozott" ezzel.

.

(#9540) Terkk


Terkk
tag

sziasztok
szeretnék venni ssd-t a lenovo g580 laptopomba úgy hogy a hdd is megmaradjon benne és a meeghajtót távolítanám el mert nem használom, hogy lehetséges? Miket kéne hozzá vennem? Milyen keret jó bele és mekkora méretű ssd, 2,5ös?

~~~~~~ UK

(#9541) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok. Erről mi a véleményetek? LENOVO IdeaPad U510

(#9542) Impressa válasza Terkk (#9540) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Igen, megoldható az ODD kiveszed, és a helyére berakod a HDD egy optibay segítségével. Az SSD mehet a HDD helyére. Az SSD 2,5", 9,5 mm magas. ( Kingston V300, KC300, Hyperx 3K, Samsung 840/EVO stb...) :)
Van itt egy fórumtárs, akitől jó árasítva lehet venni ilyen beépítőkeretet ( meg keresem neked, mert most hirtelen nem emlékszem rá) ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9543) Impressa válasza Terkk (#9540) üzenetére


Impressa
őstag

Közben ráleltem, őt keresd meg privátban.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9544) ferike36


ferike36
tag

Van valakinek Lenovo G580-as notija? Nekem egy sima B960-as cpu és egy gt630-as van benne, nemrég vettem, és soláig gondolkodtam azon, hogy ha játszani szeretnék (a 630 már elviszi úgy ahogy a mostani játékokat is), és hogy a cpu kiszolgálja e, mert végül is ma már i3-as kell minimum...de aztán akitől vettem, megnyugtatott, hogy a 2.2-es proci kihajtj a 630-at, és mennek közép felbontáson a mai játékok is vele, még nem üzemeltem be, mert csak holnap lesz időm rá, de tapasztalataitok szerint menni fog tényleg? Köszönöm válaszaitokat előre is! :R

(#9545) SFAkos válasza ferike36 (#9544) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Attól függ miket szeretnél játszani. Visz azért játékokat a b960 is. Pl Mafia 2-t játszottam vele arra emlékszem. Mondjuk én kicseréltem i3-ra.

Más. Jó kis cikk, "kezdőknek":

Hogyan használjuk notebookunkat

(#9546) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Lenovo szervíznek van valami telefonszáma, ahol lehet érdeklődni? Van egy G580-am, és szalagkábel/kijelzőhibás lehet, és érdeklődnék a garanciális lehetőségek iránt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9547) ferike36 válasza SFAkos (#9545) üzenetére


ferike36
tag

...maffia 2 ezer éves...én mostani játékokra gondolok, gar cry 3, grid 2, crysys 3, BF4, nfs rivals, metro 2033 stb. stb...elvileg azt mondta megy rajta csak közép felbontásban...bár nyílván az i3 talán picit jobb...de csak a 4 szál miatt, de szerintem ez játékban mindegy nem..?+Köszi a linket

(#9548) szekra válasza ferike36 (#9547) üzenetére


szekra
őstag

Low grafikán talán mennek.

(#9549) 426os válasza ferike36 (#9547) üzenetére


426os
őstag

Nem tudom, hogy az a gt630m 64 vagy 128 bites. A 64bites gt740m már nem szerette a NFS Rivals-t, legalábbis számomra játszhatatlan volt. BF4 single (kb 15 percet játszottam vele) el-elfut, de néha azért egy picit megreccsen (bár ez akár cpu is lehet, nem tudom, mert alapvetően folymatosan fut 720p-n low beállításokkal). Z510, 3550m, gt740m. Mondjuk engem ez annyira nem zavar, nem játszom túl sokat, csak próbaképp raktam fel ezeket. A régebbi játékok (pl NFS The Run, Dirt3 high-ultra beállítások mellett futnak szépen natívon).

.

(#9550) ferike36 válasza 426os (#9549) üzenetére


ferike36
tag

740m-en ilyen gyenge..? Pedig az egy nagyon jó vga, hihetetlen...akkor én mit várok :-/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.