Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) DonMaster válasza Sparrow88 (#9100) üzenetére


DonMaster
addikt

azt azért irtam ha enm tudnád mia vga bocs ha mégis

intel driver után irtál egy iylet
NVIDIA Optimus Display Driver
ezért irtma hoyg az intlet elsöre és utána az nvidiát , nem irtad hoyg csak az inteles van de akkor ha nincs benen nvidia akor az NVIDIA Optimus Display Driver ezt nem is kell feltenned

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9102) Sparrow88 válasza DonMaster (#9101) üzenetére


Sparrow88
tag

Köszönöm!

Intel PROSet/Wireless Wifi Software
Intel Wireless Display

ez a kettő között, mi a különbség?

a Synaptics Touchpad Software a touchpad miatt kell gondolom, h a szélső "görgetés" is menjen gondolom
Még vmi hotkey-eket is fel kell raknom, h működjenek a FN funkció billentyűk, vagy a kijelző világosítás, majd a vga driver ztán működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#9103) SFAkos válasza szekra (#9097) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Én küldtem vele vissza, videot mellékeltem mert azt mondta a telefonos munkatárs hogy azt tegyek. Meg screen-t a hwinfo64-ből ami ugye mutatta a throttling-ot. Újrapasztázták.

(#9104) DonMaster válasza Sparrow88 (#9102) üzenetére


DonMaster
addikt

az elégleszsz és plsuz billek ahoyg irtad,
a wifinél az elsö az a wifi a második emg hoyg wifin keresztül lehesen stremelni pl van wifi stv-d és nem kábelle hanem wifin keresztül ködöt a gépet a tv-re

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9105) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Infó, hátha más se tudta eddig: Lenovo 2 év garancia csak végfelhasználóknak szól, ha cég nevére szól a számla 1 év a gari.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9106) Impressa válasza Mercutio_ (#9105) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infót, ez mióta vagy így? mert, mikor én vettem 2012 nyarán, akkor még, 2 év gari járt hozzá céges számla esetén is. ( a boltban direkt rákérdeztem vásárlás elött :D).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9107) Mercutio_ válasza Impressa (#9106) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tegnap ezt mondták laptop.hu boltban, nekem is koppant az állam :(( azért valami boltos/lenovo expert is írhatna, hogy valóban, vagy igen, de.... :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9108) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Melyik lenovo mostanság a bestbuy 120-130 ezer környékén?

(#9109) jel1


jel1
aktív tag

Most telepítettem papámnak az új B590 20206-os gépét, és van egy program, ami tökjól mutatja az fn gombok használatát... meg azt egy 30x30-as négyzetben a képernyő jobb alsó sarkán, hogy éppen be van-e kapcsolva a caps lock-num lock... na ez utóbbiakat hogyan tudom kikapcsolni?

Mert amúgy jó lenne, de így kib@szott idegesítő... hiszen van a gépen visszajelző led is, nem értem mit csinál ez a szar lenovo :D de b@szott idegesítő az egész a szar oldalukkal együtt... :D rohadjanak el! :D
már bocsánat... :)

(#9110) jel1 válasza jel1 (#9109) üzenetére


jel1
aktív tag

megtaláltam ezt, így csak pár másodpercig mutatja... nem akarom letörölni a programot, mert jó ahogy mutatja, csak ezt a numlockos dolgot teljesen ki kéne venni :/

(#9111) DonMaster válasza tibbike01 (#9108) üzenetére


DonMaster
addikt

szia itt tedd fel a kérdésedet [link]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9112) DonMaster válasza jel1 (#9110) üzenetére


DonMaster
addikt

szia mi ennek a program naka neve mert nekem nicns vissza jelzö és jol jönne

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9113) BobMaster válasza Mercutio_ (#9107) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nos, így ebben a formában nem teljesen igaz.

A Lenovo IdeaPad-ek 3 féle garanciával kerülnek forgalomba: 3 év (Y, Yoga), 2 év és 1+1 év.
Mi is jártunk matek órára, de az 1+1 az jelen esetben nem kettő, hanem pont amit írtál: amennyiben cég van a számlán, úgy 1 év, amennyiben magánszemély, úgy automatikusan 2 év a jótállás.

Még gépcsalágokon belül is van keverés a 2 és 1+1 között, általában a Celeronos és DualCore Pentiumos gépek kapnak 1+1 évet, de ez sem mondható 100%-ban helyes megállapításnak.

Y: minden 3 év, Yoga: minden 3 év, S510P és S210: 1+1 év, Minden U330, U430: 2 év, Minden Z710 2 év, a G710-ek közül a 3550M procis az 1+1 év de a többi 2, Z510-eknél a 3550M procis az 1+1 év de a többi 2 év, kivéve a 59-408812-t, minden G505 1+1 év, G510-ből a 3550M procis az 1+1 év de a többi 2 év, és a G500-nál is az a helyzet, hogy a 2020M és 1005M procisok 1+1, a maradék 2 év, ám borzolja a kedélyeket, hogy a 59-390042 annak ellenére 2 év, hogy Pentiumos. A B590-ek pedig mind 2 évesek.

Érthető voltam? :)

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#9114) Huroq válasza BobMaster (#9113) üzenetére


Huroq
senior tag

Üdv!

Látom nagyon benne vagy a témában. :DDD
Az 1+1 év garanciáztatás szempontjából különbözik bármiben is a 2 évestől?

Előre is köszi.

(#9115) BobMaster válasza Huroq (#9114) üzenetére


BobMaster
senior tag

Semmiben. Ugyanazt a számot kell hívni, és ugyanaz az ügyintézés menete.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#9116) Mercutio_ válasza BobMaster (#9113) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyiban pontositok, hogy a cég a notebook. hu volt, és az eladó egy B590 tapizás közben dobta be ezt az infót, eszerint ő se volt teljesen képben :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9117) Impressa válasza BobMaster (#9113) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infót, pont ennek akartam most utánajárni, de már megtetted. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9118) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Megjött az 5 Ghz-s INTEL wifi kártyám, amit jó drágán megvettem, beraktam a gépbe, közben lepattant néhány műanyag kis pattintós bizé, ami az alját fogja. :) (Halál szabályosan szedtem szét és nem először csinálok ilyet.) Most nincs semmi rés, semmi baj vele, 2-3 darab műanyag tört le kb.

Szóval a kérdéseim a következők lennének:

-Buktam-e a garanciát ezzel, vagy igazából esztétikai hiba, szóvaaal nem?
-Hogyan tudnám működésre bírni azt a 11 000 forintos miniPCI-E-s wifi kártyámat?? Gondolom csak kizárólag BIOS hackkel? Elég frissíteni a BIOS-t, vagy unlockolt bios kell, ami ugye szabálytalan lenne???

Jah, Lencsó U510-s.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#9119) McSzaby válasza McSzaby (#9118) üzenetére


McSzaby
őstag

Bocsi... kihagytam a lényeget. :B :B

Szóval bekapcsolásnál a POST után ezt kapom:

unauthorized wireless network card is plugged in. power off and remove it

Szokásos hiba, hogy nem fogadja be a kártyát... bukó van... De nem is értem, hogy az Intelt miért nem fogadja el... Egy BIOS Update segítene rajta??

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#9120) DonMaster válasza McSzaby (#9119) üzenetére


DonMaster
addikt

ha bekapcsol a windows akkor ott felismeri mitn hoyg uj hardver? ha igen akro telepisd fel ha megy akor rendben van , ha nem ismeri fel vagy addig sem jutsz akor valoszinüleg unlock bios kel hozzá ami gari vezstéses, és szerintem az hoyg kitört pár kisseb tarto az nem jár gari vesztéssel , viszotn a wifi kártya csere az nem garanciális vagyis nem lehetne , gariba amugy i csak a gyári álapotában viheted vissza sehogy másképpen

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9121) DonMaster


DonMaster
addikt

lenovo g500 nál ha vaékainek a bluetoth nem menn meg felelöen csak ah ujra telepiti a drivert akkro bios update , amivel már lehet a funkcio gombokat is át teni , hoyg fn+funk menejn ne simán , én spec simán jobban szeretem vagyis meg szoktam :)

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9122) szekra válasza SFAkos (#9103) üzenetére


szekra
őstag

Es mar jobb lett, nem throttlingol?

(#9123) Mardel


Mardel
őstag

Erre a ****** g500-ra mindjárt rávágok samu kalapáccsal.
Már korábban írtam, hogy sehogy sem tudom beállítani, hogy ha TV-vel kötöm össze és fulkl hd filmet néznék róla, akkor ha laptop fedelét lehajtoma film elkezd szaggatni. :W :W :W

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9124) DonMaster válasza Mardel (#9123) üzenetére


DonMaster
addikt

és ha nem hajtod le de megynomod az f9 helyén lévö funkcio gombot ? nem uygan az? akkor jo ? vagy akkor is csinálja? amuyg minek lecsukni ha használod? mérmint filmeznél tv-n a gépen kerezstul ez oké, de 2orás film idejére lehet felnyitva is csak kinyomod a monitorját és megy ugyn ugy elvileg , de csak 20után tudom kiprobálni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9125) Mardel válasza DonMaster (#9124) üzenetére


Mardel
őstag

Masodlagos megjelenitonel kikapcsolja a beepitett monitort. Azerz hajtanam le, mert akkor a tv ele tudnam tenni az allvanyra es nem logna bele a kepbe.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9126) DonMaster válasza Mardel (#9125) üzenetére


DonMaster
addikt

oké csak valahoyg még sme megy ahoyg szeretnéd, valoszinüleg valami windows-beálitás kavarbe, meliyk video lejátszot használod? meg probálhatnád akár simán a hd4000-rel futattni , és hoyg akkor is beakad a film? hdmi-n vagy nem amikor lecsukod? más nem igazán lehet harderesen kel menjen csak is softveres lehet a baj vagy beálitás miatt forudlhat elö, ted teljesitméyn re az energiát. plusz ha bemész a pseckobeálitásába az energia... nak akor ott minde huz fel hoyg teljesitmáyn centrikus legyen és mindig globálisan az amd-t használha lehajtáskor emg ne kapcosljon ki ha kabelen van ha nincs kabelen pcie- és az usb-t is löd igy át hátha jo lesz,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9127) myke01 válasza DonMaster (#9126) üzenetére


myke01
senior tag

Már ne haragudj ,de ezt a "rovásírást" direkt csinálod ?! :D A felcserélt mássalhangzókra gondolok ; pl.:" hoyg ,teljesitmáyn , valahoyg " - elég vicces :)

(#9128) DonMaster válasza myke01 (#9127) üzenetére


DonMaster
addikt

így esik kézre a billentyűzet nekem :)

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9129) myke01 válasza DonMaster (#9128) üzenetére


myke01
senior tag

Szóval akkor nem egy afrikai iskolába jártál az egyik bennszülött-törzsnél . :DD

(#9130) Impressa válasza myke01 (#9129) üzenetére


Impressa
őstag

:DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9131) Mardel válasza DonMaster (#9126) üzenetére


Mardel
őstag

Mivel másik gépről nézem wifin keresztűl, még azt tartom elképzelhetőnek, hogy a lehajtott monitornál visszavesz a hálózat terheléséből vagy nemtudom.
Próbáltam mindenhogyan kiegyensúlyozott teljesítmény, aztán mindent maxra, energiagazdálkodásban mindenhol kivettem, hogy a kijelző lehajtásakor ne tegye magát alvó módba, sőt ne csináljon semmit.
HD Graphics 4000-et használja a lejátszó, MPC-HC-t meg át se lehet állítani amd kártyára, mert energia takarékos van beállítva és nem módosítható sehogy sem.

Más lejátszót meg nem szeretnék használni, mert ehhez van madVR renderer.

Mindezek ellenére, ha lehajtom elkezd szaggatni a film.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9132) DonMaster válasza Mardel (#9131) üzenetére


DonMaster
addikt

100% a wifi miatt van , márha wifiröl stremben nézed , utána jártam , és van aki járt igy 1-2honapos lapossal , ha nincs lehajtva akor pl: 150mbit a wifi net ha lehajtja akor meg 5mbit net akkor viszont hardveres lesz gariban kérdezrá , de nézd meg elsöként mit mutat nem lehejtva egy speedtest és lehajtva ha lehajtva lassab akor avval vana baj [link] hasonlorol van szo,
amuyg probáld meg azt márha a laptopot dugod a tv-re és a laptop veszia streamat , hoyg mi van ha a laposon vana film és rádugva a tv-ra ugy is akad? ha ugy nem akad akkor fixen a wifi problémája az.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9133) sch_a válasza Mardel (#9131) üzenetére


sch_a
addikt

Azt ugye tudod, hogy a képernyő kávájában van a wifi antenna? Szóval nem olyan meglepő, hogy lassabb, ha lehajtod...

(#9134) Mardel válasza DonMaster (#9132) üzenetére


Mardel
őstag

Ertem, koszi!

Majd otthon letesztelem.

(#9133) sch_a: Igen, olvastam a linkelt forumot.

Valaki meg le tudja tesztelni a sajatjat, ha megis ez lenne a gond?

Nem vinnem vissza gariba, ha kiderul, hogy nem hardveres problema, amit szervizeltetni kell.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9135) EasyKnight válasza Mardel (#9134) üzenetére


EasyKnight
tag

Nálam nem volt probléma. Nem szaggatott a videó. Viszont a jelerősséget valóban befolyásolja a fedél... Nálam gyengült a jel, amikor lecsuktam.
YT-on néztünk Live Strem-et páran, Full HD-ben, 900 Ft-os HDMI kábellel, egy 3-4 éves TP-Link routerrel, 8-10 méteres távolságból. Persze ez annyira nem is fontos :)

(#9136) Mardel válasza EasyKnight (#9135) üzenetére


Mardel
őstag

Ertem, koszi.
Mondjuk ez egy 13-16 Mbit/s-es video 640 Kbit/s-es hanggal.

Fedel lecsukasakor 1-2 mp-es akadassal megy a film.
Bar tegnap 1,5 ora utan szinten szaggatott, ugy hogy nem volt lehajtva. Egy ujracsatlakozas a wifire lehet megoldotta volna, de nem szamitottam ra, hogy halozati gond igy maradt az ujrainditas.

Router szinten TP-LINK (TL-WR1043ND), a tavolsag meg olyan 10-12m + kb. 4m szintkulonbseg (nagygep+router emeleten, noti+tv lent a nappaliban).

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9137) Krisz79


Krisz79
őstag

Lenovo G500 notimba tervezek SSD-t vásárolni.
60GB Kingston 2.5 SATA3 SSDNow V+ 200 SVP200S37A/60G 3év garancia
17780 Ft
60GB Kingston 2.5 SATA3 SSDNow V300 SV300S37A/60G 3év garancia
13970 Ft
Ezt a két fajtát néztem ki.
Melyiket lenne érdemesebb megvásárolni?
Miért?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#9138) DonMaster válasza Krisz79 (#9137) üzenetére


DonMaster
addikt

én az alsot venném mlc miatt , másban nem is különbözik plusz az ár is az alsonak kedvez,
viszont én 120gb-at vnnék minimum rendszernek mert kell annyi

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9139) Domike84


Domike84
csendes tag

sziasztok,

valaki esetleg tapasztalt már hasonlót?

Lenovo energy managmentbe beállítom az akku védelem funkciót újraindítás után jó, viszont ha kikapcsolom elfelejti a beállítást.

mitől lehet? bug?

(#9140) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Az ősz elején voltak infó-morzsák (laptopkalauz.hu), hogy januártól a Lenovo Ideapad széria garanciális szervízelése Lengyelországból visszakerül kis hazánkba...nevezetesen a Laptopszalon-hoz.
Van esetleg erről valakinek frissebb infója? :F

(#9141) DonMaster válasza fireman123 (#9140) üzenetére


DonMaster
addikt

keresd Borote -t ö sokat tud ebben a témában segiteni ,
én ugy tudom , hogy igen és laptopszalonnál már most is szervizelik elvileg weblap szeirnt meg reklámok szerint az idepadokat nem kell most sem vissza küldeni,

Domike84
reisntall segit csak akár csak a lem-et ha az nem akor teljes reinstall kel hoyg menjen, nekem jol megy msot.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9142) podeeg


podeeg
csendes tag

Üdv!

Gondolom a kérdésem "lerágott csont", de nincs időm keresgélni:
Adott egy G500-as noti (t-homos beszerzés), amire még bőven van garancia. HDD csere SSD-re és az ezzel járó szétszedés garanciavesztéssel jár-e? Lényegében egy általános tisztítás is a kis lenovós matrica leszedésével járna... :)
Köszi!

(#9143) DonMaster válasza podeeg (#9142) üzenetére


DonMaster
addikt

irj a t-nek emailt hjoyg jrá vagy sme , másrészröl megnézted a leirását amit adtak hozzá? vagy agari papairt elolvastad? amugy nekem kicsomagoláskor 3felé szakadt az a matrica , de nem jár gari vesztéssel , és javaslom a fent joboldalon van egy keresö tipust beirod egyböl kidob találatot nme kel végig olvasni , nem jár elvileg gari vesztéssel , Lszalontol meg kérdeztem , t-nél más de a lenovo elvileg nem nézi

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#9144) trassher


trassher
addikt

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mert nem tudok dönteni. Adott a Lenovo g500 és u510. Mindkettő i3-as, 4 gb ram, 1terra HDD. Egyik Radeon, másik nvidia. Laptopszalon.hun 139990 mind a kettő. Amire kellene az filmezés, net, AutoCAD néha és egy kis játék. Melyiket lenne érdemes megvenni ilyen felhasználás tudatában? A g500 erősebb valamivel, az u510 részben alumínium. Mindkettő erősebb mint a jelenlegi Packard Bellem ami nagyrészt elég csak a minősége 0, eddig bírta. Ti melyiket ajánlanátok? Előre is köszönöm a válaszaitokat.
Az elütésekért bocs, telefonról írok mivel a PB ismét beadta a kulcsot.

Redmi Note 7

(#9145) szekra válasza fireman123 (#9140) üzenetére


szekra
őstag

Ez engem is erdekelne! Ha megtudsz vmit dobnal egy privit legyszi?

(#9146) EasyKnight válasza trassher (#9144) üzenetére


EasyKnight
tag

Hát, én is többnyire AutoCAD-re meg hasonló nyalánkságokra használom a lapost, nincy rá panaszom.
A G500-ról beszélek. :)
Részben ez is Al. Filmezésre, netezésre jó, viszont játékra jobb lenne az nvidia.
Én valamiért a feketéhez jobban vonzódtam, szóval szerintem a G500-at vidd :)

(#9147) Domike84 válasza DonMaster (#9141) üzenetére


Domike84
csendes tag

köszi!

Csak a progit telepítsem újra vagy full gép reinstall?

win7 és win 8 alatt is tapasztaltam

(#9148) fireman123 válasza DonMaster (#9141) üzenetére


fireman123
őstag

Megkérdeztem a Laptopszalon.hu-n.....semmi sem változott, még mindig Lengyelország a garis szervíz ...."de tárgyalunk a Lenovo-val" .........már vagy fél éve. :(

(#9149) Mardel


Mardel
őstag

Tényleg, ha ágyban használom a notit (g500) egy kemény mappán, és a noti picit mozog, ha írok, vagy ha ülőpozíciót váltok, akkor a merevlemeznek lesz-e baja?
Vagy ezekben a merevlemezekben van valami rázkódásvédelem, vagy fejparkolás alapból?

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9150) Impressa válasza Mardel (#9149) üzenetére


Impressa
őstag

A Thinkpad szériákban, van erre egy külön szenzor a gépben, ami figyeli a rázkódást. De egyébként a HDD is regisztrálja ezeket a rázkódásokat. Ezt a HD Sentinellel meg tudod nézni - G-Sense név alatt -
Azt nem tudom, hogy a merevlemezekben milyen szintű védelem van. De a HD Sentinel szakértője ebben a topikban meg tudja mondani pontosan, ha komolyan érdekel. De egyébként nem lesz baja, ha nem dobálod. :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.