Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20351) BBéci válasza dh66e (#20350) üzenetére


BBéci
titán

Nem reprezentatív kutatásom eredménye, hogy a 3D tévék iránt elsősorban a tájékozatlan, félrevezetett, fiatal és/vagy (a koruknál fogva még) alacsony iskolázottságú emberek lelkesednek.
Aztán nézik a divikszháromdét és az SBS-t. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20352) KisApám válasza BBéci (#20351) üzenetére


KisApám
addikt

De neked azért 3D TV-d van??? :P

Illetve mely az a nem 3D TV, amit leginkább használhatónak ítélsz?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#20353) BBéci válasza KisApám (#20352) üzenetére


BBéci
titán

Hibás feltételezés, nincs 3D tévém.
Ami az idei modellek közül szerintem jó képminőségű, az egyúttal 3D-s is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20354) KisApám válasza BBéci (#20353) üzenetére


KisApám
addikt

Pedig a gyerekcipős 3D nélkül egész olcsón baba képminőségű TV-ket lehetne venni.
Minden mással fullosan megtolva...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#20355) Jégtörő válasza dh66e (#20350) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Majd a foci vb meg az olimpia az ütős lesz 3D-ben.

(#20356) torma1981 válasza BBéci (#20351) üzenetére


torma1981
veterán

Divixet és sem értem hogy lehet nézni egy Full HD tv-n. :U :F

(#20357) BBéci válasza torma1981 (#20356) üzenetére


BBéci
titán

Havonta egyszer előfordul, hogy türelmetlenségemben nem várom meg, amíg normális minőségben is letölthető egy adott film és feladom az elveimet. 2 m széles vásznon sokkolóan szarul tud kinézni, viszont jófajta médialejátszóval éppen nézhető. Aztán később, ha tetszett beszerzem HD-ban.
A Valami Amerika 2-t 3 perc után kikapcsoltam és kitöröltem, a héten sikerült beszerezni HD-ban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20358) torma1981 válasza BBéci (#20357) üzenetére


torma1981
veterán

Háát igen. Sokan egy rossz minőségű filmről mondják, hogy milyen szar. Már régóta én is csak HD tartalmat nézek. Amúgy jó film lett szerintem . :) :P

[ Szerkesztve ]

(#20359) BBéci válasza Jégtörő (#20355) üzenetére


BBéci
titán

Az idei olimpia 3D közvetítéseire fentem a fogamat, aztán amikor végre érdekes sportágat, női strandröplabdát néztem, bármennyire jók voltak a csajok, 5 perc után átkapcsoltam az M1-re, mert zavart az SBS felezett felbontása. Inkább elvett az élményből a 3D, mint hozzáadott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20360) korikmate válasza Octopus21 (#20348) üzenetére


korikmate
tag

Itt egy lista a valós és a konvertált 3D filmekről: valós 3D vs konvertált 3D

(#20361) -=RelakS=- válasza korikmate (#20360) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Tron, mint valós 3D?! Helyenként olyan lapos volt, hogy rossz volt nézni...
A Bosszúállókon meg a John Carteren meg nem vettem észre, hogy konvertált lenne

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20362) korikmate válasza -=RelakS=- (#20361) üzenetére


korikmate
tag

Eddigi 3D-s élményeim alapján konvertált 3D-k esetében azok a jelenetek, amelyek animációra épülnek (kivetített képernyők, űrlények, animált járművek stb...) jók szoktak lenni, a kamerás felvételeken viszont szinte semmi térhatás nem érződik.

Valós 3D esetén végig megvan a 3D-s élmény, hol intenzívebben, hol kevésbé. Sajnos a TV-ből kinyúlós jelenetekkel elég szűkmarkúan bánnak, pedig én azokat tartom a leglátványosabbnak. Pl. ha valaki TV-n ezt megnézi 3D-ben, ami amúgy csak egy gagyi házi 3D videó, leesik az álla (legalábbis extrém látványos).

(#20363) bul07


bul07
nagyúr

Na nekem nem 3D kell hanem ilyen , azért elég lenne kifizetni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20364) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok ilyen kérdéssel de remélem kapok válaszokat!
Tv vásárlás előtt állok. 46 colosban gondolkodom, 3D nem érdekel , LED háttérvilágítású LCD-t szeretnék. Leginkább filmre kellene, de mellette Pc-re kötve játszanék is rajta. A Smart funkciók annyira nem fontosak. Ami lényeg lenne ( bár nem igazán tudom mennyire fontos igazából) hogy valós 100Hz-et tudjon vagy akár többet is. Az ár határt most nem szabom meg ugyanis hosszú távra szeretnék egy jó készüléket
Szívesen veszek minden tippet, tapasztalatot, kinek melyik van otthon, milyen pozitív és negatív élménye van ezekkel.
Előre is köszi mindenkinek! Szép estét mindenkinek.

(#20365) JoeYi


JoeYi
őstag

azon merengtem, hogy én jelenleg ha filmet/sorozatot nézek, akkor azt laptop képernyőn, vagy Samsung 2443bw monitoron. Na mármost ezeknél se vibrálást, se laggot, se szappanopera efektust nem szoktam érzékelni. Ezesetben mondhatjuk hogy totál igénytelen a látásom, vagy esetleg ezekben gyorsabb panel van mint a TV-kben?

(#20366) JoeYi válasza bgeorgooo (#20364) üzenetére


JoeYi
őstag

hát a legolcsóbb ami neked megfelelő lenne a Samsung ue46eh6030. Kb 200e Ft környékén lehet megkapni. Ha nem annyira a pénz a határ, és fontos a képminőség, akkor pedig az ue46es8000 420e Ft-ért. Persze köztes modellek is vannak.

Más gyártókhoz annyire nem tudok hozzászólni. A többiek a Sony Bravia KDL-46HX850-et szokták még dícsérni. Sajnos ez is elég drága

(#20367) maxika2004 válasza bgeorgooo (#20364) üzenetére


maxika2004
őstag

"Leginkább filmre kellene"----- hát eszerint midenképp plazmát vegyél!

de ha mindenképp lcd én ezt venném-[link]

(#20368) bgeorgooo válasza JoeYi (#20366) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Köszi a gyors választ. Én a Samsung UE46ES6100 -ot néztem, az akkor már tudja a valós 100Hz-et?

(#20369) bgeorgooo válasza maxika2004 (#20367) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Mindenképp lcd-ét akarok :)

(#20370) JoeYi válasza bgeorgooo (#20368) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, az is tudja

(#20371) Gabesz84 válasza maxika2004 (#20367) üzenetére


Gabesz84
őstag

támogatom :)
de csak mert nekem is ilyen van, és eddig elégedett vagyok vele.

(#20372) vk1972


vk1972
csendes tag

Milyen LED tv-t tudnátok ajánlani amiben olyan PVR van ami normális videoformátumban vesz fel (avi?). És internetezéskor a kurzort a távirányító mozgatásával tudom irányítom. Nem iránygombokkal szenvedve.

(#20373) maxika2004 válasza bgeorgooo (#20368) üzenetére


maxika2004
őstag

Kár hogy csak a 100 hz a lényeges nálad,
az pedig nem hogy jobb minőségben nézd a filmeket ! ... :F :Y

(#20374) maxika2004 válasza Gabesz84 (#20371) üzenetére


maxika2004
őstag

... én meg azért is mert láttam ugyanazon filmet (egymás mellett )
egy majd 2 éves plazmán,
meg egy 200k-s mostani LG lcd-n ... hmmmm nem kicsit jobb a plazma képe !

[ Szerkesztve ]

(#20375) BBéci válasza vk1972 (#20372) üzenetére


BBéci
titán

Első kérdésedre a válasz: olyan tévé nincs és szerintem másolásvédelmi okból nem is lesz.
A másodikra az LG Magic Remote kiválóan megfelel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20376) dsteve1


dsteve1
csendes tag

Üdv!

Lehet volt már kérdés de van egy EH4000-es samsung tv-nk amelyen a drága gyerek a szervizmenüben vmire "rányomott" aztán nem kilépett a menüből hanem kihúzta a tápot.
Azóta nincs még standby üzem sem, nem reagál a tv semmire.
Please Help! Előre is köszi!

(#20377) BBéci válasza dsteve1 (#20376) üzenetére


BBéci
titán

Azon csak szerviz fog segíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20378) dsteve1 válasza BBéci (#20377) üzenetére


dsteve1
csendes tag

Köszi a gyors választ, bár ez rossz hír. A szoftver "szállt el" ilyenkor?

(#20379) BBéci válasza dsteve1 (#20378) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára az történt, már meséltek hasonlóról itt a Fórumon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20380) dh66e válasza dsteve1 (#20378) üzenetére


dh66e
veterán

Ne aggódj ,ha olyan a szervizszolgáltatásod mint az enyém akkor az otthonodban megoldják.Mondj annyit hogy nem tudod mi történt. :)

(#20381) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni új LCD TV vásárlása kapcsán. Digitális kábeltévére lenne használva, feltételek a következők: maximum szélesség 82cm, maximum ár 105000 Ft, dönthető állvány, 1080p felbontás. Természetesen ezek mellett a képminőség a legfontosabb szempont. Smart és egyéb dolgok nem lényegesek. A fogyasztás miatt lehetőleg LED-es legyen, bár félek, hogy ebben az árkategóriában ez már túl sok feltétel. Mit tudtok ajánlani?

(#20382) korikmate válasza Fejlesztő13 (#20381) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Én az UE32EH5300-at ajánlanám: árak itt

Ez minden igényedet kielégíti, csak a dönthető állványt nem. De szerintem az ilyen nagyon ritka gyárilag.

(#20383) vk1972 válasza BBéci (#20375) üzenetére


vk1972
csendes tag

Melyik LED tv az amelyik PVR felvétele olyan formátumban vesz fel amit a legkönnyebb átalakítani? A Samsungot nekem nem sikerült. Talán más tv-két könnyebb.
Köszi.

(#20384) Watt25 válasza vk1972 (#20383) üzenetére


Watt25
veterán

Erre én is kíváncsi lennék, bár, én úgy tudom, hogy pont a Samsung TV-khez van decryptor. (Csak éppen a leírtak alapján eszméletlen macera, amellett, hogy Linux kell hozzá.) (Én annyit tudok, hogy LG TV-knél még eddig sem sikerült eljutni.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#20385) SaitoX


SaitoX
tag

JVC 40HG45E-ről mik a vélemények?
Elég jó áron kapható... 110k, Full HD, Led, és 40"

[ Szerkesztve ]

(#20386) Octopus21 válasza korikmate (#20360) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi.
1953-ban is volt 3D kamera?:)

(#20387) Watt25 válasza Octopus21 (#20386) üzenetére


Watt25
veterán

Miért olyan fura ez? Csak kell két kamera, egymás mellé teszed őket és szinkronizálod, hogy lehetőleg egyszerre készítsék a képkockákat. :)
Sosem a 3D rögzítés volt a problémás, hanem a visszajátszás.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#20388) Niczo válasza SaitoX (#20385) üzenetére


Niczo
senior tag

Ez engem is érdekelne, jónak tűnik (pláne ennyiért).
Nem tudjátok hol lehet róla műszaki adatokat találni?
JVC oldalán (se a .hu-n, se a .com-on) nem találom (.hu-n nincs is tévé).

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#20389) Octopus21 válasza Watt25 (#20387) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Huu, hát mindig tanulok valamit :D
Nem gondoltam volna, hogy ennyire régen is foglalkoztak ilyennel.
Még nem döntöttem TV ügyben, de el akarok menni egy személyes tesztre.
Képminőségben, ha nem is 3D-t nézek akkor Sony nyer nálam :S
De nem tudom, hogy 3D tekintetében az aktív szemüveg jobb e, mert vibrál, de én Sony-nál csak nagyon drága tv-t láttam 3Dben és az nem vibrált:) De kinek van arra pénze?
Meg én hiszek a Sony-ban, mindig is hittem, mert képben nálam ők viszik a pálmát, és valamiért ők az aktívban hisznek és plazma TV-ket sem gyártanak. Tanácstalan vagyok:S
Kell a személyes teszt.

(#20390) Fejlesztő13 válasza korikmate (#20382) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Köszönöm az ajánlatot! Jónak néz ki! Ahogy elnézem az UE32EH5000 is szinte ugyanezt tudja csak nincs benne smart és 12 ezerrel olcsóbb. Írták a vélemények között, hogy nincs a távirányítón elalvás gomb hanem menüben lehet csak eljutni oda ami nem jó hír. Azt hittem ez alap, hogy külön gomb. Ha nincs dönthető állvány az még nem olyan nagy probléma csak jó ha van. Még egyszer kösz!

(#20391) Gabesz84 válasza maxika2004 (#20374) üzenetére


Gabesz84
őstag

a félreértés elkerülése végett: nekem LCD van. Nem azt mondom hogy rossz a plazma, tetszett is, mert láttam pont egymás mellett egyik saturnban, csak nem mertem megvenni, mert nagyon világos a nappalim (5 ablak). Féltem hogy nappalra nem lesz elég fényereje, és hozzátenném, hogy az LCD-é is néha kevés, még úgy is hogy elhúzom a sötétítőket.

(#20392) alázógyík


alázógyík
őstag

Újból van 5év gondoskodás gar. az LG-nél. :U

(#20393) maxika2004 válasza alázógyík (#20392) üzenetére


maxika2004
őstag

mondtam- mondtam.. pár napja... :))
mért nem inkább lottót vettem.. :Y

bár az akcióban szereplő webshopban a
lg 37620s--- 208 e ft :W :W
az "álomban" meg 160 e ft .... hát inkább sose legyen 5 év garom !!!!!!!!!

(tudom arra nincs de gondolom a többinél is hasonló a leányzó fekvése )

[ Szerkesztve ]

(#20394) muci07


muci07
tag

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni abban, hogy a SHARP TV-k mennyire megbízhatók? És hogy ti melyik webshopot ajánlanátok ahol ez a termék kapható?

(#20395) dh66e válasza muci07 (#20394) üzenetére


dh66e
veterán

Nem lesz velük gondod.
Ilyen picit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

(#20396) torma1981 válasza maxika2004 (#20393) üzenetére


torma1981
veterán

Annyi hogy náluk lehet venni + 1-2 évet nem is sokért. Még mindig olcsóbban jössz ki. Én 0% Thm-re szeretnék ami itt nem lehet. :-(

(#20397) korikmate válasza Fejlesztő13 (#20390) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Az én tv-m ue32es6100, ott (és szerintem az említett két modell esetén sincs másként) az elalvás funkció egyszerűen elérhető a főmenü-->rendszer-->óra-->automatikus kikapcsolás végigjárása nélkül is. Ha a TOOLS gombot megnyomom, előjön jobboldalon egy sávban egy helyi menü, ahol kettőt lefelé kattintva ott van az automatikus kikapcsolás beállításának lehetősége.

Csak az automatikus bepacskolásért kell a főmenüt használni.

Üdv!

(#20398) muci07 válasza dh66e (#20395) üzenetére


muci07
tag

Csak 65K-m van rá... :(

(#20399) BBéci válasza muci07 (#20398) üzenetére


BBéci
titán

Ha kellően közelről, legfeljebb egy méterről nézed, akkor van értelme annak a méretnek.
Szerintem még így akciósan sem kifejezetten olcsó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20400) nightshadow válasza muci07 (#20398) üzenetére


nightshadow
veterán

70k-ért szerintem jobb vétel ez a 82cm-es Toshiba: [link] ár: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.