Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) 426os válasza taip (#9750) üzenetére


426os
őstag

Azt, hogy mikortól indul a gari, azt a számla másolatával igazolod. Az időtartama pedig két év.

JANeeMTE: Jól látom, hogy mozgatásra előjön/megszűnik a jelenség? Valószínűleg szalagkábel hiba lehet. Hívd őket, kérd, hogy küldjék a futárt.

.

(#9752) JANeeMTE válasza 426os (#9751) üzenetére


JANeeMTE
csendes tag

Tisztelt batonyo!
Köszönöm válaszod! Igazából előfordulhat, hogy a mozgatás miatt is előjön a hiba és el is múlik, de azt vettem észre, hogy pl a piros szín bizonyos árnyalatainál jön elő legtöbbször a gond és ilyenkor mozgatásra el sem múlik, csak akkor ha mondjuk ablakot váltok. Beszéltem a viszonteladóval, szerinte vagy alaplapi, vagy videókártya meghibásodásról lehet szó, mindenesetre most arra várok, hogy felvegye a kapcsolatot a lengyel szervizzel. Remélem orvosolni tudják a problémát emberi időn belül.

Üdv: JANeeMTE.

(#9753) 426os válasza JANeeMTE (#9752) üzenetére


426os
őstag

Ez alapján valóban lehet videókártya is. Szerintem gyorsabb, ha Te hívod őket közvetlenül, a futár oda megy, ahova mondod neki. Viszont tény, hogy egyszerűbb, ha a bolt intézkedik.

.

(#9754) taip válasza 426os (#9751) üzenetére


taip
senior tag

- Az időtartama pedig két év.
- De miért nincs ráírva a garanciajegyre?
- De 2 év
- De miért nem írják rá?

Azt hiszem, végtelen ciklusba keveredtünk :D

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9755) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Valaki próbált már mSata SSD-t beletolni egy U510-be? Kezelni fogja a 120 GB-s ssd-t vagy mindenépp Sata-n használjam?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#9756) 426os válasza McSzaby (#9755) üzenetére


426os
őstag

Runner 125
Úgy tudom lehet állítani a BIOS-ban, hogy gyorsítótárként vagy rendesen, külön meghajtóként kezelje az mSata foglalatban lévő SSD-t, de ez nem 100%. Mintha ilyet olvastam volna, amikor még szemeztem vele.

[ Szerkesztve ]

.

(#9757) McSzaby válasza 426os (#9756) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor ezt most vehetem lényeges megerősítésnek? Mert ahogy lejebb is írta a kolléga, én is csak úgy hallottam, hogy 32 Gbig kezeli, de ha ki volt próbálva, akkor megnyugszom...

De ezt a gyári BIOS-ban is lehet állítani? Na, ezt jó megnézem magamnak otthon.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#9758) 426os válasza McSzaby (#9757) üzenetére


426os
őstag

Utána írja Runner 125, hogy ő tett már 256gb-osat is u510-be és működött. De kérdezd meg tőle privátban.
Nem emlékszem már pontosan, hogy volt ez, azt tudom, hogy az Intel Rapid Storage akármi kell ahhoz, hogy gyorsítótárként használja a gép.

.

(#9759) McSzaby válasza 426os (#9758) üzenetére


McSzaby
őstag

Én nem akarom, hogy gyorsítótárként használja, nekem kellene a 2 különböző drive. :DDD

Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#9760) 426os válasza McSzaby (#9759) üzenetére


426os
őstag

Értem én, csak azért írtam, hogy lehet, hogy ilyen néven fut a biosban a beállítás. Meg ilyen nevű drivert kell hozzá feltenni, így ha ezekre nincs szükség, akkor tudd, hogy mit kell mellőzni :D

.

(#9761) Sonja


Sonja
veterán

Vettem a G500-hoz egy egyszerű kis Lenovo táskát. Egész jó, 3000HUF-ot megért. :) Felülre belemegy a gép, a két elülső zsebbe meg a töltő, és mondjuk egy kis bluetooth-os egér is. :D

Lenovo 15.6" Simple Toploader T1050

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9762) ferike36 válasza Sonja (#9761) üzenetére


ferike36
tag

Csak 3 ezerért..? 15.6-os táskák minimum 5900-től vannak...nagyon olcsón vetted ;) És tök jól néz ki, én Targus 15.6-ost vettem, de ez is jó

[ Szerkesztve ]

(#9763) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Az érdekelne hogy vettem egy u510 et és memóriát bővíteni akarok tudom hogy kell szét szedni meg minden. Lenovóék azt mondák be tehetem én is. Nemjár garivesztésel ez igaz?

(#9764) 426os válasza petiwr (#9763) üzenetére


426os
őstag

Nem jár. Főleg ha a support is megerősítette. Viszont a szétszedésnél nagyon kell figyelni, mert könnyen törnek a műanyag fülecskék az ilyen egybegépeknél. Nem 5 perces meló lesz.

[ Szerkesztve ]

.

(#9765) Mardel válasza 426os (#9764) üzenetére


Mardel
őstag

Csak ha gariznia kell, akkor a gépet eredeti állapotába kell hozni, azokkal a ramokkal amik benne voltak és ha a DVD író vagy HDD helyére SSD ment akkor azt is vissza kell tenni.

Persze ezt már itt leírták korábban.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9766) petiwr válasza 426os (#9764) üzenetére


petiwr
senior tag

Köszönöm szépen hát igen figyelnem kell.

(#9767) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Gyári mikrofon skype alatt olyat produkál, mintha nem lenne térerő, hasonló problémája volt valakinek?

(#9768) sznoopy1977 válasza sznoopy1977 (#9767) üzenetére


sznoopy1977
tag

pontosítva minta mobillal telefonálnék és annak nincs térereje

(#9769) myke01


myke01
senior tag

Egyszer már "említettem" ezt a témát ,de akkor nem sikerült pontot tenni a végére, ezért most ismét előhozakodok vele . :)

Nyomatékosan megkérek :)) egy fórumtársat ,aki Lenovo G580-al (20150) rendelkezik ,és W7 64 bit-es op.rendszert használ ,hogy legyen oly kedves ránézni a mobilközpontban az alábbi képen látható opcióra . Kíváncsi vagyok ,hogy nála(tok) is 84 % a max. fényerő ?

(#9770) ferike36 válasza myke01 (#9769) üzenetére


ferike36
tag

...még mindíg nem értem milyen mobil központról beszélsz, nekem g580-am van, két particíó a gépen, egyiken win 7 másikon win 8.1, a win 7 alatt semmilyen mobilközpont nincs a vezérlőpultban, meg sehol

[ Szerkesztve ]

(#9771) 426os válasza ferike36 (#9770) üzenetére


426os
őstag

Windows mobilközpont a neve, ott van az.

.

(#9772) myke01 válasza ferike36 (#9770) üzenetére


myke01
senior tag

Bocs a pontatlanságért ! :)
batonyo forumtárs már helyesbített .
Ha egyébként el kezded gépelni a keresőbe a "mobilközpont" szót ,akkor is kidobja találatként a "Win Mobilközpontot".

Akkor most ,hogy már tisztázódott :) ;légy oly szíves ránézni W7 64 bit alatt a "fenti" kérdésre.

(#9773) SunCow


SunCow
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok.Vettem egy Lenovo g505s lapitopit,és vmi nem világos számomra.....
Van benne 8 giga SSD,de ez mi a p@csre elég?? Nem is hallottam még ilyen kicsiről,de vmi értelme gondolom van......Köszi a válaszokat előre is!:-D

(#9774) 426os válasza SunCow (#9773) üzenetére


426os
őstag

[link]

.

(#9775) SunCow válasza 426os (#9774) üzenetére


SunCow
csendes tag

Tehát ha jól értelmezem,akkor a rendszer automatikusan intézi a dolgokat,nekem csak fel kell raknom a hdd-re a op rendszert,és ennyi? Jól értelmezem? Sajna hülye vagyok a témában,eddig csak olyat hallottam h egy normális méretű ssd-re felrakom az op rendszert,és k@rva gyors lesz:-D

Gondolom,azért jobb volna egy nagyobb ssd.....

[ Szerkesztve ]

(#9776) 426os válasza SunCow (#9775) üzenetére


426os
őstag

Semmit nem kell csinálnod. Egy teljes értékű ssd-vel természetesen sokkal gyorsabb lenne a gép, ez a megoldás kb a sima hdd és a rendes ssd között van valahol. A rendszerindítás vele jóval gyorsabb, illetve a gyakran használt programjaidat is hamarabb betölti.

.

(#9777) SunCow válasza 426os (#9776) üzenetére


SunCow
csendes tag

Találtam közben egy másik cikket is,így már minden világos.Egyenlőre tuti h így marad,mert nekem így is tökéletesen megfelel:-D

Köszönöm a gyors okosítást!!:-DD

(#9778) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok. Lenovo Energy Managment et használom az aksi kíméléshez de mindig 100% ra tölti ez normális?

(#9779) 426os válasza petiwr (#9778) üzenetére


426os
őstag

Állítsd át a másik opcióra. Amúgy ez hányas verziójú LEM? Mert az enyém 1.0.0.28 és totál máshogy néz ki, viszont azt mondja magáról, hogy a legfrissebb.

.

(#9780) piRate_nEx válasza 426os (#9779) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Mert neked Win7-ed van, nem?

The glass is already broken.

(#9781) 426os válasza piRate_nEx (#9780) üzenetére


426os
őstag

Nem, Win8.1. Egyébként tökéletesen ellátja a feladatát, csak furcsállom, hogy sehol nem találkoztam még a neten ezzel a verzióval. Lenovo.com-ról szedtem le még pár hete.
Egyébként így néz ki: [link] [link] [link] [link]

.

(#9782) petiwr válasza 426os (#9779) üzenetére


petiwr
senior tag

U510 driverek közül töltöttem le. Tudsz adni egy linket? 8.0.0.0 verzió. 8.1 64 bit

[ Szerkesztve ]

(#9783) 426os válasza petiwr (#9782) üzenetére


426os
őstag

Ami nálad fent van miért nem jó? Azt hiszem ez az, ami nekem van fent.
Érdekes. A logika azt mondatná velem, hogy a v8 az újabb, mint a v1. De lehet, hogy két különböző program, ami végülis ugyanazt csinálja. (Energy Managemant vs. Energy Manager)

[ Szerkesztve ]

.

(#9784) petiwr válasza 426os (#9783) üzenetére


petiwr
senior tag

Ja hát igen de nekem u510 em van. Azért

(#9785) dave0825 válasza myke01 (#9769) üzenetére


dave0825
őstag

Látom, még nem sikerült megoldani a fényerő problémát :/ Nekem Win7 64bit Home Premiumom van, nekem 100% a max. fényerő.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#9786) taip válasza 426os (#9783) üzenetére


taip
senior tag

Úgy látom, hogy Z510-re hivatalosan nincs 8.1-re való Energy Management. Amit te linkeltél, az sima 8-ra van elvileg.

Létezik olyan, amit a lenovo a honlapján Lenovo Power Management-nek nevez, de feltelepítve úgy néz ki, mint amit petiwr mutatott. Elérhető itt.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#9787) petiwr válasza taip (#9786) üzenetére


petiwr
senior tag

(#9788) myke01 válasza dave0825 (#9785) üzenetére


myke01
senior tag

Ez egyre érdekesebb :) . Nálad milyen driverek vannak fent ? A Lenovo oldaláról származó Intel VGA driver (kb. 2012. 07-08 havi ) ,vagy az Intel oldaláról vadásztad a legfrissebbet ?

Párunk laptopján 84% a max. ,és pl. a tiéden 100% :Y . Ugyanaz a vas ,ua. az op.rendszer . Ilyenkor mi van ?

(#9789) dave0825 válasza myke01 (#9788) üzenetére


dave0825
őstag

Én azokat tettem föl, amik a cd-n voltak, amit a géphez kaptam.
Itt a lista, hogy nekem mik, és melyik verziók vannak fönt. Az utolsó program (Atomix mp3) után amik vannak, azok már saját programok, az elején vannak a driverek, amiket win7 telepítéskor tettem föl.

Nem tudom, ezzel segítettem-e, de egyszerűbbnek láttam így, mint egyesével leírni te is, én is, hogy kinek melyikből melyik verzió van fönt :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#9790) Terkk


Terkk
tag

Sziasztok
kedden érkezik meg a Kingston V300 ssd-m a G580 laptopomba, az ODD helyére fogom rakni.
nem tudom hogy melyik keret jó bele? a 9,5mm vagy 12,7mm-es? azt tudom hogy a v300 ssd az 9,5mm magas, akkor a 9,5mm-es keret kell?
Ez vagy ez ?
köszönöm

~~~~~~ UK

(#9791) Terkk


Terkk
tag

úgy értem 7mm magas a v300 ssd, akkor a 9,5mm -es beépitö keret kell a g580 ba?

~~~~~~ UK

(#9792) Impressa válasza Terkk (#9791) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

Igen, 9,5 mm-es kell hozzá. De a csomagban úgy is lesz még egy keret, amit rá tudsz ragasztani az SSD-re, és így 9,5 mm-es lesz.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9793) Terkk válasza Impressa (#9792) üzenetére


Terkk
tag

Szia

rendben köszönöm, már megrendeltem ez lesz az ssd , ez meg a keret hozzá, remélem passzolnak majd a G580-ba.

~~~~~~ UK

(#9794) .:P:.


.:P:.
csendes tag

Üdv!

Van egy Lenovo g585-ös notebookom és szerettem volna rá avg internet security-t tenni mert arra van előfizetésem és nem engedi feltelepíteni. Próbáltam újra rakni win 7-et hátha sikerül feltenni az avg-t, formáztam rajta a C:\\ meghajtót de nem engedi telepíteni az MBR partíciós tábla miatt a win 7. Nagy nehezen sikerült a win 7 lemezzel javítással visszahozni a partíciót és újra működik de még mindig nem tudom feltelepíteni az AVG-t valaki tudna rajtam segíteni?

Előre is köszönöm!

Siemens a60-Se w610i-Motorola defy-Htc One X

(#9795) myke01 válasza dave0825 (#9789) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz a részletes képet a driverekről ,de pont a VGA driverek nincsenek rajta :) No problem , a válasz így is kielégítő volt : tehát a lemezről toltad fel a drivereket :R .

(#9796) dave0825 válasza myke01 (#9795) üzenetére


dave0825
őstag

Melyikre lettél volna kíváncsi, melyikek a VGA driverek? Én nem tudom, így hirtelen, részletesen meg nem nézegettem a programokat :D Amúgy igen, cd-ről tettem föl mindent.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#9797) petiwr


petiwr
senior tag

Normális az hogy 1 hetes a gép és 99% a vinyó kondíciója?

(#9798) ferike36


ferike36
tag

Volt itt már róla szó...de kezd engem is nagyon idegesíteni a kijelző tompasága, nulla kontrasztja kb. ! G580-am van, de másnak is akinek itt más típusa van, ugyanezt vette észre, fényerő az a dunáig elvilágít olyan totál feleslegesen sok és erős amit beleraktak, de kontraszt a nagy nulla, nem éles semmi sem! Mindíg a kelleténél hátrébb döntöm a kijelzőt, hogy valamennyire éles legyen, mert ha magam fele van, ahogy sok más laptopnál is így volt ez előtt, akkor tompa, nincs kontraszt, röhej :F

(#9799) 426os válasza ferike36 (#9798) üzenetére


426os
őstag

Legközelebb vegyél valami IPS paneles gépet, "kicsit" drágább lesz, de nem lesz vele ilyen jellegű gondod. Bár a TN panelek között is vannak azért jobbak. Nekem a Z510 kijelzőjével nincs problémám.

petiwr: Figyeld folyamatosan az állapotát és lehetőleg mindig legyen biztonsági mentésed. 1db bad sector nem jelenti a világ végét, lehet éppen gyári hibás is, de ezzel évekig simán elmehet, ha nem romlik tovább. Gariztatásra ekkora hibával szerintem nem sok esélyed van, max ha romlik tovább.

[ Szerkesztve ]

.

(#9800) myke01 válasza ferike36 (#9798) üzenetére


myke01
senior tag

Fényerő !? Viccelsz ! Az enyémen nem működik a "reflektor" ! :DDD ;]

A kontrasztot meg inkább hagyjuk ... :(( Ezen a téren nagyot csalódtam ebben a masinában . A 4 éves eMachines (Acer) E 525-ömnek sokkal szebb a kijelzője ,pedig az "olcsó" kategóriába tartozik. Már elajándékoztam a családban ,nem járt vele rosszul ,aki használja . Netre ,office-ra,movie-ra tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.