Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) macilaci78 válasza zsolti72837 (#9700) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhez átalakítót? Ott lóg ki belőle a csupasz vezeték. Csoki, vagy wago rá és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9702) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

5630-60 5méter ledszalaghoz mekkora tápegység kell, hogy egyben üzemeltethessem?

Fogyasztásra ~14,4W/métert írnak, tehát egyben kábé 72/72,5W számításaim szerint.
Tudnék venni 6A 72W tápegységet, de nem lesz az éppen kevés? :U
Érdemesebb akkor már 8A 96W teljesítményűt venni, vagy fölösleges és működni fog a "kisebbel" is?

Előre is kösz a segítséget!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9703) pjen válasza flymi (#9702) üzenetére


pjen
félisten

a nagyobbat vedd.

(#9704) flymi válasza pjen (#9703) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

3528-60 5 méterhez meg gondolom elég a 3A 36W is...
Annak a fogyasztása harmada az 5630-nak, olyan 4,8W környékén van métere.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9705) pjen válasza flymi (#9704) üzenetére


pjen
félisten

Ha jók az adatok akkor bőven.

(#9706) zsolti72837 válasza macilaci78 (#9701) üzenetére


zsolti72837
őstag

Sajnos nem értek hozzá. Kicsit bővebben? :B

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9707) mzso válasza balazs1956 (#9697) üzenetére


mzso
veterán

Lefordítanád magyarra, hogy mi is a klf akármi?

(#9708) balazs1956 válasza mzso (#9707) üzenetére


balazs1956
senior tag

Bocsánat: klf= különféle

(#9709) mzso válasza balazs1956 (#9708) üzenetére


mzso
veterán

Én úgy látom ott van expliciten mekkora az átmérő. A linkelt 24W-osnál 28 centi.

[ Szerkesztve ]

(#9710) balazs1956 válasza mzso (#9709) üzenetére


balazs1956
senior tag

Igen jól látod, de amikor megrendeltem a kettőt, efölött átsiklottam, így nem fér el az ufómban.
Világít, mint állat, de nem tom hová teszem.

(#9711) flymi válasza pjen (#9705) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9712) Nova96


Nova96
őstag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne én nem értek hozzá csak ismerősnek rendeltem egy ilyet , és megtetszett neki még kéne neki 10m az a táp elbírja vagy még ekll valami hozzá? :R

(#9713) PHM válasza Nova96 (#9712) üzenetére


PHM
addikt

Az a táp ránézésre még az 5m-t is nehezen bírja el.
5m 60 led/m-es, 12V-os 5050-es szalaghoz 6A-es táp dukálna.
Tehát a 15m szalaghoz legalább 18A-es kellene.
Szvsz egy 15A-es táp is megteszi, ha nincs mindhárom szín
teljes kakaón használva.
Kell még a szalagokhoz 5m-enként 1-1 jelerősítő is.
Nekem egy ugyanilyen szalaghoz 3A-es tápot adtak, ami csak az
egyik színt használva, azaz kevesebb, mint 2A terhelés hatására is
már jelentősen forrósodott. A tápot soha nem árt túlméretezni.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#9714) Nova96 válasza PHM (#9713) üzenetére


Nova96
őstag

Köszönöm akkor átadom az üzenetet. :R

(#9715) zsolti72837 válasza zsolti72837 (#9706) üzenetére


zsolti72837
őstag

Valaki? :B

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9716) Nudlee válasza zsolti72837 (#9715) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Amint macilaci78 is írta, nem kell hozzá semmi. Leírás alapján 230V feszültségű, tehát bekötöd a hálózatra és kész. Ha fizikailag nem fér el, javaslom rendelj kisebbet, ezt meg add el...hátha valakinek pont jó lesz.
Ha nagyon nem értesz hozzá, inkább keress egy villanyszerelőt, nehogy bajod essen.

(#9717) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Valaki tud 220v/24w átalakított?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9718) Zsmester89 válasza macilaci78 (#9694) üzenetére


Zsmester89
őstag

Találtam :D 2m 7e ft. - ez a gyári phanteks, ami baj van vele (árán kívül), hogy 2m és vastag tokozása van, nem hiszem, hogy szépen lehetne hajtani, illetve a 3M ragasztó sem fogja sokáig oda a helyére.
A csatlakozó adott a házban, elöl van gyári vezérlője :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9719) pjen válasza zsolti72837 (#9717) üzenetére


pjen
félisten

Ez így értelmetlen. :F

(#9720) zsolti72837 válasza pjen (#9719) üzenetére


zsolti72837
őstag

Akkor így jó 24w/220v?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9721) Vertigo18 válasza zsolti72837 (#9720) üzenetére


Vertigo18
addikt

Először gondolom a fórumtárs azt nem értette, hogy "átalakított". Átalakítót szerettél volna írni?

A másik, ami miatt megy az értetlenkedés, hogy Voltot kevesevv Voltra szokott átalakítani eszköz. Konkrétan mondjuk 230 (Mo-n ez a szabvány már) Voltot alakít át egy adapter 12 Voltra. Ez pedig lehet 24 "Wattos", ami nem az áramerősségre vonatkozik (Volt), hanem a "Teljesítményére"...

De ITT egy példa. Ez az eszköz 230 Voltot alakít át 12 Voltosra, a teljesítménye pedig 24 Wattos. Az áramerőssége pedig 2 Amper. A Volt az meg a feszültség jele.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9722) macilaci78 válasza zsolti72837 (#9720) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 220V/24W önmagában értelmes, egy kb 0,11A-es fogyasztót jelöl.
Neked olyan átalakító kell, amivel a két csupasz vezetéket konnektorba tudod dugni. Speciális nevén dugvilla. Alternatívaként sorkapcsot, wagot javaslok.

Vertigo18: hagyd, keveri a szezont a fazonnal. Egy hálózati feszültségről üzemelő 24 W teljesítményű eszközt szeretne beüzemelni, amihez csak a csupasz érpárt adták. Pusztán azért kérdez itt, mert az eszköz egy ledlámpa, a Budapest topikban pedig azért, mert helyileg ott az eszköz.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9723) Vertigo18 válasza macilaci78 (#9722) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak nem Gearbestes ledes ufo-lámpa?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9724) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9725) macilaci78 válasza Vertigo18 (#9723) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lusta vagyok visszakeresni. :D
középen egy kerek valami, amiből 8 db rudacska áll ki ledszalaggal amolyan csillag alakzatban.

Zsolti: gépről már könnyebben linkelek dugvillát, sorkapcsot, wagot.

Dugvillánál a föld a zöld-sárga (ilyened nincs a világításodon), a két tüske polaritása felcserélhető.
A sorkapocsban az "alagutak" két szálat zárnak rövidre, a lényeg, hogy a ledből kijövő két szál egymást legyenek, velük szemben pedig mondjuk a mennyezeti kiállás.
A wagonál egy a lényeg: amit ugyanabba a wagoba dugsz, azt összeköti. Tehát a lámpából kijövő madzagok véletlenül se ugyanabba a wagoba kerüljenek! És ezzel együtt a mennyezetből kiálló madzagoknak is külön wago kell.

És egy újabb jótanács: ha mindezek ellenére is bizonytalan vagy és újabb kérdésed van, akkor villanyszerelő szakembert hívj ki, mert

A HÁLÓZATI ÁRAM ÉLETVESZÉLYES

, illetve

hibás bekötés esetén tüzet is okozhat!

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9726) Vertigo18 válasza macilaci78 (#9725) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aha, megvan, akkor jól mondtam, EZ volt az... :)

Én is vettem.

Mondjuk a bekötés nem igényel nagy szaktudást, egy "csoki" és kész... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9727) macilaci78 válasza Vertigo18 (#9726) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mond ezt annak, aki a csoki alatt ezt érti. :U

A topik nagy része kész rendszereket vásárol, amik szerves része a konnektorba dugható tápegység a másik végén a 12 V-tal. Azt ha nyalogatja, sem lesz különösebb baja. A szóban forgó lámpa hálózati áramról megy, azért az egy kicsit komolyabb dolog. Olyan ez, mintha a fegyverek topikban hozzászoktunk volna a vizipisztolyhoz, aztán valaki hirtelen jön egy Beretta sörétessel. Oké, hogy ugyanúgy pumpálod és húzgálod a ravaszt, de azért kicsit más.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9728) zsolti72837 válasza macilaci78 (#9725) üzenetére


zsolti72837
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Van itt nem messze egy villamossági szaki majd vele megbeszélem. :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#9729) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Kipróbáltam a V-TAC "nagy fényerejű" led szalagját (18w, 2040lm /m).
Teljesen korrekt. Jó a fénye, vastag a hordozó fólia, kifejezetten jó minőségűnek tűnik és 1,5cm -s osztásokba darabolható.

[ Szerkesztve ]

(#9730) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett az usb-s led fűzérem a BG-tól
A csomagból kivéve láttam, hogy egy helyen meg van törve a szilikonos borítás.
Működik, világít, csak nem tudom okoz-e valavi tűz/életveszélyt, vagy ragaszthatom föl nyugodtan a tv hátára?A képen remélem kivehető valami.

(#9731) macilaci78 válasza balazs1956 (#9730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát, nagyon nehezen vehető ki.
Ez a borítás első sorban a víztől, portól, szennyeződésektől véd. Egy TV hátulján ezek annyira nem fordulnak elő. Nyugodtan rakd fel.
Esetleg ha vágni kell, akkor igyekezz úgy megoldani, hogy a sérült szakasz a vágási veszteségbe kerüljön.

Egy jobb kép és a gyártótól egy partial refund. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9732) balazs1956 válasza macilaci78 (#9731) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R Köszönöm, nem birkózom velük,picit átragasztom,nem fog látszani.

(#9733) Vertigo18 válasza balazs1956 (#9732) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem nagyon szokott kelleni birkózni, adnak pontokat és ennyi. Meg sok-sok "sorry"-t...

Egyébként, ha világít és nem akarod vízbe tenni a tv-t, akkor nincs gond... :)

Az abszolút megoldás az lenne, ha azt a három ledet kivágnád és kihajítanád, a többit meg összeillesztenéd forrasztással, vagy toldóval. De mondjuk az sem lenne "vízálló".

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9734) zsiz válasza balazs1956 (#9730) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem is így érkezett, ugyaninnen, ugyanez, csak 2 méteresben.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#9735) Vertigo18 válasza zsiz (#9734) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ugyanígy, nem a forrasztás mentén volt megtörve?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9736) balazs1956 válasza zsiz (#9734) üzenetére


balazs1956
senior tag

Reklamáltál?

(#9737) zsiz válasza Vertigo18 (#9735) üzenetére


zsiz
őstag

Nem a forrasztásnál. Nem valami jó minőségű szalag ez amúgy. Nekem pl nem egy színű fehér LED-ek vannak rajta, itt-ott inkább kékes vagy talán lilás a fénye néhány LED-nek, nekem is meg van törve az a szigetelő réteg, plusz 1-2 héten belül egy LED elkezdett villogni rajta és ma az már nem is világít. Mondjuk nem zavaró se az amelyik kékes, se az amelyik nem világít. Igazából a polcon amit megvilágít, ebből nem látszik semmi. Azt, hogy nem egy színű, meg is reklamáltam, de azután hogy képet kértek a csomagolásról, nem történt semmi vagy 2 hete már.

(#9736) balazs1956:

Igen, de csak amiatt, hogy nem egy színű a fehér.. [kép] De most már a másik két dolgot is meg fogom reklamálni, ha rászánom magam.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#9738) Kernel válasza balazs1956 (#9730) üzenetére


Kernel
nagyúr

Semmi jelentősége, mivel az adott felhasználási célra szilikonos szigetelés nem is feltétel, de ha lenne FBS-ragasztód (ami gyakorlatilag színtelen szilikongumi, vagyis egyenértékű anyag), azzal ki lehetne javítani.

De pusztán emiatt nem érdemes vásárolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9739) balazs1956 válasza Kernel (#9738) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R

(#9740) Zsmester89 válasza Kernel (#9738) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha can otthon nem festhető (ecetes) sziló, az is tökéletes. 350ft a tescos.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#9741) mzso válasza balazs1956 (#9732) üzenetére


mzso
veterán

Én azért megreklamáltam volna egy kis pénz visszafizetés végett. Nehogy már hozzászokjon a hibás termék küldéséhez, vagy a tróger csomagoláshoz.

(#9742) mzso


mzso
veterán

Szalagokról jut eszembe. Ilyen "prémium" dologgal, hogy külön vezetékeket visznek a szalag mellett szak 220--250-es szalagoknál lehet tapasztalni? (Engem kiakaszt, hogy egy nyavalyás 4-5 méteres szalagot több helyen kell betáplálni. Mintha nem lenne elég pocséklás az ellenállással energia elfűtősdi...)

Egyébként a hálózati feszültségű szalagokat gondolom nem lehet/szabad megvágni, ugye?
Úgy meg elég rossz, hogy ha nincs olyan méret ami nekem kéne.

(#9743) balazs1956 válasza mzso (#9741) üzenetére


balazs1956
senior tag

Végül is lefényképeztem, elküldtem, de mivel a csomagolást már kidobtam, nem sok reményt fűzök hozzá.
Még semmivel sosem volt bajom ezért azzal kezdem, hogy szétvagdosom a csomagolást, úgy megy a kukába..
Ha ez kell nekik, hát így jártam. Ezentúl lefotózók mindent még bontatlanul,de aznap sok ócócucc jött:))

(#9744) macilaci78 válasza mzso (#9742) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet vágni a hálózati feszültségről üzemelő szalagokat is, általában méterenként. Kis feszültség, kis egység, nagy feszültség, nagy egység.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9745) mzso válasza macilaci78 (#9744) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk nekem pont 3,8-3,9m kell...

(#9746) macilaci78 válasza mzso (#9745) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor vagy 4 m, vagy 12 V kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9747) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Ezeknél az ufó lámpakba való ledeknél a watt szám kb milyen hagyományos égőnek felel meg?

(#9748) pjen válasza chesterboy (#9747) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg rá van írva,a megfelelőségnél nem csak a watt számít,de ami rá van írva abból jó esetben is vonjál le 20% ot.Pl Dunaújvárosi közvilágítás.

(#9749) Nudlee válasza pjen (#9748) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Újvárosba indukciós lámpákat szereltek, de ettől függetlenül tényleg sz@rok.

[ Szerkesztve ]

(#9750) macilaci78 válasza pjen (#9748) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1W led = kb 50-70W hagyományos. Ha így számolsz, nem ér meglepi. Az 1/100 arány túlzás, kivételesen jó minőségnél áll csak meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.