Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bugi69 válasza Füge007 (#450) üzenetére


bugi69
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod !
Amúgy én is azt hallottam hogy néha jobb minőséget lehet elérni VGA-val mint Componentel pld. Xbox360-nál...

(#452) horizotya


horizotya
csendes tag

Szeretnék venni lcd-t,de nem tudom pontosan melyiket,a SAMSUNG 30-40e drágább mint az LG. Megéri-e a kissebb képátló a plusz pénzt?

LG 42 LC 51
LCD TV (106 cm)
1366 x 768 ,Dinamikus kontraszt arány: 5000:1 XD Engine, 1080P bemenet, 2 HDMI

SAMSUNG LE 40 R 81 B (EISA dijjas)
LCD HDTV, "Bordeaux+ 1", 40"(101cm), 1366x768, 8000:1
12.8 MD szin , DNIe ,Játék üzemmód ,2 HDMI-CEC

SAMSUNG LE 40 S 81 B
LCD HDTV, "Jázmin"40"(101cm), 1366x768, 7000:1
25,7 MD szín,DNIe, Játék üzemmód, 2 HDMI, 1 tuneres PIP

(#453) Cyrin válasza horizotya (#452) üzenetére


Cyrin
addikt

Sztem nincsenek csodák. (nagyobb képméret - olcsóbban - jobb... Ebből a hármasból is csak kettő lehet igaz egyszerre)

Itt nálunk mindenből a mennyiség és az ár számít, a minőség alig érdekel valakit.

(#454) DEXTERke


DEXTERke
tag

Sziasztok!

En is LCD TV vasarlas elott allok. Osszeszedtem nehany dolgot, amelyek
alapjan kellene valasztanom. Az elso a legfontosabb, az uccso a legkevesbe:

max. 250k
HD Ready
PC-t nativ modban (dvi-hdmi)
Lehetoseg szerint 37"
1080p@24
2 tuneres pip

Nagyjabol 50%-ban lesz tv nezesre hasznalva (egyszeru analog, upc),
es 50%-ban lesz szamitogeprol (dvd, hd filmnezes, egyeb hasznalat)

Mit javasoltok?
Atolvastam jonehany hozzaszolast mar, es a pc osszekottetes miatt ugyebar az LG jonne szoba, viszont a Samsungnak jobb a feketeje. A Sony pedig az analog tv megjeleniteseben van ott nagyon. Legalabbis nagyjabol ezeket szurtem le az eddigiek alapjan. Olyan combo nincs, ami olyan jol jeleniti meg a tv adast, mint a Sony, PC-t is ra lehet kotni es nativ modban tamogatja, es szep a feketeje? :U :)

Meg 1 kerdes. A Thom! altal belinkelt kepen ugyebar ([link]) az olvashato, hogy oda kell figyelni a "beegesre". Namost tudtommal a LCD technologia egyik elonye, hogy nem letezik olyan "beeges" mint pl CRT-nel vagy plazmanal lehetne. Vagy rosszul tudom?
Es ha tenyleg igy van, ami a kepen szerepel, akkor nem nezhetek tv adast 4:3-ban 2 oranal tovabb, mert egyreszt a csatorna logoja orokre ott marad, masreszt "savos" lesz a kep?

(#455) Thom!


Thom!
veterán

azt vettem lészre VLC-nek gyengébb a képminősége Media Player Classichoz képest, de a VLC-n kiegyenlítettebb képmozgás, míg MP zavaró utánhúzást tapasztalok

(#456) Cifu válasza kohary (#441) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még mindig nem. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#457) Cifu válasza bugi69 (#451) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azon nagyon csodálkoznék... legfeljebb akkor, ha a TV a szűk keresztmetszet a csatlakozók terén...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#458) Cifu válasza AMD_ok (#447) üzenetére


Cifu
nagyúr

PS3-at akkor érdemes venned, ha van rá olyan játék, ami érdekel téged. Egyébbiránt nem.

Tegnap volt nálam Johán barátom vadiúj PS3-asa. Összeségében nem voltam elájulva tőle... Kell még neki egy kis idő, amíg kijönnek rá olyan játékok, ami miatt már megéri esetleg megvenni. Johán is csak a GT5 prologe miatt vett ilyen gépet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#459) Cifu válasza horizotya (#452) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mire szánod a TV-t?

Összeségében én annyit tudok mondani, hogy a Samsung színei általában egy kicsit túlvezéreltek (túl harsányak), a feketéje viszont jobb, mint az LG-é.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#460) Cifu válasza DEXTERke (#454) üzenetére


Cifu
nagyúr

max. 250k
HD Ready
PC-t nativ modban (dvi-hdmi)
Lehetoseg szerint 37"
1080p@24
2 tuneres pip

A 2 tuneres PiPről szerintem tégy le. Ha kell PiP, akkor Samsung LE-37R81/82/83/84, viszont ekkor az 1080p@24fps-ről is le kell mondanod. BTW miért kell neked 1080p@24fps? A TV csak 720p-t tud... Ha 1080p videójelet akarsz küldeni neki, akkor LG 37LC51, az képes fogadni, de abban meg abszolute nincs PiP.

A Sony jelenleg nem gyárt 37" modelleket, állítólag egy-két sorozatból a közeljövőben várható lesz viszont náluk is ilyen képátlóval (pl. KDL-37P3020). Ha jól tudom, a 3000-es széria már támogatja az 1:1 pixel mappingot, de tökéletes megerősítést még nem kaptam senkitől (ie.: olyantól, akinek 3000 szériás modellje van, és használja is az 1:1-et).

Konkluzió: vagy 32" 3000-es szériás Sony TV modellek között nézz szét (esetleg KDL-37P3020, viszont 1080p itt sincs), vagy a Samu (nincs 1080p jelfogadás) vagy LG (nincs PiP).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#461) AMD_ok válasza Cifu (#458) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hali! A Gran Turismo 5 lesz majd a befutó, de van más is, ami érdekel, azon felül csak majd jövő tavasszal venném meg, az áresés miatt is, meg a GT5 is akkor érkezik. 150000-et nem adok érte, az biztos! ;)

(#462) Cifu válasza Thom! (#455) üzenetére


Cifu
nagyúr

A VLC saját belső codecpackkal rendelkezik. Az MPC pedig feltelepített codecpackot használja.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#463) bugi69 válasza Cifu (#457) üzenetére


bugi69
tag

Tehát azt mondod ha van rajta VGA és Component is akkor nyugodtan válasszam a Componentet ?
THX !!

(#464) Cifu válasza bugi69 (#463) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az alap X-Boxhoz nem jár se komponens, se VGA kábel. A Premium packhoz jár komponens kábel. Az új premium packhoz és az Elite-hez HDMI is. A VGA kábelt meg kell venned. Én balga módon megvettem, de pontosan nulla értelme volt. A komponens tökéletes képminőséget produkált 720p és 1080p felbontásban is. Ha nincs gondod a komponensel, akkor felesleges a VGA.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#465) DEXTERke válasza Cifu (#460) üzenetére


DEXTERke
tag

A 1080p@24 jelenleg nemigazan kell. Csak gondoltam ha mar veszek egy ilyet tv-t, akkor hosszabbtavon gondolkozom, es majd egyszer ha esetleg ilyen jelet kap, attol se alljon fejre. Igaz a tv csak 720-at tud, de legalabb megjelenitene.

Az letezik, hogy a samsung oldalan csak az LE-37R81 van, vagy en vagyok a bena?
Mi a kulonbseg az R81,82,83,84 kozott?

Az LG, es Samu tv-knel nagyon gagyi az analog tv adas, vagy azert elviselheto? Mert a Sony akkor mindenkepp kilove, ha nem biztos az 1:1.

(Az LCD "beeges" kerdesemre meg mindig varom a hozzaertok valaszat :) )

(#466) Cifu válasza DEXTERke (#465) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Samu jelölésében az utolsó szám a külcsínt takarja, illetve a DVB-T tunert, a 81, 82, 83 és a 84 ugyanaz a belbecs, de másféle desingú kávát és talpat takar, a 85, 86, 87, 88 ugyanez, csak DVB-T tunerrel. Ennyi.

Az LCD beégés dolog: a beégéssel akkor kell vigyázni, ha folyamatosan, hosszú órákon át ugyanaz megy a képernyőn. A 4:3-as képarányú TV nézésnél tényleg panaszkodtak arra többen pl. az LG LE2R, LC2R típusoknál, hogy a két oldalt lévő sávok szélei beleégtek a képernyőbe. Az elég valószínűtlen, hogy mondjuk fél napon át ugyanazt a csatornát nézd, a logók beégése ekkor fordulhatna elő, de ez már ott megbukott, hogy a csatornák elsöprő többsége a logóját leszedi a reklámok ill. filmelőzetesek bemutatásakor.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#467) bugi69 válasza Cifu (#464) üzenetére


bugi69
tag

Nagyon köszönöm ... Bár én is megvettem a VGA-t óhh én balga :DD

(#468) DEXTERke válasza Cifu (#466) üzenetére


DEXTERke
tag

Koszi a valaszokat.

Egyebkent tok erdekes, hogy ha ez az LCD image retention (amit mostmar inkabb igy hivok miutan utananeztem:) ) tenyleg problema, miert nem tesznek valami olyan cuccot a tvkbe ami figyeli, hogy van-e hosszab idon keresztul kint valamilyen statikus tartalom, es ha van ilyen, akkor egy pillanatra elmozditjak a kepet (nehany pixellel valamelyik iranyba), esetleg invertaljak, vagy valami hasonlot tesznek vele, hogy ez ne tortenhessen meg... :F

(#469) Cyrin válasza DEXTERke (#468) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálam az LCD-n ha bemenetet váltok, megjelenik egy közepes méretű szövegablak, ami ha ott hagyom, és nincs jel, elkezd vándorolni.

(#470) DEXTERke válasza Cyrin (#469) üzenetére


DEXTERke
tag

Igen, ez igy tok logikusnak tunik.

Nos en ilyesmi ficsor-re gondoltam pl. sima tv adas nezesenel is 4:3 eseten. Es nemcsak a tv sajat menujere vonatkozolag.

(#471) megőrülök


megőrülök
csendes tag

Az egyik ismerősöm vett egy Videoton L32W20-AV, hogy tudom azt kideríteni, hogy tudja-e a 1x1 pixel mappingot? Egyébként a tv teljesen korrekt főleg, hogy 2 tuneres PIP van benne.

(#472) Cifu válasza DEXTERke (#468) üzenetére


Cifu
nagyúr

A plazmákon tesznek. De mit érnek el vele, ha például a 4:3-as képarány miatt a két szélen folyamatosan egy színű egy jókora terület. Nem véletlen, hogy a képernyővédők is alapvetően folyamatosan változónak készülnek, a cél az, hogy ne "lazsáljanak" azok a pixelek. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#473) Cifu válasza megőrülök (#471) üzenetére


Cifu
nagyúr

Összekötöd egy számítógépel. Elvileg VGA bemeneten keresztül biztos tudja, DVI-HDMI kábelel az a mód, amiről nem tudok nyilatkozni.
A lényeg, hogy 1360x768 vagy 1366x768-as felbontást be tudj állítani, és működjön is jól.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#474) AlBundy válasza Cifu (#264) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Köszi az infót.

Ma megnéztük az LG-t boltban, viszonylag szép a képe. Az új változatról tudsz vmit?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#475) BoGyo[ME] válasza Cifu (#404) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Hmm... klassz, nekem elsőre tetszik mind a külcsín, mind a belbecs... ([link]; [link]) :K

Ezek szerint az LG FullHD középkategóriája (42LF75) most kb. ugyanott van, mint ahol a korábbi FullHD felsőkategória (42LY95), ez utóbbiból mikorra várható a "vérfrissítés"???

Esetleg nem tud valaki véletlenül egy helyet, ahol az (42)LF75-öt ki lehetne próbálni? Én még nem láttam kiállítva sehol...

(#476) Cifu válasza AlBundy (#474) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik új változatra gondolsz?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#477) Cifu válasza BoGyo[ME] (#475) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem egészen ez a helyzet. Az LF75 az LF65 és az LY95 között foglal helyet, ugyan a kontrasztja jobb, mint az LY95-é, de az LY95-ös 10 bites panelel rendelkezik, az LF sorozat pedig továbbra is csak 8 bitessel. Elvileg tehát szebbek, élethűbbek a színei. Egyenlőre az LY95 maradt az LG csúcsmodellje. Hogy lesz-e, és ha lesz, akkor mikor lesz az LY95-nek utódja, azt nem tudom.

Elvileg az LG lépéshátrányban van, a Samsungnak már kint van az über-brutál felső kategóriája (a CCFL háttérvilágítású LE-xxF86) és a szuper-über-brutál felső kategóriája (LE-xxF96, LED háttérvilágítással). Az LG-nek nincs ezekhez fogható modellje. Tavaly a FullHD-s Samsung LE-40F71-re válaszul kihozták a szintén FullHD-s LG 40LB2R-t. Jelenleg még csak hír sincs arról, hogy lesz-e válasza most az LG-nek a nagy hazai riválisnak.

Nem tartom viszont elképzelhetettlennek, hogy az LG most hanyagolja a felső osztályt. Túl népes lett az a szegmens, kijöttek a FullHD plazma TV-k a Samsung, a Panasonic és a Pioneer gyáraiból, kijöttek az új generációs FullHD LCD TV-k a Samsung, a Sharp, a Sony, a Toshiba, a JVC és a házon belüli Philips gyáraiból. Itt valami újjal előrukkolni drága mulatság, ráadásul kicsi a piac, inkább a preztizs miatt folyik az öldöklő harc. Az LG mindig az alsó szegmensben volt erős, a csúcsmodelljei legfeljebb a felső kategóriás gyártók (Sony, Sharp, stb.) középszintjének feleltek meg.

Hozzáteszem, hogy az LG.Philips LCD gyártó cég nem harangozott be LED háttérvilágítású panelt. Most van egyszerűen késésben vannak a gyártástechnológia és/vagy a K+F terén, vagy valamerre másfelé indultak el (lézer TV? OLED? a fene se tudja).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#478) Misike


Misike
tag

Sziasztok, szia Cifu!

Nézegettem élőben tv-ket és igaz, hogy kicsit drágább kategória, de ez teccik eddig a legjobban: Philips 37PFL7332 és a Sharp LC-37WD1E. Esetleg ezekről valami tapasztalat, vélemény? Ár/értékben jók vajon?

(#479) Thom!


Thom!
veterán

tud vki képet csinálni Samsung R8× homogenitásáról?

filmnézés közben ki milyen beállítással néz filmet külön DVD/DivX/HD-ra gondolok?

(#480) DEXTERke válasza Cifu (#472) üzenetére


DEXTERke
tag

Hmm.. en a 4:3-as aranynal arra gondoltam, hogy a "csik" csak a megjelentitett kep, es a fekete sav hataran marad meg. Az eszembe sem jutott, hogy ketoldalt elhelyezkedo fekete savok is problemat jelenthetnek. De jobban belegondolva, azok miert jelentenenek problemat? A feketet ugy jelenitik meg, hogy nem engednek at fenyt rajta, ehhez a kristalyoknak nem kell elmozdulni, nem? Vagyis alapbol olyan helyzetben allnak, hogy "nem megy at a feny" rajtuk, es kozben feszultseget sem kapnak, hogy megvaltoztassak a helyzetuket. Ergo olyan mintha kilenne kapcsolva a tv. Hmm... lehet, hogy fel kellene frissitenem az LCD-rol tanultakat :)

(A kepernyovedoket egyebkent eredetileg a CRT monitorokhoz keszitettek, hiszen azoknal tenyleg jelentkezett a "beeges" mint olyan.)

(#481) DEXTERke válasza Thom! (#479) üzenetére


DEXTERke
tag

Ez engem is erdekel :)

(#482) Cyrin


Cyrin
addikt

Sztem a beégés az LCD technológiánál fenyeget a legkevésbé, bármely másnál (Plazma, CRT) nagyobb a rizikó, és a félnivaló, ennek ellenére ezek tulajdonosai se tartanak tőle. Szó dont vöri bí hepi.

(#483) DEXTERke válasza Cyrin (#482) üzenetére


DEXTERke
tag

Ez teny. CRT-nel vegleges, plazmat nem ismerem, lcd-nel pedig ugy tudom, hogy amugy is csak atmeneti a dolog, es helyrehozhato. :)

(#486) anjani182 válasza Cifu (#458) üzenetére


anjani182
őstag

Üdv!

PS3-at szerintem érdemes venni, egyrészt a kekxboksz halott lesz, nem is értem ki az a h*lye aki vesz kekxboxot :F no WiFi, no built in Blu-Ray, meg hibás is. A PS-hez meg alapból két kontrollert kapsz, szebb is, de ezen most ne vitatkozzunk, árban is jobban megéri, többet kapsz azért az árért! Csak jobb na, ennyi!

De szerintem a Crysis meg hasonlók úgy beakadnak PC-n, hogy inkább érdemes venni egy konzolt a legjobb VGA árán! :R PC felejtős, kell egy noti meg egy PS3, számomra ez az ideális kombó!

Jani

UI.: Idézem Parcit: "Az ixbox nem létezik" :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#487) DEXTERke válasza #05304832 (#485) üzenetére


DEXTERke
tag

Az 1:1 pixel mappingrol (es meg sok egyeb masrol is) itt talalsz hasznos infokat:
[link]

(#488) Misike válasza #05304832 (#485) üzenetére


Misike
tag

Philips.hu
Amúgy asszem 1024*768 a legnagyobb pc felbontása

(#489) bences


bences
tag

Hello!

A Samsung LE-32S71B-ről mi a véleményetek?
Nekem sima tv-re valamint notebookhoz monitornak VGA csatlakozón keresztül kéne, internetezére, meg 720p-s filmek megnézésére.
Szóval ennyire.

Köszi előre is

szerk: ja, és mennyi ennek most az átlag ára?

(#490) AlBundy válasza Cifu (#476) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Ezekre: LC41 / LC51.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#491) B.A.T.21 válasza DEXTERke (#487) üzenetére


B.A.T.21
tag

Hello!

A 2-es végű Philips készülékek mind tudják az 1360x768-at.
Mindezeken felül az XXPFL7762 és XXPFL7962 pedig 1920x1080-at is. Az utóbbiakban van már egy "native" funkció is, amely mindenfajta scale nélkül kiteszi a képernyőre a bemenetek tartalmát.

B.A.T.21

(#492) stavross


stavross
tag

Sziasztok!

32"-osban tudnátok ajánlani valalmi fulll HD-s LCD tv-t!
Mert én nem igazán találok! Lehet, hogy 37"-os a legkisebb?

Üdv
Stavross

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#493) Cifu válasza Misike (#478) üzenetére


Cifu
nagyúr

Alant B.A.T. 21 írt a Philips TV-kről, azt írta, hogy a 2-es végüek jó választások.

A Sharp WD1E-ről nem sokat hallottam még, de a Sharp oldala alapján belépőszint, mentes minden olyan extrától, amivel a fejlettebb modellek rendelkeznek. Nehéz ügy, de látatlanban nem tünik túl jó választásnak, persze valós tapasztalat alapján nem tudok igazán tényszerűen nyilatkozni róla.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#494) Lacix29 válasza stavross (#492) üzenetére


Lacix29
őstag

TV-ben nincs 32" Full HD-s tudtommal.

Minden LCD panel gyártó a FULL HD-s TV paneleket 37"-től felfelé gyártja.

De szerintem még ott sincs értelme, mivel 1,5 m-re kell ülnöd tőle hogy észrevedd a különbséget a FULL-HD és a HD-Ready közt ebben a méretben.

(#495) Cifu válasza DEXTERke (#480) üzenetére


Cifu
nagyúr

A beégés gyakorlatilag minden kijelzőt fenyeget. Az LCD sem kivétel. A probléma az, hogy a pixel "kapuknak" nem kell dolgozniuk, "ellustulnak", miközben a háttérvilágítás azért megy, a körülötte lévő pixelekhez folyik az áram, stb. A vége az, hogy a kapuk "beragadnak". Aztán vagy sikerül őket újra munkára bírni (néha ezért segít az, ha "megmasszírozzák" a halott pixeleket LCD esetén).

Konkrétan az LG LC2R-el kapcsolatban bizonyos, hogy maradandó problémát okozott a 4:3-as képarány folyamatos használata. Maradandó = csak panelcserével orvosolható...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#496) paryxx


paryxx
tag

Hi!

Tegnap vettem egy samsung 32r84 lcd.
D-sub kábellel kötöttem össze a géppel és a betűk mintha szellemképes lennének,1360x768 felbontásnál ezt állitotta be a kártya magától /7600gs/.
Segitene ha vennék egy dvi-hdmi kábelt vagy vmi beállitási gondom van?

(#497) Cifu válasza anjani182 (#486) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon OFF, de leírom a saját véleményem, bár már a tököm tele van a sok degeneráltal, akik a konzol vs. konzol háború nélkül nem lát értelmet az életében.

Először is a Wi-Fi és a Blu-Ray olyan dolog, hogy kell-e az adott embernek, vagy sem. Ha hálózatra kötöd, akkor aligha az a fránya UTP kábel fog problémát okozni, ráadásul nem is kell aggódnod a megfelelő Router beállításokon és a sebesség-belassulás miatt, ha nagyobb sebességű elérésed van. A Blu-Ray ismét akkor ér valamit, ha vásárolsz Blu-Ray filmeket. Figyelembe véve a mai piacot, ez még csak egy nagyon kis százalékot érdekel.

Másodszor a "megéri"-e dolog ott kezdődik, hogy az adott embert milyen játékok érdeklik, és melyik konzolon jön ki. Ha valaki a GT5-re vágyik, az PS3-at vesz, aki meg Ace Combat 6-ra, az meg X-Boxot. Jelenleg viszont játékok terén az X-Box360 megeszi a PS3-at reggelire. Mind felhozatal, mind minőség terén. Még kell egy jó fél-egy év, amíg a PS3 be tudja hozni a Boxot e téren. Megint másik tétel, hogy mire kell a konzol. Épp a mostani hétvégén volt egy kis buli nálam, ahol mindhárom NG konzol volt (PS3, Box360 és Wii). Melyik volt a legtöbbet bekapcsolva? Persze hogy a Wii, a teljesen egyszerű, de négy játékos számára nagyon szórakoztató játékokai miatt.

A "szebb" dolgon tényleg nem éri meg vitatkozni, de akkor meg minek hozod fel??!? Saját magadnak mondasz ellent?! :DDD

Ami pedig az anti-PC vonulatot illeti, ez megint egyéni nézőpont. Aki FPS-el tud játszani kontrollerrel, annak konzol. De a többség mégis marad a PC-n e téren. Nekem például bejönnek a szimulátorok (Flight Simulator X, Lock-On, Silent Hunter 4, stb.). Ezekhez hasonló még csak látóhatárban sincs konzolokra. Sehol. Szóval aki arcade játékokat szeretne tolni, annak tényleg jobb a konzol, de ettől még tudja teljesen kiváltani a PC-t (nekem is csak a DoA4, Ace Combat 6, ChromeHounds vonulat miatt van X-Boxom).

A megéri kérdés is viszonylagos. Egy PS3 most olyan 150e Ft, ehhez egy alsó-közép kategóriás 32" HD TV olyan 130-140e Ft alaphangon. Ennyiből azért elég decens kis PC-t lehet összedobni, egy 22" Wide monitorral...

A végére pedig: vannak megfelelő topicok, ahol ezekről lehet vitatkozni. Fáradj oda. Én elkerülöm őket az ilyen egyoldalú nézőpontot képviselő fröcsögés miatt, amit most te is előadsz...

Szerk.: Elnézést a topiclakóktól, de az OFF tag-et valamiért nem fogadja el a fórummotor. Talán túl hosszúra sikerült a hsz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#498) Cifu válasza bences (#489) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az S71 kifutott széria, már csak elvétve látni, akkor is horror árakon (147e Ft-ért van az argep.hu szerint). Ennyiért már bőven van jobb (pl. LG 32LC41/LC51 140e Ft-ért).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#499) Cifu válasza AlBundy (#490) üzenetére


Cifu
nagyúr

Általánosságban a legjobb ár/érték arány az alsó-közép kategóriában.
Van 1:1 pixel mapping DVI-HDMI-n keresztül is, elég korrekt a képe, hátrányának azt lehet felhozni, hogy nincs PiP, és a komolyavv xVA panelekhez képest nem túl jó a feketéje.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#500) Cifu válasza paryxx (#496) üzenetére


Cifu
nagyúr

A szellemkép lehet a gyenge kábel és/vagy az átalakító miatt (ha jól rémlik, a 7600GS csak DVI kimenettel rendelkezik, tehát DVI->D-Sub átalakítóval tudod csak használni).
Sajnos biztosat nem tudok mondani látatlanban, esetleg próbálj ki másik kábelt, a legjobb persze a DVI-HDMI lenne.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.