Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Henk válasza Gorneck (#11350) üzenetére


Henk
veterán

Ennyire hangos a vx450? Mondjuk ebben más bél van asszem, nekem a hx szériát ajánlották anno, de az valóban nagyon halk volt.
Akkor nálad is mehet már a halkítás projekt. :)

(#11352) Gorneck válasza Henk (#11351) üzenetére


Gorneck
titán

Nem csak nálam...a kedvező ára miatt anno elég sok gépet vx450nel rakattam össze...a legtöbb konfig még a felére se terhelte a tápot...az enyém meg sztem még csak fel se tudja pörgetni... :D Szal sztem hangos táp...ennél meg pláne...persze kinek mi számít hangosnak...

Ugyan ez 8as hely (jobb oldal fal), de lehet rakok oda egy 12es ventit...4 lyukat fúrni nem nagy kaland...porszűrőm még úgy is van...

Csak HDD kell...de az is meg lesz...5kért kapok 500as green wd-t...az egyik leghalkabb vinya amivel volt dolgom...

Aztán ha rendeződik a jövőm, akkor váltok i5-re...

Gorneck#1239

(#11353) Zsolti1987 válasza Henk (#11349) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Riva tuner v2.24

Driver meg az nvidia 8.17.11.9562 (2009.11.20.)

Nézegettem én már ezt a hűtőt korábban, csak lehet h nem férne be az oldallapon lévő 22-es ventim miatt... De amint lesz több időm, megnézem hogy lehetne esetleg megoldani vhogy.

(#11354) Pepe78 válasza Henk (#11339) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ez a hangtalan gép talán nem is létezik..... :N
Én is sokat költöttem már szuper csendes vetikre,meg csendes,szájlent, meg szuper szájlent dolgokra de a gépnek mindig van hangja.
Az első gépemben 1600-on pörgött elől egy 12 cm Zalman venti és mégis jó volt. ;] ;]
+
Általában tuningolnak az emberkék és mind e mellé jó lenne passzív gép is....
Hát azt meg hogyan? ->> sehogy.
Nem mondom, hogy legyünk igénytelenek és minden sz@rt meg kell venni, de én már leszoktam a tesztek beteges tanulmányozgatásáról amit követően meg KELLLLL vennem az új hűtőt mert az 3 decibel-l halkabb és úúú.........

pl uccsó téma: 9600 GT Zalman 700 ALcu hűtővel ami unokatesómék új gépének alktrésze lett. Összeraktam -> bazi hangos( itt görcsölök) ->erre ők, milyen halk kis gép lett ez

Relativitás elmélet keveredett a dolgokba. :)) :)) :))

Hosszú téma ez, de inkább le se írom mennyit költöttem már feleslegesen hűtőkre és jobb lett mindig de TÖKÉLETES sosem.
Kivéve Scythe Mugen 2 -> na annak talán nincs hangja , persze nem tenném tőkére érte a kezem ;]

(#11355) Henk válasza Pepe78 (#11354) üzenetére


Henk
veterán

Ezért mondtam, hogy komoly gépben nem alkalmazható. De egy netezős gépben meg tudod csinálni, hogy minden hűtő passzív meg nem teszel bele ventit. Vinyó helyett ssd aztán ennek semmi hangja "elméletileg", de jöhetnek olyan váratlan helyzetek mint ami Gorneck is mondott, hogy sipolni kezd a táp. Na az szopóka. Én is gondolkodtam egy ilyenben, de annyi pénz, hogy nem éri meg. :D

Zsolti1987: ez a driver neked honnan lett? Esetleg próbáld meg ezt vagy az op rendszerednek megfelelő legújabbat, de szerintem ez mindhez jó.

(#11356) Gorneck válasza Henk (#11355) üzenetére


Gorneck
titán

Főleg azé, mert egy nagyobb passzív táp nem két fillér...ééésssss, ha elkezd sípolni nahh azé senki se fogja garizni és az sokkal idegesítőbb, mint pl a ventik súgását hallgatni este...

Gorneck#1239

(#11357) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Most lőttem el 10kt új ventikre (Noctua R8 vinyókhoz, P12 procira, 2xS12 házhűtőnek), mindegyik 5Vra kötve, mellettük csak a HX450 susorog picit meg a VGA ha beterhelem, de úgy tűnik végre megvan, kussos a gép.
Sajna a passzív ZENel nem lett volna oké a húzott quad, így nem eshetett ki a tápventi..VGAra nemsokára felhenkelek egy HR03GTt szintén R8@5V lesz rajta,onnantól vége a költekezésnek ilyen téren..25k léghűtésre :S

(#11358) Zsolti1987 válasza Henk (#11355) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hello, nekem ezt a win7 töltötte le magának.
Most feltettem az nvidiáról amit javasoltál, de az eszközkezelő szerint ugyanaz a driver van fenn, ezt nem teljesen értem.

(#11359) Henk válasza Speed® (#11357) üzenetére


Henk
veterán

Ha az ember belemerül a halkításba nagyon el lehet szállni. A 260-ra a TR hűtő volt 18k meg 2 venti még rá, ki sem merem számolni. :Y
Viszont megnyugtató érzés, hogy nem hallani ahogy megy a gép mellettem.

Zsolti1987: uninstall a driver-nek aztán utána futass egy driver sweeper vagy driver cleaner-t. Aztán restart és mehet fel az új driver, így jónak kell lennie. Mondjuk nem win7-et használok, de szerintem ez ott is működni fog.

(#11360) Zsolti1987 válasza Henk (#11359) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Okés köszi
megpróbálom, aztán mondom mi lett.

(#11361) toldy


toldy
őstag

Üdv,
Arra szeretnék rákérdezni hogy kb 2500ft-ig melyik a leghalkabb 120mm PWM-es venti?
( és kíváncsíságból ha ár nem számít alapon melyik venti a leghalkabb?)

Az élet nem habostorta.

(#11362) Henk válasza toldy (#11361) üzenetére


Henk
veterán

Amiket én eddig próbáltam azok közük a Coolink swif2 120p volt a leghalkabb, mármint azonos fordulaton. Elég jó áron is van.
Az a venti a leghalkabb ami a legalacsonyabb fordulaton megy. :D
Azért jó lenne tudni hova akarod használni meg mekkora fordulaton, mert van néhány halk típus.

(#11363) toldy válasza Henk (#11362) üzenetére


toldy
őstag

2 db ventit akarok berakni. Egyszer a ház ventit szeretném lecserélni egy olyanra ami 800-1200on 30 dB alatt van valamint a procihűtőn lévőt szintén egy 30 dB alattira.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#11364) Henk válasza toldy (#11363) üzenetére


Henk
veterán

Coolink-ből van fix 800 és 1200rpm-es is, vagy Scythe S-flex szintén 800 és 1200-ben. Esetleg Englide-ből van 1000 és 1200-es. Ezek mind halk ventik, jóval 30dBA alatt.

(#11365) toldy válasza Henk (#11364) üzenetére


toldy
őstag

Értem, a scythe-ok tetszenek is így scythe hűtőhöz is pászolnak.
Egyébként ezek a noctua ventik valóban ilyen jók vagy csak túl vannak hyppolva ?

Az élet nem habostorta.

(#11366) Henk válasza toldy (#11365) üzenetére


Henk
veterán

Azok is jók, de amiket én próbáltam nem voltak jobbak pl. az S-flex-nél. Illetve az én követelményeimnek a Noctua kevésbé felelt meg.
Persze van aki a Noctua-ra esküszik.

[ Szerkesztve ]

(#11367) Mans20 válasza Zsolti1987 (#11360) üzenetére


Mans20
addikt

Helo

A vga ventijét próbáld meg EVGA Precisionnal szabályozni,nálam a gtx260 40% on megy alapon,levettem 30% ra,így már 1000 ret forog és alig hallani.

A Coolink SWIF2 1201 meg komoly,csak a szélzajt hallani,semmi motorhang meg búgás.

(#11368) banderasz77 válasza Henk (#11366) üzenetére


banderasz77
addikt

8 cm-es házhűtőnek hátra mit tudnál ajánlani? Halkat?

(#11369) Henk válasza banderasz77 (#11368) üzenetére


Henk
veterán

Ha feketében gondolkodsz akkor Englide n. zero hydro 80 vagy Scythe S-flex 1000 vagy 1500 rpm-es. Ha a színe nem követelmény akkor lehet Coolink swif2 800 vagy 801, esetleg Noctua NF-R8.

(#11370) banderasz77 válasza Henk (#11369) üzenetére


banderasz77
addikt

A színe tök mind1. Na a haverom volt pesten ma, így kénytelen voltam lehozatni a cuccokat, amik sajnos változtak. Csak 1 helyre ment el nekem, így a Mugen lenmaradt, lesz helyette egy Xigma Red Scorpion S1283 és a ram pedig egy Kingston HyperX 1066Mhz Black Edition 2*2GB (2*1 volt) 5-5-5-15 kit, amit ugye így nem is kellett volna cserélni, mert bőven elfért volna a Dominator, de hát így már legalább 4 gigám lesz.
Szerintem ezekkel is meg leszek elégedve, a hűtő meg a táp felé fog fújni, de bőven marad hely a kettő között. Szerintem jól meg lesznek majd. :F

(#11371) Zsolti1987 válasza Mans20 (#11367) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Az a baj, h vmiért hiába állitom át, a rivánál azt csinálja, hogy applizom, és utána visszaálla a 35-re, ennél meg mutatja, h feljebb mnet a fordulat, de a venti fordulata nem változik.
Amúgy az lenne a legjobb, hogy ha be lehetne állítani autora, de valahogy semmit sem sikerül állítanom, hogy működjön :(

Henk: feltettem az új drivert, de semmi, igy se tudom a ventijét szabályozni.

Ja amúgy közbe rájöttem h nekem is ugyanaz a driver volt fenn csak máshol van a pont :W

[ Szerkesztve ]

(#11372) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Coolink SWIF2 120P Ventiről?
Egy ilyen procihűtőre lenne. Másikat is ajánlhatook de úgy 3000-nél ne nagyon legyen több.

http://www.hardwarebolt.hu/termekek/huto-cooler/images/coolink-u8-120-1600-kep-1-large.jpg

Előre is köszönöm! :R :R :R

(#11373) Henk válasza banderasz77 (#11370) üzenetére


Henk
veterán

Hát így tényleg felesleges volt ramokat cserélni. Viszont ha nem mugen lett és azt akartad, hogy hátrafele fújja a levegőt akkor jó lehetett volna a hyper 212+ is. De szerintem így is elégedett leszel vele, jó hűtő a Xigma RS.

Zsolti1987: akkor nincs ötletem, lehet ennek a vga-nak tényleg nem lehet vezérelni a ventijét, bár ezt azért nehezen tudom elképzelni. Esetleg próbáld megkérdezni a vga topikjában, hátha egy tulaj tud rá mondani valamit.

Mandarinn: nekem nagyon bejött ez a Coolink venti, ezt használom a procin is. Ha a hang a lényeg és pwm-es kell akkor ezt ajánlom. Ha olcsót akarsz akkor jó lehet az AC 12025 pwm is. Aztán ami még elég bizalomgerjesztő a Scythe kama pwm, nagyon alacsony fordulatra szabályozható. Mondjuk ennek hátránya, hogy max 1200rpm-et tud így a légszállítása sem egetrengető, meg csúszó csapágya van.

(#11374) Zsolti1987 válasza Henk (#11373) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hát úgy néz ki hogy nem nagyon lehet...
Pedig mennyivel jobb lenne, ha tudná magát szabályozni. Pedig nem is egy olyan nagy dolog lenne szerintem, hogy figyelné a hőm-ét. Na mindegy.

Akkor viszont lehet hogy AC S1 lesz belőle, csak akkor nem tudom feltenni a ház oldalát, mert van egy 22-es venti, és nem fér el tőle..

Na majd valamit kiokoskodok.

Amúgy ha a gyári hűtőt rajthagyom, úgy lehet másik ventit rátenni?

(#11375) Vasinger! válasza Zsolti1987 (#11371) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én esetleg egy home-made BIOS-t raknék fel a karira ami automatikusan vezérli a venti fordulatát a hőm.-nek megfelelően. Vagy legalábbis én így oldottam meg a 4850-nel anno.
De ez már tényleg off.

(#11376) Henk válasza Zsolti1987 (#11374) üzenetére


Henk
veterán

A gyári hűtőre hova gondolnál másik ventit feltenni? Ha az S1 nem fér el akkor nézd meg a Scythe Musashi-t, azt hiszem az is felmegy a karidra és az nem olyan magas mint az S1. Mondjuk jóval drágább is.

(#11377) Zsolti1987 válasza Henk (#11376) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hát igazából nem tudom, csak egy hirtelen ötlet volt,

húh hát ez a scythe ez bizony jó áron van, majdnem a videokari árának fele.

(#11378) Henk válasza Zsolti1987 (#11377) üzenetére


Henk
veterán

Na igen a minőségi hűtőknek megkérik az árát. Akkor vagy megbarátkozol a hangjával vagy marad az S1, de akkor alakítani kell az oldallapot. :U

(#11379) Zsolti1987 válasza Henk (#11378) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hát igen, sajnos most jönnek elő azok az igények, amikre a gép vásárlásakor nem figyeltem...
Igaz gyorsan kellett, mert nem volt másik gépem, és nekem nem játékhoz kell...
(Na jó azért néha játszok is :) )

(#11380) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek eladó proci hűtőbordája 12centis ventihez?

:R

(#11381) banderasz77 válasza Henk (#11378) üzenetére


banderasz77
addikt

Érdekelne még 9 cm-es PWM-es venti 3 hőcsöves hűtőbordára procit hűteni. Melyiket ajánlanád, ami tuti?

(#11382) Henk válasza banderasz77 (#11381) üzenetére


Henk
veterán

Hát 9-ből olyan túl nagy választék szerintem nincs, főleg ha pwm-es kell. Olcsóbb kaetgóriában AC 9225pwm, esetleg ha találsz valahol Arctic F9 pwm. Kicsit drágábban Coolink swif2 92P. Vagy ott van a Scythe kama pwm, ezt mondjuk nem ismerem, de nagyon bíztató adat róla, hogy 0-2500rpm között szabályozható. Ami még hátránya lehet, hogy csúszó csapágyas.

Mandarinn: nézz körül az apróban, szerintem van pár fajta.

(#11383) banderasz77 válasza Henk (#11382) üzenetére


banderasz77
addikt

link1

link2

Mindkettő elérhető. Melyik a jobb és miben?

(#11384) Vasinger! válasza banderasz77 (#11381) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg ez? katt
Nem egy hatalmas szélerőmű, de ennek megfelelően elég halknak ígérkezik és folyadékcsapágynak köszönhetően tartós. :K

(#11385) Henk válasza banderasz77 (#11383) üzenetére


Henk
veterán

Ház a fehér lapátos az újabb kiadás, javított verzió. Mondjuk szerintem semmi különbség nincs köztük mint a színük. Illetve a gyártó szerint a régi 600-2000, míg az új 700-2000rpm között szabályozható. Mondjuk nekem ez a keret nélküli verzió annyira nem szimpatikus, én inkább a hagyományos keretes típust venném.

Vasinger!: az nem pwm-es, a lapja meg nem biztos, hogy tudja vezérelni a 3 tűs ventiket. Indokolt, hogy állandóan full fordulaton menjen?

[ Szerkesztve ]

(#11386) Vasinger! válasza Henk (#11385) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah hopp. Ezt benyaltam. Akkor maradtak az általad ajánlott alternatívák: AC, Scythe.

(#11387) banderasz77 válasza Henk (#11385) üzenetére


banderasz77
addikt

Na bakker, ezt nem is figyeltem. A lapon 3 pines a házventi csatija, na most akkor mi legyen? Nem fogja vezérelni a PWM-es házventit?

(#11388) banderasz77 válasza banderasz77 (#11387) üzenetére


banderasz77
addikt

Ja, hogy az nem is PWM-es, az is csak 3 pines. Akkor ez OK. ;]

(#11389) Henk válasza banderasz77 (#11387) üzenetére


Henk
veterán

Melyik csati 3 pin-es a lapon, amire a házhűtőt akarod dugni? Mert az valószínűleg nem fogja vezérelni se a 3, se a 4 tűs ventit. Azt hittem, hogy a cpu hűtőre keresel ventit mert azt a cpu fan tudná vezérelni. Ha házhűtőnek kell és a lapon csak 3 tűs szabad csati van akkor jobban járnál egy kissebb, de fix fordulatú ventivel, már ha azt akarod, hogy csendben legyen. Vagy ki kéne próbálnod elötte, hogy szabályozza e a 3 tűs ventiket a lapod és úgy választani.

(#11390) Gorneck válasza Gorneck (#11352) üzenetére


Gorneck
titán

Nos...ma sikeresen beszereltem az 500as Green WD-t...te jó ég...a 60 centire lévő gépből alig jön ki vmi hang...pedig van benne pár venit...hdd akkor hallható max ha dolgozik, de az elég ritka hisz csak torrent megy rá...
A CM Silent Pro-t meg alappá kéne tenni, mint csendes gép komponens...egy minimális venti motorhang hallatszik ki a házból...de az is inkább kellemes búgás, mint zavaró...bal első likon lélegzik a táp...[link].

Ha a ház álló torony lenne és nem ott lenne a táp ahol a fenti képen látható, akkor meg merem kockáztatni, hogy egy kis hangszigeteléssel szinte hangtalan PC-t lehetne építeni az általam használt komponensekből...

Gorneck#1239

(#11391) banderasz77 válasza Henk (#11389) üzenetére


banderasz77
addikt

Jaja, a CPU fan az 4 pines, tehát jó lesz a 9cm-es AC venti a procinak. De a Chassis fan az csak 3 pines, de az Englide 8-as ventinek amit mondtál szintén 3 pines a csatija, akkor miért nem jó?

(#11392) Henk válasza banderasz77 (#11391) üzenetére


Henk
veterán

A 8-as Englide az teljesen jó mert az alapból halk. De közben az AC-ról beszéltünk meg felmerült a Noctua is, nem tudtam már melyiket gondoltad oda. Az AC a procira az Englide meg házhűtőnek teljesen jó. :K

(#11393) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van egy Xilence FCP venti szabályozóm, ami így néz ki hátulról:

Nos, ezekre a csatlakozókra rá kell kötni ilyen kábeleket (adtak hozzá) és azokra kell a ventit kötni. De ugye annak a vége ilyen (bal oldal). Ezzel az a baj, hogy 4 pines ventit nem lehet rákötni, de ha nem kötöm rá a kábelt a szabályozóra, akkor elvileg rá tudnám dugni a 4 pinet, csak lelógna a szabályozást visszajelző 4. pin. Szerintetek ezt meg lehetne játszani? Így tudnám előlapról szabályozni, nem az alaplapom csinálná, hanem én tetszőlegesen. :F

Vagy meg kéne bütykölni, vagyis leszedni a 4 pines csatlakozót és egy 3 pines rakok rá a 4 kábelt meg szabadon hagyom.

(#11394) Gorneck válasza Vasinger! (#11393) üzenetére


Gorneck
titán

Én nem látom okát, hogy az azokat a kábeleket pluszba rá kéne kötni...sztem simán rá lehet kötni a ventiket...de fogod és kipróbálod és elválik hogy boldogul...

Gorneck#1239

(#11395) Vasinger! válasza Gorneck (#11394) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak még nincs megvéve a 4 pines venti. :B De addig lehet, hogy kölcsönkérek valakitől, hogy kipróbáljam.

(#11396) Gorneck válasza Vasinger! (#11395) üzenetére


Gorneck
titán

Az lenne a legbiztosabb...

Gorneck#1239

(#11397) Henk válasza Vasinger! (#11395) üzenetére


Henk
veterán

Simán rá tudod dugni a 4-es csatit csak a pwm szál lelóg róla, nem funkcionál majd. De nincs is jelentősége mert úgyis a szabályzóval vezérled. Ha elér addig a venti kábele akkor dugd közvetlenül a szabályzóra, nem kell közé a vezeték. Első ventinél nem gond, de szerintem a ház hátuljából nem ér el a vezeték, azért is adják hozzá ezeket a hosszabbítókat.

(#11398) betyarr válasza Henk (#11397) üzenetére


betyarr
veterán

szia Henk!

a régebbi 12cm-es pwm-es ac-hez képest az új (fehérlapátos) f12 pro pwm rendszerhűtő sokkal jobb?van tapasztalatod?
illetve használt vagy új ac-id vannak?pwm-es vagy nem?

(#11399) Gorneck válasza betyarr (#11398) üzenetére


Gorneck
titán

AC 12025L és PWMhez van hasonlítási alapom...ilyenek vannak most...2db 8 és 12 sima...sztem motorhangban csendesebbek lettek az elődhöz képest...légszállítás kb uaz...

Gorneck#1239

(#11400) Henk válasza betyarr (#11398) üzenetére


Henk
veterán

Nem ismerem az új AC-t, nem próbáltam. Nekem 12025L van ami a fix fordulatú, nem pwm-es. Ja és használtak, apróban megtalálod a hírdetést ott le van írva minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.