Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9970) Cifu


Cifu
nagyúr

#9964 @ Elian:

Jaj neeee... kezdődik a Sony-s panel-lottó is?

A Sony eddig is használt AUO és CMO paneleket (meg S-LCD és Sharp paneleket), amennyire sejteni lehet, a panel lottó náluk nem dívik, tehát egy bizonyos modellbe csak egy bizonyos panelt raknak. Bizonyíték persze nincs. :(

#9965 @ Gabesz79:

tényleg az új samsungok esetében is még szintén adott a lottó?

Igen. A kisebb típusoknál vegyesen van Samu, AUO és CMO panel, a nagyobbaknál jellemzően Samu és AUO.

#9966 @ MichaelSD:

...A Sony pedig vagy kiszáll (ld. PC monitorok, oedig milyen jók voltak a TFTik), vagy hisz a márkanevében és ő is lenyomja az árakat a többiekkel együtt...

A probléma az, hogy csak úgy tudja lenyomni az árakat, ahogy a Samu: olcsó panelekkel gyárt viszonylag jó TV-ket. Az árak terén viszont felhajtóerő, hogy idén nyártól például már csak MPEG-4 tuneres modelleket lehet árusítani több EU országban is. A W4000 ára esetén érdemes a lent belinkelt árakat is figyelembe venni. A webboltos árak becsapósak, hiszen ők minimalizálták a haszonkulcsot. A hivatalos kereskedők valószínüleg magasabb áron fogják kínáli a Sony termékeket. Az árak alapján a W4000-es például az A557-es felett fog érkezni. Pedig ahhoz képest "csupán" a jobb, MPEG-4-es tunerjével dicsekedhet, a panelje nagyon hasonlónak tűnik (tippre AUO paneles, és azon sem csodálkoznék, ha pont ugyan olyan, mint amiket a Samu rak az A550-esekbe). Az A656-os alig valamivel drágább, pedig egy nagyságrendel jobb panel figyel benne. Viszonyításképpen a legjobb német árak 40/42 colra: A557: ~1200 euró, W4000E: ~1300 euró, LG6000: ~1400 euró, A656: ~1500 euró. Az utóbbi kettő már 100Hz-es, és jobb panel van bennük...

Lehet, hogy a Sony árversenybe kezdett, de a jelek szerint a Samsung, az LG és a többi versenytárs is keményen tart vele.

#9967 @ marchellow
:

Grat a TV-dhez. ^^

1.: Ha lehet, inkább MiniDVI -> HDMI átalakítót keres szerintem, jobban jársz.
2.: Az F86-os hivatalosan nem támogatja a valós 24p-t, fogadja a jelet, de alaphangon 3:2 pulldownt csinál vele. A szóbeszédek szerint a 2007 augusztus utáni gyártásúak már olyan belsőt kaptak, amik támogatják a 24p-t. A V3000 vs. M87 tesztben egy 2007 szeptemberi M87-es volt, az már tuti rendesen kezelte a 24p-t.

#9968 @ (Kolombusz):

Samsung LE-32R80-as sorozat (az utolsó szám: 1-4 ugyanaz a belső más külsővel, DVB-T tuner nélkül, 5-8 ugyanezek DVB-T tunerrel): tavalyi modell arra amire neked kell nem rossz választás, még a panel lottó ellenére sem (sajnos a Samungnál ezzel nem lehet mit tenni :S). Nincs 1080p jelfogadás, nincs 24p támogatás. Mivel tavalyi, népszerű modell, ezért szinte bármelyik boltban megnézheted.

LG 32LG3000: Az LG idei belépő szintű modellje, sajnos normális (otthoni) körülmények között még nem volt szerencsém hozzá, az agyonvilágított bemutatótermek meg nem az igaziak arra, hogy rendes képet kapjon a készülékről. Éppen az árhatáron van, megtekinthető például az Extreme Digital Mamut béli üzletében, 1080p jelfogadás és 24p támogatása van, igaz valós 24p megjelenítést nem tud (a 24p támogatásnak olyankor lehet rációja PC-ről való lejátszásnál, ha egy 24 fps-es filmet 24Hz-en akarsz megnézni rángatás nélkül. Azt már neked kell eldöntened, hogy szórakozol-e ezzel, vagy hagyod 60Hz-en a TV-t, és kész).

Én így hirtelen ha most kéne ilyen szinten TV-t venni, akkor ezt a két modellt venném a listám elejére. Szerintem ha lehet, nézd meg élőben őket, és válaszd azt, amelyik szimpatikusabb a számodra.

#9969 @ Elian:

Samsung LE37M87 229.999.-Ft-ért. Cifu blogján néztem, hogy ez a tavalyi csúcsmodell, ez jó. De miért nincs 37"-osban a Samsung honlapján?

A Samsung honlapján kismillió árult modell nincs fent, csak nézd meg, hogy pl. az R80-as szériából fel van-e sorolva mind? Na ugye. Az LE-37M87 ebben a képátlóban valóban a tavalyi csúcsmodelljük (e felett azért volt az F86 és az F96, csak nagyobb képátlóval), nem rossz TV, viszont ugyanennyiért kapható az LE-37A557-es is. Azt még megértem, ha valaki a 40 colos, Samsung Super Clear paneles M86/M87-es választja az LE-40A557 helyett, de a 37" M86/M87 nem is készült soha Super Clear panelel, tehát itt nem lesz jobb képminősége a tavalyi modellnek. Szerintem inkább LE-37A557-est végy akkor már inkább. :S

Valószínűleg így viszont nem fogok mindenkinek válaszolni a közeljövőben, mert kb. 2x annyi idő egy üzenetbe sűríteni a sok választ, mint simán egyenként a válasz gombra nyomni... Megértem, hogy zavaró, ha a sok válasz spameli a topicot, de ez a megoldás meg nagyon időtrabló... :S

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.